Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) Casoli válasza vdavid2 (#1150) üzenetére


Casoli
őstag

Egy dolog miatt nem fogják kivenni belőle. Garancia. Hiszen ha kiveszik a gépből arra nekik nem lesz semmiféle garancia.

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1152) hati válasza Casoli (#1148) üzenetére


hati
addikt

A 32 bites OS ~3.2GB-ig tud memóriát címezni, nem 2-ig.

(#1153) Casoli válasza hati (#1152) üzenetére


Casoli
őstag

Es gyartanak ilyen modult? Ugye hogy nem?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1154) Balinov válasza Casoli (#1153) üzenetére


Balinov
félisten

2+1?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1155) Casoli válasza Balinov (#1154) üzenetére


Casoli
őstag

Van értelme? Egy 15wattot fogyasztó gépnek kell?

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1156) hati válasza Casoli (#1155) üzenetére


hati
addikt

Miért ne lenne? Amúgy a 4GB is kihasználható 32 bites OS alatt is, ram drive-al.

(#1157) Casoli válasza hati (#1156) üzenetére


Casoli
őstag

Oda ahova kisfogyasztású gép szükséges (pl. mint nálam is napi 24órában bekapcsolt gép) nem rakunk a gépbe olyan alkatrészt aminek semmi értelme és nincsen kihasználva és csak többletfogyasztást okoz. 2G RAM bőven elég egy otthoni szervernek.

[ Szerkesztve ]

http://hasznaltpcalkatresz.hu/

(#1158) hati válasza Casoli (#1157) üzenetére


hati
addikt

Ezzel egyetértek (nálam is 2GB van benne). De azzal nem, hogy a 32 bites OS, max. 2GB-ot tud kezelni, mert az nem igaz.

(#1159) Balinov válasza hati (#1158) üzenetére


Balinov
félisten

a szambol vetted ki a szot, hati :R

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#1160) bambano válasza hati (#1152) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

helyesen: akár 128 GB-ig is. Ennél kisebb szám csak üzleti okból bevésett korlát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1161) kmarcell


kmarcell
csendes tag

sziasztok!

idővel szeretnék egy szervert otthonra. nem igazán értek hozzá!
milyen konfiguráció kell ahhoz hogy wordpresses blog motor fusson rajta(lehet hogy idővel sokan olvassák majd a blogot szóval bírja majd a strapát) sok fénykép miatt kellene a saját hely, megpersze saját domain( bár nem tudom hogy ez a saját szerveren múlik-e).
- keveset fogyasszon
- csendes legyen vagy akár hangtalan
- tárhely elég legyen egy darabig

biztos kevés ez az információ, de azért remélem tudtok segíteni

köszönöm

Becsületen nyugszik a pusztai békesség.

(#1162) Cutoff


Cutoff
tag

Sziasztok!
Már vagy 2 éve megy az otthoni szerverem, azóta már 5 wincsivel (4x 1TB 1x750GB), közel 80%-os telítettséggel. Windows home server van rajta, ami egy ideje iszonyat sokat dolgozik. Elég idegesítő, hogy folyamatosan terhelt procival megy.
Picit csapdában érzem magam, mert nem tudom, hogy mi lesz, ha kikapom alóla az op rendszert. Nem tudok kapásból másik 4 wincsit szerezni amire átmásolnám az adatokat, hogy utána nyugodtan váltsak. Erre van valami tippetek?
A jelenlegi az egy 2003-as WHS, de nem is tudom, hogy mit tegyek rá. Szemezek a 11-es WHS-el, de lehet, hogy valamilyen Linux kellene rá, ami nem baszkurálódik ennyit. Ami nekem fontos, hogy a doksik és a fotók duplikáltan tárolódjanak, a többi nem annyira fontos, és ezt a WHS eddig nagyon szépen megoldotta. Nem szeretnék teljes meghajtókat tükrözni, mert arra nincs szükség.

(#1163) wmati válasza Cutoff (#1162) üzenetére


wmati
addikt

Tegyél egyik hddre linuxot a többit meg mountold be idővel ha lessz kedved akkor ext4 nem árt a linuxnak

(#1164) kleinguru válasza wmati (#1163) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem igazán ajánlom a linux gányolást, de legalább olcsó:D

Persze ha nézzük a ráfordított energiát is, akkor már nem biztos, hogy olcsóbb, mint ha megveszed a wint, amihez hozzászoktál és vélhetően (sajnos nem mindig) működik rendesen.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#1165) wmati válasza kleinguru (#1164) üzenetére


wmati
addikt

Gond ott van hogy kihullik a maradék hajam a win szervertől

(#1166) Cutoff válasza wmati (#1163) üzenetére


Cutoff
tag

A gond ott kezdődik, hogy az egyik nagy wincsiből van lecsípve egy kis partíció az op rendszernek, a maradék meg be van téve a storage alá, így azokat egy nagy összefüggő tárterületnek látja. Nem tudom, hogy mi lenne, ha kikapnám alóla a windowst.

(#1167) wmati válasza Cutoff (#1166) üzenetére


wmati
addikt

Sírna hogy nincs oprendsz alatta és fél egyedül

(#1168) Cutoff válasza wmati (#1167) üzenetére


Cutoff
tag

de legalább elmehetne nyaralni! :))

(#1169) wmati válasza Cutoff (#1168) üzenetére


wmati
addikt

;]

(#1170) ferike123


ferike123
csendes tag

Üdv!
Sziaszok lenne egy tapogatózó/érdeklődős kérdésem.
Szóval a napokban javasolta egyik barátom azt,hogy egy igen népszerű internetes játékhoz (metin 2) készítsek egy relatíve olcsó szervert.Nos mondtam,hogy gondolkodom rajta,így oda juttottam a gondolkodásban,hogy elakadtam :)
Szóval mindenképp itthoni szerver gépen futna a kliense a játéknak, egy IBM ESERVER XSERIES 445- lenne a kiválasztott alany,úgy gondolom a hardveres környezet megfelene erre a célra,viszont azon tanakodtam,hogy az internet sávszélesség meilyen befolyással lehet,valamint mekkora kellhet hozzá?Így fordultam inkább hozzátok,emiatt kellene nekem valami közelítő érték,hogy mekkora sávszél. kellhet mondjuk max 500 emberhez,mmivel ha túl nagy,bele sem vágom a fejszém,mert nem érdemes. :Y :(

A valászokat előre is köszönöm! :R :R

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1171) bugizozi válasza ferike123 (#1170) üzenetére


bugizozi
őstag

Szia!

Milyen neted van? Szerintem minimum 10 Mbit up/down ajánlott 500 emberhez.

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1172) wmati válasza ferike123 (#1170) üzenetére


wmati
addikt

Ha valóban 500 embert akarsz akkor bele se fogjál az otthoni fél egy megás meg hasonló feltöltési sebessége kell

(#1173) ferike123 válasza bugizozi (#1171) üzenetére


ferike123
csendes tag

Hááát éppen 10 megás van,viszont nem tudom mekkora a játék alap internet igénye,h jól tudom nem éppen negy,de ez a kapcsolódó gépeket rejti magában,tehát nem azt a gépet amin maga a kliens game fut ezért is jelentett nagy problémát a tervezésnél az internet nameg persze a z is,hogy a szerver termekben nem megás adsl netek hame, otikai gigás netek vannak :F viszont hallottam (hogy mi igaz belőlle ???) hogy van olyan emberke a ki saját otthonában saját nettel és eszközökkel készített egy a játékhoz való szervert .

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1174) ferike123 válasza wmati (#1172) üzenetére


ferike123
csendes tag

igen éppen én is itt akadtam el,hogy igen csak szívos dolog lenne,nem feltétlenűl kellene nekem 500 ember ez csak egy közelítő érték,lehet leszenek 10-en :F viszont azért tényleg elgondolkodtató otthoni nettel hasonló szervereket készíteni,mivel mint írtam is,halottam olyat aki készített na most hogy az működik-e rendeltetés szerűen nem tudom,viszont azt sem,hogy tegyük fel 2 mb/sec feltöltése van a netemnek,és a játékhoz átlag 15 kbit/sec net kell akkor az már esélyes lehetne?

[ Szerkesztve ]

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1175) bambano válasza ferike123 (#1170) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

az x445 az a fajta gép, ami mellett lakni nem lehet. tehát otthonra csak akkor, ha te is süket vagy, meg az összes szomszédod. ja, és nem árt, ha résztulajdonos vagy Paksban.

500 embernek a játék akkora sávszélességet igényelhet, hogy azt jobb hosztingba rakni. hosztingban 4 rack unitos gép elhelyezése mindig drágább, mint egy kisebbé.

teljesítményben egy normális desktop pc leveri a porba. szóval szerintem ezt a gépet gyorsan felejtsd el.

Szerk: "viszont hallottam (hogy mi igaz belőlle ???) hogy van olyan emberke a ki saját otthonában saját nettel és eszközökkel készített egy a játékhoz való szervert .": ez simán lehet, csak a minőség a kérdéses. hirtelen lagzik egyet az otthoni net, és jól hátbalövöd saját magad. vagy utolsó sorozatot eresztenéd el a győzelemhez, akkor ip-t vált a szolgáltató és bedarál az ellen. szóval erre az otthoni net nem alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1176) ferike123 válasza bambano (#1175) üzenetére


ferike123
csendes tag

Rendben akkor ez kilőve,egyébként az ibm gép tényleg elég hangos kis gépecske látszik,hogy nem házakba van tervezve,akkor marad a virtuális szerver talán,csak ott ugye megvan a bérleti díj ami ugye egy induló szervernél mind lehúzhatja a keretet,dehát valamit valamiért alapon megy a dolog,nézegettem szolgáltatókat virtualis szerverek ügyében és kb ilyen 9ezer forintos kör volt a vége átlagban.Viszont akkor ez az általam feldobott lehetőség felejtős,úgyhogy a vps ben kellene gondolkodnom?Az írásod alapján igen azthiszem más mód nincs :R :Y

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1177) bambano válasza ferike123 (#1176) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nem tudom, a vps-ben mennyire biztosítják, hogy a proci mindig rendelkezésre álljon. szerintem egy rendesebb, korszerű gépet kellene berakni egy hostingba.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1178) ferike123 válasza bambano (#1177) üzenetére


ferike123
csendes tag

És akkor megvalósítható lenne itthon is?Mivel ha jól gondolkodtunk itthon az internet lehet a szűk keresztmetszete a dolognak? :((( Vagy te mit javasolnál erre a célra?

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1179) wmati válasza ferike123 (#1178) üzenetére


wmati
addikt

Csináld meg és kiderül

(#1180) ferike123 válasza wmati (#1179) üzenetére


ferike123
csendes tag

Hát kösz, feleslegesen minek,ha tényleg a net korlátolja akkor sok értelme nincs megcsinálni ezért is kérdeztem még az eljén hogy befojásolja-e?

És ezért is kérdeztem bambanot hogy mit tudna javasonlni erre a célra?

[ Szerkesztve ]

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1181) wmati válasza ferike123 (#1180) üzenetére


wmati
addikt

Ez feltöltésedtől függ szerintem olyan 20-30 játékos akár mehetne rajta bár ki tudja de pl egy minecraftnál egy játékos eszik ennyit

(#1182) bambano válasza ferike123 (#1180) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"És ezért is kérdeztem bambanot hogy mit tudna javasonlni erre a célra?": például azt, hogy olvasd el a hsz-t, amire válaszolsz. hint: idézet (#1177)-ből: "szerintem egy rendesebb, korszerű gépet kellene berakni egy hostingba."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1183) bugizozi válasza ferike123 (#1173) üzenetére


bugizozi
őstag

Le/föl 10 mega?
Csak hogy élő példát is láss, ne csak elméletet, nekünk egyszer volt ilyen itthon, de csak Virtualboxban futott a Metin 2 szerver 2 gb memóriával, P4 3,4 GHz procival (nem volt fullra terhelve), és hamachi-t használtunk, az 5/0,5 Mbit net elbírt 20 embert (és mellette még lehetett netezni másik gépen) :K Ezek alapján kiszámolhatod, hogy mi az a minimum ami kell neked ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1184) ferike123 válasza bugizozi (#1183) üzenetére


ferike123
csendes tag

Nem-nem csak lefelé 10 mega fel kb egy mega körül van,nos én is a hamachi-t gondoltam, így köszi neked hogy élő példával is jössz :R :R :R

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1185) ferike123 válasza bambano (#1182) üzenetére


ferike123
csendes tag

Én értem, hogy ezt mondod és örülök is hogy nem egyből elástál hogy mit képzelek otthonra, valószínűleg megpróbálom akkor egy friss géppel a dolgot, anyagom van rakok össze egyet és ha nem megy hát nem próbálkozok vele :( de mostmár legalább van mire számítanom amiért hálás kszönetem nektek ! :R

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1186) bugizozi válasza ferike123 (#1184) üzenetére


bugizozi
őstag

Szvsz 1 Mbit-es feltöltéssel 100 ember fölé nem nagyon tudsz menni :N de ki kell próbálni aztán majd kiderül mi a valóság ;)

[ Szerkesztve ]

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1187) ferike123 válasza wmati (#1181) üzenetére


ferike123
csendes tag

Hát igen a feltöltés... ami kis hazánkban nem túl nagy főleg ilyen helyen ahol én lekom,de elgondolkodva azon amit mondtatok tényleg megér egy próbát aztán vagy sikerül vagy nem?

A minecraftot nem ismerem,halottam róla,így nem is tudok rá mit mondani.

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1188) ferike123 válasza bugizozi (#1186) üzenetére


ferike123
csendes tag

Persze most arra jutottam én is,de tudhatod hogy milyenek a mai internet szolgáltatások, jóóóó a nagy városokat kivéve. :C így akkor pakolok össze egy konfigot mejd látjuk mit produkál. :Y

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1189) bugizozi válasza ferike123 (#1188) üzenetére


bugizozi
őstag

hát igen, nálunk is T...10/0.5 ....nullaegészöt!!! :O
majd azért írd meg a tapasztalataidat hogy mire jutottál ;)

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1190) ferike123 válasza bugizozi (#1189) üzenetére


ferike123
csendes tag

Persze mindenképpen és megégyszer köszi nektek a felvilágosítást! :R

Szerk: mi még jóban vagyunk a t....-al csak a letöltés nem az igazi fel még megy is :DDD

[ Szerkesztve ]

"A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg azért gyakorolják olyan kevesen. (Henry Ford)"

(#1191) bambano válasza ferike123 (#1185) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én továbbra is azt mondom, egy normál mai gép el fogja bírni. az otthoni hálózatod nem, de nem kerül semmibe először otthon próbálkozni vele, utána betenni hostingba.

az otthoni neted, a vps, a cloud meg a hasonló okosságok mind osztott felhasználású erőforrásokon alapulnak, ezért problémásnak látom, hogy egy olyan rendszert futtass rajta, aminél kínosan számít az időzítés. szerintem 220-250k környékén már lehetne venni olyan, messziről szervernek látszó tárgyat, ami minden szempontból jó, vagy túlméretezés. majd eldöntöd teszt alapján.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#1192) kmarcell


kmarcell
csendes tag

sziasztok!

valaki tudna segíteni? milyen szerver gép kellene egy blog futtatásához?
ami halk,kicsi,keveset fogyaszt? mennyiből lehetne ezt összehozni?

segítséget előre is köszönöm.

Becsületen nyugszik a pusztai békesség.

(#1193) FalconKnight


FalconKnight
aktív tag

Sziasztok!
Szeretnék 3db weblapot otthoni szerverre költöztetni, mert elég drága a hosting. 120/10 netünk van (ezt stabilan hozza is), ez szerintem elég lenne a weblapok kiszolgálásához. A 3 weblapnak nincs túl nagy látogatottsága, csak az egyik kap időszakosan(1-2 hónapig) nagy terhelést. Tehát olyan szervergép érdekelne, ami költség hatékony, alacsony fogyasztású, de egy weboldalt nagyobb terhelés mellet is ki tud szolgálni... Milyen tulajdonságú gép lenne szerintetek ideális? Mennyiből lehetne kihozni? Előre is köszi!

Falcon

(#1194) s3toraph válasza s3toraph (#1135) üzenetére


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Csak összeraktam egy kicsi gépet, kijött 10-ből:Intel® Desktop Board D201GLY (link 2) + 512MB DDR2 667MHz + m-atx ház + 250W FSP-50SAV(PF) TFX táp.
Csak ide csati van rajta, ezért egy 20GB ide WD vinyó van most benne. Vagy ide-sata átalakítóval oldom majd meg a sata vinyó behelyezését az ide helyett, vagy marad az ide rendszernek és a raid kártyára dugom a sata vinyót másodiknak. Esetleg, ha a raidről tudna bootolni
Eddigi tapasztaltaim: Win7 32bit prof. simán felment rá, csak a szűz rendszer elvan 250-300Mb rammal (128-at lefog jelenleg az integrált VGA, ez levehető 32MB-ig). Szóval 512 elég is lesz. Viszont 100%-on tekeri kapásból ezt az 1,33GHz-es celeront ami benne van, pedig semmi nincs fent (még a driverek sem).
Ezen lehet segíteni win7 optimalizálással szerintetek (AERO kikapcsolása, stb.)?
Vagy inkább tegyek fel XP-t?
Ha igen, akkor nem lesz láthatósági probléma a két különböző rendszer között (az összes többi gépen win7 64bit ult. van)? (Gondolok itt arra, hogy belső hálón - kolis tapasztalatim szerint - a win7 látja az XP-s gépek megosztott mappáit, de az XP már nem látja a win7-eseket. Erre használtam kényszermegoldásból serv-U-t.)

Fogyasztást számolgattam a procinak 27W a TDP-je, egy vinyó - tudtommal - kb. 10-15W-ot eszik, max. 2 venti fog benne menni. 50W-ra vettem az átlagos óránkénti fogyasztást a komplett gépnek. Jól számoltam, vagy többnek vegyem?
Így ha minden igaz 1 év alatt 24/7-ben 22680Ft lesz a fogyasztása, 50Ft/1kW-os árral számolva. Javítson ki valaki, ha tévedek valamiben!
Egyébként, valószínűleg nem fog 24/7-ben menni. :))

Üdv

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1195) Zsati


Zsati
csendes tag

Sziasztok
Segítséget szeretnék kérni.
Van egy HP Proliant ML350 G3 serverem alapból SCSI HDD-k vannak benne, de kaptam pár 300GB-os Fibre Channel-es HDD-t és szeretném valami módon felhasználni őket. Sajnos sehol nem találtam olyan vezérlőt amivel működésre tudnám bírni ezeket a HDD-ket.
Felraktam egy képet a csatlakozóról.

Ha valaki esetleg tudna segíteni megköszönném. :R

Zsati

(#1196) hati válasza s3toraph (#1194) üzenetére


hati
addikt

512MB ram nagyon kevés a win7-nek. Az aerot kapcsold ki, ill. a nem használt szolgáltatásokat is. Ezzel nyerhetsz cpu időt is ram is szabadul fel. A mai green hdd-k, 5-6W-ot esznek csak. Ha sokat megy a gép, akkor érdemes azokat használni. Mi lesz a gép célja? Fájl szerver? Hány klienst kell egyszerre kiszolgálnia? Gigabittes hálón érik el, vagy eseteg wifin?

(#1197) s3toraph válasza hati (#1196) üzenetére


s3toraph
senior tag

Most már jobb néhány újraindítás és a driverek felpakolása után. Nem gyors nyilván, de nem teker állandóan százon ha nem történik semmi. :) Viszont halkítani kell rajta erősen (vinyó és prociventi hangos).

Seedszerver lesz. Valamint, a letöltött filmeket fogja elérhetővé tenni úgy, hogy kábellel csatlakozik egy wi-fi routerre (a t-home digitális elosztója), és így egyszerre 1 gépről nézni lehetne közben a filmet streamelve, tehát átmásolás nélkül (max. 720p minőség, erre képes azt már tudom, mások próbálták ilyen lappal ezt otthoni belső hálón). A hálókártyája 10/100-as.
Esetleg még egy nyomtató lesz rádugva, és rajta keresztül bárki elérheti a belső hálón keresztül.

Van még egy olyan későbbi tervem, hogy lesz egy neten keresztül bárhonnan elérhető mappa rajta, kisebb fájloknak (dokumentumok, képek), pár száz fájnak, amolyan otthoni neten keresztül elérhető tárhelynek.
Az idő nagy részében a le/fel töltés fog menni. Menedzselni távoli asztali kapcsolaton vagy teamviewer-en keresztül szeretném (utóbbi szimpatikusabb).

Vinyóból egy Samsung HD103SI menne bele. Ez nem tudom green-e, de 5400rpm-es.

A raid kártyáról bootolással hétvégén fogok kísérletezgetni.

Kb. ez a koncepció. :D

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1198) bugizozi válasza s3toraph (#1197) üzenetére


bugizozi
őstag

Én otthon a 100 Mbit-es hálón tudok nézni 1080p filmeket is, nálad a proci / memória lesz a szűk keresztmetszet

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#1199) Sraff


Sraff
tag

Sziasztok!

Tavaly év végén úgy döntöttem, hogy kell otthonra egy kisebb szerver, ami a családban lévő pc-ket, laptopokat, telefonokat, médialejátszót kiszolgálja. Egy HP MS lett volna a legjobb, de inkább kivártam. Az N40L-et nem vettem meg, az N54L pedig egyelőre megfizethetetlen. Ezért úgy gondolom, hogy olcsóbb lehet összerakni egy szervert.
Sajnos kb. a P4-es időszakban leragadtam, így nem tudom, hogy most mely márkák, típusok érik meg az árukat. Az lenne a kérésem, hogy ha tudtok, akkor ajánljatok olyan alkatrészeket amiből megfelelő minőségű szervert össze lehet rakni.

Terveim szerint valamilyen linux (ubuntu, debian, omv, stb.) menne rá, és főleg NAS célokat szolgálna. Ha esetleg filmnézésre is alkalmas lenne, akkor az még jobb.

Előre is köszönöm a segítséget.

Sraff

(#1200) kleinguru válasza Sraff (#1199) üzenetére


kleinguru
addikt

Nem tudom mennyit fog menni, de gondolom fontos az alacsony fogyasztás.
Azt sem tudom, hogy mennyi kapacitást tervezel és milyen vinyókkal.
Alapból azt mondanám, hogy AMD brazos kicsi ház kicsi táp csendes keveset fogyaszt és nem is nagyon drága, relatív új, korrekt terméktámogatással.
Amennyiben komolyabb kapacitás igényeid vannak, akkor egy olcsó fm2es config lehet a jó megoldás, mert ott a sata portok száma legalább 4db. nyilván többet fogyaszt, de cserébe erősebb is és ha nem ragaszkodsz a kis mérethez, akkor nem is hangosabb.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.