Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) Balinov válasza longwild (#550) üzenetére


Balinov
félisten

vista/w7 driver nem kompatibilis vmilyen szinten?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#552) longwild válasza Balinov (#551) üzenetére


longwild
aktív tag

Epp keresgelek es talaltam is valamilyen erdekes drivert, de az eredete maris ketes:

[link]

Arrol nem beszelve, hogy floppy meghajtom nem volt es nem is lesz. Tapon sincsenek mar megfelelo csatik.

USBrol vajon be lehet neki adagolni? Gyanítom hogy nem, mert a telepítés elején még USB driverről szó sincs sztem...

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#553) longwild válasza longwild (#552) üzenetére


longwild
aktív tag

De megy pendrive már.

Na akkor megfelelő driver kell nekem... :p

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#554) Balinov válasza longwild (#552) üzenetére


Balinov
félisten

32bites a rendszer? amd support oldalaon xpress 200-hoz vista 32/64bit-ig bezarolag van driver,

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#555) longwild válasza Balinov (#554) üzenetére


longwild
aktív tag

64 bites

A linkelt oldalt korabban is megtalaltam mar, de ott is hagytam, mert az display drivert ad... Vagy vmit felrenezek?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#556) Balinov válasza longwild (#555) üzenetére


Balinov
félisten

xpress 200, tehat chipset driver is, de ha letoltod es kicsomagolod, akkor meglatod pontosan, mihez tartalmaz drivert a pakk

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#557) longwild válasza Balinov (#556) üzenetére


longwild
aktív tag

Megtortent.

Packages mappaban van egy Drivers mappa azon belul pedig 2 tovabbi

Felmasoltam pendrvera az EGESZ kicsomagolt mappastrukturat, de WHS2011 nem talal szerinte hasznalhato drivert :(

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#558) Balinov válasza longwild (#557) üzenetére


Balinov
félisten

hm...lapon a raid vezerlo nem kulon chip, mas gyartotol? mas otletem nincs sajnos, esetleg megkerdezni a nagy rendszergazdas topikban, ott tobben lattak hasonlo oprendszert

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#559) longwild válasza Balinov (#558) üzenetére


longwild
aktív tag

A lapot nem tudom vegigkutatni a sok borda miatt...

Azonban a RAID vezerlo szoftvere: Ati Technologies Inc. 2004-2005.

Na megyek rendszergazda topicba, koszonom az eddigi helpet!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#560) Balinov válasza longwild (#559) üzenetére


Balinov
félisten

szivesen, sajnalom hogy nem tudtam segiteni.

viszont: ezt mar probaltad esetleg?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#561) longwild válasza Balinov (#560) üzenetére


longwild
aktív tag

Igen túl vagyok már rajta :(

Egyszerűen WHS2011 semmilyen drivert sem ismer fel :p

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#562) Balinov válasza longwild (#561) üzenetére


Balinov
félisten

:( elgondolkodtal mas szerver oprendszer helyett, amit a was tamogat? csak hangosan gondolkozom, mert a was ugye adott.... :U

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#563) longwild válasza Balinov (#560) üzenetére


longwild
aktív tag

Yupppiiiiii meeeeeeeeegy!

Amit linkeltél az a sp44053.exe, míg én korábban a sp33899.exe-t próbáltam (ami ugye xp-s driver).

Szóval a megoldás a Vista 64bites drivere volt.

Hatalmas köszönet!!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#564) longwild válasza Balinov (#562) üzenetére


longwild
aktív tag

Pillanatra megneztem a fentebb ajanlott FreeNas-t de odáig el sem jutottam, hogy letöltsem/telepítsem. Mint említettem, MS becsípődésem van :)

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#565) longwild


longwild
aktív tag

Sziasztok!

Nos az eddigi eredmények:
HP 5750 munkaállomás (AMD Athlon 64 X2, 2G RAM, Integrált ATI XPRESS 200, 2x Seagate 31000528AS 1TB - RAID 1) + WHS2011

Beállítások:
energiatakarékos energiaséma: CPU min 2%, Max 75%

Idle állapotban 43W
Felébresztve 53W

Egy házi szervernek ez sztem sok. Hogyan csökkentsük? (A fentebb ajánlott szoftveres toolt még nem próbáltam ki!)
Tudom, dobjam ki a fenébe az AMD lapot, procit, de ez volt most itthon.

Eddig Atomban gondolkodtam, azok mennyit kajáznak meghajtva?

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#566) bambano válasza longwild (#565) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha találsz egy új cuccot, amelyik 20 wattal kevesebbet fogyaszt, akkor mennyi idő alatt térül meg egy új lom beszerzése?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#567) Alex91 válasza longwild (#565) üzenetére


Alex91
félisten

Veszel egy gyári NAS-t :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#568) longwild válasza bambano (#566) üzenetére


longwild
aktív tag

Hi!

20Wh csökkenést feltételezve 50Ft/1KWh áron számolva:
Óránként 1Ft térül meg....

Azaz a 30e Ft-os cucc 30.000óra = 1250 nap = 3,42év

Nem veszünk új lomot :) Thx!

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#569) feketebirka válasza longwild (#565) üzenetére


feketebirka
csendes tag

próbáld meg undervoltolni/underclockolni, hogy pont elég legyen arra, amire használod. kapcsolj ki mindent, amit nem használsz biosban. próbálj meg használt, 200W körüli, minőségi tápot beszerezni.

(#570) feketebirka


feketebirka
csendes tag

hallott már valaki usb 3.0 crossover kábelről? elvileg két gépet össze lehet kötni .... elvileg 4 gbit sebesség .... lehetne belőle (2 gép között) hálózat?

(#571) longwild válasza feketebirka (#569) üzenetére


longwild
aktív tag

KOszi a tippeket!

Tapot maris nezek, hatha talalok vmit :p

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#572) bambano válasza feketebirka (#570) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tartok tőle, hogy a 3-as usb jelenleg drágább és ritkább, mint a gigás ethernet, a keresztbekötő kábelről nem is beszélve...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#573) peterk válasza longwild (#565) üzenetére


peterk
senior tag

Én pont mostanában építettem egy atomos NAS-t, miután kinőttem a synology NAS-omat. Atom D525-re építettem, a gépben 1db 2.5-ös rendszer és 7db 3.5-ös adatvinyó működik, raid6-ban. A fogyasztása idle-ben, amikor az adat vinyók állnak, akkor 31-32W, terhelés alatt pedig 55-58W körül mozog. (Az adatvinyók állásban kb. 1W/vinyónyit esznek, így maga az atom konfig alapban kb. 24-25W-ot eszik.)

Aki hisz a parajelenségekben, emelje fel a kezem!

(#574) Milgram1


Milgram1
aktív tag

Hogy lehet fájlokat cserélni interneten ?

Van 6 GB kép és ezt hogy lehet adathordozó eszközök nélkül ár rakni másik gépre FTP meg nem jó mert nem tudom beállítani hogy a szerverm kint legyen a neten ne csak az otthoni hálózatba

(#575) mg105 válasza Milgram1 (#574) üzenetére


mg105
senior tag

én torrenten küldeném. a DHT lehetőséget ad tracker nélküli adatátvitelre!

(#576) Milgram1


Milgram1
aktív tag

És hogy lehet megcsinálni hogy a szerver kint legyen interneten ?

(#577) Alex91 válasza Milgram1 (#576) üzenetére


Alex91
félisten

Portforwarding a routeren, vagy szinten ott DMZ-be teszed a cucc IP-jet (mondjuk ezt általában nem ajánlják).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#578) K6000 válasza Milgram1 (#576) üzenetére


K6000
tag

Őszintén nem értem a kérdést :F
Az első gondolatom az volt, hogy megfogod azt a gépet amit szervernek gondolsz és elcsattogsz vele egy szerver farmra és oda adod az operátornak. Becsengeted a megfelelő összeget és már kint is van az Interneten.
Aztán úgy is meg lehet csinálni, hogy a végpontot amin szolgáltatód szolgáltatja az Internetet, csatlakoztatod azt a gépet amit szervernek gondolsz. Nem kell a modem / router / switch / stb-vel (megfelelő rész aláhúzandó) vacakolni elrontod a beállítást, nem lesz jó, azután meg lehet újra kérni segítséget innen onnan.
Csatlakoztatod bejelentkezel / MAC címet újra regisztrálsz / telefonálsz a szolgáltatódnak (megfelelő rész aláhúzandó) és erre az 1 alkalomra amíg az a 6GB át nem megy a gép bekapcsolva marad. Ha kész akkor mindent visszadugsz oda ahol előtte volt. :))

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#579) K6000 válasza Alex91 (#577) üzenetére


K6000
tag

Ilyesmit nem mondunk olyan felhasználónak aki ilyesmit ír:
FTP meg nem jó mert nem tudom beállítani hogy a szerverm kint legyen a neten ne csak az otthoni hálózatba

Amit írtál abból jó esetben csak a kötőszavakat érti, nekiesik egy routernek (amiről egyenlőre azt sem tudjuk létezik-e) és egy olyan internet csatlakozásnál aminek a fajtáját sem tudjuk jó eséllyel eljut oda, hogy semmiféle kapcsolata sem lesz. :K

Tapasztalat beszél belőlem, nem a rossz szándék :R

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#580) Alex91 válasza K6000 (#579) üzenetére


Alex91
félisten

otthoni hálózatba/

nekiesik egy routernek (amiről egyenlőre azt sem tudjuk létezik-e)

Ebbol azert feltetelezheto, hogy van... Meg ugye azert otthoni szervere is van :).

Nem tudom, nekem azert szokott az ilyen is segiteni, tudom, hogy van pl. google...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#581) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok,

Nekem is valami hasonló problémám lenne, mégpedig, hogy van itthon bekötve egy 25M netem és van egy kis homeserverem amin képek, zenék, backup megy ilyesmik vannak.
Mindez egy Cisco EPC3925-ön keresztül jön.
Na most a gondom az az, hogy beállítottam az FTP-t a gépen, hogy ha nem vagyok otthon akkor is el tudjam érni a cuccaimat és a modemen is (ami egyben router) beállítottam a portforwardot meg DDNS-t is és egyszerűen nem lehet kintről elérni a gépet.
Itthon simán tudok csatlakozni az FTP-re de ha külsős címet írom be akkor nem megy.
Az előző modemen keresztül mindez ment nagyon jól de ezen az új cuccon már nem.
Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

THX a segítséget

(#582) mg105 válasza Rush77 (#581) üzenetére


mg105
senior tag

fix belső IP-t kell társítani a szerver MAC-címéhez (routeren DHCP). 21-es portot akarod használni?

(#583) Rush77 válasza mg105 (#582) üzenetére


Rush77
aktív tag

Mondjuk a serveren beállítottam a fix ip-t és a 21es portot szeretném használni. Majd otthon meglesem a router beállításokat.

(#584) mg105 válasza Rush77 (#583) üzenetére


mg105
senior tag

a szerver hiába kéri azt a fix IP-t, ha a router már kiosztotta egy másik gépnek!

(#585) K6000 válasza Rush77 (#581) üzenetére


K6000
tag

Az előző modemen keresztül mindez ment nagyon jól de ezen az új cuccon már nem.
Valakinek van valami ötlete, hogy mi lehet a gond?

Jó helyen kapirgálsz. Az előző modemed típusa? A mostani modemed típusa? Szolgáltatód változott, vagy csak a modemed? Csomagod változott?

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#586) Rush77 válasza K6000 (#585) üzenetére


Rush77
aktív tag

Az előző modem típusáról lövésem sincs.
A Mostani az CISCO EPC3925 és a szolgáltatás maradt a kábelnet de IPTV lett hozzá csapva. T-Home a szolgáltató.
Mondjuk annyi, hogy ez a modem egyben router is.
Majd ha otthon leszek este kipróbálom afix IP-t adni a servernek meg ha nem megy akkor a DMZ-t is (csak kisérleti jelleggel)

[ Szerkesztve ]

(#587) mitkov77 válasza Rush77 (#586) üzenetére


mitkov77
aktív tag

Tűzfalban engedélyezd a WAN felől a bejövő 21 portot... mert lehet, h alapból nincs engedélyezve.. vagy tedd DMZ-be, akkor kikerüli a tűzfalat. Vagy még megpróbálkozhatsz a VPN-el... így mind1 van-e tűzfal. Ha már FTP fut rajta VPN is mehet.
A DDNS nem minden esetben jó.. lehet, h az sem kerül kiosztásra.. Szolgáltatónál ellenőrizd.

CPU-VGA-SSD összehasonlító teszteket itt találsz http://www.anandtech.com/bench . Ezért feleslege újabb hozzászólást írni. Engem úgy tanítottak, hogy ha hozzám szólnak - kérdeznek, válaszolok. Ha írok egy privát üzenetet te is tedd meg ugyan ezt.

(#588) Rush77 válasza mitkov77 (#587) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ok.
Holnap mondom, hogy mire jutottam. :R
Este tesztelés

(#589) Mbazsika válasza Mbazsika (#520) üzenetére


Mbazsika
tag

Most mar osszeallt a cucc, csak ajanlani tudom mindenkinek.,

(#590) Rush77 válasza mg105 (#584) üzenetére


Rush77
aktív tag

Sziasztok.
Leteszteltem és... nem megy.
Vagyis inkább úgy fogalmaznék, hogy valami nem stimmel.
Megpróbáltam MAC alapján kiosztani IP-t a servernek és a következőt dobja fel:

Nem értem miért, mert megnéztem és nem volt a routeren kiosztva ennek a MAC-nek semmi (mármint a fix IP-k között)
A DMZ-t is megpróbáltam és ott működik a ddns-es címmel is.
Tűzfalat is megpróbáltam kikapcsolni és úgy de ha nem DMZ-ben van akkor nem tudom kívülről elérni.
Nem tudom mit lehetne még...
Beszéljek a szolgáltatóval?
@mitkov77: VPN-t hogyan tudok létrehozni? hátha az segít...

[ Szerkesztve ]

(#591) mg105 válasza Rush77 (#590) üzenetére


mg105
senior tag

és olyan IP-t akarsz társítani a MAC-hez, ami nincs kiosztva? ha DMZ-vel működik, akkor nem a szolgáltatónál a baj, hanem a router beállításaiban.

[ Szerkesztve ]

(#592) Rush77 válasza mg105 (#591) üzenetére


Rush77
aktív tag

Ez a legnagyobb probléma, hogy nincs olyan ip kiosztva. Ha dinamikusra àllítom az ip-t a szerveren akkor meg pláne nem tudom kiosztani mert akkor azt dobja ki, hogy a mac-hez már van ip rendelve. Próbáljak meg mindent kihúzni a routerből és csak a szerver legyen bedugva?

(#593) Alex91 válasza Rush77 (#592) üzenetére


Alex91
félisten

A router ugye DHCP-n van. Ilyenkor automatikusan kioszt valamilyen IP-t. De ha azt szeretnéd, hogy egy gép mindig ugyanazt az IP-t kapja, akkor a gép MAC címéhez hozza lehet rendelni, hogy a megadott gép mindig ugyanazt az IP-t kapja. Ezt a routeren lehet beállítani. Szerintem te ezt a routert mar xarra konfigoltad :DD .
Úgyhogy én a szervert DHCP-re állítanám, aztán belépnek a routerbe és amilyen IP-t kapott ahhoz rendelnem a MAC adresset. Ez azért jó, mert megmarad a dhcp és megis a szerver fix IP-n lesz.

Az nem lehet, hogy két gépnek ugyanaz a mac címe? Mondjuk mert valamikor reges-régen buheraltal...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#594) labuwx


labuwx
tag

Sziasztok!
Szeretnék építeni egy home servert, ami routerként is funkcionálna(nem tudom, hogy mennyire tartjátok jó ötletnek, de olcsó). A következő feladatokat kellene ellátnia:
-torrent kliens futatása
-verziókezelő rendszer futtatása
-adatbázis szerver futtatása (saját, fejlesztői célra)
-tárolt fájlok megosztása helyi hálón és neten (+bírja a folyamatos hd streamet)
-tűzfal
-router feladatok->min 2db Gb lan +100Mb WAN + N-es wifi

A szerverre egyszerre max 4 kliens csatlakozik, ebből 2 tudja kihasználni a sávszélt.
Én egy atomos gépre gondoltam beépített wifi-vel + egy pci-e -es hálókártyávaL
A gépen win server 2008r2 futna, mert nekem ingyen van(DreamsPark) és winhez jobban értek, mint a linuxhoz.

Szerintetek egy erős atomos vagy egyébb integrált procis gép, sok memóriával megpakolva bírná a kiképzést?

(#595) Alex91 válasza labuwx (#594) üzenetére


Alex91
félisten

HP Proliant Microserver, 35k HUF-ba kerül HDD nélkül...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#596) K6000 válasza labuwx (#594) üzenetére


K6000
tag

HP Proliant Microserver, 35k HUF-ba kerül HDD nélkül jó választás attól függően, hogy milyen adatbázis szerver szeretnél futtatni. Az adatbázis motor és az adatbázis méretétől függően az N36L AMD Athlon II Neo proci kevés lehet.

Atomos gépre én még komoly adatbázis szervert nem raktam...

[ Szerkesztve ]

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#597) labuwx válasza Alex91 (#595) üzenetére


labuwx
tag

Köszönöm, megérte hozzátok fordulni.
Szerintetek az 1GB ram elég lesz a win server2008r2-höz, egy tűzfalhoz, egy vírusírtóhoz és egy alig igénybevett ms sql 2008r2-höz(kb. üresjáraton menne)?
Tudtok mondani egy jó legalább 2 portos Gb-es háló- és egy N-es wifi kártyát, amik beleférnek a gépbe-->1 félmagas, félhosszú PCIe x16 Gen 2 1 félmagas, félhosszú PCIe x1 Gen 2

[ Szerkesztve ]

(#598) Alex91 válasza labuwx (#597) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem vegyel egy jobb WiFi routert 12-20k között! Hidd el olcsóbb lesz kevesebb szivassal! (Egy tag is épített hasonló konfigot, mint amilyet te szeretnél. Osszeszamolta, olyan 100k-nal állt meg az ara, és rengeteg időbe is került.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#599) Rez_Grof válasza labuwx (#597) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem a mostani ram arak mellett tegyel bele vagy 4-et v. 8-at

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#600) K6000 válasza labuwx (#597) üzenetére


K6000
tag

Az össz 1 GB ram kevés lesz. A beállítástól függően a server2008r2-nek kell 2GB, ugyan le lehet skálázni de jobb ha a ramot használja gyorsító tárnak. Ha kicsi a forgalom, meg az I/O terhelés akkor elég neki az 1GB.

Az sql üresen minimum 512 MB, ha bármit szeretnél vele kezdeni akkor 1GB.
Tehát a minimum amit én raknék bele korlátozásokkal 2GB (üresjárat), ez alatt semmiképpen. Az optimum a 4GB, ami fölé meg megint nem éri menni mert, ha jól tévedek akkor neked SQL Server 2008r2 Workgroup -od lenne ami eleve nem kezel 4GB-nál több ramot.

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.