Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1338) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Végre valahára úgy néz ki, készen van a kis gépecském. Három dolog hiányzik már csak belőle: egy hosszabító kábel hogy az alőlapi usb elérjen az alalapi csatiig, illetve a táp ventijét kicserélem hogy szinte hangtalan legyen a gép, valamint ram upgrade 1GB-ra. Ja meg a megosztás, ez a T-Home pirelli cucc nagyon sz@r, beállítom a port forwardingot én nem engedi át az ftp kapcsoltatot. Pedig megy egyazon gépen a filezilla szerver-kliens felállás. :W De majd megoldom másik routerrel.

Szóval, ezekből áll végül:
- Intel D201GLY
- 512MB DDR2
- m-atx házikó, nagyon pöpec kialakítás, nehéz (anyagból van)
- benne lévő FSP TFX 250W táp lecserélve egy kicsike téglalap delta tápra ami 125W-os (max. output 200W), méretben ez nem passzolt be a TFX kialakítású helyre, ezért megfúrtam 2 ponton a házat és úgy csavaroztam be
- a proci aktv hűtését és a chipset kicsi bordáját nagyobb bordákra cseréltem, így az alaplap passzív lett
- fölé raktam egy Swif2 120p-t, kifelé fúj, minimumon, fúrtam a házra a rögzítése és a jobb szellőzés miatt plusz lyukakat
- a ventit egy zalman fan mate 2 közbeiktatásával vezérlem, de elég ha minimumon megy, így hangtalan 30-40cm-ről
- a fan mate 2 a ház hátuljára van felcsavarozva, kábelek az egyik hátlapi lemez helyén kivezetve
- mivel nem ér el az usb az előlapi paneltől, vetem egy floppymeghajtó méretű memórikártya olvasót előre, aminek van egy usb-je is
- vettem bele egy tp-link gigabites hálókártyát, majdani próbának, ha sikerül hálóba kötni (ha jól lesz, később lesz egy gigabites router is), a hátlapját moddingoltam (kalapács, reszelő) hogy low profil méretű legyen
- van benne egy 1TB-os samsung sata vinyó, hűtést nem kell neki, ehhez kellett vennem egy ata-sata átalakító elektronikát hogy rá tudjam dugni a lapra mert azon csak ata csati van, szuperül működik vele

Nagyjából ennyi. Ha kérdésetek van, vagy bármi javaslat, csak tessék! :K

Képeket itt találtok róla! (Bocs a gyenge minőségért, ennyire futja a telómtól.)

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.