Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1201) Sraff válasza kleinguru (#1200) üzenetére


Sraff
tag

Szia!

Köszönöm a választ. Utánaolvasok az ajánlottaknak.

Terveim és a szokásainkat figyelembe véve nem menne 24/7-ben. Inkább esténként pár órát. A méret nem akadály, szeretném, ha több hdd-t bele lehetne majd rakni, a fogyasztás meg annyi, amennyi. Legyen erősebb a gép.

Sraff

(#1202) s3toraph válasza bugizozi (#1198) üzenetére


s3toraph
senior tag

Köszi az infót! :R
1080p-t nem szoktam nézni, így azt nem is kell tudnia. 720p a plafon ami nálam elvárás lenne. :D

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1203) SaNyEe válasza FalconKnight (#1193) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

amit írtál szép és jó, csak épp infót nem tartalmaz.
Tehát, mennyi a drága per év?

Mit értesz az alatt, hogy nem nagy a látogatottságuk [kérések száma per nap, esetlegesen konkurrens kérések száma, hány MB / GB adatforgalom per nap]
Mit értesz az alatt, hogy az egyiket 1-2 hónapig időszakos terhelést. [kérések száma per nap, esetlegesen konkurrens kérések száma, hány MB / GB adatforgalom per nap]
Ezek elég fontos kérdések még mielőtt akárki akármit ajánlana.

Jha természetesen ... ezek gondolom nem statikus oldalak :DDD
Milyen adatbázist kell futtatni alatta pl, egy csomó licencköteles, az nem két forint. Ha support kell az is licenc köteles.
Ha van akkor milyen applikációs szerver?

Tudod / tudjátok üzemeltetni, monitorozni, patchelni és upgradelni ezeket?

Hátha annyira nem is drága a hosting :U

ha mégis oda lyukadtok ki, hogy szerver, gondolkoztál már esetleg "cloud" virtuális szervermegoldáson? Pl Amazon EC2, Rackspace. Vagy valami zsebátmetsző hazai. persze kár is még erről beszélni mielőtt nem tudom mi az a sok kiadás per év.

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#1204) Krix válasza Zsati (#1195) üzenetére


Krix
őstag

Ez nem fog menni otthoni gépben. SAN-ba való.

If it is not broken then don't fix it!

(#1205) altare


altare
tag

Hali!

Lehet már előttem is feltették a kérdést. Szeretnék egy szervergépet, amin Counter-Strike 1.6, Call of duty 2, Counter-Strike Source, hltv futna - erre milyen gép kellene?

(#1206) s3toraph válasza s3toraph (#1202) üzenetére


s3toraph
senior tag

Jelentem, a raid kártyámmal (Dana NW-3114) meg sem nyikkan az alaplap, konkrétan ha beleteszem, be sem bootol, a BIOS-t is átugorja (nem veszi be az F2-t) és kiír valami olyat hogy nem lehet ilyen eszközről bootolni, nézzem meg a manualt. Szóval, raid kártya felejtős. :(

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1207) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Lehet, furcsa, és értelmetlen a kérdés:

Elviekben megoldható az, hogy egy routerre rakott pendrive szolgáltasson az internet felé egy weblapot és egy egyszerű fórumot, ami tartalomkezelővel ( e107 + phpbb ) van megoldva? terhelés nem lenne rajta, max napi 2-5 ember.

Amennyiben nem, mi az a minimum konfiguráció, amiből egy ilyen igényeket kiszolgálni képes gép áll?
Fontos szempont lenne az energiatakarékosság, a zajmentesség.

A router egy BuffaloWZR-HP-G300NH2AP

(#1208) hati válasza kisi (#1207) üzenetére


hati
addikt

Ha van rá openwrt, akkor igen.

(#1209) J00hnny


J00hnny
aktív tag

Sziasztok.

Hozzájutottam egy jó kis HP Microserverhez. Win Server 2012 Essential-t kaptam hozzá egy akció keretében. Feltelepítettem, minden beállítva. Működik. Jelentkezett az igény, hogy távolról is el lehessen érni. No problemo (gondoltam én), Remote Web Access beállít. Router-t, domaint, mindent automatán konfigurál. Jár ugye ingyenesen a microsoft-tól egy xxxx.remotewebaccess.com domain is. A szerveren a varázsló végigfut, szerinte minden OK, DE sajnos csak belső hálózatról tudom elérni a gépet :(

Portok át vannak irányítva, uPnP müködik a routeren (TL-WR1043ND). A microsoft szerint csak a 80-as és 443-as portokat használja, ezeket szépen érzékeli is a router az uPnP-n keresztül.

A jelenség:

- Google chrome: https://xxxxxx.remotewebaccess.com
SSL hiba

- IE: a lap nem jeleníthetó meg

- Google chrome: http://xxxxxx.remotewebaccess.com
error 403

DE ha a következő címet használom xxxxxx.remotewebaccess.com:443, akkor bejön a routerem kezelőfelülete.

Teljesen tanácstalan vagyok mi nincs jól beállítva :(

Egy fórumon olvastam, hogy ha belső hálón el tudom érni a remote web accesst, akkor nem a szerverrel van a konfigurálási probléma, hanem a routerrel. De hol :F

Kérlek segítsen aki tud, fontos lenne!

:R

"There are 10 types of people in this world. Those that understand binary and those that don't."

(#1210) s3toraph válasza s3toraph (#1206) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nos, itt tartok:

A kis szerver üzemel win7-el szépen, bár nem túl gyorsan. Ez annak is köszönhető, hogy a 20GB-os ide vinyó marha régi és BIOS szerint udma33 módban megy csak. Gondolom emiatt írja a HDS a teljesítményére hogy 75% (korábban másik gépben 100% volt, köztes időben meg nem volt használatban). Ezen viszont nem tudok állítani sehol. Lehet hogy a kábel csak 40 eres és az a baj, de én nem tudom hogy honnan lehet megállapítani hogy hány eres a kábel. Minden esetre, az eredmények nem rosszak.

A rendszer majdnem szűz, csak win7+driverek+directX webinstall+k-lite mega 5.0 van fent. Így picit meg-megakad egy dvdrip, gondolom nem telepítettem még fel elég sok mindent, vagy valahogyan másképp kel beállítanom az mplayert (directx7-re van állítva mindhárom cucc az outputnál, DX9-ben nincs is kép, ezért is gondolom hogy még kell valami driver vagy frissítés neki). 720p-t nagyon szaggatja így jelen állapotában.

Viszont, a fájlmásolás megy oda-vissza szépen UTP kábelen 10-11MB/s-el, wi-fi-n 2-3MB/s-el, valamint simán tudok nézni a szerverről streamelt DVDRip-et, 720p videót (átlagos mkv), nagyobb minőségű 720p mkv-t (audio+video bitráta=6200kbps, x264, 5.1 AC3, 4,6GB fájlméret), bele is tudok húzni, csak az utolsó példánál kell várni wi-fi esetén pár mp-et amíg betölti azt ahova belehúztam, de egyik sem szaggat semennyit sem!
1080p streamelést nem tudtam még tesztelni, jelenleg nincs a gépen, de meg fogom nézni azt is. Ill. hogy ha XP-t rakok a kis szerverre, akkor vajon mit produkál ő maga videólejátszás terén.

Torrent sem volt még tesztelve, de az eddigiek alapján nem lesz gond a seedelés+letöltés+1 gépnek streamelés egyszerre (legalábbis remélem).

CPU LOAD:
szerver-pc (UTP):
másolásnál: max. 15-20%
streamelésnél: max. 30-40%

szerver-laptop (wi-fi):
másolásnál: max. 15-20%
streamelésnél: max. 30-40%

Egyszerre valószínüleg csak egy gépet bír kiszolgálni (legalábbis ezzel a HDD-vel), mert ha ugyanarra a gépre másolok róla és nézek is egy videót, akkor a videó szaggat amíg be nem fejezte a másolást.

Eddig ennyi gyakorlati tapasztalattal tudok szolgálni! :)

Apropó, volna egy kérdésem is azokhoz, akiknek volt/van a birtokában ilyen vagy hasonló lap: ez a Z alakú lefogatás a bordákhoz, ezt hogyan lehet leszedni? Újra akartam pasztázni, de az istenek sem bírom kiakasztani a lefogatót a kis kampók alól, ill. nem merem erőltetni, nehogy nagyon meghajoljon a lap és elpattanjon valami. :O Valakinek sikerült már leszedni ill. visszarakni? :F

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1211) bugizozi válasza s3toraph (#1210) üzenetére


bugizozi
őstag

Egyszerre valószínüleg csak egy gépet bír kiszolgálni (legalábbis ezzel a HDD-vel), mert ha ugyanarra a gépre másolok róla és nézek is egy videót, akkor a videó szaggat amíg be nem fejezte a másolást.

Másik vinyonál is ez lesz a szitu, a hálózat a szűk keresztmetszet ebben az esetben.

nem lesz gond a seedelés+letöltés+1 gépnek streamelés egyszerre (legalábbis remélem).

ezzel nem kell hogy gond legyen ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1212) s3toraph válasza bugizozi (#1211) üzenetére


s3toraph
senior tag

Hopsz, igazad van, utánaszámolva 100Mbit/s=12,5MB/s, ami az elméleti maximum. :B :R

Viszont, van-e rá mód, hogy valami kliens menedzser programmal szabályozzam, kinek mennyi jut ebből a 11-12MB/s-ből? Pl. beállítanám, hogy az egy gépre eső sávszél legyen egyenlő a max sávszél osztva az egyidejűleg bekapcsolódott kiszolgálandó gépek számával (max. 2 db). Tehát pl. 2 gép esetén 5,5-5,5MB/s-ot kapnának. Van erre valami külön progi, vagy beállítás, szolgáltatás a windowsban?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1213) bugizozi válasza s3toraph (#1212) üzenetére


bugizozi
őstag

Programról nem tudok, de Total Commander-ben ha úgy másolsz hogy sorbaállítva (F5 -> F2) akkor meg tudod adni a max sebességet. Streamelésnél pedig 2 gép-et 720p tartalmakkal ki kell tudnia szolgálni a 100 Mbit-es hálózatnak (saját tapasztalat)

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1214) s3toraph válasza bugizozi (#1213) üzenetére


s3toraph
senior tag

Értem, köszi! :) :R

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1215) chriscornell


chriscornell
csendes tag

Sziasztok!

Ma eloszor regisztralok a prohardveren azert, hogy kerdezzek Toletek. Segitsegre, tapasztalatra, utmutatasra van szuksegem valakitol, aki sokkal rutinosabb nalam. :)

Van egy VPS szerverem, windows 2012 data center edition fut rajta, domain, stb mukodik rajta, es gondoltam, beallitok rajta egy webradiot egy kisebb kozosseg szamara. Sajnos a tervezett winamp+shoutcast alapu radio elhasalt mar a kezdetek kezdeten azzal a hibauzenettel, hogy a winamp nem hajlando lejatszani semmilyen filet, mert hogy a VPSnek nincs hangkartyaja, es missing sound driver - error! -t kiabalva megall a tudomany.
Keresgeltem virtual sound card programokat, de egyelore egyetlen jol mukodo, ingyenes darabot sem talaltam.

Milyen megoldast javasoltok a problema athidalasara? Mindenkeppen szukseg volna vajon egy (virtualis) hangkartyara, vagy esetleg a winamp+shoutcast helyett hasznaljak mas szoftvert? (gondolkodom az icecast-on de az inkabb unix alapu, ezert egyelore nem kiserleteztem vele).

A segitseget elore is koszonom!

(#1216) wmati válasza chriscornell (#1215) üzenetére


wmati
addikt

Vlc media player

(#1217) chriscornell válasza wmati (#1216) üzenetére


chriscornell
csendes tag

Na a VLC-vel nem szamoltam... :O Megnézem, azzal mire jutok, koszonom a tippet! Bar ha szabad megjegyeznem, a shoutcastnak jobban orulnek, mert desktop gepen mar szereztem vele tapasztalatot... :$

(#1218) wmati válasza chriscornell (#1217) üzenetére


wmati
addikt

Én azt írtam le amit úgymond ismerek :DD

(#1219) Julot


Julot
aktív tag

Sziasztok!

Keresek ebbe az alaplapba legalább 4 portos sata kártyát. Tudnátok ajánlani egyet? ( A PCIe foglalatba kompatibilisek a PCI-os kártyák? )

Köszönöm!

Üdv.:
Julot

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#1220) wmati válasza Julot (#1219) üzenetére


wmati
addikt

Milyen lap ?

(#1221) Julot válasza wmati (#1220) üzenetére


Julot
aktív tag

Oh, bocsánat elfelejtettem linkesíteni... :B Szóval EBBE az alaplapba. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

...nincs tökéletes ember, csak tökéletes szándék!

(#1222) wmati válasza Julot (#1221) üzenetére


wmati
addikt

9800ft láttam egy ilet igaz hogy 2 portos Delock 89270 PCI 2 x SATA bővítőkártya

(#1223) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Konfigom az adatlapomon. A CPUID hardware monitor nevű progival kinek van tapasztalata? Megbízhatóan mér? Fogyasztásmérőm nincs sajnos, ezt feltettem kíváncsiságból, a következőket mértem: 84,75W-ot fogyaszt a gépem (netezés közben, meg van nyitva 60 lap, esetleg még megy a utorrent). Ha csak üresjárat + utorrent, 37,13W (terheletlenül leveszi 1200MHz-re az órajelet az APU). A táp 80+ os szóval elvileg az átlagfogyasztásom ténylegesen, a konnektorból az első esetben 106W.
Kicsit sokallom, én olyan 80-85W-ra számítottam, ezért kérdezem, vajon hihetek-e a programnak?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1224) bugizozi válasza s3toraph (#1223) üzenetére


bugizozi
őstag

Fogyasztást nem szoftverrel mérünk hanem hardverrel ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1225) s3toraph válasza bugizozi (#1224) üzenetére


s3toraph
senior tag

:R Értem, gondoltam is, de megerősítés kellett. Mivel nincs rá (még) hardverem, kipróbáltam.
Lehet kicsit OFF, de milyen márkát/melyiket ajánlanád? Megbízható legyen, és olcsó. Ha tudja pl. a napi fogyasztást lemérni és kiszámolni pl. euróban az jó, de nem feltétel. Ettől okosabb nem kell.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1226) bugizozi válasza s3toraph (#1225) üzenetére


bugizozi
őstag

Ebben sajnos nem tudok segíteni, de szvsz egy 5k kategória már jó lehet.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1227) s3toraph válasza bugizozi (#1226) üzenetére


s3toraph
senior tag

Közben olvasgattam, hát igen, elég drága, ami kb. már reálisan mér az 6-7K-nál kezdődik. :((( Ebből kölcsönkérés lesz, pár nap miatt nem veszek.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1228) wmati válasza s3toraph (#1227) üzenetére


wmati
addikt

Van fogyasztás mérőd. Úgy hívják villany óra, megy x időt a gép kikapcsolod megy ugyan annyit és kiszámolod

(#1229) s3toraph válasza wmati (#1228) üzenetére


s3toraph
senior tag

Oké oké, de egy családi házban van egyéb állandó fogyasztó is (pl. hűtőgép, TV stand by-ban), amik gondolom nem atomstabilan ugyanannyit fogyasztanak mindig, és van amit nem ajánlatos kihúzni ugye (pl. a hűtőgépet) szóval, még ha be is tudnám tartani hogy pl. 1 órán át pluszban csak a gépet járatom, akkor sem kapnék releváns értéket. Szerintem legalábbis. Javíts ki kérlek ha rosszul gondolom.

Mondjuk végiggondolva mégegyszer, körülbelüli értéknek mégis jó lesz. Hmm.... Köszi a tippet. :B

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1230) wmati válasza s3toraph (#1229) üzenetére


wmati
addikt

Egy megközelítőleg pontos értéket kapsz, mondjuk arra nem árt figyelni hogy anyuka ne kapcsolja be közbe a szoláriumot, meg az atomreaktort

[ Szerkesztve ]

(#1231) s3toraph válasza wmati (#1230) üzenetére


s3toraph
senior tag

:C :DD

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1232) wmati válasza s3toraph (#1231) üzenetére


wmati
addikt

Raspberry pi beszerzésén gondolkozok Neked milyen géped van ?

(#1233) s3toraph válasza wmati (#1232) üzenetére


s3toraph
senior tag

Amiről beszéltem az az ami az adatlapomon van. Mellé kísérletezem egy ennél alacsonyabb fogyasztású pici géppel, amolyan home szerverecskének, ami seedelne, meg streamelne, így a liano-nak nem kellene mennie pl. seed miatt. Ennek a pici gépnek a lelke egy Intel Desktop Board D201GLY (egymagos 1,33GHz-es proci van rajta), 512MB DDR2 rammal, egy m-atx házban, FSP TFX 250W táppal, ami kb. 80+ os. Csak ide csati van rajta(a Intel D201GLY2-n van sata is), ehhez kell még ide-sata átalakító hogy rá tudjam dugni az 1TB-os sata vinyóm. Elvileg ki fog jönni a konnektorból felvett max. fogyasztása 50-60W-ból. Majd ezt is lemérem ha sikerül. Ha ennél többet fog enni átlagban, akkor viszont eladom, mert úgy már nem lenne annyira értelme.

Rasberyhez nem értek, de mintha azt olvastam volna róla hogy inkább fejlesztői cucc, nem igazán szabható megfelelően testre médialejátszónak. Bár lehet rosszul emlékszem.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1234) wmati válasza s3toraph (#1233) üzenetére


wmati
addikt

nem 2 forint egy ilyen fenntartása

(#1235) s3toraph válasza wmati (#1234) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem menne állandóan, így havi 1000Ft alatt kijönne a költsége, ahogy számolgattam. Persze egy alacsonyabb fogyasztású koncepció (újabb dual core atomok, brazos) kb. fele ennyit fogyasztani és sokkal erősebb, de több mint duplájába kerül egy ilyen lap használtan is. Próbának jó lesz, olcsón akartam megúszni.

Ha azt nézem, hogy egy mai VGA mennyit eszik játék közben, már nem olyan rossz a képlet. Régebben mikor játszottam, egy sapphire toxic 4850-em volt, na annak 110W a TDP-je, egy e8400 társaságában napi 3-4 óra jjáték, heti 4-5 napon... na az drága volt, így utólag, és akkor még nem is beszétünk gamer konfigokról, ha valaki egy ilyennel tolja napi több órát, hááát... :)) Hopsz elkalandoztam. Lényeg hogy a fogyasztás nekem is nagyon fontos ezért is kerestem ilyen alaplapot, ami éppen elég teljesítményre, és nem zabál annyitz sem mint egy celeron dual core E széria (asszem 27W a TDP-je).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1236) wmati válasza s3toraph (#1235) üzenetére


wmati
addikt

Vegyél málnát :DDD

(#1237) s3toraph válasza wmati (#1236) üzenetére


s3toraph
senior tag

:) ?

Mire kell a rasberry? Filmlejátszás, vagy más? Fogyasztásban ez biztos befutó lesz, mennyit eszik, 10W?

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1238) wmati válasza s3toraph (#1237) üzenetére


wmati
addikt

kb annyit Te mit csinálsz a Htpc vel ?

(#1239) s3toraph válasza wmati (#1238) üzenetére


s3toraph
senior tag

A liano-ra gondolsz? Ez a normál gépem jelenleg, főleg netezés, filmezés, meg munka, tanulás. HDMI kábelen keresztül olykor erről megy a film a plazma TV-n a nappaliban, aminek iszonyat jó képe van, de monitornak meg ugye nem használható. Kipróbálni vettem, hogy mire elég egy liano az ő IGP-jével, plusz, ne zabáljon sokat a gép. Mivel mostanában nem játszom (el is kéne már adnom a 3870x2-t, ebbe a gépbe még nem is raktam be), csak elvétve, ezért elegendő a teljesítménye. (Mondjuk ez az IGP még nem nagy durranás, de az inteleket így is alázza. Később egy kis fogyasztású, de normális VGA még esélyes, mondjuk egy 7770-es.) Mehetne ez a konfig seedelni meg mindenre, csak sajnálom hogy emiatt üzemeljen állandóan egy egész gép 2 vinyóval + az SSD is. Bár lehet hogy a mérések után kiderül, hogy nem éri meg a kicsi gépet is üzemeltetni mert ez nem fogyaszt sokkal többet. Majd kiderül. A másik oka, hogy hangérzékeny vagyok, akármit eszközöltem eddig még nem hangtalan a gépem, a kicsi meg a nappaliban lenne, szóval este sem zavarna.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1240) wmati válasza s3toraph (#1239) üzenetére


wmati
addikt

Nos nézd én hang anyám fogyasztás érzékeny általában ő nyer :D

(#1241) s3toraph válasza wmati (#1240) üzenetére


s3toraph
senior tag

:D Ezt én úgy intézném hogy ha megvan az átlagfogyasztás, akkor kiszámolom egy hónapra és azt én fizetem ki/beleadom a rezsibe.
Ha már itt tartunk - lehet kicsit OFF -, tudsz valami megoldást arra hogy egy vinyót biztonságosan lekapcsoljak, később meg vissza, menet közben, úgy hogy marad sata-ra dugva, a gépházon belül? Windows energia menedzsmentje nem jó, mert total commandert használok állandó jelleggel és ott ha rányomok véletlenül az egyik partícióra már be is kapcsolja a vinyót.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1242) wmati válasza s3toraph (#1241) üzenetére


wmati
addikt

Nem mert nem rendelkezem ilyen perverzióval de valahol volt itt szó róla

(#1243) s3toraph válasza wmati (#1242) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ja értem. :D

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1244) McSzaby


McSzaby
őstag

Sziasztok!

Egy olyan brutálisan ostoba kérdésem lenne, hogy a pcx csatlakozós eszközöket nem tudom valahogy PCI-ra rárakni. Van egy csomó teljesen jól használható cuccom egy régi szerverből, viszont a régi szerver 200 W körül eszik alapjáraton, ami nem épp előnyös.. Lenne SCSI kártya, gigabites ethernet csati, meg még lehet más is. Ha bedugom pci, akkor belemegy csak elég sok kilóg még belőle. :DD

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1245) wmati válasza McSzaby (#1244) üzenetére


wmati
addikt

Milyen csatlakozós ? pcx ? az egy bolt szerintem

(#1246) McSzaby válasza wmati (#1245) üzenetére


McSzaby
őstag

PCI-X. Ez sima PCI-ra.

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1247) wmati válasza McSzaby (#1246) üzenetére


wmati
addikt

Próbálkozni lehet de szerintem köszönő viszonyban sincsenek egymással kép

(#1248) bambano válasza McSzaby (#1244) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha van 5v-os bevágás a pci-x eszközödön, akkor simán berakhatod és működni is fog.
tapasztalat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1249) McSzaby válasza bambano (#1248) üzenetére


McSzaby
őstag

Igazatok van, az a legegyszerűbb ha kipróbálom. :)

#ThankYouSirAlex #ThankYouLouis

(#1250) bambano válasza McSzaby (#1249) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem kell próbálgatni, ha a csatlakozósor hátlaptól távolabbi vége előtt kicsivel van egy bevágás, akkor jó lesz.

szerk: ez egy olyan kártya, ami nem megy pci-ban és bele sem tudod dugni a szokásos erővel.

ez pedig egy olyan, ami belemegy és működik.

a bevágások sorrendben balról jobbra: a hátlap mellett nemsokkal a bevágás azt jelzi, hogy a kártya működik 3.3V-os pci-jal is. a következő, ami az előző képen nincs, azt, hogy 5V-os pci-jal is megy. közvetlenül mellette a bevágás a hagyományos pci slot végének kikerüléséhez szükséges bevágás. utána azok a vonalak vannak, amitől a pci-x 64 bites lesz.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.