Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1801) human374 válasza bambano (#1797) üzenetére


human374
tag

Beszéltem a sráccal aki árulja, de csak ködösített szóval ja, inkább hagyom.
Összerakok inkább magamnak valami egyszerű konfigot.

(#1802) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Sikerült kinéznem a HP N54L-t mint potenciális gépet, de sajnos nem fér el ahová eredetileg szerettem volna. De az utód modell a G8-as viszont trükközéssel igaz de már elférne. Csak sajnos az már 130k feletti áron van.
Nem is a teljesítménye miatt választanám a G8-at hanem a mérete miatt kényszerből.
De ha lehetne inkább összeraknám magam egy ilyen méretű (leginkább a magassággal van bajom) házba ,de még ez is kihívás hogy találjak (max 23cm magasság) :((( :O . A belevaló alaplap,táp,proci,memóriáról nem is beszélve.
Ebben kérek a tapasztaltaktól segítséget.
köszönöm :R

(#1803) Rez_Grof válasza Möhe (#1802) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Dekopirfűrész, vagy felx!
MiniITX + Thermaltake Element-Q ??

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1804) Möhe válasza Rez_Grof (#1803) üzenetére


Möhe
addikt

Köszönöm a tippet. Sikerült is elindulnom ezen a vonalon.
COOLERMASTER RC-130-KKN1 Elite 130
GIGABYTE GA-B75N
INTEL Celeron G1620T
CORSAIR 4GB DDR3 1333MHz CL9

A táppal vagyok bajban ,meg a proci hűtővel. Ez így 60k alatt van. Életképes megoldásnak mondható az elképzelés?

(#1805) AiRLAC válasza Möhe (#1804) üzenetére


AiRLAC
addikt

jáj ezek a ríltek hálókártyák :O

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1806) Rez_Grof válasza Möhe (#1804) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A celeront felejtenem, kicsi i3.
Táp legyen jó, de elvileg van valamijen a házikóban is.

Mire akarod használni?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1807) Rez_Grof válasza AiRLAC (#1805) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mi baj a realtek hálókártyákkal? A marvelt jobban szereted?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1808) Rez_Grof válasza Rez_Grof (#1806) üzenetére


Rez_Grof
őstag

pfff.. szövegértés 2-es, helyesirás 1-es.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1809) Möhe válasza Rez_Grof (#1806) üzenetére


Möhe
addikt

Nekem az a Celeron is megfelelő lenne.
A házban nincs táp,de amikben van az is 200W-os. A fele is megtenné.
Egy HP-N54L is jó lenne,de sajnos a méretei miatt nem tudom a kiszemelt helyre tenni. A G8-as HP lenne jó,de az meg 130k.
Torrent,saját felhő,arhiválás (házi,saját felhasználásra). 4HDD-s férőhely.
NAS-ból ez is minimum 110k lenne.

[ Szerkesztve ]

(#1810) Rez_Grof válasza Möhe (#1809) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A Celeron kevés, hidd el.
Ha felhő is lesz akkor tervez 8GB-rammal.
Tápból meg kb 400W- hogy biztos elég legyen, és valami tartósabbat, mert gondolom 7/24-ben fog menni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1811) AiRLAC válasza Rez_Grof (#1807) üzenetére


AiRLAC
addikt

A rílteknél igen, aztán jön a Broadcom majd az Intel (ezek a Gigabitesek) aztán meg a 10 gigás Broadcom/Emulex de az már nem SOHO kategória.

Sajnos a consumer lapokon általában ríltek van, kivéve az Intel lapok nagy részét. NAS/házi szerver célre inkább Supermicro lapok, azokon Intel szokott lenni (és nincs rajtuk felesleges sallang, tizenötcsatornás hangkártya stb)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1812) Rez_Grof válasza AiRLAC (#1811) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A bisunes kategória az más, de nekem pl a hyper-v nem igazán komálja a marvell integrált NIC-et, de 1K huf-os realtekkel gyönyörűen megy.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1813) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Ha egy szerver alaplapnál azt írják, hogy 16x-os a PCI-e, akkor abban a 8x-os kártyák (vezérlők) is mehetnek gond nélkül? Mik a tapasztalatok erről?

(#1814) Sasos válasza Mexildos (#1813) üzenetére


Sasos
senior tag

Nekem 4x-es be szalad az 1x-es Quadro hiba nélkül. Mondjuk az, hogy 16x-os az lehet, hogy csak a csatlakozó mérete, de valójában csak 8x-os vagy 4x-es. Nézd meg a leírásában.

(#1815) Mexildos válasza Sasos (#1814) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia!

Megnéztem az alaplap gyártójának oldalát, de ott ezt írják a specifikációnál: [link]

Tehát mind 16x -os csak egy van ami auto 8x-osra vált. Viszont kétlem, hogy a 16x-os sínek a quad vga-knak lennének (nyilván nem) de mivel a legtöbb vezérlő kártya 8x-os kicsit megzavart.

Szerintetek?

(#1816) Rez_Grof válasza Mexildos (#1815) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Slot 1-4 ig valószínűleg full 16x amiben simán megy a 8x-es kártya.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1817) kzoli89


kzoli89
tag

Sziasztok!

Május környékén szeretnék akarok asztali gépet venni, de a fogyasztás miatt, illetve a VirtualBox kinövése miatt szeretnék egy házi kis szervert. Amire használnám:
- SVN
- Torrent
- Apache (PHP)
- Java AP (Tomcat és/vagy glassfish)
- Adatbázisszerver (Mysql és/vagy Oracle Express)
- Fájlmegosztás
- Film lejátszás (1080p)

Az oprendszer mindeképpen valamilyen linux distro lenne. A problémám azon kívül, hogy nem igazán vagyok jártas a jelenlegi hardware-ekben, hogy jelenleg van egy Lenovo Z575 laptopom. Gondolkodtam, hogy befogom azt, mint házi szerver, mert a fenti igényeket kacagva ki tudja elégíteni, így nem kell az asztalin kívül beruházni, illetve a szünetmentes tápellátás is meg van oldva.

A pontos kérdés, hogy megéri-e egy célhardvert építeni erre?

Köszi a válaszokat, és bocs, ha irtózatos baromságot kérdeztem :D

Üdv.:
Zoli

(#1818) hati válasza kzoli89 (#1817) üzenetére


hati
addikt

Én mindig meglepődök, amikor szerverről beszél valaki és megemlíti, hogy "Film lejátszás (1080p)". :Y

[ Szerkesztve ]

(#1819) Rez_Grof válasza kzoli89 (#1817) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A használjunk notebookot 7/24-ben ötlet mindig olyan furán hangzik. Egyrészt sokat fogyaszt 60-90w
Merevlemezben elég limitált, bővitésben szintén, hütése hosszu távon elégtelen.
Szóval érdemes célhardvert épiteni, ha fontos adat van rajta mindenképpen raid ajánlott, lehet bőviteni, stb.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1820) Rez_Grof válasza hati (#1818) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Gondolj arra hogy DNLA stream vagy videolan stb. Mert hát ugye jó szervernek se ablaka se ajtaja.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1821) kzoli89


kzoli89
tag

Köszi a választ. Én is inkább hajlok a célhardver felé.
A videólejátszás esetén a DLNA nem rossz ötlet, de a jelenlegi TV-m nem igazán eszi még meg. Az egy későbbi beruházás lesz még :).
Viszont abban az esetben, ha a laptop külön megmarad, akkor azon tudok filmet lejátszani, és így már a lejátszás nem is annyira fontos.

Ha célhardver-re adom a fejem, akkor mit tudtok ajánlani, vagy nagyjából mire kell figyelnem?

(#1822) Rez_Grof válasza kzoli89 (#1821) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát főleg, hogy mennyi pénzből akarod meg épiteni. A külcsinen sokat lehet spórolni.
Jó deszka, jótáp, a többi utánna csak pénz és teljesitmény igény kérdése.

Én tartom magam az egyszer sirjunk utánna örüljünk felfogáshoz, tehát kicsit vagy nagyon jobbat venni és szivni a fogat, hogy hát most ez kicsit drága, de utánna nem kell minden évben valami HW-ért rohanni mert pl nem megy vagy kevés vagy cseréljünk procit mert VM-ek elzabáljak. Pl.: nekem 4 éve csak évi egy-két takaritásra van kikapcsolva a szerver otthon, meg ha HDD bővités vagy csere van és azóta 7/24-ben nyuzom hyperv, vmware, slq, minden féle windwos tanuilási céllal, + domain, app server stb.

Kiszuperalt szerver vasat nem érdemes venni,
1 mert baromi hangos tud lenni,
2 teli van spéci csatlakozokkal ergo nincs házi barkács.
3 ECC ram és társai

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1823) kzoli89 válasza Rez_Grof (#1822) üzenetére


kzoli89
tag

A keret nagyjából 80K +/- 10K.
VM jelenleg nem tervezett, de ki tudja, hogy mit hoz az élet :). Jelenleg van egy külső winchesterben egy 1TB-os HDD-m, és úgy tervezném, hogy vennék egy 2TB-s HDD-t, és a torrentezés a 1TB-re menne (technikailag most is erre van használva, csak külső rack-ben).

(#1824) bambano válasza kzoli89 (#1823) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egy olyan alaplap, ami messziről, hunyorítva legalább szervernek néz ki, 50-60k. Ha még venni akarsz vinyót is, akkor a 80k az elfogyott, és még se proc, se ram, se ház, se táp.

Most vagy komolytalan szervert akarsz csinálni, vagy nem 80k-ból fogod összerakni, hanem alsó hangon a háromszorosából.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1825) Thronks.90


Thronks.90
tag

Sziasztok. Szeretnék segítséget kérni házi szerver/tűzfal/Router epitesben. Hamarosan laptopra váltok, és feleslegessé válik az asztali gépem. Adott egy Gigabyte h61ma-d3v alaplap benne egy Core i5 2320 proci 8Gb rammal. Szeretnék bele egyenlőre egy 2 vagy 3 Tb-os merevlemezt, ehhez szeretnék segítséget először is hogy milyen legyen. Második dolog pedig, hogy elég lenne- e a vas a következő feladatokra : fullHD és blu ray filmek lejátszása akár egyszerre két gépen hálózaton keresztül, ellenőrizze az adatforgalmat hogy vírusos-e esetleg, illetve családi képek lennének elmentve rá mobilról, és egyszerre maximum 6-7 eszköz lenne csatlakoztatva ebből kettő kábelen, a többi wifin. A kábeles gépeknek úgy gondoltam elég az integrált mellé még egy gigabites halokartya a wifihez pedig egy 300mb-es wifi kartya. Fontos lenne még hogy akár több mint száz torrent is futna rajt. Meg mondom őszintén, kicsit erősnek érzem ezt a vasat erre, szóval ha elég lenne egy kisebb fogyasztású CPU akkor az csere illetve lecserelnem meg a tápot is valami halk és energiatakarekosra vgat nem tartom meg, erre szerintem jó lesz az Intel HD . Kérdezném meg hogy ezekre a célokra milyen oprendszert ajánlatok? Mindenképp Linux alapú kellene. Később meg több funkcióval is lehetséges hogy kibőviteném a cuccot, majd idővel ahogy jönnek az igények. Sajna egyáltalán nem vagyok jártas ezekben a dolgokban. :( Bocs a regényért, és köszi a segítséget. :))

[ Szerkesztve ]

https://www.twitch.tv/thronks_

(#1826) Rez_Grof válasza Thronks.90 (#1825) üzenetére


Rez_Grof
őstag

1 HDD-vel ez nagyon karcsú rendszer lesz, másrész nem célszerű onnan share-ot osztani ami router is.
Én vennék egy komolyabb openwrt vagy ddwrt képes routert routing, tűzfal célra és meg van oldva a switch kérdés is. Mennyire vagy tapasztalt linux-al?
A file share részt pedig a masinára biznám.
A CPU-t nem bántanám mert, ha on-the-fly-ban szeretnél virus kergetni akkor bizony szükség lesz rá.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1827) bambano válasza Rez_Grof (#1826) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"másrész nem célszerű onnan share-ot osztani ami router is." miért?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1828) Rez_Grof válasza bambano (#1827) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha rendesen fel tudod configolni akkor persze mehet minden.
De ha véletlenül rosszul a sikerül a routing meg a tűzfal beállitása akkor a google be fogja indexelni a családi képgyűjteményt, illetve kinából is nagyon érdeklődőek a portscanerek.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1829) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy tudnátok-e mondani olyan 10Gbe hálózati kártyát amelyet sima alaplap bővítőnyílásába lehet beilleszteni? Feltételek, hogy támogassa a Windows 7 illetve 8 operációs rendszert. Tehát legyen hozzá driver.

Mielőtt megkérdeznétek, azért kell ilyen kártya mert hatalmas méretű fájlokat kell mozgatni A-ból B-be amihez az 1gbit már kevés vagyis sok ideig tart.

Illetve ha lehetséges kérlek olyan kártyát linkeljetek aminek az ára nem megy 130 ezer felé. Tisztában vagyok vele hogy nem olcsóak de az editáló gépek felé szükség lenne ilyenre.

Látni, hogy a legtöbb ilyen kártya SFP+ csatolóval van felszerelve. A hálózati kábelek CAT6a-sek.
Lehetséges-e olyan átalakítót kapni ami az SFP+-t RJ45-re alakítja át?

Lehetetlent kérek?

[ Szerkesztve ]

(#1830) Rez_Grof válasza Mexildos (#1829) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az A-B pont között nem árt akkor 10Gbe-s switchet is beizzitani.
Egy kártya pl:
Intel E10G42BT X520-T2

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1831) bugizozi válasza Mexildos (#1829) üzenetére


bugizozi
őstag

pl: Intel E10G41AT2, Intel E10G41BFSR, Intel X540T1BLK

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1832) Mexildos válasza Rez_Grof (#1830) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Switch természetesen 10Gbe-s. A szerverben van ilyen hálózati kártya csak sajnos az editálókban nincs.

Így remélhetőleg a sűrűn használt anyagok cache-ből elég gyorsan tudnak majd SSD-ről SSD-re íródni majd :)
Még szerencse hogy a ZFS létezik :)

(#1833) Primary92


Primary92
senior tag

Egy intel d945gclf2 mennyire felel meg egy home szervernek?
Atom 330, 2 gb ram

Igazából ez ami elérhető árú.

Feladatok:
- torrent 0-24
- média megosztás, (egy időben zene, és egy hálózati filmnézés)
- biztonsági mentés (igazából a gépek ide biztonsági mentődnének, szóval csak hálózati meghajtóként kell működnie)
- fájl szinkronizálás, akár interneten keresztül is egy windowsos gépről. (szeretném, hogy a laptopomban szinkronban legyen, akkor is, ha nem otthon vagyok)
- távoli hálózati kapcsolat (szeretném elérni a dolgaimat, mintha otthon lennék, Fonera2.0n+merevlemezzel működött)
- fájl megosztás helyi hálózaton (jogosultságokkal)
- zene menedzselő program, upnp/dnla zenével, egy adott mappát figyel, ha ott megjelenik valami, akkor a megadott szabályok alapján rendezi
- távoli asztal elérés

Operációs rendszernek Win 2012-t gondoltam, mert ott ha minden igaz ki lehet kapcsolni a GUI-t, úgy sem lenne monitor a közelben. (kikapcsolt guival lehet életet lehelni a távoli asztalba, ha konfigurálni szeretnék valamit)
4 Win 8-as géphez kellene, 1 ubuntu-hoz

(#1834) AiRLAC válasza Primary92 (#1833) üzenetére


AiRLAC
addikt

2GB ramra inkább valami linuxot tegyél

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1835) Primary92 válasza AiRLAC (#1834) üzenetére


Primary92
senior tag

Win szerver nagyon szenvedés lenne?
Aránylag jól ismerem a windowsok lelki világát. A linuxokét max tutorialokból, leírásokból. Egy ubuntut konfiguráltam be, de ott is sok mindent guglizva.

Egy netbookon (N455, 1 GB ram) a win8 némi optimalizálás után egész tűrhetően futott.

(#1836) Rez_Grof válasza Primary92 (#1833) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát az a konfig nagyon az alja annak amin hajlandó elindulni a server 2012 R2, én azért egy i3+4GB ram-ot tennék alá, vagy valami APU cuccot, hogy biztosabban fusson, esetleg egy jó ssd a rendszernek.
Ha a guit kikapcsolod akkor remote desktopban se lesz guid, csak parancsor egy guinak kinéző valamin. :D
A gui kikapcsolásank főleg security megfontolásból van jelentősége, nem energia takarékosságból.
HA a szolgáltatásokat csak vnp-en, ssh-n keresztül teszed elérhetővé akkor nem kell kikapcsolni, mert simán nem lehet őket elérni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1837) hati válasza Primary92 (#1833) üzenetére


hati
addikt

Elég egy win7/8 is azokra, amiket szeretnél és a sebesség is elfogadható lesz. Nálam N270/2GB ram egy Windows 7-tel, szervernek elfogadható. Kiszolgál 4 klienst, 2 tv tuner is lóg rajta. Mondjuk az aero felületet érdemes kikapcsolni, meg a nem használt szolgáltatásokat letiltani.

(#1838) Primary92 válasza hati (#1837) üzenetére


Primary92
senior tag

Azt gondoltam, hogy a szerver változat jobb megoldást jelentene. Akkor lehet, hogy inkább egy minimál windows 8-ban gondolkozom.

(#1839) Rez_Grof válasza Primary92 (#1838) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mivel nagyon windows server spec cuccot nem csinálnál vele (domain, dns, dhcp, iis ) és gondolom a sync-et, dnla-t,vpn-tm stb.. 3rd party progival oldod meg. Akkor ha van időd és energiád, akkor a helyedben kipróbálnám a servet verziót is meg a sima 7/8-al is.
Mikor az első kész van akkor fogod image és összerakod a masikat is, ha nem teszik akkor image vissza és örülés van. Ja a rendszer mindenképpen külön diskre tenném.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1840) Primary92 válasza Rez_Grof (#1839) üzenetére


Primary92
senior tag

Lehet, hogy úgy lesz.
A 2011 home serverről mi a vélemény?

(#1841) Rez_Grof válasza Primary92 (#1840) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem ismerem, de én személy szerint valahogy nem rajongok a SBS, home server sorozat ért, de egy próbát megér.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1842) Luigee99


Luigee99
tag

Sziasztok!

Szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek egy ilyen Gigabyte lappal (esetleg ha később jön más körítésben, mint ahogy a j1800-as SoC-al történt) lehetne mit kezdeni?

Egyelőre torrentezés, film-zene tárolása, egy HP fax-scanner-nyomtató egybegép megosztása, 3 gépen film és/vagy zene lejátszás a laphoz csatlakoztatott vincseszterről (ezt egyelőre nem tudom, hogy hogyan lenne kivitelezve, még olvasgatok a témában).
Később DLNA képes tv beszerzése után DLNA.

A többi hozzávalót később válogatnám össze, ha jobban belemerültem a témába. :)
Válaszotokat előre is köszönöm! :R

(#1843) Rez_Grof válasza Luigee99 (#1842) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát elvileg elbirhat vele, de min 2hdd: 1 rendszer + torrent sharenek, a második amire ir/olvas többi masina.
hdd: wd RED vagy wd black meória min 2GB.
Amire neked kell arra bármilyen linux distrib vagy, win server jó, DLNA meg 3rd party ugy is.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1844) Luigee99 válasza Rez_Grof (#1843) üzenetére


Luigee99
tag

Még nagyon gondolat szintjén áll a dolog egyébként. :)
Azt olvastam itt, hogy wd red vinyók az ajánlottak :-)
Oprendszer témában eddig az OpenMediaVault fórumot kezdtem el olvasgatni, de egyéb elfoglaltságok miatt nem sokáig jutottam benne.
Köszönöm a válaszod :)

Szerk.: Ha a gondolatmenet tervezési szakaszba ér, jövök majd még kérdezősködni. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#1845) Möhe


Möhe
addikt

Hülye kérdés következik: :B

Adott egy mini-ITX-es épített gép, csak xpenology van használva pendriveról bootolva + 2 HDD.
Lehet rátenni valami diagnosztikai programot a penre vagy a HDD-re? Esetleg olyan amit el tudok érni "kintről" és lehet vele ventit szabályozni és/vagy feszültséget?

(#1846) Primary92


Primary92
senior tag

Milyen ingyenes NAS szoftvert ajánlanátok, aminek van tisztességes webes felülete, és sok beállításai lehetőséggel rendelkezik (főleg könyvtárak hozzáférését illetően). Valami olyan kéne ami van windows vagy linux alapon megy, és mellette lehet futtatni egyéb szoftvereket is. Főleg a zenerendezgetés miatt lenne jó, hogy megadom a szabályokat, és az alapján mappákba rendezi (pl Media Monkey, iTunes). Jó lenne ha rá lehetne (tudom eretnekség itt) heggeszteni egy XBMC-t.

(#1847) Rez_Grof válasza Primary92 (#1846) üzenetére


Rez_Grof
őstag

windwos vagy linux oprendszer /ubuntu pl /és azon file share :D, a többit megoldja a 3rd party
Mert neked nem NAS kell hanem file rendező szerver a NAS pedig nem az.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1848) Rez_Grof válasza Möhe (#1845) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem ez a xpenology support tudná megmondani.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1849) Primary92


Primary92
senior tag

Egyszer régen próbálkoztam azzal, hogy LAN-on felébreszteni egy gépet, de valahogy nem ment. Milyen feltételek kellenek ehhez?

(#1850) Rez_Grof válasza Primary92 (#1849) üzenetére


Rez_Grof
őstag

[link]
Sok minden.Először is támoganti a kell NIC-nek. Másodszor el kell találni hogy milyen magic packet-ra ébred. Harmadik pedig imádkozni hogy működjön és hog nem nyeli el semmi a csomagot.
Ha Vpro-s a gép akkor pedig spéci szerver tudja ébreszteni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.