Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) wmati válasza mandriva11 (#1100) üzenetére


wmati
addikt

Mezei routeral egész hálozatnak

(#1102) mandriva11 válasza wmati (#1101) üzenetére


mandriva11
tag

Hát ha az egésznek nem is de a printernek igen, csak benne legyen a router IP tartományába, a többi eszköz lehet DHCP-s, amit a router add ki. De természetesen igazad van, lehet az egész is fix IP-n de ha laikus akkor egyszerűbb az első megoldás.

(#1103) Csongeee10 válasza wmati (#1101) üzenetére


Csongeee10
tag

Köszönöm a segítséget.

(#1104) wmati válasza mandriva11 (#1102) üzenetére


wmati
addikt

Ezt nyilván neki kell eldöntenie

(#1105) rmikee


rmikee
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnénk egy szervert 4 ajánlat közül melyik a legjobb:
1. versenyző
IBM System x3100 M4 (2582-K9G) 1 x Xeon E3-1220v2 4C, 3.1GHz 8MB/ 1600 DDR3 (69W)
4GB (1x 4GB (2Rx8, 1.5V 1600MHz) UDIMM), Dual GB Eth.
2 x 500GB 7200-rpm 3.5" Simple-swap SATA HDD
ServeRAID-C100, SATA DVD-ROM
4GB (1x4GB, 2Rx8, 1.5V) PC3-12800 CL11 ECC DDR3 1600MHz LP UDIMM
IBM 500 GB 7200-rpm Simple-swap SATA II HDD, 3,0Gbits/sec

2. versenyző

Intel Quad-Core Xeon E3-1220v2 3.1GHz / 8MB / Turbo / 69W processzor
8GB DDR3 1333MHz Dual Rank LV UDIMM (2*4GB),
2x500GB 7200rpm 3.5" SATA HDD,
PERC H200 RAID vezérlő (HW RAID 0,1,10),
16x DVD+/-RW SATA meghajtó,
iDRAC6 Embedded BMC,

3. versenyző
Gigabyte H77-D3H Intel H77 LGA1155 ATX alaplap
Intel Core i5-3470 (3,2GHz/6MB) processzor
Kingston HyperX Blu 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM (Kit of 2) XMP
WD 1TB SATA 3.0 változó rpm winchester (64MB cache) Green series (WD10EZRX)

4. versenyző

Fujitsu Primergy Tx100 S3 Torony Server
Intel® Xeon® E3-1220v2 (4C/4T 3.10 GHz 8 MB)
2 x 4GB DDR3-1333 ub d ECC Memory
2 x 500GB 7.2K rpm 3.5" SATA HDD
DVD+/-RW,
Portok: 9x USB
1x soros
2x Gigabit Ethernet

Válaszokat előre is köszi!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt. Csak más a fogása.

(#1106) bambano válasza rmikee (#1105) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha ez a szerver tényleg szervernek kell, akkor:
- a 3.-ban kommersz desktop alaplap van, desktop procival, ez nem szerver. pláne nem változó fordulatú green wd vinyóval, ami ilyen felállásban hetek alatt tönkreteszi magát.
- a többiben ugyanaz a proci meg ugyanannyi ram van, ergo a választás gyakorlatilag mindegy.
én az elsőt venném. arra kell figyelni, hogy a diszk az sata legyen, ne sas, mert ha sas lenne, a bővítése, cseréje egy vagyonba kerül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1107) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem , hogy teknikailag , hogy lehetne azt kivitelezni , hogy egy 5-6db kamerából álló rendszerhez interneten is hozzátudjak férni , tehát lássam az "élő adást" 20-30km -es távolságból ?.
Pl: Otthon is lássam az irodai kamerát .

Lehet , hogy nem a legjobb topikban tettem fel a kérdést , ez esetben irányítsatok máshova .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#1108) bambano válasza merkucyo (#1107) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

attól függ, hogy milyen kamera, milyen felületen lehet hozzá csatlakozni és milyen formátumban jön róla kép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1109) hati válasza merkucyo (#1107) üzenetére


hati
addikt

IP kamerák? Ha nem szükséges a felvételeket rögzíteni, akkor szerver sem kell, csak ki kell engedni a netre a képeket.

(#1110) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Szerver az mindenképpen kelleni fog , mert 1-2 hétre visszamenőleg is vissza kell nézni az adott videót .
Jelenleg internet nélkül , vezetékesen vannak rákötve egy rendszerre , ott tudok a helyszínen rácsatlakozni , a kamerák között váltogatni , visszanézni stb.
Tehát én lényegében ezt a rendszert akarom elérni , csak vezeték nélkül .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#1111) hati válasza merkucyo (#1110) üzenetére


hati
addikt

Az a bizonyos helyszínen történő rácsatlakozás, mit takar? Webes a felülete az alkalmazásnak? Vagy PC-n fut és távoli asztallal csatlakozol rá?

(#1112) merkucyo válasza hati (#1111) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Közvetlenül a KPC-t használom .

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#1113) hati válasza merkucyo (#1112) üzenetére


hati
addikt

Ha a KPC a kemara PC-t jelenti, akkor csak távoli hozzáférés kell ahhoz a géphez. Pl. logmein, vnc.

(#1114) kleinguru válasza hati (#1113) üzenetére


kleinguru
addikt

Meg jó gyors net, hogy ne diavetítés legyen:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1115) Raptor 666


Raptor 666
tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy van-e valaki aki ért komolyabb irodai szerverek felállításához (hardware válogatás, szoftware stb.) és hajlandó lenne segítséget nyújtani nekem, mint totál laikusnak. Linkek olvasmányokhoz is érdekelnének. A lényeg, hogyha el lesz fogadva az árajánlat, akkor nekem kéne megépítenem. (Most cserlétem le a régi gépemet, és azt itthoni szervernek be fogom üzemelni, természetesen teljesen más környezet, de azon gondoltam tesztelni az op rendszer és a különböző szoftware-ek és biztonsági rendszerek felépítését, mielőtt élesben is neki kéne vágnom.) Minden segítséget megköszönök, azt, hogy miért vagyok hülye, azt tudom, megpedig, mivel nem értek ehhez egyáltalán, ez egy külön szakma mégis én csinálnám. De mivel adott a szituáció, hogy nekem kell megoldanom, és ezen nem tudok változtatni, így bármilyen információ segítene.

Nem akarom tele spam-elni ezt a topikot, elvégre nem vállalati szerver topic, de annak hiányában, még egyszer utoljára szeretnék segítséget kérni, így privátban örülnék az üzeneteknek.

Segítségeteket előre is köszönöm!

Egy vállalati szerver topic-ot is lehetne nyitnom, de annak úgy lenne értelme, ha tudnám az első hozzászólást folyamatosan szerkeztgetni, hogy azok, akiknek információra van szükségük, ott el tudják olvasni, de idő hiányában ezt nem tudom sajnos megoldani. :( Ugyanakkor, ha van valaki aki esetleg vállalkozna ilyenre, vagy már meg is tette, akkor egy linknek nagyon örülnék :DDD

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#1116) vdavid2


vdavid2
csendes tag

Sziasztok!

Témába vágó kérdésem van.

Alapszitu: 24/7-ben működő file servert építek otthonra.

Cél:
- bekerülési költség ne legyen 50e ft felett (plusz vinyók! - de ha kevesebb az nem baj)
- alacsony fogyasztás.
- Elfusson rajta egy bármilyen Linux.
- 2 bármilyen fajta 3 TB vinyót vigyen el szoftveres RAID 1-ben.
- legalább 50 MB/sec írás/olvasás gigabites LANon nagy fájlok esetén
- várhatóan működjön 5 évig. Ha garanciális is, az előny.

Külalak, megoldás, és számítási teljesítmény nem számít, ha a fentieket tudja. Lehet használt alaplap, kész barebone szett, netbook, tényleg bármi.

Kérdésem:
- Tapasztalatotok szerint mennyi a teljesítmény-felvétele egy ilyen kész doboznak jó esetben?
- Ti milyen megoldást választanátok? KOnkrét linket is szívesen várok

Olvasgattam már cikkeket a témában, de nem szeretnék linkeket küldözgetni, inkább a Ti tapasztalataitokra lennék kíváncsi.

Nagyon köszi előre is!

VDavid

(#1117) hati válasza vdavid2 (#1116) üzenetére


hati
addikt

Nálam az épített atom alapú szerver, 15W-ot eszik vinyók nélkül, és hozza az 50MB/s-t. Az ára is belefért 50-be, házzal együtt.

Intel GSEJT, 2GB ram, paneltáp+60W-os külső táp. File szerver és Mediaportal TV szerver. Windows 7 fut rajta.

(#1118) vdavid2 válasza hati (#1117) üzenetére


vdavid2
csendes tag

Köszi! Bocsi a hülye kérdésért, de mi az az Intel GSEJT? Google nem segített, nem találtam se "Intel GSEJT", se "Intel GCELL"-t, se "Intel G Cell"-t.

(#1119) hati válasza vdavid2 (#1118) üzenetére


hati
addikt

(#1120) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Adott az aláírásomban lévő konfig. Home szervert csinálnék, de ezt a gépet nem szeretném 24/7-ben járatni, fölöslegesen sok üzemórát beletolni az alkatrészekbe. Gondolkodom egy olcsó, kis fogyasztású gép beszerzésén a célra. A gépen kívül ami megy itthon egyszerre, az még max. 3 laptop. Egyszerre max. 2-3 laptop fog a szerverhez kapcsolódni. Tényleg, ez megoldható win xp-vel vagy win7-el? Vagy win-ből valami szerver verziót kellene feltennem? Vagy maradjak az egyszerre 1 gép tud bejelentkezni felállásban?

Tehát amit tudnia kellene minimum:
- a kialakított belső hálón keresztül aki felcsatlakozik (elsősorban wifin), az tudjon hozzáférni a megosztott tartalomhoz (zene, képek, dokumentumok, filmek, sorozatok)
- a filmeket wi-fi keresztül is lehessen nézni (BDRip minőségek), tehát fizikailag nem átmásolva, csak "streamelve" (ez ment TP-link N-es 150Mbit/s routerrel, most egy t-home digitális elosztó üzemel, ami egy wi-fi router, ezen még nem néztem mit bír). A net 10 Mbit/s sebességű ADSL.
- vezetékes kapcsolaton másolási sebességben (filmek) legalább 8-10MB/s-et tudjon
- nyomtatót meg tudjam osztani (epson dx 4450), laptopról wi-fin keresztül lehessen nyomtatni
- mindezt minél kisebb fizikai méretű gépezet oldja meg, némán vagy iszonyat halkan, kis fogyasztással
- bármelyik belső hálós gépről lehessen menedzselni (pl. távoli asztali kapcsolat, vagy jobb/kényelmesebb szoftver, ha van, kérdés: teamviewer jó erre a célra?)
- ha lehet olyat hogy laptopon letöltött torrent fájlt elindítani és megadni hogy a szerverre jöjjön le és ott is seedelje, akkor ez is jó volna

Extra képességek:
- 720p vagy nagyobb felbontású filmeket is lehessen nézni wi-fi-n "streamelve"
- vezetékesen tudjon másolni minimum 25-30MB/s-el (ehhez gondolom már gigabites hálókártya kellene)
- kívülről is elérhető legyen, bárhonnan

Mekkora konfig kellene ehhez? Elég egy VIA epia 800MHz-es integrált lap, 256/512MB rammal? Vagy inkább gondolkodjak P4 1700-2000-2400-3000Hz-ben? Ram elég vagy kell inkább 1-2 GB? P4-es procik mennyire zabálnak sokat?
Megfelel full integrált mini-ITX lap is, de jó ATX/m-ATX méret is. Utóbbinál integrált videóvezérlő elég, de ha van bővítésre PCI-E az nem hátrány. Kivenném a terrás vinyót és átraknám abba, ezért sata csati kell legyen rajta.
Ház fekvő vagy ITX legyen, fekvőből előny ha több HDD fér bele. Mindkét esetben minél kisebb legyen, de kiváló szellőzéssel. Lehet gyári brand gép is, mindegy milyen márka. Elsősorban használtban gondolkodom, max. 10e-ft is, vinyót (esetleg még ramot) leszámítva ebbe férjen bele minden.
HP compaq 7100-as jelöltem van eddig, vagy hasonló kialakítással IBM szintén fekvőházas gyári konfig.
Ezek még megfelelnek méretben, nagyobb ne legyen. Ja és azért lehessen viszonylag könnyen szerelni.

Szóval, az elvárásaimnak szerintetek milyen konfig felelne meg? Mit szóltok a HP-hoz és az IBM-hez? Ötletek, javaslatok?

Megj.1.: Ha picit hangos a ház venti az belefér, de proci és táp halk legyen.
Megj.2.: Egyáltalán van-e értelme ezen agyalnom, vagy a mostani gépet fogjam be a célra? Nem lesz gáz ha 24/7 megy pl. SSD és HDD élettartama szempontjából? Fogyasztani gondolom nem fogyaszt sokat az APU miatt.

Előre is köszönöm! :R

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1121) kleinguru válasza s3toraph (#1120) üzenetére


kleinguru
addikt

Magasak az igények, alacsony a keret:N

E350-es konfig kellene neked szerintem minitx házban 1 talán 2db 3,5hdd-vel külső táp és keveset fogyaszt, kb mindent tud, amit szeretnél.

Hálózati oldalról nem árt egy combosabb router (tp1043nd) és cat6 kábel legalább. Ha szempont az is, hogy nyomtassál hálózaton, 3 laptopon menjen a stream, akkor bizony lehet kevéske az e350, akkor fm2 5300 ajánlott.

Egyébként a win (javaslom legalább a 7-est) alkalmas lesz a feladatra.
P4 és társait felejtsd el, hangos sokat fogyaszt és régi.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1122) s3toraph válasza kleinguru (#1121) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmmm, akkor nem lesz ebből semmi, hanem marad a gépem a célra, és max. bekötöm a kétantennás cisco routert a t-home-os után, ha az kevés lesz a wi-fi-s céljaimra.

Szóval, 1 GHz körüli egymagos gépecske kevés ezekhez, ezt szomorúan hallom. Akkor hogy lehet az, hogy sokan ilyeneket használnak torrent meg ftp szervernek? Vagy arra még elég lenne?

Kicsit OFF: HDD-t lehet valahogy lekapcsoltatni biztonságosan, ami nem fogja megölni hosszútávon? Pl. valami programmal? Az energia gazdálkodás annyira nem szimpatikus nekem, kézileg - tudtommal - nem lehet lekapcsolni, csak automatizálni azzal amit beállítok a sémánál, plusz nem is akarom lekapcsolni az összeset, csak az egyik HDD-t.
Erre valami ötlet? Kábeleket nem akarok dugdosni meg ki-be kapcsolgatni a gépet.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1123) hati válasza s3toraph (#1122) üzenetére


hati
addikt

Egy bármilyen atom cpu, megfelelő lenne neked. Ha windows-ban gondolkodsz, akkor 1GB ram a minimum. Nálam 5 klienst kiszolgál egy N270-as atom cpu.

(#1124) kleinguru válasza s3toraph (#1122) üzenetére


kleinguru
addikt

Ehhez nem tudok érdemben hozzászólni, mert régi, sokat fogyaszt (ha 24/7-et szeretnél, nagyon nem mindegy):K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1125) s3toraph válasza hati (#1123) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, köszi a tippet. :R Az sajnos most nem fér bele a keretbe (egy ilyen lap 8-10e-nél kezdődik használtan is). :(

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1126) s3toraph válasza kleinguru (#1124) üzenetére


s3toraph
senior tag

Mármint melyik fogyaszt sokat a régiekből? P4, vagy a Via procik is?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1127) hati válasza s3toraph (#1125) üzenetére


hati
addikt

Ha 8-10e sok, akkor fórumot tévesztettél. Mondjuk, a 2-3 laptopból nem gondoltam volna, hogy nincs rá legalább 30-40e keret.

(#1128) kleinguru válasza s3toraph (#1126) üzenetére


kleinguru
addikt

P4, via-nak nem ismerem a szoftveres támogatását, szóval azt magamtól kerülném:)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1129) s3toraph válasza hati (#1127) üzenetére


s3toraph
senior tag

A 3 laptopon nem ilyen über gépekre gondolj, a darabszám nem minden, meg nem is újonnan, de van amit meg kell venni, pl. tesóméknak ezeket az egyetemhez. Én meg többet költök gépre mint kellene, és a nem tervezett SSD után meg is csappant a keret. Így ennyiből gazdálkodnám ki, mert diákmunkás fizuból ennyi van rá. Ha egyáltalán lehetséges. 30-40-et nekem nem ér meg. Ha beleférne 20-22 a keretbe, adott volna a dolog egy MSI brazos lappal + egy ház + egy táp, ram, vinyó van. Ennyit érne meg nekem. De most ne fér bele sajnos.
Csak torrentre, ftp-re akart annó 3 éve haver berakni egy P2-est szervernek, meg lett volna 5e-ből. Aztán nem lett belőle semmi, végül nem volt rá igény. Szóval kicsi pénzből is össze lehet hozni dolgokat, legfeljebb faragunk az elvárásokból.
Átfogalmaznám a kérdésem úgy, hogy ha minimalizálom a dolgokat, a wi-fi streameléshez (max. BDRip minőség, ehhez elvileg elég egy 10/100-as hálókártya is, router meg ugye wi-fi-s), torrenthez, nyomtató "szervernek" nem elég egy 1-1,5Ghz-es proci 256/512MB rammal, XP-vel?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1130) s3toraph válasza kleinguru (#1128) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hmm, akkor nem nagyon marad alternatíva, esetleg egy s775-ös lap integrált VGA-val meg egy 1 magos celeron 2GHz körül + 3K hozzá ház táppal, ez elvileg kijön 10k-ból. Én ki lennék békülve egy P4-el is, de ha azt mondod hogy egy ~90W TDP proci zabálja az áramot, akkor hagyjuk inkább. :S
Vagy te mit ajánlanál? Ha pl. minimalizálom a dolgokat, mint ahogy #1129-ben írtam?
Ja és nézzük úgy hogy egyszerre csak egy gép kapcsolódik a "szerverre", filmnézés céljából.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1131) kleinguru válasza s3toraph (#1130) üzenetére


kleinguru
addikt

24/7-re számolj utána, hogy mennyit fogyasztana a cucc.
Brazos nagy nagyon max 30W/h míg pentium a jó táppal etc.. legalább a duplája.

Röpke számításom szerint egy év alatt 50Ft/kW/h díjjal számolva évente 13.000,-Huf kerül többe a p4 1mag.

Nem tudom ki fizeti a villany számlát, de azért ezen érdemes elgondolkozni és csak utána megfogalmazni az igényeket.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1132) s3toraph válasza kleinguru (#1131) üzenetére


s3toraph
senior tag

Utánaszámoltam, hát valóban sok még plusz 10-20W is, feltéve hogy tényleg 24/7 menne. A plusz költséget azt én fizetném, az én "hóbortom". :K
Brazoson kívül, szerinted van valami, ami nem fogyaszt sokat és megfelelne a célra? Csak az atom? Alatta érdekelne, nem fölötte (i3, FM1-FM2 nem játszik).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1133) kleinguru válasza s3toraph (#1132) üzenetére


kleinguru
addikt

Az atom is teljesen jó, de abból is a 2 magosat ajánlott csak:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1134) hati válasza kleinguru (#1133) üzenetére


hati
addikt

Szerintem 1 mag is elég.

(#1135) s3toraph válasza kleinguru (#1133) üzenetére


s3toraph
senior tag

Akkor még gyűjtögetek rá (atomosra), mivel nem akarok olyat venni, amit később megbánnék. Köszönöm a tanácsokat! :R

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1136) s3toraph válasza hati (#1134) üzenetére


s3toraph
senior tag

Neked is köszönöm a segítséget! :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1137) vdavid2 válasza hati (#1117) üzenetére


vdavid2
csendes tag

Nekem hati (#1117) válasza tökre megfelelő lenne, de GSEJT-et már nem lehet kapni, konkrét modern megfelelőjét meg hiába kerestem, nem találtam.
Szóval én továbbra is szívesen fogadnék konkrét tippeket integrált megoldásokra, hogy ti mit vennétek 24/7-ben futó szerverbe.
Van amúgy 2x2 GB régi SODIMM modulom amit amúgy nem használnék, szal ha ezt bele lehetne rakni az elég über lenne.

(#1138) hati válasza vdavid2 (#1137) üzenetére


hati
addikt

Lehet kapni, de nem Mo.-on. Én is külföldről rendeltem. Előnye, hogy saját DC konvertere van, így elég neki egy 12V-os külső táp.

http://www.mysimon.com/prices/intel-d945gsejt-motherboard?tag=centerColumn;sdc.85204786

http://www.ebay.co.uk/itm/Blkd945Gsejt-Intel-D945Gsejt-Desktop-Motherboard-Intel-Chipset-/400305212523?pt=Motherboards&hash=item5d340ccc6b

(#1139) vdavid2 válasza hati (#1138) üzenetére


vdavid2
csendes tag

2 kérdés:

1. És van tipped olcsó és megbízható 12V-os tápra, ami elvisz még 2 vinyót is emellett?

2. Ez a lap tényleg annyira über / erre a fajta lapra tényleg annyira nincs igény, hogy 2009 óta nem csinált senki egy újabb hasonlót? Arra gondolok, hogy a mai kisebb csíkszélesség, fejlettebb architektúrák miatt még kisebb fogyasztással lehetne ugyanolyan számítási teljesítményt kinyerni.

(#1140) hati válasza vdavid2 (#1139) üzenetére


hati
addikt

Én ezt használom hozzá. [link]

A lap 14W-ot eszik vinyók nélkül. Ezzel nehéz versenyezni, de ha jól emlékszem, van már utódja.

(#1141) Casoli


Casoli
őstag

Lecseréltem én is az 1magos 775ös Celeron otthoni "szerveremet", ami kb 45-50W-t fogyasztott óránként.

Az új gép pedig egy külső tápos kétmagos atom procival egybeépített kis gép lett egy terrás notiwinyóval. XP rendszerrel telepítve mindőssze 15-16wattot eszik... :) fogyasztásmérővel mérve.

MiniX D2700 PC-ről van szó.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1142) vdavid2 válasza Casoli (#1141) üzenetére


vdavid2
csendes tag

Tudnál erről egy teljes specifikációt küldeni? CPU-alaplap-videó-táp(-esetleg ram-ház-vinyó)? Az tök nagy segítség lenne. Köszi!

(#1143) Casoli válasza vdavid2 (#1142) üzenetére


Casoli
őstag

http://www.jwele.com/motherboard_detail.php?1140

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1144) vdavid2 válasza Casoli (#1143) üzenetére


vdavid2
csendes tag

Hű, na ez nagyon királyul néz ki, pont ilyet kerestem.
Ha mást is érdekel, itt árulják:
http://digistreet.hu/asztali-szamitogep/nettop-szamitogepek/jw-minix-d2700-hd-itx-szamitogep-hd-pc-320gb-hdd-2gb-ram-win7-starter
57e ft, de adnak hozzá vinyót, ramot meg windowst is, valszleg meg lehet beszélni velük, hogy ezeket felejtsük el, és akkor a tesztjük szerint:
http://digistreet.hu/tesztek/mini-mania-minix-mini-hd-d2700-multimedias-pc-szamitogep-teszt
elvileg 30e ft.

(#1145) Casoli válasza vdavid2 (#1144) üzenetére


Casoli
őstag

Ez a 30e hogy jött ki neked? :D Windowstól nem tudod megszabadítani a gépet mivel rá van ragasztva a termékkulcs.

Max a benne lévő 320G WD winyót és 2G Kingmax notiramot tudod eladni. Utóbbit érdemes megtartani, 2G ramnál úgy sem kezel többet a 32bites Windows.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1146) vdavid2 válasza Casoli (#1145) üzenetére


vdavid2
csendes tag

Nem nekem, nekik. A tesztet ha megnyitod, abban írják, hogy minden cucc nélkül 30.

Nem arról beszéltem, hogy eladom a benne lévő cuccokat, hanem hogy azok nélkül veszem meg, gondolom vannak annyira rugalmasak, hogy eladják barebone is.

(#1147) hati válasza Casoli (#1145) üzenetére


hati
addikt

Ezt a 2GB-ot hogyan matekoztad ki? :D

(#1148) Casoli válasza hati (#1147) üzenetére


Casoli
őstag

VGA driverhez nincsen 64bites windows driver, így teljesen felesleges a 4gigás modul a gépbe. Így jött ki a 2GB.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1149) Casoli válasza vdavid2 (#1146) üzenetére


Casoli
őstag

A nagyker adja ramostul winyóstul. Kizárt hogy szimpátiából kivegye neked belőle egy bolt. Notebookot sem lehet venni winyó meg ram nélkül.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1150) vdavid2 válasza Casoli (#1149) üzenetére


vdavid2
csendes tag

Aha, hát, nemtom, régen voltam Magyarországon, lehet, hogy tényleg rosszul gondolom, és otthon nem annyira rugalmasak. Mindegy, egy kérdést megér. De 60-ért se rossz vétel szerintem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.