Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#2551) kisspista válasza plajos (#2547) üzenetére


kisspista
senior tag

Nekem is gondom adódott az audio mappával!
Nekem sima GJA_v2.18D_800x480 skin van fent (nem az oldaladról származó verzió); audio mappa a Primo gyökérkönyvtárában (kicsomagolva --> Primo\audio mappa) és szimulációban nem mondja Eszter hang a közúti audio mappa tartalmát.... Lehet vezetéskor mondja csak? Bár korábbi hozzászólásból is kiderül, lehet valami gubanc van vele?

(#2552) axelbox válasza snowdog (#2515) üzenetére


axelbox
tag

Nálam a 800x480-as verzió nem indul el.Azt írja ki a készülék,hogy nem kompatibilis a 800x480-as felbontással. :(( Előtte a 2.18 volt fent az működik!

[ Szerkesztve ]

(#2553) rolmillion válasza verlajos (#2549) üzenetére


rolmillion
csendes tag

Hello

Itt a varázssor:

[bluetooth]
btappl="\ResidentFlash2\App\BT\phonelink.exe"

Írd be a sys.txt-be és a Gurjon skinben a bluetooth legyen külső.

Utána ha rámész a telefonra a beállításoknál, akkor a GPS Bluetooth menüjébe kerülsz, ahol tárcsázhatsz, kapcsolódhatsz stb.
Orosz oldalon találtam, mazsolázni kellett a citil betűk közt.

Fm transmtterrel még nemtom mi van.

Szinkronizálni azóta se sikerült, de lehet hogy nem is baj, legalább nem tudjuk elb*szni a rendszert. Hülyebiztos a GPS....

(#2554) Szanyo74 válasza plajos (#2550) üzenetére


Szanyo74
tag

Erre már én is gondoltam, töröltem a brandingot, és a te eredetidet tettem fel. Eredmény ugyan az!

http://primosite.co.cc

(#2555) TRob1 válasza rolmillion (#2553) üzenetére


TRob1
veterán

Hohohó, nagy királyság, köszi, ez kellett nekem is. (mondjuk nekem 430as carrera van, de ahhoz is jóóó) Akkor már egy kérdés: a fényerő állítás működik primoban nektek? Mert nekem az se.

¤ R'n'R ¤

(#2556) axelbox


axelbox
tag

Tudja valaki mi ennek a hibaüzenetnek az oka?
User interface reolution
( 800x480 ) is not supported
or compatible skin can not
Exiting application

azóta produkálja mióta a gurjon 2.18-at lecseréltem 2.19-re.... :F

(#2557) verlajos válasza rolmillion (#2553) üzenetére


verlajos
csendes tag

Hálás köszönet, várom a fejleményeket.

Trob: Még nem próbáltam a fényerő beállításokat, de most pótolom..., egyébként hálás köszönet az ikonokért.

LVer

(#2558) rolmillion válasza TRob1 (#2555) üzenetére


rolmillion
csendes tag

GJA skinben van beállítás, de módosulás nincs. Nekem fullon van, akkor mindíg látom a képernyőt.

(#2559) TRob1 válasza rolmillion (#2558) üzenetére


TRob1
veterán

Ugyanez nekem is.

Branding: Szívesen mindenkinek!

¤ R'n'R ¤

(#2560) kisspista válasza TRob1 (#2555) üzenetére


kisspista
senior tag

Nekem sem igazán jön be a fényerö szabályozás, mert a készüléken auto háttérfény van, s a Primo nem írja felül az értékeket. Kicsit zavaró, de nem vészes. Megoldás?

(#2561) kisspista válasza TRob1 (#2559) üzenetére


kisspista
senior tag

Miért felejti el a Poi beállításokat a primo minden kilépéskor? Clearsave aktív,de ez nem lehet baj.... gáz így....

(#2562) TRob1 válasza kisspista (#2561) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor nálad van valami gebasz, mert nálam se felejti el, meg a több mint 400 letöltő közül se jelzett senki ilyet.

Azt a clearsave-t azért próbáld meg kikapcsolni, mivel ha az törli a saveból a poi_visiblities.txt-t, akkor ugye csak kénytelen visszaugrani alapra (habár nem kéne törölnie)

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2563) plajos válasza TRob1 (#2562) üzenetére


plajos
aktív tag

A ClearSave a *.prl fájlokat törli a save mappából, más fájlokhoz nem nyúl.

(#2564) plajos válasza Szanyo74 (#2554) üzenetére


plajos
aktív tag

Az oldalamon levő bármelyik branding.zip a save mappa törlése és a clearsave utility telepítése után bemondja a táblákat. Ha nálad nem akkor valamit másként csináltál.

(#2565) TRob1 válasza plajos (#2563) üzenetére


TRob1
veterán

Én is így tudom, azért is írtam a végére: habár nem kéne törölnie.

Viszont neki valahogy mégis törlődik a poi_visiblities.txt (vagy eleve nem is menti :F )
Lehet hogy a kártya írásvédettségét kellene megszűntetnie :DD

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#2566) kisspista válasza TRob1 (#2562) üzenetére


kisspista
senior tag

Hát pedig nekem minden térképcserénél, és minden kilépésnél elfelejti a beállítot POI-kat. Viszont a UTILITY mappát nem egészében tettem fel, csak MapChanger-t és Clearsave-t tettem bele, a backupot és a többit nem.... Lehet ez is baj?

(#2567) kisspista válasza plajos (#2564) üzenetére


kisspista
senior tag

Plajos: a táblákat szimuláció alatt is bemondja? TRob1 által biztosított 800x480-as brandingot használom: elvileg ezzel is bemondja?

(#2568) plajos válasza kisspista (#2567) üzenetére


plajos
aktív tag

Igen bemondja, csak ne gyorsítsd fel.

(#2569) plajos válasza TRob1 (#2559) üzenetére


plajos
aktív tag

A háttérfény szabályozást a következő módon lehet beállítani:
(hosszadalmas folyamat, csak akkor kezdj bele, ha sok időd van!)
Az iGO8 data.zip fájlból másold ki a config/devices mappából a fájlokat. Ezekben a fájlokban különböző készülékek beállításai vannak, benne a háttérfény állítás is ([power] szekció)
A teljes [power] szekciót másold a te sys.txt-d végére és próbáld állítani a háttérfényt. Ha nem változik akkor egy másik fájlból másold át a [power] szekciót. Ha nem változik addig ismételgesd amíg jó nem lesz. Ha változik örülj, és oszd meg másokkal is.

(#2570) plajos válasza kisspista (#2567) üzenetére


plajos
aktív tag

Bocs elnézetem, ha te saját magad teszel bele poi ikonokat akkor nem mondja, mert a berakott ikonok eltolják a táblaikonok sorszámát.

(#2571) TRob1 válasza plajos (#2569) üzenetére


TRob1
veterán

Ismerem ezt a módszert, próbáltam is párral, de nem csinálom végig a több százat, az tuti :D Inkább nem állítgatom a fényerőt :)) (addig amíg valaki más meg nem osztja velünk a tutit)

¤ R'n'R ¤

(#2572) nzoli2


nzoli2
tag

Két fajta CSL változat Gj 2.19; 480X272-re

CSL-V1 fullPack
[link]

CSL_V2
[link]
kísérletező kedvűeknek mivel az alap 2.19 változat már 4javításon van túl. :)

Üdv Zoltán

(#2573) TRob1


TRob1
veterán

Akkor már legyen itt az alap gurjon 2.19 is (elvileg a végleges :F):

480x272: GJA_v2.19.1_480x272_FullPack
800x480: GJA_v2.19.1_800x480_FullPack

¤ R'n'R ¤

(#2574) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Nálam a benzinkút ikonokat mindig kikapcsolja valami. Ha újraindítom, azokat újra be kell kapcsolni, a többi (1-2 étterem és bolt, tömegközlekésés) marad változatlanul :F
A ClearSave-t kikapcsoltam, akkor is. És csak a benzinkutakat... :W
a Plajos GJA_218_PL_mod2a van fent

Azt tudja valaki, hogyan lehet beállítani, hogy 2D-ben korlátozza /ne mutassa a sebességmérő kamerákat?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2575) nzoli2


nzoli2
tag

Pár képernyő mentés Primo V.1.2-ről
[dropbox_primo_1_2_EU]

valamint videó róla:
[youtube]
:D

Üdv Zoltán

(#2576) plajos válasza Wolfskin (#2574) üzenetére


plajos
aktív tag

Ha az én skinem van fent akkor elállítottál valamit. A skinemben a tankolás emlékeztető alapból ki van kapcsolva (szerintem nem sokat ér ez a funkció), te pedig bekapcsoltad. A bekapcsolt tankolás emlékeztető kikapcsolja a benzinkút ikonokat.

(#2577) Luissimo válasza plajos (#2576) üzenetére


Luissimo
veterán

Igazadvan, szerintem sem sokat ér, az üzemanyagjelző kompjuter, vagy a lenullázott km.-óra sokkal hasznosabb !!
A bekapcsolt tankolás emlékeztető kikapcsolja a benzinkút ikonokat.
Na, ennekaztánpedig tényleg semmi értelme, SŐT !

(#2578) Wolfskin válasza plajos (#2576) üzenetére


Wolfskin
őstag

akkor emiatt... én azért bírom azt a tankolós funkciót, nem tudom valahol kikapcsolni, hogy ne kapcsolja ki a benzinkutakat?

ps: a tankolás emlékeztető hasznos lehet, amikor hosszú útra mész, vagy nem tele tankolod, csak valamennyiért teszel bele és/vagy rossz a visszajelző az autóban.

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2579) snowdog válasza Wolfskin (#2578) üzenetére


snowdog
veterán

http://igo.forumx.hu/viewtopic.php?t=497&mforum=igo

"GJA 2.17 - 2010.10.07
...
Az elképzelést az szülte, hogy a második fedélzeti számítógép szinte soha sem használt. Szóval úgy döntöttünk, hogy odatesszük a "Tankolás emlékeztető"-t.
A működési elv az, hogy beírod a feltételezett vezetési távolságot, vagy az üzemanyagtartályban levő üzemanyagot literben (amit átszámítunk kilométerre). A benzinkút POI-k láthatósága automatikusan kikapcsolódik.
A megtett távolság alapján kapunk egy vizuális és/vagy hang figyelmeztetést arról, hogy mikor kell tankolni, továbbá a benzinkutak POI láthatósága automatikusan visszaáll."

"Gurjon Üzemanyag emlékeztető beállítások>Benzinkút POI láthatóság váltása -ról vedd le a pipát."

(#2580) Wolfskin válasza Wolfskin (#2578) üzenetére


Wolfskin
őstag

ki lehet kapcsolni: a gurjon skin/rendszerbeállítások/emlékeztető tankolásra/"Benzinkút POI láthatóság átkapcsolása" (pipa ki)

viszont a fényképezőgép gombot sehogy nem tudom eltüntetni...

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2581) TRob1 válasza Wolfskin (#2580) üzenetére


TRob1
veterán

Azt meg a gurjon/extra beáll./képernyőmentéssel tudod kikapcsolni.

¤ R'n'R ¤

(#2582) Wolfskin válasza TRob1 (#2581) üzenetére


Wolfskin
őstag

kösz mindenkinek, megvan a mai napra vonatkozó ideális beállítás. :DD

már csak a kamerákat kéne eltüntetni a 2D nézetből...

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2583) TRob1 válasza Wolfskin (#2582) üzenetére


TRob1
veterán

Akkor jobban teszed ha most csinálsz a pc-re egy biztonsági mentést (mert úgyis elkutyulod) :DD

¤ R'n'R ¤

(#2584) Wolfskin válasza TRob1 (#2583) üzenetére


Wolfskin
őstag

hát bizony... szegény, ha most eladó sorba kerülne, nem sok mindent tudna felmutatni a szakmai önéletrajzában: 5% navigálás, 15% multimédiás szolgáltatások és 80% b@sztatás (állítgatás, próbálgatás) :U

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#2585) kisspista válasza plajos (#2570) üzenetére


kisspista
senior tag

1 db saját POI-m van, amit a kedvencek közé mentettem! Ha azt kiszedem, akkor elvileg bemondja? Nem számít, ha TRob1 branding-je van fent, vagy gyári-t tegyem vissza?

(#2586) kisspista válasza nzoli2 (#2575) üzenetére


kisspista
senior tag

Jó lenne, ha valaki, aki megvásárolta Wayteq készülékkel, írna véleményt róla, s megosztaná tapasztalatát az újításokkal kapcsolatban... :)

(#2587) DM43 válasza kisspista (#2586) üzenetére


DM43
Topikgazda

Na olyat biztos nem fogsz találni, aki primo-t vett wayteq-kel (vagy wayteq-t primo-val) :( :Y

(#2588) Luissimo válasza DM43 (#2587) üzenetére


Luissimo
veterán

hacsaknem vaterán vette, jutányosan... :DDD :DD

(#2589) kisspista válasza DM43 (#2587) üzenetére


kisspista
senior tag

Akkor az is jó, akinek már megvan, és tesztelte.... véleményét várjuk! :)

Plajos: töröltem a saját POI-kat, TRob1 800x480 branding-jét használva, szimulációban továbbra sem mondja be Eszter táblákat (előzni tilos, veszélyes hely, gyalogos átkelőhely....stb) Megoldás?

(#2590) KZ_3D


KZ_3D
tag

Plajos,

2010.augusztusi Primón, Wayteq 950BT-n próbálnám az Eszter hangot működésre bírni a figyelmeztető hangoknál, egyenlőre szimulációnál (később majd kocsiban próbálom ki..). A "teljes" Eszter opciót kiválasztottam, Audio mappát bemásoltam.

Az előbb azt írtad, ha jól értettem, hogy a Te branding.zip állományodat bemásolva elvileg bármelyik skinnel működik ez a funkció.

Én próbáltam többféle skinnel (CSL, Dafunk,..), de az a gondom, hogy ez a beállítási lehetőség (Semmi, Ding, Eszter, Teljes Eszter) nem jelenik meg, csak az általad készített skinnél (riks38_modPL_da.zip).
Ha viszont nem jelenik meg ez a lehetőség, akkor nyilván nem fog megszólalni Eszterke, mert vélhetően alapbeállítás a Ding.

Érdekes módon a szimulációnál a Ding sem szólal meg (kocsiban élesben igen).

(#2591) kisspista válasza KZ_3D (#2590) üzenetére


kisspista
senior tag

Hol tudod állítani ezt a "teljes+ opciót? (Ding, Eszter, teljes Eszter) ?

(#2592) KZ_3D válasza kisspista (#2591) üzenetére


KZ_3D
tag

Beállítások/Gurjon Skin beállítások/Figyelmeztetési beállítások/Hang Vezetői figyelmeztetések (legalsó menüpont)

(#2593) kisspista válasza KZ_3D (#2592) üzenetére


kisspista
senior tag

Na igen, nekem ilyen menüpont nincs is! :)
Azért nem akar nekem összejönni.... Amúgy mindent beolvas Eszter: előzni tilos, vadveszély...stb-t, mindent, amit táblaként jobbra megjelenít?

(#2594) kisspista válasza plajos (#2568) üzenetére


kisspista
senior tag

Nem tudsz nekem abban segíteni, hogy tudom összehozni ezt az Eszter figyelmeztetési hangot a táblákkal, de 800x480-as felbontásban? Mit hova kell másolni, módosítani, összeállítani? Időm van, csak fogalmam nincs a dolgokról! Köszi! :P

(#2595) KZ_3D válasza kisspista (#2593) üzenetére


KZ_3D
tag

Ebben van az általam említett riks38_modPL_da.zip állomány:
http://riks.fw.hu/files/riks38_mod16_PL_da.rar

Ahogy írtam, nekem szimulációban nincs se Ding, se Eszterke. Kocsiban élesben még nem próbáltam ki.

De viszont a GJA_v2.19.1D_CsL.zip skinbe (480x272) bele tudtam tenni ezt a hiányzó menüpontot, de a szimulációban akkor sincs hangja ! Élesben szintén nem próbáltam ki.

(#2596) plajos válasza kisspista (#2585) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem a POI számít, hanem a POI ikon. Az vagy ne rakj bele, vagy ha szeretnél akkor a POI ikonos (TRob) változatot töltsd le. POI-t annyit raksz bele amennyit akarsz.

(#2597) plajos válasza KZ_3D (#2595) üzenetére


plajos
aktív tag

No várjál, te kevered a dolgokat! Az általad említett riks38_modPL_da.zip az iGO8 skin, én a Primóba raktam a Figyelmeztető táblák hangos bemondását.
Ezt a funkciót bármelyik skinbe bele lehet integrálni, de ahhoz ismerni kell az iGO script nyelvezetét.
iGO8-ba áttenni macerás, de nem lehetetlen, Primóba pedig a megfelelő programsorok átmásolásával lehetséges.

(#2598) kisspista válasza KZ_3D (#2595) üzenetére


kisspista
senior tag

Hogy tetted bele a hiányzó menüpontot? Én is branding-et bogarászos már egy ideje, szeretném a 2.18-asba is beletenni 800x480-asba... Leírnád, hogy kell?

(#2599) kisspista válasza plajos (#2597) üzenetére


kisspista
senior tag

A programsort le tudod írni, és azt, mit hova kell másolni? Már igen jó lenne, ha menne az én felbontásomban is, és meglenne a megfelelő menüpont a tábla bemondatására! Köszönöm!

(#2600) plajos válasza kisspista (#2599) üzenetére


plajos
aktív tag

Nem egy fájlban van, hanem több fájlt kell módosítani a megfelelő helyen. Sajnos erre nincs időm (a saját GJA 2.19-es skinem kiadása is késik időhiány miatt), keress egy olyan skinfaragót aki te felbontásodban készít skint, és kérd meg hogy rakja át.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.