Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1901) Boost3er


Boost3er
tag

Sziasztok!
NAS vásárlásán gondolkodtam, de aztán eszembe jutott, hogy van egy régi PC-m, ami már csak porosodik szinte. Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ebből lehetne egy home servert varázsolni valahogy? Meg mondom őszintén, nem nagyon értek hozzá. A konfig alapja, egy AsRock p4i65g lap, egy intel celeron proci 1gb vagy 512 mb ram, nem emlékszem pontosan, egy 6200as nv videókártya, hálókártya, ha jól emlékszem az alaplapi van benne. Az lenne a kérdés, hogy ne vegyek feleslegesen NAS-t ebből lehetne egy olyan szervert létrehozni itthonra, ami tárolja az adataimat, tudok rá torrentezni le-fel, és megosztja az adataimat, pl. wirelessen keresztül smartTV film lejátszás? Vagy egy ilyen régi géppel már ne akarjak semmit csinálni, csak kidobni?
Köszönöm szépen a segítséget előre is!

(#1902) AiRLAC válasza Boost3er (#1901) üzenetére


AiRLAC
addikt

Régi, zajos/megbízhatatlan és sokat fogyaszt.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#1903) Oszilaci válasza AiRLAC (#1902) üzenetére


Oszilaci
senior tag

vajon mennyit fogyaszthat egy dell power edge sc440
e6420
4x512 ddr2-667 unbuffered ecc
1db 750Gb 3,5"
2db 160GB 3.5"
1db 500GB 2,5" 7200rpm
12cm cpu venti
8cm haz venti

(#1904) Boost3er válasza AiRLAC (#1902) üzenetére


Boost3er
tag

A zajosság az nem lenne hátrány, mert fent lenne a padláson, de akkor nem ajánlatos már ezzel foglalkozni igaz?

(#1905) Sasos válasza Oszilaci (#1903) üzenetére


Sasos
senior tag

Az én FS TX160 S6-sosom ezt produkálja, (X3360, 4x1GB ECC unbuffered, RAID kártya, 2x1TB, 1x146GB, 2xPS) talán viszonyításnak jó:

Szerk: ehhez még jön a szünetmentes által elemésztett energia...
1 táppal 10-15W-al kevesebbet eszik, mint 2-vel.

[ Szerkesztve ]

(#1906) Oszilaci válasza Sasos (#1905) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Durva :Y ,de talán az enyémben "takarékosabb" proci van .A tiéd 4magos 95W max TDP-vel???
az enyém 65W max TDP-s

de az még akkor is sok lesz :W

(#1907) Sasos válasza Oszilaci (#1906) üzenetére


Sasos
senior tag

Az előző proci egy E3110-es volt. Azzal és egy táppal a kettő helyett (gyárilag csak egy volt benne), 104-volt az átlag 99/135 min/max mellett. Teszem hozzá, hogy a power control mode az best performance-ra van állítva, bár nem tudom mennyit csípne le egy minimum power beállítás.

(#1908) Rez_Grof válasza Oszilaci (#1906) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Ha nem hajtod 7/24 100%-on akkor szinte semmi külömbség nem lesz benne.
Sokkla többet ér ha jól be van állitva, hogy milyen energiatakarossági funkciókat használ.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1909) Oszilaci válasza Rez_Grof (#1908) üzenetére


Oszilaci
senior tag

mit tudok beállitani még?

szinte alapon megy a proci ,nincs csak alaplapi eleg gyenge VGA ,amin nincs monitor
nincs eger,billentyuzet,nincs ODD,FDD

(#1910) Rez_Grof válasza Oszilaci (#1909) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Kapcsold ki! :)

Vegyél vagy kérj kölcsön egy fogyasztás mérőt, akkor kiderül pontosan mennyit eszik.
Amit még lehetne okositnai, hogy a régi HDD-ket újakra cseréled, csak kérdéses, hogy napi kb 100HUF villanyszámla többletnél megéri-e?

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1911) Oszilaci válasza Rez_Grof (#1910) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Szerinted ezt a JetWay 7F4K1G5D-PB érdemes megvenni??? lehet,hogy kevesebbet fogyasztana?

(#1912) Rez_Grof válasza Oszilaci (#1911) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Tetriszhez biztos :)
Először vegyél egy fogyasztásmérőt és tudmeg, hogy pontosan mennyit is fogyaszt a vasad.

Utánna papir ceruza és számold ki, hogy 365/7/24-ben, ha most oránként 100W-t fogyastásod van akkor az éves szinten 36800 HUF /42 HUF/KW áron/
Ha 20W-at kevesebbet fogyatana a rendszered, akkor éves szinten kb 7300 HUF megtakaritásod keletkezik :)
Akkor egy 50000HUF os beruházás mennyi idő alatt térül meg.

Ha mondjuk 1KW-os oránkénti fogyasztást kellene lefelezni 500W-ra akkor ott több lehetőség lenne, ugy hogy teljesitmény is megmaradjon.

/No offense zone ON/

Nem tudom mire használod a vasat, de ha éves szinten 30K villanyszámát nem ér meg az a funkció akkor nem kell szervert tratani hozzá szeritem. Az 5 mozi ára ha 2 emberrel számolunk.

/No offense zone OFF/

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1913) larryking válasza Oszilaci (#1911) üzenetére


larryking
senior tag

Amit ajánlottam lapot, azon az OMV és Ubuntu szerver vígan döcög. 15W fogyasztás 2 db Green 1,5 Tb WD-vel.Pico táppal 20W-os adapterrel. A másik szerverem 2 db wd 1,5 green hhd-vel és egy 500 Gb samuval 4 gb ddr3-al egy i3 3220t vel 60W-os pico táppal megy és van benne kraft rendesen. Vegyél egy ITX lapot, bele egy 35W-os IB vagy SB procit és nincs gondod. Ha meg csak nas kell akkor valami atomos cucc és jó vagy.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#1914) Brogyi


Brogyi
senior tag

A UPC hívta fel a figyelmem a következő ntp biztonsági résre [és itt a megoldás.]
A legfrissebb ubuntuban a következő van: 4.2.6p5. Az-az benne a biztonsági rés.
Részletekkel nem szolgálhatok, mert nem használok ubit. Valamelyik tudós belenézhetne.
A limit 4.2.7p26.

(#1915) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!
Ötletet szeretnék kérni tőletek, hátha megspórolható a reinstall.
Kb. fél éve hiba nélkül működő Win Home Server 2011-ről van szó. (Gigabyte G31M, E 6300, AMD5450, 2x2GB ram, 1+2 TB vincsi)
Szeretem, mert nagyon megbízható, de tegnap minden átmenet nélkül (szóval előtte sose) egyszercsak nem volt elérhető a hálózaton. Sebaj, lementem a pincébe, újraindítottam. Minden szuper volt kb. 15 percig, aztán megint nem volt elérhető... :F
A gép megy, csak a hálózatot dobja el valamiért. Hálózati hibaelhárító visszaállítja alapra a csatolót, és megy minden, néhány óráig, majd újra nem elérhető.
Eközben a gépnek nincs sok dolga, mert a torrent kliensen kívül csak egy gépet szolgált ki éppen egy darab filmmel.
Mire gondoltok? Mit érdemes tennem? :U
Előre is köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1916) Oszilaci válasza Játékos (#1915) üzenetére


Oszilaci
senior tag

valószinüleg a torrent csinál ki rajta valamit,állitsd le és ha akkor nem csinálja akkor felezd le a kapcsolatokat.

(#1917) Játékos válasza Oszilaci (#1916) üzenetére


Játékos
addikt

Köszi, megpróbálom.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1918) Rez_Grof válasza Játékos (#1915) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nekem a integrált Marvell kártya csinált hasonlókat.
1,5 Huf os realtek chipes tplink lett a megoldás.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1919) Játékos válasza Rez_Grof (#1918) üzenetére


Játékos
addikt

Tök normális Gigabyte alaplap, és sok éve nem csinált ilyet sose. Tegnap megint volt ilyen jelenség. uTorrent megy, lefeleztem a kapcsolatokat, bár ki nem kapcsoltam a klienst. Most próbát teszek úgy, hogy kikapcsolom 1-2 napra.
Elsősorban szoftveres gondot gyanítok, mert egy pillanat alatt helyreáll, ha a hibaelhárításra kattintok, és az visszaállítja alapra a csatolót. :F
Ha fennáll továbbra is, akkor kap valami 8.1-et a kis szerver, oszt csókolom.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1920) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Úgy látom, a torrent a hiba forrása. Ha ki van kapcsolva, akkor nem csinálja a marhaságát. Most elkezdtem vele letölteni a kedvenc sorozatomat, majd két perc múlva már nem volt elérhető a gép...
uTorrentben a kapcsolatok számát visszavettem kb. felére, de így is ezt produkálja. uTorrent régebbi verzió, vagy újratelepítésen kívül esetleg bármilyen ötlet, ami kipróbálásra méltó? :U
Köszi!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1921) Möhe válasza Játékos (#1920) üzenetére


Möhe
addikt

Hagyd a 'csába az utorrentet. Válts klienst! Alig van panaszmentes utorrent hsz a PH-n.

(#1922) Játékos válasza Möhe (#1921) üzenetére


Játékos
addikt

Mán elnézést! :) Vagy 10 éve használom nagyon sok-sok konfiguráción, és soha semmi bajom nem volt vele... :F
Mit javasolsz helyette, ami megbízhatóbb? :U
Előre is köszi!.

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1923) Möhe válasza Játékos (#1922) üzenetére


Möhe
addikt

Elnéztem. :)
A Bittorrent topikban rengeteg a panaszos. Viszont sok alternatíva van felsorolva akár az utolsó oldalon is. ;)

(#1924) Primary92


Primary92
senior tag

Hogyan indítanátok el egy programot automatikusan rendszerinduláskor rendszergazdai jogokkal (jobb klikk futtatás rendszergazdaként) egy Windows 8.1 alapú rendszeren. A felhasználói fiók, ahol el kellene indítani, tagja a Rendszergazdák csoportnak és az Asztal távoli felhasználóinak.

Csináltam hozzá egy időzített eseményt, ahol be pipáltam, hogy rendszer gizdaként futtassa, de el sem indul így.

Egyébként a Transmission-Qt programról van szó, ami rendszergazdai jogok nélkül is kiválóan működik, egyedül a Torrent és adatok törlése nem működik, se távoli gépről vezérelve, sem a szerverről.

(#1925) Rez_Grof válasza Primary92 (#1924) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Alaphangon nem fog úgy elindulni, biztonsági okokból.
Igy elvileg meg lehet trükközni:
[link]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1926) Primary92 válasza Rez_Grof (#1925) üzenetére


Primary92
senior tag

Ezt a megoldást próbáltam én is. Így sem indul.

Van ötlet arra, hogy mit kellene tenni, hogy képes legyen törölni?

(#1927) Rez_Grof válasza Primary92 (#1926) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Beteszed servicenek akkor tudod system joggal is futtani, ha kell
,vagy server oprendszerre térsz át, ott van lehetőség ilyesmire
,vagy uac kikapcsol.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1928) Primary92 válasza Rez_Grof (#1927) üzenetére


Primary92
senior tag

Hogy lehet betenni service-nek?

Az UAC kikapcsolásának milyen negatív következményei lehetnek?
Azon a gépen az FileZillán és Transmission-Qt-n kívül semmi nem fut. Ezen felül windows szolgáltatásokat használok. Távolról az adatokat TeamViewer VPN-jével érem el.
Ezen felül nem futtatok semmi mást, nagy ritkán RemoteDesktop, de azt is csak a beállítgatás kedvéért. Nincs használva a gép közvetlenül.

(#1929) Primary92 válasza Primary92 (#1928) üzenetére


Primary92
senior tag

sc create Transmission binpath="c:\..." parancs segítségével létrehoztam egy szolgáltatást, viszont a szolgáltatás kezelőben hiába próbálom elindítani, nem sikerült. 1053-as hibát kapok. A szolgáltatás nem válaszolt a megfelelő időben az indítási kérésre.

(#1930) Dani122


Dani122
csendes tag

Egy HP prolianMl110 g6 szerverbe belelehet-e rakni nem HP ramot?
Ugyanazok a paraméterei mint a hp-nek,csak más a gyártmánya.
HP 2 GB Pc3-10600E (DDR3-1333) szerver ram helyett
IBM 2GB PC3-10600R Reg. ECC :F

(#1931) Sasos válasza Dani122 (#1930) üzenetére


Sasos
senior tag

Nem, de nem a gyártó miatt, hanem mert az általad kinézett ram registered ECC, a masinádban viszont csak a sima ECC-s ramok (unbuffered) mennek, ha jól láttam a leírásában. Eltérhetsz a gyártótól, maximum indulásnál szól majd a masina, hogy nem gyári a ram.

[ Szerkesztve ]

(#1932) Rez_Grof válasza Primary92 (#1928) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Nem minden tud futni serviceként :(
Ha nem használod gépet akkor technikailag semmi hátránya nincs.
Én kipróbálnám szerver oprendszerrel...

[ Szerkesztve ]

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1933) Primary92 válasza Rez_Grof (#1932) üzenetére


Primary92
senior tag

Szerverrel az a baj, hogy újratelepítést igényel. Arra most nincs időm. Először azt szerettem volna, csak mindenki lebeszélt.

(#1934) Oszilaci


Oszilaci
senior tag

valakinek nincs véletlenül otthon porosodó ddr2-667 unbuffered ecc 1 vagy 2gb modulja eladó???

[ Szerkesztve ]

(#1935) Rez_Grof válasza Primary92 (#1933) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Hááát kb 1óra egy install..... Viszont rögtön megoldaja a problémádát.

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1936) Primary92 válasza Rez_Grof (#1935) üzenetére


Primary92
senior tag

Meg a jogosultságok, megosztások beállítgatása, telepítés (bár sokat nem kell).
Majd a vizsgaidőszak végén.

(#1937) Rez_Grof válasza Primary92 (#1936) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Azzal együtt :DDD értettem az 1 órát :)

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1938) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok! Szeretnék egy home servert itthonra fotók, filmek stb. tárolására, torrentre, filmek (HD, bluray) nézésére Plex segítségével (TV-n, tableten). ASROCK E350M1- ezt néztem ki indulásnak, többiben kérnék segítséget ( milyen ház-legalább két merevlemez-, táp, mennyi az ajánlott ram mennyisége). Rendszert sem tudom mi menne rá, nem vagyok otthon Linuxban, de szívesen tanulok, ha muszáj, nem sajnálom az időt utánanézni valaminek ha kell. Anyagi értelemben nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább megoldás érdekelne. Nem tudom kifelejtettem-e valamit.

Előre is köszönök minden segítséget.

(#1939) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy csak a szerverek (oprendszer) kiváltsága az, hogy ha az egyik felhasználó be van jelentkezve, és használja is a gépet, attól a másik tudjon csatlakozni távoli asztallal?
Mert Home Server alatt így működött szépen. Ha az egyik fiók teljesen aktív volt, én, mint másik felhasználó, simán tudtam csatlakozni távolról, és végezhettem a dolgomat.
Ugyanezt próbáltam ezen a gépen, csak már Win 8.1 van rajta, és az előbbi felállás esetén csatlakozáskor azt kapom, hogy be van jelentkezve xy, és most vár annak a fióknak a válaszára, majd kis gondolkodást követően elutasít. Pedig én vagyok a rendszergazdai fiók! :F
Így van ez rendjén, szerintetek? :U
Előre is köszi a választ!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1940) hati válasza Játékos (#1939) üzenetére


hati
addikt

Igen.

(#1941) Játékos válasza hati (#1940) üzenetére


Játékos
addikt

:) Ez elég kategórikus válasz volt. Esetleg megoldható valahogy, hogy úgy működjön, mint a serveren? Mert időnként ketten kell használnunk egyszerre a gépet...

Ja, köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1942) Oszilaci válasza Játékos (#1941) üzenetére


Oszilaci
senior tag

Akkor esetleg egy Windows Server 2012 R2-t kellene telepiteni :U

(#1943) Játékos válasza Oszilaci (#1942) üzenetére


Játékos
addikt

Szerverről váltottam 8.1-re. Gyakorlatilag mindenben jobb arra a célra, amire használnám. De eddig csak szerverrel próbáltam a távoli asztalt, és meg se fordult a fejemben, hogy ez a két felhasználós mód csak annak a kiváltsága...

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1944) Krix válasza Játékos (#1939) üzenetére


Krix
őstag

Meg lehet hekkelni:

[link]

[link]

[ Szerkesztve ]

If it is not broken then don't fix it!

(#1945) hati válasza Krix (#1944) üzenetére


hati
addikt

:R

(#1946) Játékos válasza Krix (#1944) üzenetére


Játékos
addikt

Hálás köszönet! Ez hasznos volt. :C
Keresem, de egyelőre nem találom a megoldását, hátha annak is van, hogy a távoli asztal felhasználója ki tudja kapcsolni a gépet, illetve újraindítani... :U
Köszi mégegyszer! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1947) Primary92 válasza Játékos (#1946) üzenetére


Primary92
senior tag

Én úgy szoktam, hogy az asztalon nyomok egy Alt+F4-et.

(#1948) Rez_Grof válasza Játékos (#1946) üzenetére


Rez_Grof
őstag

shutdown parancs a barátod

A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#1949) Játékos


Játékos
addikt

Köszi!
Az alt+f4 tökéletes.
Köszönöm a segítséget mindenkinek! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#1950) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Üdv urak!

Zentyal-al van valakinek tapasztalata?
Össze akarom vonni a routert és a nast, és ehhez ezt az OS-t találtam a legjobbnak.. Teszteltem már virtuális gépen is, bejött. Az lenne a kérdésem, hogy a wifi hotspot-ként való működéshez, van e valami egyszerűen használható webes tool? A routerben ugye ez adott, de zentyal (ubuntu) alatt nem annyira...

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.