Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) kalmancsehi


kalmancsehi
csendes tag

Sziasztok!

Előrebocsátom csak egy érdeklődő amatőr vagyok, ezért nézzétek el ha hülyeséget kérdezek.
Lényegében egy ilyen mini pc-t szeretnék otthonra ami az alábbi feladatokat látja el:
htpc (full hd természetesen),
home server (nem beépített hdd-vel!, mobil eszközeimről, illetve bármely gépről böngészőből teljes/részleges hozzáférés bárhonnan),
wifi router (mobil eszközökhöz, és vezetékes net kapcsolat asztali gép(ek)hez),
gyors elérésű böngészés, skype, a tv képernyőjét használva, (felokosítani a szép, de buta tv-met :D ),
ébresztőóra funkció :))

Mindezt napi 24 órában alacsony fogyasztással jelentősebb zaj nélkül, sok usb porttal, billentyűzetnek, headsetnek.
A cél az, hogy csak munkához és játékhoz kelljen bekapcsolni az asztali gépet.
Van ilyen gizmó ami mindezt tudja, mert eddig csak részfeladatokra valókat láttam?

(#902) Rez_Grof válasza kalmancsehi (#901) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Htpc: ok pipa

home server: hogy érted hogy nem beépitett hdd-vel? Mellé teszel külső tokban egy lemezt és majd arról bootol, meg azon vannak az adatok?

wifi router: dns, dhcp, router servert is szeretnél rajta üzemeltetni, vezetéskes net osztáshoz mellé teszel még egy switchet is?

ébresztő óra: izgalmas lehet az alarm clok Rambora felhergelt és úgy felejtett házimozin, az egész ház fel fog ébredni :D

Szerintem:
HTPC: bármi amibe belefér egy-két disk és HD video képes /hdmi, displayport/

Wifi router: valami jobb fajta /TP, linksys, netgear/ router az kb 5 wireless és 4 wired eszközt kiszolgál biztonságogan 300Mbps ill 1Gbps sességgel.

Alarm clock: 1000 HUF a müszakiboltban elmes csipogós, nagy előnye. hogy dobható, hordozható.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#903) kalmancsehi válasza Rez_Grof (#902) üzenetére


kalmancsehi
csendes tag

No lehet, hogy bilibe lóg a kezem, de én ezt úgy képzeltem, hogy kb egy dvd, video lejátszó méretében van egy pc amihez mint bármely normál gépbe rakható hdd(k), tehát nem mint pl a sapphire edge termékei, és ez egyben router is egyéb eszközök csatlakoztatásához. És mindez lehetővé teszi, hogy távolról elérjem az adataimat, és a tv-t bekapcsolva, azonnal böngészőt, emailt, skype-ot nyithassak.
(Csak zárójelben az óra jó ötlet, nincs más eszköz egy háztartásban ami napi 24 órában megy csak az óra, miért ne lehetne összehozni egy szintén nonstop működő eszközzel :) )
Ezzel szemben a valóság ha jól értem, egy külön router, és egy htpc saját kézzel összerakva, amit ideális esetben képes leszek megfelelően beállítani. :(

(#904) Rez_Grof válasza kalmancsehi (#903) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mondjuk két eszköz az egy helyet nem egy nagy kaland és egy csomó költség/munka megtakaritás. Illetve ha egy htpc összerakása probléma akkor inkább ne merüljünk bele a routingba ;). Hogy az adataidat elérd ahhozz egy jó távelérési program kell, nem szükséges, hogy router legyen a gép, de egy VPN vagy SSH server nem árt ha fut, hogy biztonságos legyen a távoli kapcsolat, ha internetről szeretnéd elérni.

Meg szerintem egy ilyen még jól is néz ki:
WDR4300

Az óra: mi van ha áram szünet van? vagy lefagy az eszköz? Az elemes óra biztonságosabb és nem kell 4 eszköz, hogy konfiguráld (gép, monitor, egér, bill)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#905) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Van 1 IBM xSeries 220 Serverem, amibe raktam 4x 1GB ECC SD-RAM (megegyező / egyforma !) -ot és azt nem tudom miért ír ki csak 3792 -t a rendszer, a VGA gyárilag integrált S3 Savage 4 (8MB) és azt állítani se lehet... szóval nem értem, megpróbáltam pár beállítást de semmi változás. A gép bekapcsoláskor kíírja a memoria méret problémáját és behozza a bios-t , de minden rendbe működik és elvileg (gyárilag) 4GB RAM -ot kezel a 4 slot (4x1GB)

Aida progival megnéztem és egyhangon fut mind a 4 1GB -os RAM

Ötlet / Javaslat? :R

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#906) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Kép.

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#907) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Van még1 db xSeries 220-am (megegyező konfig) abba is beleraktam 4db 1GB -os ECC SD -RAM-ot és az 3808 -at írt ki rendszeríndításnál. :DD

Akor ez most mi? :D
Nem értem...

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#908) Dick81 válasza MaxxDamage (#905) üzenetére


Dick81
tag

Mivel 32 bites Op-rendszert használsz ezért nincs lehetőség a teljes 4GB RAM megcímzésére. Igaz, 32 biten pontosan 4GB memóriát tudunk megcímezni viszont az "egyéb" eszközöknek is szükségük van a rendelkezésre álló címtartomány bizonyos részére. Ezért kezel a rendszer "csak" 3,x GB-ot. Ennyi a megfejtés. Fogadd el! ;)

[ Szerkesztve ]

(#909) MaxxDamage válasza Dick81 (#908) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

A rendszer indításnál mikor a memóriát számolja kikéne írnia a 4096 -ot nem? :D
Meg amúgyis Win200 Server Family van a gépen (USA) annak is látnia kellene simán a 4GB -ot, sz.al nem tiszta ez nekem. Meg 1 érdekesség.: Az Asus CUV4X-D Rev. 1.03 is lekezeli a 4GB ECC SD -RAM-ot és simán látni is rendszer indításnál (számlálja). :D

Asus CUV4X-D Lapon BIOS-ba hogy lehet kikapcsolni a memória számlálást rendszer indításnál (elég nagy idő mire a 4GB-ot lecsekkolja)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#910) Rez_Grof válasza MaxxDamage (#905) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Esetleg a hiba üzit másold már be ide.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#911) bambano válasza MaxxDamage (#909) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van azokban a gépekben hardver teszt, futtass memóriatesztet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#912) MaxxDamage válasza Rez_Grof (#910) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Már nincs hiba üzenet, csak 3792 -t lát a RAM -ból gép indulásnál...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#913) MaxxDamage válasza bambano (#911) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Fogalmam sincs, hogy merre található :S

L

Friss képek.. (mindegyik mást mutat... :D )

DirectX Memória kimutatása.

Másik.:

VGA mérete.: (fix 8MB)

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#914) bambano válasza MaxxDamage (#913) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

bekapcsolási boot képernyőn kiírja.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#915) MaxxDamage válasza bambano (#914) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

régi BIOS írta, de ez csak az (1.04 van most)

F1 (BIOS)
F2 (Boot-Diagnostic)
Alt+F1 (SCSI Beállítás)

ezeket írja, s ha jól emlékszem F3 volt a PC-Doctor (be is jött)

Lehet tesztelni All DIMM és az (1-4ig) egyesével) meg lehet Memory Quick Test
-et futtatni ugyanezekkel az opciókkal.
Csak az a baj, hogy elég hosszú folyamat, de itt 1 kis info PC-Doctor -on belül a RAM -ról.

KÉP

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#916) Krix válasza MaxxDamage (#913) üzenetére


Krix
őstag

A második kép teljesen normális 32 bites windows alatt. Esetleg megpróbálhatod a nem használt eszközöket kikapcsolni a BIOS-ban, hátha változik a méret.

Mod: szerintem valami alaplapi limit lehet ez. Nekem van itthon egy supermicro lapom ami 4G ram esetén (ennyi a max. támogatott a lapban) csak 4092MB-ot ír ki a BIOS képernyőn. Ha viszont kevesebb van benne akkor kiírja mindet.

[ Szerkesztve ]

If it is not broken then don't fix it!

(#917) MaxxDamage válasza Krix (#916) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Azt javaslod, hogy nézzek utána az alaplapi pl. Jumperelésnek. ?
Jah ha 1GB van benne kiírja, hogy 1024 , vagy , 2 giga estén 2048 és stb.. 3GB-ig rendesen kiírja de a 4GB -ot nem akarja rendesen "kezelni"

"Update"

Lefutott a "Memory Test Quick Test" - Quick Memory : All Dimms : PASSED

Van még a "Memory Test Full" lefusson ez is? (Sok idő) :D

L

[ Szerkesztve ]

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#918) Krix válasza MaxxDamage (#917) üzenetére


Krix
őstag

Igen, ha 2G van benne akkor 2048MB-ot ír ki induláskor, de ha 4G van benne akkor "csak" 4092MB-ot ír ki. Lehet, hogy nálad is hasonló a helyzet 4G esetén 379xMB-ot kezel csak.

Volt egy Dell D820-as laptopom. Abban is 4G volt a hardver limit. De 4G ram esetén csak 32xxMB volt elérhető és a BIOS is ezt írta ki! Míg 3G esetén mind a 3072MB elérhető volt a BIOS-ban és az op. rendszerből is.

Szerintem csak fogadd el hogy ez ennyi és kész.

If it is not broken then don't fix it!

(#919) MaxxDamage válasza Krix (#918) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen az lesz, hogy elfogadom, ezek csak "számok" mint a bankszámlán a számok, :D
(K.P az meg KP. :D) A lényeg, hogy a 4GB bennevan és a rendszer úgy használja ahogy kb. akarja.

Most a CUV4X-D -n WinXP van, az rendszer indításnál kiírja a 4GB RAM -ot kbyte-ba , de ha bejön az XP akkor majdnem 4k-t ír.

Még 1 Kérdés, Asus CUV4X-D Lap esetén a rendszer indítási "Memory Test" -et kilehet kapcsolni valahogy? kicsit hosszas mire a 4GB-ot leszámolja , BIOS 1016 (verzió)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#920) energy4ever


energy4ever
addikt

Adott egy 2600mhz-s, 1gb Ram-os laptop.Hozzá egy elégé gyors internettel.
A következőket szeretném:
-Nyilvános honlapot
-Nyilvános fotó albumot

Kb 2Gb-nyi képet szeretnék feltölteni és egy blogszerű honlapot készíteni.

Ezeket megtudom valósítani úgy hogy a laptopomról menyjen a honlap, és még minimálisan tudjam használni ez mellet a gépet(minimális alatt az internetes rádiót, és az interneten való böngészést értem).

Maradhat rajta a Win XP vagy valami szerver rendszer kell rá?

Hogyan fogjak hozzá ehhez az egészhez?

(#921) bambano válasza energy4ever (#920) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem úgy kezdj el, hogy elfelejted az egészet.
notebookot, xp-vel, nem érdemes szerverként használni közvetlenül netre kötve.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#922) energy4ever válasza bambano (#921) üzenetére


energy4ever
addikt

Nem egy nagy oldalról lenne szó, csak egy olyanról melyet naponta max150-en néznek!

Nem hiszem el hogy nem lehet megcsinálni ezt ezzel a konfig-al...

(#923) bambano válasza energy4ever (#922) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

teljesen mindegy, egy notebook hűtését, mechanikáját nem arra tervezték, hogy 7/24-ben folyamatosan menjen.

az sem jelent semmit, hogy 150-en nézik. az egyedi lapletöltés számít.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#924) energy4ever válasza bambano (#923) üzenetére


energy4ever
addikt

Hogy ha ezzel menne, akkor beruháznék egy komolyabb gépre, ha nem akkor meg abbahagynám az egészet!
Csak feleslegesen meg nem szeretnék kidobni százezreket, de szerintem ez valahol érthető!

Szóval az 1. kérdésemre válaszolna valaki!?

(#925) Dick81 válasza energy4ever (#924) üzenetére


Dick81
tag

Valami ingyenes/fizetős tárhely nem játszik? :U
Ha feltétlenül eröltetni akarod ezt a notis dolgot akkor semmi esetre se WinXP-vel tedd!
Egy Linux-Apache kombó jó alap. Ha szükséges Php és MySQL támogatással.
Bár szerintem sincs sok értelme megkínozni az a notit.

[ Szerkesztve ]

(#926) Rez_Grof válasza energy4ever (#920) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha nagyon muszáj megoldható egy IIS xp-vel is, vagy linux és apache-ot neki.
A RAM nagyon karcsú, a hdd se valami penge.
Próbáld ki max nem fogja birni.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#927) bambano válasza energy4ever (#924) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

te sem válaszoltál a lényegi kérdésre: nem az számít, hogy összesen 150-en néznek egy lapot, hanem az, hogy az a 150 ember 2-3 oldalt tölt le összesen egy nap vagy folyamatosan tolja a szervert.

hogy példát hozzak: a prohardveren is van olyan, hogy bedobnak egy unalmas cikket, 3000 ember elolvassa, utána nem érdekli tovább, ez 3000 oldalletöltés. vagy bedobnak egy olyan cikket, ami vitát generál, akkor lehet, hogy csak 200 ember olvassa, de 3-4 órán át veszekszik és 500 hozzászólásos vita alakul ki, az mindjárt sokszor nagyobb terhelés.

szóval erre nem válaszoltál, hogy hány lapletöltésre számítasz.

egyébként meg mindegy, mert 1G ram meg 2.6-os proci el fogja vinni, csak nem az idők végeztéig. abban persze továbbra sem hiszek, hogy ezt xp-vel kell megoldani, ha azt kiengeded a csupasz netre, szét fogják kapni, mint foxi a lábtörlőt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#928) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok,

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tudja-e , hogy az Asus CUV4X-D Lap 1016 BIOS-al (2002/07) milyen IDE HDD-t kezel le max?

Kell 1 új HDD-t vennem és azt szeretném amit max. lekezel / felismer a lap IDE-n keresztül.

Választ / segítséget előre köszönöm !

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#929) Rez_Grof válasza MaxxDamage (#928) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Manual, levél az ASUS supportnak.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#930) MaxxDamage válasza Rez_Grof (#929) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sajnos nem tudom az e-mail címet ahova kell küldeni, de magyar partner felé biztos nem küldenék csak min. UK.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#931) bambano válasza MaxxDamage (#928) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem minden hdd-t lekezel, amin van 32g clip jumper és az oprendszer lekezeli.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#932) MaxxDamage válasza bambano (#931) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm!

Akkor nyugodtan vehetek bele 120 vagy 250 GB HDD-t? (nemakarom megvenni azt veszteséggel eladni :D)

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#933) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Még 1 érdekesség. (számomra)

Asus CUV4X-D Rev 1.03 lapba bennevan 2db PIII-S 1400/512/133 CPU és Win7 32bit csak 1 CPU-t kezel le a PIII Dual s370 seriában?
Ez mitől is van? Ha jól emlékszem XP az látja mind2 CPU-t és használja is.
Gondolom a Win7 seria az Dual Core / Core 2 Duo -tól felfelé látja a CPU-k többségét, és az s370 Dual CPU-s konfigokat nem lötték rá (miért is tették) , Gondolom én.
Amúgy kifogástalanul fut a konfigon a Win7, de zavar, hogy a nem 2x1.4GHz -t lát a rendszer. csak 1x1.4GHz-t :(

Megjön az új HDD (200GB) azt marad az XP SP3

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#934) Amal válasza energy4ever (#920) üzenetére


Amal
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Most tévedtem ide, így kicsit megkésve beleszólnék. /kalmancsehi is ránézhet, neki is szól/.
Ezt tekintsd meg, benne ott a válasz a kérdésedre!
Persze bambano hozzáértő, komoly emberként gondolkodik, de mi "kezdő, lelkes amatőrök" nem mindíg :)

Azért amal, mert a lámát valaki bitorolja!

(#935) zut2012


zut2012
csendes tag

Egy HP ProLiant MicroServer G7 N40L elég lenne kisebb minecraft szerverre?
Nem tudom hogy az az 1.5 proci elég-e :F
Gondolkodtam hogy összerakok magam egy kis szerver de egy konfig azért sokkal kényelmesebb :)

(#936) bugizozi válasza zut2012 (#935) üzenetére


bugizozi
őstag

Szvsz igen, de azért kérdezd meg itt is, hátha akad olyan, aki pont minecraft szervert futtat rajta :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#937) wmati


wmati
addikt

Sziasztok

Szerintetek egy Via epia me6000 lap 800Mhz procival mire lenne elég ?

Elvárások
-ftp
-web szerver
-samba
-stb

(#938) bambano válasza wmati (#937) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ftp és smb szervernek (emlékeim szerint) 100 megás ethernettel nem állnék neki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#939) wmati válasza bambano (#938) üzenetére


wmati
addikt

Lehetőségem megvan rá hogy berakjak egy gigabites karit

(#940) bambano válasza wmati (#939) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez kétségtelen tény, de mind az egy darab pci buszra bármit is pluszban berakni, kevéssé hasznos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#941) wmati válasza bambano (#940) üzenetére


wmati
addikt

Én most arra lennék kíváncsi hogy valakinek van tapasztalata hasonló vagy ilyen lapal, és meg tudja mondani mire is elég ez

(#942) bambano válasza wmati (#941) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

van.
kb semmire. de pontosan mit is akarsz?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#943) wmati válasza bambano (#942) üzenetére


wmati
addikt

Elvárások
-ftp
-web szerver
-samba
-stb

(#944) bambano válasza wmati (#943) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nyilván azért kérdeztem rá, mert amit eddig megadtál, az nem elégséges infó.
web szerver és web szerver között is különbség van. egy családi web szerverhez, amit három hetente 5-en látogatnak és van heti 4 pageview, elég egy ilyen cucc.
egy percenként pártízezer találatos webszerverhez nem.

fel lehet rá tenni mindent, a kiszolgálás sebessége és minősége olyan lesz, ami az én igényeimnek nem felel meg. ha nem pontosítod az igényeket, akkor marad az, hogy saját szokásokból indulok ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#945) wmati válasza bambano (#944) üzenetére


wmati
addikt

jogos jogos mert úgy közelítettem meg hogy vajon hány embert képes kiszolgálni ehez milyen internet kell és a kiszolgált embereket milyen minőségben képes ellátni,

nah de mind1 lényeg az hogy kb 20-30 állandó látogatója lenne a web szervernek vagy weboldalnak ahogy nevezzük lazább oldal lenne keményebb dolgokat más tárhelyen tárolnám és onnan hivatkoznék rá szóval ez a 2 véglet közt lenne

Neked mi lenne az ideális? már ha így megemlítetted

(#946) idam92


idam92
csendes tag

Helo!

Nekem egy deban alapú linux fut itthon proftpd van rajt ami internetről is elérhető elméletileg.A gond az, hogy totalcommanderrel rácsaktlakozva a portal vmi gond van 227 es hibaüzenettel kiirja hogy passzív módba csatlkozás aztán tovább már nem jut.MI lehet a baja a routeren vmi nincs jól beállítva mondjuk minden szükséges port nyitva??És még az érdekelne hogy pontosan hogy configolok egy szervert egy dyndnshez hasonló domain oldalhoz.

(#947) petiwr


petiwr
senior tag

Sziasztok lenne egy kérdésem/kérésem.

Szeretnék futtatni itthon egy home servert adatmentés és web server céljából.
Nem egy játék server kell.

-Fontos a fogyasztás ne legyen atomerőmű
-Ár minnél kevesebb ha lehet

OS:Linux, winserver még nem tudom.

(#948) wmati válasza petiwr (#947) üzenetére


wmati
addikt

Ez függ pár dologtól ha mondjuk 10 főt kel kiszolgálnia akkor simán elég egy 800mhz passzív kliens de ha mondjuk több embert akarsz elátni vele akkor mondjuk egy atom konfig lenne a nyerő

(#949) petiwr válasza wmati (#948) üzenetére


petiwr
senior tag

Áhh nem maximum 6 ember lenne de még lehet sokat is mondok.

(#950) petiwr


petiwr
senior tag

Egy konfigot esetleg tudsz adni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.