Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Primary92 válasza Rez_Grof (#1850) üzenetére


Primary92
senior tag

Köszi!

Windows 8 alatt meg lehet azt oldani, hogy indítás után automatikusan bejelentkezzen egy felhasználóval, de úgy, hogy egyben zárolva is legyen. A cél az lenne, hogy bejelentkezett az legyen a felhasználó, fussanak az alkalmazások, a gépet ne lehessen használni (mint a sima automatikus bejelentkezéskor), csak jelszó ismeretében.

(#1852) Primary92 válasza Primary92 (#1851) üzenetére


Primary92
senior tag

Ráakadtam a megoldásra: [link]

(#1853) Primary92


Primary92
senior tag

VPN megoldásnak mit használtok? Nekem csak egy hálózati hozzáférés kell, semmi csicsa. Lehetőleg úgy, hogyha a szerver is és laptopom is feléledt automatikusan legyen kapcsolat.
Alapvetően megosztások elérésére van szükségem, esetleg más szolgáltatásra hálózaton keresztül (program távvezérlése, lanon jól működik). Ha nagyon kell valami, akkor Remote Desktop.

Feltettem a Teamviewert, azóta nem működik a Remote Desktop.

(#1854) AiRLAC válasza Primary92 (#1853) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nekem Ubuntu 13 Server + OpenVPN kliens a VM-ben, a szolgáltató a www.privateinternetaccess.com (anonymus VPN). OpenVPN-t használhatsz pl. Tomato firmwares routereken (ha elég erős a procija) aztán mindenki VPN-en megy/mehet akkor.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1855) Primary92 válasza AiRLAC (#1854) üzenetére


Primary92
senior tag

Most közben elővettem a Fonera2.0N-t. Azzal próbálkozom egyenlőre sikertelenül. Elvileg tudja az OpenVPN-t.
VM az VmWare? Az atom330+2gb ram nem tudom mennyire szeretné még virtuális gépen az ubuntut. Egy tutorial alapján próbáltam beüzemelni egy szervert a win8-os, egyenlőre sikertelenül.
Régen használtam hamachi-t, az tök jó volt, de most ugye fizetős lett. Ingyenes megoldást keresek.

(#1856) Rez_Grof válasza Primary92 (#1853) üzenetére


Rez_Grof
őstag

winSSH, windows VPN.
"Feltettem a Teamviewert, azóta nem működik a Remote Desktop." Hát akkor ott nézd meg, hogy ki merre hallgatózik, illetve hogy nem titotta-e le a TW a RDP szolgáltatást.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1857) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Sziasztok!

Bocsánat ,de egy kis segitségre lenne szükségem.
Adott egy Dell SC440-es szervergép szerü valami E6420-as procival 4x512ECC DDR2-vel.
Most egy Windows Storage Server 2012-es fut rajta.
Igazából bittorrent megy non-stop és és a meghajtók meg vannak osztva a hálozaton lévő gépekkel és média lejátszokkal.
viszont került hozzám egy új média lejátszó amin megy a youtube,elérem a többi gép megosztott mappáit ,de a szervergép megosztásait csak látom illetve rányomok a könyvtér ikoonokra és csak annyit ir ki a média lejátszó,hogy "unable to resolve host name" és nem csatlakozik.
Jelszót nem igényelne a szerver megosztás.
Ugyan abban a munkacsoportban vannak és ,fix IP,DNS

masik hasonló média lejátszón semmi extra hokuszpok sem kellet csak kiválasztottam és tudtam nézni az ott lévő fajlokat.

milyen rendszert javasolnátok

Média megosztás,fájl megosztás
torrent
tavoli asztal kapcsolat
VNC
és windowsos progik futtatása

és semmi linux ismeret esetén???

esetleg Windows Embedded 8.1 Industry pro

(#1858) bugizozi válasza Oszilaci (#1857) üzenetére


bugizozi
őstag

Es ha ip alapján tallózod a gép megosztásait?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1859) Oszilaci válasza bugizozi (#1858) üzenetére


Oszilaci
senior tag

látom a HOMESERVERNAS gépet és látom a két megosztott meghajtott is ,de mikor tovább akarok menni akkor jön a hibaüzi.
Próbáltam smb://ip/könyvtar ,de arra is hiba
próbáltam NFS-t is beállítani,de szerver nem elérhető hiba.

sajnos ez egy popcorn hour a-200 média lejátszó és elég korlátozottak a beállítási lehetőségek,de nem is lenne gond,mert a másik régebbi popcorn-omon simán működik ha azonos a munkacsoport és a tartomány.

alapesetben látok mindenki t aki a hálózaton meg van osztva,csak aki jelszót kér oda be kell pötyögni a jelszót aki nem az simán menne.

(#1860) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Valaki esetleg tud segíteni Linux home server ezzel kapcsolatban?

[ Szerkesztve ]

(#1861) bugizozi válasza Oszilaci (#1859) üzenetére


bugizozi
őstag

Próbáltam smb://ip/könyvtar ,de arra is hiba

És ekkor is ugyanaz a hibaüzi, hogy: "unable to resolve host name" :F

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1862) Oszilaci válasza bugizozi (#1861) üzenetére


Oszilaci
senior tag

igen :F

rakjak fel egy ubuntu szervert a gépre?

azzal megoldható,hogy távolról futassak rajta windows-osra írt progikat???
bittorent megoldható rá?
távolról el tudom érni?
webes felületen konfigurálható?
tökhülye vagyok a linuxhoz ,valaki tud türelmesen segíteni???

[ Szerkesztve ]

(#1863) bugizozi válasza Oszilaci (#1862) üzenetére


bugizozi
őstag

tökhülye vagyok a linuxhoz ,valaki tud türelmesen segíteni???

Igen :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1864) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

Osszetorok itthon mindent ,a kiszolgáló neve nem ellenőrizhető ez mi???
Látom a hálózaton levő gépeket ,ki választom ,látom a konytarakat es mikor megnyitnam ezt írja

(#1865) Oszilaci válasza Oszilaci (#1864) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Vissza kellet tenni egy régebbi firmware-t a media lejátszóra,mert valami inkompatibilis a windows server smb v1 és v2 -vel vagy v3 hiányzik.

(#1866) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

Van egy kis gép itthon, Intel G1610-es procival 2Gb rammal és egy 2Tb hddvel. Jelenleg Xpenology féle DSM fut rajta és igazából tetszik is, meg a jelenleg bőven elég, de szeretném, ha egy kicsit biztosabb lábakon állnék.

Az fordult meg a fejemben, hogy feltennék mondjuk egy sima Ubuntut és és azon egy VirtualBoxban futtatnám az Xpenologyt, úgy, hogy a hoston létrehozott pár mappát csatolnám fel hozzá, és onnan osztanám meg az itthoni gépek között.

Ez egy működő megoldás lehet?

A rendes gépen sikerült vmit elérnem, csak ott annyi kellet, hogy bridgelt módban legyen a hálózat.

Az egész onnan ered, hogy most némileg bizonytalan volt, hogy tudok-e frissíteni adatvesztés nélkül és ezzel épp ezt szeretném kijátszani. Amúgy meg egyszerűnek, könnyen kezelhetőnek találom, ezért is használnám inkább a DSM-et most.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1867) Oszilaci válasza _ak_ (#1866) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Szia!

Xpenology féle DSM telepítésben tudsz segíteni esetleg??? :R

(#1868) _ak_ válasza Oszilaci (#1867) üzenetére


_ak_
addikt

Nagyjából össze tudom majd foglalni, de melyik telepítés érdekelne? virtuálisan vagy rendes vasra? Csak mert utóbbinál formázni kell a lemezeket.

Amúgy van itt a ph-n Xpenologys topik, igaz nem túl pörgős, de meg lehet találni ezt azt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#1869) Oszilaci válasza _ak_ (#1868) üzenetére


Oszilaci
senior tag

ha van kedved akkor mind a 2 érdekelne ,mert először azért letesztelném mielőtt áttérek rá.
de tényleg csak akkor ha van kedved

(#1870) Primary92


Primary92
senior tag

Elvileg nem igazán tud mitől vírusos lenni a kis szerverem (Win8), de lehet, hogy nem ártana valami a Windows-os megoldás helyett.
Ti mit használtok?

(#1871) Primary92


Primary92
senior tag

Mivel tartanátok szinkronban két mappát két irányban? Helyi mappa és ftp könyvtár. Lehetőleg időzítve.

(#1872) bensze88 válasza Primary92 (#1870) üzenetére


bensze88
csendes tag

Évek óta Debian.

(#1873) Snoop-y válasza Primary92 (#1871) üzenetére


Snoop-y
veterán

Huzzal fel egy SSH szervert es FTP helyett hasznald azt. Winscp-vel lehet syncelni akar ket iranyban is valamint a szerver mappajat fel is mountolhatod helyi gepre halozati meghajtokent...

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#1874) Primary92 válasza Snoop-y (#1873) üzenetére


Primary92
senior tag

Ezt megnézem, ha az időm engedi. Jól hangzik, hogy fel lehet csatolni.

(#1875) larryking


larryking
senior tag

Sziasztok, van két gépem, az egyik a router szerepét fogja betölteni, az i3-as gép pedig szerver lenn. Most xpenology van rajta, de picit fázom tőle, mit ajánlotok szerver/nas/htpc osnek?

"We'll meet you where the lights are...."

(#1876) ntrbot


ntrbot
csendes tag

Sziasztok.

Úgy néz ki belefogok egy kis itthoni "szerver" építésbe.
Maga a konfig:
Proci: Intel Core i3 2120
Memória: Kingston 1600Mhz 2x4GB
HDD: 1TB SATA3
SSD: Kingston 120GB

Mindezt egy ITX alapon képzeltem el eddig, mindezt valamilyen linuxal.
Amikre használva lenne:
- saját felhő kialakítása
- torrent kliens
- média szerver

Kérdésem lenne a következő: melyik linuxot ajánljátok? (Debian-t használtam sokáig)
Elég-e ez a konfig így kezdetnek?

(Lenne még egy olyan, hogy én a felhőt megcsinálom és internet felé "megnyitom" , UPC mennyire tolerálná ezt? :D kollégiumból is használnám az otthoni felhőt, csak félek, hogy tiltanának)

Válaszaitokat előre is köszönöm, és tudatlanságomért előre is elnézést. :)

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#1877) Rez_Grof válasza ntrbot (#1876) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Csak storage felhőnek használnád vagy alkalmazások is lennének benne?

Simán kinyithatod, csak tenni kell elé egy ssh-t vagy vpn-t, ami amugy is ajánlott. Csodát azért ne várj 1-10Mbit-es UPC uploaddal.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1878) bugizozi válasza ntrbot (#1876) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Hogy fogod megoldani, hogy el tudd érni mindig az otthoni felhőd? UPC ad fix ip címet?! Vagy DynDNS?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1879) Oszilaci válasza Rez_Grof (#1877) üzenetére


Oszilaci
senior tag

"kell elé egy ssh"

ezt elmagyarázod egy kezdőnek ha szépen megkér?

(#1880) ntrbot válasza Rez_Grof (#1877) üzenetére


ntrbot
csendes tag

Csak storagenek használnánk, a 10Mbit/s upload-tól nem is várok sokat, de amire használnám arra bőven elég. Itthon hálózaton belül nagyobb fájlok (filmek, zenék stb.), interneten csak képek, jegyzetek mentésére gondoltunk. SSH szinte legtöbb esetben fent volt előző kis teljesítményű "szerveren" is, szóval ezen is alapból fent lenne.

(#1878) bugizozi
Az ip változása jellemzően a UPC-nél (legtöbb kábelnet esetén) nagyon ritka. Nekem 4 hónapja 1 ip-m van. De amúgy DynDNS lesz.

A legnagyobb akadály a benned rejlő kétség a sikerben.

(#1881) Sasos válasza bugizozi (#1878) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen. Én is a dynDns-t használom, és eddig működik gond nélkül a dolog. Bár most fizetős lett, pontosabban megszűnt az ingyenes verzió, de nem horror összeg. Mondjuk van free alternatíva is biztos.

(#1882) Rez_Grof válasza Oszilaci (#1879) üzenetére


Rez_Grof
őstag

windows-ban vagy linux-ban?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1883) hati válasza Oszilaci (#1879) üzenetére


hati
addikt

Ne direktben érd el a szolgáltatást, hanem egy ssh tunelen, vagy vpn-en keresztül. Mind a kettőt érdemes a routeredben végződtetni, mert az úgyis mindig online.

(#1884) Rez_Grof válasza ntrbot (#1880) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha csak storage akkor elég lenne egy sima share is megosztva nem? vagy ownCloud esetleg, az ilyesmire van kitalálva.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1885) Oszilaci válasza Rez_Grof (#1882) üzenetére


Oszilaci
senior tag

windows storage server 2012

(#1886) Oszilaci válasza hati (#1883) üzenetére


Oszilaci
senior tag

realvnc akkor nem a legjobb?

ehhez nagyon nem értek

[ Szerkesztve ]

(#1887) hati válasza Oszilaci (#1886) üzenetére


hati
addikt

Az a képernyő átvételére való, és a realvnc portját sem engedném ki közvetlenül a netre, hogy boldog-boldogtalan tudja törni.

(#1888) Oszilaci válasza hati (#1887) üzenetére


Oszilaci
senior tag

akkor mi lenne a jó megoldás ?

(#1889) hati válasza Oszilaci (#1888) üzenetére


hati
addikt

Már leírtam. Ssh tunel vagy VPN. :)

(#1890) Rez_Grof válasza Oszilaci (#1885) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Vagy a beépitett vpn szolgáltatás SSTP vpn-re ez https-en megy [link] beállitva, vagy winsshd [link] természetesen mindkettő lehet tanusitvány alapú, ha főleg saját eszközről használod.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1891) Rez_Grof válasza hati (#1883) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Már ha router tud vpn vagy ssh végpont lenni. :)
De ott pl nehéz megoldani a tartományba authentikációt ha nem fut a vas mindig mögötte.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1892) hati válasza Rez_Grof (#1891) üzenetére


hati
addikt

Most nem otthoni szerverről beszélünk? Tényleg kell otthonra a tartomány?

(#1893) Rez_Grof válasza hati (#1892) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hááááttt.... nekem van. :)
Mondjuk én nem csak filesharere használom, hanem ha minden futna akkor majdnem fullcloud (storage, application, stb..) lenne otthon, csak arra sajnálom az erő forrásokat (villanyszámla), ezért csak félgőzel megy (dns, dhcp, pxe install, wsus, wds, vmm, scom, ssh, vpn, remoteapp)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1894) Oszilaci válasza Rez_Grof (#1891) üzenetére


Oszilaci
senior tag

nos akkor kicsit részletesen tud valaki segíteni?
van egy Cisco EPC3925 kábel modem router amit be kellene állítani ,elvileg tudja az VPN TUNELT
a server és a router között van egy Asus RT-N65U AP módban

(#1895) Primary92 válasza Snoop-y (#1873) üzenetére


Primary92
senior tag

Ha fel mountolom hálózati meghajtóként, akkor azt úgy tudom használni, mint egy szimpla windows megosztást?

(#1896) Rez_Grof válasza Oszilaci (#1894) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát az a cisco nem tudja :) Ezt osztogatják most az upc nettel ugye?
WPS-t tud, az nem VPN. VPN tunnel az annyi csak, hogy PPTP, L2TP eseten nem szól bele az adatfolyamba, de ő nem tud VPN endpoint lenni.

Viszont az asus cucc tud PPTP endpoint lenni, csak ahhoz nem AP modban hanem rendes router üzemben kellene használnod.

Megoldás: a cisco-t vissze degradáni cable modemé, asus-t elő lepteni routerré és szépen felkonfigolni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1897) Rez_Grof válasza Primary92 (#1895) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Pontosan, még szép betűjelet is adhatsz nekije :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1898) Oszilaci válasza Rez_Grof (#1896) üzenetére


Oszilaci
senior tag

IPTV nem fog megsértődni? régen DMZ-be volt rakva a régi router a cisco-ba és nem osztott ip-ket,de sajnos ott is vannak gépek ahol a cisco-van.

(#1899) Primary92 válasza Rez_Grof (#1897) üzenetére


Primary92
senior tag

És tudok róla mondjuk zenét hallgatni?

(#1900) Rez_Grof válasza Oszilaci (#1898) üzenetére


Rez_Grof
őstag

nemtudom, ki kell próbálni, de szerintem nem sok mit csinál az ip tévének hogy honna kap egy NATolt ip-t.
Mostani konfigokat lementeni, hogy legyen hova vissza térni.
Vagy kipróbálhatod, hogy a PPTP tunnelinget engedélyezed a ciscon, 1723 port forwad a asus-ra, azon pedig engeded hogy PPTP server legyen.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.