Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3001) Krix


Krix
őstag

A nagy része céges selejtezésekből van. Lemezek, raid vezérlő, ram, hálókártya, de van itthon egy HP DL360 G6 is szintén selejtezésből, Cisco routerek, switchek. Nincs szívem kidobni őket, aztán inkább hazahozom. Persze a felesleg ebayen végzi vagy elosztogatom ismerősöknek.

Egyébként nem szeretem a lassú gépeket, látok elég homokórát mikor az ügyfelek rendszereit kell hegeszteni. Itthonra csak gyors maradhat.

If it is not broken then don't fix it!

(#3002) Brogyi válasza Krix (#3001) üzenetére


Brogyi
senior tag

Szerintem teljesen midegy, hogy vette valaki a vasat vagy kapta. A minap rambustibinek pont a te tapasztalatodra volt szüksége. A többiek, meg én is az árán, és a fogyasztásán vagyunk kiakadva. Azért nem egy home kategória a dual Xeon-os alaplap. Azt azért lássuk be. Az tiszta sor ha valaki áldoz rá, hát tegye, de akkor se home server. No, és persze itt van még az irigység. :D Van aki beismeri, van aki tagadja, de attól még létezik. GSEJT-tel kezdtem én is. Ma már egy penya van erre a célra. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy fejlődik a home server iránti igény is. Ennyi off elég mára.

(#3003) quby válasza Brogyi (#3002) üzenetére


quby
őstag

Nekem még ma is GSEJT van. Annyi hogy a tűzfal és a routing szerep már nem az övé hanem egy mikrotiké.

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3004) prime_adam válasza qisqaqas (#2967) üzenetére


prime_adam
aktív tag

Még az jutott eszembe, hogy tudnék nod32-t is pakolni linux alá, mint védelem. Licensz nem probléma, gondolom több erőforrást eszik. Van valami más hátránya a clamfs+ clamav-val szemben? Esetleg clamfs + nod32?

Egyébként megizzadok ezekkel a linuxos cuccokkal, tanultam, de nem vagyok hozzászokva :DDD

(#3005) Rruuer


Rruuer
senior tag

hello él még ez a topik?

(#3006) devil-k válasza Rruuer (#3005) üzenetére


devil-k
nagyúr

Persze! Csak kevesen írnak ide. :)

- mozi bolondéria -

(#3007) Rruuer válasza devil-k (#3006) üzenetére


Rruuer
senior tag

na lássuk akkor...adott egy nas amin futna egy webserber. kérdés: dinamikus ip-m van, hogy tudnám az oldalamat a nagyközönség elé tárni?

(#3008) devil-k válasza Rruuer (#3007) üzenetére


devil-k
nagyúr

Fix IP és dyndns! Pl. no ip

Erre gondolsz, nem?

- mozi bolondéria -

(#3009) Rruuer válasza devil-k (#3008) üzenetére


Rruuer
senior tag

nem tudom, lehet, nem én vagyok a szaki

(#3010) sugarforce válasza Rruuer (#3007) üzenetére


sugarforce
őstag

dyndns és portforward a routereden

(#3011) Rruuer válasza sugarforce (#3010) üzenetére


Rruuer
senior tag

ezt most kérhetem úgy hogy én is megértsem?

(#3012) devil-k válasza Rruuer (#3011) üzenetére


devil-k
nagyúr

Elsőnek tudni kellene, hogy milyen routered is van!

- mozi bolondéria -

(#3013) Rruuer válasza devil-k (#3012) üzenetére


Rruuer
senior tag

huawei HG8245H amit a t-home ad

(#3014) gery2123 válasza Rruuer (#3011) üzenetére


gery2123
őstag

Nem akarlak megsérteni, de hogyan is akarsz te webszervert üzemeltetni, ha a port továbbítás és egy dydns gondot okoz?
Tényleg nem bántás, csak elég sokat kell még ezek szerint tanulni. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#3015) Rruuer válasza gery2123 (#3014) üzenetére


Rruuer
senior tag

úgy hogy megtanulom :DD :DD :DD :DD

(#3016) devil-k válasza Rruuer (#3015) üzenetére


devil-k
nagyúr

De akkor ne a webszerver üzemeltetésével kezd, mert ez hatalmas falat lesz, főleg úgy, hogy alap dolgok hiányoznak. :U

- mozi bolondéria -

(#3017) Rruuer válasza devil-k (#3016) üzenetére


Rruuer
senior tag

hát most ha van ilyen lehetőségem akkor inkább szenvedek vele kicsit minthogy súlyos ezreseket adjak ki tárhelyért

(#3018) sugarforce válasza Rruuer (#3017) üzenetére


sugarforce
őstag

Tiszta sor, foglalkozz vele, csináld, de előtte mindenképp olvass utána ezeknek, mert bármit is csinálsz a dinamimikus dns és a port forward mindenképp kell hozzá.

(#3019) gery2123 válasza Rruuer (#3017) üzenetére


gery2123
őstag

Kezdetnek megnézném, hogy a ruter tudja e a port továbbítás és a dydnst. Ha nem akkor venni kell egy normális ruter ami tudja. Regisztrálj be a noipre aztán jöhet a többi. :)

-- PSN_ID: GerY2123

(#3020) Rruuer válasza gery2123 (#3019) üzenetére


Rruuer
senior tag

tudja és be vagyok regelve

(#3021) quby válasza Rruuer (#3020) üzenetére


quby
őstag

Abban igazuk van az előttem szólóknak, hogyha ez gond akkor nem biztos hogy egy publikus webbel kezdenék. Veszelyesebb mint hinnéd. A fontos adataid ne legyenek egy hálón a szerverrel, és guglizz a tcpdump, wireshark, és iptables szavakra...

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3022) mm89


mm89
őstag

Sziasztok!
Nem vagyok benne biztos, hogy jó helyre írok, így kérlek irányítsatok tovább ha kell.
A lehető legegyszerűbben és legolcsóbban szeretnék egy olyan kütyüt ami:
- keveset fogyaszt, állandóan bekapcsolva lehet
- hangtalan (passzív hűtés)
- torrentezni tud egy usb-s hdd-re (esetleg saját memóriára)
- wifi hálózatot használ interneteléréshez és a hálózaton lévő többi gép is el tudja érni a letöltött filmeket, esetleg másolás nélkül is tudok róla filmet nézni egy laptopon.
- további extra ha direkt rá lehet kötni hdmi-n tv-re és tudok róla filmet nézni, de ez nem feltétlen fontos.

Köszönöm a segítséget! :R

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#3023) devil-k válasza mm89 (#3022) üzenetére


devil-k
nagyúr

- keveset fogyaszt, állandóan bekapcsolva lehet
- hangtalan (passzív hűtés)

Ez a kettő majdhogynem kizárja egymást.

- torrentezni tud egy usb-s hdd-re (esetleg saját memóriára)

Belső HDD-re inkább.

- wifi hálózatot használ interneteléréshez és a hálózaton lévő többi gép is el tudja érni a letöltött filmeket, esetleg másolás nélkül is tudok róla filmet nézni egy laptopon.

Komolyabb célokra el kell felejteni a wifit.

- további extra ha direkt rá lehet kötni hdmi-n tv-re és tudok róla filmet nézni, de ez nem feltétlen fontos.

Ez alap dolog, van olyan lap, amin 2 db HDMI csatoló is van.

- mozi bolondéria -

(#3024) mm89 válasza devil-k (#3023) üzenetére


mm89
őstag

Először arra gondoltam, hogy egy kis androidos box jó lenne nekem. Nem lenne jó? :)

wifi:
30/5 Mb -es netem van. Komolyabb célokra nem alkalmas szerintem. Az a gond, hogy amióta tablet van, nem nagyon kapcsolom be a gépet, csak film letöltésre és amíg megnézem (tv-re kötve). De az a gond, hogy így az arányt nem tudom tartani, mert nem tölti vissza a filmet annyi idő alatt. Ráadásul valamiért be se tudom állítani rendesen a port forwardot, egyszerűen nincs feltöltésem a tracker szerint (a programban se mutat feltöltést, csak 1-5kbps ... De tudom ez már nagyon off. (t-home net, cisco router, próbáltam már sok leírást, de semmi, a μTorrent is azt mondja, hogy korlátozott a kapcsolat, pedig a port nyitva van neki..)

Tehát nem feltétlen épített gépben gondolkozok, hanem valami egyszerűben. (android box)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#3025) devil-k válasza mm89 (#3024) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nézz be a HTPC topikba. Inkább ez az irány lesz amit keresel!

- mozi bolondéria -

(#3026) mm89 válasza devil-k (#3025) üzenetére


mm89
őstag

Köszönöm! :R

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#3027) qisqaqas válasza mm89 (#3022) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Erre a célra egy megokosított routert használok. :)

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3028) mm89 válasza qisqaqas (#3027) üzenetére


mm89
őstag

:) Erről hol tudnék bővebben olvasni?

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#3029) Jonesy84 válasza mm89 (#3028) üzenetére


Jonesy84
tag

Itt tudnak segíteni kiválasztani a Neked megfelelőt:
[link]

(#3030) Csacse


Csacse
tag

Sziasztok!

Ne kövezzetek meg :DDD
Felmerült bennem a kérdés hogy a digi 1000 nethez i7 es procis konfigot javasolnak.
Egy gyári nas ki tudja használni? Vagy egy Hp Gen8?

Köszi a választ

(#3031) Patice válasza Csacse (#3030) üzenetére


Patice
nagyúr

Szvsz. egyik sem. Még ha nem is i7, de i3-as, vagy i5-ös proci kell hozzá, hogy max.-ra ki tudd hajtani, bár ez már olyan gyors netelérés, hogy pár perc alatt lejön bármi utána meg jóval lassabb sebességen ketyeg.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#3032) gery2123 válasza Csacse (#3030) üzenetére


gery2123
őstag

Minek oda i7. :) nehogy vegyél egy ilyen gépet azért mert digi 1000 a net. Szerintem is elég egy i3.

[ Szerkesztve ]

-- PSN_ID: GerY2123

(#3033) hati válasza Csacse (#3030) üzenetére


hati
addikt

Nyilván a kihasználáson van a hangsúly. Mit jelent ez nálad? Akarsz 10000 torrentet futtatatni, mondván, hogy a hálózat elbírja? Vagy csak böngészni az internetet?

(#3034) Csacse válasza hati (#3033) üzenetére


Csacse
tag

Áh ennyire nem vagyok fanatikus :D szeretnék egy HP gen 8 at és érdekel hogy a kiírt gépigény nélkül mi lesz, ha az nincs meg. Egy Gen 8-ba 2 magos celeron van 2.3 Ghz. Lefagy? Vagy 100% on megy a proci? Amúgy 150 torrentnél nem futtatnék többet és az a Gen 8-nak meg se kottyan.

(#3035) qisqaqas válasza mm89 (#3028) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Kulcsszavak: tomato, openwrt.

Nálam egy Asus N18U van tomato firmwarerel. Nem egy csodaHW, de egy USB3as diszket kiszolgál szépségesen. Ha rá akarod kötni egy képernyőre akkor raspberry pi2 lehet jobb döntés, de ezt a cuccost nem ismerem. Kicsit drágábban jobb hardver kapható ODROID C1+ személyében, illetve a következő amolyan "ultimate" home szerver alacsony fogyasztással az ODROID XU4. Utóbbi már nagyon sok dologra alkalmas. Ezekhez azonban már Linux ismeretek szükségesek.

Illetve ne wifivel kösd a hálózatra ezeket az eszközöket, mert a sávszélesség könnyen kicsi lehet. Ha van egyéb file forgalom az eszközön, akkor a streamelés helyett diavetítés lesz a végeredmény.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#3036) rambustibi


rambustibi
őstag

Váltok, ezért eladó az opteron 6380 szerverem félkonfigja, ha érdekelne valakit....

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3037) mm89 válasza Jonesy84 (#3029) üzenetére


mm89
őstag

+qisqaqas
Köszönöm!

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#3038) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Lenne egy kérdésem, lehet bagatell, szóval előre elnézést kérek :)

Mennyire alkalmas egy FX-81xx vagy akár FX-61xx processzoral rendelkező ATX-es lapban (tudja a RAID 0,1,5,10-et) lévő konfig, egy Windows Server R2 üzemeltetésére?

Vagy ugyanez egy i7-es ATX-es lappal?

Lehetnek kompatibilitási problémák? Mind a proci, mind az ATX-es lappal kapcsolatban?
Ki tudja így használni a WinServer a 8 magot?

Eddig nem nagyon telepítettem, úgymond "otthoni" gépre, szervert.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3039) vzozo válasza Tanisz (#3038) üzenetére


vzozo
senior tag

Mi köze van a form factornak (ATX) a magok számának kihasználáshoz?

(#3040) Tanisz válasza vzozo (#3039) üzenetére


Tanisz
senior tag

Olyasmire gondoltam, hogy driver probléma esetleg nem állhat-e fenn ilyen esetben.

Azért egy sima ATX-es konfignak, nem ugyanolyanok a driverei mint egy kifejezetten szerver gépnek, hisz a biosuk is más, más az erőforrás kezelése is.

Bár lehet tévedek, nem vagyok "szervermágus", nem rendszergazda vagyok vagy üzemeltető.

Ezért kérdezek inkább,még ha hülyeségnek is tűnik,amilyen kérdést felteszek, de ha probléma, hát elnézést :)

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3041) Jozsó


Jozsó
tag

Sziasztok,

Mióta világ a világ, de legalább 10 éve van otthon egy kis szerverem. Általában hulladék alkatrészekből raktam össze, aztán mikor vmelyik alkatrész kipurcant kicsit újítottam.

Most jelenleg egy 2,4 GHz körüli P4-es köré épült a cucc. Ez nagyon határesetben alkalmas a 200/100-as net torrentjét kihajtani (transmission klienssel).

Viszont egyrészt a p4 nagyon forró (ezért hangos, plusz ha melegebb van durván visszaveszi a sebességet) másrészt gondolkodom 500/200-as netre váltásban.

Csak sajnos fogalmam sincs, hogy mekkora teljesítményig kéne felmennem, hogy ezt a sávszélességet torrenttel ki tudjam használni.

Hányódik otthon pár core2duo (E6400), 2 GHz-en. Az esetleg? Vagy egy kollégámnak volt ilyen ötlete:

http://www.aqua.hu/asrock-n3150-itx-alaplap-362130.html

Ez frankó lenne, mert halk, meg elég kompakt, de fogalmam sincs, hogy torrentben mit várhatok tőle.

Szerintetek?

(#3042) Tanisz válasza Jozsó (#3041) üzenetére


Tanisz
senior tag

Szia,

Nekem egy kis Asrock E350M1 -em van.
Bőven kiszolgálja azt a szolgáltatást, amit Te is szeretnél, igaz nekem csak egy 120/10-es net van.

Mellé még minden egyéb más is futkorászik a gépen, sőt HD-fullHD videókat is nézek róla, párhuzamba a tv-re kilőve.

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3043) Brogyi válasza Tanisz (#3042) üzenetére


Brogyi
senior tag

Nem összehasonlítható. Neki 3x annyi a sávszélessége, ráadásul emelni akarja. Ott hibás a gondolatmenete, hogy akár i7-et is berakhat akkor is kevés, mert nem képes a HDD a tempót követni. Ha lenne digi elérésem már rég írtam volna a config minimumot. Természetesen HDD oldalról is. Említette a Pentiumot meg GHz-ket. Ez így pongyola, semmit mondó.

(#3044) rambustibi válasza Jozsó (#3041) üzenetére


rambustibi
őstag

Véleményem szerint kell egy sokmagos processzor, minimum 16GB ram (nem kell ECC-s, ha csak torrenteket futtatsz és nem adatbázist) és SSD vagy SSD-k Raidbe kötve.
Merre található ilyen galaktikus gyors internet?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#3045) M3kk válasza Brogyi (#3043) üzenetére


M3kk
őstag

G1610T es Gen8 Microserver kepes ~80MB/s (~640mbps) el tolteni torrentet (tranmissional)...

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#3046) Brogyi válasza M3kk (#3045) üzenetére


Brogyi
senior tag

He-he! :DD Tudtam én. Köszi.
Öregszem, mintha már írtad volna. :F

(#3047) Tanisz válasza Brogyi (#3043) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)

Egy kicsit félreértettem a kérdését.... :P

Köszi a korrekciót :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#3048) bambano válasza Jozsó (#3041) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha hányódik otthon, akkor miért nem dobod össze és nézed meg?

szerk: a privát magánvéleményem meg az, hogy nagyon jók ezek a spórolós cuccok, csak el van szállva az áruk, külön azért nem éri meg megvenni, hogy a villanyszámlán visszahozza.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#3049) Jozsó válasza Brogyi (#3043) üzenetére


Jozsó
tag

Azért nem rakok egyelőre össze egy másik szervert mert a két proci két olyan alaplapban van, ami eléggé rossznak nézett ki, mikor kiszereltem őket a helyükről. Vagyis, ha arrafelé megyek, akkor valószínű kell egy alaplap.

A torrent egyértelműen processzor limitált ebben a sebességben. Először egy 2GHz-es celeron volt abban az alaplapban, az olyan 150-160 megabit-ig bírta. A P4-gyel tudtam felmenni 180-190-re.

Azt nem tudom, hogy a több mag segítene-e, hogy vajon a transmission nekiállna-e használni.

A vincsi valóban kérdéses lesz, mert samba-n keresztűl nem igazán tudtam még 350-380 megabit fölé menni, de azt nem tudtam eldönteni, hogy itt meg nem az alaplap korlátjába ütközök-e.

Egyébként van még jópár dolog a szerveren (samba, ftp, apache stb), de csak a torrent tudja megizzasztani.

Az asztali gépemben egy i5 van, az simán viszi a 200 megabitet, ott ahogy nézem a terheléseket menne az 500 is. Mondjuk SSD-t nem raknék torrent alá, mert érzésre nem lenne túl hosszú életű.

(egyébként tisztában vagyok vele, hogy ez mennyire "first world problem", csak mindig úgy voltam vele, hogyha van vmekkora sávszélességem, akkor azt tudjam már kihasználni. Diginél meg nincs lényeges különbség árban 200 és 500 megabit között. az 1000 sem olyan drága, de azt már biztosan csak SSD-vel lehetne kihajtani, és még ott sem teljesen, mert 800-900 körül beleütköznék a router korlátjába)

(#3050) hemaka


hemaka
nagyúr

Ubuntu servert használok, csak webszervernek, dns, mail, ilyesmik máshol vannak.
De, tűzfal nélkül nem rakom ki netre, nem szeretnék spam botot üzemeltetni. Szóval az alapvető dolgokat megcsináltam a routerben, csak a 80-as portot nyitottam meg, az SSH-t nem, az csak belső hálóról érhető el(az is csak bizonyos IP-ről), ami bőven elég is, csak innen lesznek feltöltve az adatok. Ez így a routeren elég lehet?

Ki milyen tűzfalat ajánl, illetve olyan kellene amihez azért van is némi leírás, mert ezelőtt nem igazán foglalkoztam ilyesmivel.
Köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.