Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1551) KergeK@csa válasza tevenin (#1548) üzenetére


KergeK@csa
tag

Ez az Asus lap-cpu kombó nem is olyan rossz, elgondolkodtam rajta. :)

(#1552) quigon


quigon
tag

Hello!

Milyen HDD ajánlott egy házi szerverbe, ami nem megy nonstop? A szerver adat tárolásra van használva és film nézésre. Ritkán megy a szerver akár 2 hétig is de nrm ez a jellemző.
A tipusa Zyxel NSA 310 és ez (3,5" 8,9 cm 2TB 2000 GB Toshiba 2000GB, 2 TB SATA 3, 64MB DT01ACA200) van benne. Alig 2 hete vettem, remélem ilyen felhasználás mellett maradhat benne és nem kell cserélnem.

A válaszokat előre is köszi!

(#1553) Jim Tonic válasza quigon (#1552) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Itt.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1554) (Bundás)


(Bundás)
addikt

Sziasztok!

Nagyjából témába vág: Fujitsu 100 S2 szervegép, x1, x4, x8 PCI-E csatlakozókkal. VGA terén elég gyenge (youtube vidit se bírja), szeretném bővíteni valamivel emberi áron. Valami megoldást tud valaki?
Láttam neten PCI-E átalakítót, ami az x1, x4, x8 alaplapi csatikat x16-ra alakítja. Azzal vaj "normál" pci-e kari meghajtható a gépben? Próbálkozott már valaki ilyesmivel?

Köszi

(#1555) Rez_Grof válasza (Bundás) (#1554) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A átalakitóval lehet, hogy nem fog beférni a hátsó részre a kari, de van PCi-E 1x-es kártya is pl.:
http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16814161398
http://shopper.cnet.com/buy-video-cards/?filter=500240_9291261_

Gondolom nem komoly játékra kellene a kártya hanem, hogy rendes sebességgel menjen a 2D, flash stb.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1556) modzso2


modzso2
csendes tag

Hali,

Szeretnék én is egy kisebb otthoni file/dev szervert összeállítani.
Amit szeretnék egy microAtx méretű lap, PCI illetve PCI-E bővítési lehetőséggel. Videokártyát nem tervezek bele, szóval PCI-E 16x-os csatlakozókra (SLI-re) nincs túl nagy szükségem.

Ami jó lenne, minél csendesebb működés, minnél kisebb idle fogyasztás.
Menne bele 8Gb ram, SSD a rendszernek és egy (esetleg több) vinyó az adatoknak.

Amit kérdeznék:
- Tudtok ajánlani microATX alaplapot 1150 esetleg 1155 foglalattal, PCI-E 1x bővítési lehetőséggel és 4db ram helyel?
- Intel prociknál érdemes a T végződésű processzorokat favorozálni, vagy idle fogyaszásuk ugyanannyi mint a nem T végűeknek?
- Egy kisebb microAtx ház-t, csöndesebb tápot tudtok esetleg ajánlani?

Előre is kösz!

(#1557) Rez_Grof válasza modzso2 (#1556) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szeritnem bármelyik mATX Gigabyte deszka megteszi. Ha meg van rajta pár extra csatolo attol nem dől össze a világ :)
Ha nem számoltatsz vele, tegyél bele egy i3-at és állni fog a venti rajta idle-ben.
Másrész a idle fogyasztás valószínűleg mindkettőnél ugyanannyi.

Számold ki hogy mennyibe kerül ha 10W-at kevesebbet fogyaszt, de drágább az alkatrész és nehezebben beszerezhető (a deszka, ssd, hdd fogyasztása fix, a procik már elég jól lekapcsonak ha nincs terhelés, a legnagyobb zabáló meg játék közben a GPU lenne).

A chieftec libra házikok elég jók.
Tápból ha teljesen csendeset szeretnél akkor passziv hűtésűt keres, igaz azok nem lesznek olcsok.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1558) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Segítséget/ötletet szeretnék kérni tőletek.
Adott egy kis szerver, amin Windows Home Serve 2011 fut. Ez nagyon szépen teszi a dolgát, kiszolgál itthon mindet, de most adnék neki mégegy feladatot: időnként XBMC-vel szeretném kínozni, de úgy, hogy NEM rendszergazdai fiók alatt.
Csináltam egy felhasználói fiókot (a gyereknek, aki használná), de nem enged belépni a rendszer! A hibaüzenet a következő:
Nem lehet bejelentkezni, mert a használt bejelentkezési mód nem engedélyezett ezen a számítógépen. (Nem idéztem, de ez a lényege.)
Egyébként azért lenne fontos a saját fiók, hogy ne tudjon garázdálkodni a gyermek a szerveren.
Megoldható ez valami módon?
Előre is köszi a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1559) Játékos válasza Játékos (#1558) üzenetére


Játékos
addikt

:U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1560) Rez_Grof válasza Játékos (#1558) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Gondolom domain-ed is van?
RDP-n keresztül akar a gyerek beloginolni, vagy local desktop?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1561) Játékos válasza Rez_Grof (#1560) üzenetére


Játékos
addikt

Pont alatta van a pice, így felhúzok neki egy hdmi meg egy usb kábelt. Így lenne a legcélszerűbb. Ha kicsit jobban bíznék benne, nem is lenne semmi kérdés, mert akkor használhatná a rendszergazdai fiókot, de ez nem lehetséges. :N
Szóval local desktop, ha jól értem...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1562) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Nem hirdetés, de keresnék 3 egyforma HDD-t RAID5-be. 1TB körüliek érdekelnének.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1563) Jim Tonic válasza Játékos (#1561) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nézd át a jogosultságokat. Nem tudom, van-e active directory-d, mert akkor ott, egyébként meg a felhasználóknál.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1564) Játékos válasza Jim Tonic (#1563) üzenetére


Játékos
addikt

Szia!

Nincs AD, nem olyan komlikált a hálózat, hogy értelme lenne.
A felhasználónál semmiféle módosítási lehetőség nincs, legfeljebb annyi, hogy a fiók tipusa "Általános" vagy "Rendszergazda". De akár hogy is nézem, csak be kellene tudnom jelentkezni... :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1565) Jim Tonic válasza Játékos (#1564) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Próbáld meg a server managerből megnézni. Ott jobban látszódnak az egyes beállítások.
2011 ritka szutyok lett szerintem, mi rengeteget szívunk egy SBS-szel. 2008 R2 fényévekkel stabilabb.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1566) Játékos válasza Jim Tonic (#1565) üzenetére


Játékos
addikt

Nem sok kedvem/időm van újratelepíteni, konfigurálni a rendszert. :( Sokkal egyszerűbb lenne, ha valaki tudná a megoldást a belépési problémára... :K
Otthon átnézem újra a beállításokat..
Köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1567) Rez_Grof válasza Játékos (#1566) üzenetére


Rez_Grof
őstag

A windwos server alapesetben nem engedi be a sima felhasználókat RDP-vel, illetve local loginnal.

ezkell neked
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1568) Játékos válasza Rez_Grof (#1567) üzenetére


Játékos
addikt

:R Megoldódott, köszönöm a segítségeket!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1569) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Van még kérdésem! :)
Hogyan tudom megakadályozni azt, hogy bármilyen programot telepítsen az ifjú a gépre? :U
Köszi.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1570) Rez_Grof válasza Játékos (#1569) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Sehogy :)
Van rá mod hogy tilts olyan progikat amelyek msinstallert használnak, de azt nem tudod tiltani, hogy ne másolja fel a gépre a progi és futtasa.

Ha ennyire bekorlátozod, nem lenne egyszerűbb inditani neki egy vituális gépet, és abban azt rombol amit akar? virtualbox, vmware akármi?

Vagy rögtön hyperv-re átalakitani a rendszert?

Ha nincs AD-d akkor kb 1óra felkonfolni, AD-vel 2. :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1571) Játékos válasza Rez_Grof (#1570) üzenetére


Játékos
addikt

Gondoltam virtuális masinára, csak nem akartam "feleslegesen" bonyolítani a helyzetet. Azt gondoltam, megoldható, mégpedig azért, mert a munkahelyen a dolgozók nem tudnak telepítein semmit a gépekre, igaz, nem a szerverre vannak bejelentkezve, hanem a hosztokra...
Lehet, hogy megpróbálkozok egy kicsit megbízni benne, vagy erőt veszek magamon, és kap egy virtuális gépet.

Köszi szépen! :R

Egyébként lehetséges, hogy csak a virtuális gépre legyen engedélyezve a bejelentkezése, magára a szerverre pedig nem? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1572) Rez_Grof válasza Játékos (#1571) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Az simán!
A virtuális gép futhat állandóan, arra be tud jelentkezni, a serverrre meg nem adsz neki jogot ennyi.
Vannak 3rd party appok esetleg, meg UAC nem engedélyezet, be van szigoritva 1-2 GPO-val, domain szinten lehet huncutságokat csinálni.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1573) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Minimális fogyasztású internet megosztó eszközt szeretnék munkába állítani otthonra, ami megbízhatóan műxik 0-24-ben.
80/25-ös digi netet szeretnék megosztani stabilan, szakadozás nélkül.

Jelenleg ezt egy P2-400 csinálja hibátlanul egy IDE-s Microdrive-val, de nem túl jó a fogyasztása (35-40W).

Gondoltam, hogy veszek egy komolyabb routert 15k körül, de ha már pénzt költök, akkor teszek egy próbát arra, hogy kicsit izmosabb legyen a cucc és alkalmanként torrentezésre és webkamerák képének rögzítésére is jó legyen (15k alatt nem találkoztam ilyen routerrel).

Vagyis milyen gépet javasoltok, ami (winyó nélkül) 15W alatt fogyaszt, és legalább egy P2-400 sebességét hozza, és fillérekért hozzájutok?

Valami parancssoros linux lesz rajta.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1574) hati válasza Bici (#1573) üzenetére


hati
addikt

Ami gyors és 15W alatt fogyaszt (atom CPU), az 30-40e lesz táppal, rammal, házzal együtt.

Az internet megosztás mit jelent? Wifi és 3-4 db ethernet interface?

[ Szerkesztve ]

(#1575) Bici válasza hati (#1574) üzenetére


Bici
félisten

4db gigabit LAN cucc kell csak. Wifi nem kell, Gigabit switch-em már van.
Jelenleg a net úgy van megoldva, hogy a P2-es gépen bemegy egy hálókártyába, és kijön a másik hálókártyából a switch felé.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#1576) balázs xp4e


balázs xp4e
tag

milyen oprednszert ajánlotok otthoni szerverhez? torrentre és biztonsági mentésre használnám. és előny lenne ha lenne webes kezelőfelülete. köszönöm :)

http://www.flickr.com/photos/96103507@N05/

(#1577) hati válasza balázs xp4e (#1576) üzenetére


hati
addikt

Nálam win7 fut a szerveren, de a Mediaportal miatt, eleve csak windows jöhetett szóba.

(#1578) FireKeeper


FireKeeper
nagyúr

sziasztok!

otthonra terveznék egy szervert, fájl-, nyomtató megosztás, torrent kliens, esetleg webszerver (szigorúan magán felhasználásra, nem erről szándékozok hosztingolni :D) szóval mondhatni a szokásos :)
találtam ezt az elég olcsó, és méretben sem túl vészes gépecskét, érdekelne, szerintetek megfelelne-e a feladatra? fogyasztását esetleg egy egymagos procival mennyire lehetne letornázni? gondolom arra, amire nekem kéne, akkora teljesítmény is bőven sok. a fogyasztás nyilván kardinális kérdés, mivel 0-24-ben menne, jó szerverhez méltóan. érdekelne az is, ezzel a procival kb mekkora fogyasztásra számíthatok (30-40-50W)? illetve ha valakinek vannak tapasztalatai a típussal, az is érdekel, hogy alapjáraton milyen zajszinttel üzemel. és persze alternatívákat is szívesen várok, a lényeg, hogy hasonló árban és méretben.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Xperia 10 V || Ultrawide & SFF masterrace || Unofficial and unpaid VXE R1 shill

(#1579) hati válasza FireKeeper (#1578) üzenetére


hati
addikt

Kb. 40W idle a fogyasztása, ha mindent bevetsz (panel táp, ssd).

(#1580) Rez_Grof válasza FireKeeper (#1578) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Elég sok ilyen vashoz volt szerencsém, mivel 2db kicsi venti van az eléjében ezért ha dolgoztatod és melegszik akkor elég hangos tud lenni. Ha nem sokat lesz hajtava akkor mindegy hogy milyen proci van benne igy is ugy is idle-ben fog állni a proci.
Viszont a feladatok amit felsoroltál elő fordulhat hogy kicsit jobban megdolgoztatják a vasat, igy én valami combosabb procival E5300 pl. szereltett vennék és minimum 4GB rammal.

Még egy dolog a SFF méretű gépekről:
sajnos elég elszabottul lehet őket bővíteni, ha hely ügyileg bele férsz lehet érdemesebb egy torony-t venni. sokkal jobban/egyszerűbben bővithetőek (több, ram foglalat, több sata port, nem vagy low profile kártyákhoz kötve, külön proci hűtés, nem egybe szellőzteti az egész gépet) pl.: Dell Optiplex 780

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1581) Nabuk válasza Alex91 (#200) üzenetére


Nabuk
csendes tag

Hálozat beüzemelés

(#1582) Nabuk


Nabuk
csendes tag

Sziasztok!

Lakásomban kihúzott hálózat beüzemelésére keresek egy szakembert.

Nem kell mást tenni, mint 3 db. rj45 dugót felfogni, és 2 db. fali aljazatot kell bekötni. valamint tesztelni, hogy a a hálózat megfelelően működik.

Aki vállalná, kérem segítsen. Többit pü-ben megbeszéljük.

(#1583) strcpy


strcpy
tag

Sziasztok!

Szeretnék otthonra a családnak összerakni egy kis szervert. A legfőbb szempont az alacsony idle fogyasztás és az ár. (Házzal; RAM és HDD nélkül ~25e-t szánnék rá.)
Amire használnánk:
■Belső hálón media streamre. (Win7-es, XP-s, androidos eszközök; O'play, flashelt XBMC-s AppleTV) -Egyidejűleg max. 2 eszközt kellene kiszolgálnia.
■Fájl megosztás, külső hálózatról elérés. - Lehetőleg minél egyszerűbben.
■Torrent - ~30 szálon.
Egy SATA-s WD Green 1TB-os HDD már adott, ezt később _tálán_ bővítenék.
Én egy faék egyszerűségű mini-ITX-es alaplapra gondoltam. Integrált (800-1200 MHz-s) procival és VGA-val. (Vagy ez ma már kevés? Egyáltalán még boltban kapni ilyet? :D)
Ehhez egy olyan -hülyebiztos- linux alapú op.rendszert keresek, ami egyszerűen konfigurálható és ahol a parancssort is alig kell használni.

tl;dr: Szeretnék építeni egy olcsó, alacsony fogyasztású 'szervert' otthonra. Ehhez keresek vasat és op.rendszert.

Tudnátok ebben segíteni? :)

(#1584) Mardel92 válasza strcpy (#1583) üzenetére


Mardel92
tag

Ha le tudod gyűrni a terminálos félelmed, ajánlom a Raspberry PI 512Mb-os váltzatát. Nekem is egy ilyen megy itthon, kb 300 torrentet futtat immár, minidlna végzi a streamet (eddig a legtöbb 4 kliens volt egyszerre, minden gond nélkül). Megosztás samba-val valamint ftp-vel is megy.
Arra érdemes figyelni, hogy a ráakasztott hdd vmilyen ext* fájlrendszerű legyen, különben az ntfs kezelés nagyon terheli torrentnél. Fogyasztása a külső hdd-vel is max 10-15W.

Tény, hogy barkácsolni kell vele, de ha egyszer megvan onnantól atom biztos (most jár 214 nap uptimenál, akkor is manuálisan indítottam újra az új webszerver miatt :) ).

(#1585) hati válasza Mardel92 (#1584) üzenetére


hati
addikt

Raspberry PI-ben van SATA2 port? Nem gond a 100Mb-es hálózat?

Én inkább egy atom alapú miniITX-es lapot ajánlanék.

http://www.asrock.com/mb/Intel/AD2550-ITX/index.hu.asp
http://www.asrock.com/mb/Intel/AD2700-ITX/index.hu.asp

Mehet rá Windows 7 is, ha a linuxban nem vagy otthon.

(#1586) Mardel92 válasza hati (#1585) üzenetére


Mardel92
tag

Sata2 nincs, USB-s házban lehet ráaggatni, 100Mb nem gond neki. Arra amit írt, bőven elég. Nekem a 300 torrent mellett se akasztotta meg a 4 fullhd stream a cuccot. Az atomosok se rosszak, de ez szerintem olcsó és nem eszik sokat. Persze durvább terhelésnél kevés lesz, de kis home szervernek bőven elég.

(#1587) strcpy válasza Mardel92 (#1584) üzenetére


strcpy
tag

Köszi a gyors válaszokat! :)

Mardel92: Volt már szerencsém a RasPi-hoz, nekem kicsit lassúnak tűnt. (Lehet, hogy azért mert az anno egy A modell volt.)
A Raspberry sajnos azért esik ki a képből, mert ha veszek hozzá még kis plexi házat, tápot, akkor lassan ott vagyok, mint egy mini-ITX deszkával + 200/ 430 W-os táppal szerelt házzal. Ami szerintem a későbbiekben könnyebben upgradelhető (meg pöpecebbül néz ki - ajándék lévén). - Bár tény, hogy többet eszik.

BTW, ezekbe a házikókba befér az én WD HDD-m? :DD

hati: A passzív hűtés nagy plusz, csak ez 20 ezres árkategória, nekem 5-8 ezerrel ezalatt kellene maradnom. Ilyet használtan meg nem nagyon találni. :(((

Nem ódzkodom a termináltól, csak nem én fogom használni a rendszert. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1588) strcpy


strcpy
tag

Esetleg ez, vagy más hasonló áron?

-Bocsi a duplázásért, csak lejárt a szerkesztés.-

(#1589) Mardel92 válasza strcpy (#1587) üzenetére


Mardel92
tag

Hát igen, ha ajándéknak megy olyannak, aki nem mókolós fajta, akkor felejtős :).
Árban azért nem hiszem, nekem 17k volt a RasPi a házzal, táppal és 15k az 1,5Tb-s HDD usb3-as házikóba.
Oprendszerből akkor is vmi linuxot illene, a legjobb szerintem, ha felteszel egy ubuntu minimált, hozzá egy lightdm meg vmi graf ami jól esik (szvsz gnome+2d unity ftw :D) és onnantól bárkinek megy grafikuson is. Ilyen kis teljesítményűnél tényleg érdemes a 0-ról építeni, sok fölös cucctól megkíméled vele a kis szervert :)

(#1590) energy4ever


energy4ever
addikt

Edesapam lecserelte a gepet. Majd a regi gepet atneztem belulrol. Pici Dell hazikoban lapul a vas. 2reszbol all az alaplap, ami elege szerverre emlekeztett engem. A gep kb 10-15eves lebet, netezesre volt hasznalva. Honnan tudhatom meg, hogy ez egy kis teljesitmenyu kompaktabb pc, vagy szerver? Hallksaga miatt, es alacsony fogyaztasat tekintve veve, gondoltam szervert csinalok belole. A het minden napjan 12orat menne kb. Ezt mennyire birna a gep? Minden alkatresz alap benne, egyedul a ram lett cserelve benne 400mhz-s 2db 512mbos nagy hutobordas geil ram-ra.

(#1591) AiRLAC válasza energy4ever (#1590) üzenetére


AiRLAC
addikt

Típus/modellszám, esetleg képek?

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1592) energy4ever válasza AiRLAC (#1591) üzenetére


energy4ever
addikt

DELL OptiPlex™ GX260
Ugye a ram lett cserelve benne valami ilyesmire.

Engem csak az erdekelne, hogy 24/12 orat tudna menni a gep, vagy par nap alatt elhalalozna!?

[ Szerkesztve ]

(#1593) Rez_Grof válasza Mardel92 (#1586) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Matekozom ezen a 300 torrent + fulhd stream dolgon.
Hogy fér ez át max 30MB/s-re képes USB sávon, ugy hogy mondjuk 4MB/s-el irnál is éppen a diskre. Ja és a hálózaton max 12MB/s képes át mászni. Ez valahol sántit kicsit.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1594) Mardel92 válasza Rez_Grof (#1593) üzenetére


Mardel92
tag

Az h 300 torrent nem jelenit azt, h ez mind épp töltöget is (általában 30-40 szálon csorog), csak ránéztem a kezelőre és ezt a számot láttam aktívba. Hála a gyors 10/1-es netemnek, ez nem vesz le sokat a sávszélből. A filmek pedig cachelnek a gépen, azt vettem észre, jó előrre 10-15 percet leszed, így ritkán próbálnak egyszerre szinkronizálni.

(#1595) AiRLAC válasza energy4ever (#1592) üzenetére


AiRLAC
addikt

Tudna persze, jó kis gépek ezek. Kérdés a fogyasztása (nagyban függ a procitól), dugd rá egy fogyasztásmérőre aztán nézd meg. Ez nem szerver egyébként, sima Dell desktop gép - ettől még a célnak bőven megfelelhet.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1596) bensze88


bensze88
csendes tag

Sziasztok.
Hátha tudtok segíteni :)
mivel nem találtam hasonló hirdetést,ezért kérdezném itt..
szerintetek mennyit ér manapság egy HP Proliant ML570 G2 :
4x Intel(R) XEON(TM) MP CPU 2.00GHz (Hyper-threading)
5 gb ram
2x 72 scsi hdd
2x 36 gb scsi hdd
8x 18 gb scsi hdd
Egy HP Raid kártya,nemtudom pontosan melyik,de korban hozzá illő.
ILO nincs.
3db táp.
minden megvan hozzá,nem sérült.

(#1597) Rez_Grof válasza bensze88 (#1596) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Jó kérdés, akinek pont ilyen kell annak megérhet 100K körül.
Szerintem a piaci áron ha olyan 50-70K lehet.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1598) Mr.Peter


Mr.Peter
aktív tag

Sziasztok!
Egy gyors kérdésem lenne.
Milyen OS lenne jó a következőgépre?
CPU: 800Mhz
RAM:1024Mb
(Wyse V10L)

Amit szeretnék a rendszertől:
-Hálózaton belüli fájlmegosztás
-Távoli asztali elérés(Radmin View-et használtam eddig Xp-n)
-Torrent fájlcserélő alap
-FTP,WEB szervernek lehessen használni.

Eddig Xp-vel próbálkoztam, de svchost.exe megette reggelire a gépet, és egyáltalán nem tűnt stabilnak, össze-vissza fagyott.

Linux, vagy egyéb rendszer érdekelne.
:R

<<<KEEP IT REAL!>>>

(#1599) Rez_Grof válasza Mr.Peter (#1598) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ubuntu tud mindent ami neked kell.
Már ha csak saját használatra lenne a web/ftp server, mert egyébként a kiszolgálás megeszi a gépet uzsira.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1600) Mr.Peter válasza Rez_Grof (#1599) üzenetére


Mr.Peter
aktív tag

Csak saját használatra lenne. :K
Ubuntuból melyiket érdemes? Mert láttam, hogy van belőle valamilyen szerver változat is, de arról nem találtam infot, hogy mivel tud többet.

<<<KEEP IT REAL!>>>

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.