Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1651) Proxy2 válasza exile (#1650) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Akár a meglevő cuccaid is jók, de kell egy gigabites háló kártya,
valamint figyelj rá, hogy a kiszemelt WD red hdd-t kezeli-e az alaplap,
RAM se lenne rossz több.

Ami igazán elgondolkodtató az a fogyasztás, 400w-os táppal.

Lehet jobb lene valami itx-es motyó, vagy egy NAS.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1652) bambano válasza Proxy2 (#1651) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hmm. van olyan tapasztalatotok, hogy nem minden alaplap kezel minden wd red vinyót?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1653) exile válasza Proxy2 (#1651) üzenetére


exile
tag

Eddig úgy tudtam, hogy az AG8 gigabites.
Azt hogy érted, hogy a HDD-t kezeli-e az alaplap? Minek kell megfelelnie?
Igen, a meglévő 2 giga RAM tényleg kevés. Maximum 4-et tudok belerakni. Az a baj, hogy itt a hardveraprón is az 1 gigásnak darabja 4k, míg a régit (512) csak 1500-ért tudom eladni darabját. Megéri annyit rákölteni?
Gondolom a táp nem mindig fogyaszt 400W-ot. Bár még nem mértem.

(#1654) Proxy2 válasza exile (#1653) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Nos lehet én emlékeztem rosszul, ha gigabites akkor ok.
A 2GB ram első körben elég lehet, az élet majd mutatja mire jó.

A WD Red (és más 3-4 TB) HDD esetén nem ért ha azt tudja is kezelni az alaplap.
(Lehet ciki, nekem a raid vezérlő max 2TB diszkeket kezel-t)

Próbáld ki ezt: xpenology
Szükséged lesz egy pendrive-ra, némi időre, és kis szerencsére.

Nekem bejön.

Ja, a táp nem eszik folyamatosan 400W-ot, de azért nem árt megmérni, mennyi az annyi.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1655) Proxy2 válasza bambano (#1652) üzenetére


Proxy2
aktív tag

9 éves vasról és 3-4 TB HDD ről van szó, a bios-on sok múlik.

Proxy5

(#1656) bambano válasza Proxy2 (#1655) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

azért érdekelne, mert jártam úgy, hogy 1T-s red vinyót nem kezelte egy gépem és fogalmam nincs, miért. nem hiszem, hogy 9 éves lenne, de a pontos korát nem tudom. 1T-s re4-et meg seagate barracuda-t kezel ugyanaz a vas.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1657) Rez_Grof válasza bambano (#1656) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az intellipower-es WD-nek vannak néha problémái, én is jártam már igy igaz az külső sharkoon rackben volt.
Ott azt játszotta, hogy az első 100MB átmásolodott jó sebességgel, utánna 40kb/s és fagyás.
Mondjuk az óta nem találkoztma ilyen jelenséggel, de az tutti hogy akármilyen régi gépbe nem lehet a legujabb HDD-ek beletenni. /abba többször belefutottam már/

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1658) porpi007


porpi007
tag

Sziasztok!

Próbálkozok egy házi szerver építésével. FreeNAS-t telepítettem, ezzel nem is volt gond, működik a megosztás, látja mindenki. Felraktam a transmissiont is, ős is működik, csak nem úgy, ahogy én szeretném.

Az első dolog, amit nem tudok, hogy ez a "jail" ez mire való? Itt megadtam egy source és egy destination mappát, a destination mappát csak a jail mappán belül adhatom meg (vagy lehet már mappát is beállítani?). Ez végül is mindegy, mert ahogy néztem, csak ideiglenesen van itt a fájl.

A transmission beállításoknál is csak a jail mappából választhatok letöltési helyet. És itt jön a problémám: amikor megnyitok egy torrentet, akkor nem tudom megmondani neki, hogy hova töltse, lejön a fixen beállított mappába a jail-en belül, és megjelenik a jail-en kívüli source mappában is. Egy idő után a jailből eltűnik és megmarad ugye a másik.

Én a uTorrenthez vagyok szokva, ott megmondom hova töltse, aztán onnan seedeli is. Itt meg megvárom, hogy seedeljen, aztán utána másolgathatom a megfelelő mappákba a letöltött fájlokat? Vagy hogyan megy ez? Nincs erre valami megoldás?

Köszönöm előre is!

Babi néni! Magáé a macska?

(#1659) bladegery


bladegery
senior tag

Udv! Nem tudom mennyire jo topikba irok, de felteszem a kerdesem. VPN szerver berlesen gondolkozom, de nem igazan tudom beloni, hogy mekkor teljesitmeny mire lehet eleg. Amire en hasznalni akarom azt leginkabb tozsdei botok futtatasahoz tudnam hasonlitani. Itt nem fx programok futnanak, hanem csak bongeszo, de az minel tobb tabal, es suru frissitessekkel. Tovabba valoszinuleg egy ts3, megkesobb akar jatekszervert is futtatnek, de egyelore azt ne szamoljuk bele. Az latszik hogy tarhaly nekem csak minimalis fog kelleni. illetve jo lenne ha helyileg usa nyugati partrol lenne hostolva. Koszonom.

gergely-szabo.com

(#1660) earth


earth
csendes tag

Sziasztok.

Tud valaki ajánlani egy megbízható NAS fájl szervert amibe 2 SATA 3-as merevlemezt (elég lenne 2x1TB) tudok beletenni, van webes elérése, ethernetes, gyors, nem zajos, usb-s, és van RAID 1 támogatása is. Úgy 50-és 80 ezer között gondolkozunk merevlemezekkel együtt. Kérlek írd le azt is milyen merevlemezt ajánlanál hozzá, ha leírsz egy kész specifikációt azt nagyon megköszönöm. A lényeg hogy megbízható legyen.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#1661) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok!

Tervezek a nem túl távoli jövőben a konfigom frissítésével párhuzamosan a leváltott hardverelemekből építeni egy itthoni kis szervert, amin csak irssi futna valamilyen szerver rendszeren. Ezekhez tudnátok segítségül valamilyen alapot adni? Illetve valamelyikőtöknek van már tapasztalata ilyen téren?
[Irc-hez használnám, semmi extrára :) ]

Everybody lies.

(#1662) bambano válasza Pttypang (#1661) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

irssi-hez szerintem debian, screen, irssi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1663) Rez_Grof válasza earth (#1660) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Synology DS213j
[link]

A honlapon fent van a támogatott diskek listája, szvsz WD RED edition amit beletennék.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1664) Tommas válasza Ragnar95 (#1645) üzenetére


Tommas
csendes tag

Szia!
Én azt ajánlom, hogy a fogyasztásra oda kell figyelni, ha azt szeretnéd, hogy éjjel nappal menjen.
- Processzor kis fogyasztású legyen valamilyen speedsteppel
- minél kevesebb HDD, inkább nagyobb kapacitással (2.5") valami green.
- dedikált kártyát szerintem felesleges. Utána kell járni, hogy a fullHD-t tudja a CPU/alaplapra integrált, vagy kipróbálni és utólag vanni ha kevésnek bizonyul (fogyasztás miatt)
- Táp minél kisebb legyen.
- 2GB ram elegendő szerintem.
- Az E350 szerintem simán lejátsza a FullHD-t.

Szoftver:
NAS4free elég jó.

Ha 20W-al kevesebbet fogyaszt a gép óránként, az naponta 20Ft durván, tehát havonta 600Ft. 600Ft csak azért havonta mert néha nézel filmet, meg torrentezel, szerintem nem kevés.

Nekem ezek vannak:
P8Z77-M
3470-es CPU
12GB RAM
Nincs dedikált kártya
450W táp
1 HDD 1 SSD
Fogyasztás 50-60W között. De nekem nem megy egész nap, csak ha épp filmet nézek/használom.
Egy SilverCrest fogyasztásmérőm van.

Ezt csak azért írom le, mert egy erősebb géppel is kihozható az 50-60W (feltételezem hogy a fogyasztásmérő reális adatokat közöl).
Az általad leírt új gép ennek szerintem majdnem felét fogyasztaná.

(#1665) Tommas válasza Rez_Grof (#1663) üzenetére


Tommas
csendes tag

Sziasztok!

Esetleg QNAP még szóba jöhet az valamivel olcsóbb szokott lenni, és megbízható

Üdv,
T.

(#1666) Tommas válasza bladegery (#1659) üzenetére


Tommas
csendes tag

Szia!

Gondolom VPS re gondoltál nem VPN re. 1MAG 2GBram szerintem elegendő. De azért ez nem olyan egyszerű. Ha windows-t szerenél, ott ki kell fizetni a licence díjat is. Havi kb 1500-2000Ft. Ha linuxot az ingyen van. Mivel Virtuális gépről van szó, az erőforrásokat később lehet módosítani felfele, ha kevésnek bizonyul pl. az 1mag. Ha USA-ban szeretnéd hosztolni annak az a hátránya, hogy angolul kell tudni, időeltolódás van, illetve a külföldi sávszélesség kisebb. Tehát ha a célközönség(Teamspeak, Játék) európai, akkor nem érdemes ameriaki szervert választani, mert a PING nagy lesz. Érdemes itt magyarországon keresni. Amúgy ez nem a megfelelő topik erre!

Üdv,
T.

(#1667) Tommas válasza porpi007 (#1658) üzenetére


Tommas
csendes tag

A jail-t én sem tudom, de a nas4free jobban használható és több szolgáltatás van benne alapból.

(#1668) Ragnar95 válasza Tommas (#1664) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ez a NAS4Free ha jól értem, egy FreeBSD alapú oprendszer, tehát akkor nálam mindenképp dualbootos gép kéne, h HTPC feladatokat is el tudjon látni a gép, nem?
A NAS4Free-vel menni fog a távoli elérés, WOL, HDD-k altatása is?
2GB RAM biztos, hogy elég lesz NAS és HTPC feladatok ellátására is?
A HDD-k száma az altatás miatt nem számít annyit, meg most is megy folyamatosan 2 külső HDD-m, amiket altat a gép, hogyha épp nincsenek használatban.
Köszi a részletes választ :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1669) Tommas válasza Ragnar95 (#1668) üzenetére


Tommas
csendes tag

Szia!

HTPC: Nem tudom pontosan ez milyen szolgáltatásokat takar, de DLNA, uPNP-t tud a Nas4Free. WOL van benne azt láttam, és szerintem a HDDk altatása is működik.
2GB: Úgy gondolom igen. De 4GB-ra fel tudod bővíteni ha kevés, és annyi már tuti elegendő mindenre. (Ha van 2 SLOT a lapon)

Üdv,
Tamás

(#1670) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Elolvastam az összes logout-os írást a microszerverekről, de amik összeépítéssel foglalkoznak azok viszonylag régebbiek.
Van most best buy konfig homerszerver építésre? Vagy HP N54L nohdd + 2TB WD RED és nem kell építeni meg keresgélni...
A "mire akarod használni" kérdésre NAS/VPN/távoli elérés/torrent(100db kb)/ftp szerver 2 felhasználóval válasszal tudok felelni. DLNA nem kell, mert tv nincs.
Eddig egy kijelző nélkül HP DV6 noti ment 800mhz-re korlátozva olyan 22W-tal kb.

(#1671) Ragnar95 válasza Tommas (#1669) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

DLNA a fő szempont, ha az megy, akkor jó lesz :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1672) porpi007 válasza Tommas (#1667) üzenetére


porpi007
tag

Igen néztem én is. Van vele tapasztalatod? Freenas azért tetszik, mert megy pendrájvról is. A nas4free is megy elvileg, de nem ajánlják, hogy így futtasd...Mondjuk arra nem tér ki a honlap, hogy miért nem? WOL-t sem tudom beállítani. Elvileg mindenhol minden be van kapcsolva, de mégsem ébred. Erre sokan panaszkodnak amúgy a hivatalos fórumon. Nem tudom mitől lehet, pedig fontos lenne. Vannak amúgy jó leírások, de én elég láma vagyok, sokkal szájbarágósabb tutorial-ok kellenének. nsa4free-hez pedig fele ennyit sem találtam...

Babi néni! Magáé a macska?

(#1673) Tommas válasza porpi007 (#1672) üzenetére


Tommas
csendes tag

Szia!

Telepítettem,és csak körbenéztem miket tud, nem használtam huzamosabb ideig. Kipróbáltam a DLNA-t az ment. Hogy a WOL miért nem működik nem tudom. Ki kell próbálni. Ezek a Custom cuccok ilyenek. Tesztelni kell, finomhangolni.... ezért ingyenes.

Mélyebb tapasztalatom nincs, de úgy tűnt többet tud alapból mint a freenas.

T.

(#1674) porpi007 válasza Tommas (#1673) üzenetére


porpi007
tag

Köszi az infót. Akkor lehet, hogy kipróbálom én is. Most milyent rendszert használsz?

Babi néni! Magáé a macska?

(#1675) Tommas válasza porpi007 (#1674) üzenetére


Tommas
csendes tag

Szia!
Most semmilyet. Mármint nincs NAS-om, mivel nem látom értelmét annak, hogy állandóan menjen. Van egy asztali gépem és azon keresztül osztom meg a Media tartalmakat amikor szükség van rá. (Windows Media Player DLNA-val)

(#1676) Witya


Witya
tag

Udv!

Segitsegeteket kernem abban, hogy egy netbookbol szeretnek csinalni egy router/tuzfal/letolto szervert. Melyik rendszert ajanlanatok?

A netbookban most egy Atom N270-es proci egy 1Gb ram van.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#1677) hati válasza Witya (#1676) üzenetére


hati
addikt

Hogy fog routolni? Raktál bele 2. hálókártyát? Vagy csak wifit fog szolgáltatni?

(#1678) Witya válasza hati (#1677) üzenetére


Witya
tag

Masodik halokartya egy USB NIC lenne es arra lenne rakotve a regi routerem mint AP.

Aki nem csal, az nem is próbálkozik!

(#1679) parkasz


parkasz
senior tag

Sziasztok!

Otthoni szerver összerakásán gondolkodom. A feladat viedók, fényképek adatok tárolása, megosztása lenne, mindezt távoli eléréstként is (pl: nagyszlők részére) + letöltés. kb. 3-4 hdd
A lejtátszási rész nem lényeg, arra ott a popcorn.
Ami a lényeg, kis méret és a csend, kicsi a lakás, nincs hova eldugni.
Mit ajánlanátok?
A nas-okkal az a bajom, hogy a funkciók nagy részét tuti nem használnám ki.
Előre is köszi a tippeket. :R

(#1680) hati válasza parkasz (#1679) üzenetére


hati
addikt

3-4 hdd-nél már nem úszod meg hűtés nélkül, akkor meg oda a csend.

(#1681) parkasz válasza hati (#1680) üzenetére


parkasz
senior tag

Értem. egy 12cm-es halk ventiltor még azért belefér :)
Mondjuk 3-4db Western Digital Red 1TB 2.5" HDD pont jó is lenne, csak vaami jó lap kellene alájuk

(#1682) bladegery válasza parkasz (#1681) üzenetére


bladegery
senior tag

Minek 4 1 tb-os? 2 2 tb-ossal olcsobban kijossz es kevesebb helyet foglal szerintem.

gergely-szabo.com

(#1683) Rez_Grof válasza parkasz (#1679) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha fontos az adat akkor RAID1 minimum a diskeknek.
Távelérést, hogy gondoltad? VPN, SSH?
Oprendszerből mire gondoltál?

Hmmm én ezt ajánlanám neked:
DS213j

Tud mindent ami neked kell + VPN hogy biztonságosan elérjék kintről.
Bele 2db 3TB WD RED és öröm boldogság, ja és nem is túl hangos.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1684) parkasz válasza bladegery (#1682) üzenetére


parkasz
senior tag

A 2,5-es hddből csak 1tb-os van ha jól tudom. A csend miatt gondoltam a 2,5 hdd-t, de meggyőzhatő vagyok, hogy a 3,5-es se hangos. :K

(#1685) parkasz válasza Rez_Grof (#1683) üzenetére


parkasz
senior tag

Szia!

igazándiból a távelérés konkrét módján még nem gondolkoztam. a célnak megfelelőbbet választanám, ami a családi fényképek, videók könnyű elérése, le és feltöltése. Itt nem hátrány, ha a távol élő, idősebb családtagok számára is kezelhető.
Op-rendszernél a freenas vagy windows home server (2008 -on alapul, ha jól tudom) jön szóba. Más linux alapúakkal nem vagyok nagyon képben, de ha van olyan amit nagyon ajánlanál egy kezdőnek szívesen kipróbálnom, amúgy is érdekel a téma.

Synology: Hát igen. Volt 2 db-om is egy 1 és egy két lemezesem. De megfordult már nálam egy 2 lemezes Qnap is. Nagyon tetszettek, de bevallom őszintén a kínált funkciók nagy részét nem használtam ki. Ráadásul vagy az általuk keltett zaj is elég zavaró volt. Persze azt hozzá kell tenne, egyikben sem 9-cm-es venti volt, az tény. Lehet hogy meglesek egyet élőben, ki tudja. :K

Nagyon köszi a segítséget! :R

(#1686) vzozo


vzozo
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődnék a tisztelt fórumozóktól, ti hogy látjátok-mit vártok 2014-re home szerver hardver ügyében?

3 éve üzemel egy AMD Brazos (350) alapú home szerverem 24/7, teszi a dolgát, de előbb-utóbb el fog jönni a csere ideje, rossz esetben hardware failure, jó esetben csak simán a storage bővítés / oprendszer csere miatt.

Ami elsődleges cél: alacsony fogyasztás. Ahogy elnéztem a friss Kaveri cikket, annyira nem estem hasra a dologtól...

Csábít a Server 2012 az SMB 3, illetve a storage spaces miatt, bár ez utóbbiban még nem vagyok biztos, lehet FlexRAID fogja kezelni a diszkeket.

Szóval mi látszik most a radaron? Ti milyen alapokon építkeznétek most?

(#1687) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Új 8 lemezes mini-ITX ház a Silverstone-tól:
http://www.silverstonetek.com/product.php?pid=452&area=

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1688) AiRLAC válasza AiRLAC (#1687) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt egy jó (nem gyári) kép is:

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1689) fogtunder válasza AiRLAC (#1687) üzenetére


fogtunder
nagyúr

imáim meghallgattattak csak kár, hogy közben vettem egy HP N54L-t

I hate morning people. And mornings. And People.

(#1690) Proxy2


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Nem reklámnak szánom, csak ha valaki keres HP N54L-et, itt most jó áron talál:
HP N54L 57778 Huf

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1691) Möhe


Möhe
addikt

Sziasztok!

Segítséget kérnék szerver témában.
Jelenleg egy Syno 213j-t nyúzok 2HDD-vel. Teljesen elégedett vagyok vele, de fejben már tovább is lépnék. Igazából kellő infó/ismeret hiányában vettem meg a Syno-t. Viszont most estem abba a "hibába" amivel majd szembesülni fogok!
Fejben már tovább is léptem de nem tudom hogy jófelé indulok-e?
- kettőnél több vinyó kezelése
- torrent nagyn fontos( sok kliens nagy tárhely)
- 120/50-es net teljes kihasználása
- sok film van ,minimum 1080p-s mkv de főleg BD25-50
- jön a baba, ziher hogy sok kép/video lesz róla
- iOS eszközzel elérhető legyen felhő formájában
- 0-24 működés
- csendes, kis fogyasztás
- 1vinyót kell vennem , ami nélkül kb 70k a keret

Ezt komponensekből tudnám összetenni ,vagy egy HP mikroszerverrel is megvagyok?

(#1693) Proxy2 válasza Möhe (#1691) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Összerakósdiról majd más, én most mikroserverben tudok infót, friss az élmény.

Bios mód, pendrive előkészítés, telepítés, hdd-k beszerelése, kb 20 perc.

Lépések:
1. BIOS mód ez alapján

1.a Jegyezd fel a hálózati kártya mac address-ét

2. Válasz ezek közül egyet, töltsd le
xpenology 4.3 stabil
xpenology 5.0 beta
2.a Csomagold ki a letöltött fájlt
3. Töltsd le a win32diskimager-t
3.a Írd ki az xxxx.img fájlt a pendrive-ra (sima 2.0-as 2GB pendrive elég)
4. Telepítsd fel ezt ext2fsd üjra kel indítani a PC-t
5. Töltsd le Vender editor indítsa el
6. Dugd be a pendrive-ot a gépedbe, a Vender patcherben keresd ki a be dugott meghajtóról a Vender filet
7. Írd át a az első sorba a sorozatszám első 5 karakterét miután kattintottál a Random gombra, erre BCKIN
8. A második sorba írd be a valódi mac address-t
9. Kattints a Patch Vender gombra, zárda be a programot
10 távolítsa el a pendrive-ot.

El is készült, mehet a mikroserverbe, vagy az épített szerverbe, boot után a gép ip-címét írd be egy böngészőbe (a routeredből megtudhatod milyen ip-t kapot a gép) majd Kövesdi az utasításokat.

Tallózás be a letöltött és kicsomagolt fájlból a xxxxx.pat fájlt, nyomj tovább-ot, és kb 5-10 perc múlva kész a rendszer.

Ha kell csinálok videót is.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1694) Möhe válasza Proxy2 (#1693) üzenetére


Möhe
addikt

Köszönöm a segítséget de egyenlőre még csak szervert keresek/összerakok elméleti síkon,hogy ha tudok váltani akkor azt gyorsan megtehessem.De még nem tiszta hogy nekem mi is az ami a leghatékonyabb abból a keretből amit rászánok.
Szóval még a konkrét termék sincs meg, ezért kértem segítséget annak megtalálására/összerakására.
:U

(#1695) Proxy2 válasza Möhe (#1694) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Elolvastam mégegyszer az igényeid, és a következőre jutottam:
Ha a keretet veszem figyelembe HP N54L
Ha kicsit fölé lőhetünk akkor HP ML310e G8 v2 ( itt azért vegyük figyelembe hogy E3-as xenon procit kapsz)
Ezt nem fogod kinőni az tuti :)
A DS3612xs-el van egy ligában, de annak ötöde árban

Esetleg építész valamit kis zotak alaplapos cuccot, de elkezdtem az alkatrészeket
betenni egy virtuális kosárba és a felénél a beszerzendőknek már az ML310e fölött jártam árban.

Végszó, nekem itthon ML310e 4GB ram van, ncore jelenleg 35 seed, 34500-nál több fotó, 300 körüli HD film,
mail, syslog, UniFi server, PLEX szerver. Kb 15% alatt a terhelés.

Családba most raktam össze az N54L-t 2GB Ram. Photo, zene, videó, PLEX, timemachine-ra, indexelés allatt
Kb 85-90% volt a terhelés azóta 2-7%.

Mindegyikben 4xWD hdd van, most még green, de majd cserélek RED-re.

Hát kb ennyi.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1696) Pttypang


Pttypang
veterán

Megoldható, hogy az ssh kapcsolat lezarasa utan a szerveren tovabb fusson az ssh-n kapcsolodo user altal inditott program, hogy a visszajelentkezeskor is elerheto legyen a munkamenet?
[irssi, tavoli elereses irc-hez nem art, ha felcsatlakozva marad :) ]

Everybody lies.

(#1697) vzozo válasza Pttypang (#1696) üzenetére


vzozo
senior tag

Pl. Screen

(#1698) Pttypang válasza vzozo (#1697) üzenetére


Pttypang
veterán

Végül tmux-al megoldottam, köszi :R

Everybody lies.

(#1699) HevonenKulli


HevonenKulli
tag

Szerintetek házi nasba GIGABYTE GA-C1037UN-EU?
Korábban olvastam egy asrock ajánlást, de a gigabit erőssebbnek tűnik, fogyasztást nem találtam hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#1700) Möhe válasza Proxy2 (#1695) üzenetére


Möhe
addikt

Köszi. Szemezgettem ezzel a HP N54L-el ,a nagyobbik már nagyon sok lenne nekem. Folyamatos torrentel 2 HDD-vel mennyi a fogyasztása? Ha belerakok még 1-2 vinyót azt lekapcsolnám ha nincs használatban. Illetve hogy mennyire csendes, és hogy lehet ezt még utólag szigetelni? Ahogy kinéz a helyzet kénytelen leszek átköltözni a nappaliba ,mert a gyerek/ek majd mennek a hálóba. A jelenlegi Syno mellett simán tudok aludni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.