Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Alex91 válasza FireKeeper (#650) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem eleg lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#652) sellerbuyer válasza FireKeeper (#650) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez kell neked:
[link]

Az aláírásodra: már a 44k-48k, 48k-96k viszonylatban is kihallani cefetül, a 44k-96k viszonylatban zongorázni lehet a különbséget. Ha neked nem sikerül, sajnos vagy a füleddel van a gond, vagy sokkal inkább a berendezések, amivel próbálkoztál, nem ütik meg azt a minőségi szintet, hogy visszaadják a megfelelő hangélményt.

[ Szerkesztve ]

(#653) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Sziasztok!

Game Hostingolásban jártas ember írjon rám legyen szíves.

Pénzkeresési lehetőséget ajánlok!

(#654) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Össze kellene dobni egy server gépet.
Amire kell:
- FTP (5-10 user)
- WEB (kb 15db alacsony látogatású weboldal [oldalanként napi 50 lekérés max] )
- TORRENT
- TS server (3-5 server)

Szóval ami kellene:
Alaplap + CPU + Memória + Ház + Táp
(A HDD már adott)

Gigabites hálózaton lesz, így jó lenne a teljes sebességet kihasználni.
(Habár tudom a HDD lesz a szűk keresztmetszet.)

Ja és a legfontosabb: Max keret 60k.

Köszönöm a segítségeteket.
:R

(#655) bambano válasza akom (#654) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

60k-ból szerintem igyál meg egy sört. egy rendes szervervinyó alig van meg ennyiből.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#656) akom válasza bambano (#655) üzenetére


akom
senior tag

Véleményed szerint akkora igényeim vannak amiket egy normál géppel nem tudnék kielégíteni ?

(#657) Alex91 válasza akom (#656) üzenetére


Alex91
félisten

HP Microserver, bár nem tudom, hogy mi az a TS... :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#658) sellerbuyer válasza akom (#654) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Szia!

Itt a megoldás:

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#659) sellerbuyer válasza Alex91 (#657) üzenetére


sellerbuyer
őstag

TS = Team Speak, azaz játék közbeni dumcsiparty. :)

(#660) bambano válasza akom (#656) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

60k-ból normál gépet se nagyon lehet venni, nem még olyat, amit leraksz egy szerverhotelbe, 1 gigás hálózatra és szeretnéd, hogy ne purcanjon ki...

lehet venni valami abszolut low end vargánya tápos codegányos valamit, ami messziről, hunyorítva számítógépnek néz ki.

olyan gépet, amit nem sírva tesz fel a hoszting operátor a polcra, alsó hangon 3x ennyi nettóból +fa lehet kihozni. olyan gépet, amiről meg messziről is látszik, hogy szerver, 450k-tól felfelé.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#661) bambano válasza sellerbuyer (#658) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ehhez már csak beszerezhetőséget kellene írnod, mert ezen a ponton én lepattantam a témáról...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#662) akom válasza bambano (#660) üzenetére


akom
senior tag

Azt értem, hogy szerinted csak több száz ezerből lehet kihozni egy szervert, de itt most nem az volt a kérdés....
A kérdés az, hogy ebből a pénzmennyiségből mit lehet kihozni.

Ez a HP Microserver tetszetős.
Az általam írt dolgokra ez a CPU elég lenne?

(#663) bambano válasza akom (#662) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

60k-ból olyat, amit nyugodt szívvel be lehet tenni egy hosztinghoz, nem lehet.

jaja, a hp microserver tényleg tetszetős, csak már történelmi, mert nem gyártják és beszerezni sem egyszerű.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#664) sellerbuyer válasza akom (#662) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Bőségesen. Olvasd el a témaindító írást, ott találsz az első oldalon egy CPU benchmark listát, abból kiderül a CPU teljesítménye.

Új típus kerül hamarosan forgalmazásra, N40L néven, ebben már 1.5-ös proci lesz és alapból 2giga RAM, valamint 250-es HDD. Ennek a gépnek a teljesítményéről is olvashatsz a fórumban, nem is olyan régi hozzászólásokban. Javaslom egyébként is olvasgatni a topic-ot, meglepő dolgokat olvashatsz a gépről.

Lesz majd egy 2.2-es procis változat is valamikor a jövőben.

A lényeg, hogy az N36L teljesítménye is lenyűgöző, minimális fogyasztás mellett. Nem semmiért nem lehet már kapni, rengeteget elkapkodtak belőle. Jómagam web/ftp szervernek és általános célú gépnek is használok egyet-egyet és most ha minden jól megy, kéz alól veszek egy harmadikat.

N40L-el is szemezek, lehetséges, hogy abból is veszek egyet, amint értelmes ára lesz, aztán az N36L a 6450-es VGA-val megy a gyereknek játszani, meg általános célra, nekem meg az 1.5-ösbe befeszít egy jobb VGA, meg ami kell a munkához, mindennapokhoz. :)

4 magos izomgépet dobtam a sarokba emiatt a gépecske miatt, ott porosodik most is. Egy évben egyszer-kétszer előkapom esetleg játszani (viszont az N54L arra is tökéletes lesz már, de lehet, hogy akár az N40L is, viszont az N36L sem rossz, teszteltem! Esetleg egy durcább VGA kell ha játszani is akarsz.), aztán ennyi, lehet, inkább eladom ezt a nagy dögöt.

(#665) sellerbuyer válasza bambano (#663) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Nagyjából minden rosszul tudsz.

Ő nem hostingot akar, hanem saját részre (vagy nem csak sajátra, tökmindegy) pár kis látogatottságú weboldalt üzemeltetni, nagy különbség.

A microserver-t nem csak hogy gyártják, de új típusok jönnek ki belőle, mert kb. világsikert aratott. Olvasd el az alábbi hsz-emet!

[ Szerkesztve ]

(#666) Alex91 válasza sellerbuyer (#665) üzenetére


Alex91
félisten

mert kb. világsikert aratott

Mondjuk inkább azt, hogy itthon olcson kiszortak a kifuto termeket.... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#667) sellerbuyer válasza akom (#662) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Pár tény, hátha segít:

Digikábeles 20/10-es neten üzemeltetek Ubuntu+ISPConfig 3 alapú szervert kb. 8 weboldallal, igaz, nincs köztük pl. letöltő oldal, mert az durván leterhelné a sávot, ahhoz jóval nagyobb sávszél kell, ez egyértelmű.

Digikábeltől kértem állásfoglalást, a válasz az volt, amennyiben megrendelem a fix IP-t, részükről nyugodtan üzemeltethetek szervert. Ez valami havi 2.800 Ft-ot jelent.

A leglátogatottabb oldalon jelenleg napi 2000 körül van a látogatottság, de mivel új oldal még, ezért napról napra nő. Egyszerre legtöbben 160-an böngészték ezt a honlapot, ekkor a microserver proci- és összterheltsége 0.2 volt az ISPConfig 3 szerint. Hogy ez most nála 2%-ot jelent, vagy 20%-ot, az rejtély (a proci 800-on megy, 1.3-mon még sohasem ment). A lényeg, hogy emellett a 160 ember mellett Pestről és vidékről tesztelve úgy pörgött lefelé minden oldal, mintha nem lett volna rajta senki. Ez mondjuk érthető webszervernél, hiszen weboldalaknál a terhelés egészen másképpen jelentkezik, mint mondjuk egy belső hálót kiszolgáló szervernél.

A másik topic-ban már leírtam, itt csak a lényeg: 33Wh-ra jön ki kb. a webszerverem átlagfogyasztása. Havi szinten durván br. 2.300-2.500 Ft kiadást jelent az ELMÜ kalkulátora szerint. 2GB ECC RAM és egy 320-as vinyó van benne, semmi egyéb.

(#668) sellerbuyer válasza Alex91 (#666) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hú de nagyon nem értek egyet, olvass külföldi fórumokat is szerintem...

(#669) bambano válasza sellerbuyer (#665) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Veled ellentétben én el is olvasom, amire válaszolok.
Te az n36l-et javasoltad, ami valóban belefér a költségkeretébe, de már nem gyártják. A tapasztalatom az, hogy nehéz vagy lehetetlen beszerezni.
"Ő nem hostingot akar": nem tudom, ez alatt mit értesz, azt, hogy ő akarna hosting szolgáltatóvá válni, azt rajtad kívül nem mondta senki. Azt írta, hogy gigabites hálón lesz, az egész sávszélességet ki akarja használni, ebből következik, hogy hostingba rakja (mert azt fel sem merem tételezni, hogy egyetemi hálózatra dugná illegálisan, máshol meg nincs gigabit).

[link]

a további hsz-eidben a tényekre kellene szorítkozni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#670) sellerbuyer válasza bambano (#669) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Teljesen igazad van mindenben. :R :R :R

(#671) sellerbuyer válasza Alex91 (#666) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Mondjuk inkább azt, hogy itthon olcson kiszortak a kifuto termeket....

Erről még egyébként az jutott eszembe, hogy ha jól emlékszem, úgy volt az, hogy brutális árral indítottak és beletelt egy kis időbe (azért nem olyan sokba), mire rájöttek, hogy 80 rugós áron kutyának nem fog kelleni a termék, mert abban a szegmensben durván vannak versenyképes vetélytársai. Viszont az árcsökkentéssel nagyon jó húzást csináltak. A kiszórás érdekes elképzelés lett volna, hogyha nem lett volna annyira jó a termék, hogy el lehessen ennyiért is adni. Szóval szerintem messze nem volt még ez akkoriban kifutó terméknek nevezhető, amikor levitték az árát olyan szintre, hogy megérje megvenni. Persze lehet, hogy tévedek.

Mondok neked egy érdekeset: br. 40k-ért fogom megvenni az N40L-t már most, amikor még 92k az ára. :) Szóval erre is rá lehetne fogni, hogy kifutó termék kiszórása, ha csak az árát nézed, de mégsem az. :)

(#672) Alex91 válasza sellerbuyer (#671) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, de mintha bejelentettek volna, hogy a HP kilép a PC uzletagbol. Meg ugye a tábla gepuket is bagóért osztogattak, mert azt is befejezték. Mert 30k-ert őszintén mit kapsz máshol? Ez nagyon alacsony ár volt...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#673) akom


akom
senior tag

Na hogy tisztába tegyem a dolgokat.
Lesz lehetőségem egy gépet elhelyezni gigabit portra, igen jutányos áron.
Na most, ha szólnak azonnal kell egy gépet vinni amivel betudom magamnak foglalni a helyet.
És sajnos most hirtelen nincs 400k m egy rendes gépre.
Ezért egy alacsonyabb költségvetésből, az általam használni kívánt szolgáltatások kielégítésére alkalmas gépet szeretnék összerakni.
(Mivel nem dedikált gigát kapok, így tuti nem fog mindig max sebességen pörögni a gép, de ha lehet akkor a lehető legtöbbet szeretném kihozni.)

[ Szerkesztve ]

(#674) sellerbuyer válasza Alex91 (#672) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Azt már tisztázták egy másik topic-ban, hogy a PC üzletág nem egyenlő a szerver üzletággal. A szerver üzletág ugyanis megmarad, sőt, egyre jövedelmezőbb, így csak a PC-ből szállnak ki.

A táblagéppel komoly gond volt, ha jól tudom, konkrétan már nem emlékszem, hogy micsoda. Talán az oprendszer volt melléfogás, vagy ilyesmi, de tény, hogy azt azért kellett bagóért kiszórni, mert hatalmas melléfogás volt.

A 30k-56k körüli ár valóban durván olcsó, de ha megnézed, ebben a szegmensben nem annyira egyedülálló. Itt nem is annyira önmagában az ár, mint inkább az érte kapott minőség, teljesítmény és fogyasztás (valamint a sok-sok értékes paraméter) tökéletes kombinációja a nyerő és egyedülálló.

(#675) sellerbuyer válasza akom (#673) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Majd bambano :R :R :R megmondja neked a frankót mindjárt, figyeld csak meg.

(#676) akom válasza sellerbuyer (#675) üzenetére


akom
senior tag

Aszondod ?

Megértem Őt is.
A legjobbat szeretné az embernek, és ezért hálás is vagyok Neki, de sajnos nincs rá annyi pénz. :(

(#677) Alex91 válasza sellerbuyer (#674) üzenetére


Alex91
félisten

Azért szeretnek látni alternatívát, ami árban ennyi és tudásban is! A váltó cuccot se ennyire arazta be a HP...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#678) sellerbuyer válasza akom (#676) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Ez nagyon tetszik:

Eszembe nem jutott volna saját szmájlik használata így. :)

(#679) sellerbuyer válasza Alex91 (#677) üzenetére


sellerbuyer
őstag

Hát éppen ezt írtam én is, hogy árban van alternatíva, de tudásban nem. Pl. E350 árban kb. itt van, de tudásban messze lemaradva.

A "váltó cucc" ára is pont ennyi lesz majd idővel, csak előbb kidobják jó drágán. Tudják, hogy kutyának nem fog kelleni annyiért, valójában azért csinálják, hogy amikor felére leviszik az árát, úgy érezze mindenki, hogy ingyé van és vigyék, mint a cukrot, ősrégi módszer.

[ Szerkesztve ]

(#680) Alex91 válasza sellerbuyer (#679) üzenetére


Alex91
félisten

A 30k-56k körüli ár valóban durván olcsó, de ha megnézed, ebben a szegmensben nem annyira egyedülálló.

Te ezt írtad... Szóval milyen szegmensben nem egyedülálló az ara :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#681) sellerbuyer válasza Alex91 (#680) üzenetére


sellerbuyer
őstag

A kis-közép teljesítményű gépek szegmensében, ahol a kis fogyasztás és az olcsó ár az elsődleges célok.

Úgy is fogalmazhatnék, hogy ezekkel a procikkal szerelt gépek szegmense: [link]

... nyugodtan beleértve a netbook-okat is.

(#682) Alex91 válasza sellerbuyer (#681) üzenetére


Alex91
félisten

Azt majd netbookbol csinálok szervert... :W

A Microserver árában KATEGÓRIÁJÁBAN én nem tudok semmit, a sima 4 lemezes NAS-ok is joval drágábbak! (Igen, 70-90k körüli ár a reális a többiekhez nézve. Ez igen akciós ár volt...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#683) gyurielf2


gyurielf2
csendes tag

Nem kell a mellébeszéd. 60 ból meglehet oldani a srác kívánatát kielégítő gép beszerzését. Term inkább használtan =)

(#684) bencze válasza Alex91 (#666) üzenetére


bencze
senior tag

Lehet, hogy kiszórták de már 1 éve szórják, angoloknál is régóta volt akció ami feleárra levitte. Talán nem csak ott, angol fórumot olvasgattam többek közt.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#685) Alex91 válasza bencze (#684) üzenetére


Alex91
félisten

Hmmm, mennyibe kerul a 40L? Akkor? Nem azt csinalta a HP, hogy je, ennek 30k az ara, es ha levaltom, akkor annak is kb. annyi lesz. Egyertelmuen leakcioztak, kiszortak a keszletet. (Plane, ha mar nem is gyartja, ugye...)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#686) gyuszito


gyuszito
senior tag

Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne, hogy egy jelenleg csúcs gép ( I7 2600K, 8giga esetleg 16 giga DDR3 1800/2000Mhz, HD 6990 4Gb P8Z68 DELUXE) Alkalmas lenne-e a mai játéklok futtatása mellett Szerver gépnek? MMORPG Szerver futtattására kellene! (Metin2 Privát szerver) Avagy mindenképpen kifejezetten Szerver Proci és Ramok kellenének bele?

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#687) bambano válasza gyuszito (#686) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

szerintem a lóerő elég lenne, nem is a szerverproci a kérdés, hanem az, hogy ezt a cuccot rendes alkatrészekből rakd össze.

amellett, hogy minőségi legyen a cucc, olyan házat vegyél, ami nem nyeklik-nyaklik és alapos hűtést lehet összerakni benne. a tuningot meg el kell felejteni, a memóriavezérlő gyári órajelén kell hajtani a memóriákat. nekem se az asus, se a gigabyte automatikus tuningja nem jött be mostanában.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#688) gyuszito válasza bambano (#687) üzenetére


gyuszito
senior tag

Én csakis Asus-ban gondolkodom :) (kinek mi tetszik) Ramokra Kingmax-ot néztem, mert mostansáág elég jók.. Procin nincs mit variálni. alaplap szerintem elég jó.., őőő más nem nagyon van. Tuningban nem gondolkodom, mert MINEK????? :D
Esetleg, hogy ramból mindenképpen megéri-e a 2000mhz es? avagy jó az 1800? vagy melyik a jobb? :DD :R
Szerk: Ram fölösleges a 16Gb igaz? (habár elég hosszú életű gépnek lenne, szóval jövőre nem vennék újat. De viszont egy játék sem használ 1 1.5 gb nál többet legjobb tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#689) gyurielf2 válasza gyuszito (#688) üzenetére


gyurielf2
csendes tag

Nem a mhz a mérvadó =) hanem a mennyiség =)

(#690) gyuszito válasza gyurielf2 (#689) üzenetére


gyuszito
senior tag

Tehát 16? :D Legalább 4-5 évig nem szeretnék költeni rá.. Gyári hűtése jó az ASUS HD 6990 4gigásnak? Vagy egyből csere valami tuningra? Valamint alap órajelek mellé maradhat a gyári Intel hűtő?

Más: Ne várjam meg a S 2011 et? (bár kezdésként atomdrágák lesznek =/

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#691) gyurielf2 válasza gyuszito (#690) üzenetére


gyurielf2
csendes tag

Figy metin 2 szervert 2 giga rammal elfuttatsz vígan :d , a videókártyád meg ki is veheted mert nem használja a szerver futtatásakor =) mivel konzolba fut =D és bőven elég :D nemkell megvárd tökéletes a jelenlegi =)

(#692) bambano válasza gyuszito (#688) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de nem csak az alaplapnak kell jónak lenni, hanem pl (és kiemelten) a tápnak is. mondjuk egy corsair.

a ram fizikailag végülis mindegy, én olyat vennék, amin van hűtőborda, de nem csak egy lemez, hanem valami nagyobb. pl ezen már érthető.

én azt mondanám, hogy vegyél bele 16 gigát, de azt a rengeteg ramot meg is kell hajtani meg áramot is adni kell neki. a gigabájtnak van olyan alaplapja, amit ha telerakok rammal, akkor befuccsol a túlhajtás. 2000-es ram? minek? megnézed, hogy az alaplapi chipset mennyit tud alapértelmezésben az intel szerint és olyan ramot kell bele venni. se asus, se gigabyte alaplapokkal nem jött össze nekem mostanában a gyári overclock. vagy lesz türelmed szórakozni az időzítésekkel... oké, hogy te nem gondolkodsz tuningban, de sok alaplap alapértelmezésben csinálja. néhány alaplap rosszul.

szerintem ha két modult raksz bele, az javít a szellőzésen és a chipsetet sem terheli annyira, mint 4. 2x4 giga az jó.

ui: tök felesleges 2000-es ramot venni bele, ha a chipset stabilan csak 1333-at tud.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#693) bambano válasza gyuszito (#690) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a gyári intel hűtő szerintem jó, csak hang szempontjából lehet kifogásolni...
a 2011-et én nem várnám, a sandy bridge eléggé bejövős..

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#694) gyuszito válasza bambano (#693) üzenetére


gyuszito
senior tag

Köszönöm válaszod!
Az alaplap valóban csak 1600 ig kezeli. Erre nem gondoltam, mert reméltem, hogy ezek a lapok már röhögve bírják a 2000mhz-es ramokat. Tévedtem =/ én is 8 gigára gondoltam, mert elég. 4-5 év múlva is elég lesz..Mostani gépemben egy Coolink BAT van, és azt kell mondjam, hogy semmi hangja. Emléxem, mikor összeraktam, a géppel szembe ültem, és első indításnál riadtan nyúltam bele a ventibe és daraboltattam fel az ujjaimat, mert egyszerűen nem érzékeltem a hangját. Ez 2x is előfordult, azóta bízom benne. :DDD
Akkor valószínűleg ez lesz a megfelelő. Azon agyaltam még, hogy ki fogja-e hajtani a 6990 et? Végülis ez a 2 Hardware most jelenleg a csúcs, csak-csak össze vannak hangolva.
Még egyszer köszönöm a válaszotokat! Tiszteletem! :R
Szerk.: Tápra én is valamiféle YESname-re gondoltam, csak nem tudom, hogy körülbelül mekkora kéne neki. 2x2 Terrás vinyó lesz benne. 650 es környékén gondolkodom!

[ Szerkesztve ]

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#695) gyuszito válasza gyurielf2 (#691) üzenetére


gyuszito
senior tag

Azzal tisztában vagyok, csak Szervergép mellett a fő funkciója játékgép lenne :) nem 2 évre. :)) :R
UI.: Köszi, hogy válaszoltál!

Nem az számít, hogy mit mond, hanem hogy Ki mondja!

(#696) djsilas válasza akom (#654) üzenetére


djsilas
tag

Ja és a legfontosabb: Max keret 60k.
Enélkül a mondat nélkül még lehet, hogy tudtam volna is mondani vmi értelmeset... Így max annyit mondok, hogy HP Microserver :))

(#697) bambano válasza djsilas (#696) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

újonnan be lehet szerezni?
nem kötözködés, nekem is kellene.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#698) djsilas válasza bambano (#697) üzenetére


djsilas
tag

Gondolom mekkora igényed van rá... :D
Nem olyan olcsón, mint régen, de elvileg még lehet beszerezni link. De kb 2 héttel ezelőtt még biztosan lehetett :)

Processors 2
Model AMD Athlon(tm) II Neo N36L Dual-Core Processor
CPU Speed 1.3 GHz
BUS Speed
Cache Size 1024 KB
System Bogomips 5193.91
Listening IP 192.168.1.200
Kernel Version 2.6.26-2-amd64 (SMP) x86_64
Distro Name Debian GNU/Linux 5.0.8 (lenny)

(#699) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Nekem egy olyan kérdésem lenne, amit elsősorban szerver környezetben edzettebbek könnyebben válaszolnak meg.

Szóval nekem a SAS dolgokról lenne kérdésem. Eléggé össze vagyok zavarodva. Youtube-on néztem egy videót ahol egy csávó beszélt a SAS kártyákról és a SAS expanderről.

Link itt:

[link]

Valami olyasmit mond hogy 1 vezérlőkártyával 2000 meghajtó is vezérelhető vagy lehet rosszul értem?

Nem világos számomra hogy több tároló esetén hogyan kötik össze a SAS expanderrel ezeket? Valaki lassan érthetően el tudja nekem magyarázni?

A kiindulási pont az, hogy van egy dobozom amiben van mondjuk 16 HDD ezek be vannak kötve a kártyába. Na most én szeretnék további 2x16 HDD-s tárolót összekötni? Mit kell csinálni?

A neten találtam egy képet itt:
[link]

Ez a kép annyiból rossz, hogy egy vezérlő kártyán nincs hátul ennyi ki és bemenet...

Az adaptec oldalán pedig azt írják a kártya specifikációjánál, hogy 256 HDD-t is lekezel.

Kicsit össze vagyok kuszálódva. A kérdés vagyis inkább a kérés az lenne, hogy valaki tényleg mint kezdő számára részletesen le tudná vezetni hogy hogyan is lehet több tárolót összekötni? Mert ez nem világos számomra :(

Előre is köszi a segítséget.

(#700) Krix válasza Mexildos (#699) üzenetére


Krix
őstag

Röviden:

Teszel a gépbe egy olyan SAS kártyát amin van külső csatlakozó és erre teszel egy külső SAS tárolót (Disk shelf). Ezekben általában már benne van a SAS expander és van rajtuk még port további SAS tárolóknak. Tehát ezeket így láncszerűen egymáshoz kapcsolhatod.

Aztán belépsz a Raid kártya BIOS-ába vagy a management software-be és létrehozod a raid tömböket. Ennyi. A kártya ugyanúgy látja a külső lemezeket mint a belsőket.

If it is not broken then don't fix it!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.