Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4001) Rolly válasza Patice (#3994) üzenetére


Rolly
veterán

Esetleg hazai forrásból nem lehet ilyet beszerezni?

(#4002) Dr.FantastiK válasza #95590400 (#4000) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

eszednel vagy ember ?? :U

bambano leirt egy ertelmes valaszt, erre Te osszehordasz tomenytelen BAROMSAGOKAT ??

[ Szerkesztve ]

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4003) Patice válasza Rolly (#4001) üzenetére


Patice
nagyúr

Hát, én nem találtam....

Nekem tökéletesen teszi a dolgát a kártya azóta is. Szerintem nem akkora összeg, amit kérnek érte. :U

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4004) Rolly válasza Patice (#4003) üzenetére


Rolly
veterán

főként a megbízhatóság miatt aggódom tudsz linket konkrét tipushoz?

(#4005) Patice válasza Rolly (#4004) üzenetére


Patice
nagyúr

Már linkeltem. Mindegyik kereskedő ugyan azt a modellt árulja.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4006) Rolly válasza Patice (#4005) üzenetére


Rolly
veterán

Köszi, most meglett a microserver (HP Microserver gen8) és van benne belső usb és microsd szóval arra menne a szoftver... melyikre rakjam szerinted / szerintetek? Microsd-re vagy pendrivera?

(#4007) Patice válasza Rolly (#4006) üzenetére


Patice
nagyúr

Szerintem MicroSD, ha bootolható. Ezek talán jobban viselik az OS problémáját, mint egy pendrive.

Amúgy milyen OS lesz rárakva, ha szabad tudni?

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4008) Rolly válasza Patice (#4007) üzenetére


Rolly
veterán

debiant gondoltam feltenni és arra omvt

(#4009) SebiPix


SebiPix
újonc

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni, hogy mennyire alkalmas az alábbi gép az kitűzött feladatnak.

Egy megbízható és jó szerverre van szükségem, amely az alábbi feladatokkal megbírkózik:
- weblap futtatása 0-24h
- a weblaphoz tartozó képek feldolgozása, amit a weblap motorja végez (képméretezések napi 3 órában)
- webes felületen a vásárlók kiszolgálása (képletöltések és webshop, napi 100-200látogató)
- FTP szerver (napi 20Gb forgalom)
Rendszer Win10Pro, WAMP szerverrel fut a weblap jelenleg is, egy i3 3220, 4Gb os irodai gépen, amit szeretnék lecserélni.

1. gép verzió:
Kinéztem egy alap server konfigot, Dell PowerEdge T30 mini RAM és HDD nélkül és ezt egészíteném ki 16Gb RAM, 256SSD a rendszernek, 2db 4TB WD red tükörben a weblapnak és külön egy 2Tbos WD red az FTPnek

2. gép verzió:
Intel Xeon E3 1225 v5 proc, Adattárolók a fent leírtaknak megfelelően és minden más képlékeny...

és itt jönnek a kérdéseim :)

- Kell-e raid vezérlő? vagy elegendő egy softwares alaplapi?
- Elegendő-e a 16Gb ram?
- Alaplap tekintetében
- Érdemes-e másik procit keresni és egy hasonló ASUS P9D-M alaplapot választani a raid miatta és olcsóbb DDR3 miatt?

Hozzászólásaitokat és tanácsaitokat előre is köszönöm!

(#4010) quby válasza SebiPix (#4009) üzenetére


quby
őstag

Én a xeonos verzióval csináltam ilyesmit probélma nélkül. A win-t viszont gyorsan elfelejeném erre a célra...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#4011) Luskan válasza SebiPix (#4009) üzenetére


Luskan
tag

A RAM-ra nehéz válaszolni látatlanban. A weboldal forráskódjának összetettségétől, hanyagságától és a látogatók számától is függ. Jó kérdés, hogy arányaiban egy-egy funkciónál az adatbázisnak is mekkora erőforrás kell. Például az egyik legmagasabb látogatottságú oldalunkon, havi 130 millió oldal lekérdezést is kiszolgálunk, de csak 4Gb RAM-ja van a gépnek, mert elég pehelysúlyú az üzleti logika.

PHP-hoz nem ajánlom a windowst, mert belefutottam már egy pár figyelmeztetésbe a php.net-en, hogy windowson emígyen müxik. Például winfos szerveren a mai napig csak 32 bites integereket kezel.

Az i3-as gépet nem dobnám ki, hanem inkább több gépre pakolnám szét az elvégzendő feladatokat. Az is lehet több virtuális gépet alakítanék ki, amiket könnyebben lehetne költöztetni idővel.

Ha ez is egy irodába lesz beállítva, akkor lehet egy szünetmentes tápegység sem ártana, meg egy kicsit komolyabb hűtés bele. Mennyire számít amúgy a magas rendelkezésre állás? Mekkora kárt okoz a kiesés? Ezeket is mérlegelni kell, mert ez most nem otthoni szerver.

[ Szerkesztve ]

(#4012) SebiPix válasza Luskan (#4011) üzenetére


SebiPix
újonc

A magas rendelkezésre állás valamelyest számít, mert szeretnénk maximálisna kiszolgálni merendelőinket, de ha pl valamikor éppen nincs fél napig webserver túléljük, mert visszajönnek ügyfeleink.
Én sajnos nem értek a Linuxhoz és az összes további feldolgozási folyamatok is a jelenlegi rendszerre vannak felépítve, így a WIN-t szeretném megtartani, hiába nem ez a legjobb :(
Szünetmentes mindenképpen fog bekerülni, köszönöm a tippeket!

Alaplapi raid vs Raid vezérlő?

[ Szerkesztve ]

(#4013) Dr.FantastiK válasza SebiPix (#4012) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

egy software Raid1 boven megfelel, nem kell az alaplapi sem. :N

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4014) Luskan válasza SebiPix (#4012) üzenetére


Luskan
tag

Rendben, értem a problémád. Mekkora tárhely kell a webshopnak, ha csak az aktuálisan használt képekkel számolod? Az adatbázisnak mekkora a mérete?

(#4015) SebiPix válasza Luskan (#4014) üzenetére


SebiPix
újonc

Nem tudom az adatbázis méretét hol nézhetem meg, ami adatot találtam hogy óránként 219Mb a MySQL forgalma. Nem tudom ez mennyire fontos infó :)
A webshop mérete 2 és 3Tb között mozog.

(#4016) vadkörte


vadkörte
addikt

Hello!

Gyors és 100 Ft-os kérdés:
A Dell Optiplex FX160 (sajnos csak INTEL Atom 230 a 330-as jobb lenne, az már dual core) vékonykliens mennyire lehet alkalmas home DIY NAS építésére?
Egy NanoPI Neo2 alapú miniNAS-t terveztem építeni. (64 bites ARM 4x4 cm-es SBC + 2,5"-es SATA HDD-t fogadó alu ház)
Jobban utánaolvasva a harmatos teljesítményre panaszkodtak, igaz "szárazon" (HDD nélkül) kb. 16E Ft-ból kijönne, HDD meg van. ARM alapú Openmediavault-ot tennék rá
Közben elkezdtem nézegetni a vékonyklienseket és egész jó áron találtam a fenti típusból párat. Szerencsére ez típus már 2 SATA potos (az egyik normál, a másik adat+táp) így a HDD mellé csak egy kis SSD kellene rendszernek memóriában meg 2x1 GB, vagy 2x2 GB-ot tennék. Szintén Openmediavault menne rá.

A cél:
2 db PC (asztali + notebook) 1-néhány db telefon (esetleg tablet) és egy RPi2 médialejátszó kiszolgálása DLNA-n, Transmission és néhány szolídabb Rsync job futtatása.
Elsősorban hálózati médiatár és minimális szintű fileserver funkciókat látna el, addig, amíg nem tudom megépíteni az utódját, utána meglátjuk mi lenne a sorsa...

Üdv. V. Körte

(#4017) Luskan válasza vadkörte (#4016) üzenetére


Luskan
tag

Az atom teljesítményéről nem tudok nyilatkozni, de szerintem az SSD indokolatlan ebben az esetben. Nem fog jelentős gyorsulással járni. A bootolás ideje pedig nem szempont egy éjjel nappal futó szervernél. De még ha időnként ki lesz kapcsolva, akkor sem múlott még senki élete rajta, hogy 30-60 sec alatt indult el egy gép.

(#4018) TAttilaR


TAttilaR
csendes újonc

Ha rossz topicba írok, kérlek irányítsatok el.
Egy szerver déli hídjának adatai kellenének.
SL97n chippről letört egy smd.
Egy kondi tömb.
Azt kellene tudnom, hogy mekkora a kapacitása.
Hol találok infót szerintetek??

(#4019) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék segítségt kérni, ugyanis HTPC/szerver összerakással még nem foglalkoztam.
Jelenleg egy Raspberry Pi 3-at használok osmc-vel otthoni filmezésre, valamint plex media szerver fut rajta távoli eléréshez. Plex kliensek úgy vannak beállítva, hogy direct play/stream módon játsszanak le, így tehermentesítve a Pi prociját (egy stream transcodeolását még elviszi, úgy is, hogy Kodival lehet filmet nézni közben, de többet már nem bír). Egy sima 1 TB-os külső USB vinyó van a Pi-re dugva.

A Raspberry helyett szeretnék valami erősebb gépet, ami elbírna akár 5-6 transcodeolást is párhuzamosan, hogy a családtagok + pár haver is tudja használni a plexet párhuzamosan. Ugyanakkor fontos, hogy kb hangtalan legyen, és alacsony a fogyasztása. Lehet HTPC, miniPC, szerver, akármi, csak teljesítsen.

Torrent is futna rajta, kb max 100 torrenttel. 24/7 menne a gép, lehet megint OSMC rendszerrel, de ha van jobb ötlet arra is nyitott vagyok.

Gigabit net és LAN van kiépítve, szóval az is fontos lenne, hogy a helyi adattároló is megfelelő sebességgel csatlakozzon/működjön.

(Idővel aztán lehet, hogy próbálkoznék valami cloud-os adattárolással, úgy, hogy encryptálva tárolná az adatot a cloudban, így erre is kellene CPU kapacitás (rclone, mondjuk amazon cloud-al, és onnan szedné a nézett filmet, és streamelné tovább a célhoz))

Köszi!

P.S.: ja és kb 50-60 ezret szánnék rá mondjuk, de ha jóval értelmesebb dolgot lehetne összehozni nem túl sokkal több pénzből, akkor még azt is meggondolnám

[ Szerkesztve ]

(#4020) DooDoo21


DooDoo21
csendes tag

P.S. 2: Plusz pont, ha HDMI-CEC is használható az eszközön!

Köszi :)

(#4021) larryking válasza DooDoo21 (#4020) üzenetére


larryking
senior tag

A HDMI-CEC csak adapterrel fog menni, kb 10-15 ezer plussz költség. Én egy atomos rendszert építettem ki ubuntu serverrel, 2db 1,5 terrás Hdd Raid 1-ben. NFS megosztással játszik le a kodi, plex hanyagolva, mert transcodoláshoz a világ erőforrása sem elég neki 4-5 stream esetén.

"We'll meet you where the lights are...."

(#4022) Patice válasza DooDoo21 (#4019) üzenetére


Patice
nagyúr

Ha tényleg 5-6 párhuzamos transzkódolás kell Plex-szel, ahhoz kb. egy húzott i7 proci kellene....

Ha csak átkódolás nélküli stream, akkor integrált procis lapok szóba jöhetnek, úgy, hogy a rendszer egy kis SSD-n legyen. Pl. Asrock Q1900, vagy J3160-as lapok.

Amúgy inkább a távoli elérést másképp oldanám meg (pl. WebDAV) és akkor el is lehet felejteni a Plexet. Helyi hálón pl. NFS megosztás tökéletes, nálad a Pi LibreELEC-kel ideális és tudja a CEC-t.

Tehát egy integrált procis lapra van szerintem szükséged, és ezt pl. használtan beszerezve szvsz. kivitelezhető az ötleted a keretedből csak felejtsd el a Plexet. :K

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#4023) vadkörte válasza DooDoo21 (#4019) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezt mind rá akarod lőcsölni egy gépre? Nem vagyok nagy szerverguru, de a felvázolt feladatokhoz a tervezett összeg elég vékony lesz. Szerintem nyugodtan szorozd meg legalább 3-4x-vel. Erre talán egy rendes szerver kellene - nem DIY, vagy HP Microserver, hanem rendes - annak minden előnyével és hátrányával.

Próbáltam a Plex-et, biztos nagyon szép és nagyon jó, de nem sikerült megragadnia. Egyszerűen nem értem, hogy mit esznek rajta annyira. A direkt stream-et jobban igényeimre tudtam szabni, dolgozzanak csak az eszközök, ne a szervert pirítsa. Persze, ha van már egy belakott Plex-ed, az más.

Én eleve szétválasztanám a HTPC és a NAS (szerver) funkciókat. Keverni a kettőt szerintem eléggé összvér megoldás. Ha a Pi3 kevés a médialejátszónak, akkor vannak nagyon jó, direkt erre a feladatra szánt megoldások. Ha a transzkódoládról le tudsz mondani, elég jó teljesítményű és alacsony fogyasztású HW elemből tudsz építkezni.

A fentieket ne vedd kötekedésnak, a saját véleményem tükrözik csupán.

Üdv. V. Körte

(#4024) TAttilaR válasza DooDoo21 (#4019) üzenetére


TAttilaR
csendes újonc

Kíváncsian figyelem, hogy mit tudnak ajánlani ennyi pénzért.

(#4025) larryking válasza TAttilaR (#4024) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem semmit....vagy teljes szemlélet váltást, vagy igények átreformálását, esetleg barátság megszakításokat :DDD

"We'll meet you where the lights are...."

(#4026) feelmt


feelmt
tag

Üdv! van most olyan oprendszer, amit egy régebbi pc-re telepítve, kábeles 4k streaming, torrentezéshez lehet használni? régebben néztem már de már nemtalálom mi volt az köszi!

(#4027) Dr.FantastiK válasza feelmt (#4026) üzenetére


Dr.FantastiK
őstag

persze, XPenology.

Main full time job : >>> The ultra fast money producer !!!

(#4028) MrDerekas


MrDerekas
addikt

Sziasztok!
Ha rossz helyre jöttem, egy útbaigazítást kérek csupán :K
Az a helyzet, hogy kaptam csak úgy, pár darab szerverbe való SAS meghajtót. (HP MAX3073RC 72,8Gb) Szeretném ezeket felhasználni, de legalábbis letesztelni. Mi lenne a legolcsóbb módja, hogy az adatlapomon levő konfigban működésre bírjam őket? Illetve hogy, hogyan is kellene a tesztelésnek nekiállnom? (Gondolom a desktop rutinnal jelen helyzetben nem sokra megyek.) Köszi!

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4029) bambano válasza MrDerekas (#4028) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

72 gigás sas meghajtókat szépen be kell zsírozni, majd jobb kézbe véve a bal váll fölött kihajítani a p.ba.
utána mérőszalaggal megmérni, hogy milyen távolságra repültek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4030) MrDerekas válasza bambano (#4029) üzenetére


MrDerekas
addikt

Első körben ajtótámasznak gondoltam, meg ablakoknál huztabecsapásgátólónak. Viszont várok még egzaktabb választ is, mert azért be szokott esni ez+az hozzám és a későbbiekben is hasznosíthatnám a kapott tudást ;)

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4031) vadkörte válasza bambano (#4029) üzenetére


vadkörte
addikt

A méretet leszámítva tulajdonképpen, mi a baj(od) velük? Nálunk lassan 8. éve teszi ka dolgukat. Igaz, csak a rendszer van rajtuk.

Üdv. V. Körte

(#4032) bambano válasza vadkörte (#4031) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a koruk.
van egy gépe, vennie kellene bele sas vezérlőt, kábeleket, elköltene rá egy rakás pénzt, hogy túlkoros diszkeket rakjon bele úgy, hogy se tárkapacitásban, se sebességben nem kapna semmi maradandót, amit távlatokban is ki tud használni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4033) bambano válasza MrDerekas (#4030) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

huzat ellen jobb a kiürült üdítős flakon, mert az rugózottan csillapítja a becsapódást.
túl sok tudást meg nem fogsz vele felszedni, mert a sas meg a sata diszkek között a dróton használt protokoll a fő különbség, abból meg nem fogsz semmit se látni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4034) vadkörte válasza bambano (#4032) üzenetére


vadkörte
addikt

Aláírom. Igaz. Azt hittem, valami konstrukciós problémákra gondolsz.

Üdv. V. Körte

(#4035) MrDerekas válasza bambano (#4033) üzenetére


MrDerekas
addikt

Értem én az álláspontodat, de ettől még a probléma ott van. A legnagyobb, hogy bennem még mindig buzog a csakazértis. Voltam már elhajtva, meg lehülyézve szakmai fórumon egy-egy probléma felvetésem miatt. Elég kellemetlen volt, hogy fogcsikorgatva és csakazértis, de mégiscsak megoldottam azokat a problémákat. Még a "szakma" nagyágyúinak álláspontjával szembe menve is. Önmagamnak persze jól esett a diadal, de könnyebb és eredményesebb lett volna egy pici hátszéllel. Szóval a tudás, még igenis jól jöhet vagy maga a módszer. Adatmentési melóimnál is jól jöhet még, ha ezeken megszerzem az alapokat. Szóval kérnék egy analóg leírást, meg a szükséges eszközök neveit és ha lesz rá keretem, meg időm, akkor meg is csinálom. Akár privátban is jöhet. Nem érzem elveszettnek magam a számtech terén, pedig gyerekkorom legnagyobb high-tech vívmánya a Sharp számológép, meg a négygombos karóra volt. :B

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4036) larryking válasza MrDerekas (#4035) üzenetére


larryking
senior tag

Pcie raid kártya, sas kábel és ennyi voltaképpen. Onnantól vagy hardveres vagy softveres raiddal vagy ezeket kihagyva használod. Ennyi lehet az alap tudás. A többi csak os, és igény kérdés. Sas kábelem van ha kell.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#4037) MrDerekas válasza larryking (#4036) üzenetére


MrDerekas
addikt

Köszönöm! Akkor szétnézek, meg felmérem mim van és jelentkezem nálad :R

www.derekas.webnode.hu --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- --- https://logout.hu/bejegyzes/mrderekas/a_szkeptikus.html

(#4038) Borzoló


Borzoló
senior tag

Udv Mindenkinek!

Szeretnek egy home szervert. A gepem:
G3900
B250 Mortar
2x4gb 2400mhz
2terra wd green
Asus dualband wifi(a pontos tipus most nen jut eszembe,majd ha hazaertem...)

Tehat szeretnem wifin tabrol,telefonrol vezerelni a gepet. Torrentek elinditasa, filmek lejatszasa, fenykepek feltoltese a szerverre-rol.
Win10 fut a gepen. Android a tabon, az egyik telefon viszon egy ZTE grand x in(winMobile). Tudnatok segiteni mit,hogyan kell tennem? Milyen programok szuksegesek....minnel egyszerubben szeretnem ezt megoldani.
Illetve az is erdekelne mi mindenre tudnam meg hasznalni. Hatha eszembe se jutott es hasznos-jo otlet.
Privibe is irhattok vagy itt. Mindegy.
Elore koszonom a helpeket.

:R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#4039) larryking válasza Borzoló (#4038) üzenetére


larryking
senior tag

Xpenology a gépre és a synology natív appok letöltése. Ez van androidra és win-re egyaránt. Ha csak most kisérletezel szerverrel, akkor jobb ez mint egy centos vagy ubuntu server, amivel kell küzdeni. Szerintem próbáld ki és ha több kel, mehet a szerver. Segitek a beállításban ha nem megy.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#4040) Borzoló válasza larryking (#4039) üzenetére


Borzoló
senior tag

Koszi!
Ja azt elfelejtettem, hogy a pc-t azert szeretnem hasznalni is. PH!, youtube,office, cs1.6, kisebb jatekok....
Szoval ez a Xpenology win10re megy fel? Vagy tudja a fent felsorolt dolgokat? Dual OS kell?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#4041) larryking válasza Borzoló (#4040) üzenetére


larryking
senior tag

Az xpenology egy nas os, minden olyan dolgot ellát mint egy szerver. De akkor neked nem ez kell, illetve ha win 10 a feltétel akkor műsor szóráshoz plex, file megosztás ugye smb. Torren transmission. De ez nem szerver. Ez asztali gép mindig bekapcsolva. Szerveren nem játszik az ember. Szerezz egy raspberri pit, torrentezni az is elég.

"We'll meet you where the lights are...."

(#4042) Borzoló válasza larryking (#4041) üzenetére


Borzoló
senior tag

Ezen nem tudom megoldani? (Nem csak torrentre kell. Irtam...)
nem feltetel a win10, lehet barmilyen win, csak permom. az van a gepen.

De van egy ilyenem is:
cv763a
ezzel az a baj hogy nincsenek hozza kiegeszitoim(ennyire gagyi) :)

[ Szerkesztve ]

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#4043) Borzoló válasza Borzoló (#4042) üzenetére


Borzoló
senior tag

Nem engedte szerkeszteni:
Nincs hozza: Pcimcia kartya,sata2 hdd,miniPcie...
Ill. az a kis1000mhz 1 magos cucc 1gb rammal eleg satnyàn hangzik...

A g3900 rendszer nem birna el egy szervert(amit ritkan hasznalnank)+ netezes,cs1.6?

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#4044) larryking válasza Borzoló (#4042) üzenetére


larryking
senior tag

Ez routernek jó pfsensel.

"We'll meet you where the lights are...."

(#4045) larryking válasza Borzoló (#4043) üzenetére


larryking
senior tag

A g3900 elbírja, de. A szerver az szerver, speciálisan erre használva, a játékgép az játék gép. Az én rendszerem: Egy atomos gép 2Gb rammal xpenologi, csak nas és torrent feladatokat lát el, 24/7 üzemben. Ez végez mindent, smb, torrent, dlna, nfs, iscsi, backup, képek. Van egy laptop munkára, van rpi+kodi filmre. Tehát minden feladatra célgép és nincs vegyítve semmi. Segítek megoldani, de szerintem külön kellene választanod a feladatokat.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#4046) bambano válasza Borzoló (#4042) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem ez 32 bites, nem tudom, windowsból van-e még olyan.
több modern linux disztró is van, amit már nem adnak ki 32 biten.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#4047) larryking válasza bambano (#4046) üzenetére


larryking
senior tag

Ezen nem megy a win, de tökéletes routernek.

"We'll meet you where the lights are...."

(#4048) vargalex válasza Borzoló (#4038) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem a ZTE Grand X In is Android-os telefon. Vagy rosszul tudnám?

Alex

(#4049) vadkörte válasza Borzoló (#4042) üzenetére


vadkörte
addikt

Ezen a kis csöppségen talán még az OMV is megsértődne, az Xpenology-ról nem is beszélve. :) Ha többre nem is, de egy kicsit jobb Atom-ra pályázza be, az alá ne nagyon add.
Nálam jelenleg Dell vékonykliens tölti be a NAS szerepét. Intel Atom 330 dual core + 4GB DDR" RAM + 60GB SSD (rendszer) + 1TB HDD (adatok)
A médialejátszó egy RPi2 Kodi-val, dolgozni meg van egy asztali meg egy lapos. Lényegében, mint larryking-nél. Nem vagyok guru, de szerintem sem egészséges vegyíteni az egyes feladatokat. Ha megoldható, inkább választd szét őket.

Üdv. V. Körte

(#4050) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok!

Bár reménytelen, de azért megpróbálok rákérdezni itt is. :))

Szeretnék összeszórni egy új szervert itthonra, immár ECC memóriával, illetve ha lehet, akkor headless lenne a cucc. Olvasok olyat, hogy van ACPI headless mode sok BIOS-ban, illetve sokszor ki kell kapcsolni a halt on error-t, hogy a billentyűzet, videokártya, stb. hiánya ne akassza meg a bootolást. Így, hogy nincs itt a vas nem igazán tudom tesztelni, hogy mi az igaziság. Az érdekelne leginkább, hogyha tényleg muszáj kikapcsolni a halt on error-t, akkor ha az ECC javíthatatlan hibára fut, akkor az nem e lesz ignorálva, és vidáman megy tovább a memória hiba ellenére a szerver ebben az esetben? Nekem inkább az a forgatókönyv felelne meg, hogy próbáljon rebootolni, vagy ha nem sikerül, mert hardveres baja van, akkor álljon le, amíg észreveszem és foglalkozok vele.

További kérdés, hogy wake on demand rendszerrel próbálkozott e már valaki? Szeretném inaktivitásnál altatni a szervert és wol-al ébreszteni automatikusan ha ssh, http, samba kérés érkezik. Ezt nyilván valahogyan router szinten kell megoldani, de csak néhány régi apple router támogatja, amennyire én tudom. [link] Olvasok olyanokat, hogy openwrt-vel esetleg megoldható ugyanaz. Erről is szeretnék többet tudni, ha valaki esetleg már megvalósította közületek...

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.