Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#2151) rolmillion válasza kkari (#2118) üzenetére


rolmillion
csendes tag

Én ezt használom: http://data.hu/get/3098977/lucca_v2.zip

(#2152) kisspista


kisspista
senior tag

Kipróbáltam a GJA 2.18-as 800x480-as skint!

Pro:
- szebb, könnyített kereszteződés nézet vezető képernyőn
- dinamikusabb pozicionálás
- SpeedCam adatbázis mentése / áthelyezése / törlése egy gombnyomásra
- Save mappa kezelése program bezárásakor / nyitásakor

Kontra:
- A tankolási emlékeztetőben a távolság alaphelyzetbe állításának kipipálási lehetősége (idegesítő, valamint 2x beírt érték összeadódik)
- a nyelvi fájl még mindig nem jó, kis és nagy betűk eltérnek, s emiatt nem fordítja le a program a Tankolási emlékeztető szöveget (ez ugyebár írási hiba, nem programbeli)

(#2153) sensor060 válasza formasu (#2149) üzenetére


sensor060
aktív tag

Hello !

Amikor az alapadatok megvannak a műholdról, tehát egyáltalán megvan egy műhold, akkor vált sárgára, és kis időbe beletelik, míg ezeket a változás adatokat letölti a műholdról, hogy pontos adatokkal számoljon. Amikor ez megvan, onnantól pontos a rendszer, tehát akkor lesz zöld a primo-ban. Tehát ezeket a változás adatokat a Földről lövik a műholdra, majd onnan jön le a navira, ez frissül óránként.

-s-

(#2154) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Sziasztok! Egy gja.2.18 lang file-t hol tudnék beszerezni?

(#2155) axelbox válasza kisspista (#2152) üzenetére


axelbox
tag

esteleg egy link? :)

(#2156) Jaki2000 válasza gulyatoma (#2154) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Vissza kellene olvasni, csak néhány sort! :W

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2157) Jaki2000 válasza axelbox (#2155) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Vissza kellene olvasni, csak néhány sort! :W

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2158) snowdog válasza gulyatoma (#2154) üzenetére


snowdog
veterán

Warez oldalakon, ugyanis illegális. Többek között ezért szűnt meg a Gurjon oldal is.

Normál fórumokon esetleg szópárokat találsz.

[ Szerkesztve ]

(#2159) axelbox válasza Jaki2000 (#2157) üzenetére


axelbox
tag

Bakker igazad van,nem vettem észre pedig kerestem :W

(#2160) gulyatoma válasza Jaki2000 (#2156) üzenetére


gulyatoma
csendes tag

Azért nem kell mindjárt kiabálni a kissebbel! :O

(#2161) nzoli2 válasza gulyatoma (#2154) üzenetére


nzoli2
tag

Gj 2.18 HUN lang
[link]

[ Szerkesztve ]

Üdv Zoltán

(#2162) gulyatoma válasza nzoli2 (#2161) üzenetére


gulyatoma
csendes tag

Köszönöm :R

(#2163) snowdog válasza nzoli2 (#2161) üzenetére


snowdog
veterán

Nem volt jó ötlet, ha idetéved a moderátor figyelmeztetést fogsz kapni. Ez illegális anyag.

Idézet az Admintól:
"Warezolás: ... Aki iGO-val kapcsolatos warez/hack tippeket és trükköket írogat, azt első körben fél napra kitiltjuk, második esetben végleg."

NNG állásfoglalás:
"A teljesség igénye nélkül a jogsértő tartalmak:
alapszoftver (a béta-változatok is, mivel azok is védettek, illetve kizárólag belső, fejlesztői változatok!!)
épületek
textúrák
hangok
nyelvi file-ok DEM és terrain (domborzat) file-ok
térképek
az ún. file-felszabadító szoftverek
...
xxx
Nav N Go Kft.
Bérc u. 23.
H-1016 Budapest
Hungary"

[ Szerkesztve ]

(#2164) Jaki2000 válasza gulyatoma (#2160) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Látod, egyel lejjebb értette, egyel feljebb segített. :K
De nem lehet 10 hsz-enként ua. link, mert te nem találod. Mint minden fórum egy folyamat, hasznos infokkal. Vissza kell nézni a történéseket legalább egy picit. Ebben az esetben csak pár hsz-ről van szó. Szóval kiabálás ide, vagy oda, olvass vissza! :DD

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2165) m.jeno válasza Jaki2000 (#2157) üzenetére


m.jeno
senior tag

Mert ha mindent kétszer leírunk ;] , mindent kétszer leírunk :P , minden százszor feltett kérdésre válaszolunk, akkor tényleg visszaolvashatatlan lesz a topik.

A keresőt miért nem használja senki. :F

snowdog: újoncnak mindent lehet, de lehet. hogy csak Bog :R pilledt el! :R

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2166) gulyatoma


gulyatoma
csendes tag

Rendben,értettem,sőt meg is találtam. mégegyszer bocs!

(#2167) snowdog válasza m.jeno (#2165) üzenetére


snowdog
veterán

De ha felébred dörögni fog mint az égzengés! :D

(#2168) Jaki2000 válasza snowdog (#2163) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Ha nem világított volna a sötétben, te most adtál neki kakaót. Remek. :U
Bízd az itteni modikra! :K

[ Szerkesztve ]

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2169) nzoli2 válasza snowdog (#2163) üzenetére


nzoli2
tag

:F :W :Y :O :(

[ Szerkesztve ]

Üdv Zoltán

(#2170) snowdog válasza Jaki2000 (#2168) üzenetére


snowdog
veterán

Aha, mert csakis az én hozzászólásaimat olvassa, a többi fölött meg elsiklik. :W

Így gondoltad? Komolyan nem értem miért nem lehet ép ésszel felfogni, hogy az ilyenekkel a topik létét kockáztatjátok. Nem én a figyelemfelhívással, hanem akik warez anyagokat terítenek.

nzoli2
Újonc létedre elég érdekes a hozzáállásod! Kicsit vissza kellene venned! :(((

[ Szerkesztve ]

(#2171) drotifuti


drotifuti
aktív tag

sziasztok, ojan kérdésem lenne hogyan lehet kikapcsolni primoban h a szivargyujtó levétele után ne kezgyen el visszaszámolni és kikapcsolni...olvasgattam visszafelé de nem leltem....köszönöm

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2172) kisspista válasza drotifuti (#2171) üzenetére


kisspista
senior tag

Egyebek / Beállítások / Gurjon skin beállítás / Figyelmeztetési beállítások / Emlékeztető külső táp csatlakoztatására (pipa ki)

Skin nélküli módban úgy tudom nem lehet ezt beállítani!

(#2173) drotifuti válasza kisspista (#2172) üzenetére


drotifuti
aktív tag

köszönöm!

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2174) kisspista válasza drotifuti (#2173) üzenetére


kisspista
senior tag

Nincs mit! :)

(#2175) drotifuti


drotifuti
aktív tag

sziasztok, még mindig szenvedek..navigálás után ki-be kapcs...és a pda-n a háttérvilágítás minimumra lemegx minden alkalommal...a sys be bemásolta amit gipsztigris a power belyegyzésre irt.....de NEM javul... mostmár hard reset volt a pda-n tök angol minden visszaélt 2006-os alap beállításokra...mégis ugyan az a szitu....kérdésem: okozhatja e pl: branding data valamejike mert másnak ugyan az a készülék a jó sys power bejegyzéssel tökéletes...

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2176) kisspista válasza drotifuti (#2175) üzenetére


kisspista
senior tag

2006-os beállításra? :F
Primoban nincs 2006-os beállítás, mivel 2010-es szoftver!

Amúgy a programon belül kell beállítani a fényerőt egy csúszka segítségével, emellett a készüléknél is belehet!

(#2177) drotifuti válasza kisspista (#2176) üzenetére


drotifuti
aktív tag

NEM a primo 2006 ra a pda állt vissza alap 2006....nem ojan gond van...4éve használom a pda ...nem csuszka ide oda...ha a kártya bent van és navi után ki-be kapcsolom bekapcs után a pda-n áll vissza a minimumra a fényerő...nem a primoval van gond ill lehet de azt kellene tudnom h ha a sys-ben minden ok és másnak ugyanez a gép műxik a sys -el ok lehet e a rossz data.zip vagy a rossz branding.zip....a funkcio jól műxik a datán,brandingon is de nem tudom h felülbírálják e a sys power bejegyzését??

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2178) kisspista válasza drotifuti (#2177) üzenetére


kisspista
senior tag

Minden állítható a navi szoftverben, de emiatt nem kellett volna HR-t nyomnod.
Ha nem készítettél biztonsági mentést, akkor most mindent egyesével konfigolhatsz....

(#2179) snowdog válasza drotifuti (#2177) üzenetére


snowdog
veterán

Ez nálam is jelentkezik PDA-n, és még nem találtam rá megoldást. :N

Az iGO kilépéskor valamiért minimumra állítja a PDA háttérvilágítását. Ilyenkor sajnos minden esetben manuálisan kell a PDA háttérvilágítását beállítani.

(#2180) kisspista válasza snowdog (#2179) üzenetére


kisspista
senior tag

Erre az a magyarázat, hogy a navi szoftverben automatikus, folyamatos háttérfény kell, s a készülék beállításait felülírja, majd kilépve az iGO-ból lecsökkenti a fényerőt a készülék korábbi, manuális beállításának megfelelően. Ez utóbbit registry-ben is be lehet állítani / véglegesíteni, elkerülve ezzel a kellemetlenségeket!

[ Szerkesztve ]

(#2181) drotifuti válasza snowdog (#2179) üzenetére


drotifuti
aktív tag

okulásul: ez primo, a data.zip csere után újra jó a pda...igen képes felül irni a sys. fájlt.

de nálad más hiba is lehet itt a bemásolni való sys:

[power]
backlight_max = 10
backlight_min = 1
backlight_reverse = 1
backlight_key_bright_BA1 ="BrightNess"
backlight_key_bright_AC1 ="ACBrightNess"
backlight_key_timeout_BA = "BatteryTimeout"
backlight_key_timeout_AC = "ACTimeout"
backlight_key_ontap_BA = "BacklightOnTap"
backlight_key_ontap_AC = "ACBacklightOnTap"
backlight_key_on_BA = "OnOff"
backlight_key_on_AC = "ExtOnOff"
backlight_methods = 1, 7
backlight_events = 1

ha ez bentvan a sysbe mind 1 hogy igo8 v primo ennek működnie lkell probáld meg, de save mappa törlés elötte !!

ha igy sem jó akkor a data.zip lessz a hiba !

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2182) drotifuti


drotifuti
aktív tag

azt még szeretném megtudni h. van e lehetőség az "asztalra" kirakni a primó inditó exéjét, mert igy csak úgy tudom H pda start menü/intéző/primo ezt szeretném lerövidíteni...

Légy mindig különb, a másik embernél.

(#2183) aswna


aswna
csendes tag

Az alábbi gurjon és extra beállítások angol-magyar "szótárt" még a GJA x.15 környékén barkácsoltam magamnak. Most frissítettem a GJA x.18-hoz, és itt adom közre.

(#2184) Jaki2000 válasza aswna (#2183) üzenetére


Jaki2000
aktív tag

Nem megy link!

Tudod, amikor sok kis kínait látsz, egyformának tűnnek. Én az emberszabásúakkal is így vagyok, és nem akarok kilógni a sorból.

(#2185) aswna válasza Jaki2000 (#2184) üzenetére


aswna
csendes tag

Az addat.hu nem megy (most). A link működik, mert kipróbáltam mielőtt ide írtam.

(#2186) Jabby válasza m.jeno (#2146) üzenetére


Jabby
őstag

Köszi, összejött, de csak madártávlat módban. De ez se rossz. :)

Lenne még egy gondom... Navigáció közben nem lehet zoomolni? Ha térképre bökök akkor megjelennek a nyilak, viszont a pozició már nem követhető, a vissza gombbal pedig marad a régi nézet :N

[ Szerkesztve ]

(#2187) Mawerik válasza m.jeno (#1774) üzenetére


Mawerik
tag

Kedves m.jeno! ;)

Megpróbáltam kicserélni az éjszakai hátteret, de vagyok annyira béna, hogy még a leírásoddal sem sikerült.
Magát a képet az SD kártya gyökérbe másoltam.

Segíts, légyszi, hogy pontosan mit írjak a sys.txt-be.

Előre is 1000 köszönet!!! :R

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#2188) kisspista válasza drotifuti (#2182) üzenetére


kisspista
senior tag

Én úgy készítettem, hogy Total Commanderrel parancsikont hoztam létre, majd a Touch Home nevü programmal kitettem az ikonját a today pluginra (mai nap).... Ez a legegyszerűbb.

(#2189) DM43 válasza kisspista (#2188) üzenetére


DM43
Topikgazda

Nem kell ahhoz semmilyen segédprogram! Idézet egy másik fórumról:

File Explorerben, hosszan nyomsz az exe-re, és a felbukkanó menüben a copy-t választod. Ezután a Windows/StartMenü/Programs könyvtárat megnyitod, és itt egy üres helyen hosszan nyomsz, a felbukkanó menüben a paste shortcut-ot választod.

Szerintem meg ez a legegyszerűbb ! :DD

[ Szerkesztve ]

(#2190) BullZeye


BullZeye
veterán

Lehetséges akármilyen módszerrel, hogy ha én szeretnék menni Franciaországba, akkor az út tervezésénél megmondja, hogy mely útvonalakra mit kell vennem, és hogy mennyibe kerül? (Activesync PCvel frissíthetné stb) Mennénk külföldre, de nem nagyon találunk információt, hogy hol mennyibe kerül 1-1 autópálya szakasz, csak hogy úgy tervezzünk, hogy sok időt ne veszítsünk, de azért egy 2kmes szakaszért ne kelljen 10 eurókat fizetni :)

(#2191) m.jeno válasza Mawerik (#2187) üzenetére


m.jeno
senior tag

Pü ment.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#2192) Mawerik válasza m.jeno (#2191) üzenetére


Mawerik
tag

Köszönöm!! :R

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#2193) Wolfskin


Wolfskin
őstag

sziasztok,

a GJA_v2.18_CsL végén kit/mit takar a CsL? miben különbözik a simától?

a 2.17-es skin óta (bár nem hinném, hogy összefügg vele) gyakran előjön egy olyan hiba, hogy ha leküldöm a programot a háttérbe (bal alsó gomb hosszan nyomva), és el akarom indítani pl. a total commandert, akkor hibaüzenettel megtagadja.

ha bezárom a mobilenavigátort is, akkor az sem indul el újra. valami olyasmire hivatkozik, hogy nincs elég erőforrás, be kellene zárni alkalmazásokat. két gombja van: ok/mégse, de bármelyikre kattintok újra előjön a hibaüzenet, tehát csak a reset gomb segít.

a pontos hibaüzenetet nem tudom, eddig csal párszor csinálta, mindig vezetés/navigálásközben, de korábban nem volt ilyen. lehetséges, hogy tényleg sok neki a SI 6.4+Navi együtt? (500 mHz, 128 mb, sirf IV)

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2194) Mawerik válasza m.jeno (#2191) üzenetére


Mawerik
tag

Jenő!

Valószínűleg nem fogalmaztam egyértelműen.
A scheme-ben lévő éjszakai képnek a hátterét szeretném lecserélni egy holdvilágosra.
Ebben segíts légyszi!

Köszi előre is!

"Minden ember megkopaszodik, csak nem mindegyik éli meg!"

(#2195) DM43 válasza Wolfskin (#2193) üzenetére


DM43
Topikgazda

a GJA_v2.18_CsL végén kit/mit takar a CsL? miben különbözik a simától?

A CsL felirat a skin módosítójának nevére utal (A701 CsL nicknevű barátomról van szó).
Hogy miben különbözik? Idézek tőle:

"Magyar iránytűk vannak benne.
A főmenüben a bluetooth és térképcserélő ikonok mellett transmitter és zenelejátszó ikon is található.
A vezetési képernyőn van némítógomb, és a módosított fényképezőgép ikonra hosszan kattintva előjön a zenelejátszó kezelőfelülete.
Módosított speedcam - speedwarn fájlok vannak benne.
Animált sebességhatár választása esetén a be- és kikapcsolható rendőr "hadonászik" a képernyőn.
Módosított következő manőver jelzés.
Kanyarodás tiltó táblák mérete megnövelve és áthelyezve.
Jobb alsó sarokban lévő kijelző betűméret megnövelve.
Nagyjából ennyi! "

(#2196) Thom! válasza BullZeye (#2022) üzenetére


Thom!
veterán

Egyebek - Beállítások - Gurjon skinbeállítások - Rendszerbeállítások - 3 x lefele nyíl - Bluetooth és Térkécserélő gombok a főmenüben

(#2197) aswna válasza Thom! (#2196) üzenetére


aswna
csendes tag

A kérdés ott az volt, hogy hogyan lehetne az "FM transmitteres ikont" is megjeleníteni. Egyébként a probléma megoldódott.

(#2198) kisspista válasza DM43 (#2189) üzenetére


kisspista
senior tag

DM43:
De így nem kerül a Today pluginre, csak a Start menübe.

BullZeye:
Primo-ban a megtervezett útvonalnál lehetőség van arra, hogy egyes útszakaszokat kikerüljön a tervezés során. ezt magad is felül tudod bírálni, de az útbeállításoknál is megteheted. Hosszas tervezés során ajánlom, hogy részletesen böngészd át a tervezett útvonalat!

Wolfskin:
Ha a Primo bal alsó sarokra kattintasz, akkor elvileg kilép, de ezt te magad állítod be mit cselekedjen a hosszas nyomva tartáskor. a GJA 2.18 egy elég profi kis újítás, nekem tetszik.... CsL verziót még nem teszteltem, honnan töltötted le?

(#2199) BullZeye válasza kisspista (#2198) üzenetére


BullZeye
veterán

Engem inkább az érdekelne, hogy innen Magyarországról, hol tudom megnézni, hogy mondjuk Francia autópályán mennyi a díj. Mivel túl sokat külföldön nem járok így nagyon nem volt rá eddig szükség. Sok helyen van, hogy autópálya szakaszonként kell fizetni, de fog sincs mennyit, vagy hogy ahova megyek ott hogy van. Kell most Romániába is menni, viszont nem tudom, hogy mennyibe fáj a gázolajon túl. Szóval nem letiltani akarok útszakaszokat, hanem megtudni, hogy merre mennyibe kerül.

(#2200) kisspista válasza BullZeye (#2199) üzenetére


kisspista
senior tag

Google-ban érdemes utánnaolvasni, hogy Franciaországban hogy működik az autópálya használat, valamint díjfizetés / matricás rendszer működik-e! Erről érdemes indulás előtt érdeklődnöd - akár bármely magyarországi benzinkúton -. Biztosan segítenek neked!

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.