Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1351) bambano válasza Bici (#1350) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

amiben én használtam, abban volt integrált cf olvasó, ide portos.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1352) Bici válasza bambano (#1351) üzenetére


Bici
félisten

Okés, köszi! :)
Asszem, legegyszerűbb ha maradok a pendrive-nál. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1353) gari24


gari24
tag

A workstation.et mire szokták használni ???

(#1354) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Házi szervernek kereseg valami tuti kis gépet.
Amd e-350 és az atom d2700 között vacilálok.
Egyik tesztben egyik a gyorsabb, másikban a másik.
Nem tudom melyiknek higgyek, hiszen mindenhol mással tesztelik. Nekem főleg a belső hálózat kiszolgálása (file, net, torrent, stb.) és kifelé webszerverként és cloud tárhelyként kell üzemelnie, természetesen kifelé minimális forgalommal.
A fotóboltos és hasonló tesztekben az Atom elp*csázza az E350-et, de pl. az OpenWrt oldalán az AMD proci sokkal gyorsabbnak tűnik (Comparison to other common Systems - just one Core is used).
Ebből annyit tudtam leszűrni, hogy jobb, ha idejövök kérdezni. :DDD

Előre is köszi! :R

ui.: valami extra pehelysúlyú linux lesz a gépen.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1355) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

home szervernek (DNLA, P2P letoltes, ill. FHD tartalom lejatszas FHD tv-re) eleg otthonra - nem ipari meretben - egy:

Gigabyte GA-A75-D3H lap + egy AD3300OJHXBOX +2GB DDR3

Esetleg egy E-350 lap (pl.GA-E350N).+ 2GB DDR3

120gb notivinyon (rendszer, adott) kivul menne bele max 2db 3,5" diszk idovel, elso korben max 1db (az is van 1 1TB Deskstar szemelyeben)

oprendszerrel is meg vagyok love, sima win7, esetleg valami GUI-s linux abszolute amatornek, vagy FreeNAS. Melyik lenne jo? Halozati teren...khm..hogyismondjam nem vagyok naprakesz..

A budzse alacsony, egy Zyxel NSA325-al szemezek €94-ert ujonan, viszont egy fenti masinat uj cuccokbol kb 150-160€-bol ki lehetne hozni es azert az modularisabb lenne...

Masik alternativa egy hasznalt desktop lenne alapnak, 60-80€ kornyekig, GB lannal, 1-2GB rammal...

Koszi minden hasznos tippet.

Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1356) Drag77 válasza Bici (#1354) üzenetére


Drag77
senior tag

Szia!

Szerintem Atommal jobban jársz. Iyen szerver feladatoknál érezhető lehet a két mag + ht előnye.

Én is egy Atomot használok az általad felsoroltaknak+ ban mail server is van rajt meg dlna server.

ödv.Drag

http://draginet.hu , MCSA, MCSE, UEWA, Microsoft 365 Certified: Modern Desktop Administrator Associa Microsoft Certified: Windows Server Hybrid Administrator Associatete,

(#1357) xigris


xigris
őstag

Sziasztok lenne egy kis problémám van itthon egy kis szerver xp-vel felvértezve viszont 2-3 naponta újra kell indítani mert amúgy nem elérhető holott a munkahelyen hónapokat megy kikapcsolás nélkül, ez mitől lehet? :R lehet csak linux lesz a megoldás?

[ Szerkesztve ]

(#1358) wmati válasza xigris (#1357) üzenetére


wmati
addikt

Mit takar nálad a "nem elérhető" ? lefagy nincs hálózat ?

(#1359) xigris válasza wmati (#1358) üzenetére


xigris
őstag

A teamviewer nem tud csatlakozni a gép és a tv is látja a serviio-t ami dlna megosztásra szolgál tudok is benne lépkedni de lejátszani már nem enged ftp-n elérem látom a mappákat de írni vagy másolni már nem tud csak ha újraindítom

(#1360) TomeeSan válasza xigris (#1359) üzenetére


TomeeSan
csendes tag

Naplókban nincs valami ami ide vág?
Nem próbálod éjszakánként újraindítani a hálózati szolgáltatást?

(#1361) xigris válasza TomeeSan (#1360) üzenetére


xigris
őstag

Nem szoktam újraindítani a naplót most sajna nem tudom megnézni a szomszéd padlásán van így majd most át kell menni és újraindítani manuálisan,lehet inkább az enyémre rakom fel

(#1362) gari24


gari24
tag

Windows Home Server indulásánál a kövi képet kapom , és miután elszámolt 100ig újraindítja a gépet és megint és megint .....

Mit tehetek ez ellen ??

(#1363) Rez_Grof válasza gari24 (#1362) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem ez a legmegfelelőbb topic a problémádra, de
1. lehetőség: chkdsk futtani a disken /lehet segit/
2. lehetőség: ha van mentés akkor azt visszatolteni
3. lehetőség: reinstall

Nagyon ajánlot: Ellenőrizni hogy nincs-e badsector a lemezen.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1364) gyuri86


gyuri86
tag

Sziasztok.

Virtualizációs megoldáshoz keresünk szervert és VGA-t. A vga 90%ban adott.
[link]
A kérdés hogy ezeknek a kártyáknak van valami spéci hardware igénye? Mert az NVIDI grid server fülön fel van sorolva pár szerver amivel együttműködnek. Nem találtam semmi hardware követelményt a kártyához.
Egy dolgot vettem észre hogy mindegyik szerver Intel C600 Series chipsetet használ. Ez lehet az hw igénye, vagy nem szempont? Beszéltem egy taggal, az ő elmondása szerint csak elegendő hely kell a gép belsejében és kell hogy legyen külső betáp forrás mert a pci-ex 3 nem ad le annyit.

(#1365) Rez_Grof válasza gyuri86 (#1364) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha tud a deszka PCIe 3.0-t és van hozzá erős táp akkor szeritem bármilyenbe bele tehetitek.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1366) gyuri86 válasza Rez_Grof (#1365) üzenetére


gyuri86
tag

Ezeknél a gépeknél hogy van megoldva a pci-e betáp? Ugyan úgy mint az ATX-es tápoknál? Van a szerver tápokon egyáltalán 6+2pines csati?!

(#1367) Rez_Grof válasza gyuri86 (#1366) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát olyan vasban ami nincs ilyenre felkészitve abban előfordulhat, hogy nincs is 6+2es csati.

Én minőségibb deszkából, tápból épitenék hozzá gépet, nem pedig előre gyártottat vennék, valószínűleg költség kímélőbb megoldás lenne.
Pl.:
egy supermicro deszka
Xeon proci
Jó táp
ECC memória

és had.szoljon

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1368) sesomaru1989


sesomaru1989
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom pontosan jó topic-ba írok, remélem igen végülis serveres téma.
A problémám a kliens gép tartományba sorolása windows 2012 server kiszolgálohoz. DHCP, AD, DNS, Távelérés működik. A kiszolgálo oldalon létrehoztam egy "tartomany.hu" nevezetű tartományt. A kliens gépnél a számítogépnév módosításnál szeretném a TAgságot WorkGroup-ról a saját tartományomba rakni. Beirom a tartomány nevet ami a "tartomany.hu", de a következő hiba üzit kapom mindig.

[link]
Ezen jegyzet segítségével dolgoztam, a kliens gép automatikus IP keresésre van állítva , hogy az elérje az internetet. A jegyzetben szereplő (1.oldal), virtuális hálózatot hoztam létre.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#1369) Rez_Grof válasza sesomaru1989 (#1368) üzenetére


Rez_Grof
őstag

inkább ide nagy_rendszergazda_topic

A leirás egyébként jó, elvileg működni kellene neki,
Valószinűleg neked még az router is DHPC kiszolgálo és hamarabb ad IP-t, mint a szerver ezért nem jó helyen kérdezősködik a kliens gép az AD után.

Ha kérdésed van akkor másik topic vagy privi.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1370) Balinov


Balinov
félisten

Sziasztok,

SmartTV-hez szeretnek egy DLNA kepes cuccot beallitani, amivel halozaton keresztul el tudom a filmjeimet, kep es zenegyujtemenyemet erni ill. torrent letoltesre hasznalni. Gondolkodom FM2 (A4) alapu kisgep epiteseben, esetleg egy normalisabb NAS-ban, de most beleszaladtam egy hirdetesbe, ahol eleg kedvezo aron hirdetnek egy HP EX475 MediaSmart miniszervert (GB lan, 1x250+ 1x1TB HDD, 2GB ram, 4 SATA csati, Sempron 3400+, jogtiszta Windows Server 2011-el)

Talaltam egy cikket, miszerint az AM2-es 3400+ sempi helyett bele lehet bios mokerolas nelkul rakni egy LE-1620-t (kb 15€-ert lehet ebay-en hozzajutni).

Erdemes egy ilyen viszonylag regi vasban gondolkodni mostansag? Wiki szerint idle 59W-ot, 4 diszkkel full load-on 99W-ot eszik. Tap es CPU hutes hangjarol nem talaltam semmi konkret infot, viszont ez fontos tenyezo, leven a nappaliba kerulne.

OS-ben nem vagyok biztos, Win serverben kb 0-hoz konvergal a tudasom, lehet erre pl. FreeNAS-t tenni vagy egyeb OS-t?

Koszi az infokat, velemenyeket

udv
Balinov

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1371) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék építeni egy home serververt, ami:
- hálózati háttértárként- és médialejátszóként használható
- "letöltőgép"ként használható
- router helyettesítő és hálózati felügyeletet biztosít
- alacsony fogyasztás és ár, megbízható 24/7 működés

2 számítógéphez, 1 TV -hez + maga szerver is lenne időnként normál számítógépként használva HTPC szinten.

Ehhez milyen hardver szükséges, úgy hogy előfordulhat, hogy az összes "funkciója" egyszerre lesz használva? Valamilyen erősebb ARM -es géppel megoldható vagy muszáj "normál" gépet szerezni (ITX, stb)? A routerként való használat hogyan oldható meg?

Köszönöm

(#1372) Rez_Grof válasza nzozz (#1371) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hello!

1. Milyen opendszert gondoltál rá?
2. Hogy szépen routoljon minimum a 2 hálókártya kell, természetesen jól konfigurált routtolással és egy jól konfolt tűzfal.
3. Milyen hálózat felügyeletre gondolsz? IPsec? TVPN? Csomagfigyelés?
4. Mennyi HDD-t szerenél bele?
5. Gondolom DNS, DHCP szerepkört is ez a gép látná el a hálózaton, illetve a user managementet.

Windowsos egyszerű megoldás: Winserver standard 2012 és annak azért kell vas hogy szépen fusson

Szvsz minimun az ITX,

De én a router funkciókat rábiznam egy komolyabb SOHO routerre /egy csomo kinlódástól megkimélheted magad/, és csak a megosztási dolgok maradnának a vasra és ott lhet kisebb teljesitmény is elegendő, meg kevesebb felre konfigurálási lehetőség van.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1373) nzozz válasza Rez_Grof (#1372) üzenetére


nzozz
aktív tag

Helló!
Köszi a választ!

- Linuxra gondoltam, de igazából minden játszik. De mint mondtam HTPC ként is lenne használva.
- Lehet maradok valóban egy sima routernél, nem kínlódok vele. Erről mit gondolsz?
- Felügyelet alatt se gondoltam valami eget rengető dologra, majd még utána kell néznem, mit érdemes.
- Annyi HDD lesz benne, amennyit olcsón tudok szerezni. :DDD De 1db 250GB -re gondoltam egyenlőre, esetleg 500GB -osra. Nincs szükség nagy tárhelyre.
- user management, stb. nem kell, csak itthoni hálózathoz lesz használva.

Konkrétan milyen hardvereket javasolnál?

:R

(#1374) Rez_Grof válasza nzozz (#1373) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Linuxal is meg lehet oldani mindent a felsoroltak közül, ismerős hasoló dolgokra használ egy dualmagos atomos konfigot, ott már a csomagkezelés a routing/firewall miatt már jelentős teljesitmény csökkentő tényező.

Routerben inkább ezt [WDR4300], egyrészt jobb a wifi, másrész elég jól megy gigabiten, ami nem elhanyagolható szempont, ha komolyabb adatátvitet történik.

User managemet:
Azért nem ár ha nem mindenki fér hozzá az összes tárolt adathoz, szoval alap jogokat érdemes kiosztani.

Hogy mit javasolnék. hááát az egy jó kérdés, ha komolyabb el akarsz vele játszani akkor mindenképpen mini ITX 1155-ös lapot i3 procival. Ha csak ugy legyen akkor valami Atom vagy AMD Fusion cuccot. Ezeket lehet hajtani külső tápról is, persze nem a végtelenségig /pl.: 4-5 HDD, izom grafika/ a Fő kérsé hogy mennyi rá a keret összeg. előrébb a forumban vam már pár gép összerakva, kibeszélve.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1375) nzozz válasza Rez_Grof (#1374) üzenetére


nzozz
aktív tag

Igazából nem szeretnék ennyit még elkölteni routerra is. Ezért gondolkoztam valami switch -es megoldáson, abból a gigabites is 4-5k -ból megvan. A wifi pedig nem olyan fontos.
Ja hogy Te úgy értetted a user managmentet... természetesen úgy akarom megoldani, hogy minden gép mindenhez hozzáférjen.
Játék egyáltalán nem lenne rajta csak film nézés, esetleg netezés, stb. + NAS "üzemmód".

(#1376) Rez_Grof válasza nzozz (#1375) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha ilyen szolgáltatást nem megfelelően konfigurálva kötsz közvetlen a netre akkor hamarosan sok látogatod lesz kintről is, esetleg még a google is beindexeli a cuccod. :D

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1377) hati válasza nzozz (#1375) üzenetére


hati
addikt

NAS és HTPC egyben - szerintem - nem túl szerencsés megoldás.

(#1378) Rez_Grof válasza hati (#1377) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Mehet az csak vas kell alá :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1379) hati válasza Rez_Grof (#1378) üzenetére


hati
addikt

Akkor meg nem fog teljesülni az "alacsony fogyasztás és ár, megbízható 24/7 működés".

(#1380) Rez_Grof válasza hati (#1379) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szerintem az alacsony ár is megkérdőjelezi a megbízható 24/7 működést.

Én egy ilyen projectre minimum 100K környékén számolnék, RAID, Cat6 kábelezés, minőségi táp, szünetmentés stb...

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1381) nzozz válasza Rez_Grof (#1376) üzenetére


nzozz
aktív tag

Nyilván nem csak egy switch -en keresztül csatlakoztattam volna mindent az internetre, hanem vagy ezt a tervezett szerver szerűséget routerként használva switch segítségével vagy ami jelenleg valószínűbb az az,hogy egy gyári router segítségével. Vagy nem így értetted?

Mi a baj a NAS+HTPC kombóval? Lenne egy hálózatról elérhető háttértára ill. letöltőgépként is üzemelne (éjjel, amikor nem zavar senkit) tehát ilyen szempontból NAS, de viszont lenne rá kötve egy TV (19" -os, nincs nagy felbontása, nem nagy terhelés) amin keresztül lehetne "használni" a hálózaton levő média fájlokat (filmek, zenék, stb) tehát HTPC. Ennek az egésznek építek majd valami szép házat ill. megoldom a full passzív hűtést (egy termosztátos ventilátorral kiegészítve a biztonság kedvéért). Minél kisebb költségből szeretném megúszni, mert egyrészt nem egy kimondottan fontos eszköz, másrészt nem dübörög a gazda(g)ság. Vagy ha nem jön ki olcsón, akkor nem lesz. És ahogy jobban belegondoltam, fölösleges lenne 24/7 -ben menni, nem lenne mindennap használva, tehát valahogy majd egy hibernálást vagy készenléti állapotot kell megoldanom, amit valahogy hálózatról is lehet "oldani", de max. átmegyek a másik szobába és megnyomok egy gombot és már megy is.

(#1382) hati válasza nzozz (#1381) üzenetére


hati
addikt

Ebben az esetben a NAS kifejezés, erős túlzás. Egyszerűen kell egy desktop pc, aminek megosztod az egyik könyvtárát a TV felé.

Szerintem a NAS akkor kell, ha több gépet szolgál ki egyszerre. A HTPC nálam meg bill/egér nélküli, csak távirányítóval kezelt PC, TV-re kötve.

(#1383) nzozz válasza hati (#1382) üzenetére


nzozz
aktív tag

Több gépet szolgál ki, ha nem is feltétlen egyszerre, mert mint mondtam van 2 számítógép, 1 LAN -ra is köthető TV + a szóban forgó gép maga. Ezeket mind ki kell szolgálja.
A HTPC "funkcióhoz" itt se valószínű hogy lesz egér+bill. mert ez a hálószobában lesz és ágyból nem egyszerű ezeket használni. De úgy láttam van fönt a neten sok infra távirányítós vezérlés számítógéphez, valamelyiket utánépítem és meg van oldva.

(#1384) hati válasza nzozz (#1383) üzenetére


hati
addikt

Ebben az esetben egy itx-es ION-os konfigot ajánlok.

(#1385) Rez_Grof válasza nzozz (#1383) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Egy jó és friss cikk a témában:
[littlebig]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1386) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

1,
Egy olyan kérdésem lenne, mivel nem értek a raid tömbökhöz és annak felépüléséhez, hogy lehet-e olyat csinálni, hogy raid kötetet ami tükrözve lenne, apránként bővítenék újabb és újabb HDD-vel. Mivel egyszerre nem tudok megvenni 40 HDD-t a tükrözés és a teljes kötethez?

Tehát úgy gondoltam, hogy kezdésnek két darab 2TB-os hdd-vel indulnék el, melyből az egyik a tükör lenne, majd mindig bővíteném. További kérdés, hogy mindig csak 2TB-al lehetne bővíteni vagy 3-al is?
Így szépen egy hatalmas több terrabájtos nagy meghajtóvá válnának. Lehetséges ilyen?

2,
Másik kérdésem, hogy mit lehet tenni ha a raid vezérlő csak 24 HDD-t kezel és ebből van két darab. Meg lehet csinálni azt, hogy a két kártya összedolgozzon és az egyik legyen a tükör a másik pedig a sima tároló?

3,
Ha egy raid vezérlőre ráírják azt hogy 6Gb/s adatátviteli sebesség, ez minden HDD-re külön igaz vagy összesen? Mert ha van 24 HDD a vezérlőn és összesen 6Gb/s az átviteli sebesség ott lehet gond 5-10 személyes felhasználói hozzáférésnél?

4,
Tükrözés esetén ha az egyik HDD kiesett a kötetből úgy ha új HDD kerül a helyére akkor a tükörből visszaépíthető a meghibásodott kötet?
Két HDD kiesését is elviseli a tükrözés? (raid1)

5,
Érdemes hatalmas köteteket létrehozni, nagyot lehet rajta bukni ha bármi történik? Azért kérdezem, hogy ne legyen D-től egészen AB meghajtó betűjel etc...

(#1387) Rez_Grof válasza Mexildos (#1386) üzenetére


Rez_Grof
őstag

1. igen lehet ilyet csinálni, csak baromi sokáig tart, :W érdemes ugyan olyan diszkeket használni raid grouponként, mert problémák tudnak leni a ha több féle van benne. Ha mirrorban van egy 2Tb és egy 3TB disk akkor a csak 2 TB-t használ a 3TB diskből.

2. Nincs értelme. Hiába áll 500diskből egy RAID1 tömb akkor is csak egy disk kiesését viseli el.

3. Diskenként 6Gb/s a RAID vezérlőknél a max IO/sec az izgalmas adat, ehhez kell igazitani a diskeket.

4. Igen vissza épithető, de csak 1 HDD kiesését viseli el. A RAID6 visel el 2 disket illetve még RAID10.

5. Nem érdemes, hamar ki tud nyiffanni ha nincs napi szinten karbantartva és nincsennek hotspare diskek beépitve a configba legalább 15 diskenként 1.

RAID tömböket az oprendszer össze tudja fogni egy logikai drivenak.

Nem tudom hogy mire szeretnél ekkora tömböt használni, illetve milyen keret van a feladat megoldására, de
én elgondolkodnék egy ipari FC, Iscsi, filer funkcióra képes eszköszön. Amiben elég komoly modon lehet RAID-et konfigolni és meglehetősen jó teljesitményre képesek. Pl.: EMC VNX 5300, HP P2000. ezek olyan 2-20 millio HUF, kiépités, disk tipus, támogatott funkciók fügvényében.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1388) Rez_Grof válasza Mexildos (#1386) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha leirod, hogy pontosan mit szeretnél összerakni és mire lesz használva akkor tudok addni pár ötlet a megvalósitáshoz.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1389) bambano válasza Rez_Grof (#1387) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

2. a raid1 az tükrözés. 500 darab 2T-s diszkből olyan raid1-et lehet építeni, ami 2T kapacitású és 499 diszk kiesését éli túl. szerintem értelmetlen, de kinek a papné. 500 diszkből inkább raid5-öt vagy raid6-ot érdemes csinálni.

4. az, hogy a raid10 hány diszk kiesését bírja el, ennél bonyolultabb. a két diszk kiesését egy 4 diszkes raid10 viseli el speciális szerencsés esetben.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1390) Mexildos válasza Rez_Grof (#1388) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a válaszokat!

Igazából anyagok archiválására kellene ekkora tárhely. Kérlek ne warezre gondoljatok. De full hd anyagokat kellene tárolni, méghozzá valószínűleg nagyon sokat. De milliók nincsenek erre. Hiszen ha lenne akkor biztosan a DELL-hez csöngetne az ember.

Kinéztem ezt a tároló házat melyből egy rack szekrénybe sokat be lehetne tenni: [link]

Nem hot-swap meg nincs rajta sok kék led de a célnak megfelelne és helytakarékos.
Arra gondoltam, hogy mivel párosával 22+22 HDD férne el benne, így 22 HDD lenne az anyag tárolásra és 22 ami tükrözésre lenne. Igaz ez csak egy egyszerű raid1. De nem tudom, hogy ez elegendő lenne-e.
Illetve később lehet bővíteni több ilyen házzal. Bár szerintem nem is lenne muszáj mindegyik házba alaplapot tenni, mert egy alaplapra 4 vezérlőkártya is tehető (ami 24 HDD-t lekezel), és multilane külső kábelen áttovábbítható a következő házba az adatkábel ahol csak HDD-k vannak.

Nem tudom mennyire életképes amit írok de fiber channel nagyon drága lenne, illetve a kész HP, DELL megoldások. Főleg ha azt bővíteni kellene.
Azért is lett volna fontos információ, hogy a raidelt akár raid1, raid5, raid6 tömbök képesek-e úgy működni, hogy mindig két hdd-vel bővíted. Ahogy betelik az előző úgy veszed a következőt. A stratégia ez lett volna.

Ez a rendszer ha az archív anyagokat szeretné az ember lehívni a munkaállomására, hogy dolgozzon vele képes lenne kiszolgálni 5-10 embert?
Itt az anyag átmásolásáról lenne szó a WS-re. Archíválásra mindig olyan anyagok kerülnének melyek elkészültek és már aktualitásukat vesztették, mely egy-két nap múlva igaz lenne a kész anyagra.

Egy külön egység lenne a nyers anyagok gyors eléréséhez melyeket fél évig tárolnánk kb.

[ Szerkesztve ]

(#1391) bambano válasza Mexildos (#1390) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

22 hdd most is karcolja a fél millert, tehát az, hogy nincsenek rá milliók, rögtön kétségessé teszi az egészet.

gigabites hálózaton 120MBps-nél többet nem húzol át, az meg 5 embernek karcos, 10-nek biztosan kevés.

én nem csinálnék 2x22 diszkből raid1+0-t, hanem ebbe belefér 3x15 lemez, abból csinálnék 3x(13+2) raid6-ot.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1392) Rez_Grof válasza Mexildos (#1390) üzenetére


Rez_Grof
őstag

50 db 2 TB Raid edition disk hozzávetőlegesen 2,5Millio.
Raid kártya 750K mert ugye egyet érdemes tarcsiban tartani.
Nekem ez alaphangon egy 5M project kb.
Egyrész azért kell a onsite tarcsi mert magyarisztánban minden sarki számtechboltban készelten van 250K-s raid kártya és nem 1 hónap ugye megrendelni.

A kék led nem csak azért van hogy dejó, de mikor kiakarod cserélni a disket akkor honnan tudod hogy melyiket kell kicserélni? Másrész, hogy leállitás nélkül menjen a cucc hotswap erősen ajánlott, illetve ha hosszabb távon szeretnél rá archiválni akor block szintű data deduplication se árt.

Lehet bőviteni bármilyen lépésben de az egy idő után elkéspesztő ideig fog tartani mire ujra elosztja a blockokat. Értelmes szinten, hogy legyen I/O is és megbizhatóság is én a 40-50 disket 10 disk per Raid5 vagy Raid6 tömbökben rendezném, tömbönként egy spare diskkel. Mert mikor látod hogy elkezd billegni a disk akkor csak nyomsz rajta egy copy to spare-t ami átmozgatja az adatot egy másik diskre és mikor kész lehet befele tenni az uj disket a hibás helyére.

Viszont szétnéztem a a Synology portáján,hogy mit ajánlanak, a 2+1 raidkártya árából veszel komplett megoldást kb 20diskre /üresen/, és ezt már normál sebességel kiszolgál 4xGigabit ethernet, vagy FC, ja és nem utolso sorban támogat 4TB-os lemezeket.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1393) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy tudnátok-e ajánlani egy olyan viszonylag olcsó házi szervert ami a nap 24 órájában menne (viszonylag kis fogyasztással) seed szerver ként. Esetleg még azon gondolkodtam, hogy egy ilyen feladatra alkalmas-e egy régebbi gép ami egy 3GHz Pentium 4 -es proci, 1GB RAM, egy nVidia mx 440 -es VGA, 500GB HDD. (Bár ennek nem tudom mekkora a fogyasztása.)

Szerintetek érdemes ezt megcsinálni, vagy inkább van valami más ötlet?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1394) bambano válasza Ra's al Ghul (#1393) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a régi p4-ek semmire nem alkalmasak, ahol a fogyasztás számít. ha a fogyasztás nem számít, akkor alkalmas.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1395) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

És esetleg van valami más olcsó módszer?

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1396) wmati válasza Ra's al Ghul (#1395) üzenetére


wmati
addikt

raspberry Pi :DD

(#1397) Mexildos


Mexildos
aktív tag

A HDD-k valóban drágák. De nem is egyszerre lenne megvéve az összes. Ha sebesség gond van akkor egy 10 Gigabites hálózati kártyát be lehet tenni az alaplapra. Így a sebesség gond biztosan megoldódna. Vagy tévedek? Feltételezem CAT7e kábelekkel. A hálózati gerinc az mindenképpen 10 gigabitesre van tervezve amit elvileg tovább lehet emelni majd.

Raid vezérlő esetében én 70-150 kött sok félét láttam, de az LSI, Intel, Areca, 3ware is jellemző ennyiért amin van 20-24 port. De láttam olyan vezérlőt is ami 40 portos. Igaz nem népszerű márka mert viszonylag szerintem új szereplő de a Highpoint rocket 750-ről van szó ami kb. 390 dollár.

Elmondom mi az én bajom ezekkel a kulcsra kész megoldásokkal. Szerintem is jó dolog a hot swap illetve a gyárilag beszabott dolgokkal, a házba beszerelt beépített alaplappal. De én ezeket az elemekből összeépített változatokkal ellentétben irreálisan drágának tartom. Ha csak egy NAS-t nézünk otthonra ami nem a gagyi kategória az üres házért legombolnak 250 ezret, ennyiért pedig egy régebbi Chieftec Barvo házba alaplappal és némi kreativitással egy 50 diskes home giga nast lehet összepakolni. (lemezek nélkül) Mert itt eldönthetem mit szeretnék és válogathatok az alkatrészek között. Míg a 4 hot swapos nas megtellik akkor + 250e a következő? Ez logikátlan.

Ezek a srácok itt nem ipari megoldásokból egy komplett adatbankot építettek fel.

Ettől függetlenül a kész megoldások kipróbáltak leteszteltek. Ez benne van. Tény. Nyilván egy óriás vállalatnál ez nem is kérdés, hogy ilyet vesznek. Ez is igaz. De a takarékoskodásra ítélt szegény magyarnak valahogy meg kell oldania. Hiába kell!

Van könyv ezekről a szerver hardverekről (magyar elsősorban) mert a netet kutatva ez olyan tabu téma hogy csak na?

(#1398) bambano válasza Mexildos (#1397) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

megírtál egy fejezetet a híres utolsó mondatok könyvbe :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1399) Ra's al Ghul válasza wmati (#1396) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Szia!

Megnéztem mi is ez :P és nagyon jó ötlet köszi annyi lenne a kérdésem, hogy ezt hol lehet megvásárolni és ehhez kell -e különösebb dolgot beszerezni? (Értem itt HDD, stb...)

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#1400) Rez_Grof válasza Mexildos (#1397) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ami kimarad még a dolgokból az hogy milyen software kezeli a hogy látszodjanak a share-ek, LUNok.
A készre szerelt cucc egyrész gyártói supportos, másrész van benne egy software ami az adott HW-re van optimalizálva valamennyire és általában működik is.

Másrészt, hogy miért jobb az hotswapos előre szerelt cucc:
99,99% rendelkezésre állásnál havi 4 perc állás a megengedhető. Természetesen a nagy ipari EMC clariion, XP24000, Vmax kb 99,999% körül van, és több tiz TB adatbázisokat tartank rajtuk, és kb 100-1000 szervert kellene lekapcsolni ha nem lehetne menetközben bármelyik alkatrészét kicserélni. Szoval ott kicsit már más a játék. Ja és kb havi 2 disk szarik be ugy 100-200ból, tehát ha nincs hot spare amire kritikus hiba után azonnal elkezdi vissza épiteni az adatok a vas és beszarik még egy disk a RAID tömbben, mielőtt kicserélnéd a hibását, vagy miközben visszaépiti /ami azért eltart egy ideig/ akkor pápá adat és lehet hivni a Kürtöt.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.