Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1401) wmati válasza Ra's al Ghul (#1399) üzenetére


wmati
addikt

Megjegyzem ez csak egy ötlet volt nem volt még dolgom vele :D

Megveheted innen

Vagy tőlem 11600Ft

Vagy akár tőle is
ez csak maga a gép

(#1402) Alex91 válasza Ra's al Ghul (#1393) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyit, mekkora neten kellene seedelni?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1403) Ra's al Ghul válasza Alex91 (#1402) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Jelenleg egy Fiber Power 120 -as internet van ami valószínűleg marad is illetve csak ilyen otthoni seedelésre lenne használva...

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1404) Alex91 válasza Ra's al Ghul (#1403) üzenetére


Alex91
félisten

Nezz egy NAS-t akkor!

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1405) Ra's al Ghul válasza Alex91 (#1404) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Na igen azért írtam ide mert semmi ötletem, hogy milyen kéne...

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1406) Alex91 válasza Ra's al Ghul (#1405) üzenetére


Alex91
félisten

Ami a koltsegvetesbe belefer :). Menj at a NAS topicba, azt ird le, hogy milyen neten egyszerre hany torrentet akarsz, hany peerl-lel (es atlagban valojaban hanyrol szednek is valamit, mert vegul is ez a lenyeg) seedelni, azt majd mondanak valamit...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1407) Rez_Grof válasza Ra's al Ghul (#1405) üzenetére


Rez_Grof
őstag

pl:
Synology DiskStation DS213
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1408) Rez_Grof


Rez_Grof
őstag

Mire a legjobb felébredni éjjel 1kor?, hogy vónyit a szünetmentes mert meghalt. :(

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1409) wmati válasza Rez_Grof (#1408) üzenetére


wmati
addikt

Az fail

(#1410) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy mi az előnye egy dedikált fileservernek otthonra egy szimpla mappamegosztáshoz viszonyítva?
Illetve van-e olyan megoldás, hogy itthon egy kliensen böngészve az ncore-t megnyitok egy torrentfile-t, és ne az én gépem nyissa meg, hanem a pincében lévő Windows Server? :U Ezzel a utorrent remote-tal nem sokra megyek... :)

Előre is köszi a válaszokat! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1411) bugizozi válasza Játékos (#1410) üzenetére


bugizozi
őstag

Webuit próbáltad már?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1412) Játékos válasza bugizozi (#1411) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Még nem. Azt mondod, azt teszi, amit kérdeztem? Akkor ez lehet az én megoldásom...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1413) wmati


wmati
addikt

Cubieboard mini PC mire lehet elég ?

(#1414) bugizozi válasza Játékos (#1412) üzenetére


bugizozi
őstag

Hozzá tudsz adni távolról webes felületen egy torrent file-t, amit egy előre beállított mappába letölt. :K

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1415) bencsikgab válasza wmati (#1413) üzenetére


bencsikgab
tag

Elég sok mindenre elég, inkább azt írd, hogy mire használnád?

(#1416) bencsikgab


bencsikgab
tag

Üdv az uraknak, szeretnék építeni egy szervert a következő feltételekkel:

- 14db disk támogatása
- rTorrent fusson szépen, ne teljen sok időbe a hashelés,stb..

Ami már meg van a gépből:

8 portos RAID kártya, P5B alaplap és a diskek.

Milyen gépházat / sata racket ajánlatok hozzá, ami jól szellőzik és elférnek benne a diskek?
Elég 4 mag ennyi merevlemez kezeléséhez? A kiszemelt processzor egy Q6600.
Jelenleg 4GB RAM van a gépben, a lap max 8-at támogat.
Hagyjam a francba a 775-ös platformot,vagy menni fog a dolog?

Jelenleg a szerver 4db disket hajt, ( 3x2TB ST2000DM001, és egy 250es WD) 1GB ramot eszik, load average: 4.76, 4.84, 4.98 és a magok 61% / 62% -on pörögnek ( Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7200 @ 2.53GHz).

A processzort szerintem csak az IOWAIT nyomja fel, jelenleg az adatok felfele 130Mbittel, lefele 55Mbittel 'száguldanak'.

Köszönöm,

G.

(#1417) bencsikgab válasza Ra's al Ghul (#1405) üzenetére


bencsikgab
tag

Egy HP Microserverrel lehet jobban járnál, ha szerencséd van, akkor lehet találni 45 000 Ft körül, HDD nélkül.
A Raspberry PI-nek csak az a hátránya,hogy 100-as hálókártya van benne, és ha a memkártyád nem elég gyors, akkor nem fogod tudni kikoppintani a sávot (valszeg amúgy se). Ami kellene még hozzá: egy külső USB-s HDD.

Nálam egy ilyen konfigurációban megy:
Rapsberry PI Model B, REV1
Egy régi class4-es SD kártya
1TB WD MyBook külső HDD

Így a max sebesség, amit elértem 1MB/s volt lefele, felfele is kb. ennyi,de ezt betudtam a memkártya sebességének.
70-80 torrenttel még stabilan fut, de ha elkezdtem tölteni valamit lefele, akkor fc-zett a kliens. (Valszeg ez is a memkártya miatt van.)

Jó kis szerkezet a PI, keveset fogyaszt, a 2USB-re értelemszerűen 2HDD is rámehet,de csak külső táppal.
Így a komplett rendszer kijön kb 40-50 000 Ft-ból. (REV2, 32GB-os class10-es SD, 1TB-s külső vinyó, rPI ház.

(#1418) tusi_


tusi_
addikt

Ma gondjaim vannak az SFTP-vel. Kapcsolódok egy géphez, eddig 600 kB/s körül volt a forgalm, ma csak 300 körül. Volt restart, de semmi eredmény. Ha ssh-val kapcsolódok hozzá, akkor 1,2 MB, de megszakad a kapcsolat.
-Mitől lassulhat be az SFTP?
-Miért szakad meg az ssh, olyannyira, hogy nem tudok kilépni, csak kilőni a consol ablakot.

Köszi a segitséget

[ Szerkesztve ]

eat, sleep, play, replay

(#1419) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok!

Szeretnék összerakni egy szervergépet, melynek egyetlen célja dedikált játék szerverek futtatása.

Ez egymással párhuzamosan, de egymástól független közepesen nagy számítási igényű process-ek futtatását jelenti, átlagosan kb 4-5 db-ot.

Jelenleg erre a célra egy régi Intel Core 2 Duo alapú gép szolgál, mely képes ellátni 3-4 db Race07, GT Legends, GTR2, rFactor, vagy netKar Pro dedikált szerver futtatását, viszont ez a gép már leszolgálta a maga idejét (ahogy a fenti szoftverek is) és a teljesítménye is kezd kevés lenni.

Szeretnénk felkészülni a jövőre, az újabb szoftverekre is, feltételezem minél több magra lenne szükség, ezért egy Intel i7, vagy AMD FX-8-as szérián alapuló gépre gondoltam, de nem tudom a fenti igényeknek melyik megoldás felelne meg jobban? :F

A direkt szerver célra szánt megoldásokat nem ismerem, azt se tudom, hogy szükségünk van-e egyáltalán rájuk, a felső keret a projektre 200 ezer (csak a gép), de természetesen ha nem indokolt, akkor nem szeretném a teljes keretet feleslegesen elkölteni. (külön VGA elvben nem szükséges, ha az integrált megoldások nem korlátozzák valamilyen módon a gép nem grafikus teljesítményét)

Tekintve, hogy teljesítményben az AMD FX-8 az i5 közvetlen vetélytársa, így talán még az is szóba jöhet... a fenti felhasználási területet tekintve, nem tudom, hogy magok számán túl még milyen technikai jellemzőket kéne figyelembe venni..

Előre is köszönöm szépen a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1420) bencsikgab válasza neilszab (#1419) üzenetére


bencsikgab
tag

Hello,

Egy AMD X6-os (6 valós mag) processzor jó választás lehet, olcsóbban kijössz, mint Intel platformon.

Az FX8xxx-es széria csak virtuális 8 magos, csak 4 magnak van cache-e.

[ Szerkesztve ]

(#1421) Rez_Grof válasza neilszab (#1419) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha számit a fogyasztás és miért ne számitani a ha 7/24-ben megy gép, akkor nagy i5 vagy kicsi i7 ezek bőven hozzák a legerőssebb AMD teljesitményét. teszt
Az amd-k kb 2x annyit esznek ugyan azért a teljesitményért.
Gondolom grafikus teljesitmény nem kell, max remote desktop, hogy elinditsd a game server software-t.

Akkor:
Z77 chipset-el valami jó stapabiro deszka (pl.:GA-Z77X-D3H)
i5-3570 v i7-3770
2x8GB ram
egy jó táp
Ez kb 130K

Nekem egy i7-2600K kb 10-12virtuál gépet szolgál ki minden röccenés nélkül.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1422) holczhauser


holczhauser
csendes tag

Sziasztok !

szeretnék otthon egy szervert ami GitLab-ot futtatni 0-24-be, illetve jó lenne még rákötni egy NAS-t is. Szerintetek erre egy Málna PC (raspberry pi) elég lesz ?
Amennyiben nem, milyen mini PC vagy mini szerver konfig-ot tudtok ajánlani ?

Köszi, K

(#1423) wmati válasza holczhauser (#1422) üzenetére


wmati
addikt

Akkor már inkáb Cubieboard ot vegyél szerintem

(#1424) holczhauser


holczhauser
csendes tag

ez tényleg már jobb egy fokkal !

köszönöm szépen!

Továbbra is várom az esetleges megjegyzéseket ! Már 3 hete csak ezt a témakört boncolgatom ,nézem :)

(#1425) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Kicsit talán felpezsdült a topik, felteszem a legutóbbi kérdésemet, hátha van valakinek gondolata a témában:
mitől több egy fileserver otthonra, mint ha egy szimpla windows-os mappamegosztást csinálnék? Gyorsabban/biztosabban szolgálja ki a 3-4 gépet esetleg? :U
Home server 2011-et használok, és nagyon tetszik, de ha csak a média továbbítás a feladat, akkor nem felesleges??
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1426) wmati válasza holczhauser (#1424) üzenetére


wmati
addikt

Röviden mi a Gitlab ?

[ Szerkesztve ]

(#1427) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Ide is feltennék egy kérdést:
Mondanátok olyan 120mm-es ventilátort, ami ultra csendes, mellette tisztességes légszállítása van, de maximum 2500Ft? Van jobb, mint a Swif2?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1428) Rez_Grof válasza Játékos (#1425) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A sima fileserver nem tud video streamelni, azaz muticast hozzáférést biztositani adott tartalomhoz adott időben, a file share ugye SMB protocolon megy a, streaming med DLNA protocolon.
Ha 3-4en mást néznek akkor nem lesz kisebb a load, de ha mindenki ugyanazt nézi akkor igen.
Persze a media server tudhat más huncutságokat is , pl fel venni adást a tv-ből, iptelefonálni stb stb.

Hogy mi a felesleges jó kérdés, meg kell nézni, hogy tudsz-e valami win alapú media servert rádobni a home server alapra :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1429) hati válasza Játékos (#1425) üzenetére


hati
addikt

Nem teljesen értem a kérdést. Van egy home server 2011-ed és azt kérded, hogy felesleges-e és elég lenne helyette egy win7-es megosztás? Azt Te tudod, hogy a klienseidnek dlna vagy smb kell a kapcsolódáshoz.

(#1430) Rez_Grof válasza Játékos (#1425) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ezt tedd fel a win serverre és akkor mind két megoldás előnyeit élvezheted:
http://www.serviio.org/

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1431) neilszab válasza Rez_Grof (#1421) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, köszi, nem a fogyasztás az elsődleges szempont, hanem hogy minél jobban el tudjon látni egymással párhuzamosan futó komolyabb processs-eket. Eddig elég eltérő véleményeket kapok, más topikokban is.

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1432) Rez_Grof válasza neilszab (#1431) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát akkor neked kell döntened.
Meg esetleg vedd figyelembe, hogy milyen procira van optimalizálva a futtatandó kód.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1433) Rez_Grof válasza neilszab (#1431) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Még egy dolgok ami igy eszembe jutott, hogy softwarek amit futtatni akarsz képesek több szálon futni, vagy mind csak 1 szálon dolgozik? Utóbbi esetben a szálankénti nyers erő a legfontosabb, nem az hogy hogyan kezeli a többszálú futtatást a cpu/oprendszer.

Egy jó cikk a multithreadin-ről: [link]

Nálatok ingyen van az áram, hogy nem számit a fogyasztás? Mert akkor lenne egy 10-20db vas amit átvinnék hozzátok ;] :DDD darabonként kb 500W-t kérnek.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1434) neilszab válasza Rez_Grof (#1433) üzenetére


neilszab
őstag

Szia, köszi. A jelenlegi szoftverek elveben 1 magon tudnak csak futni, ami pedig a jövőt illeti nem tudom még mi lesz... de melyik tesztből derül ki a legjobban a szálankénti nyers erő? Ha futtatok egy 1 magra írt alkalmazást egy 4 magos procin, az pont olyan gyors lesz, mintha 3 db-ot futtatnék belőle egyszerre? Köszi a cikket, majd elolvasom.

A fogyasztás is természetesen számít, de nem az az elsődleges. A gép jellemzően csak az esti órákban lenne terhelés alatt, üresjáraton meg úgy látom 10W köztük a különbség.

[ Szerkesztve ]

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#1435) holczhauser válasza wmati (#1426) üzenetére


holczhauser
csendes tag

Szia !

A Git maga egy verziókövető rendszer, amit programozók használnak, hogy a szoftver melyet írnak:
- legyen róla biztonsági másolat
- ha esetlen vissza kell állni egy két héttel korábbi kódra, akkor meg lehessen tenni.

A GitLab a Git-nek egy webes felülete, ahol a különböző user-ek jogosultságait lehet beállítani, ssh kulcsot hozzáadni,stb..stb... ki hova , mihez férjen hozzá. Szóval egy Git manage-elő webes felület.

(#1436) wmati válasza holczhauser (#1435) üzenetére


wmati
addikt

Érdekes utàna nézek

(#1437) Játékos


Játékos
addikt

Köszi mindkettőtöknek! Seriio fent van! :K

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1438) Játékos válasza Játékos (#1437) üzenetére


Játékos
addikt

Jó estét nektek!
Milyen vírus kergető program javasolt egy routeren csüngő Hone Server-re? Nem baj, ha ingyenes... :)
Köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1439) Alex91 válasza Játékos (#1438) üzenetére


Alex91
félisten

Linux...? :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#1440) Rez_Grof válasza Játékos (#1438) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Server edition-ból nem tul sok ingyenes megoldás van.
Bitdefender Antivirus-ból van server editon, elvileg ESET-ből és kasperskyből is létezik.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1441) Rez_Grof válasza Alex91 (#1439) üzenetére


Rez_Grof
őstag

há persze....
Linux file serverre is illik antivirus megoldást telepiteni, hogy a felhasználók gépeti védjük az esetleges fertőzéstől.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1442) Játékos válasza Rez_Grof (#1440) üzenetére


Játékos
addikt

:R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1443) kisi


kisi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy compaq evo d500 fekvőházas gép, p4 2000, 1,5gb 133mhz Sd rammal., gigabites hálókártyával.
Belőle szeretnék egy pár weblapot, plusz egy biztonsági IP kamerát kiszolgáló szervert készíteni.(mozgás esetén levélben küld képeket)
Tudom, nem nagy teljesítmény, de talán nem is kell több.
A kérdés az, hogyha Apache +php alapon lenne e107 fent, milyen operációs rendszert ajánlanátok alá, ami a fenti konfigon aránylag elfogadhatóan, és stabilan működne?
Az E107 bizonyos pluginjai miatt fontos lenne az írási-olvasási jogok állításának a lehetősége.
Win 2003Server alatt hiába adtam bizonyos mappáknak parancssorosan (attrib -r +r stb..) illetve a grafikus felületen pipával jogot adni, az ablak bezárása után visszaállítódott.
(A legújabb ubuntut próbáltam, de gyengének tűnik hozzá a gép..)

Másik kérdés: Jelenleg, ha billentyűzet nélkül indítom, nem indul, hanem a bios szirénázik a hiánya miatt.
Rá lehet valahogyan beszélni, hogy menjen klaviaúra nélkül is?

[ Szerkesztve ]

(#1444) bambano válasza kisi (#1443) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amikor az e107-et utoljára néztem, olyan lyukas volt, mint a szita. én biztos nem tenném fel sehova.
a 2GHz-es p4 elég rossz proci, teljesítményben eléri akár a 800MHz-es tualatinok szintjét is.
a pár weblap nem mond semmit, a valós kérdés az, hogy hány lekérés van időegység alatt.
ha tokkal-vonóval felraktál egy grafikus ubuntut, az egy ekkora vason hanyatt esik. Én biztos grafika mentes debiant raknék rá, lehetőleg phpmyadmin és webmin nélkül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1445) kisi válasza bambano (#1444) üzenetére


kisi
aktív tag

Egy alacsony forgalmú klánhonlap / fórum menne alatta napi 30-40 látogatóval. Egy másik lap szintén alacsony forgalmú információs/tájékoztató jellegű, de hozzászólható. A kamera pedig ez.

Az e107 bizonyos pluginjai miatt lett volna jó. event timer, időzíthető calendar, stb.

Javasolt inkább egy picit erősebb konfig beszerzése itt Ph!-n?
Mit javasolnál(javasolnátok helyette)?

Esetlegesen ami ennek a házába beleférne, vagy hasonló fekvő házas. Lehetőleg a fogyasztás se legyen túl magas. (ennek mérés alapján 88watt, monitor nélkül) A rendelkezésre álló hely 43centi széles, 12 centi magas. a mélysége nincs korlátozva, és az elején, illetve a végén van szellőzési lehetőség, teljes keresztmetszetében.

Nézegettem itt a használt szervergépeket is, de attól tartok, hogy mind fogyasztás, mind zaj tekintetében túllépik azt a szintet, amit a pénztárcám, és a vele egy szobában tartózkodás elvisel.

[ Szerkesztve ]

(#1446) bambano válasza kisi (#1445) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

addig nem vennék másik gépet, amíg konkrétan ki nem derül, hogy ez tényleg lassú-e.
de használt gépeket vehetsz a marseus-nál is, egész jó áron lehet venni utolsó sorozatú p4-eseket (pl. a 3.4GHz-es p4-esek hatékonyság szempontjából is sokkal jobbak, vagy van használt c2d).

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1447) bambano válasza kisi (#1445) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link] ez az akciós gép bruttó 24 ezerért nem anyagi csőd szerintem. az tény, hogy lényegesen nagyobb zajt produkál, mint a pénztárcád :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1448) kisi válasza bambano (#1446) üzenetére


kisi
aktív tag

Ok, konkrétan kipróbálnám, de az alapkérdés, hogy milyen oprendszert tegyek alá, még mindíg kérdés.
Linux diszribúciókban nem vagyok otthon, nem tudom, milyet lenne érdemes.
A win server széria nem biztos hogy megéri, Xp régi, Win7-nek gyenge.

Oh, a pénztárcám nagyon is tud zajongani néha, főleg, ha csak apró van benne :( És hidd el, az a zaj nem az igazi :D

[ Szerkesztve ]

(#1449) bambano válasza kisi (#1448) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

idézem magamat a 1444-ből: "Én biztos grafika mentes debiant raknék rá"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1450) kisi válasza bambano (#1449) üzenetére


kisi
aktív tag

Affene, szenilisedek, és a szemem sem a régi :)
Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.