Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Zerdal válasza Alex91 (#200) üzenetére


Zerdal
tag

Bocs,de a FreeNas-hoz nem értek! Tudom, már olvasgatom a dolgokat vele kapcsolatban!

Elérhetővé tehető a gép interneten keresztül is, úgy hogy előtte még ott van a Router meg a modem?

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#202) Alex91 válasza Zerdal (#201) üzenetére


Alex91
félisten

El, csak a routeren ki kell engedni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#203) Zerdal válasza Zerdal (#201) üzenetére


Zerdal
tag

Találtam egy linket

[link]

Ez a megoldás plusz egy ftp szerver! Használható lenne?

Ez lenne akkor a módosított hálózati térkép!

Akkor már csak egy kérdésem lenne!

Hogy tudom beállítani, hogy az ftp szerver routeren keresztül is elérhető legyen az internetről?

Előre is köszönöm.

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#204) Alex91 válasza Zerdal (#203) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, hasznalhato, de minek? Ott a FreeNAS. Van FTP szerver, van torrent kliens, samba megosztas. Minden, ami neked kell...

A routeren port forwarding, vagy DMZ-be teszed a letoltogepet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#205) Zerdal válasza Alex91 (#204) üzenetére


Zerdal
tag

Köszi a segítséget!

Amint megcsinálom, leírom a tapasztalataimat!

Még egyszer köszi!

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#206) Tiger89


Tiger89
tag

sziasztok!

szeretnék egy servert épiteni egy p3masból ftpnek és letöltő gépnek esetleg egy webserverrel.az a kérdésem hogyha beállítgatom a házi serveren a dhcpét akkor a jelenlegi routeremet tudom switchként üzemeltetni?

(#207) Alex91 válasza Tiger89 (#206) üzenetére


Alex91
félisten

Igen, csak a routerben le kell tiltani a dhcp-t.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#208) Tiger89


Tiger89
tag

köszönöm a gyors választ!

lehet hogy én siklottam el valami fölött de olyan kivitelezhető hogy közvetlenül a serverről tudjak megnyitni fájlt másolás nélkül, de emellett működjön az ftp és a többi és a többi...

(#209) Alex91 válasza Tiger89 (#208) üzenetére


Alex91
félisten

SAMBA (SMB), NFS (Linux), AFP(Mac) megosztassal megy, es kozben mehet a tobbi funkcio is.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#210) Tiger89


Tiger89
tag

kisebb problémába ütköztem, miszerint leszedtem egy 8.10es ubuntu servert de egy olyan hibaüzenettel találkoztam hogy i686cpu-m van és x86-64CPU kéne neki. van olyan ubuntu ami támogatja ezt és non-grafikus tehát kis erőforással dolgozik?

(#211) Alex91 válasza Tiger89 (#210) üzenetére


Alex91
félisten

Ne a 64 bites verziot szedd le, hanem a 32 biteset...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#212) Alex91 válasza Tiger89 (#210) üzenetére


Alex91
félisten

Mondjuk, ha ennyire "ertesz" hozza :D, akkor inkabb rakj ra egy FreeNAS-t. Igaz, ez DHCP-t nem tud, de ugyis van mar routered... Talan egyszerubb beloni, mint egy Linux szervert.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#213) Tiger89 válasza Alex91 (#211) üzenetére


Tiger89
tag

egy linket kérhetnék esetleg? :U

különben is jó pap holtig tanul :P

(#214) Alex91 válasza Tiger89 (#213) üzenetére


Alex91
félisten

Hmm... mihez kell link? Egyebkent van Google...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#215) mar1boroman


mar1boroman
tag

Sziasztok!
Nekem van egy szervergépem csak elég régi.
Szépnek szép de sokat nem tudok vele kezdeni.

(#216) Dominiator


Dominiator
aktív tag

Vki el tudná mondani az UTP kábel színsorrendjét? :F

[ Szerkesztve ]

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#217) Alex91 válasza Dominiator (#216) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#218) Dominiator válasza Alex91 (#217) üzenetére


Dominiator
aktív tag

köszöntem :R

Who's the bigger hero who lives or who want to live?

(#219) footy válasza Alex91 (#212) üzenetére


footy
addikt

FreeNAS alatt a torrentek száma korlátozott? (30-at tud futtatni kb?) Meg lehet adni a max kapcsolatok számát? Ilyeneket eddig nem találtam. Olyat be lehet állítani , hogy mondjuk X órakor kikapcsoljon?

(#220) Alex91 válasza footy (#219) üzenetére


Alex91
félisten

32 alapban, de keresni kell egy settings.json nevu filet, ott atirhato...

Azt is ott kell beallitani...

Azt lehet, hogy mikor mennyi legyen a sebesseg... gondolom, ha nullara veszed az up-ot es a down-t is, akkor nem lesz aktiv...

Azt ne kerdezd tolem, hogy hogyan es hol lehet ezt beallitani FreeNAS eseten :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#221) bambano válasza Dominiator (#216) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#222) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Üdv mindenkinek!

Szerverépítés ügyben kérek én is segítséget, előrebocsátom, hogy nem értek hozzá.
Munkám miatt vált szükségessé, a cél egy olyan szerver, amin tudok HD-t vágni, konvertálni, stb... letöltés, ilyesmi nem érdekel, kimondottan "munkagép" lenne.

Fogyasztás+pénz egyenlőre másodlagos kérdés, valszeg hitel lesz belőle... :O
Viszont fontos a teljesítmény, és az, hogy otthonra készül, szóval a "céges zajos" megoldások nem jöhetnek szóba.

Bár AMD párti vagyok (elsősorban olcsósága miatt) de nem idegenkedem az inteltől sem.
Most ezt néztem ki, a kérdéseim:

Mennyi memóri kéne bele, hogy stabilan, gyorsan működjön (gondolom 64Gb azért sok :)
Milyen oprendszert telepítsek rá? Futni kell rajta konvertáló proginak, olyannak ami ismeri filmkészítésnél használt formátumokat, vagy inkább minnél többet :D
+közben tudjak vágni hálózaton keresztül, HD-t, DV-t, stb...

Most 64bites Win7-et futtató gép lesz rá kötve, de ha kijön a hitelből, lehet hogy veszek egy MAC PRO-t is, akkor azt is ki kéne szolgálnia...

Tudom hogy sokat akarok, de már unom hogy malmozok, amíg a mostani gépem dolgozik, ráadásul az idő tényező sem mindegy, gyorsabban végez=több melót tudok vállalni. :K

Az ötleteket előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#223) bambano válasza AzŐsgén (#222) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Filmvágáshoz desktop vagy workstation gép való, szerver nem, mert abban gyakorlatilag nulla videokártya van.

Van itthon egy opteronos gép, x264 kódolás témakörben mindig a döglött reumás lótetű jut eszembe róla, amelyik behúzta a kéziféket. Én biztosan nem vennék amd-t ilyen feladatra.
Oprendszer olyan legyen rajta, amilyen vágó programot akarsz használni.

Minél több csatornás memóriakezelő meg rendes vaskos hardveres raid0 javasolt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#224) AzŐsgén válasza bambano (#223) üzenetére


AzŐsgén
tag

Akkor azt hiszem, rosszul fogalmaztam, bár mint írtam nem igazán értek hozzá.

Szóval a vágás a mostani pc-men történne, csak a fájlok lennének fizikailag a szerveren, és a hálózaton keresztül dolgoznék... nem tudom jól fogalmaztam-e, de bent a melóhelyen működik, így dolgozunk.

Az oprendszert pedig azért kérdeztem, mert most Win7 alatt Premier CS4-et használok,
de ha meg lesz a Mac Pro-m, Final Cut-ot fogok használni, tehát két különböző oprendszerű gépet kell kiszolgálnia. ;] Ha összejön... :B

A lényege az lenne, hogy amikor elkészül a "nagy mű", akkor a renderelés+exportálás, esetleg DVD-konvertálás műveleteket a szerver procikra bíznám, ezért pl. tök mindegy, milyen vidkari van benne. Valahogy meg lehet oldani, sok helyen dolgoznak így, csak leírást nem találok a megvalósításhoz, pontosabban azt se tudom hol keressem, azért irogatok ide. :))

A raid-el egyetértek, azért gondoltam erre a lapra, mert SAS támogatása is van, és késöbb esetleg beruháznék ilyen vinyókra :DD jó, persze tudom, álmodik a nyomor, de akkor már álmodjunk rendesen! ;]
Különben is, ha már eladósítom magam, pár százezer ide, vagy oda, mit számít? :DDD

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#225) bambano válasza AzŐsgén (#224) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Egy gigabites hálózaton legjobb esetben át lehet tolni 120MB/sec-et. Egy alap raid0-ra meg lehet írni-olvasni 300-600MB/sec-et is akár.

Minek lassítanád a munkád azzal, hogy hálózaton vonatozol az anyagokkal? SAS-t sem vennék, mert indokolatlanul drága, ár/teljesítmény arányban jobb a sok lemezes raid.
Pl. a néhai 3ware (nem tudom, mi az új nevük) gyártott olyan vezérlőt, amire akár 8-12 darab diszket is fel lehet fűzni, raid0-ba, egy ilyen bármilyen hálózatot fullosra töm. Egy sas diszk árából szerintem alsó hangon két sata2-est lehet venni, ha nem többet. Videovágáshoz meg tipikusan nagy, folyamatos írás vagy olvasás kell, nem sok kis adat mozgatása (ez utóbbiban jobb a sas).

No mindegy, a w7-ből meg az osx-ből csak a w7-et meg az osx-et nem használtam még és nem is tervezem.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#226) AzŐsgén válasza bambano (#225) üzenetére


AzŐsgén
tag

Pfűű, most elbizonytalanítottál...

Bent 2gigás háló van, azt hiszem beszélnem kéne a rendszergazdákkal (hogy ez eddig mért nem jutott eszembe? :D ) és nem szokott akadni...

A "hálózati vonatozásra" meg azért van szükségem, mert ha a másik gépemen digizek a szerverre, akkor azt közvetlenül el tudom érni erről is, nem kell másolgatnom, vinyót ki-be szerelnem, stb... főleg hogy nagyméretü fájlokról van szó, ezzel sok időt takarítanék meg.

No, viszont rádöbbentettél hogy még annyira sem értek hozzá, mint sejtettem, :( ugyhogy lehet "szakemberhez" fordulok, úgyértem besétálok egy boltba, hogy ez kell, oszt oldjátok meg! :DD

Azért köszönöm, hogy válaszoltál!

UI: ezekszerint Linuxos vagy? :D

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#227) bambano válasza AzŐsgén (#226) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

2 gigás háló nem nagyon divat, csak nagy trükközéssel lehet összehozni, ha össze lehet egyáltalán. vagy gigás van, vagy 10g-s, ez utóbbi ma még elég ritka.

Nagy méret az mi? 1 óra átlagosan gagyi vhs minőségbe, mpeg2-be digizve nincs két giga. Ez még nem olyan nagy... három csatornás memóriavezérlővel, 2G-s ramokkal 12G ram, az pont jó, abban elfér 2-3 óra anyag és marad hely is.

Egy 2.2GHz-en járatott opteron 14-17fps-sel pakol át mpeg2-ből H.264-be, egy 3G-s c2d meg 45 körül... úgyhogy nekem nem jött be az amd.

Ha tényleg szervert akarsz, akkor jól néz körül, azt vedd meg, amit te meg akarsz venni, nehogy azt vedd meg, amit el akarnak adni neked...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#228) HummeRC válasza AzŐsgén (#226) üzenetére


HummeRC
senior tag

Szia. Ne hagyd magad hintába tenni. Az égvilágon semmi szükséged szerverre videó vágáshoz. Bambano csak jót akar neked.

Egy jó workstationnel, köröket verhetsz az elavult hálózatos munkahelyi tempóra. Ha csak azért kell szerver, hogy szimultán dolgozhass, akkor elég a combos workstation a feldolgozásra és az utómunkára, valamint egy kisebb gép digizni. Adatkommunikációra meg ott a hotswap e-sata. Bedigiz, vinyó kihúz és másik gépbe bedug. Ez kb 10 másodperc. Ennél nincs gyorsabb hálózat. ;)

Megjegyzem normális kamerák már eleve vinyóra rögzítenek, nem kell firewiren digizni.

A "bemegyek a boltba és ezt oldják meg" hozzáállást azonnal felejtsd el. Csúnyán le fognak húzni. :N

Gondolg át a dolgot, szerintem feleslegesen tervezel eladósodni és nem fogsz jelentősen profitálni belőle. ;)

[ Szerkesztve ]

(#229) AzŐsgén válasza bambano (#227) üzenetére


AzŐsgén
tag

"1óra átlagos gagyi vhs minőség" ez jó! :C

Nos a DV avi, vagy DV quick time mov-ba 1 óra kb 13 giga, 720x576-os felbontással, ez gyakorlatilag a most használt felbontás a hazai tv csatornáknál, kivéve persze a hd-ban "sugárzó" adókat, de ezt még én is most tanulom... :B

A HD nálunk meg XD CAM codekkel tömörített fájlokat jelent, azt most hajból nem tudom, mekkora méretű 1órányi anyag, de azt tudom hogy a MAC PRO-ba igen csak kell a raid, ha normálisan akarunk dolgozni. :K , hálózaton keresztül "csak" DV mov-ot használunk.

A konvertálásról meg annyit hogy a MAC-ben 2db xeon proci van, és nem egy villám, ha HD-ből mondjuk DVD-t akarok csinálni... :P

Azt meg csak remélni tudom, hogy nem kúrnak át, de köszi a figyelmeztetést! :R

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#230) AzŐsgén válasza HummeRC (#228) üzenetére


AzŐsgén
tag

Ez a "workstation" meg "hotswap" pontosan mit takar? (azért ilyen könnyen nem adom fel :) )

Gondolom nincs sok kedvetek ilyentájt okítani, ha adtok nekem pár linket, nagyon szívesen utána olvasok, mielőtt belefogok a "banki ceremóniába", főleg ha már ketten mondjátok... :R

Köszönöm előre is! :R

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#231) bambano válasza AzŐsgén (#230) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

A workstation két dolgot takarhat:
- az asusnak is vannak workstation kategóriás alaplapjai, azok valamivel jobbak, mint a gyalog alaplapok
- nagyobb gyártók gyártanak öszvér gépeket, amik desktop jellegű házban, normális hangerőn működő hűtéssel, de szerver alkatrészekből összerakott gépet adnak. sunnak, hp-nek biztosan van ilyen, ibm-et nem tudom.

a szerver szerverek hűtési zaja vetekszik egy felszálló concorde hangjával, én azzal nem ülnék egy légtérben...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#232) AzŐsgén válasza bambano (#231) üzenetére


AzŐsgén
tag

Meggyőztetek. Azt hiszem várok még ezzel a dologgal. :B

Inkább nekiállok utána járni, van egy olyan érzésem, hogy sokat kell még olvasgatnom a témában.

:R Köszönöm mégegyszer, jó kis fórum ez! :R

"concord" szerver? :C

[ Szerkesztve ]

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#233) bambano válasza AzŐsgén (#232) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

concorde: a két darab, hangsebesség fölötti tartós utazótempóra képes civil utasszállító gép egyike. van benne négy turbina, (többek között) egy ilyennel döngetett át anno Phil Collins az afrikai segélykoncert egyik koncertjéről a másikra... Londonból Amcsiba:) Azt képzeld hozzá, hogy mennyivel megy, ha a koncert elején még Londonban az öreg Phill, a végére meg átért a nagy pocsolya másik oldalára.

Na egy rendes ibm szervernek ilyesmi hangja van, ha nagyon meghajtod:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#234) HummeRC válasza AzŐsgén (#230) üzenetére


HummeRC
senior tag

Jó döntés, hogy nem kapkodod el, legalább elgondolkodsz előtte.

workstation=munkaállomás
hotswap e-sata = menet közben (értsd: gép kikapcsolása nélkül) kihúzható, bedugható külső sata csatolójú vinyó. Nem usb, meg firewire, hanem rendes sata sebességgel működő vinyó. Léteznek e-sata raid-es külső vinyóházak is, ami eleve már raid-be tárol, mikor digized fel az anyagot. Nem régen cikkeztek ilyenről itt a ph-n is.

A munkaállomás azt jelenti, hogy tartósan 0-24-ben, teljes terhelésen is működni képes hiba nélkül, maximális teljesítménnyel. Nincs melegedési, kompatibilitási probléma, valamint nem lassul be menet közben.

Két választásod van szerintem.

Az egyik, hogy választasz egy komoly cég által előre gyártott desktop worksationt (asztali munkaállomás). Ez elég drága tud lenni, cserébe teljesen megbízhatsz a teljesítményében és a stabilitásában. Ilyen van a Dell, HP, IBM kínálatában.

A másik lehetőség, hogy jól összeválogatott alkatrászekből magadnak raksz/rakatsz össze egyet. Jó ha tudod, hogy a "házi" videófeldolgozásnál a legritkább esetben a proci a szűk keresztmetszet, hanem inkább a vinyók (illetve adattárolók és esetleges hálózatok) átviteli sebessége. Egy hagyományos asztali 2ghz fölötti core2 proci is kb 60-80%-ban malmozik a videófájlok renderelésekor, miközben a raid tömbök tekernek rendesen. A videó feldolgozáshoz inkább sok ram és több raid 0 (jobb esetben raid 0+1, mégjobb esetben raid 5) kötet kell. Tehát sok vinyó és hardveres raid vezérlő(k). Valamint olyan alaplapot válassz, amin van több 133-as pci-x, vagy több min. 8x pci-e csatlakozó a komolyabb raid kártyáknak.

Külön raid tömbre (vagy ramdrive-ra) tesszük a virtuális memóriát, külön a nyers forrás fájlokat és külön a kész renderelt anyagot. Ilyen feltételek mellett 1:15 arányú is lehet a feldolgozás sebessége. (Magyarul 1 óra DV anyag kiírása/készre renderelése kb 6-8 perc...) Proci inkább az effektek leszámolásához kell, de arra sokkal célravezetőbb venni hardveres vágó/digitalizáló kártyát, ami renderelés nélkül a vinyó sebességével valós időben képes kiírni a kész fájlt effektekkel együtt. (Ilyen van pl a matrox-nak, canopus-nak, stb.)

Ha úgy gondolod, hogy a további segítségre lenne szükséged, nyugodtan hívj fel telefonon napközben és átbeszélhetjük töviről-hegyire a dolgot. ;)

ui: Ipari rack-szerverrel én sem dolgoznék együtt. Van a cégnél quad xeon hp rack, hát az aztán kimondottan hangos, terheléstől függetlenül. :Y

[ Szerkesztve ]

(#235) AzŐsgén válasza bambano (#233) üzenetére


AzŐsgén
tag

Oké, tudom mi az a concorde... ennyire suta azért nem vagyok :DD
Úgy tudom 3 Mach-al repült, amíg ki nem vonták a forgalomból. Ha átkonvertálnánk, akkor ez mekkora adatsebességet jelente? :DDD

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#236) AzŐsgén válasza HummeRC (#234) üzenetére


AzŐsgén
tag

Köszönöm az ajánlatot, lehet hogy élni fogok vele!

Most egyenlőre komolyabban beásom magam a témába, mert már abban sem vagyok egészen biztos, hogy mit akarok :DD

Amint realizálódnak a dolgok, (na meg a meló is tutira összejön, mert bevallom őszintén, egy kicsit elejébe akartam menni a dolgoknak, de örülök is hogy így alakult!) akkor jelentkezni fogok! :K

Egyébként egyszer volt nálam kölcsön egy RTX 100-as, (azt hiszem ez a rendes neve :B )
és megvoltam vele elégedve, 160MHz-en dolgozott a GPU-ja, de gyorsabban renderelt, ment az akkori core2duo-m. :C

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#237) bambano válasza HummeRC (#234) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Külön raid tömbre (vagy ramdrive-ra) tesszük a virtuális memóriát, ": ennek van még kimagaslóan semmi értelme...

Házi videofeldolgozásnál egyértelműen a proci a szűk keresztmetszet, elég sok lemezből álló raid0 kötet kitömi a procit.

Én raid5-öt nem tennék ilyen gépre, semmi értelmét nem látom a lassításnak.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#238) bambano válasza AzŐsgén (#236) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

figyi, itt azért súlyos százezrek röpködtek minden kijelentésnél, a vége simán misi fölött lesz, ha mindent megcsinálsz, ami itt elhangzott... ennek ne ugorj neki, ha nem tutti a dolog, mert ott fog állni az aranyba öntött pc a sarokban...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#239) AzŐsgén válasza bambano (#238) üzenetére


AzŐsgén
tag

Igen, én is ezen vakarózom, még osztok-szorzok, hogy mennyit is érne ez nekem... :F

Persze ha tuti lesz a meló, akkor az már más tészta, mert hát egy munkagépet pénzkeresésre használ az ember, nem? Szóval ha belátható időn belül behozza az árát, és ne adj' isten még aludni is marad időm, akkor egy kis áldozatot talán megér. Persze ezt kéne kiszámolnom, na meg tényleg eldönteni, hogy tulajdonképpen mire is van szükségem. :F

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#240) HummeRC válasza bambano (#237) üzenetére


HummeRC
senior tag

"Külön raid tömbre (vagy ramdrive-ra) tesszük a virtuális memóriát, ": ennek van még kimagaslóan semmi értelme...

Szia. Indokold kérlek ellenérvekkel, vagy helyzeti tapasztalataiddal. Nálunk a gyakorlati tapasztalat bizonyította, hogy kb 15%-ot hozott sebességben, ahoz képest mintha a rendszerköteten és kb 20%-ot ahoz képest, mintha másik egyéb célra folyamatosan használt köteten lenne Vágás, renderelés közben. Költségben nem jelent rendkívüli pluszt 2db egyforma sata vinyót berakni csak erre a célra. (Ide a sima alaplapi szoftveres raid is elég, kb 15-20k huf rendszerfelár a vinyókra. Szerintem belefér...)

Házi videofeldolgozásnál egyértelműen a proci a szűk keresztmetszet, elég sok lemezből álló raid0 kötet kitömi a procit.

Csak a szoftveres raid terheli jelentősen a procit. Nem véletlenül írtam hardveres raid tömböt, hardveres vezérlőkártyával. Proci semmit nem tud a lemezek számáról, nem is releváns infó számára. Pár százalék proci terhelés, a többit a kártya intézi. Néztem már filmkiírás közben a feladatkezelőt. Prociterhelés átlagosan 18-45% között.

Én raid5-öt nem tennék ilyen gépre, semmi értelmét nem látom a lassításnak.

Raid5-ben valóban lehet lassulás a sima raid0-hoz képest, viszont néha megéri mérlegelni a lemezek számát a kívánt kötetméret és redundancia viszonylatában. Alkalmanként célra vezetőbb lehet raid5 köteteket használni, mint túlzottan sok raid0+1-et.

Nem kötelező el/megfogadni amit írtam, pusztán a gyakorlati tapasztalataimat osztottam meg, ami lehet másnál más és lehet hibás is. Csak az ajánlott kategória, hogy mire érdemes odafigyelni és mérlegelni a költségeket, a sebességgel és a várható megtérüléssel. Ha tényleg tele van munkával valaki, akkor megéri a többletet a sebességi felár, amit az eszközökért fizetni kell (hardveres raid kártya, raid tömbök vinyói, hardveres vágó/digitalizáló kártya, stb). Egyébként nem biztos.

AzŐsgén (újonc)
Egyébként egyszer volt nálam kölcsön egy RTX 100-as, (azt hiszem ez a rendes neve )
és megvoltam vele elégedve, 160MHz-en dolgozott a GPU-ja, de gyorsabban renderelt, ment az akkori core2duo-m.

Pontosan erről beszéltem, hogy a hardveres vágó/digitalizáló kártya nagyon tehermentesíteni tudja a procit. A relatív magas árát ellensúlyozza a tudása és az, hogy legális Adobe csomag jár hozzá. Mert ugye eddig csak a hardverekről beszéltünk, de ezekhez kell szoftver is. ;) Az RT x100 jó kártya, de azóta vannak már "szebbek/jobbak/gyorsabbak/hd-sebbek" is. :DDD

Na jó éjt Nektek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#241) bambano válasza HummeRC (#240) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

""Külön raid tömbre (vagy ramdrive-ra) tesszük a virtuális memóriát, ": ennek van még kimagaslóan semmi értelme..."

pontosítsunk: ramdrájvra tenni virtuális memóriát egy ordas nagy ökörség. Elvileg külön raid tömbben van logika, viszont ilyen helyeken ha már swappelni kezd, megette az egészet a fene. Legyen elég fizikai ram benne.

"Csak a szoftveres raid terheli jelentősen a procit. ": ahha. pl. egy 3 gigás mpeg2 fájlt 3 óra alatt kódol át h.264-be az egyik gép. 3 giga betöltése ramba, ha semmi mást nem csinál, akkor rendes gépen nincs 15 másodperc. A maradék 2 óra 59 perc 45 másodpercben a proci szmötyizik a kodekekkel. Az, hogy 15 másodpercig 5, 20 vagy 50% proci terhelést okoz az sw raid, a végeredmény szempontjából gyakorlatilag mindegy, mérési hibahatáron belül van.

raid5: ott van a szerveren a nyers forrásanyag, letölti gépre, kódolgatja, vagdalja, majd a végeredményt felrakja a szerverre. Ha betojik a vinyó, egy munkája elveszett, Ha nem, akkor meg raid5 miatt minden munkája jelentősen lassul. Nincs értelme raid5-özni, inkább menjen a levesbe a cucc, ha elromlott egy vinyó, megcsinálja újra.

Ha tele lesz munkával, vegyen hozzá elég ramot. Egy két gigás modul dd3 asztali pc ram 20 rugó körül van, vesz belőle 6-ot, az csak 120 rugó, az itt elhangzott tervekhez képest (két 6 magos opteron) ez filléres ár.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#242) Balinov válasza HummeRC (#234) üzenetére


Balinov
félisten

HummeRC, AzŐsgén : ha nem nagy keres, folytatnatok itt a topikon belul az eszmecseret. Rettenetesen erdekel a tema, nem szeretnek lemaradni. :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#243) AzŐsgén válasza bambano (#241) üzenetére


AzŐsgén
tag

Újra átolvasva/gondolva tegnap éjjeli eszmecserénket :) még egy dolog van, ami miatt házi szerver építésre adtam a fejem. Ezt elfelejtettem, de bambano hozászólása eszembe juttatta:

Mégpedig az adatbiztonság. Egy másik fórumon már írtam, hogy kb. 8 hónap alatt 6 vinyóm döglött meg, valószinüleg a rezonancia miatt. Most is 5db van a gépben, és szépen ütemesen "hullámozva" zörög a ház.
Kipróbáltam a gumibakos rezgés csillapítást, sajnos nem segített, máshol meg azt olvastam hogy nem tesz jót a vinyóknak, ha "energia takarékos funkcióból" a win leállítgatja-felpörgeti őket. Állítólag a szerver vinyók strapabíróbak, meg megbízhatóbbak ilyen téren.
Ráadásul 4db 500-as volt kettesével raid-ba kötve, szóval nem kevés adatom ugrott.

Azért fontos ez, mert mint tegnap éjjel okosan elárultam :C egy tv csatornánál dolgozom,
és "előfordul" hogy haza viszem a melót. :D elég nagy gáz, mikor a másnapi adás anyagai szálnak el... Ráadásul emiatt már elbuktam néhány rendesen fizető egyébb melót (megbízóval együt) :((( , arról nem beszélve, hogy ezzel a reputációm is rendesen csökkent... :O

Az is hozzá tartozik még, hogy sok bedigizett fájlt sokszor hónapokig nem törölhetek, mert mindig "kellhet" belőlük valami, szóval mindig hely hiánnyal küzdök.
(amiről meg betöltöm ezeket a forgatott anyagokat, arra már ált. másnap ráforgatnak)

Egy ideig azt csináltam, hogy kimásoltam egy terrás vinyóra ezeket a fájlokat, szépen beletettem egy antisztatikus zacsiba, és föl a polcra. Aztán amikor kellet, gép szétszed, dugdos, stb... Pontosan ezeket szeretném elkerülni, nyiván nem minden nap dolgozok otthon, ugyhogy nem kell folyton mennie a szervernek. Az meg szerintem drága lenne, hogy minde polcra tett vinyót rack-ba tegyek. Ha meg cserélgetem a rack-ba, ugyanott vagyok mintha szétszedném a gépet.

Csak azt akarom ebből kihozni, hogy sajnos nem engedhetem meg, hogy a "levesbe menjen a cucc" (bocs bambano) :N

Viszont sok RAM tényleg kell a gépbe, most 6Gb van benne, de még így is nyüszít néha a win, hogy kevés neki. :Y

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#244) AzŐsgén válasza Balinov (#242) üzenetére


AzŐsgén
tag

Szóval ezért jött az ötlet, hogy ha már szerver, miért ne dolgozhatna az, mint renderelő-konvertáló gép.
Komolyabban utána néztem az áraknak, és rájöttem, hogy ezt még hitellel sem engedhetem meg magamnak :W ugyhogy azt hiszem csak egy "sima" fájl szervert fogok építeni. Aztán majd ha beindul a meló, tovább lépünk, de akkor már lehet hogy "céges" szinten, ami ugyebár megint más... :K

Főleg ha engedi a zord magyar valóság... :DDD

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#245) bambano válasza AzŐsgén (#243) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Csak azt akarom ebből kihozni, hogy sajnos nem engedhetem meg, hogy a "levesbe menjen a cucc" (bocs bambano) : én pont erről beszélek, hogy valahol megvan a forrásanyag rendes védett, de nem annyira gyors helyen, ahol meg dolgozol, ott meg gyors legyen, de ne védett.

Fájlszervernek ezek is jók.

Egyébként rendes vinyó rendes gumibakos tartón nem pusztul. Én inkább azt saccolnám látatlanban, hogy hűtés bajod volt, azért durrognak a diszkek tömegesen.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#246) AzŐsgén válasza bambano (#245) üzenetére


AzŐsgén
tag

Hát valami ilyesmire gondoltam, ezek még kis spórolással hitel nélkül is megfizethetőek. :K

Csak a hozzá való vinyók baromi drágák, de hát gondolom nem véletlenül, azt pedig mindenképp vennem kell, mert most kb. 5Tb-i adat "fekszik" a polcon...

Akkor azt hiszem ez lesz a megoldás egyenlőre...

Hát köszönöm az építő jellegű hozászólásokat mindkettőtöknek, megkíméltetek attól, hogy oltári nagy baromságot csináljak :C :R

Egyébként rendes vinyó rendes gumibakos tartón nem pusztul. Én inkább azt saccolnám látatlanban, hogy hűtés bajod volt, azért durrognak a diszkek tömegesen.

A hűtés oké, direkt ezért vettem nagy házat, a vinyók között egy helyet kihagytam, hogy járjon a levegő, és 2db 12 centis venti tolja bele a levegőt, + a ház tetején, és hátulján, is van egy-egy. Én sem értem, de azt olvastam, hogy a gumibakok csak a "magasabb" frekveciájú rezgéseket nyelik el, a "mélyebbeket" ugyanúgy átadják a háznak.. :F

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#247) AzŐsgén


AzŐsgén
tag

Csak a fórum kedvéért: van itt olyan NAS szerver, amelyikben dupla gigabites lan van.
Korábban azt írtad, hogy csak "trükközéssel" oldható meg a 2Gb-es lan. Sokat kell trükközni, és hogyan?

Csak mert nem bíííírok magammal... :)) és lehet hogy megpróbálnám, hátha mégis... :DD
mármint a "hálózati vonatozást", mert akkor átépíteném a gépem munkaállomássá, bőven elég lenne bele egy gyors vinyó a render fájloknak, + veszek még RAM-ot, hogy a winfos se nyüszögjön, a másik gépet meg game gépnek "formázom" ;)

Megoldható?

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

(#248) bambano válasza AzŐsgén (#246) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

zajmentesítésre két módszer:
- cooler master stacker1-es ház, ebben vannak ilyen diszk "cage"-ek, amikbe vinyót lehet rakni, és gumibakokon áll. elég jól csinálja, nekem van ilyenem és nem vészes a hangja. plusz az elejére lógattak egy ventit, ami hűt. másrészt 3 darab 5.25-ös helyre négy diszket lehet becsavarozni vele... szóval tiszta nyereség, amíg nem látod az árát:)

- van a zalmannak egy vinyó hűtője, ha ebbe csavarozod a diszket és raksz elé ventit, akkor nem lesz zajos és nem is pusztul. Ilyenem is van, nekem ez jobban bejött, mint a stacker.

A stacker se rossz, azt mondjuk lehet továbbhergelni egy thermalthake hardcano 13-mal (vagy az utódjával) és akkor csend lesz.

Egy stacker ház 3 diszk cage-el, meg a hardcano-val nem kerül annyiba, mint ezek a qnap cuccok, mondjuk nem is kész termék, hanem sufni tuning:)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#249) bambano válasza AzŐsgén (#247) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

Nem tudom, a windows hajlandó-e ilyenre, hogy összefogjon két ethernet kapcsolatot... az ilyen mindig zűrös...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#250) AzŐsgén válasza bambano (#248) üzenetére


AzŐsgén
tag

Ez a Zalman bíztató, azt hiszem venni fogok párat, a házban végig csak 5.25"-ös méretű hely van, dobálhatom ki a távtartókat :D

A hálózattal meg akkor egyenlőre nem kínlódom, soem volt még ilyen szerverem, azt hiszem épp elég lesz összehaverkodnom vele... ahogy látom elég sokat írtak ezzel kapcsolatban itt a fórumon, szerintem menni fog.

Hát akkor kezdjünk gyüjtögetni... :K

Köszönöm mégegyszer a segítséget! :R

Jó éjt!

Már nagyon várom a Mars-expedíciót. Honvágyam van...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.