Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#47546) Sam8888


Sam8888
tag

Adott a következő probléma:
Van egy 2,5"-os (500GB) Sata HDD-m, amit szeretnék az asztali gépemben használni. USB-s külső vinyóként tökéletesen működik (ezelőtt egy laptopban üzemelt, 2 partíció van rajta, amelyiken korábban a rendszer volt az le lett formázva).
A probléma az, hogy ha berakom az asztali gépembe, akkor ott nem látja a partíciókat és csak 238GB-nak látja az egész driveot. :Y :F Amíg a rendszer rajta volt, bootolni lehetett róla, szóval biztos avgyok benne, hogy valami sw-es titkosítási vagy hasonló probléma van vele...
Visszarakva a külső házba tökéletesen működik.
Mi lehet a gond?

(#47550) Sam8888 válasza King Unique (#47547) üzenetére


Sam8888
tag

SIKERÜLT!

Valamikor ezt a HDD-t valaki RAID-ben használta. Ez addig nem okozott gondot, amíg ez volt az egyedüli meghajtó (vagy elsődleges) a gépben, de amint másik HDD-ről bootoltam, átrakta magát RAID-be.

Nem elég simán törölni a rajta lévő partíciókat, hanem külön sw-vel törölni kell a HDD-t.

Én erre a Western Digital Data LifeGuard Diagnostics programját használtam, ezzel törölni kell a vinyó tartalmát (USB HDD-ként ugye, mert úgy nem RAID-nek ismeri fel!) és utána felismeri a rendszer ahogy kell.
:DD

(#47552) Sam8888 válasza King Unique (#47551) üzenetére


Sam8888
tag

Az alaplapom biosában nincs RAID-re opció sehol (Lenovo H50-50 szerver alaplap).
A lemezt hiába partícionáltam, az nem volt neki megoldás, valszeg attól még ott volt a lemezen a RAID opció, csak a WD progijával törlés segített. Azért írom le, hogy ha más így jár, akkor legyen itt a megoldása is. :)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  HDD probléma (nem adatmentés) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.