Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1451) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Sziasztok!

Van valakinek HP P400-as RAID kártyája? Van nekem egy, és szeretném non-HP rendszerben beröffenteni. Az az infó róla, hogy nem konzumer alaplapban indul el. Van róla bővebb infótok?

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1452) Jim Tonic válasza Jim Tonic (#1451) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

...hogy nem konzumer alaplapban nem mindig indul el.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#1453) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy Home Srever 2011 esetén van-e olyan lehetőség, hogy a file "kiszolgálás" legyen az elsődleges illetve a legmagasabb prioritású feladata a gépnek? Olyan sokmindent csinál egy szerver önállóan, így esetenként megriccen a lejátszás. (Nagy bitsűrűségű HD filmek.)
Esetleg olyan lehetőségről tud-e valaki, hogy a kiszolgált gépen többet puffereljen a lejátszóprogram? (Zoomplayer, vagy XBMC)? Mert akkor szerintem nem lenne sose probléma a dologgal...
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1454) Rez_Grof válasza Játékos (#1453) üzenetére


Rez_Grof
őstag

1. Performance monitor egyértelműen proci teljesitmény problémát jelzett az adott pillanatban?
Nem lehet hogy inkább a disk alrendszered lassu egy kicsit?

2. a progi honlapja vagy google
SMplayer, VLC pl tud cachelni ha hállózatról játszik

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1455) Játékos válasza Rez_Grof (#1454) üzenetére


Játékos
addikt

A disk alrendszer maga a HDD? :U Egy TB-s WD van benne összesen, így most azon van a rendszer, meg a file-ok is. Már itt van a párja a vincsinek, csak még nem tettem bele. Várható javulás az ügyben, ha külön van a rendszer és a file-ok?
Köszi! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1456) Rez_Grof válasza Játékos (#1455) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Természetesen, mert 1 egy disknek kell kiszolgálni minden műveletet, tehtét ha a oprendszer elkezd irákálni akkor értelemszerűen megszakad az olvasási művelet.
A legjobb ha disk queue mutato mindig 1 alatt van.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1457) Játékos válasza Rez_Grof (#1456) üzenetére


Játékos
addikt

Akkor beleapplikálom, és figyelek majd...
Köszönöm! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1458) Játékos


Játékos
addikt

Még egy dolggal zaklatnálak titeket: Home Server 2011 esetében mi a francért nem fogadja el a felhasználónév-jelszó párost webws eléréskor? Sehogyse tudok bejelentkezni a gépre webről, pedig már új fiókot is csináltam, de nem fogadja el! :W
A router beállításokat a rendszer végezte, és szerinte elérhető a gép. (Valamaennyire az is, mert a bejelentkező kép megvan, csak nem enged be...)

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1459) Játékos válasza Játékos (#1458) üzenetére


Játékos
addikt

Jó, ez megoldva!
A következőre biztos lesz megoldás:

hogy lehetséges azt megoldani, hogy a szerveren 2-3 helyen tárolt -mondjuk- filmeket egy mappában lássák a kliensek? Mondjuk "Filmek" alatt??
Erre még nem jöttem rá...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1460) bencsikgab válasza Játékos (#1459) üzenetére


bencsikgab
tag

mklink?

(#1461) Rez_Grof válasza Játékos (#1459) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Elsőre mondjuk megoszthatsz Symbolic Linket, Junction pointot, vagy hard linket ami a máshol lévő könyvtárra mutatnak.

understanding-hard-links-junction-points-and-symbolic-links-in-windows
windows-file-junctions-symbolic-links-and-hard-links

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1462) Játékos válasza Rez_Grof (#1461) üzenetére


Játékos
addikt

Köszönöm, kipróbálom, ha lesz rá egy percem. Van olyan program, ami korlátlan hozzáférést szeretne egy hálózati helyhez/meghajtóhoz. Lehet olyet csinálni, hogy egy program használja az erőforrást hitelestve? :U
:R

Vagy olyan, hogy az én gépem korlátlan hozzáféréssel rendelkezzen, a többi gép csak olvashasson? Ilyen lehetséges? :U

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1463) Rez_Grof válasza Játékos (#1462) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ez egy jó olvasmány a home serverhez érdemes beszerezni: Microsoft Windows Home Server 2011 Unleashed[link]

1. Igen megoldhato, megfelelő security groupba kell tenni a usert aki futtaja a progi.

2. Igen megoldhato computer és user accountra is a szétbontás (de te gondolom user accra gondoltál), szintén megfelelő security groupokkal.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1464) Játékos válasza Rez_Grof (#1463) üzenetére


Játékos
addikt

Sokat adnék egy ilyen könyvért, ha magyar lenne, vagy nagyon értenem az angolt...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1465) Rez_Grof válasza Játékos (#1464) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Németül jobban megy? :D :F

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1466) Játékos válasza Rez_Grof (#1465) üzenetére


Játékos
addikt

A furcsaság az, hogy iskolában sose tanultam angolt, csak németet, meg oroszt, de az angolt nagyságrendekkel jobban értem... :K
Ha esetleg mandarin, vagy szuahéli nyelven tudnál egy linket... :D

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1467) kisi válasza Játékos (#1466) üzenetére


kisi
aktív tag

Off: Sajnos csak indonéz nyelven van hasonló.

(#1468) Játékos válasza kisi (#1467) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD ITU !! Vagyis EZ AZ! Ezt kerestem, köszi szépen! :DD

Az angollal barátkozok jelenleg...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1469) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Az szeretném , hogy server 2011-et lehet-e vezérelni android tabletről valahogy? (Távoli asztalra gondolok)
Köszi szépen!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1470) wmati válasza Játékos (#1469) üzenetére


wmati
addikt

teamviewer ?

(#1471) Játékos válasza wmati (#1470) üzenetére


Játékos
addikt

Nem ilyenre gondoltam, meg akkor már inkább logmein. Hanem olyan rendes távoli asztalra.
Közben találtam egyet. Most próbálom...köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1472) Rez_Grof válasza Játékos (#1471) üzenetére


Rez_Grof
őstag

VPN vagy ssh + remote desktop
Van rá android stuff, én connectbot + remote desktop 3.2.2 kombot használom

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1473) Mbazsika válasza Játékos (#1469) üzenetére


Mbazsika
tag

(#1474) Játékos


Játékos
addikt

Köszönöm mindenkinek az ajánlót, próbálkozok, csak a router-t is hozzá kell állítani a feladathoz...

Mennyire normális az, hogy Server 2011 (a könyvet olvasom ! :K) esetében ha egy megosztott mappát (legyen mondjuk a "Videok" mappa) a kliens gépen szeretném csatlakoztatni, mint hálózati meghajtót, akkor SEHOGY sem tudok teljes hozzáférést kapni a mappához, csak akkor, ha a servert újraindítom!
Ezt már nem egyszer eljátszotta! :F

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1475) Játékos válasza Játékos (#1474) üzenetére


Játékos
addikt

Sziasztok!

Otthon jól működnek ezek a dolgok, de "kintről" nem kegy nekem. A server egy routeren lóg, így csak a router címe látszik a net felől. Ilyenkor mi a teendő?
Ha a "homeserveres" címmel keresem fel a rouert, azt szépen továbbítja a server felé, de a távoli asztalos kéréseket nem! :(
Valami más porton kell próbálni?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1476) wmati válasza Játékos (#1475) üzenetére


wmati
addikt

külső ip címeddel próbálkoztál ? am milyen modemed van ?

(#1477) Játékos válasza wmati (#1476) üzenetére


Játékos
addikt

PR-telekom-os SISCO modem, a router pedig egy tp-link 1043nd.
A külső ip-n próbálkozva a távoli asztal nem csatlakozik....

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1478) wmati válasza Játékos (#1477) üzenetére


wmati
addikt

cisco epc 3925 ?

(#1479) Játékos válasza wmati (#1478) üzenetére


Játékos
addikt

Nem tudom, melóban vagyok. Fontos a modem típusa ez esetben?

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1480) wmati válasza Játékos (#1479) üzenetére


wmati
addikt

Csak azért kérdeztem mert lehet hogy egy modem router kombo van és akkor azon is portot kell nyitnod, 4 db sárga lan csati van rajta?

(#1481) Játékos válasza wmati (#1480) üzenetére


Játékos
addikt

Jaaa, értem. Nem erről van szó. Ez egy sima modem, egy LAN portál a seggén. Ezért van utána kötve egy rendes router.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1482) wmati válasza Játékos (#1481) üzenetére


wmati
addikt

UPnP próbáltál ?

(#1483) Rez_Grof válasza wmati (#1482) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Na az amit villám gyorsan kell kikapcsolni minden eszközön.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1484) Rez_Grof válasza Játékos (#1481) üzenetére


Rez_Grof
őstag

3389 udp forward-ot megcsináltad a routeren a server ip cimére?
Én azért egy VPN-t faragnék mellé,hogy több szolgáltatást is elérjek és ne kelljen szétlyugatni a tűzfalat.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1485) bambano válasza Rez_Grof (#1483) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nekem hétfőn a vihar villám gyorsan kikapcsolt három eszközömet... :O

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1486) Rez_Grof válasza bambano (#1485) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szünetmentes nem volt az eszközök előtt? :F
Vagy telefon kábelen kuszott be?

Nekem is javitóban van most az Eaton, az saját magát tette offra.

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1487) bambano válasza Rez_Grof (#1486) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mikró antennán jött be, etherneten, switcheken keresztül haladt tovább.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1488) Rez_Grof válasza bambano (#1487) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Akkor router, switch, hálókártya döglés volt vagy mentek az alaplapok is?
Elvileg jobb szünetmentesekbe belehet dugni a ethernetet drotot is, de gondolom az nálad nem játszik sávszél csillapitás stb miatt.

Téged se tudtak a PRISM-en keresztül lehallgatni, ugyhogy bevetették ellened a HAARP-ot. :D

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1489) Youme


Youme
csendes tag

Sziasztok! Jó rég jártam itt. Időközben sikerült megépítenem a kis házi szerveremet. (Filmek, zenék, stb) Szépen működik is rendben, elégedett vagyok, de mivel egy sima 1TB-os külső (USB/eSATA) merevlemezből kiszerelt HDD van rádugva és ezt nem akarom sokáig rajta hagyni vennem kell valami HDD-t hozzá. 2+1 jelölt van:

2TB Seagate Constellation 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII Server winchester (ST2000NC001)
3TB WD 3.5" SATA-III 64MB cache 7200rpm RED NAS winchester (WD30EFRX)

Ez a kettő kb. egy árban van.

2TB Seagate Constellation ES 3.5" 7200rpm 64MB SATAIII Server winchester (ST2000NM0011)

Ez az utolsó majdnem 13 ezerrel több. Miben lenne ez jobb?

Ja egyébként érdekesség, és biztos tudja is valaki a választ, hogy vásároltam egy olyan kábelt aminek az egyik vége SATA a másik vége eSATA és ha ezeket dugtam össze a (HDD-Alaplap) akkor nem igazán működött a dolog. Kiszerelve a merevlemezt sima SATA-SATA kábellel ment,

(#1490) Rez_Grof válasza Youme (#1489) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ez jó hir!

A Constellation ES szerintem neked teljesen felesleges otthonra, főleg egyedül,raid-ben esetleg már meggondolandó.
Én a 2TB-os méretnél maradnék, hogy WD vagy Seagate azt rád bizom, a 3TB-vel lehetnek problémáid.
pl.: http://knowledge.seagate.com/articles/en_US/FAQ/218619en

Hát én még láttam esata-sata kábelt. Elméletileg működik a dolog, csak az kérdés hogy miként adsz tápot a HDD-nek,mert az esata tápot nem ad, csak adatátvitelre alkalmas.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1491) Youme válasza Rez_Grof (#1490) üzenetére


Youme
csendes tag

Köszönöm, akkor az ES típus és a 3TB kilőve.

Erről a kábelről beszélek:

http://www.aqua.hu/4world--esata---sata--atalakito-kabel-05m-06855-228075.html/?search_termek=eSATA

Az volt az eredeti cél, hogy megépítem az Intel BLKD2500HN + 4GB RAM + 64 GB SSD szervert egy LC Power Case-1340MI házban összerakom és hátul kidugom a fenti kábelt. Tápot a külső eSATA 1TB (Samsung) merevlemez megkapta külön adapterből. Nos, ahogy írtam nem látta rendesen az eszközt a windows. Valószínű bekavart valamit az elektronika. Kiszedtem a merevlemezt, kidugtam hátul a sima SATA kábelt + a táp vezetéket és most így megy szépen.

Összefoglalva akkor marad versenyzőnek a 2TB WD RED és a 2TB Seagate Constellation. Van köztük árban kb. 10 ezer forint. Ezt megéri pluszban kifizetni a Seagete-re? A rendszer 24 órában menne. Kiszolgálna esténként elsősorban 2 média lejátszót (filmek) és napközben 2 PC-t (+ néha egy laptopot ha itt vannak a rokonok) De a nap nagy részében háborítatlanul állna (csak egy torrent kliens futna esetleg rajta, de az nem is biztos, mert most is az SDD-t terheli amin a z XP van) Nekem a legfontosabb a megbízhatóság. Tudom, hogy ilyet nem lehet 100%-abn elvárni, de ne szálljon el egyik pillanatról a másikra (legyenek jelei, hogy haldoklik -> HDD Sentinel alatt, stb) a másik fontos szempont pedig a halk működés lenne. A gyorsaság pl. nem fontos szempont.

(#1492) Rez_Grof válasza Youme (#1491) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Szvsz simán beléfér, hogy rossz volt a kábel.

Hát a Constellation CS egy 7200-t pörgő disk tehát mindenképen hangosabb a 5400 körül pörgö WD RED-nél.
Másrészt, én rádobnék egy tizest és vennék 2 WD RED-et és software-es Raid1 mirror-ban használnám, és akkor védve vagy a disk elszállástól.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1493) bugizozi válasza Youme (#1489) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

BIOS-ban az eSATA port AHCI-ra van állítva?

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1494) Youme válasza bugizozi (#1493) üzenetére


Youme
csendes tag

"BIOS-ban az eSATA port AHCI-ra van állítva?"

Igen, már fel is volt telepítve a megfelelő AHCI driver az SSD miatt. Csak az XP telepítése alatt volt IDE-re állítva.

[ Szerkesztve ]

(#1495) Youme válasza Rez_Grof (#1492) üzenetére


Youme
csendes tag

"Másrészt, én rádobnék egy tizest és vennék 2 WD RED-et és software-es Raid1 mirror-ban használnám, és akkor védve vagy a disk elszállástól."

Megfontolom! WIndows XP (32 bit) alatt, milyen szoftveres RAID lehetőségek vannak?

(#1496) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok ,

Otthoni felhasználásra , médiatartalmak tárolására szeretnék venni egy Dlink 320L nast és ezzel kapcsolatban érdeklődnék , hogy ki mit hallott róla , illetve milyen a sebessége a gépezetnek ?

Előre is köszi.

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#1497) bugizozi válasza merkucyo (#1496) üzenetére


bugizozi
őstag

Szvsz itt érdeklődj ilyen ügyben ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1498) merkucyo válasza bugizozi (#1497) üzenetére


merkucyo
aktív tag

:R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#1499) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Nem igazán home servert szeretnék építeni, sőt egyáltalán nem szeretnék, hanem inkább bérléssel kapcsolatos kérdések érdekelnének.

Adott egy oldal, ami kb azt tudja mint a ph. Lesz rajta fórum, apróhirdetés, tudástár, fájl/beágyazott video megosztás. Szóval ilyen alap dolgok. A felhasználói kör, az elején kb 2000 regisztrált felhasználót fog jelenti, ami reméljük, hogy később kb 25-30.000-re fog bővülni.
Ehhez milyen szervert kell bérelni? Mekkora sávszél kell neki? Kitől érdemes bérelni?

Légyszi segítsetek mert teljesen tájékozatlan vagyok a témában.

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#1500) bambano válasza adamssss (#1499) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

milyen szerverEKEt, akartad kérdezni? :) szerintem hosszú távra tervezve nem érdemes bérelni, venni olcsóbb, betenni a bixbe, oszt jónapot. szervernet-tel volt dolgom mostanában, elég rugalmasak voltak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.