Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) adamssss válasza bambano (#1500) üzenetére


adamssss
veterán

Arra az elején biztosan nem lesz keret. Szóval marad a bérlés, de fingunk sincs, hogy mi merre hány méter. Milyen proci, mennyi ram, hány mbit kell, hogy kiszolgálja az igényeket... :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1502) bambano válasza adamssss (#1501) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

venni/bérelni kell egy nagy gépet, alap kiépítésben, és utólag pakolni bele a cuccokat. meg hozzá 100 megás netet, amit úgy kell kiépíteni, hogy gyorsan bővíthető legyen nagyobbra, ha szorítani kezd a cipő.

persze nem ártana előtte megmérni, hogy 1 userrel átlagos olvasási tevékenységnél mekkora forgalmat generál, és abból számolni terhelést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1503) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv mindenki

Elkövettem azt a nagy hibát, hogy nem alapos körüljárás után vettem meg egy RAID kártyát.
Megjegyzem az eladó rendesen járt el, mert oda írta hagy SATA, de én a mai "trendekhez" szokva, azt gondoltam hogy SATA2-es, de sajnos nem az.
A hiba egyértelműen az én hibám, de most már úgy gondoltam hogy megtartom.

A kártya PCI-X-es és elindul a PCI foglalatban. RAID5-öt támogat hardveresen, és nem is volt túl drága. Ezek miatt csaptam le rá...

Otthoni felhasználásra lenne és ha már van benne RAID5, lehet ki is használom.

A kártya egy 3ware 9500S-4LP.

A kérdésim:
Ha van valakinek tapasztalata ezzel a kártyával megosztaná velem?

Ha jól olvastam a wikin a PCI port sebessége (66Mhz 32bit) 266MB/s. Az lenne a kérdésem, hogy 4 HDD-vel milyen sebességet lehet elérni ezzel a kártyával?

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1504) bambano válasza Honkydoo (#1503) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem nem jól olvastad, a pci csatoló sebessége 133 MBps.

Ennyit fog tudni, a sata2 helyetti sata1 szerintem nem sokat korlátoz a mai vinyókkal számolva.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1505) Honkydoo válasza bambano (#1504) üzenetére


Honkydoo
őstag

Hát ahogy én nézem a kártya tudja a 66Mhz-es vezérlő frekvenciát, ami a wikin lévő képlettel számolva 66Mhz * 32bit / 8bit = 264 MBps.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1506) bambano válasza Honkydoo (#1505) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és a pci slot is, amibe beledugod?
másrészt ami 66 MHz-et tud, az nem pci hanem pci-x.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1507) Honkydoo válasza bambano (#1506) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, ez jó kérdés hogy a lap tudja e..
Akkor valószínűleg nem. Bár ezt sem látom sehol leírva. :) (mármint doksiban)

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1508) Honkydoo válasza bambano (#1506) üzenetére


Honkydoo
őstag

[link]
Igen, is írják, hogy csak a PCI-X-ből létezik 66Mhz-es.

Kár, végül is kinek jutna eszébe, hogy server alkatrészeket pakoljon egy mezei alaplapba. :D

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1509) bambano válasza Honkydoo (#1508) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem. szerver ethernetet rendszeresen pakolok gyalog gépbe.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1510) Honkydoo válasza bambano (#1509) üzenetére


Honkydoo
őstag

Végülis. :) Amúgy nekem is tetszik ez a felfogás, bár én csak azért vettem ezt, mert ugyanazért az árért jobbnak gondoltam, mint a hasonló használt kártyákat.

Itt egész jó sebességeket írnak. Ugyanúgy PCI 32bit-es szlotba tették a kártyát, mint én fogom.

A lap amivel hajtani fogom egy D945GCLF2.

Azt nem értem, hogy hirdetnek 4portos SATAII kártyákat PCI csatlakozóval, hogy tudja ezt kiszolgálni a sima PCI slot? :F

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1511) bambano válasza Honkydoo (#1510) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Itt egész jó sebességeket írnak.": anno Cserkutit meginterjúvolták, mikor megépítette magának az első rendes versenyautóját, megkérdezték, hogy milyen. Annyit válaszolt: a gyorsulásról és a sebességről alkotott fogalmaim tévesek voltak. :)

"4portos SATAII kártyákat PCI": mert lehet, hogy az sem pci, hanem pci-x? én egy silicon image kártyát láttam, azon pci-x-es csatlakozó volt, kétségtelen, hogy ezt csak az veszi észre, akinek erre évek óta ki van hegyezve a szeme.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1512) Honkydoo válasza bambano (#1511) üzenetére


Honkydoo
őstag

Lehet, hogy PCI-X-es volt, már nem tudom pontosan.

A 3ware kártya sebességéről meg majd beszámolok, kíváncsi vagyok, mennyi lesz.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1513) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a hdd-nek támogatnia kell a hotswapot, vagy elég, ha a kártya tudja?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1514) Rez_Grof válasza Honkydoo (#1513) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem árt ha drive is tudja.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1515) Honkydoo válasza Rez_Grof (#1514) üzenetére


Honkydoo
őstag

Értem, köszi.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#1516) ooszi


ooszi
senior tag

Sziasztok.

Nagyon kezdő vagyok eme téren, szeretnék otthonra egy HomeServer-t, igen olvasgattam a fórumot de már kifojt a szemem, az agyam meg meg telt.
Tehát a lényegre térek, van egy MiniItx gépem amit kineveztem szervernek, 250GB rendszer lemez és 2DB 1TB vinyó adatoknak, (Sata), eme gépen filmek, zenék, képek, és más dolgok vannak, 0-24 órába megy (Torrent).
Linux-ot szerettem volna rá, de 2 napos olvasgatás után lemondtam róla, ne erőltessük a dolgot, ment rá a Win7 Prof., ez se jött be mert a vas gyenge neki, maradt a WinXp Prof., na most már tökéletesen működik.
Az otthonom többi gépén, Win7 Prof. van, mert azok már jobb vasból épültek.
Az a kérdésem, hogy egy laikus felhasználónak mint amilyen én vagyok, milyen programot javasoltok hogy minden gép lássa egymást a hálózaton, legfőképpen a HomeServer-t.
A másik kérdésem, hogy távolról szeretném elérni a Server gépet, ezután is olvasgattam hát csak fogtam a fejemet, Fix IP cím, valami DNS kiszolgáló, úr isten :W :W :W :W :W .....

Csatolok egy képet az otthoni hálózatról:

BY ooszi

(#1517) Krix válasza ooszi (#1516) üzenetére


Krix
őstag

Ha csak simán megosztasz egy mappát az XP-n és azt felcsatolod mondjuk Z:-nek a W7-en az nem jó? Erre nem kell külön program.

Távoli elérésre meg jó a sima távoli asztal (remote desktop) helyi hálón keresztül. Ha meg kívülről akarad elérni akkor meg tegyél rá egy logmein free-t pl.

If it is not broken then don't fix it!

(#1518) Gekoo


Gekoo
csendes tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha egy NAS+HTPC gépet szeretnék, akkor arra milyen op.rendszert és médialejátszó progit érdemes tenni?
FreeNAS+XBMC megfelelő vagy mit tanácsoltok?
Köszönöm!

(#1519) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!

Kéne nekem egy szerver otthonra.
24/7-be menne, tehát a fogyasztás fontos szempont.
Jelenleg 6 Tb hely kéne bele, tehát 2 db 3 terrás vinyó, plusz egy a rendszernek, illetve a bővítés miatt jó, ha eleve legalább 4 darab vinyónak lenne hely. (Backup-ról offline winchester-ek gondoskodnának, nem lenne raid.)
Gigabites hálókártya kéne bele.

Futna rajta uTorrent (UPC 50-es neten, max 100 kapcsolattal), illetve max. 2 gépre szolgálná ki filmeket Samba-n/DLNA-n keresztül. (Kapcsolódna hozzá TV, notebook, desktop, médialejátszó, stb.)
Elhelyezése rejtve lenne, tehát a kinézet nem tényező.
Előny lenne, ha windows-os lenne, RDP-t használnám rajta, és gyakorlatilag bármilyen (szerver-)programot fel lehetne rá rakni.

NAS-t a fentiek figyelembevételével csak elég drágán lehetne kapni, így gondoltam házi szerverre.
Amibe hamar belefutottam az az AMD E-240 intergrált CPU-s alaplap lenne (pl. ez: http://ipon.hu/webshop/product/asrock_e35lm1/211448 ).
Minden integrálva van rajta, 15-20k között kapható, gyakorlatilag csak memória, winchesterek, illetve ház+táp kéne hozzá, ha jól látom.

Szerintetek megfelelő lenne-e ez? Vagy van kevesebbet fogyasztó alternatíva?

Köszönöm előre is! :)

(#1520) bambano válasza KergeK@csa (#1519) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért nem keresel olyan alaplapot, amin két ethernet kártya van és akkor a kijárati routerrel sem kellene vacakolni?

szerintem nem a proci a fő kérdés, hanem a ram. a még több ram.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1521) KergeK@csa válasza bambano (#1520) üzenetére


KergeK@csa
tag

Mindenképpen kelleni fog a router, legalább 4 csatlakozós (és így is esélyes, hogy kelleni fog egyszer még egy switch), ráadásul wifis.

Ha csak +1 csatlakozó kéne azt kiegészítő kártyával is meg tudnám oldani, nem? (E-240-es alaplapból nem találtam két lan-osat.)

Mennyi memóriát raknál te bele? (Én minimum 4 gigát.) Mi enne olyan sok memóriát?

Amúgy a fogyasztást ennél lejjebb nem nagyon tudnám vinni, nem?

(#1522) hati válasza KergeK@csa (#1521) üzenetére


hati
addikt

Mi azaz ennél lejjebb?
Mekkora átviteli sebességet szeretnél?

(#1523) KergeK@csa válasza hati (#1522) üzenetére


KergeK@csa
tag

E szerint a cikk szerint üresjáratban 28 wattot eszik a komplett konfiguráció (gondolom 1 winchesterrel).
Amennyire én tippelem windows-os gépnél kb. ez lehet a legalja, ami szóba jöhet, nem?

Sebességre nem fogok tudni számot mondani, WD Red vinyók lesznek benne, rajtuk filmek, sorozatok (többségében SD, mostanság 1080-as), iso-k, stb.
Ebből kéne elvigyen mondjuk 3 darab párhuzamos olvasást mindenképpen (ez nem tűnik annyira nagy elvárásnak), illetve ha egy-egy fullHD blueray-t néznék róla, azt is bírja.
És persze minél több, annál jobb, de nem a rekordokat üldözöm, egy tisztes eredménnyel (jó ár-érték viszonnyal) megelégednék. :)

(#1524) hati válasza KergeK@csa (#1523) üzenetére


hati
addikt

A 28W-ból mennyit akarsz még alkudni? :)

(#1525) gari24


gari24
tag

Hali

Van egy hdd. amire egy Windows Home Server van telepítve és ez egy külön fizikai gépben van
Indításnál bootolást követően a rendszer automatikusan újraindol ego nem tudok hozzáférni az adataimhoz .
Most avval próbálkoztam hogy bedugtam a pc.mbe amit nap mint nap használok (ezen win7 van) és sajátgépben látom is hdd.t 2 paricióban (szokásos rendszer 20gb és a többi ) itt be is tudok lépni a hddbe és ott is vannak a mappáim. Viszont pl képeket nem tölti be és nem is tudok róla másolni ....
Hogyan tudán lementeni róla legalább a képeket ??

(#1526) Rez_Grof válasza gari24 (#1525) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Számitógép, jobb klikk a meghajton, properties > security tab > advanced > owner itt átállitod hogy te felhasználód legyen a owner, pipát be hogy az alkönyvtárakon is.
Ha ez meg van akkor vissza a properties > security tab > advanced > change permissions -be és a felhasználódat hozzáadod full controllal és mind a két pipát be tenni alul.

Ennek segiteni kellen.

A home serveren meg futass egy memtesztet.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1527) gari24 válasza Rez_Grof (#1526) üzenetére


gari24
tag

rámegyek , bepipálom h teljes hozzáférés -- alkalmaz és az alábbi ablakot dobja be

és persz utána nem jó

(#1528) Rez_Grof válasza gari24 (#1527) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Te vagy rajta az owner /tulajdonos/?

Részletes help:Take ownership

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1529) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Valósított már meg valaki home cloud-ot? Az OwnCloudot találtam eddig, de annál némileg egyszerűbb szerveroldali megoldást keresnék. Tapasztalata valakinek?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1530) Rez_Grof válasza Jim Tonic (#1529) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Vicc on:

MS Hyper-v server, SCCM, VMM, SCOM + egy SQL server és már kész is van az cloud :D

Vicc off.

Mire használná a cloudot?
Ha csak távoli alkalmazás futtatásra kell arra jól lehet a sima Server 2K8 R2 Remoteapp-al.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1531) Jim Tonic válasza Rez_Grof (#1530) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Főleg fájlszerver, szinkronizálással, jó lenne naptár is.
Amit leírtál, ahhoz vannak telefonos appok Androidra? Hyper-V vagy VMM minek? :)

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1532) Rez_Grof válasza Jim Tonic (#1531) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hyper-v és a VMM kell ahhoz, hogy a felhő template alapon adjon neked vitruális gépeket, destopokat.
A Remoteapps elvileg működik az XtraLogic Remote Desktop-al és a 2X Client RDP/Remote Desktop-al.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1533) Jim Tonic válasza Rez_Grof (#1532) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Ja, nekem nem apsszerver kell. Oda nem kell VM, szerintem. Az OwnCloud elég jó szolgáltatásokkal bír, csak nem nagyon raktam össze fejben, minek neki php szerver. Miért nem elég neki egy megosztott mappa.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1534) Rez_Grof válasza Jim Tonic (#1533) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Dropbox meg google calendar. :)
Ha nagyobb file share akkor meg sima linux/winserver file server ssh-val vagy VPN-el.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1535) Jim Tonic válasza Rez_Grof (#1534) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amerikában felhő? Áááá... :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1536) Rez_Grof válasza Jim Tonic (#1535) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Igen ilyen dolgok miatt nem sync-el a galaxy-m a gmail accommal.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1537) Jim Tonic válasza Rez_Grof (#1536) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

:D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1538) szmayer1


szmayer1
senior tag

Sziasztok.

Kaptam egy komplett szerver gépet, de sajnos nem nagyon értek hozzá, inkább az asztalit "értem" jobban. Szerintetek mit tudhat, mennyi idős lehet, vagy egyáltalán mennyire érdemes vele foglalkozni, illetve mennyit érhet. Képeket raktam fel a gépről inkább beszéljenek azok katt Ha valakit komolyabban érdekel akkor rakok fel nagyobb felbontású képeket, vagy jelezzen privátban...

Üdv: Robi

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1539) Rez_Grof válasza szmayer1 (#1538) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A ház amiben benne van az legalább 10 éves.
Szóval a korabeli masina, amig működik használd, de fölöslegesen ne ölj bele pénzt. Ja és ez látványosan többet fogyasz a mai vasaknál.
Tipus számokról jó lenne valami info.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1540) szmayer1 válasza Rez_Grof (#1539) üzenetére


szmayer1
senior tag

Milyen típusszámokra gondolsz??? Alaplap, proci, meg ilyenek??

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1541) Rez_Grof válasza szmayer1 (#1540) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Kéne legyen egy a gépnek, alaplapi is jó.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1542) Jim Tonic válasza Rez_Grof (#1541) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Intel SHG2.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1543) szmayer1 válasza Rez_Grof (#1541) üzenetére


szmayer1
senior tag

Oké akkor keresek rajta valami típusszámot. Ha valamit találok akkor holnap megírom...

üdv

szerk:

Ha "Jim Tonic" mondja akkor igen olyasmi mint amit írt

[ Szerkesztve ]

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1544) Jim Tonic válasza szmayer1 (#1543) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Már leírtam, ne keresd! :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1545) Jim Tonic válasza szmayer1 (#1543) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sok alapvető dolgot még el tudna vinni, de az az igazság, hogy ez a gép öreg, zajos és rengeteget fogyaszt egy mai géphez képest. Ára sincs igazán. Talán 10e forintot ér az egész, de szerintem annyiért sem viszik el. Inkább akkor van relatív értéke, ha valahol ilyen szerver fut, és az elromlik, Te meg alkatrészként értékesíted.
Szóval szép, nagy, egykor kincs volt, de ...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1546) gari24 válasza Rez_Grof (#1528) üzenetére


gari24
tag

Hol tudom megnézni hogy én vagyok-e rajta a tulajdonos ??

Mert gondolom
properties > security tab > advanced > owner itt átállitod hogy te felhasználód legyen a owner, pipát be hogy az alkönyvtárakon

Szerk: Inkább dobok egy PÜ-t

[ Szerkesztve ]

(#1547) szmayer1 válasza Jim Tonic (#1545) üzenetére


szmayer1
senior tag

Köszi a lényegretörő választ, azért azt hittem, hogy többet ér :O Sajnálom szétszedni, mert annyira egyben van, amit én kitudnék magamnak menteni azok csak az IDE vinyók, mert az SCSI rendszerekhez annyira nem értek. még egyszer köszi...

iPhone12, MBA2016, MBP2015, i7-13700K, Gigabyte Z790, RTX 4070Ti, 64GB DDR5 RAM stb, Sony A7iii, Tamron17-28 f2.8, 70-180 f2.8 Sony 85 f1,8 stb.

(#1548) tevenin válasza KergeK@csa (#1519) üzenetére


tevenin
csendes tag

Hasonló célra építek most egy celeron 1007u alapú gépet, pontosabban ezt: http://ipon.hu/webshop/product/asus_c8hm70_i_hdmi/338311
Fogyasztásban veri az e-240-t teljesítményben szintén, alapból két hálókártya van rajta, egyedül a bővíthetőség kicsit macerás azzal az őskövület PCI slottal, de szerintem a célra a legmegfelelőbb.
Én Ubuntu-t fogok rá rakni + samba file serverel + táveléréshez sftp & winscp és rá lesz kötve egy TV-re is XMBC-vel.

(#1549) tevenin válasza tevenin (#1548) üzenetére


tevenin
csendes tag

(#1550) Jim Tonic válasza tevenin (#1548) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szvsz. jobban jársz az ASUS-szal. Ha nagyon kell a második hálókártya, beletolsz egy USB-set. Ezt könnyebb megvalósítani, mint a PCI-e portot.
Nekem ilyen ASUS van, Lubuntut raktam rá.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.