Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1701) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Üdv!
Szeretnék érdeklődni, hogy (ha nincs jobb topik neki) milyen komponenseket ajánlanátok, hogyha játékszervert építenénk:
20 fős Arma 3, lenne rajta amiről azt kell tudni , hogy 4GB ramnál több nem valószínű, hogy kell neki, mint ahogy háttértárból sem kell neki SSD, de CPU-ból nagyon igényli az egyedileg erős magot. (gpu külön nem kell)
Futna rajta 1-2 játékszerver vagy 3(1-1 mag) + teamspeak szeró és egy alkalmi letöltős
a húzott proci nem akadály
0-ról kéne önállóan műköködő(, bármilyen) házba

Lesz majd tesztünk hétvégén, és majd többet írok, ha tudok de azért innen is kéne alapozó infó.

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1702) Proxy2 válasza Möhe (#1700) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

A fogyasztásról nem tudok saját infóval szolgálni, nem foglalkozom vele.
(Előtte 2 tápos Dell 2950, meg Intel 1U szerverek voltak itthon, na azok durvák)

Hangja, nos amíg nem megy tartósan 70% fölé a proci használat addig nincs neki
csak a hdd hangja, utanna egy notebook ventilator szerű hang van, én mellette alszom.
Ráadásul most még mindkettő itt van nállam a N54L és az ML310e is, együtt is az elviselhető
hangon vannak.

Az utólag szigetelni részt nem tudom, nagyon összerakott cucc, nincs benne hely.

Proxy5

(#1703) Rez_Grof válasza ledgeri (#1701) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Keret összeg mi lenne a vasra?
Mennyi a helyigénye egy ilyen Arma 3 installációnak?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1704) Rez_Grof válasza ledgeri (#1701) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Olvasgatva tapasztalatokat én i7-3770 vagy i7-4771-en gondolkodnék prociban, ha nem hajtod akkor nem eszik sokat, mellé egy jó Gigabit hálókártya, gigabit switch-el mert ugy olvastam hogy forgalmaz elég rendesen a server.
Ha nem zabál sok helyet akkor megtámogatnám a dolgot egy 128GB ssd-vel az csodákra képes ha véletlenül sokat olvasna a diskről, alkalmi letöltönek meg 1db 2TB WD RED.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1705) ledgeri válasza Rez_Grof (#1704) üzenetére


ledgeri
nagyúr

A keret 100-150 lenne, de inkább az alja...
Szerintem a 128-as SSD árban sok (eddigi monitoring alapján nem is biztos, hogy kell a sebessége) a 2TB meg overkill, így elég lenne egy 500-as vinyó.

Hol olvastad a tapasztalatokat? (ha forrásaid kiléte kiadható :B ) Hátha megakad valamin a szemünk, amin neked nem..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1706) Rez_Grof válasza ledgeri (#1705) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát 100-ba nehezen fér bele deszkán-procin-ramon kivül bármi, haswell procihoz meg C7 statet támogató táp kell. :(
A forrás google, majd átdobom a forumokat priviben.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1707) ledgeri válasza Rez_Grof (#1706) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Ok!

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#1708) csicsaaa


csicsaaa
tag

Sziasztok!

Kezdőként a szerver építés világában lenne pár kérdésem, amelyekre remélem kapok is választ! :(((
Az első, hogy hálózati megosztással HD és fullHD filmek nézésére DLNA-n elég-e 256MB memória! Sajnos az Upgrade nagyobbra drága mulatság, mivel DDR1-es notebook. A grafikus felület nagyon leterheli a masinát!
A második, elképzelésem szerint elsősorban ezt egy torrent szervernek szánom, ezzel a memória mennyiséggel GUI nélkül. Milyen jól és hatékonysággal tudok configolni torrent klienst csak karakteresen?
A harmadik, hogy így egy mobil alkalmazással grafikusan tudom-e managelni és/vagy felügyelni a szerveren futó le-feltöltéseket?
A letölteni kívánt filmeket, ezzel a kivitelezéssel hogy tudom, egy másik, windows-os gépről elindítani a letöltést, autómatikusan a szerveren? Lehetséges azt beállítani hogy egy, a szerveren lévő mappából/tárolóból autómatikusan elkezdi letölteni a belemásolt torrent fájlt a szerveren futó kliens??

Remélem érthetően írtam le az elképzeléseimmel járó kérdéseimet. :DD

Védd a fákat, egyél hódot!!!

(#1709) Rez_Grof válasza csicsaaa (#1708) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A torrent klienshez egy kis leirás: [link]
Szvsz nekem ez a gép nagyon egy vékonykliensnek tűnik :(, ergo nem igazán használnám szervernek. Nezegetve a dlna server progikat ez a vas nagyon karcsúnak tűnik ahhoz, hogy FullHD-t dekodoljon és streameljen neked, erősen core2 procikról beszélgetnek, és nem árt 1-2GB ram se.
Nem vagyok napi szinten képben, hogy mennyi erőforrás kell egy mini linux distronak, de szerintem a ram nagyon szűk keresztmetszet bármihez. Hogy milyen hatékonysággal tudod konfigulni az már csak rajtad múlik, lassan minden oprendszer még a windows is többet tud parancssorból mint GUI-ból.

Másik kérdés hogy hol kivánod tárolni a megosztani kivánt dolgokat? Ha külső usb-ben akkor az ugye hangos meg külön áramot zabál, nem is keveset.

Szerintem gondolkodj el egy használ core/core2-s konfigon, abba fér minimum 2 disk, erő is van benne és nem fogyasz sokkal többet, ha nagyobb házikóban veszed akkor még csendes is lehet.

Nagyon sok NAS tudja egyébként ezeket a funkciókat.
Egy miniitx-es deszka i3 vagy valami amd apu-val már simán megbirkozik a feladattal.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1710) Sasos


Sasos
senior tag

Sziasztok!
Dolgozik itthon egy régebbi szerver (Fujitsu TX150 S6). Gyári SAS/SATA vezérlővel ellátva, SAS/SATA backplane-es, hot-plug vinyóhelyekkel. Eddig két WD RE4-es vinyó dolgozott benne RAID1-ben. Gondoltam szerzek bele 10-15k-s SAS vinyót, amire átkerülhet az oprendszer. Elsőnek két használt (egyforma) 146GB-ost kapott, de a tömb felépítésénél hibát jelzett a vezérlő és failed-re állította mind a két vinyót. Ezután egy 300GB-os használt került hozzám, ahol ugyanezt végigjátszotta. Meguntam, szereztem egy vadonat új 146GB-os IBM vinyót. Bepattintom a szerverbe, a raid kártya megtalálja, kiírja a típusát, gyáriszámát, csatolófelületet, mindent, amit a vinyóról tudni lehet (kép1), és available státuszba teszi. Kreálok egy új virtuális meghajtót beledobom az elérhető vinyót, majd a létrehozás után (ahogy többi vinyó esetén is) vinyó, és a virtuális lemez is failed státuszba kerül(kép2). A hibauzenetek alapján nem nagyon tudom, hogy mi is lehet a baja(kép3 kép4). A kártya SAS1 3Gb/s-es, a vinyó SAS2 6Gb/s-es, de kompatibilisnek kellene lenniük, ráadásul az előző SAS vinyók között volt 3Gb/s-es is.

Minden ötletet szívesen veszek, mert most jó áron tudnék nagyobb SAS vinyókat szerezni, de így nem sok értelme lenne ugye…

(#1711) Rez_Grof válasza Sasos (#1710) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem lehet hogy nem igazán szereti a raid vezérlő a több fajta disket 1 backplane-en?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1712) Sasos válasza Rez_Grof (#1711) üzenetére


Sasos
senior tag

Eszembe jutott nekem is, és utána is olvastam a témának, de az ajánlások szerint - egyes kártyák esetén - egy tömbbe nem ajánlatos a SAS és SATA lemezek keverése. Ha külön tömbbe kerülnek akkor elvileg vegyesen is használható. Az a baj, hogy a szerver fut, és dolgozik. Ennek következtében a két SATA lemezből álló tömb otthont ad a rendszernek, és a tárolt adatoknak is. Nem tudom levenni a SAS vezérlőről. Most várok mini-sas-->4x SATA kábelre. Ha megérkezik, akkor a két SATA lemez átkerül az alaplapi SATA vezérlőre és a backplane-en kívülre, majd csak ezután tudom tesztelni, hogy magában szaladnak-e a SAS vinyók. De ez már a sokadik ötlet lesz, és eddig semmi sem segített. Ráadásul ez sem egyszerű folyamat, mert szét kel fűzni a tömböt, vinyók átpakolása fix helyre, tömb összefűz, adatok visszaállít. De attól félek, hogy sok hűhó semmiért...

(#1713) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

Sziasztok!
Egy raspberry pin (freenas) egy USB-s merevlemezzel elég lenne otthonra egy file és torrent szervernek? :))

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#1714) AiRLAC válasza balázs xp4e (#1713) üzenetére


AiRLAC
addikt

Nem, legalábbis nem Freenas-sal.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1715) Rez_Grof válasza balázs xp4e (#1713) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Válasz: Nem.
Nagyon-nagyon lassú lenne. 2-7MB/s olvasást és kb 3MB/s irást tudna.
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?p=151852
http://www.raspberrypi.org/phpBB3/viewtopic.php?p=172156

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1716) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Egy kis cég megkért, hogy állítsak össze nekik egy fájlszervert főleg archiválás, és egyéb dolgok biztonságos céljából. Gigabites háló van, ezt kellene kiszolgálnia, és olyan 10 gépet kellene kiszolgálnia, és elsőre 4TB hasznos tárhelyű RAID1 rendszerre gondoltam (ergo 8TB vinyó, de a későbbi bővíthetőség fontos).
Igazából nem tudom, hogy ez mennyire CPU-igényes folyamat, esetleg elég lenne egy E350 alapú rendszer, vagy jobban járnék ha szerverek között nézelődnék (pl HP DL380 G3).
Valakinek van ilyennel tapasztalata?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1717) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1716) üzenetére


Rez_Grof
őstag

CPU igény nem nagy, már a file kiszolgáláshoz, a raid vezérlőnek kell meglehetősén pengének lenni-e illetve, de ha sokat használják akkor az ACL-kezelés+ a többi szerver feladat már tud kissebb loadot okozni.

Ha későbbiekben 8-10 disk lesz benne akkor érdemes olyan házikót választani amibe belefér ennyi disk, és olyan Raid vezérlőt ami tudja a hotspare illetve hotplug funciókat. Ja és Raid 1 helyet Raid 10, csak mert sokkal gyorsabb, veszteség meg ugyanannyi [link]

Én az egy procis xeon vasakat nézegetném, készüljél horror árakra, ja és mivel a server vasak nem ugrálnak azonnal a legujabb trendekre ezért érdemes megkérdezni hogy mi a max disk méret amit támogat a Raid vezérlő az aktuális firmware-el.

Ha fontos a megbízható radi és fontos adatok lesznek a raid-en akkor a consumer alaplapokon lévő integrált cucc felejtős.

Egy ilyen cucc sofware-el már ha Win, meg mindennel olyan 600-800K újonnan.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1718) LógaGéza válasza Rez_Grof (#1717) üzenetére


LógaGéza
addikt

Igazából a fájlkiszolgáláson kívül nem lenne több feladata, csak és kizárólag erre lenne dedikálva.

Elsőre azért gondoltam RAID1-re, mert 2x4Tb vinyót raknék bele alapból, és a RAID10-hez 4 vinyó kell. Később ha bővitenénk, akkor jöhetne a RAID10.

Nem készülök annyira horror árakra, szerintem egy Tyan NAS szerverrel megtudnám oldani első körben, nemrég üzemeltem be ilyet - tudom haklis az oprendszerre, és a hangja elnyom egy porszívót is, de végülis az igény se lenne nagy. Bár az tényleg jó kérdés, hogy el-e visz ennyi tárhelyű HDD-ket.

Szoftveres megoldásban én egy Linux alapú ownCloudra gondoltam, talán azt a legegyszerűbb megcsinálni erre a feladatra, ugyanis úgy kellene, hogy mindenki csak a saját dolgaihoz férjen hozzá.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1719) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1718) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ennek elirták az árat?? Vagy gondolom ugy használt support nélküli cucc ahogy van.
Nem jó elgondolás a 2x4TB, egy részt mert baromi lassú lesz 5400K, másrészt előfodulhat, hogy ha vissza kell épiteni egy hibás disket addig kifingik a másik is. Jobban jársz 4x2TB-al.

Hogy mindenki csak a saját cuccát lássa, arra van az ACL, sima linux és windwos alatt is, a cloudhoz meg kell procierő is, meg ram meg minden.

Vegyél egy 4 disket synologi vagy qnap NAS-t, azt utti kezeli, hozzáférést megcsinálod rajta, halk, gyors, szép.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1720) LógaGéza válasza Rez_Grof (#1719) üzenetére


LógaGéza
addikt

Nem írták el, egyik ismerősömnek már vettünk ilyet, azóta is ott zajong a pincéjében - igen, support nélkül, de 12 hó garanciával.

A 2x4TB azért jött fel, mint ötlet, mert akkor van még két szabad hely, ha bővíteni kellene esetleg később. Ha most veszek 4x2TB-ot, és később rábővítek még akkor csak 2x2TB cseréje 2x4TB-ra lesz mint opció, akkor meg nem tudok csinálni, csak két különálló RAIDet.

A használatot nem úgy kell elképzelni, hogy 7/24-ben folyamatosan Gigabites hálón lesz terhelve. Főleg csak azért fog kelleni, hogy a éppen nemkellő iratokat, meg hasonlókat felrakják, és ne a user gépén legyen kitéve a veszélynek.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1721) LógaGéza válasza Rez_Grof (#1719) üzenetére


LógaGéza
addikt

Azt nézem, hogy ezek tényleg elég régi konstrukciók, a legolcsóbb talán ez lenne amelyik támogatja a 2TB-os lemezeket. Viszont ennél olcsóbban kellene megoldani.
Konzumer kategóriából nem tudnám ezt megoldani? Ez ugyanis sok lenne...
A dedikált NASok is hasonló árban vannak sajnos...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1722) Krix válasza LógaGéza (#1721) üzenetére


Krix
őstag

Az MSA-hoz szerver is kell még SAS kártyával, szóval inkább NAS, vagy egy HP microserver.

If it is not broken then don't fix it!

(#1723) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1721) üzenetére


Rez_Grof
őstag

@Krax: Ott a pont ahhoz kell bizony.

2db WD NAS 4TB diszk alaphangon 90-100K.
jó táp, házikó, deszka, proci, ram, rendszer hdd, Raid vezérlő még legalább 130K
Szoval ez szvsz egy 250K-s project akárhogy is számolom.
HP P400 raid vezélő elvileg tud 3TB driveokat kezelni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1724) Sasos válasza Rez_Grof (#1723) üzenetére


Sasos
senior tag

És a lényeg kimaradt... :B Egy valamire való szünetmentes se 2 forint. Egy 1000VA-es, ami kibírja míg leáll a szerver adott esetben, valódi szinusz-os, még használtan is 40-60k, de egy "lépésenkénti közelítés a szinusz hullámhoz" verzió is 15-30k használtan.

(#1725) Proxy2 válasza LógaGéza (#1721) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Üdv!

Használt áramzabáló szőrnyzombi helyet tegyél be egy ilyet a kép ne tévesszen meg senkit, a szerver a legújabb HP ML310e G8 v2

Mehet rá akár Linux is, de én most csináltam 3 konfigot is xpenology-val.
Némelyik vasba 6db 2TB wd red van, nvr és fájl szerver funkciókr több mint jó.

[ Szerkesztve ]

Proxy5

(#1726) LógaGéza válasza Proxy2 (#1725) üzenetére


LógaGéza
addikt

Üdv!

Eddig még ez a legkorrektebb ajánlat, de úgyérzem mintha még egy kicsit most is túllennénk méretezve. Az én céljaimra mennyivel jobb ez, mint pl egy N54L? Tudom, hogy Xeon, meg redundáns táp, meg hot-swap HDD-k, de ha ezek nem számítanak? Még mindig nagyon minimális igénybevétele lesz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1727) Rez_Grof válasza Proxy2 (#1725) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Azért business környezetben a xpenology-nál ezt érdemes figyelembe venni:
This is not an official synology product, it's only design for testing purpose not for production.
No warranty for any damages, loss of data or anything else.

Amugy a vas aranyos, és jó ár/érték aránya van :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1728) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1726) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Pl abba se teszed bele a 4TB-os hdd-t:
Maximum Storage Capacity
Internal
SATA 8.0TB (4 x 2TB)

Ja mivel storage lesz ezt tutti nem fogják mindennap kikapcsolni, főleg nem a gomb hosszan nyomásával, tehát 7/24/365-re kell méretezni. A redundáns táp, eddig se volt opció, mert az kicsit más ár kategóriába focizik, csak a diskek 100K+, már ha méretes is kell belőle, SAS, FC irányról meg ne is beszélgessünk.

Egy dolgon kell elgondolkozni mikor ilyenre tesz ajánlatott az ember:
Mennyibe kerül ha beüt a krach! 50K OK (pl csak a backup backupja volt), 1M(uj diskek + a régi adatok kürt által vissza hozva ,mert a holnap határidős meló szállt el) hát akkor lehet kicsit többet kellene rááldozni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1729) LógaGéza válasza Rez_Grof (#1728) üzenetére


LógaGéza
addikt

Eddig nem volt ilyen egyáltalán, sőt semmilyen mentés nem volt. Amúgy átnéztem ennek is a PDFjeit, de nem találtam semmi infót arról, hogy támogatja a 4TB-os lemezeket. SAS és társai nem játszanak, egyszerű SATA WD Redeket szándékozok használni (ha jól tudom akkor azokat úgy is 7/24-es NAS üzemre tervezték), abból a 4TB-osok ára ~48ezer, de egyre jobban úgy látom, hogy több lemezzel kell megoldani, mert vajmi kevés rendszer támogatja az ekkora méretű lemezeket.

Akkor meg lenne egy olyan kérdés, hogy a duplaárú rendszer miért lesz nekem jobb, ha beüt a krach!?

Igazából nem az én pénzem, előfogom terjeszteni a vezetőségnek mind a két opciót, majd rábólintanak valamelyikre. Csak azért jó lenne tudni pro és kontrákat, mert úgyis ezt fogják kérdezni tőlem is :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1730) Sasos válasza LógaGéza (#1729) üzenetére


Sasos
senior tag

Hogy téged idézzelek "fájlszervert főleg archiválás, és egyéb dolgok biztonságos céljából." aztán "Tudom, hogy Xeon, meg redundáns táp, meg hot-swap HDD-k, de ha ezek nem számítanak?" első körben el kéne dönteni, hogy mennyire fontosak azok az adatok, és mi a minimum követelmény. Aztán meghúzni az elkölthető pénzmennyiség felső határát, és a kritériumoknak megfelelő masinát választani hozzá (szerintem).

(#1731) Rez_Grof válasza LógaGéza (#1729) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mert pl mikor elszáll a táp az utolsó erejével még nem fogja kinyirni a teljes gépet, vagy baromságokat irogatni a raidbe, /true story bro/ nem kell napközben megállitani a vasat ,hogy disket cserélj, stb.....

Rakj össze egy pont elég, de diszkkel még a bővithető configot, meg egy olyat amit kicsit biztositva is van, fontos, hogy ird melle az tervezett oprendszert és a kivánt szolgáltásokat, kb milyen loadra lesz tervezve és arról adok pro/kontra véleményt neked, ja és a szünetmentes az egy musthave cucc.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1732) Rez_Grof válasza Sasos (#1730) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ott a pont. :)

Érdekesen szoktak nézni mikor beállit az ember a főnökhöz 20db dvd-vel, hogy akkor ez itt most 40K/db volt.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1733) Sasos válasza LógaGéza (#1729) üzenetére


Sasos
senior tag

És mindenképpen a munkafolyamatokat is nézzétek meg az adott helyen! Az itthoni szerverem úgy indult, hogy egy 10-fős csapatot szolgál ki FTP-n. Ma már 25 fős a csapat, a szerver automatikusan OCR-ezi a megadott mappába feltöltött állományokat, amelyeket aztán Wordel automatikusan megformáz a kívánt formára, átpakolja a megadott mappába, és levelet küld az usernek, hogy elkészült a cucca. Ez NAS-al nem lenne megoldható. Ha szűkös a költségvetés, akkor a feladatnak megfelelő minimum vasat kell venni. Viszont ha elköltünk egy nagyobb kupac pénzt, akkor érdemes megnézni, hogy milyen feladatok átvételére lehetne alkalmas esetleg még a vas. Ha most vetetsz velük egy nagy marék pénzért egy "small business" NAS-t, és a jövő héten egy mail szervert kell indítani, akkor lesz fejvakarás.

(#1734) Sasos válasza Rez_Grof (#1732) üzenetére


Sasos
senior tag

Igen, rendszerint amíg nincs baj, addig semmi se számít, "jó lesz az úgy is". Aztán mikor közlik, hogy a tisztaszoba 40k+áfa óránként, és akkor még csak leülhetsz benne, mert nincs mibe átpakolni a lemezt, akkor van pislogás. :K

(#1735) bambano válasza LógaGéza (#1729) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem a wd red diszkek el sem indultak egy x3650-ben.

(#1730) Sasos: "Aztán meghúzni az elkölthető pénzmennyiség felső határát, és a kritériumoknak megfelelő masinát választani hozzá (szerintem).": korrekten leírtad, hogy hogyan nem tervezünk informatikát. nem az elkölthető pénzmennyiséghez válogatunk vasat, hanem a szükséges vashoz tervezünk zsetont.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1736) Sasos válasza bambano (#1735) üzenetére


Sasos
senior tag

Pont így is írtam: Ha megvan az elvárás amit tudnia kell és a pénzmennyiség felső határa, akkor a kritériumok alapján választunk vasat. Ha az adott pénzből nem lehet kihozni az elvárásnak megfelelő vasat, akkor értelem szerűen nem tudunk a kritériumoknak megfelelően választani. Azt nem írtam, hogy a rendelkezésre álló keretből meg kell venni ami belefér, még akkor is, ha alultervezett lesz a vas. :U

(#1737) Rez_Grof válasza bambano (#1735) üzenetére


Rez_Grof
őstag

ez izgalmas info.
milyen raid vezerlo volt benne?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1738) bambano válasza Sasos (#1736) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, nem így írtad. a te leírásodban a pénzügyi keret ok, az enyémben meg következmény.

ha elfogadnám azt az állítást, hogy úgy kell tervezni, hogy f(követelmények, pénz)->hardver, akkor mindig töredék pénzből kellett volna várat építeni. a rendes megoldás az, hogy f1(követelmények)->hardver és f2(hardver)->pénz.

még soha nem találkoztam egyetlen főnökkel sem, akinek az anyagiakról alkotott elképzelése akár csak töredékesen is fedte volna a valóságot. így tehát nem az a jó módszer, hogy megkérdezed a tervezés elején, hogy mennyit akar rászánni, hanem az, hogy a tervezés végén közlöd vele, hogy ennyibe kerül.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1739) bambano válasza Rez_Grof (#1737) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

aacraidnak írja kernel, emlékeim szerint serveraid 8l van benne.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1740) LógaGéza válasza Sasos (#1733) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez így teljesen korrekt. Annyi a baj, hogy semmi összeget nem adtak meg, hogy mennyibe kell beleférni (még a vásárlás megközelítő dátumát se tudom), csak annyit mondtak, hogy ajánljak egy fájlszervert, egyelőre tárolók nélkül, de ennyi meg ennyi fog bele kelleni, és később bővíthető legyen. Pont.
Akkor az lesz, hogy eléviszem, ez van, ennél olcsóbban nem lehet biztonságosan megoldani. Egy kb ilyen rendszerhez való szünetmentes tápot mennyiért lehetne hozzárakni? Tételezzük fel, hogy marad a HP ML310e G8 v2.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#1741) unknownerror


unknownerror
tag

Üdv!

A gondom: a ház átviszi a hangot az alatta levő földre,bútorra, amin van, pedig gumilábakon áll.

A gép: 1,8-as sempi, 2 hdd,768 ram, dell táp, hp ml 330 ház.
Eddig egy fektő házban, egy hdd dolgozott, meg egy ventillátor, egy gorenje kishűtő 3szor hangosabb volt nála. Most viszont az "új" házban kapott mégegy hdd-t, illetve hűtést a hdd-k, még mindig halk a gép, de néha elkezdi brummogtatni a környezetét, a ház nem rezonál, ahogy néztem. A házat azért cseréltem le, mert nem lehetett felfogatni a dell tápot, ezért csak "úgy" belevolt rakva, azért feküdt szegény az oldalán.

Illetve kérdezném, hogy ettől kisebb fogyasztást elérhetnék új géppel? ez így, ha a 2 hdd meg a proci is tekerget, 60 wattot "zabál", de van, hogy 45 wattal is beéri, havonta kb 1800 forintot kajál meg.

Openvpn szerver kicsit megdögleszti a kis sempront, ezért gondolkodok az újításon, ami legalább 100 mbittel vinné, hozzáteszem, ez most kb 60megabites forgalomnál már 100%-on jár, és még mellette más is fut(na).
Egy normális microserverre gondoltam, bár nem tudom, hogy azok mennyit fogyasztanak, ha ennek a felét, már megérné, szerintem 40-50-et tudnék ráfordítani.

[ Szerkesztve ]

(#1742) sirdond


sirdond
őstag

Sziasztok!

Szeretnék otthonra építeni egy házi szervert. Amire használnám az: adattárolás, média kiszolgáló (egy RPi most a médialejátszóm). leginkább zene, de azért filmek is lennének (1080p+dts, de nem bluray), torrent, proxy. ezek lennének a főbb feladati (persze idővel ez bővül majd, magamat ismerve). A célom egy olyan szerver lenne, ami stabil(24x7 kiszolgálást bírja), viszonylag alacsony fogyasztású és viszonylag olcsó illetve legyen halk. Amiket eddig nézegettem, azok az NM70-es, Celeron processzorral szerelt miniITX-es alaplapok, ezek valamelyike jó lenne a feladatra szerintetek? Ha nem, miért nem? Esetleg mást is tudnátok ajánlani?
Árban max 35e-et szeretnék költeni az alaplap-cpu-memória-táp négyesre.

Előre is köszönöm!

(#1743) Rez_Grof válasza sirdond (#1742) üzenetére


Rez_Grof
őstag

35-ért kapsz egy tápot ami kibirja évekig a 7/24-et :D
a előző 100hsz-ben van vagy 20 féle masina ami mind ezt tudja.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1744) Rez_Grof válasza unknownerror (#1741) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tegyél alá parafa járólapot, és cseréld le ugyan olyan tipusra a 2 hdd-t.
A micro server jó ötlet , de sajnos ennél kevesebbet pl felét, semmi nem fog fogyasztani, viszont mivel sokkal erősebb és energia takarékosabb ezért lehet, hogy idle-ben elviszi az összes funkciót amire használod és max loadon se kérne sokkal többet.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1745) unknownerror válasza Rez_Grof (#1744) üzenetére


unknownerror
tag

kipróbálom a parafát, hátha jobb lesz, mert szekrényen van most is, máshol nem fér el, és búgatja szegényt :DDD
a 2hdd sajnos más típus, és ezzel nem tudok mit kezdeni, ha lesz időm, akkor átköltöztetem a régebbiről a rendszert az újabbra, aztán a régit leállítom, egy hdd meg nemhiszem, hogy sok vizet zavarna.

igazából arra is gondoltam, hogy veszek egy low-end intel lapot megy egy valami ivy-s kétmagos celeront, 2 giga rammal, szerintem már egy mag is bőven erősebb abból, mint a 10éves sempron, és 45w tdp-vel nemhiszem,hogy 5-10 wattnál többet enne, illetve újabb lapokon raid is van, ha jól tudom, ha egyszer a biztonság is szempont lesz.

(#1746) Proxy2 válasza Rez_Grof (#1727) üzenetére


Proxy2
aktív tag

Ez így igaz!

Aztán az már egyéni dolog, ha az ember jól átnézni a konfigot, mert hát ez is csak Linux :)

A 4TB HDD-vel jól elvan, és ebből 6db-al, igaz ebből 4 a gyári fiókokban, kettő meg a felső 5.25" helyen.

Proxy5

(#1747) porpi007 válasza Proxy2 (#1725) üzenetére


porpi007
tag

Sziasztok!

Írtam már a XPEnology fórumba is, de ott nem nagyon válaszoltak, felteszem ide is a kérdésemet/problémámat, hátha tud valaki segíteni:

Telepítettem a XPEnology-t egy mezei PC-re ezen útmutató alapján. Minden rendben ment, de egyszer csak újra indult. Fél óra múlva megint, aztán egyre sűrűbben. Aztán már 2 percenként újraindul(na, ha bekapcsolnám...). Megpróbáltam több pendrive-al, többféle verziót is (a legújabb beta-t is felraktam) de mindig ugyan ez a helyzet. Újraindul egyre sűrűbben.

A gép:
Acer alaplap
G550 proci
2G samsung RAM
500G samsung HDD

Eddig FreeNAS volt rajta, az tökéletesen működött.

Babi néni! Magáé a macska?

(#1748) Möhe


Möhe
addikt

Üdv.

Lehet megérik bennem a csere NAS-ról.
De sehol nem találom az N54L méreteit,csak az N54L G7-et. Hülyézzetek le de ugyan a házikó mindkettő ugye? Mert passzos helyre menne,ha sikerül neki helyet szorítanom.

Illetve mennyire kell mókolni hogy egy Synology-hoz hasonló kezelőfelületet kapjak hozzá, Transmissiont, milyen OS megy rá azt sem tudom.... mi ,merre ,hogyan Tele vagyok kérdőjellel.
Nem szívesen válnék meg a kényelmes Syno213j-től de sajna nem bírja a torrentet, legalábbis a 120/50 ből a töredékét kezeli. :O

(#1749) bambano válasza Möhe (#1748) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a Generation 7, vagyis hetedik generációs HP Microserver az n54l.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1750) Möhe válasza bambano (#1749) üzenetére


Möhe
addikt

ahol találtam részletes méretleírást az egyiknél, ott külön így voltak cimkézve,más árral felszereltséggel,de a kép hozzá ugyan az volt
ezért kérdeztem :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.