Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) Honkydoo válasza Garada (#2000) üzenetére


Honkydoo
őstag

ADSL-em van, de miért számít ez? :D

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2002) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy mennyire off itt a téma, de ha az, akkor átírányítotok ahova kell.
Főként eredeti angol nyelvű hd (1080p) filmeket nézek felirattal TV-n. Egy J1800+4Gb ram+Win7 szolgálja ki ezt, Plex-szel. Azért Plex, mert ez szépen tudja küldeni a netre is a filmet, amit a távollévő család nézne számítógépen.
Viszont a Plex 100%-ra hajtja a processzort. Így a DLNA-val lejátszott film mellett esélytelen még a neten is nézni a filmet. Kipróbáltam i7+4Gb rammal, de ott is 100% lett a terheltség és a tünetek is hasonlóak.
Utánaolvastam, hogy a Transcoding hajtja a procit, mert a feliratot égeti rá élőben a képkockára.

Van tapasztalatotok, hogy lehetne ezt a 100%-os marhaságot kikerülni? 4 napja a fórumokat olvasgatom, de nincs megoldás illetve nem egyértelmű és amit kipróbáltam az sem működött....
XBMC még a feliratokat sem kezeli DLNA-val, az nem opció. Az openmediacenter egy puritán valami és csak DLNA-val működik.

(#2003) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Az otthoni szerverekről csak annyit, hogy többen is bizonygatták, hogy nekik Milan tuti kis szerver termük van lassan otthon... Egyszer kétszer egynapos áramszünet után már mindegyik, pontosabban kettő, kereste, hogy melyik központba vihetné be a gépét, gépeit. Ennyit az otthoni redunfanciáról :)) a BIX-be úgy tudom, hogy csak szolgáltatón keresztül lehet szervert vinni, erről nincs valami infótok? Bár lehet hogy nekem drágább lenne mint most, hogy a megbíztak vele egy szerver hosting céget. Tapasztalat valakinek?

(#2004) bambano válasza Darda Csabi (#2003) üzenetére


bambano
titán

szőrszálhasogatóan értelmezve a fogalmakat a bixbe egyáltalán nem lehet szervert bevinni, az ugyanis egy elméleti entitás. a bix node már közelebb áll a megfogható valósághoz, de még mindig nem az igazi, mivel az néhány böszme routert/l3 switchet jelent.

amit a köznyelv bix-nek hív, az az internet szolgáltatók tanácsának a Sztaki tulajdonában levő Victor Hugo utcai épületébe behordott cuccokat jelenti.

Tehát a bixbe nem tudsz bevinni cuccot, a Victor Hugoba igen, a sztakitól kell helyet bérelned és megegyezni az áram és klíma kérdésekről. Utána kell uplinket intézned, vagy szolgáltatótól, vagy magadnak kell olyan szinten szolgáltatóvá válnod, hogy megfelelj a bix csatlakozási szabályzatnak és kiperkáld érte a zsetont. olcsóbb lesz hostingba pakolni, hidd el :)

a tutti kis szerverterem ott indul, mint a dataplex, mikor utoljára arra jártam, redundánsan, 2x 8 megawatt teljesítmény érkezett az épületbe :) kisebb áram csak szivárgás :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2005) sanzi89


sanzi89
addikt

Valakinek esetleg infója arról, hogy kb mikor várható a hazai piacon az Asrock Q1900DC-ITX megjelenése?
Esetleg - bár ez már kb jóslás kategória :P -, hogy mikor lesz az AMD Beema rendszerből értelmes bolti termék?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2006) kicsi83


kicsi83
tag

Sziasztok! Szeretnék egy home servert itthonra fotók, filmek stb. tárolására, torrentre, filmek (HD, bluray) nézésére Plex segítségével (TV-n, tableten). ASROCK E350M1- ezt néztem ki indulásnak, többiben kérnék segítséget ( milyen ház-legalább két merevlemez-, táp, mennyi az ajánlott ram mennyisége). Rendszert sem tudom mi menne rá, nem vagyok otthon Linuxban, de szívesen tanulok, ha muszáj, nem sajnálom az időt utánanézni valaminek ha kell. Anyagi értelemben nem a legolcsóbb, de nem is a legdrágább megoldás érdekelne. Nem tudom kifelejtettem-e valamit.
Előre is köszönök minden segítséget.

(#2007) agent_k válasza kicsi83 (#2006) üzenetére


agent_k
őstag

A plexet megöli az 1080p főleg ha külső feliratot kell hozzáraknia. 100%-on hajtja a procit. De ahogy írtam az i7-et is 100%-on hajtja úgyhogy ez így nem a legsikeresebb dolog.... Egyszerűbb a gépet és a TV-t összekötni HDMI-vel, majd arról lejátszani a filmeket.

Az E350 sem egy acélos teljesítményű lap szerintem. Ha nincs Plex akkor viszont a többi célra még az általad kinézett lap is jó lehet.

4Gb elég lesz, oprendszernek sok mindent választhatsz akár egy Win7 vagy egy NAS oprendszer. Ki kell próbálni. Tápnak 120W-os paneltáp is jó lehet az adapter.hu-ról ha nem akarsz sokat keresgélni.

[ Szerkesztve ]

(#2008) kicsi83 válasza agent_k (#2007) üzenetére


kicsi83
tag

Akkor Plex felejtős. Ha alaplap szerinted gyenge milyen konfigot ajánlanál?

(#2009) agent_k válasza kicsi83 (#2008) üzenetére


agent_k
őstag

J1900-at, vagy AMD ami most menő szerintem Esetleg egy i3-mat fogadó alaplap ha a fogyasztásban belefér a duplázás.

(#2010) LámaZ


LámaZ
addikt

Helló!

Egy NAS-t szeretnék beszerezni otthonra.
Jó helyen járok, itt lehet kérdezni?
(Ezt nézegettem: ORICO Wifi 3.5'' hdd enclosure single bay wireless home cloud media center NAS Network-Attached-Storage HDD Docking Station)

Amúgy, a fő kérdésem az lenne, hogy házi használatra ár/érték arányban mi az optimális választás, és meg lehet-e oldani azt, hogy a programokat csak a NAS-ra telepítem, nem mindegyik PC-re (amelyek így csak vékony kliensek lesznek), és a kliens gépek a NAS-ról futtatnák az alkalmazásokat, a hálózaton keresztül?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#2011) hati válasza LámaZ (#2010) üzenetére


hati
addikt

Vagy Te nem érted, hogy mit tud a NAS vagy én nem, hogy mit értesz a vékony kliens alatt. :(

(#2012) Lala6


Lala6
őstag

Sziasztok!

Nagyon gondolkozom egy kis szerver beszerzésében itthonra.
Most egy router és rajta egy winyó van, de ugye ez elégé lassú és bizonytalan működésű.
Gondolkoztam NAS-ban is, de amik már nekem jók lennének azok élég drágák. A WD My Cloud-ot megtudnám fizetni, de félek tőle, hogy ez is lassú lenne.
Találtam a kínaiaknál egy ilyen gépet.
Szerintetek mennyire használhatóak ezek a gépek? Nekem legfőképp torrentre kellene, és mellette tárolni a média fájlokat. Azt gondoltam, hogy egy win7-et teszek rá lebutítva, így meglesz a jó hálózat kezelés, és esetleg média szerverként is tudnám használni.

(#2013) Honkydoo válasza Lala6 (#2012) üzenetére


Honkydoo
őstag

Miért nem építesz egyet magad?

alaplap 21k
ház 16k

Kb ugyanott vagy, és így van mindenre gari. (Már ha ez szempont.) Amúgy a külföldi rendelés lehet még drágább is lesz, mert rájön még az áfa..

Szerk.: A ram kimaradt.. Most hirtelen nem tudom milyen mem való ebbe.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2014) Honkydoo


Honkydoo
őstag

ECS KBN-I/2100

Róla mit gondoltok? Kár hogy ilyen jól bővíthető lapot nem lehet itthon kapni. :(
Főleg ilyen áron..

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2015) Lala6 válasza Honkydoo (#2013) üzenetére


Lala6
őstag

Mert eddig nem tudtam, hogy lehet ilyen lapot kapni :)
így már tényleg érdemesebb megépíteni, csak a házzal kell figyelnem, mert nagyon kicsi helyre kellene bemennie.

(#2016) sanzi89


sanzi89
addikt

Összeraktam elméletben egy otthoni home szervert. A lényeg az volt, hogy a lehető legcsendesebb legyen, fogyasszon keveset. A ház direkt nagyobb, elfér a szekrényen, 12cm-es hűtő és bővíthető, az ATX-es lyuk helyére csavaroznék egy perforált lemez darabot. Mik a vélemények? Lehet elég volna egy 60W-os tápegység is? A HDD-n kívül nem tervezem a bővítést, max egy memória kártyát/pendrive-ot kapna, hogy arról fusson az OS.

Alaplap: ASROCK Q1900-ITX 22.144Ft
Memória: KINGSTON 4GB KVR16LS11/4 10.846Ft
Ház: COOLERMASTER Elite 110 11.989Ft
Tápegység: 120W PicPSU+90W tápegység 12.980Ft
Merevlemez: WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX 24.559Ft - Később lehet még egy ugyanilyen HDD.
Összesen: 82.518Ft

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2017) Honkydoo válasza sanzi89 (#2016) üzenetére


Honkydoo
őstag

Szupi! :C

Szerintem maradhat a 90W-os, biztos ami biztos, de majd úgyis megmondja valaki okosabb.

Mi lenne az OS, ha szabad kérdezni? :)

Lala6:
Itt vannak még házak, amik kisebbek, de szerintem ezek táp nélküliek.

[ Szerkesztve ]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2018) sanzi89 válasza Honkydoo (#2017) üzenetére


sanzi89
addikt

Még nem tudom. Azon filózok, hogy home szerver, vagy egy jobb NAS, árban kb ugyanott van.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2019) LógaGéza válasza sanzi89 (#2018) üzenetére


LógaGéza
addikt

Kérdés az, hogy mi az igény? Ha elég egy NAS szolgáltatáskínálata, szerintem jobban jársz egy olyannal, ennyiért elég jókat lehet kapni :)

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2020) Honkydoo válasza LógaGéza (#2019) üzenetére


Honkydoo
őstag

Mondjuk az is igaz.. :) Synology nasok is vannak már ilyen árban.
Bár ha elég neki csak a Synology OS azt is meg lehet oldani. ;]

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2021) sanzi89 válasza LógaGéza (#2019) üzenetére


sanzi89
addikt

Mi az igény? :DDD Kb magam se tudom. Torrent kliens, hálózati tárhely családi fotókhoz/videókhoz, DLNA a TV-hez, FTP kisebb fájloknak távolról - erősen korlátoz a net - stb. Nas-nak egy SYNOLOGY DiskStation DS213j-t néztem, 58.021Ft. Árban kb ugyanaz, mint a fenti gép. Nem tudok dönteni, hogy kell-e a PC szabadsága, ha később másra is be akarom fogni vagy jobban járnék egy nas-sal, bedugom és működik, plusz kevesebbet fogyasztani, ami lényeges szempont lenne.

Egyébként szolgáltatás szempontjából jelenleg egy TP-Link WRD-3600-as egy 1TB-os USB-s HDD-vel is elég, csak szegényke elég lomha, bár becsületére legyen mondva teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2022) Honkydoo válasza sanzi89 (#2021) üzenetére


Honkydoo
őstag

Nem tudom, hogy ez segít e, de én azért fogok most is, egy PC-t építeni egy NAS-helyett, mert így tanulok is valamit. Ezért lesz többek között rátéve DNS-server is, hogy azzal is ismerkedjek. LDAP-ot már erős túlzásnak érzem otthonra. ;]
De a HW RAID mellett is ez az egyik érvem, hogy legalább látok ilyet is, és ha élesben kell valahol configolni akkor könnyebb dolgom lesz. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2023) sanzi89 válasza Honkydoo (#2022) üzenetére


sanzi89
addikt

Melóhelyen látok elég ilyen cuccot - rendszergazda volnék - otthon néha jobban szeretem a copás nélküli cuccokat. :D Még gondolkodom kell-e nékem PC vagy jobban járok egy NAS-sal.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#2024) Honkydoo válasza sanzi89 (#2023) üzenetére


Honkydoo
őstag

Naja, ez is egy érv, és néha elég nyomós.. :DDD Kíváncsi leszek, hogy döntesz. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2025) larryking válasza sanzi89 (#2016) üzenetére


larryking
senior tag

Veszel egy 1155-ös itx lapot, egy 35W-os procit és el vagy évekig. Sokkal jobban jársz ezzel, mit a full integrált lappal, tudom, hogy drágább, de később jól jön a kraft. Fogyasztásban viszont pariban van. Én egy giga H77N wifi lapot hajtok egy i3 3220T (35W) egy 120 W-os pico psut 60W-os tégla táppal. 3 HDD.
Ha viszont csak próbálkozni szeretnél akkor a synology os a te barátod. Viszont akkor integrált lapot vegyél.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#2026) Honkydoo


Honkydoo
őstag

Lenne egy nagy kérdésem:

IBM NetXtreme 1000 II
Ez a hálózati kártya, ha a TOE be van kapcsolva, tényleg tehermentesíti a processzort? Mert a D945GCLF2-es lapon is be tudtam kapcsolni a TOE-t, de nem változott semmit se a másolási sebesség (nfs tcp-n keresztül), se a processzor terheltség.

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2027) LógaGéza válasza sanzi89 (#2023) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha eleget szopsz melóhelyen - átérzem a helyzeted - akkor jobban jársz tényleg egy normális NAS-al. Ha beruházol egy PC-be, erre a célra (és tényleg olyan vagy, hogy nem hagy nyugodni a dolog sose), akkor folyamatosan azt fogod bütykölni, hogy mi lenne ha még ezt, és... Áhh így nem jó :D
NAS kell neked :D

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#2028) LámaZ válasza hati (#2011) üzenetére


LámaZ
addikt

Na, jó, akkor értem.
A NAS csak tárhely, a klienshez szerver is kell.
Amire gondoltam, az egy (alkalmazás+fájl) szerver lenne, de valszeg túl drága.

Legyen minden jó!

(#2029) LámaZ válasza Lala6 (#2012) üzenetére


LámaZ
addikt

Majdnem ilyent vettem én 238$-ért szállítással együtt, amire még rájött az áfa. A különbség annyi, hogy van benne egy 15 GB-os SSD és 4 GB RAM.
Így persze önálló PC-ként kb. semmire nem elég (a kis tárhely miatt), de mivel van egy 160 GB-os SSD-m, gondoltam kicserélem azzal. A gond csak az, hogy ezek a félnótás kínaiak nittszegekkel rögzítették a házat, így most szét kell bontanom, és kérdés, hogy lesz-e helye bent a 2,5”-os SSD-nek. Ha nem, ki kell vezetnem egy SATA kábelt.

Legyen minden jó!

(#2030) bambano válasza LámaZ (#2028) üzenetére


bambano
titán

ha magad rakod össze az egészet, valami univerzális oprendszerrel, akkor ezek a fogalmak, hogy nas meg alkalmazásszerver, kicsit elködölődnek. lehet a vas bármi, és többminden is, attól függően, hogy minek a szoftvereit rakod rá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2031) LámaZ válasza bambano (#2030) üzenetére


LámaZ
addikt

Igazad van, ezért is haboztam a kérdésem megfogalmazásakor.
Én épp szétszereltem az összeszegecselt mini PC-t, és nekiláttam a belső feltérképezéséhez.

Legyen minden jó!

(#2032) LámaZ válasza LámaZ (#2031) üzenetére


LámaZ
addikt

Íme a mini NAS 15k-ért!
Bár tárhely szerintem nincs benne egy deka sem, legfeljebb az USB-portokra lehet HDD-t csatlakoztatni. ☺

Legyen minden jó!

(#2033) Brogyi válasza Darda Csabi (#2003) üzenetére


Brogyi
senior tag

Na aranyapám hülyeséget ne terjessz! Nálunk a kib@szott mikro miatt minden 2hétben van áramszünet. Nálam RAIDz van. Zéro adatvesztés. 100x leírtam winfos meghal az első áramszünetnél. A linuxot nem tudom, vagy pontosabban amikor még egy HDD-m volt bírta. Nincs semilyen elemes kütyüm.
Aki pedig minden másodpercben látszani akar a neten az fizessen, mert valószínűleg pénzt keres vele, és akkor joggal reklamálnak ha eltünik. Home user-nek nem számít az áramszünet ha jól választott os-t.

(#2034) Honkydoo válasza Brogyi (#2033) üzenetére


Honkydoo
őstag

Ennyire jó lenne a RAIDz?
Bevallom én eléggé félek szoftveres raid-től, de ez elég jó referencia.

Én a jelenlegi raid kártyámmal éltem át áramszünetet, kb ugyanúgy vizsgázott, mint nálad a raidz.

A tervben szerintem marad az eredeti config, de ha kell a softos raid, szerintem a raidz-t fogom választani.
Vajon a mezei linuxos raid-nél jobb?

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2035) Brogyi válasza Honkydoo (#2034) üzenetére


Brogyi
senior tag

Hát lehet, hogy szerencsém volt eddig, de egy szavam se lehet rá. A zfs úgy került a képbe, hogy nem akartam HW kártyát venni. Az okosok szerint ha ECC RAM-od van akkor sok HW-t beelőz. Nem lehet egyértelműen kijelenteni, hogy jobb mdadm-nál, mert a bővítése az macerás/nehéz. Ha jól sejtem neked ez lesz a szakmád. Linux után a zfs gyerekjáték. Ne hagyd ki ha RAID jár a fejedben. USB cerkákkal gyakorolhatsz, vagy fake file-lal. Mindent kipróbálhatsz. Légy merész. :)

(#2036) LámaZ


LámaZ
addikt

Még mindig nem kaptam választ a kérdésemre: mi a legjobb alkalmazásszervernek, amely 2-3 otthoni gépet kiszolgál?
Az 54 Mbps wifi elég erre?
A lényeg:
- egy alkalmazásszerveren lennének a progik és az adatok,
- a csatlakoztatott gépek lényegében buta terminálok lennének,
- ill. a saját böngészési adatokat tárolnák, vagyis, a böngészés, e-mailezés, skype nem keveredne.

A másik: én a notebookokat tartom áramszünet elleni legjobb megoldásnak.
Az áramkimaradás után akár két óráig működnek, nem úgy mint a 15 percet adó szünetmentes tápok.

Legyen minden jó!

(#2037) bambano válasza LámaZ (#2036) üzenetére


bambano
titán

/set mode hiszti off

"Még mindig nem kaptam választ a kérdésemre: mi a legjobb alkalmazásszervernek,": valószínűleg azért, mert alkalmazásszervernek bármi jó, amiben van elég lóerő ahhoz, hogy kiszolgálja a vékonyklienseket. csak legyen benne gyors proci, sok ram, sok diszk.

"ill. a saját böngészési adatokat tárolnák, vagyis, a böngészés, e-mailezés, skype nem keveredne.": ez így nettó marhaság, vagy az alkalmazásszerveren futnak a programok, akkor ott lesz az összes hozzá tartozó adat, vagy a kliensen akarod a hozzá tartozó adatokat tárolni, de akkor a kliensen lesz a program is, és akkor az alkalmazásszervered üres marad.

a tabletek meg akár 10-15 órán át is mennek. ennek kb. nulla a relevanciája.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2038) LámaZ válasza bambano (#2037) üzenetére


LámaZ
addikt

Szia!

Hadd hisztizzek még egy kicsit!
Ha a szerverre felteszem a Win 7-et, és felveszem a felhasználókat, akkor lényegében mindenkinek az adata el lesz különítve.
Képes-e a Win 7 arra, hogy mindenkinek saját példányban futtassa pl. a böngészőt?
Tehát, a szerverre egy példányban telepített Google Chrome futtatható egyszerre pl. 2 felhasználó által?
Ha van egy közös Excel tábla, akkor azt egyszerre lehet szerkeszteni, vagyis van rekord (cella, sor) szintű zárolás?

Legyen minden jó!

(#2039) Honkydoo válasza Brogyi (#2035) üzenetére


Honkydoo
őstag

Igen, én is úgy látom, hogy erre visz az élet. Jelenleg is rendszergazda vagyok, gyűjtöm a tapasztalatokat.

Elképzelhető, hogy kipróbálom mind a 3-at (linux raid, raidz, és hw raid), és igyekszem beszámolni róla majd itt a fórumon. :)

"Légy olyan, mint bárki más, tégy olyat, mint senki más."

(#2040) vargalex


vargalex
félisten

Sziasztok!

Mostanában elgondolkodtam, hogy talán megérné leváltani a nagyon jól bevált GoFlex Net-emet (ahogy a linkelt oldalból is látszik, ARM verziójú Arch Linux fut rajta) valami házi építésű, hangtalan, kis fogyasztású szerverre. A GoFlex-ben igazából a RAM a szűk keresztmetszet, de amit tökéletesen kiszolgál:

- transmission (60 Mbps/6 Mbps net sebességét hozza, a jelenlegi 120 Mbps már sok neki, igaz inkább feltöltő vagyok, így annyira nem okoz gondot)
- nfs server
- samba (2 db 2,5" HDD-vel sw RAID0-ban kb. 40-50 MB/s-et tud, 1 HDD-vel kb. 35 MB/s-et)
- ftp (vsftpd-vel sw RAID0-ban kb. 65-70 MB/s-et, 1 HDD-vel 55-60 MB/s)
- lighttpd saját dinamikus weboldalakkal (CGI shell script-el, illetve php-val)
- mariadb (6 insert/perc (igazából egyidőben) + összegző táblák töltése triggerekkel minden insert esetén)
- subversion server
- minidlna
- rrdtool
- saját scriptek (hdd-k monitorozása, stb.)

Első körben a viszonylag kedvező ár (használt) és a kis fogyasztás miatt egy D945GSEJT-ben gondolkodtam. Azonban egy topictárssal történt privát üzenetváltás során azt az infót kaptam, hogy a fenti adatok alapján (főleg a samba és ftp sebesség miatt) csalódás lenne a GSEJT és inkább a j1900 irányába kellene nézelődni. Ezt meg is tettem, de azért kíváncsi vagyok más véleményére is, illetve esetleg konkrét ajánlatokat is várnék alaplapra/házra/tápra. Természetesen nem szeretnék egy vagyont költeni rá, így viszonylag olcsó megoldások érdekelnek. Nyilván olyan ház jöhet szóba, amibe be lehet tenni 2 db 2,5" HDD-t, mivel azokat továbbra is használnám. A rendszert a jelenlegi megoldáshoz hasonlóan egy pendrive-ról tervezem futtatni és továbbra is az Arch Linux mellett maradok.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2041) hati válasza vargalex (#2040) üzenetére


hati
addikt

Szia,

nálam a GSEJT 80-90 MB/s-el tud smb-n keresztül írni-olvasni. Windows 7 fut rajta, a kliensei is Windows 7-esek. A 60/6-os netem éppen nem terheli túl, ha letöltés irányban kihajtom. Amikor 120-as volt, az már 100%-ban ki tudta hajtani.

Amire figyelj, ha mellette döntesz:

- 1 db ddr2 ram slot, azaz max. 2 GB ram
- 2 db sata2-es csati :(

(#2042) hati válasza LámaZ (#2038) üzenetére


hati
addikt

A kérdésedet nem teljesen értem. A Windows 7 az egy felhasználós, azaz egyszerre egy felhasználó lehet belépve.

(#2043) vargalex válasza hati (#2041) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A max. 2 GB RAM annyira nem zavar, nem lenne X a szerveren. A GoFlex 128 MB RAM-jával is elvagyok. A 2 SATA éppen elég, persze a későbbi fejlesztést nyilván gátolja.
A Samba sebesség érdekes, a topictársak szerint ubuntu servert futtatva 40 MB/s-nél megáll. De azért jó lenne, ha a 120 Mbps-es netnél nem 100% lenne a terhelés, mert lenne egyéb dolga is mellette.

Ami a lényeg: a GoFlex Net egy 13000 Ft-os cucc (amiben természetesen a táp is benne van) és nem szeretném, ha egy összességében jóval drágább PC nem nyújtana igazán többet. Illetve nyilván a jövőre is gondolni kell...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2044) larryking válasza vargalex (#2043) üzenetére


larryking
senior tag

Szerintem keress egy jó árban lévő brazos lapot, pico táp, 2 gb ddr3 és mehet az xpenology. Nem lesz gondod az smb sebességgel, hidd el nekem. Persze intel vonalon is vannak olyan lapok amikkel megy.

[ Szerkesztve ]

"We'll meet you where the lights are...."

(#2045) hati válasza vargalex (#2043) üzenetére


hati
addikt

40MB/s? Ott vmi nagyon el van baltázva.
A torrent esetében, lehet, hogy a utorrent nem jól optimalizált, én alacsony cpu prioritásra szoktam rakni, akkor nem okoz gondot.

(#2046) vargalex válasza larryking (#2044) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

A brazos szerintem túl sokat fogyaszt (legalábbis az én szempontjaim szerint, de lehet, hogy csak azért, mert el vagyok már szokva az x86 platformtól NAS vonalon), másrészt biztos, hogy valami alap linux disztibúciót fogok feltenni és a számomra szükséges dolgokat majd telepítem. Ja, és természetesen a passzív hűtés követelmény (lehetőleg nem extra méretű bordákkal, hanem a gyárival).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2047) hati válasza vargalex (#2046) üzenetére


hati
addikt

A GSEJT - a saját méréseim szerint - 12-13W-ot eszik hdd nélkül. Nagy előnye, hogy egybe van építve a 12V-os táppal, így csak egy 12V-os külső táp kell neki.

(#2048) vargalex válasza hati (#2047) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Igen, ez az egyik nagyon vonzó tulajdonsága. Igaz, J1900-ban is van ilyen (pl. ez), de meglehetősen drága. Ráadásul DDR2-es notebook RAM-om is van itthon, így a GSEJT-be az sem kellene.

Mindjárt meggyőzöl, hogy mégis adjak neki egy esélyt. :) Számomra tényleg fontos a minél alacsonyabb fogyasztás...

Szerk.: van már 1 GB RAM-al egy 10000 Ft+posta, illetve táppal egy 13000 Ft-os "ajánlatom".

[ Szerkesztve ]

Alex

(#2049) hati válasza vargalex (#2048) üzenetére


hati
addikt

Akkor már csak az a kérdés, hogy a GSEJT-hez mennyiért juthatsz hozzá. :)

A blogomban megnézheted, hogy nálam mi fut még rajta.

[ Szerkesztve ]

(#2050) larryking válasza vargalex (#2046) üzenetére


larryking
senior tag

Mennyit fogyaszt a go flex? Brazosra egy ötzi és nincs gond. De olcsó és megbízható. Xpenology: synology nas komplett rendszere, minden jó tulajdonságával egyetemben. tökéletesen használható.

"We'll meet you where the lights are...."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.