Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17251) fkenny válasza koshmar (#17249) üzenetére


fkenny
senior tag

Már elve új korában is 5%elhasználódottságot írt de mivel 3órán telepítettem a gépet és 25% alá nem merítettem így nem vertem a nyálam, de most már egyre kevesebb pedig csak 3 ciklus van az aksiban ami édeskevés. (Acerem 1.5éves korában 68ciklussal is 3%elhasználódottságú volt mert vigyáztam rá...) most 30%-ot ír de ha lehúzom a tápot 5perc múlva hangosan könyörög... a tápkábeléért.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17252) koshmar válasza fkenny (#17251) üzenetére


koshmar
őstag

Én most néztem a HWInfo-val, és 5,8%-os elhasználódást ír ki.
Az sok? (1 hónapos a gép).

Hát ha 5 perc után már kéri a tejcsit (áramot), az tényleg nem jó.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17253) fkenny válasza koshmar (#17252) üzenetére


fkenny
senior tag

Sok hát, főleg akkor ha 25% alá nem merítetted... 3-4 ciklus után mutatja meg hogy mennyit bír a legjobban. Nyomj neki BIOS-ból Battery calibration-t hátha segít.
Szerk: a HW monitor nem is jelzi az aksim... az eddigi notijaimét mindet mutatta... :O

[ Szerkesztve ]

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17254) koshmar válasza fkenny (#17253) üzenetére


koshmar
őstag

Szerintem mutatja.
Oldalt van egy olyan menüpont, hogy battery. (ha jól emlékszem- most az asztalimnál vagyok, szóval csak tippelek)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17255) pumukli23 válasza fkenny (#17251) üzenetére


pumukli23
senior tag

Nekem 78 cikussal 7.8%, 619 napos.
Acerre hogy vigyáztál?

(#17256) chege válasza Z86 (#17239) üzenetére


chege
aktív tag

Igyekszem teljesen szimmetrikusan elé ülni.
Mondjuk ennél az 500HZnél ha letakarom a balt akkor sokkal élesebben hallom mintha a jobbot takarnám le. Ezt észre lehet még venni ha meghallgatod a jobb és a bal hangszórót tesztelő pink noise-t akkor is érezni lehet a különbséget.

(#17241) SeniorTilla: ennek örülök :DDD. Lehetséges az lesz az oka.

(#17257) Z86 válasza chege (#17256) üzenetére


Z86
őstag

Az enyém is mintha másképp szólna. De nem igazán lehet rendesen letakarni.
Megnéztem a robbantott ábrán, a két kis csipogó egy nem szimmetrikus dobozban van (a gép elején), biztos ez okozza az eltérést.

(#17258) fkenny válasza pumukli23 (#17255) üzenetére


fkenny
senior tag

pl.25% alá sosem merítettem. hetente minimum 1x lemerítettem majd fel. Meg ugye védtem a nagyon hidegtől, meg a melegtől is ahogy tudtam :) Semmi extra dolog. így használtam az előző gépeim, és meghálálták. :DD

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17259) bAtt001 válasza koshmar (#17233) üzenetére


bAtt001
addikt

na ha már így kéred akkor felrakom, bekapcsolás utáni 10 perc környékén lőttem a ss-t
sosem volt ez hűs darab :D

(#17260) SeniorTilla válasza fkenny (#17245) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nagyon jók az új AMD procik, ezt én is alátámaszthatom. Mindenesetre nagyon Intel párti a magyar vásárlóközönség, pedig szerintem a többségnek az AMD is bőven kiszolgálná az igényeit, alacsonyabb áron az intelhez képest.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17261) HaKo


HaKo
aktív tag

Mi a fenétől lehet ez: "A képernyő illesztő nem válaszol és utána helyreállt..." Érdekes, mert az elején többször csinálta, aztán újraraktam egy régebbi ati driverrel, azóta nem csinálta, ma meg megint előjött egyszer.

(#17262) CharlieDrop válasza SeniorTilla (#17260) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezzel tökéletesen egyetértek, ha nemmunkagépnek kellene, nem intel cuccot vettem volna, már elég régóta AMD gépeim voltak :)

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17263) fkenny válasza SeniorTilla (#17260) üzenetére


fkenny
senior tag

AMD-s gépeim voltak, meg lesznek is. Akit meg tudok megtérítek hogy elég neki főleg mióta ATI-val "közösültek" :DDD azóta netezős facebook-os gépeknek AMD-t rakok össze... Persze ha olyan az igény akkor Intel.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17264) fkenny válasza bAtt001 (#17259) üzenetére


fkenny
senior tag

Hihi, nekem is ilyen értékeim vannak a kis AMD-vel de már vagy egy fél órája nem kapcsolt be a venti :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17265) Nitz


Nitz
tag

sziasztok.
a segítségeteket kérném. laptopot szeretnék venni max keret az 100 ezer Ft. legfőképpen keverőpultot akarok összekötni vele meg hangprogramokkal fogok rajta dolgozni. pl virtual Dj meg a keverő pulthoz használatos programokat fogom használni. még használnám videóvágásra esetleg meg film nézésre meg kicsit játszani mondjuk cs1.6 hobbiból . ezek a feltételek. és gyors legyen, megbízható . és persze win7-et akarok rá rakni
remélem nem írtam sokat lécci írjatok. előre is köszönöm mindenki segítségét és válaszát.
Üdv.

(#17266) fkenny válasza Nitz (#17265) üzenetére


fkenny
senior tag

Szia. Neked HP 625 lenne a jó de az 111ezer...

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17267) Kácsa válasza Nitz (#17265) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Esetleg ezt nézd meg HP G62,én faternak vettem tőlük ilyet.Teljesen jó gép általános felhasználásra,egy Win7-el jól megy.A NFS Shift 800x600 felbontáson pl.teljesen korrektül megy rajta.Ja és 101.000 Ft.
Win7 -hez drivereket találsz a HP weboldalán.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#17268) koshmar


koshmar
őstag

Hát én nem hittem volna, hogy ilyen jók az AMD-k, meg hogy ilyen jókat írnak róla.
És ezzel párhuzamosan nem értem az Intel istenítését.
Youtube-ról idéznék: "AMD sucks, get Intel, dude!!".

Hát igen, csak külföldön az itteni AMD-k áráért egy i5 460M-mel felszerelt gépet adnak. (1 év garancia hozzáteszem).
Már elnézést a kifejezésért, de Amerikában sz*rért-h*gyért adják a jobbnál jobb gépeket.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17269) Nitz válasza fkenny (#17266) üzenetére


Nitz
tag

még talán rátudok szánni egy +20 ezret :) szóval úgy mit ajánlotok?

(#17270) CharlieDrop válasza koshmar (#17268) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Most szólj hozzá, a múlt héten néztem az új VW Passat reklámját, végén price: about 20000$ az mondjuk 4 milla, nézd meg nálunk mennyi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17271) koshmar válasza CharlieDrop (#17270) üzenetére


koshmar
őstag

Egy kétezres alap dízellel kis híján 9 millió forint.
Erről beszéltem- ez nem csak a laptopoknál igaz.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17272) CharlieDrop válasza koshmar (#17271) üzenetére


CharlieDrop
veterán

nah, ennyi....

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#17273) koshmar válasza CharlieDrop (#17272) üzenetére


koshmar
őstag

Mi meg magyaroknak születtünk- itt kell élnünk, ezt kell elfogadnunk.

De szerencsére külföldön is lehet nyomulni magyarként. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17274) Mr.Skyline válasza fkenny (#17248) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

Én a HP Support Assistant -ból nyertem ki a telefonszámot:

Majd mondtam, hogy ezen a progin belül lefutattam a Battery Check opciót és ezt írta ki:

és ezután kérték tőlem a gép sorozatszámát, cikkszámát, mondta az ügyintéző, hogy tartsam egy kicsit a telefont, 1-2 percen belül visszajött és azt mondta, hogy megrendelik az új akku-t mondjam a címet hová küldhetik, megadtam, majd megkérdeztem, hogy a rossz akku-val mit tegyek, azt javasolta vigyem el a legközelebbi speciális hulladékgyüjtő helyre és dobjam ki.
Ennyi volt. Remélem segítettem neked ;)

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#17275) fkenny válasza Mr.Skyline (#17274) üzenetére


fkenny
senior tag

Kösz! Én totál más számon beszéltem velük és küldtek hogy én vigyem be Szolnokra... Remélem kapok újat, mert nem szeretném ha már az új aksit megbontanák. Nah majd suli után kiderül :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17276) polip


polip
addikt

Akciós HP gépek, hátha érdekel valakit!

[link]

PL a core i3-as 3GB 320-as G62 win7-el 132.900...

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#17277) Brian_RL válasza Brian_RL (#17234) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Erre [link] valaki?

(#17278) koshmar válasza Brian_RL (#17277) üzenetére


koshmar
őstag

Szerintem semmiképp sem normális.

Az asztalim tudott olyat, hogy ha kikapcsoltam, de a főkapcsolót nem nyomtam le, akkor öcsém reggel arra ébredt, hogy zúg ez a sz*r.
Még csoda, hogy nem állt neki internetezni magától. :D

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17279) grex4 válasza Brian_RL (#17277) üzenetére


grex4
aktív tag

hello. nemtudok neked segiteni de már nekemis csinálta párszor a laptopom régebben.
Pedig emlékeim szerint sosem hibernáltattam, biztos van a windows-ba valami hibernációs beálitások, ott nézz körül. Lehet valami feszültségingadozás az elektromos hálózaton, vagy az akksi merülne le és elment dolgokat. Nemhinném h komoly gond lenne.
(Anno nekem az asztali gépem is feléledt éjjel nemegyszer...pedig az kivolt kapcsolva! :DDD

üdv

(#17280) koshmar válasza grex4 (#17279) üzenetére


koshmar
őstag

Az én asztalim is tudott ilyet!
Egész éjszaka zúgott, persze csak reggel keltünk fel rá. :DDD
Pedig kis volt kapcsolva!

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17281) Brian_RL válasza koshmar (#17280) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Én először UFO-ra gyanakodtam, mondom itt repked egy az ablaknál, és kéken villog nekem. Aztán felültem és láttam hogy csak a laptop az :D és egyből ki is kapcsolt. Biztos megijedt hogy felébredtem :D

Köszi az infókat, akkor megnyugodtam hogy nincs semmi baja. Én is ilyen feszültséges dologra gondoltam először, de félig se volt lemerülve reggel, szóval nemértem. Furi dolgokat tudnak csinálni ezek a gépek. :F

(#17282) koshmar válasza Brian_RL (#17281) üzenetére


koshmar
őstag

Viszont cserébe internetezhetnük, tanulhatunk, játszhatunk rajtuk/velük. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17283) Keva22 válasza koshmar (#17222) üzenetére


Keva22
csendes tag

Mi az, hogy miket gyalulhatsz le? Amit akarsz.
Én mikor megvettem azzal kezdtem, hogy az egész vinyot 0-ra formáztam aztán belőttem magamnak a partíciókat, ne legyen tele a gyári szarokkal.

(#17284) pumukli23 válasza Brian_RL (#17281) üzenetére


pumukli23
senior tag

Nem hinném, hogy feszültségingadozás lehet.
Két dologra tudok tippelni, egyik, hogy olyan beállítással használtad, hogy pl egér mozgásra is feléledjen..
A másik a wake on lan funkció, amikor egy megfelelő csomag hatására távolról be tudod kapcsolni a gépet.
Biosban lehet találni ilyeneket, régen volt egy olyan asztali gépem, ahol nagyon pontosan be lehetett állítgatni ilyeneket, pl melyik billentyűk hatására éledjen fel, vagy egér kattintás stb...

Bár ez nem ad magyarázatot arra, hogy hogyan kapcsolt ki...hmmm
Gondolatmenetem végére arra jutottam, nem tudom miért csinálta :DDD
Rootkit vírus.. nemtom :F

(#17285) norot


norot
csendes tag

Akit érdekel: egy ideje nincs netem otthon (és nem is lesz egy darabig), ezért egy Mekiből szoktam netezni. A gép egy 8440p, 3100m videókártyával és 4 giga rammal, és eléggé jók a tapasztalataim. Most pontosan 2 órája megy, és 25% akku van hátra, minimális fényerővel és wifivel használom. Nekem ez teljesen megfelel, főleg úgy, hogy még mikor új volt, úgy emélkszem nem is bírt ennyit. Lehet, hogy kellett neki pár ciklus. A gép 2010. augusztusi.
Ja és továbbra is meleg: 50-53 fokos most is a cpu (a burkolat viszont kifejezetten hideg). Viszont csak ezért nem akarom bevinni, hogy aztán hetekig üljenek rajta.

(#17286) Magnum_ válasza norot (#17285) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én 3- 3,5órát kihajtok belőle wifin netezve 2/3-ad fényerőn kb, talá az SSD picit növelheti.

I humbly and respectfully decline™

(#17287) koshmar válasza norot (#17285) üzenetére


koshmar
őstag

Enyém is folyamatosan 47-50 fokos, de ez teljesen normális.

Viszont öröm volt látni, ahogy a COD6-ból kilépve mindjárt visszaállt 47 fokra.
Játék közben 60-62 fokos.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17288) Mr.Skyline válasza fkenny (#17275) üzenetére


Mr.Skyline
senior tag

oks, majd írj mit sikerült intézni

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#17289) zetecR válasza Brian_RL (#17277) üzenetére


zetecR
addikt

"hajnali 2kor arra ébredtem, hogy felpörgette a ventillátort, kicsit villogtak a LEDek, pötyögött párat, aztán leállt"
Rosszat álmodott? :D

Feladatütemezőben nincs valami éjszakára berakva?

[ Szerkesztve ]

(#17290) zoli121


zoli121
aktív tag

Sziasztok!
Olyan problémám lenne, hogy fél éve vettem egy HP Pavilion dv6 notebook-ot. Szeretném újratelepíteni de elvileg járt hozzá eredeti Windows 7. DVD nem volt a dobozba. Aztán megtaláltam a Recovery partíciót. Azzal hogyan tudnám újratelepíteni?

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#17291) koshmar válasza zoli121 (#17290) üzenetére


koshmar
őstag

Bekapcsoláskor nem szokott lenni egy olyan felirat, hogy "Press F11 for Recovery?"

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17292) zoli121


zoli121
aktív tag

Nem

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#17293) koshmar válasza zoli121 (#17292) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor nem tudom, nekem csak annyi, hogy nyomok egy f11-et a bekapcsoláskor.
Holnap tuti jön majd valami okosabb ember, és megmondja. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17294) zoli121


zoli121
aktív tag

Én csak ESC-et tudok nyomni, de azért köszi a segítséget :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#17295) zoli121


zoli121
aktív tag

Megtaláltam! Indításkor meg kell nyomnom az ESC-et. Akkor előjönnek menüpontok és ott nyomok egy F11-et. :DD

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#17296) Brian_RL válasza zetecR (#17289) üzenetére


Brian_RL
aktív tag

Hmm ez fura :D ezt írja: "Új frissítések telepítése: Minden nap, ekkor: 2:00" Képesvolt ezért bekapcsolni? Ennyire komolyan veszi? :) Szerintem akkor megtaláltuk, köszi a helpet!

(#17297) SeniorTilla válasza Brian_RL (#17296) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Legjobb ezt az automatikus frissítést kikapcsolni, és kézzel telepíteni azokat, amire tényleg szükséged van. Néha fura dolgokat tud művelni, mint jelen esetben is. :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17298) fkenny


fkenny
senior tag

Nagy gond van a gépemmel. Valószínűleg BIOS gond. Hol és hogy tudok usb-ről újra flesselni a BIOS-t mert kép nincs se külső se belső monitoron! HELP!

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17299) SeniorTilla válasza fkenny (#17298) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Szerintem nem lehet, ez szerviz lesz. Ha garis a gép, akkor nem lesz gond.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17300) fkenny válasza SeniorTilla (#17299) üzenetére


fkenny
senior tag

Nem lesz már VAN, mivel már szépen belaktam az adataimmal meg munkára kell a gép és a gariztatás jó esetben 2hét de amilyen szerencsém volt eddig az idén ezzel a géppel lesz vagy egy hónap...

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.