Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#851) bambano válasza DcF1sh (#849) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mennyit vártál?
egy rendesebb intel szerver 5-6 percig bootol.
másrészt belevaló ram van benne?
harmadrészt hány videokártya van benne?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#852) ZCoyote válasza negyedes (#847) üzenetére


ZCoyote
őstag

Vannak "tűzfalazásra" kialakított kész OS-ek is. Pl. Smoothwall, IPFire, IPcop stb. Nézz utána kicsit. Én a Smoothwallt és az IPFire-t használtam, szerintem jók voltak. van webes konfig felületük azzal be lehet lőni őket ha nem vagy linux guru. De lehet turkálni is bennük.

Én fognék egy átlagos pc-t, vennék bele 3 db hálókártyát és kész. Egyik a wan, másik a lan, a harmadik meg a dmz-re menne.
A miénk egy P4 -es 2.4 GHz Celeron procis, 512 MB ram-os gép volt a fenti OS-ek egyikével. 50 Mb-es szinkron internetet kezelt, 150 userrel és meg sem érezte. Belőhetsz rajta proxyt, vpn-t is, stb.

Természetesen ez egy pénztárcabarát megoldás, vannak ennél komolyabb megoldások is.

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#853) DcF1sh válasza bambano (#851) üzenetére


DcF1sh
csendes tag

Időt nem mértem, de megprobálom hosszabb ideig (5050 es xeonnal kb 1-2 percet kell csak várni)

Ramok fb-dimm 2x1gb 667 esek, és eddig nem volt velük gond.
Integrált vga van rajtuk Graphics controller ATI ES1000, 32 MB onboard.

(#854) Bj Brooklyn


Bj Brooklyn
aktív tag

Hali mindenkinek!

Egy olyan kérdésem lenne, hogy dual P3-as konfig ( 2x1400Mhz, 2Gb Ram ) kitudna szolgálni egy olyan honlapot aminek nézettsége naponta max. 100 fő ( átlagban 50-60 )? A honlapon csak írások lennének meg 1-2 db letölthető PDF file meg még esetleg máshonnan belinkelt videók.
Válaszokat előre is köszönöm!

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#855) bambano válasza Bj Brooklyn (#854) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ki.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#856) Bj Brooklyn válasza bambano (#855) üzenetére


Bj Brooklyn
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm :R

Bj

Ha a Google a barátod, akkor a Wiki a barátnőd :)

(#857) negyedes


negyedes
addikt

Na tobb napi olvasgatas utan a kovetkezore jutottam:

internet->router(csak az IPS-tol fogadja a ip cimet,kiiktathato)->Firewall(stand alone gep, smoothwall-al)-> 1.FTP server(debian es proftpd) 2. Egy Linksys router(firewall es DHCP szerverkent mert penzhiany van)-> 2 AP a wifi kapcsolathoz es 2 kabeles desktop gephez es egy NAS-hoz amin a backupok lesznek. Egyelore erre futtya a keretbol nagyabol.

Mukodokepes lesz?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#858) wopi


wopi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy AMD Brazos alapokra telepített Windows 2008 r2 rendszerrel használt home server, amiből szeretnék egy biztonsági mentést csinálni. Fő cél az lenne, hogy USB pendriveról bootolva vissza tudjam állítani a rendszermeghajtó tartalmát.
Tudtok erre valamifajta alternatívát?

Köszi!

(#859) Drag77 válasza wopi (#858) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

A 2008 r2 beépítet backupja tud ilyett.Sőt még masik hardvere is . (windows 7 backupja is tudja)
lényeg full backupot csinálj (bare metal backup)
restore meneteről itt olvashatsz:[link]
backup telepítése: [link]

üdv. Drag

[ Szerkesztve ]

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#860) wopi válasza Drag77 (#859) üzenetére


wopi
aktív tag

Tökéletes, köszönöm!
Azt tudtam, hogy van beépített server backup, de úgy feltételeztem, hogy ahhoz kell egy már telepített win server, hogy vissza tudja állítani.
Más kérdés. Az itthoni szerver gépemet NAS, HTPC és torrent célokra használom. Van rajta (mint említettem) egy win2008r2, xbmc, utorrent. Érdemes volna kipróbálnom a winhomeserver 2011-et? Van értelme szenvednem vele, vagy nem fog számottevő újdonságokat adni?

Köszi!

(#861) Drag77 válasza wopi (#860) üzenetére


Drag77
senior tag

szerintem nem fog az egyegszerusitet win nem lehet anyi mindenre hasznaln

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#862) Rolly


Rolly
veterán

itthon van egy atomos home serverem amit szeretnék lassan lecserélni, mert nagyon hangos :( ... és 34-40 w körül fogyaszt. Ezért gondoltam lecserélem valami passzív megoldásra...

Ha tudnátok mondani 1-2 információt, hogy merre induljak el ... milyen rendszerekkel érdemes foglalkozni... egy 5400-as vinyó menne bele valami 1 vagy 2 terás green wd ...

ami més esetleg játszana az egy nas, de nekem olyan nas kellene ami webet tud kiszolgálni (teszt rendszer), ftp, ssh, svn

(#863) bambano válasza Rolly (#862) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a 34 wattos fogyasztású szerveredet le tudnád cserélni egy olyanra, ami mondjuk 25-öt fogyaszt, miközben ráköltesz mondjuk 30k-t. mikorra is térül meg? hint: soha.
jelen esetben a passzív az inkább a cseréhez való hozzáállást jelentse :)
ehhez képest szerintem fillérekből lehet csendesíteni a léghűtést.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#864) hati válasza Rolly (#862) üzenetére


hati
addikt

pl. egy másik atom alapú, ami kevesebbet fogyaszt. Nálam vinyó nélkül 12-13W a fogyasztás és passzív.

(#865) ZetorGumi válasza Rolly (#862) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Inkább a passzivizálás, mint a csere, olcsóbban kijön.
Egy-két db jó minőségű nagyméterű venti elhelyezve, leszabályozva, sokat segít a dolgon.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#866) hati válasza bambano (#805) üzenetére


hati
addikt

Ez cégtől függ. Náluk 150 fős cég, és 12 esx host, 88 virtuális gép.

(#867) Rolly válasza ZetorGumi (#865) üzenetére


Rolly
veterán

micro atx házban van még az atomos lapon valahogy le tudnám cserélni a ventit, de a tápban lévő 5 centiset nem tudnám kicserélni :(

(#868) Krix válasza Rolly (#867) üzenetére


Krix
őstag

tápot nem lehet benne cserélni? nem szabványos?

If it is not broken then don't fix it!

(#869) Rolly válasza Krix (#868) üzenetére


Rolly
veterán

nem fele vagy negyede a táp a normális atx-nek :(

(#870) ZetorGumi válasza Rolly (#869) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Attól még egy kis moddal tudsz bele rakni (pl a tetjére, vagy oldalára) egy nagyobb ventit.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#871) phonefan


phonefan
tag

az lenne a kérdésem, hogy egy home szerver, gyakorlatilag egy sima gép?? mármint hardweresen semmiben nem külöbözik mondjuk egy sima asztalitól??
más rendszer van rajta?? (ugytudom a windowsnak is van server verziója)

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#872) bambano válasza phonefan (#871) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehet sima gép is, de azért a hangjára oda szoktak figyelni, hogy aludni lehessen mellette.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#873) phonefan válasza bambano (#872) üzenetére


phonefan
tag

nálam a hang a legkevesebb, és amugy sem napi 24-ben menne feltétlen, csak alkalmi használatra. és a rendszer, a telepítés, a beüzemelés, inkább attól félek, hogy nem tudom majd beüzemelni, ugy hogy másik gépről el is érjem a cuccost!?

„Szeretném a látványból a lehető legkevesebbet mutatni, úgy, hogy az a lehető legtöbbet jelentse.”

(#876) Gucunja


Gucunja
aktív tag

sziasztok, tudtok olyan szoftvert mondani ami figyeli a hdd-n a szabad helyet és küld róla egy mail-t minden nap hogy mennyi szabad hely van még??

előre is köszi.

(#877) k.mark87


k.mark87
tag

Szervusztok!
Előre is bocsánat a zavarásért, már nem tudom, hova forduljak.

A szakdolgozatomat a "letöltések hatása a zeneiparra" témából írom. Most alternatív modelleket kellene javasolnom a jelenlegi elcseszett rendszer helyett.. ehhez kellene egy kis segítség. Számolni vagy saccolni kellene egy hatalmas szerver/szerverpark üzemeltetési költségét.

Konkrétan egy ilyen zene streamelő oldal lenne, amin van 4millió szám (kb 27Tb), amik 192kbps mintavételezésűek és mondjuk csúcsidőben 1 millió embert kell kiszolgálnia. (a böngészéssel is lehet számolni, de nem fontos)

Én először azt néztem, hogy a winchesterek olvasási sebessége mondjuk 100Mb/s. és ebből vezettem le mennyinek kell mennie egyszerre, hogy a nagyjából a sávszélességet kiszolgálják. Igenám, csakhogy én nem vagyok rendszergazda, fogalmam sincs, hogy a szerverek kb milyen kihasználtsággal működnek, vagy memóriából dolgoznak többet vagy hogy a fenébe van ez.

Ezek pl elég olcsó sávszélességet adnak:
http://www.virtualisszerver.biz/szerver-hosting/
1.1 millió per év 1Gbit
De a szerver igényről lövésem sincs. Csak valami alapvető számok kellenének, aminek a végén kijön, hogy 50 millió vagy 500 millió vagy 50 milliárd. Tényleg nem 4 tizedes pontossággal kell, csak nagyságrendileg

Van ötletetek mennyi lehet ?
Ha olyan szinten tudtok mondani valamit, hogy x*y*z+d=...
vagy:
Gép+kapcsolat+ember
az már álomszerű lenne. nekem fogalmam sincs, így bárminek, saccnak is örülök. Bármi jó, csak kérlek segítsetek :)

Nagyon szépen köszönöm!
Szép napot!
Sziasztok!

(#878) LucaToni


LucaToni
tag

Sziasztok kezembe akadt egy server HDD szeretném rákötni az asztali pc-re de, olyan csatlakozó felülete van hogy nem tudom milyen kábelek kellenének hogy működjön.
Ebben kérem segítségeteket köszönőm KÉP LENT!

[ITT]

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#879) Balinov válasza LucaToni (#878) üzenetére


Balinov
félisten

tippre SAS csatlakozos (serial attached SCSI)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#880) bambano válasza LucaToni (#878) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ez első ránézésre valami modernebb scsi csatlakozó, ezt asztali pc-re rendes vezérlőkártya nélkül nem fogod rátenni. szerintem ez túl drága asztali pc-hez.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#881) LucaToni válasza bambano (#880) üzenetére


LucaToni
tag

értelek tehát akkor egy rack kell neki vagy kábel esetleg rack al rátudnám kötni pc -re? milyen vezérlő kártya kell neki :S?

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#882) bambano válasza LucaToni (#881) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

drága :P
szerintem hagyd a pokolba az egészet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#883) LucaToni válasza bambano (#882) üzenetére


LucaToni
tag

LOL nem a pénzel van a bajom hanem nem tudom mi kell hozzá hogy üzembe helyezzem , kézen fogható információ kellene hogy mi ez a csatlakozó mit kell beszereznem hozzá és enyí :)

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#884) bambano válasza LucaToni (#883) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

beírod a gugliba a pontos típusszámot és kiderül. arra a típusszámra, ami a hirdetésben van, semmit nem ad ki a gugli.

mondjuk én 170 gigás diszket nem láttam még, csak 143-ast scsi-ben, úgyhogy lehet még itt meglepi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#885) bambano válasza LucaToni (#883) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szóval egy kis guglis találgatás után ez egy seagate cheetah ST3146807 fc diszk, ami formattáltan 146 gigás, 1 vagy 2 gigahertzes fc csatolóval.

na ezt te nem fogod berakni asztali pc-be :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#886) LucaToni válasza bambano (#885) üzenetére


LucaToni
tag

mi be rakják amugy? google.hu-n alig találtam valamit és ez azért 170G mert ez FCV változat nem sima FC

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#887) bambano válasza LucaToni (#886) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

storage-ba, és ez 146 gigás. mivel fcv végűt nem talál a gugli, lehet, hogy valakinek a módosított cucca, firmware-je vagy egyebe van benne. scsi diszkeknék mindig méretduplázás volt, köztes állapot (legalábbis a nagyvállalati diszkeknél) nem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#888) Rez_Grof válasza LucaToni (#886) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Valószínűleg EMC CX vagy Symmetrix seriesbe Tier 2-es disk.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#889) Krix válasza Rez_Grof (#888) üzenetére


Krix
őstag

Jöhetett éppen HP storage-ből is. A lényeg, hogy tényleg nem sima gépbe való.

If it is not broken then don't fix it!

(#890) LucaToni


LucaToni
tag

köszönőm a válaszokat utolsó három hozzá szóló információ érdekelt. Azelőttieké elég ramaty és használhatatlan volt :P

Eladó fa nálam és ingyenes fakivágás!

(#891) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Elektromechanikus fedélzárat (Hood Lock) keresek ! [link]
Hátha valakinek akad olyan gép, amiből ki tudja szerelni, vagy rosszból bontani (pl. alaplaphibás lett).

(#892) MaxxDamage


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni IBM xSeries 220 Server RAM ügyében, hogy lenne 4db 1GB-os 133Mhz-s SD Ram Pontosan.: ITT Ezt kezeli-e a lap , és ECC ram-e vagy sima SD ?

Neten utánanéztem, de meggyöző info-t nem találtam róla !

A segítséget / információkat előre köszönöm ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#893) Rez_Grof válasza MaxxDamage (#892) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A x220 IBM honlap szerint max 4x 1GB PC133 ECC SDRAM ot tud fogadni.
Tipus szám alapján a kingston ECC server ram, valószínűleg működne vele vas, egy próbát mindenképen megér.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#894) MaxxDamage válasza Rez_Grof (#893) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Thanks ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#895) bambano válasza Rez_Grof (#893) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Reg. ecc az a ram.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#896) MaxxDamage válasza bambano (#895) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Jelenleg van a Gépbe 3x256 MB IBM , 1x512 MB IBM (133MHz FSB) és 2x 1.4 Ghz/512k/133 PIII-S -el Remekül teljesít , veri az AMD és P4-s konfigokat.... meg a tesztek említésre méltóak! :D

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#897) bambano válasza MaxxDamage (#896) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

tudom, nekem is van ilyesmi gépem (nekem rackelhető van, nem torony).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#898) Rez_Grof válasza bambano (#895) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tény, RDIMM igen.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#899) MaxxDamage válasza Rez_Grof (#898) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Asus CUV4X-D Rev.1.03 - támogatja ezt a RAM fajtát ? (elvileg azis server lap , vagy mi?!?) :Y , Sima 1GB-os 133MHz-s SD -t viszi az tény.

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#900) Rez_Grof válasza MaxxDamage (#899) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát nem kifejezett szerver deszka, csak DIMM-el megy leirás szerint.
"The DIMMs must be 3.3Volt unbuffered SDRAMs"

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.