Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1051) Krix válasza Vekko (#1049) üzenetére


Krix
őstag

Nem. Ebbe az alap lapba sima dimm kell.

If it is not broken then don't fix it!

(#1052) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni!

Van egy e350-es brazos rendszerem egy2,5" 80 gigás vinyóval és egy 2x2TB 5400rpm raid0 (szoftveres tömbbel)

Elsősorban file szervernek használnám, gigabites architektúra van kiépítve és ramdrive-ok között konstans 115MB/s tudok másolni, de a raid tömbre a másolás elején kívül (~4s) egészen 50-ig ( néha 50 alá is ) beesik a sebesség, ez mitől lehet?

Cpu limit szerintem nincs amúgy a másik gép, ami az adatlapomon van és mind a két rendszer legális windows 8

Előre is köszönöm a segítségeteket:R!

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1053) K6000 válasza kleinguru (#1052) üzenetére


K6000
tag

A szoftveres raid-től meg a 5400rpm-től még ez is szép teljesítmény. Persze erősen függ a történet attól is, hogy sok kis fájlt vagy inkább nagy több GB-os fájlokat másolsz. Kérdés, hogy a hálózat minden eleme támogatja-e a jumbo frame technológiát. Ha igen és nagy fájlokat mozgatsz megéri belőni 4K -s értékre.
Elvileg lehet még finomhangolni az MTU érték módosításával, de én ettől a rendszertől nem várnék sokkal jobb teljesítményt.
A jelszó, sok ram, gyors merevlemez, hardveres raid, meg hallgatva az új kor szavára jumbo frame! Hajrá...

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#1054) kleinguru válasza K6000 (#1053) üzenetére


kleinguru
addikt

Köszönöm a segítséget:R!

Az a gondom, hogy nagy fileokat másolok és ramdrivre átment rendesen, minden "buhera" nélkül:)

Vinyók meg alapból kellene tudjanak ennyit...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1055) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen járok-e, de az alábbiban kérném tanácsotok:

Jelenleg van itthon egy netbook amin netezek, letöltök (torrent) és filmeket rakok ki hdmi-n keresztül hdtv-re
Az asszony egyre többször nyúlja le a gépet :) ezért gondolkozok egy másik gépen, ami lehetne fix asztali is mivel összekötném egy az egybe a tv-vel egy hdmin-n keresztül és akár kiterjesztett monitorként is lehetne nézni rajta bármit még dolgoznék rajta illetve mindig mehetne rajta torrent, esetleg a kinti biztonsági webcamera képét is rögzíthetné wifin kereszül (ez a 2. projekt lesz:) ). Persze emellett lehet hogy érdemes lenne egy monitor rá, hogy tudjak netezni is ha asszony lenyúlja a laptopot (így nem biztos hogy szerver a jó megoldás...).
Van itthon 2 régebbi gép is, ami 720p-t már nem viszi igy nem tudom tudnám-e használni valamire, de a lényeg az hogy kéne egy plusz gép mindenképpen?
Ti mit vennétek vagy hogy oldanátok meg? Vegyek egy netbookot ami viszi a hd-t és kössem rá a tv-re és legyen folyamatosan áram alatt? Talán ez a legolcsóbb megoldás?
Vagy valami alacsony fogyasztású gép vagy régi gép szervernek ami mindig mehetne?
:R

(#1056) kleinguru válasza bigdady (#1055) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom mennyi a költségvetésed, de egy fm2-es lap és egy 5300-as apu szerintem 2x2GB rammal megoldja a problémád újonnan, rendes terméktámogatással ~34K

A régi gépbe beépíted, tápot csak akkor ha normális és kész is:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1057) bigdady válasza kleinguru (#1056) üzenetére


bigdady
nagyúr

kösz. a beéptés dologtól félek kissé esetleg valami komplett? Találtam egy ilyet bruttó 50-ért, az a baj hogy nagy dög:

PC GIGABYTE-MSI Intel Celeron 420/430, 64BIT.
4096MB DDR3
300GB SATA HDD
22X dual layer DVD író
Intel 1,4GB HD video , 8 CH audió
10/100/1000 Lan, 6DB USB 2.0, 2db elõlapi USB és audio
3 év garancia.

(#1058) bigdady válasza bigdady (#1057) üzenetére


bigdady
nagyúr

ill egy ilyet használtan 30-ért:
DELL Optoplex 740D
AMD Athlon 64 X2 dual core 4200 processzor
2048 MB DDR2-ram (4 slot, dual-channel, 533/667/800MHz)
80 GB HDD
Hagyományos méretű DVD meghajtó
nVidia Quadro NVS 210S / nForce430 chipset
nVidia Quadro NVS 210S alaplapi VGA vezérlő
Sigmatel 9200 HAD alaplapi hangvezérlő
Broadcom 5754 Gigabit alaplapi hálózati vezérlő
1 x PCI Express x16 slot (alacsony profilú vga kártyákhoz)
2 x PCI bővítőhely (alacsony profilú vga kártyákhoz)
1 x PCI Express x1 slot (alacsony profilú vga kártyákhoz)
2 x SATA vezérlő
8 x USB 2.0
1 x soros (RS-232) port
1 x párhuzamos (LPT) port

Előtelepített Magyar nyelvű Windows 7 Home prémium operációs rendszerrel
1 év garancia

(#1059) buherton


buherton
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy home szervert magamnak, de (még) nem vagyok jártas benne, hogy mi merre meddig.

Cél:
- minél kevesebb fogyasztás!!!
- FTP szerver
- torrentek futtatása (max 250)
- webszerver (gyakorlatilag csak saját magamnak, játék gyanánt)
- svn szerver
- laptopról közvetlenül a szerverről nézhessek filmeket (ha megoldható)
- interneten keresztül is elérhető legyen, hogy bárhol bármikor és hozzáférhessek az adataimhoz (sajnos a feltöltés korlátozni fog tudom, de jobb mint a semmi)
- csak linux jöhet szóba

Jelenleg meglévő infrastruktúra:
- UPC 25/1,5 net
- TP-Link WR841ND (tyúkbél 100/100 Mb/s, tyúkbél nélküli 300 Mb/s)
- 4 laptop, 2 tablet, 1 telefon (mind wifit használ)

Kinéztem egy ilyet: [link], mert a fogyasztása nagyon csábító, csendes is, és nem túl drága, de nem tudom, hogy teljesítménye elégséges lenne-e. Vagy esetleg egy ilyet: [link].

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#1060) Varoz


Varoz
őstag

Üdvözletem!

Sok vinyós gépbe milyen cuccot érdemes? Xeon, Opteron? Minél gyorsabb másolás a fontos. Sok adat tárolása lesz, meg mozgatása. (Amúgy sima natúr gép, netezésre stb. Csak ennyi a különleges, hogy sok adat tárolása és mozgatása)
Vagy sima Intel i5 vagy hasonló is elég?
Illetve egy 771-s foglalatú is elég vagy azt megveri a Nehalem alapú sima Intel gép?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1061) kleinguru válasza Varoz (#1060) üzenetére


kleinguru
addikt

Gépen belül mozgatod az adatokat, vagy hálózaton?

És mit jelent a sok adat?

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1062) Varoz válasza kleinguru (#1061) üzenetére


Varoz
őstag

Gépen belül. Vinyóról-vinyóra. Nem tudom. Nem konkretizálta az illető.

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1063) kleinguru válasza Varoz (#1062) üzenetére


kleinguru
addikt

Hát így nehéz akkor bármit is mondai, mert alapból elég volna egy olcsó AMD APU, netezni tuti, máolással sem volna gond nagyon...

Azért meg kellene kérdezni, hogy konkrétan mégis mi a helyzet:K

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1064) Varoz válasza kleinguru (#1063) üzenetére


Varoz
őstag

Leggyorsabb másolás kell. Miért lényeges, hogy mit? :D
Melyik az olcsó és gyors megoldás?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1065) kleinguru válasza Varoz (#1064) üzenetére


kleinguru
addikt

Kis file vagy nagy file --> nagyon nem mindegy
Az olcsó és a gyors melléknevek viszonylagosak, és akkor a mennyiségről nem is beszéltünk:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1066) hati válasza Varoz (#1064) üzenetére


hati
addikt

A nagy méret, olcsón, gyorsat hármasból, az egyik nem fog teljesülni. Melyik a kevésbé fontos?

(#1067) Varoz


Varoz
őstag

Akkor úgy kérdezem, hogy a 771-es Xeon nem elavult sz.r már? :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1068) F34R válasza Varoz (#1067) üzenetére


F34R
nagyúr

Dehogy szar, csak mar elavult. A fajl mozgatas meg nem ettol fugg hanem a tarololemezektol egy raid tombel pl gyorsan fog tudni.

(#1069) Varoz válasza F34R (#1068) üzenetére


Varoz
őstag

Tehát akkor azon a pénzen, jobban jár egy i3, i5 vagy hasonlóval?

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1070) kleinguru válasza Varoz (#1069) üzenetére


kleinguru
addikt

Estleg egy a5300-as APU:K

De látom ragaszkodsz az intelhez :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1071) Varoz válasza kleinguru (#1070) üzenetére


Varoz
őstag

Ragaszkodik a tököm hozzá. Én csak AMD-t veszek. :D
De hirtelen ezt írtam le. Írhattam volna AMD-t is. :)

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1072) F34R válasza Varoz (#1069) üzenetére


F34R
nagyúr

mire hasznalja ? milyen oprendszer mennyi lemez lenne stb. egy sima home servernek egy i3 2100 is boven eleg.

(#1073) kleinguru válasza Varoz (#1071) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazából nem lettél okosabb, és mi sem tudtunk érdemben segíteni (talán annyit, hogy bizonyos szint felett nem a CPU-tól függ a másolás sebessége).

Nagyon örülök:DDD

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1074) Varoz válasza kleinguru (#1073) üzenetére


Varoz
őstag

Az a baj, hogy én is csak ennyit tudok, mint amit leírtam. Szerintem torrentezni akar, csak nem árulta el. ;]

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1075) kleinguru válasza Varoz (#1074) üzenetére


kleinguru
addikt

Ott a net a szűk keresztmetszet általában, elég oda egy relatív nagy adatsűrűségű 3,5" 5400rpmes vinyó is:D

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1076) Varoz válasza kleinguru (#1075) üzenetére


Varoz
őstag

Igazából ennyi volt a kérdés, mint amiket leírtam. Aztán majd eldönti ő. :D

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1077) bambano válasza Varoz (#1076) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha gyors fájlmozgatás kell, akkor gyors diszk meg sok ram. a proci majdhogynem mindegy, mert nem az fogja vissza, hanem a sata. hardveres sata vagy sas raid is jól jöhet.

ha szoftveres raid, akkor számít valamennyire a proci is, de még egy i5 2310-et is @2.9GHz a diszk fog meg, meg a sata vezérlő, nem a proc.

imho az többet számít, hogy az alaplapon hány gyári sata port van...

ha nagyon mániákus a vevő és villantani kell neki, akkor vegyél félszerver alaplapot, az egy hajszállal jobb (asus p8c ws, intel c216 chipsettel.) én szervernek vettem már, bejövős.

szerk: a xeonokkal az szokott a baj lenni (konkrétan a 771-esről ezt nem tudom), hogy fbdimm ram kell mellé mocskos drágán (regiszteres ecc). annyit nemér szerintem.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1078) Varoz válasza bambano (#1077) üzenetére


Varoz
őstag

:R

hTC Quietly Brilliant // „Nem értek egyet azzal, hogy a szerénység fontos erény. A logikus elme mindent olyannak kell hogy lásson, amilyen. És ha lebecsüli magát, éppúgy eltér az igazságtól, mintha eltúlozta volna.” (OO=[][]=OO)

(#1079) Raptor 666


Raptor 666
tag

Sziasztok!

Nem teljesen jó helyre írom, de mivel ez a legaktívabb topik, és azért nem esik annyira messze témában sem, ezért remélem nem lesz probléma.

Nekem egy komoly szerverre lenne szükségem, de ilyet még sosem építettem. 0-24-ben működne, ip kamerák felvételeit rögzítené neten keresztül. Egyelőre nem sokat, csak 10-20-at max, de későbbiekben lehet, hogy ez jóval több lesz, szóval az egyszerű upgrade is nagyon fontos. Emellett tárolni is kéne az adatokat legalább egy hónapig, szóval a tárhelynek is elégnek kell lennie. Ehhez megintcsak nem értek, de amennyit olvastam, vagy raid 5+0, vagy 1+0-ban kéne gondolom, hogy legyenek a vinyók a megfelelő sebesség és biztonság érdekében. A szerverről eleinte 3-4 gép, később ez megnövekedhet rendesen, fogja a videókat olvasni és kezelni, tehát a sebesség is fontos, ezért gondoltam a raid 0 beépítésére. (A video-k 256 - 512 Kbps - es streaming-el működnének nagy valószínűséggel)

Ehhez a rendszerhez milyen szintű mobo, proci, memória méret kéne?

Illetve a vinyók lehetnek 7200 rpm-es 2-3 TB nagyságúak, vagy 10000 rpm-esben vagy ssd-ben kéne gondolkozni? Érdemes lenne NAS rendszert használni, vagy az teljesen felesleges pénz kidobás?

Router is kellene, a kábelezés CAT 5 v 6 lenne (nem tudta megmondani az ismerősöm melyik van neki), mivel ahhoz olcsón tudok hozzájutni, így mindenképpen olyan routerre is szükségem lenne, ami ilyen adatforgalmat megfelelően tud kezelni, ha tudtok erre is valamit ajánlani, annak nagyon örülnék. Illetve switch-re lenne szükség, avagy nem?

Mivel ez alapjában jelentős összegű befektetés, így árat nem írnék mert fogalmam sincs kb. milyen nagyságrendben kéne gondolkozni a különböző összetevőkre. Az igények adottak, szóval ehhez egy, az igényeket kielégítő rendszerre lenne szükség, de nem kell feleslegesen jobb alkatrészek, ha nem feltétlen muszáj.

A segítségeteket előre is köszönöm!

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#1080) bambano válasza Raptor 666 (#1079) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és tényleg nem jó helyre írtál, mert nagyvállalati szintű monitorozó rendszer nem a házi szerver kategória.
(maradjunk az 1024-nél, mint váltószám)

512Kbps=64KBps=230400KBph=5.3GBpd ez nagyjából 160 giga/hónap/kamera

ezt kell tudnod tárolni. Az indulásnak bedobott 20 kamerás szám 3.2 T adat/hó, ez 2T-s diszkeken sima raid5-ben 3 diszk. Ha ez lényegesen több lesz, akkor olyan dobozt/vasat kell venned, ami 2-3 diszkkel dinamikusan és sokáig bővíthető. Ezt házi szerver kategóriában nem kapod meg, csak rendes, nagyvállalati cuccokkal.

Ugyanígy ki tudod számolni a sávszélességet, ami a bejövő adatok röccenésmentes fogadásához kell, ahhoz sem lesz elég egy made in dzsunka alaplap, csak rendes cucc. Lekérdezés dettó, azt is meg kell oldanod, hogy a lekérdezések sávszélesség-igénye ne akassza meg a felvételt.

Szerintem ha a projekt egy részletére, csak a szerver oldali vasra nincs vagy 20 miller kéznél, plusz a kamerázás, kábelezés kiépítése, plusz kamerák, plusz szoftver, együtt biztos van vagy 50 miller, akkor nem érdemes hozzá se fogni.

2013-ban cat5 kábelezést már akkor sem épít ki ember, ha korbáccsal verik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1081) Raptor 666 válasza bambano (#1080) üzenetére


Raptor 666
tag

Umm hehe oké :) Viszont úgy látom, hogy értesz hozzá eléggé, így priviben folytatnám, ha az neked megfelel, és elnézést mindenkitől a korábbi nem témába vágó hozzászólásért.

"Apám mindig azt mondta, ha más akarsz lenni, mint a többi, csinálj valami egészen mást." Wynton Marsalis

(#1082) jbl


jbl
aktív tag

Én csak egy olyat szeretnék össze hozni, hogy a laptop legyen a szerver, az kint a konyhába 0-24 be torrent azon menjen. Bent a pc a szobába ez csak akkor megy, ha haza jövök a melóból, este kikapcs hogy tudja aludni. PC-n kiválasztom, hogy melyik torrenetet töltse le, és azt egyből a laptop szedje le majd vissza is töltse. Pc- legyen egy meghajtó, hogy ott vannak, amit letöltött.
Ez megoldható?
Na, ebbe kérnék segítséget, hogy mit kel csinálni, hogy ez összejöjjön. Ha meg lehet érteni, amit leírtam.
(18 órás meló után.)

[ Szerkesztve ]

(#1083) bugizozi válasza jbl (#1082) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Röviden: A laptopon engedélyezni a távoli asztal kapcsolatot, utána megosztani egy mappát/meghajtót így azt el tudod érni a PC-ről is. Amúgy itt lehet jobban tudnak segíteni.

üdv

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1084) mandriva11


mandriva11
tag

Home szerverhez milyen vírusírtót ajánlotok, ami müxik Windows Home Szerver 2011 alatt?

(#1085) kleinguru


kleinguru
addikt

Sziasztok!

Segítségeteket kérném!

Adott két számítógép win8 prof64bit (eredeti mindkettő).
Realtek Gigabit integrált vezérlő, tplink gigabit switch 3-3m gyári cat6 kébel és iperf szerint ~650Mbit, amit tud a "hálózat"...

Mi lehet a baj, a legfrissebb driverek vannak fenn.

Köszönöm előre is a segítséget:R!

Config1: fm2-es 5300 Amd 4GB ram, config2: adatlapomon.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1086) kleinguru válasza kleinguru (#1052) üzenetére


kleinguru
addikt

Közben megtaláltam a megoldást, a defender miatt lassult 50MB/s a másolásom:W

Kivételként beállítottam neki és láss csodát:D

Ellenben, most a hálózat a szűk keresztmetszet, azon kellene javítanom...

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1087) Rez_Grof válasza kleinguru (#1086) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Miért van szükséged 100MB+ másolási sebességre?
Milyen HDD-k vannak a gépekben?

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1088) kleinguru válasza Rez_Grof (#1087) üzenetére


kleinguru
addikt

Adatmentés miatt. Átlagosan egy-egy projekt ~130GB. Nem mindegy, hogy 50MB/s vagy 115MB/s-kel másolok:D

A WS-ben 2x3TB toshiba 7200rpm raid0 (1TB/tányér), míg a másikban 2x2TB Samu 5400 raid0 (667GB/tányér).

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1089) Rez_Grof válasza kleinguru (#1088) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hát azt tényleg nem mindegy.
Két hálózati kártya NIC teaming-el megoldás lehet

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1090) bambano válasza Rez_Grof (#1089) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ami jó eséllyel csak akkor fog sokat jelenteni, ha többen mentenek egyszerre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1091) kleinguru válasza Rez_Grof (#1089) üzenetére


kleinguru
addikt

Kicsit utána olvastam a dolognak és majd egyszer talán, hacsak nem ér el addig a 10Gigabit hozzánk is egyszerű emberekhez.

Jelenleg megoldottam a dolgot ~115MB/s konstans másolok a "szerverre".
Nem kell túl sűrűn csinálnom, de nem árt ha van sebesség, s a raid0 kötetnek ez az alja sebessége ~120MB/s. Ezzel el is értem a célom.

A lemezek elején ~280MB/s az írás, de ezért még 2 hálókártya legalább még 1 switch és a router/switch sem biztos, hogy kezeli, a sok beállítási huzavonáról nem is beszélve.

Köszönöm az ötletet:R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1092) haddent


haddent
addikt

Üdv

egy Cerka G465 1.9GHz proci el tudna látni 4x lan + WiFi home server / fájl szerver / htpc / print server stb...
feladatot?

(#1093) Csongeee10


Csongeee10
tag

Sziasztok.
Otthoni nyomtatót szeretnék hálózatba kötni,hogy több gépről is tudjak nyomtatni,ha netán valamely gép ki van kapcsolva.
Print servert szeretnék bekötni,de egy két dolgot szeretnék azért tudni.
Ha több gépről szeretnék nyomtatni,akkor mindegyik gépre fől kell telepíteni a usb router/print server vagy a kis print server készülék telepítő lemezét?
Ha pl egy laptopról szeretnék nyomtatni,akkor wirelles-en keresztül is menni fog a nyomtatás?
Nyomtató driveret minden nyomtatandó gépre fel kell installálni?......csak ebbe az esetbe ismeri fel a print server?

(#1094) wmati válasza Csongeee10 (#1093) üzenetére


wmati
addikt

Veszel egy print szerver amit csatlakoztatsz a hálózatra, ez kap egy ip címet ez minden gépen be kell lőni hogy hálózati nyomtatás ip stb és kész, nem tudom cél szerű lenne egy static ip kiosztás a dhcp helyett

(#1095) Csongeee10 válasza wmati (#1094) üzenetére


Csongeee10
tag

Wirelles-en keresztül is működne a hálózati nyomtatás?

(#1096) Csongeee10 válasza Csongeee10 (#1095) üzenetére


Csongeee10
tag

Router beállításaiban kell valamit módosítani,hogy tudjon a router kommunikálni a print server-el?

(#1097) wmati válasza Csongeee10 (#1095) üzenetére


wmati
addikt

Igen működik

(#1098) Csongeee10 válasza wmati (#1097) üzenetére


Csongeee10
tag

Router beállításaiban kell valamit módosítani,hogy tudjon a router kommunikálni a print server-el?

(#1099) wmati válasza Csongeee10 (#1098) üzenetére


wmati
addikt

Nem csak csatlakoztatni a hálózatra a print szervert és életet lehelni bele

(#1100) mandriva11 válasza wmati (#1094) üzenetére


mandriva11
tag

Statikus IP-t adj a print-szervernek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.