Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16351) Z86 válasza kgcatch (#16350) üzenetére


Z86
őstag

Bekapcsoláskor az elektromos eszközök tipikusan nagyobb teljesítményt vesznek fel, mint egyébként, használat közben. A 90 W-os adapter ebben az esetben ehhez kevés, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni, el kell fogadni. Asztali gépeknél ilyenkor tápcserét szokás javasolni, és itt is ez a megoldás.

(#16352) Magnum_ válasza kgcatch (#16350) üzenetére


Magnum_
nagyúr

[link]

I humbly and respectfully decline™

(#16353) koshmar


koshmar
őstag

Má' hiányoltalak, Saint! ;]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16354) economist


economist
tag

Sziasztok!

A véleményeteket szeretném kérni utángyártott akkumulátor ügyében! HP 530-hoz szeretnék a gyárinál nagyobb teljesítményű akkut.

Gyári:
- 3 cella 32 Wh 2200 mAh (1,5-2 ó)
Utángyártott:
- 8 cella (?4400 mAh) 63 Wh (hazai számtech bolt) 15e Ft
- 8 cella 4400 mAh (?63Wh) 11e Ft (e-bay németország)
- 8 cella 5200 mAh (?75Wh) 13e Ft (e-bay németország)

Az utángyártottból úgy nézem az első kettő ugyanaz, a harmadik pedig erősebb valamivel. Vaterán és e-bay-en sokan árulják ezt a két típust, van aki odaírja a túltöltés, túlmelegedés és rövidzárlat elleni védelmet, valaki nem. Elvileg mind típus azonos sorszámozás szerint és gyári töltővel tölthető. Volt aki 4400-ast árul, de oda írja, hogy óvakodjak a megtévesztő 5200-astól, mert az is csak 4400-at tud saját mérés szerint. Toshibáknál olvastam itt, hogy az utángyárottat nem mindig ismeri fel a gép, de HP-ból egy csomót árulnak és nem láttam még negatív értékelést.

Szerintetek melyiket lenne érdemes venni? Vagy nem ajánlott az utángyártott akku?

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#16355) cellpeti válasza economist (#16354) üzenetére


cellpeti
veterán

ennél vannak jóval olcsóbbak is itt a PH-n

Tigris, tigris, csóvafény...

(#16356) kgcatch válasza Magnum_ (#16352) üzenetére


kgcatch
csendes tag

Köszi, én is ott nézegettem (mondjuk ez pont nem szállít Magyarországra), de postával együtt már ~9.000 Ft lenne link. Amelyik táp meg olcsóbb, annak vagy ovális pavilionos tápcsatlakozója van, vagy a régebbi fajta keskenyebb.

Máshol meg dokkolóval együtt megkapom ~10.000-ért link.

Ezek szerint muszáj lesz beszereznem egy 120W-ost ha rendeltetésszerűen használni szeretném.

(#16357) Magnum_ válasza kgcatch (#16356) üzenetére


Magnum_
nagyúr

jaja pont ilyen volt nekem. jo ez igy jo éárban van

I humbly and respectfully decline™

(#16358) economist válasza cellpeti (#16355) üzenetére


economist
tag

Nem nagyon találtam. Tudsz segíteni?

(#16359) -v-


-v-
addikt

Sziasztok!

HP 6910p-nel le lehet valahogy tiltani a pocokeger gombjait? Mindig megnyomom veletlen gepeles kozben, nagyon zavar. Ha letiltom akkor letiltja a touchpad gombjait is... nem lehet a kettot kulon allitani?

Koszi.

(#16360) Z86 válasza -v- (#16359) üzenetére


Z86
őstag

Én sem találtam rá megoldást.
Az hogy ezeket ennyire együtt kezeli engem arra enged következtetni, hogy fizikailag egy helyre vannak kötve, vagy megfordítva ugyanazok a gombok vannak kivezetve két helyre is.

(#16361) dudi válasza -v- (#16359) üzenetére


dudi
senior tag

synaptics touchpad driver beállításai között (egér beállításoknál a sticky pointer-t választod ki és utána properties) meg lehet adni, hogy mit csináljon a bal és jobb gombok lenyomásakor.

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#16362) Z86 válasza dudi (#16361) üzenetére


Z86
őstag

Ő is ezt próbálta, de így átállítja touchpad gombjait is. Nálam szintén.

[ Szerkesztve ]

(#16363) dudi válasza Z86 (#16362) üzenetére


dudi
senior tag

jéé tényleg, nálam is :))
sose próbáltam, hát ez szívás...

Sounds like your fix is worse than your problem...

(#16364) Puby25


Puby25
csendes tag

Sziasztok! Van egy Hp pavilion dv5 1160eh típusú notim ami a Mai nap megadta magát! Próbálom bekapcsolni, de csak (behelyezett akksival) hármat villog az aksi led és az adapter jelző led nem világít feszültség alá helyezve. Az előzménye ennek annyi ami talán fontos lehet, hogy az adapter, konektorba dugva sípoló hangot adott ki ami nem hiszem hogy természetes.
Kérdéseim:
- Találkozott e már valaki ilyen problémával, ha igen mi a teendőm?
- Melyik része halt meg a notimnak: adapter, akksi, mindkettő?
- Sérülhetett e maga laptop ?
- Feltétlen vásárolnom kell újat a fent soroltak valamelyikéből avagy javítható?

(#16365) SeniorTilla válasza Puby25 (#16364) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A tápegységed halt meg, mostanában elég gyakori jelenség. Az akksi azért villog, mert táp hiányában lemerült. Tápcsere a dolog megoldása, egy éven belül garban, utána fizetős.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16366) Puby25 válasza SeniorTilla (#16365) üzenetére


Puby25
csendes tag

Köszönöm a válaszod! Még ez a jobbik(olcsóbbik) eset.

(#16367) rybank


rybank
senior tag

heló heló! Az oem (uefi) partíció, csak arra szolgál, hogy a gép indításnál f2-vel elindítsam a recovery-t? Vagy nyújt egyéb szolgáltatást is?

A cq56 150sh laposom letöltéseinél vannak programok, amik az uefi (HP_TOOLS) partícióra szeretnének települni, ugyan a lemezkezelő feltünteti, hogy létezik, de azok a programok nem találják meg!
Igazítsatok el kérlek!

(például ez a program: HP System Diagnostics UEFI és ez: HP BIOS frissítés UEFI, sőt azt hiszem csak ez a kettő)

(#16368) koshmar


koshmar
őstag

Spyduck, Envy 15-tel volt már dolgod?
Hűtés/billentyűzet/touchpad/kidolgozás/üzemidő/kijelző/zajszint/interfész? :DDD
Vagy ahogy szeretnéd. :)

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16369) Z86 válasza rybank (#16367) üzenetére


Z86
őstag

Ezeknek a programoknak FAT vagy FAT32 fájlrendszer kell továbbá Microsoft .NET 2.0 megléte. Lehet, hogy neked NTFS az a meghajtó és azért nem települ oda.
Szerintem ez a partíció csak az ilyen spéci dolgoknak van fenntartva, az f2-vel a rendszer diagnosztikát tudod elindítani. A recovery pedig egy másik, nagyobb partícióról történik (HP_RECOVERY)

(#16370) rybank válasza Z86 (#16369) üzenetére


rybank
senior tag

jaja a partíció 10 gigás, nem lehet fat32, de erre nem gondol a hp?
Más: a hardveres virtualizációt nem tudom be kapcsolni( amd compare: a cpu tudja) és kellene, google nem segített, ha valaki tud valamit írjon: cq56 150sh

Van rá frissítés szerencsére, hogy a virtual pc ne követelje meg a hardveres virtualizációt, de az lassabb, így éppen működik, és jobb híján jó is

Viszont (HP_RECOVERY) partícióm nincs, gonolom rejtett, vagy egybe van a hp_tool-al
és kizárt, hogy csak diagnosztikára van fenntartva, mert olyan 7 gigát foglal, és a géphez kaptam egy előtelepített suse linu x enterprise.ot

[ Szerkesztve ]

(#16371) Z86 válasza rybank (#16370) üzenetére


Z86
őstag

A partíciós témához: lehet USB-meghajtóra is telepíteni itt nézd meg az előfeltételek részt.

(#16372) rybank válasza Z86 (#16371) üzenetére


rybank
senior tag

igen erről van fogalmam és valamikor meg is fogom csinálni, csakhogy tudjam mi az

(#16373) SeniorTilla válasza koshmar (#16368) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ugyan nem vagyok spyduck, de volt már dolgom nekem is vele, elég sokszor.

Melegszik mint állat, de a hűtése kifinomult, 2 ventillátoros.
Üzemidő egy akksival kevés, a kiegészítő nagy akksival nagyon jó.
Kidolgozása jó, de ennek ellenére az Envy sorozat leggyengébb darabja - magánvélemény

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16374) zolafka


zolafka
csendes tag

Sziasztok:)van egy kis gondom...HP.compaq nx8220 a neve,és csak annyi a nyüg hogy szeretnék játszani vele:)(COD2) amikor elindul a game még minden szép,azonban pár másodperc után felpörög a vinyo..az addig fix FPS (125) hirtelen leesik 15-20 közé...és úgy is marad,szaggat,laggol...talán proci gond lehet,esetleg driver??nekem lövésem sincs pls aki ismer megoldást segítsen:)

a noti:HP.compaq nx 8220
cpu :Intel M740 1.73 Gh
gpu:ati radeon x600
ram:2 Gb.DDR2

igaz h noti és nem egy gamer pc...de ezt a régi gamet vinni kéne gond nélkül..

(#16375) spyduck válasza SeniorTilla (#16373) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ctrl C + Ctrl V :)

(#16376) Z86 válasza zolafka (#16374) üzenetére


Z86
őstag

Talán túlmelegszik a cpu vagy a gpu, hőmérsékleteket néztél már?
Más játékoknál is előfordul ilyesmi?

(#16377) zolafka válasza Z86 (#16376) üzenetére


zolafka
csendes tag

15-20 mp.játék után esik le a teljesítmény,ez a túlmelegedéshez kevés idő nem?Everestel nézem a hőfokokat csak 1-2 fok a változás..lehet hogy elveszi valami a proci teljesítményét?olyan mintha valami direkt visszafogná a gépet...bár még nem láttam ilyet.ja és csak ezzel a játékkal játszom időnként.

(#16378) koshmar válasza SeniorTilla (#16373) üzenetére


koshmar
őstag

Hmm, többet vártam egy ennyire drága géptől.
Mondjuk teljesen mindegy, nekem semmi szükségem egy Core i7-re...

Envy 17? :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16379) pumukli23 válasza koshmar (#16378) üzenetére


pumukli23
senior tag

Ha nincs szükséged egy ilyen drága gépre, akkor nézel egy drágábbat? :D

(#16380) koshmar válasza pumukli23 (#16379) üzenetére


koshmar
őstag

Jaja. :DDD

Am csak nézegettem, puszta érdeklődésből. :U

Rég láttalak már erre, koma.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16381) spyduck válasza koshmar (#16378) üzenetére


spyduck
nagyúr

Az Envy17 csak játék közben melegszik. Az Envy 14 viszont nagyon jó, azt még én is bevállalnám:)

(#16382) koshmar válasza spyduck (#16381) üzenetére


koshmar
őstag

Egy 8540p mellé?? Akkor tényleg jó gép lehet!! :D
Mondjuk amekkora nagy öblös kasztnija van egy 17"-os gépnek, szerintem a jó hűtés elvárható.

Következő gépnek tényleg megvenném, csak ne lenne i7 benne.
Egy sima i3 350M-mel simán kiegyeznék.
Vagy egy Turion-nal. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16383) koshmar válasza koshmar (#16382) üzenetére


koshmar
őstag

Te jó Éééég, ezeken 3D kijelző van??? :Y

De attól még BrightView...nagy fekete pont egy ilyen árkategóriájú gépen.

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16384) Z86 válasza zolafka (#16377) üzenetére


Z86
őstag

Valami háttérben futó program is okozhatja, pl. vírusirtó, tűzfal. Nekem anno egyszer azért kellett tűzfalat cserélni, mert több program egyszerűen el se akart indulni.

(#16385) SeniorTilla válasza koshmar (#16383) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Kategóriákat keversz össze. Ez nem matt kijelzős business gép, hanem egy multimédiás masina. Ott meg kifejezetten előny a fényes kijelző :K

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16386) koshmar válasza SeniorTilla (#16385) üzenetére


koshmar
őstag

Akkor én tévedtem, azt hittem, hogy Business gép.
Mondom, valami i3-assal bevállalnám, de a Core i7 nekem sok.

Más: Egy Google Chrome van megnyitva meg az MSN van bejelentkezve, procijelző 100-on kiadva...Ezt meg mitől??!! :DDD

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16387) karaszi87


karaszi87
csendes tag

Sziasztok!

a segítségetek szeretném kérni!

2,5 éve vettem egy hp pavilion dv6500 laptopot, amit sokat használok játékra. 3 hónapja sajnos a videókari megadta magát, így alaplapcserére volt szükség.

ezóta rendszeresen nézem a hőmérsékleteket, amik szerintem elég magasak.
alapjáraton: proci 51, vinyó 42, vga 57, alaplap 50 fokos
Játék közben ezek az értékek: proci 70, vinyó 48, vga 68, alaplap 53 fokos

Ezek az értékek magasnak számítanak?

Sajnos a játékok, amik régebben simán mentek, most beszaggatnak, ennek lehet az oka a túlmelegedés, vagy van rá vmi más tippetek?

Mit lehet kezdeni a túlmelegedéssel?

Előre is köszönöm a segítségetek

(#16388) rybank válasza karaszi87 (#16387) üzenetére


rybank
senior tag

elviekben szervizbe küldik kitakarításra az ilyen problémákat. nemtudom, hogy áll ezzel a te laposod.

(#16389) Z86 válasza karaszi87 (#16387) üzenetére


Z86
őstag

Nem tűnnek vészesen magasnak, a HDD-é nekem kicsit többnek tűnik az ideálisnál.
Az alaplapcsere miatt először az jutott eszembe, hogy talán nem pasztázták be rendesen a hűtőfelületeket, de éppen a cpu és a gpu nem mutat szokatlanul magas hőmérsékletet.
Első körben próbáld meg megemelni néhány centivel a gép hátulját (pl. teszel alá két kupakot) az jót fog tenni a hűtésnek.

(#16390) jorden06


jorden06
senior tag

Hali!

Találkozott már valaki olyannal, hogy egyszerűen mindig sz.r legyen a notijának a SPACE billentyűje?? Hihetetlen, hogy már kétszer cserélték ki (elvileg) és nem érzékeli a leütéseket, csak akkor, ha mértani pontossággal középen ütöm le a billentyűt :W ha elcsúszik a kezem a gyors gépelés közben, akkor már beakad a gomb. :F

(#16391) rybank


rybank
senior tag

tudjátok aggodalmaim támadtak anoti műanyag zsánerével kapcsolatban, ha más pozíciót veszek fel a széken mindíg igazítoka képernyőn, hogy jól láthassam (fránya LCD); mik a tapasztalatok?(meddig és mennyire bírják ezek a gyűrődést?) Ha gondja lenne gariba kicserélik?

(#16392) Z86 válasza rybank (#16391) üzenetére


Z86
őstag

Valóban a zsanér gyakori probléma forrás a notebookoknál, de természetesen cserélik a garancia keretein belül, és azért olyan könnyen nem használódnak el. Egyébként csak a burkolata műanyag, belül fém.

(#16393) rybank válasza Z86 (#16392) üzenetére


rybank
senior tag

Na ezt díjazom:), az nem fárad el hamar

(#16394) SeniorTilla válasza jorden06 (#16390) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Billentyűcsere után ennek meg kellett volna szűnnie. Valszeg nem cserélték.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#16395) Drughi


Drughi
addikt

Pavilion DV6 hoz lehetséges hard drive caddy-t kapni?
Ha igen, hol?

(#16396) adnoctum18


adnoctum18
senior tag

Beléptem a klubba egy 2540p-vel, NBstoreban most elég jó áron hozzá lehet jutni. :) Igaz, hogy svéd billes, de legalább zsírúj és dobozos.

Tetszős kis masina, majd jövök ide dumálni róla.:D

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16397) koshmar válasza adnoctum18 (#16396) üzenetére


koshmar
őstag

Ehhh, nem kicsi az a 12,1-es kijelző? :DDD

Be tudod linkelni, hogy melyiket vetted?

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16398) adnoctum18 válasza koshmar (#16397) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Nem kicsi, nekem a bill volt a félelmetes látatlanban, de az is pont jó.

Persze, ezt.:)
Szerintem ennyit megért. :C

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

(#16399) koshmar válasza adnoctum18 (#16398) üzenetére


koshmar
őstag

200-at simán megért.

Ejj, a Core i5 miatt nagyon irigyellek. ;]

Nekem egy ilyen van, spyduck bácsi által. :DDD

A billentyűzet nekem sem magyar, azt hiszem tán Szlovák, legalábbis a gépen lévő matricákból ítélve.
De nem gond, mert elég ritkán nézek, tehát már tudok vakon gépelni úgy-ahogy. :DDD

Na akkor majd mesélj róla- zajszint, billentyűzet, kijelző, üzemidő, melegedés, touchpad, kidolgozás... :DDD

[ Szerkesztve ]

Egy medvével nehéz beszélgetni, mert gyakran félbeszakit..

(#16400) adnoctum18 válasza koshmar (#16399) üzenetére


adnoctum18
senior tag

Thinkpad T60, X40-et használtam, ezekhez tudom hasonlítani:
-Melegedés szempontjából a jobb palmrest alatti terület a durvább, de még nem elviselhetetlen csak meleg, gondolom az I5 átka.:S
-Zajszintje teljesen átlagos, mondjuk még nem nagyon terheltem, de nem tűnik vészesnek.
-A bill megüti a mércét TPs szemmel is, nyilván nem teljesen olyan, de nem is mondanám egyértelműen, hogy rosszabb. A trackpointot sokat használom, ez a TPn jobb, főleg a scroll button miatt, de itt is használható. A touchpadot az előző gépeimen se nagyon használtam, teszi a dolgát, nem tudok róla kiemelni sem jót sem rosszat egyelőre.
-A kijelző fényereje egész jó, kb 1/3mad álláson olyan mint a TP T60-é volt. A színek talán lehetnének élénkebbek.

A kidolgozás: Az ára mellett ez a tényező volt ami miatt az EB-t választottam, röviden összefoglalva KIVÁLÓ. Olyan mint egy fémtömb. Nem recseg, nem ropog, nincs keyboard flex, nincs hajló fedlap, semmi. Tökéletes. A zsanérok is betonstabilak.
Az akkut most tesztelgetem, wifivel 1/3os fényerővel battery saver módban olyan 5-5,5órára saccolom, majd meglátjuk.

Ezek az első impresszióim, később majd csiszolgatom a véleményem szerintem, de egyelőre nem csalódtam, kiváló kis masina. :)

---"I am not mad. I am interested in freedom. Good Luck, J. Morrison."---

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.