Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16551) pumukli23 válasza CharlieDrop (#16549) üzenetére


pumukli23
senior tag

Én 15,4 1280*800-ról váltottam 14,1 1280*800-ra. Kellett pár nap amíg hozzászoktam, ha kicsik a betűk, winben feljebb tudod állítani (első 1-2 napban így használtam).
Természetesen megszokható, de a 15,4-es laptopon én már szédülök :DDD (Nem is beszélve az asztali 24es monitoráról..)
Ha a hordozhatóság az elsődleges szempont, szerintem vállalható. Ha van rá lehetőséged, valahol ülj le egy 13as noti mellé, úgy hogy viszed a saját 15ösödet.

(#16552) CharlieDrop válasza pumukli23 (#16551) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hjah, úgy vagyok vele, hogy napközben egy SyncMasterP2350-et bambulok amúgy meg nem kell a nagyon nagy kijelző, ha mégis rádugom otthon a tv-re, az picinyt nagyobb :D

de természetesen köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16553) koshmar válasza pumukli23 (#16551) üzenetére


koshmar
őstag

Én ismerek olyan embert is, aki egy 68 centis Samsung TV-t használ monitornak. :)
Röpke 26 coll. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16554) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Ha valakinek problémája lenne az Intel Centrino Advanced N 6200 AGN wifivel, akkor javaslom, hogy tegye fel a 13.2.1.5-ös drivert.

Nálam magától kikapcsolt néha a wifi, ezt megoldotta a driver.

Ahogy körülnéztem minden olyan gépnél felléphet ez a gond, amelyikben a fent említett típus dolgozik.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16555) SeniorTilla válasza Z86 (#16534) üzenetére


SeniorTilla
veterán

20,1" dupla neonos kijelző, T9300, 4GB, 2x500GB 7200rpm, GeForce 8800GTS 512MB DDR3 - HP Sárkány kb. 2 órát megy, akksi 83WH-s

Egy ekkora gépnél ez szerintem jó eredmény, mert ez asztali laptop, a maga 7,5 kilójával és 20-as méretével. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16556) spyduck válasza CharlieDrop (#16538) üzenetére


spyduck
nagyúr

touchpad

A minőségével nincs baj, egyszerűen nehéz kezelni. Nincs külön jobb és bal kikk hanem egybe van integrálva az érintő táblával, valamint a jobb és bal klikken is van érzékelés. Ez akkor okoz problémát ha mondjuk egy ikonra akarsz rákattintani és elcsúszik a kezed vagy nem koncentrálsz eléggé akkor picit elmozdul az egér. Nem tudom érhető-e :DDD ?
Én jártam már úgy párszor, h mozgatnám az egeret és nem mozog, mondom mi a fene :F Hát természetesen a palmrestet nyomogattam :DDD

A hűtését viszont nagyon jól megoldották a ProBook-nak. Nem alulról hanem a billenytűzetből szívja el a hűvösebb levegőt így használhatod ölben is, tud szellőzni a notebook.

(#16557) spyduck válasza HoryThePooh (#16540) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ipon teszt kontra ProBook "Nehezen szerelehető".
Kb. 20 másodperc alatt szét bírom szedni :DDD

[ Szerkesztve ]

(#16558) spyduck válasza CharlieDrop (#16545) üzenetére


spyduck
nagyúr

"hangos hűtés"
Nem tudom miről beszélnek. A 4520s sztem baromi halk!!!! A venit 2300rpm-en jár míg az EliteBook 8540p 2200rpm-en. Nem is hallható a különbség. Nem olvastam még olyan Ipon tesztet amiben ne lettek volna érdekes dolgok :F

(#16559) spyduck


spyduck
nagyúr

Kérdés!

Haveromnak is vettünk egy 4525s-t ATI HD5470-el. Az istenért nem bírtam beállítani, hogy HDMI-n normális képet adjon. Egyrészt van körbe egy 5cm-es fekete keret másrészt meg a kép minősége gusztustalan. Mit kell beállítani?

LG FULL HD-s 82cm.es LCD TV-ről van szó.

(#16560) CharlieDrop válasza spyduck (#16558) üzenetére


CharlieDrop
veterán

de ez a 4320s tesztjéből van :)

ja és kösz, meggyőző volt, már csak egy dolognak kell utána járjak, de azt majd a grafikus ismerősömtől kérdezem meg :)

eddig ez a nyerő gép, remélem nem bánom meg :)

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16561) CharlieDrop válasza spyduck (#16559) üzenetére


CharlieDrop
veterán

fura, a Panasonic médialejátszóm csinál ilyet, ha divx-es filmet játszok le

DVD-vel nincs para

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#16562) bAtt001 válasza spyduck (#16558) üzenetére


bAtt001
addikt

hát nekem általában se nem hideg se nem halk :D de tudtok valami jó programot ami a lehető legpontosabb adatokat írja ki (hőmérséklet, venti)? aida-t szoktam nézni, hőfokban mutat is pár dolgot de ventilátornál csak annyit hogy gpu 30%, minden esetben.

(#16563) Thusor


Thusor
őstag

Barátnőmnek van egy HP 6720s laptopja. Mostanában azt produkálja, hogy a töltő néha tölti az aksit néha pedig nem hajlandó amikor bedugom a hálózatba. Szerintetek a gépben vagy csak a töltőben van a hiba?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#16564) spyduck válasza bAtt001 (#16562) üzenetére


spyduck
nagyúr

HWinfo 32-t próbáld ki. Neked milyen konfigod van? Mivel nem mind1, pl az ATI HD530v melegszik az ATI HD5470 viszont nem. Ha ez neked hangos akkor nem láttál még hangos gépet :)

(#16565) koshmar válasza bAtt001 (#16562) üzenetére


koshmar
őstag

Én is HWInfo32-t ajánlom!
Kiírja a CPU, GPU, HDD hőmérsékletét, meg még mást, amit nem is értek. :DDD

Viszont a CPU venti fordulatszámát ne várd, hogy kiírja! Legalábbis az enyémben nincs.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16566) koshmar válasza HoryThePooh (#16529) üzenetére


koshmar
őstag

Belinkelnéd, hogy pontosan melyiket vetted? :U

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16567) SeniorTilla válasza pumukli23 (#16547) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Hát, azért a kalibrálás nem fog szép képet varázsolni egy eleve gyenge kijelzőn. Ebben nem szabad bízni. Ha egy gép képe eleve nem jó, akkor azt megette a fene, másikat kell választani.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16568) SeniorTilla válasza spyduck (#16558) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezek az ipon tesztek tényleg "érdekesek". Vagy inkább röhejesek, sokszor.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16569) Bobyjack válasza spyduck (#16559) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Én egy Toshiba laptoppal jártam így. Egy óriási Panasonic LCD TV-vel próbálkotunk kapcsolatba lépni, rádugtuk a 4 HDMI csatlakozóból mindegyikre, állítottuk így és úgy is. Egyszer bejött valami eszméletlen csúnya kb 800x600-as kép de aztán megint eltűnt. Elment vele vagy egy óra. Másnap elvittem az Elitebook-ot, azzal 2 másodperc alatt flottul ment minden. Nem értem miért...

(#16570) Bobyjack válasza koshmar (#16565) üzenetére


Bobyjack
senior tag

HWINFO az enyémben kiírja a venti a sebességét, de ennek pontosságát mutatja, hogy a minimumot, tehát amikor áll a venti 930RPM-el jelzi, a maximumot pedig 5400RPM-el. Mondjuk ezt a programot nem egy komoly gárda fejleszti, mint az AIDÁ-t, de ebbe pár számomra hasznos opció bele került, amit eddig sehol máshol nem találtam meg. Pl: az Elitebook-ok ventillátorának önálló szabályozása, amit már korábban is leírtam

(#16571) spyduck válasza Bobyjack (#16569) üzenetére


spyduck
nagyúr

Intel és Nvidia VGA-val sima ügy, az ATI-val vmit varázsolni kell. Valahol olvastam de nem találom a gyógyírt. Se az ATI se az LCD topikban nem kaptam választ. :(

(#16572) koshmar válasza Bobyjack (#16570) üzenetére


koshmar
őstag

A tiednél csak azért írja ki, mert van benne olyan szenzor, ami az enyémben nincs. :DDD

Nem tudtok egy olyan programot, ami a CPU hőmérsékletét állandóan jelzi ( a jobb alsó sarokban, az értesítési területen)?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16573) spyduck válasza koshmar (#16572) üzenetére


spyduck
nagyúr

"Everest" vagy upgrade to "AIDA 64" :DDD

(#16574) koshmar válasza spyduck (#16573) üzenetére


koshmar
őstag

Parancsol? :DDD

Ez az AIDA az értesítési területre is belőhető?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16575) Drughi válasza koshmar (#16574) üzenetére


Drughi
addikt

be bizony

(#16576) koshmar válasza Drughi (#16575) üzenetére


koshmar
őstag

Akko' ez kő nékem.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16577) adnoctum18 válasza koshmar (#16576) üzenetére


adnoctum18
senior tag

...és nekem is, pont az Everesttel szórakoztam ma.

Elég durván fel tud melegedni a proci, ha maxon jár, igyekszem figyelni rá.:)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16578) koshmar válasza adnoctum18 (#16577) üzenetére


koshmar
őstag

Meddig megy fel?
Illetve mennyi átlag terhelésnél?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16579) adnoctum18 válasza koshmar (#16578) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Most chrome, msn, skype, torrent mellett, 5-8%os terhelés között: 45-47 C fok.

Ha valami 100%ig pörgetné, amit eddig csak az everest benchmarkja tett meg, akkor 85-90 fok. :S

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16580) bAtt001 válasza spyduck (#16564) üzenetére


bAtt001
addikt

akkor meg is van a hőforrás a HD530v személyében de nem mintha zavarna, a hangja sem akkora mint a rendes asztali pc-nek szóval csak megemlítettem :) kösz a programot mindenkinek

(#16581) koshmar válasza bAtt001 (#16580) üzenetére


koshmar
őstag

Érdekes, hogy az enyémben is ATI van, csak ez 5470-es.
Ez olyan 55-60-ig megy fel, persze csak ha a COD6-tal játszom.

adnoctum18: Érdekes, hogy a felsorolt futó programok ellenére is csak 8%-os a terhelésed.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16582) adnoctum18 válasza koshmar (#16581) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Körülbelül igen:

A ventit hol tudja szabályozni az AIDA? Nem találom a beállítást.

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16583) Z86 válasza spyduck (#16559) üzenetére


Z86
őstag

Ezt találtam:

"For those who have an ATI graphics card only.

Open Catalyst Control Center in Advanced mode
Select Offices & Views
right-click on the small monitor displayed at the bottom completely
then: set
Then select the Format tab of pixel
choose: RGB 4:4:4 pixel format standard PC (RGB full). Last choice at the bottom of the list

Innen

(#16584) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Kiírtam a preloadot ISO fájlokként vinyóra, erre az arcomba vágta, hogy "Vigyázat, gépenként csak egy lemezkészletet készíthet!!!"

Hmm. Nyilván megértem, de ha mondjuk elhagyom akkor a HPtól kapok recovery lemezeket?
(Gariidőn belül mondjuk ingyen?:D)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16585) zetecR válasza adnoctum18 (#16582) üzenetére


zetecR
addikt

Tetszik a desktopod.
Mi a háttérkép és milyen gadgetek ezek?
Feltéve ha publikus az információ. :D

(#16586) adnoctum18 válasza zetecR (#16585) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Persze hogy publikus!:)

A Rainmeter nevű programmal készültek.

Az időjárás jelzés A kollégát dícséri.
A topicban nagyon szép dolgok vannak különben.

A háttér, az óra és a teljesítmény monitorozó cuccok innen vannak.

A now playing pedig a rainmeter beépített Enigma nevű skinjének now playing része.:)

[ Szerkesztve ]

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16587) Dánííí19


Dánííí19
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket szeretném kérni abban hogy vettem nemrég egy laptopot: HP G62-A70EH (WZ774EA). A problémám a következő lenne: van benne egy ATI Radeon HD545v "videókártya" ami PCI-Express 2.0 x16-ot támogat, de a GPU-Z szerint csak 1.1-en működik... és hogy ezt az energiatakarékos üzemmód is kiválthatja. Mikor tápról használom akkor is ezt írja ki. Pedig a tápról való üzemeltetéshez minden energitakarékos sémát kikapcsoltam így maximális teljesítményen van minden részegsége a laptopnak. A "videókártya" driverében is kikapcsoltam az ATI PowerPlay-t. Más nem jutott eszembe. (A bios-ban nem találtam erre beállítást.)
Minden driver friss.
Oprendszer: Windows 7 Ultimate (32bit)

Ha valaki tudna segíteni azt előre megköszönném! Töltöttem föl egy képet a GPU-Z kiírásáról (lentebb).

Üdv.: Dani

(#16588) zetecR válasza adnoctum18 (#16586) üzenetére


zetecR
addikt

Köszi.

(#16589) koshmar


koshmar
őstag

Na itt egy érdekes kis videó.

Aki tud finnül, előnyt élvez! :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16590) n0_gAboR válasza Dánííí19 (#16587) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Es lassabb a teljesitmeny az elvartnal, vagy csak a (nem hivatalos) ATITool altal megjelenitett ertek zavar?

(#16591) SeniorTilla válasza koshmar (#16589) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ez a majdnem 3 perc nevetséges. Tegye fel a kezét, akinek ennyi idő alatt áll fel a windows. Ekkor már nagyon megérett egy reinstall...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16592) n0_gAboR válasza SeniorTilla (#16591) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Egyaltalan nem nevetseges, tekintve ott azt teszteltek hogy bekapcsolt szamitva mennyi ido alatt indul el a google earth es a picasa.
A windows latszolagos felallasa utan meg egy csomot pocsol fileok betoltesevel, ami alatt a rendszer kozel hasznalhatatlan meg jopar 10 masodpercig (foleg ha egy csomo defaultbol telepitett HP app is indul ilyenkor)

Igy nezve viszont teljesen realis a 2,5 perc - foleg hogy a google programok parhuzamosan lettek elinditva.

[ Szerkesztve ]

(#16593) koshmar válasza SeniorTilla (#16591) üzenetére


koshmar
őstag

Az én asztalim jelenleg 5 perc alatt bootol, a Google bejöveteléig pedig további kettő perc szükséges... De már csak öcsém használja, és azt mondja, hogy neki ez így jó- de csak azért, mert még nem látta az enyémet. ;]

De nekem akkor is a 32 másodperc fúrja az oldalamat... ;]
Az enyém jelenleg 85 másodperc alatt tölt be, úgy, hogy nem egy beállítást megváltoztattam- persze csak ésszel.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16594) spyduck válasza Z86 (#16583) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszi megnézem!

keresőnek: ATI LCD

(#16595) Z86 válasza Dánííí19 (#16587) üzenetére


Z86
őstag

Arra tudok gondolni, hogy a VGA az alaplapon nem 2.0-ás, hanem 1.1-es PCI express buszra csatlakozik. Az Intel leírásában turkálva a HM55 chipsetnél azt írják, hogy 2 db. 2.0-ás, és 8 db. 1.1-es sín van. Ebből teljesítménybeli hátrányod biztosan nem lesz, hiszen az a Radeon messze nem képes kihasználni az 1.1-es verzió kapacitásait sem. [link]

[ Szerkesztve ]

(#16596) koshmar


koshmar
őstag

Na végre beszereztem a legjobb gadget-eket. :)

Ott felül az óra mellett kiírja, hogy mennyi RAM-ot használ, és CPU magonként ugyanez.

Az értesítési területen meg kiírja a a magok hőmérsékletét külön.

Fogalmam nincs, hogy a Print Screen miért ekkora képet csinált. :(((

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16597) SeniorTilla válasza n0_gAboR (#16592) üzenetére


SeniorTilla
veterán

NEm tudom, kinek indul alapból egyből a google earth és a picasa. Én nem ezekkel szoktam kezdeni :)

Na azt hiszem lassan tényleg itt az ideje saját erőből is tesztelni egy SSD-t a gépemben.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16598) Z86 válasza adnoctum18 (#16584) üzenetére


Z86
őstag

Úgy rémlik, a fórumon többször is írták, hogy kérésre a HP küld recovery lemezt, de lehet hogy nem teljesen ingyen (pl. szállítási díj)

(#16599) blu3


blu3
tag

Jön egy ilyen [link], a kérdés az, hogy mennyire könnyen tudom kicsérlni a a HDD-t SSD-re?

[ Szerkesztve ]

'72

(#16600) zetecR válasza blu3 (#16599) üzenetére


zetecR
addikt

Nagyon. :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.