Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1601) Rez_Grof válasza Mr.Peter (#1600) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Itt pont ilyesmiről értekeznek: link

Gyakorlatban a server GUI nélkül, de server képességekkel települ, mig az asztali gui-val és a server alkalmazások nélkül, de mindkettőt ellehet vinni a másik irányba.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1602) Mr.Peter válasza Rez_Grof (#1601) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Köszi! Akkor maradok a simánál, nekem kell a GUI.
:R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1603) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Épitenék egy házi szervert, de előtte tájékozódnék. Az alapok már megvannak (Asus E35M1-M PRO alaplap + 4Gb RAM + 500 vinyó kezdetnek), igazából a szoftverikus rész lenne ami kérdéses. Főleg az, hogy merre induljak? Arch vagy Ubuntu irány, esetleg Fedora? Mind a hárommal van már userszintű tapasztalatom, csak ilyenre még nem használtam.
Felhasználási területek: minden ami eszembe jut. Fontos lenne a PXE szerver, ezen kivül DLNA, FTP, torrent kliens, és SAMBA, talán elsőre ennyi, esetleg az, ha olyan kedvem van, akkor fel tudjam kapni, és oda tudjam vinni a TV alá egy kis mozidélutánra.
Szóval merre menjek? :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1604) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1603) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ubuntuból lehet PXE, DLNA, FTP servert creálni, a többi alap.
Viszont a én 2TB diskkel inditanék.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1605) LógaGéza válasza Rez_Grof (#1604) üzenetére


LógaGéza
addikt

Egyelőre azért az 500-as, mert ez volt otthon. Meglátom, hogy működik-e, és ha minden rendben, következő fizunál kap egy 2/3Tb-os WD Green/Red-et, csak most a karácsony elvitte a tőkét :)

Tegnap már unalmamban felraktam az Archot, valahogy mindig is jobban szerettem mint az Ubit - de ha valami nagyon nem jön össze, nem lesz akadálya, hogy leváltsam :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1606) LógaGéza válasza Rez_Grof (#1604) üzenetére


LógaGéza
addikt

PXE szerverrről tudsz valami infót/leirást adni? Sajnos nem találtam semmi értékelhetőt...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1607) csicsaaa


csicsaaa
tag

Sziasztok!
Nem tudom jó fórumon teszem fel a kérdésem, de arra lennék kíváncsi, hogy lehetséges SD kártyát direkt forrasztással vezetékkel csatlakoztatni USB kábelhez? Az USB ugye 4pin-es, és itt jön a fejtörő, hogy az SD kártya meg 9pin-es. Egy NAS-nak az OS-ét szándékozom rajta futtatni (Linux), elkülönítve így a média tartalmat tároló HDD-től.

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#1608) bambano válasza csicsaaa (#1607) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lehetséges, kiváló geek kulcstartót lehet így készíteni.
oprendszer futtatására alkalmatlan, ha kimarad az a sok funkcionalitás, ami az usb-ből blokkos eszközt csinál.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1609) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1606) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ez elég jónek tűnik:
PXEinstall

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1610) Rez_Grof válasza csicsaaa (#1607) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Meglehet de minek, ha van készen és néhány kártyához adnak is?
SD adapter
Másrész nagyon lassu lesz.
Harmadrészt az ilyen cuccot hivják pendrive-nak :) :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1611) Alcatraz13


Alcatraz13
tag

Üdv mindenki!

Egy kis segítséget szeretnék kérni: arra gondoltam, hogy építek egy seed szervergépet. Na, a gondom az, hogy az ilyesmihez nem nagyon értek, és abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy ehhez mi kell? Milyen konfig, stb. ? (lehetőleg minél pénztárcakímélőbb)

"SIGNATURE"

(#1612) hati válasza Alcatraz13 (#1611) üzenetére


hati
addikt

Mekkora sávszélt kellene kiszolgálnia? Seedre egy jobb router is megfelelhet.

(#1613) Alcatraz13 válasza hati (#1612) üzenetére


Alcatraz13
tag

nem tudom, hogy ez kell-e, de a net előfizetésem Netmánia M csomag. A t-home oldalán ezt írja:

Kínált feltöltési sebesség
DSL 0,5 Mbit/s 1 Mbit/s
Garantált letöltési sebesség
DSL 1 Mbit/s 10 Mbit/s
Garantált feltöltési sebesség
DSL 0,2 Mbit/s 0,5 Mbit/s

ha elég egy router is, akkor milyet javasolsz?

"SIGNATURE"

(#1614) hati válasza Alcatraz13 (#1613) üzenetére


hati
addikt

Erre bőven. TP-link 1043ND, WDR-3600 és rá egy openwrt.

(#1615) Alcatraz13 válasza hati (#1614) üzenetére


Alcatraz13
tag

olcsóbb alternatíva nincs esetleg?

"SIGNATURE"

(#1616) hati válasza Alcatraz13 (#1615) üzenetére


hati
addikt

Olcsóbb? Egy home server fórumba írtál, ami ennek a többszöröse is lehetne, ehhez képest ajánlottam egy olcsóbb alternatívát. :Y

(#1617) Phonetica


Phonetica
újonc

Üdv

Szeretném megtudni, hogyan tudnám azt megoldani, hogy egy VPS szervert webes felületről kezeljek.

Tehát adott egy Teamspeak szerver, amit webről kellene irányítani. Tehát ki-be kapcsolás stb.
A teamspeak szerver vezérlők azért nem jók, mert weben nem lehet elérni, ha offline. csak akkor ha fut a szerver. Ezért szeretném beállítani webesen egy TS vezérlést, ahol a VPS szervernek adom a parancssort a TS szerver startjához.

Előre is köszi

(#1618) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Bérlünk VPS-t, és Trackmania meg Voice szerver fut rajta. A következő lenne a gondunk a Trackmania szerverrel. Mégpedig nagyon magas a ping, ilyen 100-200ms környéke szokott lenni. Ez mégis mi a fenétől lehet?

proci használat 5% körül van, ram használat nagyon kevés, pingeltem a szerverről, és 1 ms. Szóval látszólag nincs semmi gond a VPS-el, de valami még sem jó, a magas ping miatt. Esetleg van tippetek hogy mi lehet a baj?

A másik pedig az lenne hogy gondolkoztunk rajta hogy építünk, veszünk 1 szervert. Ebay-en elég jó áron vannak Xeon procival, ECC ramokkal, illetve SAS winyókkal. Van 1-2 100%-os eladó akitől esetleg rendelnénk. De a fő kérdés az lenne hogy szerintetek kezdésnek nekünk nem lenne elég 1 sima home pc?

Game, illetve Voice szerver futna csak, persze csak saját részre. Ezért is kérdem hogy egy sima otthoni pc nem lenne elég nekünk? Mondjuk egy i5 3470-es ivy procival, 16GB DDR3 RAM-al, meg SAS winyóval?

Köszönöm előre is :R

iPhone 13 Pro Max

(#1619) Rez_Grof válasza Phonetica (#1617) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Gondolom a Teamspeak serverapp-ot akarod ki-be kapcsolgatni.
Tegyél fel egy ssh klienst és remoteból megoldhato.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1620) Rez_Grof válasza jozsi252 (#1618) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tálan kérjétek a VPS-t egy kicsit gyorsabb disk alrendszerrel.

Nem tudom mi a szerver követelménye a trakmania-nak, de az biztos hogy a SAS meg az ECC felesleges kiadás, A xeon proci szintén.
Ha nagyon otthon akarod megépiteni akkor 2 SDD Raid1-ben és normál ram spórolsz lendületből 200e forintot a server árából.
Én egy minőségibb deszkából /pl Giga UD sorozat/, simán jó a ivy proci, 16GB ram az jónak tűnik,de lehet elég oda 8 is, 2 gyors 128GB körüli SSD raid 1 tömben, és kész a masina.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1621) jozsi252 válasza Rez_Grof (#1620) üzenetére


jozsi252
veterán

SAS winyón vagyunk, de nem hinném hogy ez lenne a gond. Valami más lehet a háttérben, de egyszerűen nem tudunk rá jönni hogy mégis mi :(( .

Gondolkoztunk azon is hogy 2 db SSD-t raidbe, és SAS winyó helyett az tökéletes lenne, de a fene se tudja hogy szerverbe egy SSD meddig bírná, hosszú távon.

Lenne még egy másik, teljesen más témakörhöz való kérdésem. Ez pedig VPS-el kapcsolatos lenne.
Adott egy szerver a következő paraméterekkel.

Intel Xeon E5440 2 x 2.83GHZ
32 GB RAM 667MHZ ECC
2 X 146GB SAS HDD

Ez kb hány db VPS-t lenne képes kiszolgálni? Ha VPS-enként számolunk pl 1,5-2GHz-es procihasználatot, illetve olyan 1-2GB RAM használatot, valamint 10-20GB háttértárat. 1 146GB-os SAS winyóra 2 embert rá lehet rakni gondolom nyugodtan?

Köszönöm :R

iPhone 13 Pro Max

(#1622) Rez_Grof válasza jozsi252 (#1621) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Milyen oprendszer fut a mostani vason?
Mi az app pontos neve, honna lehet beszerezni?
Inditsatok egy monitoringot a disk teljesitményen, queue lenght,IO/s, RW/s, latency, stb....
MTU Size minden hol passzol, server, router, switch stb?
Jumbo packet beállitások egyeznek?

Hát a 2x146GB-re én max 1-2 gépet tennék + a host, ha sok irás művelet van, és szükséges a nagy IO.
Ha irás intenziv a feladat akkor Raid10 szép gyors diskekkel as se baj ha 8 diskből, de akkor már inkább 2 többen, ha nagyok a diskek.
Ja a VPS-nél a darabra számoljuk a CPU-t nem MHz-re.
Mivel virtualizálnál? WMware, Hyper-v?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1623) Rocko007


Rocko007
aktív tag

Sziasztok!

Csatlakozom egy HP ML310e Gen8-as vassal.

-E3-1230v2
-32 GB RAM
-LSI2208 @IT
-2x 4 TB RED zfs mirror
-2x 1 TB HP zfs mirror
-1x Samsung 840 EVO 120 GB zil/l2arc
-ESXI 5.5
-TP-Link WDR4900

(#1624) hati válasza Rocko007 (#1623) üzenetére


hati
addikt

Ezt otthonra vetted? Mire fogod használni?

(#1625) Rocko007 válasza hati (#1624) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Otthonra vettem, foleg vmware es cisco laborozasra. Nas, media center, linux szerver homokozokent hasznalom.

(#1626) Proxy2 válasza Rocko007 (#1623) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Hali, lenne kérdésem.
Esetleg PM-ben?
Ilyen vasam van az LSI nélkül.

Proxy5

(#1627) Rocko007 válasza Proxy2 (#1626) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Ne tartsd magadban. :)

(#1628) biokill1


biokill1
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy 8 HDD-vel megpakolt E5200 processzoros gépet használok főleg DLNA és NAS funkciókra. Egyre inkább zavar a fogyasztása, lekapcsolt merevlemezekkel 85W...
Mivel asztali gépnek már egyáltalán nem használom ezért szeretném a fogyasztását jelentősen lecsökkenteni. (oprendszernek Debian 7 lenne rajta változatlanul)
Mivel elég szerény felhasználása lenne (DLNA, FTP, Samba, NFS, esetleg torrent Transmissionnel) ezért valami kis fogyasztású Atom/Brazos alaplapra gondoltam.

Jelenleg ezt találtam, ami a legszimpatikusabb:
http://ipon.hu/webshop/product/gigabyte_ga_e350n_win8/401420
Van rajta 4 SATA, a további 4 SATA vinyómat így a már meglévő PCI "RAID" kártyámmal tudnám használni vele.
Fogyasztásban, árban esetleg tudtok ajánlani valami kedvezőbbet? Ami fontos hogy legyen rajta 4 SATA (elég a SATA 2) és min. 1 PCI slot a bővítéshez.

Köszönöm.

rejtett up! :D

(#1629) Rez_Grof válasza biokill1 (#1628) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mi a pontos mostani konfigod? deszka, táp, HDD-k, VGA
Idle-be lehuzott hdd-kel egy 65W TDP-s proci nem fogyaszthat 85W-ot.
Elviekben 40W TDP a kölömbség a mostani és a kinézett konfig között.
HA tényleg ennyivel kevesebbet fogyaszt az AMD akkor a második évtől kezdve spórólsz a beruházással, havi kb 1500hu-ot nyersz a villányszámlába.
De szerintem a te procid most a 65W helyett ugy 10W-ot eszik. Szoval nem hiszem, hogy 2 éven belül megtérül a befektetés.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1630) biokill1 válasza Rez_Grof (#1629) üzenetére


biokill1
tag

A pontos konfig:
- Táp: Chieftech CFT500W
- Alaplap: Asus P5KPL/1600
. Mem: 2x1gb + 1x2GB DDr2-800
- Proc: Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz
- Videó kártya: Ati x300 PCi expressz, passzív (csak hogy valami legyen konzolnak)
- 1db SiI 3114 alapú PCI RAID kártya
- HDD-k:
- 3db WD20EARS 2TB
- 1db WD20EZRX 2TB
- 1db Samsung HD502HU 500GB rendszernek
- 1db Samsung HD204UI 2TB
- 1db WD10EARS 1TB
- Hűtés: gyári box hűtő a CPU-n, 2db 9cm-es venti, 12V-ról hajtva a vinyóknak.

Ha az 500-as Samsung kivételével kilövöm őket hdparm -y paranccsal, akkor 85W, ha minden vinyó megy, 100-105W. Terhelés közel 0. (0.1)

Ha nem a proci eszik a konfigban, akkor nem tudom mi lehet. Esetleg a táp túl nagy?

[ Szerkesztve ]

rejtett up! :D

(#1631) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Átraknám a rendszerem valami nem mozgó alkatrésszel rendelkező tárolóra. Mi érné meg jobban? Egy USB3-as pendrive vagy CF kártya? Utóbbihoz kellene olvasó is mondjuk...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1632) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1631) üzenetére


Rez_Grof
őstag

60GB SSD

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1633) Rez_Grof válasza biokill1 (#1630) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A tápnak ugye van valamennyi vesztesége.
A deszka se ingyen működik.
A vidkari tutti hogy nem megy standby-ba ugy hogy ott 30-50W folyamatos fogyasztással számolhatsz.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1634) Proxy2 válasza Rocko007 (#1627) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ok
Milyen hangos lett a HP a berakott LSI kártyától?
(Nekem egy HP212/256 vezérlőtől a 9% fan speed felugrott 18%-ra)
Valamint milyen RAM-al használod, gyári HP Smart vagy más?

Proxy5

(#1635) biokill1 válasza Rez_Grof (#1633) üzenetére


biokill1
tag

Köszi a tippet. Sajna a videókari fogyasztást nem tudtam kimérni, mert nélküle nem indul el szegény gép. De két megdöbbentő dolgot mértem még: 20W a gép fogyasztása kikapcsolva! Valamint a 3db 9cm-es ventillátor 12V-al hajtva 4-5W fogyasztást jelent.
A 20W standby mocskos sok szerintem, úgyhogy szerzek egy másik tápot és egy másik fogyastrásmérőt is :) Jelenleg a Lidl féle Silver Cerest vagy valami hasonló fantázia nevű fogyasztásmérővel néztem, de van egy másik HQ Energy Meter típus is, csak meg kell keresni. Nem lehet hogy a PFC zavarja meg a fogyasztásmérőt? Cos fi-t gondolom nem mérnek ezek...

rejtett up! :D

(#1636) canniball


canniball
nagyúr

Hell!

Van egy kis házi szerverem melynek alapja egy Intel D945GSEJT lap, ami integrált táppal rendelkezik; 12V-os kocka tápból kapja a zenergiát, illetve a meghajtók tápellátásához van egy molex csatija amihez adtak egy molex->2x sata-nafta adaptert. Ezen jelenleg csak egy 2,5"-os HDD lóg, de elgondolkodtam rajta hogy a 3,5"-os társait is rábiggyeszteném, ehhez szeretnék kérni egy kis számtani segítséget mivel nem értek a lovakhoz...
1. Azt írja mánüel hogy
SATA power delivery is rated as follows for any combination of hard drives and/or optical drives:
• 5 V rail: up to 3 A
• 12 V rail: up to 1.5 A

ezt radi8tor1 kolléga volt kedves fordítani nekem, de így sem tudom teljes egészében értelmezni: a kettő között "és" van avagy "vagy"?
2. A HDD-k melyik ágat terhelik? Eddig meg voltam győződve róla, hogy a 12V-t, de hoznám példának a WD30EFRX vinyómat, az adatlapján mindkettő szerepel.
3. Maradva a fenti adatlapnál: hogy jön ki a 4.40Wos r/w fogyasztás?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1637) Rez_Grof válasza biokill1 (#1635) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Felesleges fogyasztás mérőt cserélned.
A tápon viszont érdemes elgondolkodni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1638) hati válasza canniball (#1636) üzenetére


hati
addikt

Nálam a GSEJT egy SSD-t és egy 1.5T hdd-t táplál gond nélkül. Lóg még rajta 3 db. usb-s dvb-t tuner is, időnként meg 2 db. usb-s hdd is. Bírja a tápja. :)

(#1639) Pista0001 válasza canniball (#1636) üzenetére


Pista0001
addikt

Én úgy tudom, hogy a 3,5-esek mindkettőt, a 2,5-esek csak az 5 V-ot. Amúgy mindegyiken fel van tüntetve, hogy melyik feszültségen hány A a maximális áramfelvétele.

Ha jól tudom, a 3,5-esben csak a motor megy 12 V-ról, minden más 5 V-ról, a 2,5-esben - értelemszerűen - minden 5 V-ról kapja a kraftot. :)

[ Szerkesztve ]

(#1640) canniball válasza hati (#1638) üzenetére


canniball
nagyúr

OKOK, de én nem vágom ez melyik ágon mennyi. :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1641) canniball válasza Pista0001 (#1639) üzenetére


canniball
nagyúr

"...a 3,5-esek mindkettőt..."
És valóban! Így már kijön a 4.4W. :K Ezzel a 2. és 3. megválaszolva, az 1.-nél meg akkor gondolom "és" köti össze a kettőt.

"...mindegyiken fel van tüntetve..."
Ez eddig fel sem tűnt...és most hogy megnéztem durva különbségeket láttam.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1642) LógaGéza válasza Rez_Grof (#1632) üzenetére


LógaGéza
addikt

Az már drága, és felesleges lenne, szvsz a rendszer 6Gb-tnál többet nem fogyaszt, és még sokat is mondtam.
Ha már vennék egyet, akkor azt asszony netbookja kapná meg. Nem is értem miért kellene, gyakorlatilag bekapcsolom, és megy, onnantól nem sok irás van rajta - ezért válaszottam a fenti két lehetőséget. USB3 meg van amúgy is az alaplapomon, rendszernek az is elég lenne.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1643) Pista0001 válasza canniball (#1641) üzenetére


Pista0001
addikt

Bármilyen kombinációban tehetsz rá HDD/SSD-ket. Összeadod külön a 12 V-os és külön az 5 V-os értékeket, amik a HDD/SSD-ken vannak feltüntetve. Külön-külön nem léphetik túl az alaplap manualjában megadott értékeket.

(#1644) canniball válasza canniball (#1641) üzenetére


canniball
nagyúr

Igen, így gondoltam. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#1645) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

HTPC, illetve NAS egyesítésére építenék egy gépet és ebben kérném a segítségeteket.
Amit fontos,h tudjon:
-fullHD 3D SBS/OU filmek folyamatos lejátszása HDMI-n (35-40MBps-os filmek általában)
-adatok elérése helyi hálózaton, illetve lehet,h később majd külső hálózatból is
-minél nagyobb adatátviteli sebesség
-fájlok elérése Windowsról, OSX-ről és mobilról (iOS)
Kinéztem már pár lehetőséget, az lenne a kérdésem,h ezek megfelelnek-e a fenti célokra vagy esetleg van jobb vétel is.
Használtan ezt a gépet néztem ki, 4GB RAMmal, illetve a dedikált videókártyával.
Újonnan pedig az alábbi gépet raktam össze:
Alaplap ASROCK E350M1 1 db 17601 Ft
Processzor 1 db 0 Ft
Memória KINGMAX 4GB DDR3 1333MHz 1 db 10109 Ft
Merevlemez 1 db 0 Ft
Ház CODEGEN MX-31-A2 300W 1 db 9423 Ft
Összesen: 37.134 Ft (29.239 Ft + áfa)

Illetve nem tudom,h utóbbiba kellene-e dedikált GPU, ha igen, akkor ezt a 2-t néztem ki:
-ASUS EN210 SILENT/DI/1GD3/V2(LP) 210 1GB DDR3 PCIE
-ASUS GT610-SL-1GD3-L GT610 1GB DDR3 PCIE

Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#1646) Rocko007 válasza Proxy2 (#1634) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Jol merted, a 8%-rol felment 20%-ra, amit nem sikerult megfejteni, hogy miert... De ez igaz mas bovitokartyara... Legfrisebb fw-ek vannak a vasban.

A hp ram horribilis lett volna, kingston unbuffered ecc-t tettem bele: 4x KTH-PL316E/8G.

A gyari smart funkcio mit tudna?

(#1647) Proxy2 válasza Rocko007 (#1646) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Nos a HP SmartMemory-nak elvben a kisebb és jobb energia fogyasztása, és a sebessége a jobb.
Nekem most 4Gb van bent, de tuti nem ezzel fogok bővíteni.

A ventilátor 20% körüli üresnárati sebessége elég aggasztó!
Melyik slottba van neked a vezérlő kártya?
Esetleg az X16-ba kéne betenni hátha ott nem rántja fel a ventilátór tempót, mert a 8 lemezes verzióban is ott a vezérlő.

Lehet tényleg át mehetnének PM vagy email-be, nem szeretnék off-olni.

Proxy5

(#1648) Rocko007 válasza Proxy2 (#1647) üzenetére


Rocko007
aktív tag

Vegig probaltam az x4-x8-as sineket, egyforman zajos. A hp oldalan talatam egy leirast, ami szerint azert emelkedik meg a ventik fordulatszama, mert nem hivatalos hp supported hw, ergo nincs rajta homero, ezert az ismeretlen hofok miatt a bios a tulmelegedes ellen elkezdi tekerni a hutest, pedig nem lenne ra szukseg...

(#1649) Proxy2 válasza Rocko007 (#1648) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Szuper, imádom mikor gondolkodnak helyettem :(

Akkor kerítek egy HP H220-at, nekem nem a raid a legfontosabb,
vagy egy HP P222/512 bár ez drágább de tudja a raid-et.

Mert ami nekem van HP P212/256 az nem jó, mert azzal is hangos.

Nekem elsősorban egy komoly NAS kellet, és arra elég is lenne a benne lévő B120i,
csak kevés a 6 disk :(

Proxy5

(#1650) exile


exile
tag

Sziasztok!

Az adataimban szereplő PC-ből szeretnék házi NAS-t építeni.
Igényeim: adattárolás, külső web-es elérhetőség, torrent.
Nem mai darab, már több mint 9 éves. A mostani vinyók helyett raknék bele egy vagy két nagyobb WD RED-et. RAID nem érdekel. Tabletről, okostelefonról, laptopról és a munkahelyi gépemről szeretném elérni.
Ezekből megoldható vagy felejtsem el és vegyek egy kész gyári NAS-t?
Legyen minél olcsóbb és fogyasszon keveset.

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.