Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Loha válasza BemAnyó (#150) üzenetére


Loha
veterán

Codokhoz nem kell túl erős gép, főleg ha linux fut a dedikált szerveren, sztem egy kétmagos gép, meg pár giga ram megteszi. Lényeg, hogy stabil legyen.

[ Szerkesztve ]

(#152) BemAnyó válasza Loha (#151) üzenetére


BemAnyó
senior tag

mondjuk egy am2 780g alaplap vlmi x2 es proci meg 4giga ram ? win server edition az nem jó ? érdemes több ramot tenni bele ?

(#153) Loha válasza BemAnyó (#152) üzenetére


Loha
veterán

Ez az összeállítás tuti elég lesz, sőt sztem elég bele 2GB ram, win szerver mellett is, ha jól emlékszem 400-500MB-nál nem szokott többet használni a COD4 dedikált szerver.
Ha több játék szerverét futtatod egyszerre, akkor talán jól jöhet a 4GB ram, de a proci elég lesz még ahhoz is.

[ Szerkesztve ]

(#154) bambano válasza ngabor2 (#149) üzenetére


bambano
titán

szerverházék bármit tudnak neked adni ibm gépekhez, de ha gondolod, kérdezhetsz ezen túlmenően is :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#155) BemAnyó válasza Loha (#153) üzenetére


BemAnyó
senior tag

köszi :R :C

(#156) tucana2


tucana2
csendes tag

Sziasztok, meglepően és is egy server szerűt akarnák összrakni. Nah szóval van a házba 5 TV és van egy csomó filmünk DVD-s és HD-s is, és van egy kamerás megfigyelő rendszerünk és azt szeretném megoldani, h valami server szerűségen fusson a megfigyelő rendszer amit a neten keresztül a programjával kezelni tudjak, valamint, h legyen benne legalább 4 TB HDD amin lennének a filmek és h le tudjam őket játszani a vinyóról, de úgy h egyszerre akár több TV-n is lehessen nézni akár más más filmet :)) :) a TV-ken van VGA, HDMI kimenet :)
jah és ha lehet FTP serverként is üzemeljen ,de ez nem fontos :)
tudom nem fogalmaztam valami értelmesen, de már késő van és nem igazán forognak a kerekek a fejemben :D :)

persze árban normális keretek között :)

(#157) tucana2


tucana2
csendes tag

up

(#158) tucana2


tucana2
csendes tag

up

(#159) metaxa12


metaxa12
csendes tag

Sziasztok! Ne haragudjatok hogy így közbevágok!

Na a problémám (vagy nem is probléma?) a következő lenne: a meglévő pc-m szeretném szervergéppé alakítani. Nem kell atomerőmű
csak az én igényeimet elégítse ki ami nem túl nagy, pár weboldal, mysql, php, egy-két játékszerver.0-24-ig menne. A konfigom a következő:

alaplap: MSI K9N Neo
proci: AMD Athlon X2 64
VGA(ez mondjuk közömbös sztem.): Gigabyte Geforce 8500 GT
RAM: 2giga (ebből több lesz)
táp: 250W
HDD: 320GB (ezt is bővítem majd)

Mit javasoltok? Mi kéne bele? Hogy tudnék ebből szervert fabrikálni?

(#160) Alex91 válasza metaxa12 (#159) üzenetére


Alex91
félisten

Megfelelo szoftver kell :). Azt attol ez mar neked megfelelo szerver lesz...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#161) metaxa12


metaxa12
csendes tag

Megfelelő szoftver alaltt vmi linuxot értesz?

(#162) tucana2


tucana2
csendes tag

és az én problémámra tudtok valami megoldást? :) :D :))

(#163) Alex91 válasza tucana2 (#156) üzenetére


Alex91
félisten

Synology DS409+ Disk Station

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#164) Alex91 válasza metaxa12 (#161) üzenetére


Alex91
félisten

Nem feltetlen. De, ha a jatekszerverekhez van Linux port is... :)

(Ha ez nem kell, akkor FreeNAS)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#165) AmperMan válasza metaxa12 (#159) üzenetére


AmperMan
csendes tag

Ha parkba akarod tenni és nem akarsz rohangálni a terembe akkor egy jó minőségi táp kell hűtésre annyira oda figyelni ha elszáll pl a proci ventije akkor se kozmáljon oda a rendszer..illetve vga-nak felesleges ezt betenni a legutolsó 1000 forintos vagy integrált vga is elég ahoz, hogy feltegyél egy linuxot onnantól úgy is only ssh van.. illetve valami raid szerűség sem ártana.. amúgy amit akarsz arra mostani konfig bőven elég...

(#166) metaxa12


metaxa12
csendes tag

Ugye ha például cod2-höz futtatok szervert ADSl-lel az 3-4 slot onnantól lagos lesz. Ezen lehet vhogy segíteni? Vagy csak a jobb net a megoldás? Esetleg egy jobb hálózati kártya segíthet vmicskét? elnézést ha hülye vagyok.. nem annyira vagyok még otthon ebben a témában

(#167) Alex91 válasza metaxa12 (#166) üzenetére


Alex91
félisten

Mivel ADSL aszimmetrikus, feltoltes joval lassabb. Tehat IMHO ezt a jatekszervert ilyen nettel nyugodtan elfelejtheted... (Vagy valami kabeles, szimmetrikus netet szerzel be.)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#168) metaxa12 válasza Alex91 (#167) üzenetére


metaxa12
csendes tag

Értem. ÉS RAID vezérő? Mit javasolsz mit tegyek bele?

(#169) Alex91 válasza metaxa12 (#168) üzenetére


Alex91
félisten

Minek? Amihez neked kell, szinte folosleges. Ha van alaplapon tobb SATA port, akkor mehet szoftveres RAID.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#170) metaxa12 válasza Alex91 (#169) üzenetére


metaxa12
csendes tag

Hálózati kártya?

(#171) Alex91 válasza metaxa12 (#170) üzenetére


Alex91
félisten

Ha gigabites a halod, akkor azt erdemes nezni, de kezdesnek megteszi az is IMHO, ami benne van. (Max. egy kicsit lassu lesz, ha 100 Mbites :). Bar, ha a tobbi eszkoz is 100 Mbites, akkor azt is cserelni kell.)

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#172) metaxa12 válasza Alex91 (#171) üzenetére


metaxa12
csendes tag

Most ez hüly ekérdés de bármilyen hálókártyát beletehetek?

(#173) Alex91 válasza metaxa12 (#172) üzenetére


Alex91
félisten

Most nincs benne halokartya? Persze, beletehetsz.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#174) metaxa12 válasza Alex91 (#173) üzenetére


metaxa12
csendes tag

Csak ami az alaplapon van de most wifit használok. Persze mikor "szerverré" válik akkor "rendes" net lesz.Majd milyet érdemes venni?

[ Szerkesztve ]

(#175) Alex91 válasza metaxa12 (#174) üzenetére


Alex91
félisten

Ha jol latom, akkor gigabites LAN van benne, akkor meg minek venni bele? Sot, RAID 0.1-et is tud.

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#176) metaxa12 válasza Alex91 (#175) üzenetére


metaxa12
csendes tag

Köszönöm a válaszokat =) sokkal okosabb lettem. :) :R

(#177) Alex91 válasza metaxa12 (#176) üzenetére


Alex91
félisten

Ahogy irtak, a gep jo. Max. gyengebb VGA is eleg, es esetleg egy jobb tap, meg egy szunetmentes. Aztan meg a szoftverek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#178) tucana2


tucana2
csendes tag

én is köszönöm a választ, de azt még mindíg nem tudom hogy hogy tudom a tvkhez csatlakoztatni

(#179) Alex91 válasza tucana2 (#178) üzenetére


Alex91
félisten

Ugye az a kerdes, hogy milyen TV? Mert ha valami olyan, ami halozatos (van LAN csatija), akkor a halozaton keresztul elerheti a NAS-t. De gondolom a tieden valoszinuleg ilyen nincs. Akkor kell valami lejatszo eszkoz, ami halozatrol kepes lejatszani. Ez lehet valami HTPC, ami eleg maceras, es 70k folott gondolom, hogy arban kihozhato (de talalsz itt ilyenre is topikot itt a PH-n). Talan a legjobban egy celeszkozzel oldhato meg a feladat, bar ez se olcso :). Pl. Popcorn Hour NMT A-110, TT-110-A Full HD multimédia lejátszó, Raidsonic ICY BOX Media player 3,5" SATA, USB 2.0/LAN. Ha nem kell FullHD, akkor van olcsobb is, a lenyeg, hogy tudjon halozati lejatszast. De jo lehet egy XBox, PS3 is, bar ezek nem nyujtanak teljes kompatibilitast (mkv-t nem bizta, hogy komaljak). 5 TV eseten eleg nagy kiadas lesz :DD!

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#180) Avalon


Avalon
tag

Sziasztok!

A napokban ment tönkre a szervernek használt PIII-as IBM gépem, és a helyére szeretnék egy megbízható, csendes, keveset fogyasztó gépet. Fontos szempont (költséghatékonyság miatt), hogy SATA/PATA merevlemezt fogadni tudjon, és ez bővíthető is legyen. Fileszerverként, http szerverként, és letöltésre, wikire, illetve svn repo-ként működne.
Milyen konfigurációt ajánlotok? Amin gondolkoztam, hogy veszek egy szerver házat, és bele Atom processzort, csak hát a keret véges, és elég drágán jönne ki.
Szívesen fogadok ötleteket, akinek van bármi tanácsa és ötlete, az ossza meg velem, mert sok tapasztalatom nincs ilyen téren.
Előre is köszönöm a hozzászólásokat. :)

Üdv,
Avalon

(#181) Alex91 válasza Avalon (#180) üzenetére


Alex91
félisten

Mennyi a keret?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#182) bambano válasza Avalon (#180) üzenetére


bambano
titán

hova akarod betenni a gépet? mert lehet venni fillérekért használt ibm szervereket, de azok nem lakószobába valók, hanem céges szerverszobába.

meg lehet venni márkás használt asztali pc-ket is, azok se drágák...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#183) Avalon válasza Alex91 (#181) üzenetére


Avalon
tag

Nem tudok konkrét keretet mondani, mert nem tudom még azt sem konkrétan, hogy új vagy régi, asztali vagy szerver gépet vennék. Ezért is kértem tanácsokat. Eddig egy IBM Optiplex GX110-es gép szolgált szerverként, 10e forintért vettem itt PH-n. Most sem szeretnék 30e HUF-nál többet költeni, de ebben nincs benne a merevlemez. Pont ezért a költséghatékonyság miatt fontos a SATA/PATA.
Az az igazság, hogy igényeim vannak, meg sablonos elképzeléseim, de konkrétumokról nincs elképzelésem.
Otthon lenne az asztalom alatt, így a csendessége alapkövetelmény. Ha jól sejtem ez megdobja az árát.

(#184) Alex91 válasza Avalon (#183) üzenetére


Alex91
félisten

Most ennyibol ugyanez a megoldas van :). Veszel egy hasznalt, jo allapotu, markas gepet.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#185) Avalon válasza Alex91 (#184) üzenetére


Avalon
tag

Mennyibe kerülne egy új gép erre a célra? Teljesítményben nem kell nagy dolog, 900Mhz abszolút elég volt, memória meg 128 Mbyte volt.

(#186) bambano válasza Avalon (#185) üzenetére


bambano
titán

p3-ast már nem nagyon fogsz kapni, mert az egy jó proci volt...
35-40 rugóból már lehet venni használt ibm asztali pc-t.
90-ből már használt ibm szervert is, de hangsúlyozom, hogy az szervertermi móka, mert a hangja vetekszik egy felszálló Concorde hangjával.

Azt most hirtelen nem tudom, hogy lehet-e még keríteni használt p3-as szervert...

Szerk: megnéztem, 19+fáért már lehet venni használt p3-as szervert, gyakorlatilag diszkmentesnek tekintendő állapotban. Új gép szerverként az alsó hangon negyed miller, inkább fél, ha rendesen felszerelted.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#187) bambano válasza Avalon (#183) üzenetére


bambano
titán

bocs, kicsúsztam a szerkesztési időből.

Szóval ha asztal alá kell, akkor a használt ibm szerver erősen ellenjavallt.

Itt viszont normális állapotú használt asztali gépeket lehet venni, amik erre megfelelnek.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#188) Avalon válasza bambano (#186) üzenetére


Avalon
tag

Köszi a linket, ez tetszik, és én is egy használt IBM (HP, DELL) asztali gép felé hajlok, csak az az egy gondom vele, hogy nekem nincs szükségem 1,5+ Ghz gépre. Meg lehet oldani, hogy levéve a proci sebességét, mind a hangon, mind a fogyasztáson segítsek?

(#189) TonTomika


TonTomika
aktív tag

Sziasztok!

Nagy fába vágom a fejszém, szeretnék építeni egy home servert. Egyenlőre a szoftveres része a bonyolultabb számomra, hardveri elemeket egy P3as gép fogja adni, 1.3GHz-s procival. Később ha lesz persze fölös pénzem upgradelnék egy Intel Atom alapú lapra, és SATA háttértárakra. De szerintem beletanulni bőven elég ez is ami van. Azzal kezdődött az egész hogy NAS-t szerettem volna venni, de akkor már olyat ami tud is valamit...azoknak meg sajnos igen borsos az áruk.

Környezet:
2*Windows és 1*Macintosh, kábeles Dlink-DI604es routerrel, Dlink-DSL360R modem, HP Laser jet LPT nyomtató, a wifit pedig egy Apple Airport Express szolgáltatja. IP címek DHCP-vel kiosztva. T-ré ADSL internet, dinamikus IP-vel. (DynDNS-en van regem.)

Mit tudjon?
-torrent managelés
-iTunes streaming (osx és win alatt is lássam az oda felépített iTunes zenetáram)
-filmek lejátszása szintén streaminggel (ez annyira nem fontos)
-platformfüggetlen fájlmegosztás
-nyomtatószerver
-webserver (apache, php, mysql) saját kis oldalam futtatásához
-mailserver
-felhasználókat tudjak létrehozni, megszabni nekik hogy mely mappákhoz férhetnek hozzá, különböző jogosultsággal
-kívülről is hozzá lehessen férni a felhasználóknak (nem tudom ez mennyire biztonságos)

Mindezt web-es felületen szeretném elérni.

Kérdések:
Milyen operációs rendszer tegyek fel rá? Én valamilyen Linux disztribúcióra gondoltam, windowst semmiképpen nem szeretnék rá.
Elég lesz e a fent említett rendszer neki?

Várom mindenkinek a tanácsát, sőt vállalkozó szelleműek akár be is szállhatnak (tudom ilyen ember manapság nincs, tisztelet a kivételnek!). Kezdő vagyok, nem tagadom, de alapvetően minden érdekel és utánajárok a dolgaimnak. Mivel érdekel meg AKAROM csinálni, éppen ezért nem vagyok rest időt fektetni esetleges linux tanulásba ami elkerülhetetlen lesz szerintem. Ezért kéretik az olyan emberek ne írjanak akik a google-t javasolják. :) Folyamatosan olvasgatom a fórumokat ezügyben, de szerintem csak úgy tudok konkrétumokat kérdezni ha már nekiálltam a dolgoknak.

Előre is nagyon köszönöm a segítséget. - Szerintem bekopizom magamnak egy LOGOUT-ba is így ott lesz saját topikom. - Logout blog Akire számíthatok az írjon a bloghoz, ne legyen szétoffolva a téma. :)

üdv

TonTomika

[ Szerkesztve ]

(#190) rtom válasza TonTomika (#189) üzenetére


rtom
senior tag

Olvasnivaló Szőröstalpútól illetve yolan tollából.

(#191) rtom


rtom
senior tag

Ha már itt vagyok, bambano tanácsára itt (is) felteszem a kérdést: otthoni linuxos fájl szerver ill. letöltőgép, eléggé korlátozott ideig menne csak, kérdés az, hogy ne szlopálja állandóan az áramot, WOL-lal ébresztgessem inkább, vagy hibernáltassam aktivitás hiányában?

Egyébként róla lenne szó.

(#192) bambano válasza rtom (#191) üzenetére


bambano
titán

Sok gépet lehet biosból indítani, én úgy csinálnám. Cronból meg leállítani. A wollal vannak néha olyan bajok, hogy egyes kártyák ha wollal ébresztik a gépet, akkor nem bootolnak vinyóról csak netről.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#193) torzsa007


torzsa007
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy letöltőgépet csinálni otthonra. Adott egy P4-es gép. Milyen programokat ajánlanátok a megvalósításhoz. olyan programokra gondolok amikkel a fájl megosztást egyszerűen és gyorsan lehet végezni.
Előre is köszi!

(#194) m@tthew


m@tthew
csendes tag

Sziasztok.
Egy multimédiás szervert szeretnék a nappaliba, amiről tudnék filmeket lejátszani a TV-n, illetve valahogy a házimozit is rá kéne kötni. (már ha lehet :F )
Nem ártana, hogyha vinné a BluRay filmeket.
És lehetőleg keveset fogyasszon.
És nem utolsósorban benne legyen 30k-ba.
Tudtok valamit ajánlani?
:R

(#195) m@tthew


m@tthew
csendes tag

Egy ilyen vajon jó nekem?: katt ide!

[ Szerkesztve ]

(#196) marcias válasza m@tthew (#195) üzenetére


marcias
őstag

WD TV Live vagy ASUS O!Play.

Steam: marcias88

(#197) marcias


marcias
őstag

ZCoyote: hát igen, de pont ez az, hogy otthoni felhaszálásban nem érdekesek azok a dolgok, hogy max 10 TCP, meg hogy havi egy reboot, ez amúgy is meglenne. Természetesen tisztában vagyok vele, hogy a szerver oprendszerek vállalati vagy tömeges rendszerekben sokkal jobbak. :)

Steam: marcias88

(#198) ZCoyote válasza marcias (#197) üzenetére


ZCoyote
őstag

Akkor rendben ;)

[ Szerkesztve ]

Romani ite domum.

(#199) Zerdal


Zerdal
tag

Üdvözletem!

Elöször is szeretnék egy saját szervert otthonra, ami 0-24 ig üzemelne! A legfontosabb feladata a letöltés illetve az internet továbbosztása egy másik gépnek!

A Hardver:
J&W JW-MinixATOM230-GC alaplap, Kingston 1GB DDR2 533MHz memória, Samsung 1TB 32MB SATA merevlemez, Linksys EG1032 második hálózati csatoló.

Ami igazából érdekelne a szoftveres része a dolognak!
Amit szeretnék:
1. A saját hálózaton lévő gépről elérni a letöltő gépet, úgy hogy a utorrentet kezelhessem, meg hozzá tudjak adni új torrenteket!
2. Interneten keresztül is elérhető legyen, hogy ugyan ezeket megtudjam csinálni mint az első pontban!
3. A letöltött állományokat elérhessem mind interneten keresztül mind hálózaton keresztül.
(tippem szerint FTP szervert kell ehhez csinálni)

Milyen szoftveres megoldást javasoltok? Win? Linux? Milyen alprogramokkal?
Előre is köszönöm a válaszokat!

A mellékelt képen látható, hogy hogyan van tervezve a hálózat!

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#200) Alex91 válasza Zerdal (#199) üzenetére


Alex91
félisten

1. En inkabb vennek fentre egy switch-et, es ugy osztanam meg a halot, folosleges atkuldeni a masik gepen..
2. Ha nem ragaszkodsz foggal-korommel a utorrenthez, akkor a kesz megoldas a Freenas

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.