Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) bambano válasza Rez_Grof (#800) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

hat diszkből építettünk anno mentőszervert egy melóhoz, az 400MBps diszk IO-t tudott tartósan. itt meg 45 diszkről beszél, aminek a 10 giga is karcsú :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#802) DopeBob válasza Rez_Grof (#800) üzenetére


DopeBob
addikt

hát én most csak az pici óccó konfigurációkat néztem amit ebből össze lehet dobálni, SAS, vagy Gbit iscsi, sas olcsóbb és gyorsabb, viszont max 4 host, és le kell mondani a guest clusterről.

Megnézegettem ezeket a szoftveres megoldásokat is (még mindíg hp) de drágább mint ez az olcsó san :(

Ilyen szempontból szar egy kis cégnél, gyakorlatilag ugyan azokra van szükség mint egy multinál, csak mindenből kicsi kell, viszont még a kicsi is aránytalanul drága :U

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#803) Krix válasza DopeBob (#802) üzenetére


Krix
őstag

Az egyik ügyfelünknél P2000-es biztosítja a tárhelyet VMware-nek iSCSI-n keresztül. Pár hete bővítettem egy MSA70-nel. Kb. 25 VM fut róla 4 db VMware hoston. Nekem elég lassúnak tűnt amikor újraindítottuk a VM-eket, de az ügyfél elégedett a sebességével.

Egész stabil, nem volt még összeomlás. A firmware-re érdemes odafigyelni, mert az egyik régibbi verzióban van egy durva hiba aminek következtében elfelejti a lemez konfigurációt és lehet újra húzni az egészet mentésből. Sajnos egy másik ügyfelünknél ki is jött ez a hiba, tehát van ilyen is annak ellenére, hogy redundáns a táp, vezérlő stb.

If it is not broken then don't fix it!

(#804) DopeBob válasza Krix (#803) üzenetére


DopeBob
addikt

Ez azért elég durva, nem gondoltam volna. Gondolom ha a HP-nál van ilyen, máshol is előfordulhat :(

Milyen megfontolandó alternatívái lehetnek ennek a HP SAN-nak? Mondjuk két hostos környezetben 5-8 VM-et futtatva (DC, File, Print, Mail, SQL, App) Ez mondjuk egy 100-150 fős cég igénye szerintem.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#805) bambano válasza DopeBob (#804) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

egy 100 fős cégnek minek 8 vm-ben futtatni ezeket a dolgokat?
ez kicsit olyan, mint "ha kalapácsod van, mindent szögnek nézel"

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#806) DopeBob válasza bambano (#805) üzenetére


DopeBob
addikt

nem tudom, ezért érdeklődtem :(

még csak tanulok, és itthon szórakozok VM-ekkel. Tapasztalatot ide vágó munka hiányában nem tudok szerezni, csak másokra hagyatkozom.

Microsoft-nak volt egy olyan megoldása 75-250 főre azt hiszem, hogy Windows EBS. Ott négy szerverrel volt megoldva kb minden, de nem volt túl sikeres.

Az eredeti kérdés pedig valami olyasmi volt, hogy ha egy ilyen méretű cég szeretné növelni az IT rendszerek rendelkezésre állását, milyen lehetőségek vannak.

[ Szerkesztve ]

MZ/X

(#807) aAron_


aAron_
őstag

Ne haragudjatok valószínűleg amatőr kérdésem miatt, valamint hogy nem is ide tartozik teljesen, de máshol nem tudtak segíteni. FTP helyet szeretnék megnyitni win7 intézőben de egyből a böngészőbe dob át. Mi lehet a probléma? Már feltúrtam az egész netet, ill win-t de semmi sem működött/segített. IE-ből kiindulva pedig ez a hibaüzenet fogad. Egy másik gépen a hálózaton XP-vel teljesen jól működik.

(iPhonos wifi-os file sharingről lenne szó egyébként, FileApp)

What is your ikigai?

(#808) Rez_Grof válasza DopeBob (#806) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Itt van pár benchmark ilyen cuccokról.
http://www.storageperformance.org/home

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#809) K6000 válasza aAron_ (#807) üzenetére


K6000
tag

Az URL-ben mi az a %20 ? Természetesen nem használsz különleges karaktereket és szóközt sem remélem...

ASUS PSCH-L 3.2GHz HT Intel. 4db Corsair 1GB ECC DDR ram 400MHz dual channel, SCSI U320 Seagate 73GB 16mb 15000rpm 2db (raid 1) + 2x WD160 RE (sata raid 0) + HP SCSI Dat72

(#810) aAron_ válasza K6000 (#809) üzenetére


aAron_
őstag

Az a %20 szerintem csak az almappát jelenti az ftp könyvtáron belül, intézőbe csak ezt írom "ftp://192.168.1.5:2121"... :( Böngészőben meg tudom tekinteni, csak ugye felülírni nem lehet a fileokat, stb.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#811) jeffo


jeffo
tag

HP ProLiant MicroServer G7 géppel kapcsolatban lenne egy olyan gondom, hogy telepítettünk Microsoft Home Server 2011 x64-est, magyar nyelvűt, azonban pár nap után megszűnt működni a távoli elérés. Windows Live-os loginnal lett készítve egy homeserver.com-os elérés, ami hasonló, mint a dyndns.
Egy ideig otthoni adsl-ről volt használva, de ott is volt hogy pár óra után távolról nem működött az elérés, végül semmikor sem engedett be. Utána áthelyeztük egy irodába optikai netre, szintén Invitel net előfizetés alá, de ott sem működik sehogy. A routeren engedélyezve lett a port forwarding 80, 443, 4125 portokhoz, az UPnP is engedélyezve van, ott is megjelennek ezek a portok. A szerveren helyben bejelentkezve lehet netezni, és helyi hálózatos másik gépről is lehet elérni a megosztott mappákat. Azonban a homeserver.com-os címmel nem jön be semmi.
A Vezérlő központban a Távoli elérés beállításnál hibát ír ki, hogy az "útválasztó nem működik", és a Javítás gombbal sem jön helyre.
Az irodában használt router típusa: TP-LINK TL-WR941N

Szerintetek mi állítódhatott el, ill. mit állítsunk rajta? Az Invitel szolgáltató korlátozhatja a szerver használatot, bizonyos portok kintről való elérését?
Attól lehet ez a jelenség, hogy a Home Server 2011-es licensz nélkül lett feltelepítve, ill. nincs még aktiválva? Bár a Rendszer menüben azt írja, hogy 22 nap van hátra az aktiválásig. Tehet ilyen korlátozást a Microsoft a rendszerbe, hogy csak pár napig működik? Egyébként ha beválna, akkor meg lesz véve eredetiben.

Esetleg tudtok ajánlani valami komplett telepítőt, ami bevált ehhez a szerverhez? Ilyen NAS funkciók kellenének, Win7/WinXP gépekről elérni a fájlokat, többfelhasználós hozzáférés, mappajogosultságokkal, később talán levelezés kezelése, weblap elérés (pl. az iroda honlapjának elérése). Nem baj, ha Linuxos, csak könnyen beállítható legyen.

(#812) xpike


xpike
tag

Sziasztok

nagyon amatőr vagyok szerver témában, de egy mini szerver nagyon jól jönne, Synology-nak a diskstationje amibe belefutottam és nagyon elgondolkoztatott, hogy mik vannak....

Nekem ami kellene:
torrent, mediaserver telepitése, távoli fájlelérés,alacsony zajszint és fogyasztás esetleg valami mediaprogram zenékhez

a Synology jó ötlet ilyen célra, vagy van egyéb alternatíva ami ajánlott,

köszi szépen

(#813) Rolly


Rolly
veterán

nem találtam másik szerver topikot ha szeretnék egy szervert kb 20-50 weboldalhoz levelezéssel akkor milyen árkategóriában keressek gépeket? gyárit vegyek vagy összerakottat? normál asztali gép legyen vagy szerver? ....

(#814) bambano válasza Rolly (#813) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mennyi oldalletöltés/nap, pénzért vagy ingyen adod, stb. stb.
szerintem ehhez szerver kategóriás gyári cucc illik.

(#812) xpike: engem a synology ára elriaszt..

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#815) Rolly válasza bambano (#814) üzenetére


Rolly
veterán

pénzt kérnénk természetesen érte illetve a saját cuccainkat is raknánk rá. Oldaletöltésben a google, bing miatt napi 100000 lenne szerintem... Én is gyári cucc felé hajlok de nem tudom hogy azokból milyet. Lamp-os lenne a dolog lenne még rajta svn, openvpn, postgres

szeretnék raid 1-et, hogy valamilyen szintű biztonságban legyenek az adatok + még egy 1 terás backup vinyót is raknék a gépbe ...

(#816) Rolly


Rolly
veterán

Két gépet néztem eddig:

DELL PowerEdge T110 szerver (Ci3 2100, 3,1GHz, 4GB RAM, 2x500 GB SATA)
T110 Up to 4x 3.5" Cabled (Non Hot-Plug szerver). CPU: (1x) Intel Ci3 2100 Processor (3.1GHz, 2C, 3M Cache, 5 GT/s QPI, 65W TDP), DDR3-1333MHz. RAM: 4GB (1x4GB Dual Rank LV UDIMMs) 1333MHz. HDD: 2x500GB 7200rpm 3.5" SATA (max.: 4x 3.5" HDD) Non Hot Plug. RAID: PERC H200 (Hardware RAID, Raid level: 0,1,10). RAID Con.: C13 RAID1 - H200 Min. 1 or Max. 4x SATA/SAS Drives. ODD: Internal 16X DVD+/-RW SATA with SATA Cable. PSU-PC: 1x 305W Red PSU + 2M Power Cord C13/C14 12A (EUR). LAN: 1x single port GbE LAN (integralt). DRAC: iDRAC6 Enterprise. KM: Yes. OS: No. Doc.: HUN

HPQ szerver ProLiant ML110 G6 QC Xeon x3430 2.4GHz u2x2GB NhP 2x500GB SATA LFF 300W

(#817) bambano válasza Rolly (#816) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

50 webszerverből 100e letöltéshez 4G ram meg 500G sata? szerintem kicsit más kategóriákban kellene gondolkodnod.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#818) Rolly válasza bambano (#817) üzenetére


Rolly
veterán

50 weboldal összesen 100000 letöltés :$ milyet ajánlanál? (jelenleg 20 oldal van :$) csak terveink alapján 2 éven belül 50 lenne

[ Szerkesztve ]

(#819) bambano válasza Rolly (#818) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a ramon meg a diszkek számán biztos tornáznék sokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#820) Rolly válasza bambano (#819) üzenetére


Rolly
veterán

Kicsit bővebb választ elfogadnék :)....

átlagos weboldalaink olyan 500 megásak a webshopok 2 gigásak + levelezés átlag 2 giga szóval bőven elférnénk a 2 500GB-os vinyó raid tömbjén. a memóriát ha 8-ra tolnánk fel?

(#821) bambano válasza Rolly (#820) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem csak a méret számít, sokkal inkább számít az is, hogy hány darab diszk adja össze a diszk io kapacitást. mondjuk 6x500 giga az nem az 1.5T miatt jó, hanem a 3x100 mega olvasás/írás miatt.

8 giga ram asztali pc-be való. 32-től kezdjünk el beszélni.

vagy legalább úgy rakasd össze, hogy később relatíve olcsón lehessen bővíteni. tehát a 8 giga ne 16 darab 512 megást jelentsen, mert amellé már nem fér semmi.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#822) sketchifun válasza bambano (#821) üzenetére


sketchifun
senior tag

Az 50 weboldalon egyenként van 100k oldalletöltés, vagy együtt?

50 Weboldalas hostingoknál a ram nem szokott szűk keresztmetszet lenni, és a mai árak miatt szinte mindegy, olcsón bővíthető. Filléres dolog. 8GB kezdésnek bőven elég, a 4GB már rizikós 20 oldal alá.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#823) Rolly válasza sketchifun (#822) üzenetére


Rolly
veterán

összesen 100.000 az oldalletöltés (de lehet erősen túloztam :$). Most úgy néz ki, hogy a Dell szerver lesz egyenlőre 4 giga rammal (s mivel a konfig nem ecc-s ramokat használ ezért ha gond lesz dobok bele 16 gigát...)

(#824) bambano válasza Rolly (#823) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

emlékeim szerint a szerver chipsetek ecc-s ramokat használnak, ergo ha nem ilyen kell bele, az nem rendes szerver alaplap...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#825) Rolly válasza bambano (#824) üzenetére


Rolly
veterán

visszadobták a Dell megrendelésemet pedig 145000 ft -ért "árulták" a szervert de adminisztrációs hibára hivatkozva visszamondták a rendelésemet :(....

Várok további javaslatokat szerverekkel kapcsolatban ... Valami jobb szerver kellene ami jó lenne a céljaimra...

(#826) bambano válasza Rolly (#825) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ibm x3650 vagy a szerver.hu-n konfigurálj valami két rackunitos intel szervert. ezek nem 145k-s gépek lesznek, erre ihatsz nyugodtan bármit.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#827) sketchifun válasza Rolly (#825) üzenetére


sketchifun
senior tag

50 oldal alá még nem kell kimondottan szerver. Ha összesen van 100.000 oldalletöltés, akkor úgy 16Giga ram elég lehet. De filléres dolog, olcsó bővíteni.

Keress egy mezei alaplapot megfelelő processzor foglalattal, és minél több memória foglalattal. Vagy a bluechip.hu-nál vannak rendes szerver alkatrészek, azokból pakolássz össze egyet.

Ami fontos, hogy a szünetmentes, erős, megbízható tápegységen ne spórolj.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#828) bambano válasza sketchifun (#827) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

híres utolsó mondatok gyűjteménye... nem kell szerver cucc, dobjátok ide az összes dárdát, ez úgyis csak egy kiscica...

igaz, jó táp kell. csak a darabszám nem mindegy, rendes gépben párosával van, a szerverhotelek áramellátási szokásai miatt. itt meg is borul a made in dzsunka pc összerakása.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#829) Rolly válasza bambano (#828) üzenetére


Rolly
veterán

ez alap kiépítésben? [link] bár ez még nem redundáns tápos ...

(#830) bambano válasza Rolly (#829) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

mondjuk. de ebbe lehet redundáns tápot rendelni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#831) Rolly válasza bambano (#830) üzenetére


Rolly
veterán

a redundáns táppal az a gond, hogy a szerverteremben úgyis ugyanarról a tápról kap áramot ... nem? ja és szerverteremnek mit javasolsz?

(#832) sketchifun válasza Rolly (#831) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szerverteremből DataNEUM.
A legjobb.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#833) bambano válasza Rolly (#831) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem, természetesen nem. pl. dataplex. van A meg B betáp, két, teljesen független irány, amiből karbantartások alatt mindig csak az egyik van lekapcsolva. Ezért kell a dupla táp, mert előre meghirdetett időpontokban féloldalas áramszünet van.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#834) Rolly válasza bambano (#833) üzenetére


Rolly
veterán

csak a szolgáltatás árakat nem találom :(

(#835) sketchifun válasza Rolly (#834) üzenetére


sketchifun
senior tag

Szolgáltatónál keress.
skeleton.hu például, ők dataplex és dataneum-ot is hosztingolnak.

De van ezernyi más szolgáltató.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#836) rambustibi


rambustibi
őstag

Sziasztok!
Hamarosan szeretnék egy szervergépet összerakni és szerverhotelben elhelyezni. 80 ezerből kijön a gép? Kb. 4 játék lenne rajta windows 7 rendszerrel. Milyen szerverhotelt ajánlotok, ahol garantált 100megás vonal van és árban a földön élnek?

[ Szerkesztve ]

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#837) bambano válasza rambustibi (#836) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

80k-ból az oprendszer is alig jön ki, gondolom nem lopott asztali oprendszert akarsz rátenni, nemhogy egy szervernek nevezhető gép.
Ha ennyire alulsaccoltad a gép árát, akkor tartok tőle, hogy a szerverhotel áránál is meglepetés lesz.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#838) rambustibi válasza bambano (#837) üzenetére


rambustibi
őstag

Esetleg tudnál érdemi javaslatokat adni?

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#839) bambano válasza rambustibi (#838) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

gyűjteni kellene még hozzá vagy 200k-t, abból már kijönne egy szervernek látszó nem szerver gép.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#840) rambustibi válasza bambano (#839) üzenetére


rambustibi
őstag

Nem ORFK központi szerverre gondoltam :W

Klaus: Audi C5 RS6 2.7V6 biturbo (Audimaxpower Team) "Der will nur spielen"

(#841) bambano válasza rambustibi (#840) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az orfk központi szerver az legalább kettő, de inkább 4 további nulla.
egy normális, nem szerver kategóriás, tisztességes asztali gép 200+fa fölött volt nyáron.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#842) negyedes


negyedes
addikt

Hello,eljott eletem elso server epitese,egy cegneh kellene ahol dolgozom,most csak egyz router van.

Amire kellene hasznalni a dolgot:ftp server,file server,backup-ok tarolasa a gepekrol,lehet dhcp is de nem igazan lesz sok gep a cegnel,most 5 db van.Esetleg kesobb egy weblap uzemeletetese.

szivem szerinte nem aldoznek kulon serverber,hanem egy normalisan osszerakot gepre gondoltam,debian-t futtattva.

Mi lenne jo ebben a helyzetben illetve megerne e raid-el kinlodni(meg nem dolgoztam vele soha,szoval nula tudas :( )

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#843) bambano válasza negyedes (#842) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a külső router/ftp szerver/többi szerver backup egy helyen az a híres utolsó mondatok közé való...
raid nélkül adattárolás dettó. nincs vele kínlódás, a telepítő megcsinál mindent. csak rendes vinyót vegyél alá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#844) negyedes válasza bambano (#843) üzenetére


negyedes
addikt

akkor nem artana kulon szedni oket. ami nagyon fontos az a back up es az ftp.Szerinted,hogy lenne a legjobb?Router kiiktatas kell?

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#845) bambano válasza negyedes (#844) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ami kifelé kell a világnak, az egy gép, ami befelé, az meg funkció szerint egy vagy több.
mondjuk egy lehetséges verzió, hogy a backup önállóan egy gép, rendesen letűzfalazva, rendes diszkekkel, rendes raiddel, a belső kiszolgáló szerver további egy vagy több gép, amennyire igény van, a külső ftp, weblap, router meg egy harmadik, de akkor ott nagyon oda kell figyelni arra, hogy ne tudják megtörni.

Persze jobb lenne a hagyományos tűzfal-dmz, ftp,web-belső lan felállás, mert a külső szolgáltatások és a tűzfal/router összevonásának megvan az a kockázata, hogy alkalmazásszintről megtörik és akkor felborul a tűzfal is, vagyis a belső hálózat határvédelmi eszköze azonosan egyszerre borul fel a külső alkalmazásszerverrel.

Szóval ez pénz, szándék, akarat, adatok értékessége függvénye.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#846) bambano válasza negyedes (#844) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

önmagában az ellen semmi kifogásom, hogy maga a router egy pc-s debian legyen. ilyen célra nem hiszek a célhardverekben, főleg, ha öbölhíd van rajtuk. Ha meg nincs, pláne.

Szerintem egy átlagosan normális pc 200-300 megabitet képes elroutolni komolyabb zakkanás nélkül, és akkor még tehetsz rá nem rendszeridegen feladatokat.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#847) negyedes válasza bambano (#845) üzenetére


negyedes
addikt

Sajnos itt amibol keves van az a penz. :(

webserver nem hiszem,hogy lesz egy jo ideig.Szerintem meg maradhat kint annal aki kesziti es karbantartja.

Sajnos nagyon kezdo vagyok az epites teren. :B erre nem gyurtak az egyetemen. :(((

Egyelore marad egy gep az ftp servernek,ez biztos,ez maganhasznalatra lesz(4-en ferunk hozza majd) es a szervizeleshez szukseges dolgokat(utmutatok,image file-ok,stb) lesznek rajta. Backupnoak pedig marad a kulso 1T vinyo,vagy az elfekvoben levo regi gepbol csinalok egy NAS-t.

A belso halot,hogy lehetne a legjobban levedeni? Bocs a sok hulye kerdesert,amator vagyok nagyon(az osszes kollegaval egyetemben :DDD ).

[ Szerkesztve ]

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#848) Dick81 válasza negyedes (#847) üzenetére


Dick81
tag

Szia!

ITT egy témába vágó cikk (ha még nem bukkantál rá). Igaz nem tegnapelőtti keltezésű de sok mindent tisztáz hálózat biztonsági szempontból.

[ Szerkesztve ]

(#849) DcF1sh


DcF1sh
csendes tag

Help !!!
Van egy - egy Intel® Xeon® Processor E5440 és E5410 és két szerver lap az egyik Intel® 5000X Chipset -es a másik Intel® 5000V
[link]
elvileg ezek a chipkészletek támogatják a cpukat.

Fel is ismerik a lapok a procokat, de a POST Screen végén checking... Ok (azt hiszem)
után nem történik semmi. 50xx és 51xx xeonokkal tesztelv a lapok mükönek.

Javaslatok, ötletek, fórumok a megoldásra?
Köszönöm.

(#850) DcF1sh


DcF1sh
csendes tag

dupla

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.