Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16101) SeniorTilla válasza Magnum_ (#16100) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Sztem olyan gépbe való az SSD, amiben két drive van. De még mindig vacilálok, mert nem érzem azt az átütő erőt az SSD mellett a hangodban :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16102) Magnum_ válasza SeniorTilla (#16101) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jó-jó, teljesen néma a gép, de kicsi ez most. akku kb 30perccel többet megy.

amiatt, hogy ilyen pici, azon gondolkodom, hogy eladom.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16103) Drughi válasza Magnum_ (#16098) üzenetére


Drughi
addikt

Én még a 64 gigásat se mertem megvenni.
Ha azzal kalkulálok, hogy kb 8%a elvész, illetve illik 10%ot szabadon hagyni neki, máris 50-55 giga körül járunk, ami nekem kevés lenne.
Most épp 51 giga van a rendszerpartíción, 4db steam játékkal feltelepítve. Furcsa, hogy pár napja, mikor ezt újra húztam, akkor elfért 40gigán ugyanez. Azóta a frissítések 10 gigát rádobtak.
Gáz...

(#16104) herendi válasza SeniorTilla (#16101) üzenetére


herendi
tag

En is igy vagyok ezzel: csendes meg talan gyorsabb is, de a kapacitasahoz kepest draga. Ha a dvd helyere raknek normal hdd-t, vagy kulso vinyoval bohockodnek, akkor meg minek ssd.

(#16105) herendi válasza Drughi (#16103) üzenetére


herendi
tag

tobb giga osszejohet a temp fajlokbol, a system restore-bol, bongeszo cache-bol. Ezeket en vagy kikapcsolom, vagz torlom idoben

(#16106) Magnum_ válasza Drughi (#16103) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez a bajom, hogy van szabadon 6,5gb.
az optikai meghajtót nem használom, oda mehet a gyári HDD.. de asszem ebből nagyobb ssd lesz.

I humbly and respectfully decline™

(#16107) Magnum_ válasza Magnum_ (#16106) üzenetére


Magnum_
nagyúr

aprópénzért vihető.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16109) Magnum_ válasza Kalandor (#16108) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ez a terv, de kicsi akkor is a 30gb a win7-nek

I humbly and respectfully decline™

(#16110) herendi válasza Kalandor (#16108) üzenetére


herendi
tag

Bekapcsolt gep mellett ki lehet venni/cserelni a dvd helyere pakolt vinyot? vagy ez a caddy-tol is fugg?

(#16112) herendi válasza Kalandor (#16111) üzenetére


herendi
tag

Koszi, az szuper! Asszem beruhazok egy caddy-re.

(#16113) koshmar válasza Drughi (#16103) üzenetére


koshmar
őstag

A frissítésekkel nekem is meggyűlt a bajom.
A gépen újonnan 249 GB szabad hely volt a C-n, most meg 242...
Minden nap leugrott egy gigácska... :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16114) Drughi válasza koshmar (#16113) üzenetére


Drughi
addikt

Igen, csak egy HDD-n az a pár giga elvész, észre se vesszük, míg egy ssd-n már meggondolunk, hogy telepítsünk-e egy 100 megás programot.

(#16115) n0_gAboR válasza Drughi (#16114) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ezert kell egy kompromisszumos SSD a rendszernek, es a mindennap hasznalt cuccoknak. Egy nagy meretu vinyo meg a biztonsagi masolatok, linux ISO-k, es csaladi fenykepek tarolasara:)

(#16117) SeniorTilla válasza herendi (#16105) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezeket a fájlokat nem is szabad az SSD-n futtatni, mert az állandó írás nagyon rontja a meghajtó élettartamát.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16118) SeniorTilla válasza Kalandor (#16108) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Nem hiszem, mert egészen más a háttérvilágítást vezérlő elektronika.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16119) koshmar válasza Drughi (#16114) üzenetére


koshmar
őstag

Jaja, egy 320-as HDD-n észre se venni azt a mínusz hetet... :)

Én is gondolkodtam már am egy SSD-n.
Nekem kifejezetten jó lenne, mert (most már) szeretem a minél gyorsabb gépeket...
Ja és nekem a 320-ból am is csak 2 giga kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16120) koshmar


koshmar
őstag

Bár egy 32 gigás már tényleg gáz lehet, mert szerintem egy 64 bites W7 Pro kitesz vagy 20 Gigát, bár nem tudom pontosan.
Ja és jön az még, hogy hagyd szabadon a tíz százalékát, meg ugye annyi sosincs, amennyit ráírnak.
Pl. az én egy gigás M2 memóriakártyámon (Sony telefonhoz) csak 953-at leltem. :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16121) Magnum_ válasza koshmar (#16120) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Ma fel is zabaltam a 30gb ssd-t a wim7-el.... keves.. mat hirdetem.. kell a 64es...

I humbly and respectfully decline™

(#16122) koshmar válasza Magnum_ (#16121) üzenetére


koshmar
őstag

Mennyit foglalt el a Win?

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16123) Magnum_ válasza koshmar (#16122) üzenetére


Magnum_
nagyúr

21gb kb. win7 prof 64 bit.

I humbly and respectfully decline™

(#16124) herendi válasza koshmar (#16120) üzenetére


herendi
tag

"Pl. az én egy gigás M2 memóriakártyámon (Sony telefonhoz) csak 953-at leltem."

mert a gyartok nagy cselesen matematikai (1000) kilo-, mega-, gigabyte-ban adjak meg a kapacitast, de a gep infoskent (1024) hsznalja

(#16125) koshmar válasza Magnum_ (#16123) üzenetére


koshmar
őstag

Ahan, értem.
Am nekem is W7 Prof, 64 bit van.
Bár nekem nem 32 giga van, hanem 320...
Mondjuk, az is igaz, hogy ez csak egy 7200-es HDD.
Ahhoz képest mint a villám.

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16126) koshmar válasza herendi (#16124) üzenetére


koshmar
őstag

Ezt nem is tudtam.

Mindegy, a 3500 forintot ugyanúgy elkérték érte...
Arról nem beszélve, hogy a T-Home-nál 5500 lenne ugyanaz a memokártya.
Doboz, tartozék, minden ugyanaz. Csak ugye a T-Home...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16127) herendi válasza koshmar (#16126) üzenetére


herendi
tag

volt 1-2 "erdekes" beszelgetesem vevokkel, hogy nem en loptam el azt a hianyzo par gigat. :))

(#16128) koshmar válasza herendi (#16127) üzenetére


koshmar
őstag

:DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16129) DiXoN008


DiXoN008
tag

Ha már winchester-ekről van szó, bár SSD-ről kérdeznék, bár ez már lehet nem is HP téma, de most új a noti is hátha tapasztalt már valaki ilyet. Nos kicsit félek, hogy lesz gazirtatásom majd valamikor, mert HDD péntek óta kétszer kicsi "nyekerő" hangot adott ki. Valószínűleg, a fej egy nagyobbat ugrott, valami ilyesmi hangot adott ki, de most ott HD Sentinel nagy sárga felkiáltó jelekkel jelzi is hogy nagyon baja van. De gyakorlatilag a hibát nem tudom reprodukálni, és a SMART értékek is jók. Egyszer böngészés közben volt a dolog egyszer meg COD6 kipróbálás közben, szóval nem kapcsolhatott ki, illetve ezt ki is kapcsolom mindig. Nem tudom még ez a szoftveres driveguard,hogy működik, nem okozhatta-e bár pont az ellenkezőjére van. De egyébként nem tapasztaltam a hangok esetén sem semm performancia problémát, szóval végül is lehet csak tényleg nagyobbat mozgott a fej de akkor sem ilyen hanggal kéne, meg egyik esetben csak böngésztem ott nem igen volt nagy adatmozgás, meg játék közben sem a vinyó dolgozik igazán. Itt mit tehetnék? A hibát nem tudom reprodukálni, ha az egyáltalán, én sem tudom, bár szerintem az sosem jó ha ilyen hangok vannak meg jó lett volna nem hallom az első 3 napba.

A másik kérdés a gariztatás hogy van, mert most néztem, garipapíron csak bélyegzők vannak a nagykeré, meg a kiskeré, de egyik sem írt dátumot, most még friss a dolog dátumot kell rá íratnom, vagy egyébként is számlával+gariparírral van a garancia és a számlán ott a dátum. Bár ahogy olvastam elvileg a rosszul kitörött papírért elvileg a kis forgalmazót terhelnék, nem engem vagy valami ilyesmi van most nem nézem meg. De azért jobban szeretném biztosan tudni, nem akkor ha éppen tényleg gariztatni kéne. Meg még a 8 munkanapon belül vagyok még vissza is vihetném, bár ezt nem teszem, meg talán bontott termékre nem is vonatkozik, de érdekelne a tapasztaltabb kollégák tudása, mert van több ember aki árul is HP terméket.
Segítségetek előre is kösz!

(#16130) Magnum_ válasza koshmar (#16125) üzenetére


Magnum_
nagyúr

vazzze....

nekem is 7200as 320gb-s van. de odaadnám egy 128as SSD-ért.

I humbly and respectfully decline™

(#16131) koshmar válasza Magnum_ (#16130) üzenetére


koshmar
őstag

Hát én is odaadnám, elhiheted.

Főleg mivel a 320-ból kell 3.
Nekem jó így üresen. Legalább nem lassul be a gép. :DDD

Én nem tehetek róla, hogy ekkorát raktak bele, és arról sem, hogy abból ennyi kell. :)

És nekem mostanában am is a gyorsaság számít, nem a nagy tárhely.
Nem vagyok nagy Torrent-es, csak amolyan mindennap netezős...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16132) Drughi válasza Magnum_ (#16130) üzenetére


Drughi
addikt

:D
Én még egy 30 gigásért is.
Utána eladnám és vennék az árából 2db 320gigás 7200rpms-et :DD

(#16134) Magnum_ válasza koshmar (#16131) üzenetére


Magnum_
nagyúr

neke, filmek miatt kell csak a hely. + egy 64gb-s ssd kell.. ha valaki megvette a 30gb-st. :B

Kalandor: ne b@ssz, az nagyon jó vétel volt. akkor ennek fényében mindjárt leviszem a 30gb-s ssd árát 12k-ra.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#16135) koshmar válasza Drughi (#16132) üzenetére


koshmar
őstag

Mondjuk tényleg jó dolog ez a 7200 rpm. :DDD
Pretty fast, ezek után nem igazán kébe 5400-as.
Érdekes, hogy a félmilliós Qosmio-ba is 5400-es van. Mondjuk az 1000 gigás...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16136) Magnum_ válasza koshmar (#16135) üzenetére


Magnum_
nagyúr

nekem lehet, hogy jobban kellene 5400as.... ha csendesebb... olyan egetverő különséget én nem érzek.. te milyen speckó programokat használsz, ahol ennyire érezni, hogy pretty fast?

I humbly and respectfully decline™

(#16137) koshmar válasza Magnum_ (#16134) üzenetére


koshmar
őstag

De amúgy megérte a vételt?
Mármint sokat gyorsított a gépen, meg ilyenek?
Most tekintsünk el attól, hogy a 32 giga szinte semmire nem elég...

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16138) Magnum_ válasza koshmar (#16137) üzenetére


Magnum_
nagyúr

ja, vennék egy nagyobbat, amin elférek. nem azt mondom, hogy megváltozott az életem, de ha találnék jó áron, mindenképp megérné.

I humbly and respectfully decline™

(#16139) koshmar válasza Magnum_ (#16136) üzenetére


koshmar
őstag

Úgy nagyon semmilyet, a régi fostalicska asztalimhoz hasonlítom, amiben egy 60 gigás HDD volt (hozzáteszem kb. fél giga szabad hellyel...).
Hát ahhoz képest ez a gép egy álom.
Csak ezért érzem pretty fastnak. :DDD

Mondjuk az a 60 gigás is 7200 rpm-es...

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16140) pumukli23 válasza DiXoN008 (#16129) üzenetére


pumukli23
senior tag

Szia!

Ha webshopból vetted futárral, akkor 8 napon belül szó nélkül kicserélhetik (akkor is ha a színe nem tetszik), mivel nem volt lehetőséged a megrendeléskor szemügyre venni az árut. (pontos jogi blablát nem vágom)

Szóval ha teheted, élj ezzel a lehetőséggel, mert egyszerűbb mint a gariztatás..
Ha webshopból vetted, de náluk vetted át pl üzletben és ott fizetted ki, akkor a 3 napos dolog érvényes, azaz ha valami hiba van a géppel, 3 napon belül cserélik.

A webshopok sokszor úgy bújnak ki a 8 nap alól, hogy amikor "megrendeled" a honlapjukon a terméket, akkor kvázi nem "megrendelési/vásárlási szerződést" (vagyhogymondjákot) kötsz, hanem csak egy előszerződést.. (Ami csak annyit rögzít, hogy Te is és a bolt is szeretnétek majd egyszer valamikor üzletet kötni...) A rendes szerződést akkor írod alá, amikor a futár kivitte a monyót, miután szemrevételezed, esetleg kipróbálod. Szóval innentől már nem igaz rá, hogy nem volt lehetőséged megtekinteni a vásárláskor.. Ez egy kissé szemetebb eljárás, kiskapukkal.

A webshop oldalán keresd meg a jogi blablát, ott kint kell lennie a pontos leírásnak, hogy mi vonatkozik rájuk (ha nem lenne kint, akkor komoly bírságra számíthatának, szóval utóbbi időben már kiteszik).

A garancialevél mindig csak a számlával együtt érvényes! Mindegy, hogy van-e dátum a garanciapapíron. (Néha előfordul olyan eset, hogy a számla egyben a garancialevél, de nagy értékű termékek esetén mindig külön szokott lenni.)

Remélem segítettem valamit :)

szerk: Ja, a csomagolás. Az nem lehet indok, hogy nem veszik vissza gépet, mert pl kibontottad, vagy már nincs meg a csomagolása, vagy kipróbáltad. Szoktak ilyen abszurd hülyeségeket kitalálni. Viszont jó ha tudod, h az újracsomagolás költségét (és egy esetleges szállítás költségét) neked kell fizetned. Persze ez függ attól, hogy ez mit takar, egy ragasztószalag-csíkot a dobozon, vagy teljesen új dobozt, hungarocell távtartótak stb..

[ Szerkesztve ]

(#16141) pumukli23 válasza pumukli23 (#16140) üzenetére


pumukli23
senior tag

Ja, ha találtok benne valami hülyeséget, javítsatok ki nyugodtan, elég fáradt vagyok..

(#16142) Magnum_


Magnum_
nagyúr

olybá' tűnik, az SSD-nek lesz új gazdája, akkro elkezdem gyűjteni a küönbözetet valami 64gb-re

I humbly and respectfully decline™

(#16143) spyduck válasza Kalandor (#16108) üzenetére


spyduck
nagyúr

HP nc6910p
Hmmm.. Ez vmi új típus :DDD ?

CCFL-es TFT helyére lehet valahogy LED-es kijelzőt tenni?
Nem hiszem, lehet én is megtartanám a 6910p-t ha nem volna ilyen rossz a kijelzője, 8540p 1600x900-as kijlezője után nehéz megszokni :(((

(#16145) SeniorTilla válasza herendi (#16124) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Egyrészt ezért, másrészt pedig a tárolóeszköz szabad kapacitását látjátok. A működéséhez azonban szükség van elég nagy méretű lefoglalt helyre, ezért sosem lesz egy 320-as HDD 320GB tárolására használható.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16146) SeniorTilla válasza DiXoN008 (#16129) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ilyen hangot én is tapasztaltam már néhányszor. Feleségem gépében is hallani néha, de hibát nem okozott még. Véleményem szerint a ProtectSmart (más néven 3D DriveGuard) okozza, mert ha az lekapcsolja a HDD-t, akkor van ugyanilyen hangja,

A gariztatás kérdésében: a garjegyen rajta kel lennie a dátumnak, értelemszerűen. Ha nincs, akkor a vásárlást igazoló bizonylat dátuma a mérvadó, de a kiskerben írasd rá a garjegyre is.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16147) SeniorTilla válasza koshmar (#16135) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Az 5400-asok sokkal jobb meghajtók. Kicsit lassabbak ugyan, de nem melegszenek és sokkal csendesebbek, mint a 7200-asok. Minden 7200-asnak van egy vibrációja is, ami elég zavaró, főleg ha 2-3 gép megy az asztalon egyszerre, és az asztal átveszi a hangját. Elvétve volt 1-2 7200-as HDD, ami nem produkálta ezt a remegést.

Én már nagyon megbántam, hogy a 2db 500-as 5400-as Toshibámat lecseréltem 7200-asokra, mert azóta jobban melegszik a gépem, és ha nagy csend van, hallani a HDD-k vibrációját. A rendszer pedig nem lett annyival gyorsabb, mint ahogy a tesztek alapján számítottam rá...

640 és 750 GB-os méretben még csak 5400-asok vannak.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16148) ro_bert17 válasza ro_bert17 (#16097) üzenetére


ro_bert17
őstag

Erre senki? Valamilyen "általános" AHCI driver esetleg?

(#16149) spyduck válasza Kalandor (#16144) üzenetére


spyduck
nagyúr

"NC" - ez nem illett oda ;)
De akár mondhatnám úgy is, hogy Lenovo Thinkapd N200 :DDD

(#16150) koshmar válasza SeniorTilla (#16147) üzenetére


koshmar
őstag

Értem.
Hát nekem végül is nincs összehasonlítási alapon, csak az asztalimmal.

Egyébként ha a laptopot használom, semmilyen hangot nem hallok, csak a hűtőventillátorát.
Mondjuk lehet, hogy az nyomja el a winyóét... :DDD

Egyébként nem biztos, hogy a 640-esek csak 5400-as sebességgel kaphatók..
.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.