Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#38751) z123456789 válasza bbubby00 (#38749) üzenetére


z123456789
addikt

:DDD
Még szemeztem egy IS200-zal, de inkább maradok az ismerős Accordjánál. Egy két formai változtatást csinált a kocsin, nem to much, és még ízlésesnek is tartom.
Sose voltam még találkozón, még az is elképzelhető hogy elmegyek. :)

(#38752) tboy93


tboy93
nagyúr

Mondjuk az is200 nagyobb fun, de csaladinak meg talan jobb az accord (nagyobb belul).

(#38753) Kornel válasza Radomer (#38743) üzenetére


Kornel
veterán

No updates or recalls.

Ezek szerint már 2008-ban tudták a hibáról, ha akkor már nem hibasat raktak bele.

Más:

Ablaktörlőből gondolom valami spéci kell rá, mert az auchanban még csak hasonló se volt.
Hol keressek hozzá?

Olajcsere, szűrők, meg fékbetet ami sürgős most.
Olajból jó lehet egy LM topc tec 4300 5w30?
Szűrőből olajszuro mannfilter, levegő szűrő japanparts vagy nipparts maradhat?
Fagylallot is cserélnek, abból ilyen rózsaszín alu blokkba való?
Ami zavar, hogy nem latom, hogy meddig van a szint, mert olyan elbsztt helyen van a kiegyenlítő tartály :(
Annyit tudok, hogy a kupakot levéve a cső, ami belelog, 2-3 cm-re beleér a folyadekba.

(#38754) tboy93 válasza Kornel (#38753) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem siman mehet bele 0w20, mondjuk eneos vagy motul. Olajszurobol en a gyarit ajanlom, enyembe 3800Ft, nem egy nagy osszeg. Legszurobol szinte gyari, pollenbol filtron mehet. Ha zuglo elerheto neked, akkor keresd fel Toth Imit, o a nagy magyar honda szaki, sokan hozza viszik innen a verdat szervizre :)

(#38755) Kornel válasza tboy93 (#38754) üzenetére


Kornel
veterán

Vagy 0w30 vagy 5w30 megy majd bele.
0w20-at nem rakok egy 136k-t futott autoba...
Eneost meg főleg nem :)

Bardiba fogom megvenni a cuccokat, így azokból kell választani, ami ott van.

(#38756) tboy93 válasza Kornel (#38755) üzenetére


tboy93
nagyúr

Szerintem nem km fuggo az olaj viszkozitas, de te tudod :) Ha sok a hideginditas sustinat raknek bele, ha tiprod akkor meg valami jobb motult. Szurokbol en tovabbra is a gyari mellett vagyok, de majd lehet mond neked valaki utangyartottat is.

Tipp: crxforum, TypeV Laci, mindent be tud szerezni, kb unix vagy bardi /2 áron. Gyari cuccokat, gumit, ablaktorlot, autosampont, gumi szonyeget, mindent. Gls-el masnapra nalad van, en mindig tole rendelek mindent.

[ Szerkesztve ]

(#38757) Kornel válasza tboy93 (#38756) üzenetére


Kornel
veterán

Nem vagyok fent azon a fórumon.
Rákérdeztel nekem, hogy mennyi lenne a következő cuccok?

2008 civic ferdehátú k18a2 5 ajtós

Két ablaktörlő
Gyári olajszuro
Gyári levegoszuro
Olaj (4 liter?) 0w30 vagy 5w30 amit ajánl, de nem is körül 300v 20k-ert
Gyári fagyallo folyadék (nem tudom mennyi kell bele)
Két első fék betét szett.

(#38758) sunny84 válasza Remi1234 (#38750) üzenetére


sunny84
senior tag

[ez lenne az]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#38759) szabonagyur válasza Kornel (#38742) üzenetére


szabonagyur
félisten

Amúgy felhívod valamelyik Honda szervizt, megadod amit kérnek adatot a forgalmiból és megmondják érintett e a kocsi, illetve volt e már cserélve benne az akció keretében.

Nekem alkatrész kb. 1 hét alatt megérkezett, beszerelés nincs 1 óra.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#38760) Kornel válasza tboy93 (#38756) üzenetére


Kornel
veterán

Na meglett az elérhetősége.
Zalaegerszegen van ugye?

Szabonagyur: az lesz. :R

[ Szerkesztve ]

(#38761) Radomer válasza LógaGéza (#38745) üzenetére


Radomer
aktív tag

Ezt nem tudom jó kérdés, majd leellenőrzöm. ;)

(#38762) zolynet válasza z123456789 (#38726) üzenetére


zolynet
addikt

Tessék újra feltették: ezüst FL type-s 117ekm
Eleje törve volt (van képem róla, küldött a gyerek), szerintem szépen helyrepofozták.
Szervízkönyves, svájcból behozott, ott biztosítóval rendbe rakták.
18" felni nélkül akartam elhozni, de minden áron azzal akarja eladni. (egyikből hiányzik a kupak)
Ja és még videot is küldött az arc. Nagyon el akarta adni, csak annyit én nem akartam adni érte. 35k zlotyit mondott,hogy az a vége.
Na mit mondjak még? :D

Life is too short to stay stock!

(#38763) !Overdose! válasza zolynet (#38762) üzenetére


!Overdose!
őstag

Az ATS nem ATS a gyári felni nélkül. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#38764) zolynet válasza !Overdose! (#38763) üzenetére


zolynet
addikt

Egyetértek. Ez is egy ok volt amiért elengedtem.
Bár akkor még tudtam egy eladó type-s felniszettről, szóval az lett volna mindenképp. :K

Life is too short to stay stock!

(#38765) Kornel


Kornel
veterán

Ide is bedobom.
Az első.fékek cseresek lesznek.
Tárcsa még elmegy vagy 10k km-t, én azt hagynám, és csak betétet cserélnek.
Utána kuka lesz a betét is következőre?
Illetve csak gyári mehet? A gyári szett mindenestül 50k kedvezménnyel.
Japanparts fele.
Textar 30k korul.
Ki mit mond?

(#38766) tboy93 válasza Kornel (#38765) üzenetére


tboy93
nagyúr

Igen Zalae.-szegi. Fekbol egy ebc green mehet :K

(#38767) Kornel válasza tboy93 (#38766) üzenetére


Kornel
veterán

Nincs a bardiba.
Nem tudom a srácnal lesz-e.
Japanparts elég olcsó, 22k a szett.
Azt mondják nincs vele nagy baj.

(#38768) tboy93 válasza Kornel (#38767) üzenetére


tboy93
nagyúr

TypeV-nel lesz szerintem.

(#38769) Qru válasza Kornel (#38765) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Megmarhatja a betét a tárcsát (és 99%-ban meg is marja). Új tárcsa új betét. :K
JA az kb belépőszint... Úríkocsikázásra ok de komolyabb igénybevételre nem ajánlanám nyugodt szívvel.

mod:

Jah szűrőből Mann vagy Mahle (olaj/levegő), pollenszűrőből bármi jó (még egy félbehajtott pzs is kb. :D).

Olajból 0w20-at nem tennék bele, azért te oda-oda lépegetsz a gépnek így én inkább a vastagabb 0W30-at önteném bele. Motul, LM, Eneos...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#38770) LógaGéza válasza Kornel (#38767) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát inkább szvsz az itt ajánlott EBC, vagy Ferodo Premier - én az utóbbit raktam be Textar helyett, és érezhetően nőtt a fékhatás :K

Légszűrőből most KNECHT ment be, pollenszűrőből meg FILTRON, majd kiderül.
Amúgy ha kérsz TypeV-től ajánlatot, ő is tudja mondani, hogy mik az ajánlottak :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38771) Kornel válasza LógaGéza (#38770) üzenetére


Kornel
veterán

Koszi mindenkinek a segítséget!
Hétfőn beszélek vele, hétvégén nem zargatom telefonon ;)
Aztán majd kiderül mit dob a gép :D
Egyelőre nem akarok versenyezni menni, de sose tudni ;)

(#38772) z123456789 válasza tboy93 (#38752) üzenetére


z123456789
addikt

(#38752) tboy93
Már nem variálok, kess előkészítve, adásvételi kitöltve, ma korán fekszem. :DDD

(#38762) zolynet
Ne is folytasd! :D
Nagyon állat, de már így is túllőttünk a pénzügyi kereten. Majd legközelebb. :)

(#38763) !Overdose!
Mi a franc az az ATS? Légyszi ne angol honlapot linkeljetek! :B

(#38773) sunny84 válasza z123456789 (#38772) üzenetére


sunny84
senior tag

accord type s = ats , accord type r =atr , ctr = civic type r

[ Szerkesztve ]

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#38774) Snoop-y válasza Kornel (#38753) üzenetére


Snoop-y
veterán

0w30 kell az 1.8-ba. Motult vegyel hidd el meghalalja :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38775) Snoop-y válasza sunny84 (#38773) üzenetére


Snoop-y
veterán

ITR miert maradt ki ? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38776) sunny84 válasza Snoop-y (#38775) üzenetére


sunny84
senior tag

jogos :B

" Ez nem autó ez HONDA " - Ha második vagy, te vagy az első, aki veszít. -

(#38777) Kornel válasza Snoop-y (#38774) üzenetére


Kornel
veterán

0w20-tol 10w40-ig bármi jó bele konyve szerint...
Okosok az 5w30-at ajánlották bele.
Eneos premium hyper multit raknak bele sokan, szűrővel együtt nincs 11k, aztán lecserelem 10k km-enkent, mert ez nem pénz érte.

(#38778) Snoop-y válasza Kornel (#38777) üzenetére


Snoop-y
veterán

Asszony UFO-jaba is ezt rakom mindig:
Motul 8100 Eco-Nergy 0W30 Fully Synthetic Engine
Hidd el megeri. Szep selymesen jar tole :K

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38779) Kornel válasza Snoop-y (#38778) üzenetére


Kornel
veterán

Inkabb hagyjam a gyári csereperiodust (20k) és legyen benne szuper motul olaj, vagy rakok bele eneost, ahogy az ufosok 70%-a, és lecserelem 10k után...
:F

Mod: van eneos premium ultra 0w30 is.

[ Szerkesztve ]

(#38780) Qru válasza Kornel (#38779) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha hosszútávon megtartod akkor 10k ha csak pár évre tervezel vele akkor mehet a 20k-s periódus.

#nincsbennetarcsi

(#38781) Kornel válasza Qru (#38780) üzenetére


Kornel
veterán

Mindig a legjobbat adom.
Persze ésszerű keretek között.
Pl. nem fogok motul 300v-t belerakni :DD

(#38782) Qru válasza Kornel (#38781) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

300v? Még mit nem.... Tudod elég ha csak szeretve van. ;]

A Motulra esküszöm (x-celan fe-t vettem legutóbb) de LM is jó meg az Eneos is. :K

#nincsbennetarcsi

(#38783) Kornel válasza Qru (#38782) üzenetére


Kornel
veterán

Majd meglátom mit mond a typeV Laci, hétfőn konzultalok vele ;)

(#38784) demars válasza Kornel (#38779) üzenetére


demars
addikt

Hali!
Motul 5w40 kell neki!! 8100 X-Clean... Én ezt teszem a sedanba! Nincs fogyás, széles tartományban használható!
Nekem bevált!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38785) Snoop-y válasza Kornel (#38779) üzenetére


Snoop-y
veterán

10k es az a Motul amit irtam. Fogyasztasnak is jot tesz. 1.8 executive civicben bevalt.

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#38786) Kornel válasza demars (#38784) üzenetére


Kornel
veterán

Biztos, hogy nem 5w40 lesz.
Vagy 5w30 vagy 0w30.

Snoop-y: átgondolom majd.
Nem soherkedes, de féket is kell cserélni, és már vételkor is kiköltekeztem sajnos.

[ Szerkesztve ]

(#38787) LógaGéza válasza Kornel (#38783) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én is tőle kérdeztem, Motul 8100-at ajánlja nagyjából ő is, X-cess-t ha szereted elrúgni, ha meg csak simán járnál vele, akkor X-clean :K 12k szűrővel és alátéttel 5L, ennyit megér szvsz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#38788) Kornel válasza LógaGéza (#38787) üzenetére


Kornel
veterán

Az olcsó, annyit megér.
De van, aki az eneosra esküszik, inkább az 5w30, mint az 5w40.

(#38789) demars válasza Kornel (#38788) üzenetére


demars
addikt

Azért választottam az 5w40 -et, mert a meleg oldali viszkozitása jobb, és ugye a hondát pörgetni kell... Amit nyáron többször teszel meg... Szóval jó az 5w30 is, a te döntésed!
Az ára sztem sem vészes, szűrőkkel együtt fizettem 17 k körül (olaj, olajszűrő, levegő szűrő, pollen szűrő)

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38790) Kornel válasza demars (#38789) üzenetére


Kornel
veterán

Az ugy teljesen korrekt ár.
Viszont amit írsz, nem fedi a valóságot.
Ha pörgeted, akkor minél vékonyabb melegoldali viszkozitasu olajat kell választani, a közhiedelemmel ellentétben...
SSS-nal eléggé utána jartam, ha kíváncsi vagy, és nem off, akkor leirhatom összefoglalva.

(#38791) tboy93 válasza Kornel (#38790) üzenetére


tboy93
nagyúr

Ird le, mert en is kivancsi vagyok ra :K

Gyakran szokott itt elojonni olajos tema.

[ Szerkesztve ]

(#38792) bbubby00 válasza Kornel (#38790) üzenetére


bbubby00
őstag

Mindenki mast mond. Turbos kocsikba inkabb w60at szoktak javasolni.
Mostmar nemtudom h mi a pecst toltsek bele. Sztem maradok a jo oreg 10w40nel. Nagy baja nem lehet :)

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#38793) demars válasza Kornel (#38790) üzenetére


demars
addikt

Ahogy tboy is írta, olaj volt itt téma, és igaz vannak tény adatok és irt ide olyan akinek van szakmai ismerete ezen a téren, de mindig szívesen olvasunk jó leírásokat... Szóval írd le bátram!
Ezért is mondtam, hogy jó a 30 -as is, persze, sőt!! Nekem anno ezt javasolták bele (55w40) ezt kapott, és jó!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#38794) DeathAdder válasza Kornel (#38788) üzenetére


DeathAdder
veterán

Arra figyelj majd ha eneos akkor a sustinából van egyikből és másikból is, és amit érdemes tudni róla hogy az 5w30 nagyon híg olaj valahol a "klasszikus" 0W-20 és 0W-30 között van, de ezt szerintem majd Laci is elmondja.
Az 5w40 -es sustina meg sűrűbb mint az általános 5w40-ek szóval azt meg azért ne.

És érdekes hogy mindenkinél többet fogyaszt a sustina (ezzel nem azt mondom hogy rossz, mert csúcs olaj)

A "sima" eneosoknál már jobban el van találva a viszkozitás (asszem :D)

LógaGéza - akkor nem játszok a csatival. Nem vagyok rajta a listán egyébként, viszont az autóm beleesik ezek közé ahogy nézem. Igazából hidegen hagy a dolog, ha nem lenne benne lufi az se érdekelne, mert rengeteg halálesetet, rokkantságot okozott már (gyorshajtásnál is érdekes hogy a balesetek elenyésző része keletkezik csak abszolút gyorshajtásból -mégis ezek elkerülése végett üzemelték be a 365 szuper trafit höhö-, sokkal jellemzőbb a relatív gyorshajtás, szóval itt is kíváncsi volnék egy kimutatásra), én állandóan napszemüvegben vezetek, nem valószínű hogy maradandó sérülések nélkül megúsznám, ha kinyílna :(((

[ Szerkesztve ]

(#38795) Kornel


Kornel
veterán

Szóval megpróbálom az eddigi infoimat érthetően elmondani.

Ami biztos, hogy az R18A2-be a 0w20-tol a 10w40-ig bármi jó, úgyhogy csak finomságokrol beszélhetünk ezen esetekben. Egyikkel sem lehet gondja az autónak.
Viszont az ajánlott a 0w30.

Azt, hogy a minel kisebb hideg oldali viszkozitas miert jo, gondolom nem kell magyaráznom.

Azt viszont, hogy miért jó a minél kisebb melegoldali viszkozitas (az előírt lehetőségeken belül), az már szerintem hosszabb magyarázatot igényel. Először én se ezen az állásponton voltam (magamtól), de nálam okosabbak és tapasztaltabbak meggyőztek, hogy amit gondoltam, téves.

Az alaphelyzet az volt, hogy a SSS-om csipegette az eneos sustina 5w30-at, ami amúgy is nagyon vékony olaj, a w30 alsó ertekhataran mozog. Kb. 8000 km alatt megevett 1 litert, de közben azért kapott extrém terhelést is, 50 km 6500-6950 rpm kozott, stb.
Két dolgot nem voltam képes felfogni. Az egyik, hogy nagy fordulaton minden motor eszik olajat. Ketto, hogy azzal, hogy vastagabbra váltanék, nem oldanek meg semmit, max. kinyirnam a motort.
SSS motort 1.6M16A (amugy orök élet plusz 2 nap) nem egy user nyírt már ki ugyanilyen felbuzdulasbol, hogy 20w50-es olajjal használta, mert ő versenyzik vele.
Két ok miatt is:
Az egyik, hogy a lassubb áramlás miatt romlik az olaj hőelvezetőkepessege, illetve a másik, hogy eleve lassabban áramlik, romlik a szivattyúzhatosaga a sűrűbb folyadéknak, kisebb olaj nyomást elérve ezáltal. Kisebb nyomás, nagy fordulaton, nem kell ecsetelnem.

Fizikai oldalról megközelítve:

p=F/A

A az állandó, F változhat.

F=m*a=m*(v/t)
Tehát minel nagyobb a sebesség (kisebb viszkozitasu folyadeknak azonos keresztmetszeten nagyobb a sebessége, mint a nagyobb viszkozitasunak), annál nagyobb a nyomás.

Ergo, ha valaki szereti forgatni a motort, érdemes az előírt értékeken belül a legkisebb melegoldali viszkozitasut használni.

[ Szerkesztve ]

(#38796) Qru válasza Kornel (#38795) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én is váltottam 5W40-ről 5W30-ra. Egyelőre bevált, picit ugyan többet csipeget belőle de cserébe kevesebbet is eszik a motor pár dl-el. :K

Red Sun Fest-en ma volt pár SSS, nagyon gyűrték a 1/8 mérföldes gyorsulásin a Kuvikokat. :C

#nincsbennetarcsi

(#38797) Kornel válasza Qru (#38796) üzenetére


Kornel
veterán

Az 1.6 SSS pont egalban van az 1.8 FK2-vel.

[link]

Ezért is vettem még ;)
Ha lasabb lenne, akkor kerestem volna mást :K

(#38798) z123456789 válasza sunny84 (#38773) üzenetére


z123456789
addikt

(#38773) sunny84
AH... :B Thanks! :)

És íme:

1 000 000 és 1 kérdésem van/lesz, de most befejezem a SW7-et. :DDD Majd a többit holnap. Nagyon örülök neki, a hibáival együtt (jórészt esztétika), imádom. Egész nap vigyorogtam. :)
Kösz mindenkinek a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

(#38799) Tsebacsi válasza z123456789 (#38798) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

:C Szép!! Gratu!!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#38800) Graphics válasza z123456789 (#38798) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Drakulálok :D

nagyon szép autó még mindig ismerős ilyet szeretne egyszer.

És nekem is a listámon van, nagyon megtetszett a Honda Jazz után az egész márka.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.