Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#17951) domi007 válasza adnoctum18 (#17950) üzenetére


domi007
őstag

Elméletileg:
1. Csinálj rá egy parancsikont
2. Jobbketty, Tulajdonságok és ott van olyan, hogy minimalizálva fusson

Ha ez nem válik be, van itt egy jó téma ezzel kapcsolatban.

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#17952) koshmar válasza adnoctum18 (#17950) üzenetére


koshmar
őstag

Te jó Ég, 1 giga?!
Nekem 12 tabbal sem volt több mint 300 mega...
Mondjuk az új, 10-es stabil Chrome-mal próbálgattam, aminek állítólag sokat javítottak a fogyasztásán...a Flash videók terén, stb.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17953) adnoctum18 válasza koshmar (#17952) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nekem nem a legújabb van, de ja, zabál mint a dög.

Azért szeretem ennek ellenére.:D Jobb lenne ha nem felejteném el bezárogatni a tabokat tudom.

Domi: Ez ahogy látom csak minimalizálja a tálcára, háttérben futtatni nem nagyon tudja.:S
(feltéve ha mindent jól csináltam)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#17954) SeniorTilla válasza Mr.Face (#17945) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A nagyteljesítményű VGA miatt ez természetes dolog, a GDDR5 nem a hűvös fajta.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17955) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Ha leteszem aludni a gepet, egy ido utan (mondjuk este elaltatom, reggelre) atmegy hibernalasba az alvasbol. Ez igy normalis?

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#17956) Mr.Face válasza SeniorTilla (#17954) üzenetére


Mr.Face
csendes tag

Értem, de ez magánál a vga-nál is (és a gép bármely másik eleménél) messze magasabb majdnem 20 fokkal. Ez is normális? Másrészt azt sem tudom mi ez a PCH és mit csinál, egy rövid magyarázatot, ha nem nagy probléma tudsz adni?

(#17957) SeniorTilla válasza adnoctum18 (#17955) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Igen, mert be van állítva az energiagazdálkodásnál, hogy X idő után hibernáljon. Az alvó állapot is energiát fogyaszt, és nem lehet a végtelenségig alvó állapotban a gép, ha pl. akksiról megy, mert lemerül és buktad az egészet :)

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17958) SeniorTilla válasza Mr.Face (#17956) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A PCH (részletek itt) egy adatátvitelt végző chip az alaplapon. A chip konkrét melegedésének pontos okát nem tudom, de több is lehet: olyan helyen van, ahol meleg a környezet, sokat dolgozik, vagy a hwinfo nem jól méri.

Nem mindig jók azok az eredmények, amiket ez a progi kiír. Nekem 23 fokos szobában írt már ki a CPU maghőmérsékletére 16 fokot is, ami lehetetlen, hacsak nem találtam fel az elektronok áramlásának a hőelvonási képességét, azaz a fordítottját, mint ami vele jár. (De jó lenne, dollármilliárdos lennék :))

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17959) koshmar válasza adnoctum18 (#17953) üzenetére


koshmar
őstag

Én azt mondom, hogy egy ilyen gyors böngésző nyugodtan zabálhat.
Egyen csak, de legyen gyors. Hát a Chrome az. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17960) mgabor01


mgabor01
csendes tag

Sziasztok!

Elvileg pár órán belül megjön a Probookom (4520S XX752EA) és az lenne a kérdésem, hogy hogyan kell tölteni/formázni az akksit, hogy a lehető legtöbb üzemidőt préselhessem majd ki belőle? Valami olyasmit hallottam, hogy először 12 óráig folyamatosan rajta kell lennie a töltőn..

Köszi!

(majd ha megérkezett és fel lett rá rakva a windows, írok, hogy milyen a gép, de nekem van egy olyan érzésem, hogy nagyon fogom szeretni :) )

[ Szerkesztve ]

(#17961) spyduck válasza mgabor01 (#17960) üzenetére


spyduck
nagyúr

Semmit nem kell csinálni, csak használni. Amit te kérdezel az már jó pár éve nem divat ;]

szerk: Az akksi védelmében annyit tudsz tenni, h kíméled a melegtől, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#17962) domi007 válasza adnoctum18 (#17953) üzenetére


domi007
őstag

Megmentelek :))

Itt az új verzió, csomagold ki mind a három fájlt egy mappába, csinálj egy parancsikont ami a launch.bat-ra mutat, majd a parancsikont másold be a Start-Programok-Startup mappába.

Ha újraindítod a gépedet, akkor most már csak fel fog villanni egy CMD ablak (de be is záródik azonnal), és utána nem fogsz látni semmit, csak azt, hogy csipog a gép, ha kihúzod a töltőt :DD.
Ha a felvillanó ablak is zavar, akkor már az ismert módon állítsd be a parancsikon tulajdonságainál a Minimalizál-va való futást ;)

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#17963) Magnum_ válasza domi007 (#17962) üzenetére


Magnum_
nagyúr

te egy úr vagy :R

I humbly and respectfully decline™

(#17964) domi007 válasza Magnum_ (#17963) üzenetére


domi007
őstag

Pontosabban szólva jelenleg (sajnos) sok a szabadidőm :))

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#17965) Z86 válasza domi007 (#17964) üzenetére


Z86
őstag

De legalább hasznosan igyekszel eltölteni :)

(#17966) fkenny


fkenny
senior tag

Ma hazahoztam Gideon-t a Konwex kft-től. 100%%-ig gyorsak rendesek voltak. HP is rendesen megcsinálta a gépet :)

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17967) mgabor01


mgabor01
csendes tag

Megjött a 4520s-em és rögtön a windows telepítés után egy elég komoly problémával találtam szemben magam (azóta újratettem a windowst és még mindig fennáll a probléma, eredeti windows btw): nem működik a wifi. Van erre egy külön gomb a billentyűzeten, és ez a kék helyett narancssárgán világít és nincs is a tálcán wireless network ikon. Erre tud valaki megoldást? Nézegettem a hp oldalán, leszedtem egy csomó drivert, de még mindig nem jó..

(#17968) pumukli23 válasza mgabor01 (#17967) üzenetére


pumukli23
senior tag

HWinfo nevű programmal meg tudod nézni, hogy milyen kártya van benne, így a HP oldalán felsorolt sok driver közül ki tudod választani azt, ami neked kell.
Esetleg még a win7-tel is rákereshetsz, van, hogy sikerrel jár :)
Eszközkezelőben nézd meg a kártyát, látja-e, van-e probléma vele, esetleg itt valahol a tulajdonságoknál tudsz drivert frissíteni/cserélni/törölni is.
üdv

(#17969) mgabor01


mgabor01
csendes tag

Köszönöm! Majd holnap, friss fejjel nekiállok, addig nyomom egy picit a Force Unleashed 2-t :D:D

(#17970) Pisztillus válasza mgabor01 (#17967) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Nincs ennek véletlenül hardveres kapcsolója valahol a noti oldalán? Illetve érdemes a BIOS-ba is benézni, ott engedélyezve van-e.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#17971) mgabor01 válasza Pisztillus (#17970) üzenetére


mgabor01
csendes tag

Hardveres kapcsolót nem találtam, ez volt asszem az első próbálkozásom.. A bios-t majd holnap nézem meg a hwinfoval együtt, most nem tudok gondolkodni :D és egyelőre elvagyok a kábeles nettel, gyorsabb is mint a wifi. Egyébként az eddig használt Toshiba laptopomon volt wifi kapcsoló gomb, de ha lekapcsoltam, a wifinek az ikonja a tálcáról akkor sem tűnt el, itt meg egyszerűen nincs wifi ikon, a network and sharing center-ben sem...

(#17972) Pisztillus válasza mgabor01 (#17971) üzenetére


Pisztillus
senior tag

Akkor marad a meghajtóprogi vadászat... Még valami: a Quick Launch Buttons progit feltetted? Mert az Fn-es kombinációk csak azzal működnek.

[ Szerkesztve ]

Vannak harcok, ahol veszteni szégyenletes, de győzni is megalázó. - Moldova György

(#17973) norot


norot
csendes tag

Dokkolót keresek a 8440p-mhez, de nem nagyon találok. A PA286A az jó ehhez a géphez? Nincs benne a listában, de pl. az EN488AA-éban sincs benne, pedig arról azt olvastam itt a fórumban, hogy működik vele. Más típust meg nem találtam eladót.

(#17974) mgabor01 válasza Pisztillus (#17972) üzenetére


mgabor01
csendes tag

Most tettem fel, ezzel működnek az FN-es billentyűk, de a wifi gomb még mindig csúnya sárgán világít...
A programot köszönöm, bár már nem ilyen névvel fut windows 7 alatt, hanem HP Hotkey Support a neve.

(#17975) Gzolo válasza mgabor01 (#17974) üzenetére


Gzolo
senior tag

Hp oldalán elég sok wifi driver van a gépedhez, próbáltad őket?

(#17976) Kácsa válasza norot (#17973) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Hello !

Az általad említett modellek nem jók a 8440p-hez. A jó típus a VB041AA HP.
Amúgy itt van is eladó nagyon jó áron dokkoló.
Vagy itt vannak a bolti árak árgép.
Akit érdekel ezek jók a 8540p modellhez is.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#17977) SeniorTilla válasza spyduck (#17961) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Azért nem árt feltölteni az első használatkor, és ez a töltés teljes legyen, tehát 100%-ig.

Volt ügyfelem, aki felhívta az ügyfszolg-ot, és ott azt mondták neki, hogy a gp kikapcsolt állapotában töltse egész éjszaka (mondjuk ez szerintem is túlzás, elég használat közben feltölteni).

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17978) SeniorTilla válasza mgabor01 (#17974) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Lehet, hogy próbáltad már, de a wifi akkor kapcsol majd be, ha megnyomod azt a sárga gombot. Ekkor ismeri fel a hardvert is és telepíti a drivert.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#17979) fazr válasza mgabor01 (#17971) üzenetére


fazr
senior tag

Nekem is hasonló gondom volt a ProBook-kal, semmilyen program nem írta ki milyen típusú wifi van benne, ezért csak egy dolgot tudtam tenni: kipróbáltam a típushoz letölthető összes különböző gyártótól származó legfrissebb drivert és persze, hogy az utolsóval működött :D

de azért azt - ahogy írták többen is - nézd meg, hogy bios-ban be van-e kapcsolva a wifi (bár alapból elvileg be van kapcsolva), valamint a hardveres kapcsoló az a narancssárgán világító gomb (ha jól emlékszem csak a megfelelő wifi driver telepítése után lehet bekapcsolni)

[ Szerkesztve ]

(#17980) mgabor01


mgabor01
csendes tag

Mindjárt szétnézek a BIOS-ban, de most ezt találtam, a HP Wireless Assistant progiban (itt fel van sorolva a bluetooth is a wifi adapter) :

Wireless LAN Adapter: This device is disabled in device manager and cannot be enabled from wireless assistant.

Nézelődtem a device managerben, de ott semmi sincs letiltva...

(#17981) domi007 válasza mgabor01 (#17980) üzenetére


domi007
őstag

A Vezérlőpult-Hálózati kapcsolatok-Manage adapter settings (bocs de nem tudom magyar windowsban hogy van) ott van a Wireless kapcsolat? Ha igen, nincs ott Disabled-elve?

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#17982) ZP67


ZP67
tag

Sziasztok,

tanácsot szeretnék kérni.

Mennyit szabad adni egy lassan 4 éves, napi 8-10 órát (mindvégig saját magam által..) használt nc6400-ért? (C2D T7200, 3 GB, 250 GB, vadi új kijelző és akksi)

Az egyetlen hibája(?), hogy a win7prof 32bit feltelepítése óta időnként elsötétül a képernyő, csak a restart segít.

Köszi előre is a tanácsokat!

Üdv,
ZP

(#17983) Z86 válasza ZP67 (#17982) üzenetére


Z86
őstag

Kérdezd meg itt: [link], az biztos, hogy nem sokat :)

(#17984) norot válasza Kácsa (#17976) üzenetére


norot
csendes tag

Köszönöm az infókat! Jó drága (lealábbis az új), de most legalább tudom, milyen típusokat kell keresnem.

(#17985) Magnum_ válasza norot (#17973) üzenetére


Magnum_
nagyúr

tuti nem jó hozzá a EN488AA?

SSD-t sikerült venni, ill. caddy-t?

I humbly and respectfully decline™

(#17986) norot válasza Magnum_ (#17985) üzenetére


norot
csendes tag

EN488AA: nem tudom, de jövő héten bemegyek a notebookstore-ba, és megkérdezem/kipróbálom. Majd beszámolok róla.
De úgyis először SSD lesz, később majd keret. Csak még mindig nem vagyok meggyőződve róla, hogy megér 30-40e forintot...

(#17987) Kácsa válasza norot (#17986) üzenetére


Kácsa
aktív tag

A EN488AA dokkoló biztos ,hogy nem jó az Elitebook 8440-hez.Nekem van mind a két fajta dokkolóból ,van VB041AA is.Az utóbbi laptopba való csatlakozójának lábkiosztása teljesen más mint az EN488AA-nak,ráadásul rövidebb is.
A VB041AA-t Elitebook vásárlás miatt vettem.Ami elvileg 21-e után lesz nálam.

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#17988) Kácsa válasza Kácsa (#17987) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Lefotóztam neked a csatlakozókat :
EN488AA
VB041AA

Nézd meg melyik jó a 8440p-sedhez. :K

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#17989) Magnum_ válasza norot (#17986) üzenetére


Magnum_
nagyúr

25k volt a 64gb-s ssd + 4k a caddy. nekem megért 30k-t ez, nagyon jó dolog. nem is nagyon kell már hdd.

I humbly and respectfully decline™

(#17990) pumukli23 válasza Kácsa (#17988) üzenetére


pumukli23
senior tag

Így alánézve a szélesebb van a 6930p alján, ha azóta változott a csatlakozó, akkor a 8440p-be valszeg a keskenyebb kell. :)

A szélesebbet (EN488AA) milyen géphez használtad?

[ Szerkesztve ]

(#17991) Magnum_ válasza pumukli23 (#17990) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én azt a 6930p-hez használtam

I humbly and respectfully decline™

(#17992) koshmar válasza Magnum_ (#17991) üzenetére


koshmar
őstag

OFF:
A te géped mennyit bír max. fényerővel, telj.cent. profillal netezve? :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17993) pumukli23 válasza Magnum_ (#17991) üzenetére


pumukli23
senior tag

Filózok én is egy dokkolón, de majd elmúlik :DDD

(#17994) Magnum_ válasza pumukli23 (#17993) üzenetére


Magnum_
nagyúr

én eladtam :DDD

Tibi: nem tom, netezni elég energia takarékos módban :DDD

I humbly and respectfully decline™

(#17995) norot válasza Kácsa (#17988) üzenetére


norot
csendes tag

Köszönöm! Egyértelműen a VB041AA kell ehhez.

Saint: igen, gondolom hogy jó, csak még győzködöm magamat kicsit :)

(#17996) Kácsa válasza pumukli23 (#17990) üzenetére


Kácsa
aktív tag

Nx7400 -hoz használtam ,használom még mindig,ameddig meg nem érkezik az új gép.

norot : szívesen !

[ Szerkesztve ]

ZoLee

(#17997) pumukli23 válasza Magnum_ (#17994) üzenetére


pumukli23
senior tag

Akkor így jártam :DDD

(#17998) koshmar válasza Magnum_ (#17994) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor úgy, ahogy szoktad. :DDD
? :F

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#17999) Magnum_ válasza pumukli23 (#17997) üzenetére


Magnum_
nagyúr

úgy értem, felesleges :D

Tibi? 3-4óra? 4 óra fölé nem megy
rendes fényerőn kb 3.

[ Szerkesztve ]

I humbly and respectfully decline™

(#18000) koshmar válasza Magnum_ (#17999) üzenetére


koshmar
őstag

Cellaszám/Wh? :U

Szerk.: Hat cella, 55 Wh. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.