Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1301) Youme válasza Rez_Grof (#1299) üzenetére


Youme
csendes tag

Erre (partició lementés) mit használtok? A napokban próbáltam a Norton Ghost 15-öt. Ez már kompatibilis Win7 alatt, de mikor egy merevlemezt le ghostoltam vele és elraktam máshová a fájlokat, utána nem bírtam visszaállítani. Mindig azt írta hogy valami recovery point eltünt. Régebbi verzióknál tök egyszerűen kiválasztottam, hogy egy fájlból melyik particióra akarom nyomni a ghostolást, de most minden másképp volt és nem találtam. Nincs valami jobb program erre? Vagy csak tovább kellett volna próbálkoznom? Bocs a félig off-ért!

(#1302) tomi319 válasza Rez_Grof (#1291) üzenetére


tomi319
tag

Bocs, rosszul fogalmaztam, 12 MB-os értéket routerre kötött hddről másoláskor értettem, mert ott a hardver a gyenge pont. :)

(#1303) Xmodule válasza Rez_Grof (#1292) üzenetére


Xmodule
őstag

i3 szoba sem jöhet. Még mindig vacillálok melyik CPU legyen. g465 vs 847. Az a baj hogy egyiket sem ismerem... HDD nek már megvan egy 3TB WD NAS. G465 1 magos 847 meg 2 magos mégis a G465 gyorsabbnak tunik interneten.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1304) Youme válasza Rez_Grof (#1292) üzenetére


Youme
csendes tag

Helló! Azt honnan lehet kideríteni, hogy a vásárolandó HDD az szerverbe illő, ahogy írtad 7x24 működésre tervezett disk?

(#1305) siryeti válasza Youme (#1301) üzenetére


siryeti
tag

Szia Acronis cuccokat ajánlom, eddig még minden mentést tökéletesen helyrerakott.

(#1306) Xmodule


Xmodule
őstag

Nah most már 98%, hogy ez lesz a konfig. Nagyon AMD ellen voltam, de tesztek alapjan ugy látom ez lesz a befutó.

ASRock E350M1 AMD A50M Fusion E-350 2xDDR3 mITX
Chieftec Uni BT-02B Tower 180W Black mITX
Corsair 4GB Intel/AMD PC3-10666, 1333MHz, 1x240 DIMM
Western Digital Red WD30EFRX 3TB 64MB 3.5" SATA-3

Vélemény?
Közben kacsingatok arra felé is, hogy kicserélem a WD TV Live -ot erre a kis gépre. És akkor igy lesz egy Server/HTPC kombo.

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#1307) Rez_Grof válasza Youme (#1304) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Gyártó honlap, meg ami drágább az árlistában pl: WD Red, WD RaidEdition, Hitachi 7K, .
Szerver diskeket /SAS, FC, 10-15k rpm/ ne keverjük ide mert arra isten pénze se elég, meg bazi hangosak.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1308) Youme válasza Rez_Grof (#1307) üzenetére


Youme
csendes tag

Köszi szépen. Neked hála végre értem (utána olvastam) a WD merevlemezek színeit, hogy mit is jelentenek. :)

(#1309) thomas791


thomas791
tag

Segítségre lenne szükségem...
Kaptam 1 dell power edge sc1600-at 4 hdd vel, de a kettő
st336607lc vinyók " not responding" állapotba kerültek, kapacitásuk 0
hogyan lehet gyáriba vissza állítani?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
ÜDV!
Tamás

[ Szerkesztve ]

Megbizhatóság? Nézz utánna!

(#1310) wxppro


wxppro
aktív tag

(#1311) xigris


xigris
őstag

Sziasztok! Egy ilyen lapotszeretnék házi szervernek 2gb rammal bírná mondjuk egy xp-vel a filmeket streamelni egy 1.5tb-s hdd lenne rajta :R

[ Szerkesztve ]

(#1312) hati válasza xigris (#1311) üzenetére


hati
addikt

Mit jelent a streamelni? Fájl megosztás?

(#1313) wmati válasza hati (#1312) üzenetére


wmati
addikt

(#1314) xigris válasza hati (#1312) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
A lényeg a 1.5tb-os vinyón ami van film azt azonnal onnan játszanám le nem kell a gépre letölteni linuxhoz simán elég de xp-hez is?

wmati: :R

[ Szerkesztve ]

(#1315) wmati válasza xigris (#1314) üzenetére


wmati
addikt

xp még határ eset mert nem olyan rendszer igényes szörny mint a újabb társai

(#1316) xigris válasza wmati (#1315) üzenetére


xigris
őstag

Esetleg valami ötlet mi lenne a jó? :R

(#1317) wmati válasza xigris (#1316) üzenetére


wmati
addikt

szoftveres hardveres oldalon ?

(#1318) xigris válasza wmati (#1317) üzenetére


xigris
őstag

Szoftveres mert a lap meg a ram és a hdd meg van így csak össze kéne rakni :R

(#1319) wmati válasza xigris (#1318) üzenetére


wmati
addikt

rakd össze paolj rá linuxot aszt helóóóó

(#1320) xigris válasza wmati (#1319) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
kipróbáltam xp-vel mind 2 tv-n 720p-s film ment a proc terhelés olyan 8% körül mozgott igaz ha neteztem rajta megugrott de az nem számít mert úgysem lesz rajta netezés :R

(#1321) wmati válasza xigris (#1320) üzenetére


wmati
addikt

Hogy áll a dolog ? kész is ?

(#1322) xigris válasza wmati (#1321) üzenetére


xigris
őstag

jelen pillanatban még karton dobozban leledzik :B de folyamatban van hozzá a házkészítés is amúgy müködik rendesen

(#1323) wmati válasza xigris (#1322) üzenetére


wmati
addikt

Aztán nehogy zárlat legyen :D Raksz majd fel képet milyen házat kapott ?

(#1324) xigris válasza wmati (#1323) üzenetére


xigris
őstag

Ha kész lesz az eredeti akkor igen a terv az hogy fa házikót kap (remélem addig kibírja így zárlat nélkül) :D

(#1325) wmati válasza xigris (#1324) üzenetére


wmati
addikt

Csaknem lesz semmi baja

(#1326) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok.
A következőben szeretném a segítségeteket kérni. Eljött az idő,hogy szakdolgozatot írjak (végre). :C
Téma egy szerver szekrény kialakítása.
Tudtok esetleg olyan dokumentumot, v bármi segédletet, ahol pontosan le van írva h mit hogyan kéne csinálni, a kábelezésről, a tápellátásról....
Nyilván nem azt várom el h ti írjátok meg helyettem :), csak kéne egy kis help az elinduláshoz..
Előre is köszönöm.

(#1327) bambano válasza sesomaru1989 (#1326) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, mennyire való ide a téma, mivel szerverszekrényt ritkán építünk házi szerverhez...

minden nagy gyártónak van saját szerver-rack rendszere, ibm-nek is, hp-nak is. ezen kívül itthon nagyon gyakori a rittal, mint gyártófüggetlen rack szekrény (a jobbak közül), rendes szekrényen belüli kábelezést eddig a panduittól láttam csak.

de milyen iskola, ahol egy szekrény a szakdolgozati téma... legalább egy rendes szerverterem lenne.

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1328) sesomaru1989 válasza bambano (#1327) üzenetére


sesomaru1989
aktív tag

igazábol a téma lehetne a szerverterem kiépítés is, sikerült szer tenni egy rital szekrényre, csak at lenne a fontos h mit rakjak bele hardveresen, milyen kábelekkel stb... vmi kis olvasmány erről. Maga a szerver szoftveres kialakítása készülőben van... bár azzal is akadnak problémák, de most ugymond a fizikai réteg kialakításával vagyok elfoglalva. Ehhez kellene segítség, h mit hova miért? Tudom nem egyszerű a kérdés...

(#1329) Rez_Grof válasza sesomaru1989 (#1328) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Egy szerkrény szeritem elég karcsú téma egy diplomamunkához.
Esetleg egy légkondicionált, tűzbiztositott, hangszigetelt, villámvédet, jól kábelezhető, szüntementes áramforrással ellátott, 80-100 kWh fogyasztásra méretezett teremről szebbet lehet irni, meg persze számolgatni. Oda figyelve a gyenge-, erős áram, üvegszál használatára, igényeire.

De ez mondjunk tényleg nem a topicba vágó téma.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1330) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azért kérdezek, hogy egyáltalán érdemes-e belevágnom szerintetek a következőbe:

Adott egy ilyen Dell Optilex 745 Small Form. Ő lenne a szerver, és a következő feladatot szeretném rábízni jelenleg:
- 2 PC-t kellene kiszolgálnia audio/video tartalommal (jellemzően fullHD, és a zene is jobb fajta minőségű)
- 2 telefon, ritkán használva, illetve egy tab, amire stream-elni kellene 720p, 1080p filmet.
Illetve hamarosan érkezik egy konzol (talán Xbox360), és az is fog kérni a médiatartalmakból időnként.

A rendszer az internetet egy WR1043ND wifi routeren keresztül kapja, és a telefont/tabot ez szolgálja ki wifin.

Véleményetek szerint a Dell elbírná ezt a feladatot, vagy ne is próbálkozzak vele? (Jelenleg egy spórolós 1,6 GHz-s Celeron van benne, meg 1,5 GB DDR2)
Illteve oprendszernek mit javasoltok? :U

Előre is köszönöm a véleményeket! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1331) Játékos válasza Játékos (#1330) üzenetére


Játékos
addikt

Az kimaradt, hogy esetleg erre megfelelő lehet a router önmagában is, ha arra kötöm a wincsit? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1332) xigris válasza Játékos (#1331) üzenetére


xigris
őstag

Szia!
Szerintem a router már kevés lenne főleg ha 1080p filmeket kell a minidlnan lejátszani.
Nekem most egy integrált fm1-s lap (1.5ghz 2gb ddr3 ram) xp van rajta serviio fut rajta és eddig csak 720p filmekkel néztem 2 tv-n egyszerre de olyan 8-max 10% prociterhelés volt

(#1333) Játékos válasza xigris (#1332) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi! E szerint nem halálra ítélt kisérlet...:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1334) xigris válasza Játékos (#1333) üzenetére


xigris
őstag

Nincs mit

(#1335) Joseppe210


Joseppe210
tag

Szevasztok. Beszereztem egy Wyse V10L Szerkezetet. Külső hdd-vel torrent szervernek és hálózati tárolónak szeretném használni. De igencsak meggyűlt a bajom az erre megfelelő op rendszer meg találásával. Nincs valakinek ötlete a dologgal kapcsolatban?

JP210

(#1336) Rez_Grof válasza Joseppe210 (#1335) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Netbuntu vagy Puppy linux.
Itt van pár tipp:
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1337) Balinov


Balinov
félisten

sziasztok, azoktol kerdeznem, akik smart tv-re streamelnek home serverrol DLNA-n keresztul,hogy ki milyen DLNA alkalmazast hasznal? Win7-re kellene es a masik oldal egy LG SmartTV ill. 2 JB-s androidos telefon + 1 Nexus 7.

LG a Nero Media Home 4-et ill. Plex-et ad a tv-hez.

Koszi
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1338) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Végre valahára úgy néz ki, készen van a kis gépecském. Három dolog hiányzik már csak belőle: egy hosszabító kábel hogy az alőlapi usb elérjen az alalapi csatiig, illetve a táp ventijét kicserélem hogy szinte hangtalan legyen a gép, valamint ram upgrade 1GB-ra. Ja meg a megosztás, ez a T-Home pirelli cucc nagyon sz@r, beállítom a port forwardingot én nem engedi át az ftp kapcsoltatot. Pedig megy egyazon gépen a filezilla szerver-kliens felállás. :W De majd megoldom másik routerrel.

Szóval, ezekből áll végül:
- Intel D201GLY
- 512MB DDR2
- m-atx házikó, nagyon pöpec kialakítás, nehéz (anyagból van)
- benne lévő FSP TFX 250W táp lecserélve egy kicsike téglalap delta tápra ami 125W-os (max. output 200W), méretben ez nem passzolt be a TFX kialakítású helyre, ezért megfúrtam 2 ponton a házat és úgy csavaroztam be
- a proci aktv hűtését és a chipset kicsi bordáját nagyobb bordákra cseréltem, így az alaplap passzív lett
- fölé raktam egy Swif2 120p-t, kifelé fúj, minimumon, fúrtam a házra a rögzítése és a jobb szellőzés miatt plusz lyukakat
- a ventit egy zalman fan mate 2 közbeiktatásával vezérlem, de elég ha minimumon megy, így hangtalan 30-40cm-ről
- a fan mate 2 a ház hátuljára van felcsavarozva, kábelek az egyik hátlapi lemez helyén kivezetve
- mivel nem ér el az usb az előlapi paneltől, vetem egy floppymeghajtó méretű memórikártya olvasót előre, aminek van egy usb-je is
- vettem bele egy tp-link gigabites hálókártyát, majdani próbának, ha sikerül hálóba kötni (ha jól lesz, később lesz egy gigabites router is), a hátlapját moddingoltam (kalapács, reszelő) hogy low profil méretű legyen
- van benne egy 1TB-os samsung sata vinyó, hűtést nem kell neki, ehhez kellett vennem egy ata-sata átalakító elektronikát hogy rá tudjam dugni a lapra mert azon csak ata csati van, szuperül működik vele

Nagyjából ennyi. Ha kérdésetek van, vagy bármi javaslat, csak tessék! :K

Képeket itt találtok róla! (Bocs a gyenge minőségért, ennyire futja a telómtól.)

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1339) hati válasza s3toraph (#1338) üzenetére


hati
addikt

Mire fogod használni a gépet?

(#1340) DopeBob válasza Balinov (#1337) üzenetére


DopeBob
addikt

Nekem ez vált be nagyon: http://www.serviio.org/

MZ/X

(#1341) Balinov válasza DopeBob (#1340) üzenetére


Balinov
félisten

Koszi DopeBob: tok hulye vagyok a DLNA-hoz, mivel tud ez tobbet, mint mondjuk a bundle nero vagy Plex?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1342) s3toraph válasza hati (#1339) üzenetére


s3toraph
senior tag

Seed szerver elsősorban, de nem 24/7-ben, hanem olyan 16/5-ben. Mivel este is menne olykor, ezért fontos a néma működés. Napközben még videó streamelés lenne(max. 720p-t), azt még tudja, ha sikerül összehozni a belső hálót végre. Ezen kívül egy nyomtató lesz rádugva, és rajta keresztül megosztva hálózati nyomtató gyanánt.
Tehát, főleg NAS-nak, torrent szervernek lesz használva, nem pedig HTPC-nek (ahhoz kevés).
A jövő kérdése, de lehet elkezdek rendszeres biztonsági mentés témakörben elmélyedni, akkor az is képbe kerül erre a kis gépre.
Fogyasztani keveset fogyaszt, 30-40W körül lőtték be nekem a megfelelő topicban (mérőeszközöm nincs).
Később, ha kevésnek találom, le lesz cserélve dual core atomos lapra (pl. D945GCLF2), vagy brazosra (E350M széria).

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1343) Rez_Grof válasza s3toraph (#1338) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A pirelli cuccot dobd ki, helyette adsl modem + router combo.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1344) s3toraph válasza Rez_Grof (#1343) üzenetére


s3toraph
senior tag

Úgy volt előtte, a szürke-kék d-link adsl modem+tp-link router kombó, de díjcsomag váltás után kiküldött a T egy ilyet, és gyanítom, hogy ezt a pirellit nem lehet csak úgy kihagyni, mivel ebbe kell most beledugni a telefont is (máshogy már nincs vonal, mert állítólag most már digitálisan megy). Szóval max. azt tudom megtenni - ha egyáltalán lehetséges -, hogy a pirellit AP-nak beállítani, hogy csak átengedje a forgalmat.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1345) Rez_Grof válasza s3toraph (#1344) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Itt szerintem lesz megoldás arra hogy a pirelli-t miként kell kiváltani!
http://prohardver.hu/tema/t-online_internet_t-home_tv_hdtv_barmi_gondod_van_gyere_es_megoldjuk/friss.html

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1346) s3toraph válasza Rez_Grof (#1345) üzenetére


s3toraph
senior tag

Igen, valószínűleg, köszönöm a linket! :R Már ismerem, olvasgatom is. Amint lesz megint időm vele bíbelődni, neki is fekszek a topicnak jobban. Azt már leszűrtem és tapasztaltam is, hogy a T ezt az eszközt nagyon lebutította, pedig semmi értelme. :W Sokan szívnak vele. No majd ott folytatom, ez itt már OFF nagyon részemről.

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1347) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Egy házi szervert építek, amit szeretnék minél halkabban és energiatakarékosabban tartani.
Egy HDD már van a gépben, de a rendszert szeretném egy másik meghajtóra tenni, ami minimális energiát fogyaszt.
Első körben valami RAM-drivera gondoltam, ami áramszünet esetén pendrive-ról töltődne újra, de túl sokat nem akarok RAM-ra költeni. :D
Egy sima pendrive nem tudom mennyire lenne hatékony a folyamatos USB kapcsolat miatt. :B
SSD-t nem akarok venni, mert szerintem túlzás lenne egy alapvetően olcsó gépbe - ráadásul vérszemetkapnék, és vennék a többi gépembe is, ami nagyon fájna anyagilag. :DDD
Létezik esetleg valami megoldás, amivel egy mikrosd kártyát vagy pendrive-ot tudok sata prtra kötni? :U

Ja, és valami linux lesz rajta. Sacc/kb 1-2 GB-os terület kellene majd.
IDE csati nincs a gépben.

Kössz!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1348) hati válasza Bici (#1347) üzenetére


hati
addikt

A linux tud futni usb-ről, nem szükséges a sata. Ha sata és flash tárolót akarsz, akkor ssd. A ramdrive jó megoldás a flash tároló mellé, át lehet rá helyezni a tmp/log területet, így az írás nem fogja "fárasztani" és még gyorsul is tőle.

(#1349) bambano válasza Bici (#1347) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én compact flash kártyáról használok linuxot, szerintem az jó megoldás. biztos menne sd-ről is, csak olyan még nem volt a kezemben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1350) Bici válasza bambano (#1349) üzenetére


Bici
félisten

És a CF kártyát hogy csatlakoztatod a gépre? USB-s olvasóval, vagy máshogy?

(#1348) hati: Köszi! :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.