Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#8001) Pista0001 válasza [w] (#7998) üzenetére


Pista0001
addikt

Egy 1U HP Proliant szervere van, tehát valami olyasmi, mint a képeken.

A felhasználás egy dolog, hogy a gépet mire tervezte a gyártó, az meg a másik.

De mindegy, tőlem aztán mindenki oda teszi, ahova akarja.

jézusom: Nem lehet, hogy az a kártya, amin mindkét bevágás megvan, mindkét fajta m.2 aljzattal kompatibilis? Annó az AGP foglalat volt ilyen, a 3,3 és a 1,5 voltos foglalatokon máshol volt a bevágásba illeszkedő rész (illetve az univerzálisnak nem volt), a kártyák is úgy voltak kialakítva, hogy csak a megfelelő slotba passzoljanak. Kivéve persze azok, amik mindkét feszültséggel kompatibilisek voltak, azokon mindkét bevágás megvolt. Ezt nézd á

[ Szerkesztve ]

(#8002) jézusom válasza Pista0001 (#8001) üzenetére


jézusom
addikt

Köszi! Sajnos nem lettem okosabb, nem tudom milyen átalakítót vegyek, vagy egyáltalán ha jó mindkettő, akkor esetleg valamelyik gyorsabb?

(#8003) Pista0001 válasza jézusom (#8002) üzenetére


Pista0001
addikt

Úgy tűnik az egyik bevágástól függ a 4x PCIe, a másik esetben "csak" 2x. Azért az idézőjel, mert pár sata miatt talán nem is kell a 4x. Valószínűleg a kártyán a vezérlő chipen több múlik. Először is nézd meg a lap/minigép manualját, jó eséllyel írják, hogy m vagy b key kártya kell-e bele. Az a kártya, amin mindkét bevágás megvan kompatibilis elvileg mindegyik slottal.

Nem használok m.2 eszközöket, nincs velük tapasztalatom, a wiki bejegyzésre alapozom mindezt. Sima mini PCIe sata kártyám van, 2 slotos, raid-es. Nem mértem az adatátvitelt, de működik normálisan. Az m.2 is a mini PCIe-n alapul, úgyhogy nagy varázslat nem lehet.

[ Szerkesztve ]

(#8004) Vektor77 válasza jézusom (#8002) üzenetére


Vektor77
tag

1 vágásosat kell venned, az a gyorsabb, olyan mintha egy SATA kártyát dugnál a gépbe. A 2 vágásos az csak egy SATA multiplikátor ami lassabb és nem is biztos hogy kezeli a lapod.

(#8005) jézusom


jézusom
addikt

The T-bao T8 Plus Mini PC has an optional SSD (M.2 NGFF) with capacities ranging from 128GB to 2T, which provides fast and efficient storage for your files and applications.

Annyit Ír, hogy NGFF ami M2 jelent.

Egyik adapternél ezt találtam:

3. 5 portos M.2 NGFF – SATA3.0: A SATA3.0 6 Gbps átviteli sebességet támogató adapterkártyához alaplapi támogatás szükséges a PM (Port Multiplier) funkcióhoz. A JMB575 chipet használja, és kompatibilis a Mac OS, Windows és Linux rendszerekkel.

5-portos M.2 NVME-SATA3.0: A PCI-E 3.0 x2 interfészt az upstream csatlakozáshoz használva ez az átalakító 16 Gbps maximális átviteli sebességet ér el. A lefelé irányuló kapcsolat egy SATA3.0 interfészen keresztül történik, amely portonként akár 6 Gbps átviteli sebességet is támogat. A JMB585 chipet használja, és kompatibilis a Mac OS, Windows és Linux rendszerekkel.

Köszi, akkor nézek egy vágásosat! 1 próbát megér.

[ Szerkesztve ]

(#8007) AiRLAC válasza jézusom (#8000) üzenetére


AiRLAC
addikt

Müködik az az SSD ami a képen van benne? Ha igen, akkor vehetsz M.2/SATA átalakitót bele, fog működni.
Összefoglaló a különbségekről link

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#8008) jézusom válasza AiRLAC (#8007) üzenetére


jézusom
addikt

Hát megmondom őszintén, most elbizonytalanodtam. Egy home assistant fut rajta de pendriveról, még próbálkozok kilistázni az ssd-t. Alapból pendriveról kell telepiteni, de nem tudtam ssdre költözni, de nem is tudom hogyan kell. Kéne valami parancs amivel kilistázom a hardvereket mondjuk ssh-n.

(#8009) jézusom válasza jézusom (#8008) üzenetére


jézusom
addikt

Nah. Elvileg látom a hardvert. Egy vágású adaptert vettem, ha jól sejtem ez a gyorsabb NVME.

(#8010) [w] válasza jézusom (#8008) üzenetére


[w]
őstag

félreértés ne essék, hassio telepítéséhez pendrive csak addig kell, amíg egy live linux alól balena etcher-rel felírod a HA lemezképet a nyers SSD-re

a telepítést is elég jól bemutatja pl. ez a videó

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8011) AiRLAC válasza jézusom (#8008) üzenetére


AiRLAC
addikt

Ott valamit nem jól csinálsz, van Home Assistant topic.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#8012) jézusom válasza AiRLAC (#8011) üzenetére


jézusom
addikt

Igen valamit nem jól csinálok, sajnos ezt a megfelelő topikban se tudták korrigálni...

(#8013) jézusom válasza [w] (#8010) üzenetére


jézusom
addikt

Ez lehet hogy jó video lesz. MEgnézem.

(#8014) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Az alábbiak kapcsán lennék kíváncsi a véleményetekre.

Már egy ideje üzemel nálam egy HP T620 minipc, torrent, dlna, plex, smb, sonarr, radarr, pihole szerverként, és ha a szívemre teszem a kezem, igazából a torrent és a dlna, esetleg a pihole a lényeg, a többi nélkül is megvagyok, olyan ritkán használom őket.

A letöltött videók lejátszását eddig az okostévé lejátszójával oldottam meg, de elérkezettnek láttam az időt, hogy vegyek valami dedikált lejátszó eszközt. A tévé elég erős 4k-hoz is akár, de a lejátszó felülete puritán, kényelmetlen, butának is nevezhetném, egy csomó dolog hiányzik belőle, amit mondjuk egy Kodi alatt szívesen használnék.

Vettem a héten egy RPI4-est, Libreelec/Kodi fut rajta, smb-n osztom rá a filmeket, erről megy most a lejátszás, viszont felmerült bennem, hogy egyáltalán szükség van-e a két eszközre, mivel kicsik az igényeim, és egyszerre általában egy eszközön megy a lejátszás, nem lehetne-e ezt az egészet kiváltani a Raspberryvel, Raspberry OS menne rá, arra a szolgáltatások és a Kodi, vagy LE, és arra az addonok.

A T620-at családban el tudjuk használni, vagy esetleg eladom. Arra gondoltam még, hogy a 620-ra teszek mondjuk egy proxmoxot, arra többféle oprendszert, kísérletezni, a PI meg marad csak lejátszónak. Mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#8015) McGregor-HAF válasza yanpec (#7715) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Szia! Upgrade volt, vagy friss telepítés? Nekem is core van jelenleg, de frissíteném scalere. Ha te is upgradeltél, mennyire volt zökkenőmentes, megmaradnak a beállítások/adatok? Köszi!

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#8016) qqcqqc válasza McGregor-HAF (#8015) üzenetére


qqcqqc
őstag

HA használt valamilyen plugint, akkor az bukta, scale nem kezeli, én emiatt nem váltottam még.
Nincs kedvem újra szarozni a beállításokkal...

(#8017) jézusom válasza kutga (#8014) üzenetére


jézusom
addikt

Nem tudom az igényeidet. Ha minőséget akarsz nézz szét az asztali medialejatszo topicban. Úgy tudom rpi elèg korlátolt.

(#8018) kutga válasza jézusom (#8017) üzenetére


kutga
nagyúr

Kipróbálom. Itthonról dolgozok a héten, van időm ezzel kísérletezni végre.

Let the Zone take me if I am.

(#8019) bambano válasza kutga (#8014) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

miért nem kötötted a hp-t a tévére úgy, hogy nem veszel rpi-t?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#8020) McGregor-HAF válasza qqcqqc (#8016) üzenetére


McGregor-HAF
csendes tag

Basszus, köszi az infót. Jelenleg 3 plugin megy, qBittorrent, plex, nextcloud, de akkor lehet most én sem erőltetem az upgradet. Akkor viszont marad a tesztrendszer előtte, meglátom mi történik upgrade esetén!

-A csapatmunka roppant fontos: rajtad kívül másra is lőhetnek!-

(#8021) kutga válasza bambano (#8019) üzenetére


kutga
nagyúr

Rákötöttem, de gyenge hozzá. Már a fhd tartalom is akad rajta.

Let the Zone take me if I am.

(#8022) qqcqqc válasza McGregor-HAF (#8020) üzenetére


qqcqqc
őstag

Nálam Transmission, MineOS és Nexcloud, ezért nem váltottam.
Egy VM-ben nézegetem a scale-t, de még nem barátkoztam meg vele.

(#8023) stigma válasza kutga (#8014) üzenetére


stigma
addikt

Hi, ezt inkább offba teszem, mert nem HTPC-s rész, de szívesen segítek.
Családon belül otthon bátyámnál hasonló a szitú, ami lényegében médiatartalom lejátszás egy kis fogyasztású eszközről, ami neked is van mint HP T620, de az neki Amlogic box.
Felállás az alábbi:
- Digi 1GB-es net (nem cél kihasználni)
- FullHD-s okosTV (később 4k + HDR is menne)
- Lejátszó és szerver egyben: Beelink S905x2 mini PC (4/64GB-os)
- Rendszernek CE (Coreelec) fut emmc-ről, ami belső memória
- Dockerben CD-n belül kattintós felületen vagy SSH-n Portainerben az áltaad említett addonokból feltéve: Pihole/adguard , Qbittorrent

A box USB 3.0-t tud, WD külső HDD + WD Purple 2 TB HDD van felcsatolva CE-be indításkor, Qbittorrent ide tölt maximum 85Mbit/sec-el ami nem rossz szerintem.
Amlogic boxra Dockerben van sok ARM-es image amit tudsz telepíteni.
Ha csak szórakoztatás, Plex, lejátszás a cél, akkor ez működhet, Dolby Vision amit egyedül a lejátszó nem tud, midnen mást igen (4K ,HDR, BT2020, stb)
Rpi-vel az a gond USB hubja/portja lehet szarabb mint az áltlam említett így lassabban töltesz le vele, de asszem 4K + HDR-t Libreelec esetében menni fog szerintem, de erre van topic.
Lényegében Amlogic S905x3-as 4/32 vagy 64-es boxxal + külső HDD-vel jól jársz, ha erre kell csak amit említesz, és nem tárolsz így FONTOS adatot.
HP T620-ból Xpenology szervert csinálhatsz és akkor Fontosabb/ távoli elérésű adatokra még jó lehet.

Az én S905x2-es Box ami otthon üzemel 80-90%-ban ugyanazt tudja mint egy S905x3-as box, csak az enyém már nem kapható, újabb X3-as SoC igen.

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8024) kutga


kutga
nagyúr

Egyelőre úgy döntöttem megtartom mindkettőt. :) A T620-ról futnak a konténerek, a Pi végzi a lejátszást.

Let the Zone take me if I am.

(#8025) 5leteseN


5leteseN
aktív tag

Kísérletező kedvűeknek egy ötlet és segítség is hozzá:
Creating a NAS with just a Hard drive & Home Router

Egy másik népszerű téma "TESCO-gazdaságos"-an megoldva: Create a Home Media server with your router USB port (Easy step by step guide)

[ Szerkesztve ]

(#8026) Cifu válasza 5leteseN (#8025) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ez annyira Tesco gazdaságos, hogy egy filléres levedlett x86-os gépből hatékonyabb és életképesebb megoldást lehet összekalapálni.

Érdekesnek érdekes, de rengetek kompromisszumot kell vállalni vele...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#8027) kisskd válasza Cifu (#8026) üzenetére


kisskd
tag

Ennél már egy fokkal jobb egy openWRT-s routerrel próbálkozni legalább, de tapasztalataim alapján azt is max. nagyon kiegészítő funkcióra (pl. hálózati scanner tárhelyének) alkalmaznám szívesen a jövőben ...

Annyira még mindig nem drága az áram/eszik sokat egy régebbi, nem atomerős x86, hogy megérje ezzel mókolni manapság.

(#8028) 5leteseN válasza Cifu (#8026) üzenetére


5leteseN
aktív tag

"...Érdekesnek érdekes, de rengeteg kompromisszumot kell vállalni vele... "

Így van, ahogy írtam is: "...Kísérletező kedvűeknek..."

Sok helyen van saját, szomszéd, rokonság forrásból ilyen "vas".
Papiron elég gyenge, de azt néztem, hogy sok feladatra van célorientált kiegészítője, nem kell a harmatgyenge CPU-nak ezekkel törődnie, "csak" az elemek összehangolása a feladata a legtöbb esetben. A kicsit is újabb darabok 4K-sak, meglepően jó sepckójú HDMI-vel, amiket viszont vásárláskor meg kell fizetni.

Ha akad otthon, a közelben, elérhető darab, kis (Yt-os) keresgéléssel sok segítség található, + valószínűleg helyi segítség is kérhető.

Érdekességként tettem be, ahogy más is megállapította a téma "kategóriáját"!
Kicsit elszántan idomítva a "vasat" meglepően sokat lehet belőle kihozni.

A legtöbb pedig amit nyerni lehet vele, az a megszerzett tudás!
Igen, valóban: kevés pénzből lehet hasonlót, jobbat gyorsan összerakni, de azzal nem adnak tudást!
Egyéni döntés, hogy kell-e a kis tudás, vagy csak fogyasztunk továbbra is "lelkesen"! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#8029) racskobalazs


racskobalazs
senior tag

Sziasztok,

Bővítéssel kapcsolatos kérdésem lenne.
Jelenleg az alábbi konfig fut nálam:
I5-4590
12GB DDR3
3x6TB + 500GB Cache + Parity
2,5GBE
6xSata-II HBA (nem volt elég port az alaplapon)

Futó applikációk:
Immich, Plex, Torrent, Netdata, Vnstat, Postgres, Redis, Actual, Mealie

A jelenlegi konfiggal néha szokott már teljesítményprobléma lenni, pláne azóta mióta egy Immich is bekerült a hostolt dolgok közé, így bővítésen gondolkodok. Leginkább fotó importnál, vagy 4k playbacknél jön ki, néhány akadás illetve csutkára kitolt proci. (Immich import közben tegnap avg load 12.89 volt. Idle kb 0.5-1.5 között van)

Jelenleg van itthon egy Ryzen 5 2400G procim, hűtővel, 16G DDR4 rammal elfekvőben, így azon gondolkodtam, hogy szerzek hozzá valami mobot és ezt építem meg a másik helyett. Ez így kb ~20-25k befektetés lenne (használt és új mobok kb ugyanolyan árban vannak... durva).

A fejlesztés után amit nyernék: +4 szál, +4GB RAM, ~-20W fogyasztás
Amit elvesztek: Quicksync és kb 20k jómagyarforint

Szerintetek az integrált vega mennyivel lehet rosszabb mint a 4.gen I5-ben a quicksync? Megérné a csere a fentebb említett problémák alapján?
Vagy nézzek valami modernebb inteles procit, viszont az többe is kerül. (kb 2x annyi)

A vinyók és ilyenek mind maradnak, azon nem tervezek változtatni.

Előre is köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#8030) stigma válasza 5leteseN (#8025) üzenetére


stigma
addikt

Hi, nem kötekedni akarok, igaz low-budget megoldás, de...
- D-Link rotert sosem vennék magamnak
- SMB 1.0 protokoll-t ha angedélyezed akkor hatalmas fenyegetésnek teszed ki magad.
- routeren belüli UPNP-vel szintúgy mint ezelött.

Low-Budget projekt esetében mint már írtál egy régebbi x86-os géppel + bármilyen Linux alapú OS vagy NAS rendszerrel + HDD-vel jobban jársz mint routerre kötni a HDD-t.

Kb 5-8 éve még hasonló módon csináltam volna én is de most már biztos hogy nem. :DDD

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#8031) 5leteseN válasza stigma (#8030) üzenetére


5leteseN
aktív tag

Le vagyok maradva 4-5 évvel :DD ...
Nem véletlenül hasonló korú a linkelt Yt-videó is. :DDD
Mint mondtam: inkább a megszerzett tudás az érték szerintem egy ilyen feladat megoldása közben. Az a megspórolt 5-10e Ft se rossz, de morzsa ahhoz képest, hogy közben milyen jó ötletek szoktak jönni.
Bár nem mindegyik ilyen kitérőből lesz garázs-céges "KicsiPuha" szintű eredmény, de van pár ismerősöm, aki ilyeneknek köszönhette a következő 1-2 évtized igen jó fizetését. :C
... részben én is! ;)

Visszatérve a témához: az is felmerült bennem(poénból), hogy egy ilyen antennás routert/média-boxot tudok-e Wi-Fi vevőként használni, és Rj-vel(USB-vel ? ) csatlakozni az asztali géphez. Ezek a kis antenna nélküli USB-s Wi-Fi vevős bigyók, amiket használok a desktophoz, egy útba eső nagyobb fém edénytől, (fém-)ruhaszárítótól, szinte bármitől elvesztik a térerőt.
Van a lomtárban ezekből vagy egy tucat.
Ez a téma valamennyire ide tartozik, :F vagy...
... vagy hova? :))

[ Szerkesztve ]

(#8032) kutga


kutga
nagyúr

Valami ilyesmit csináltam én is pár hónapja, nem olyan gyenge routerrel, kétségkívül kivitelezhető, de ahogy írtad, elég sok kompromisszummal jár, a mini pc amit azóta használok, kompatibilitásban, erőben, paraméterezhetőségben köröket ver rá.

Abban viszont egyetértek az előttem szólóval, hogy tanulni sokat lehet vele, én openwrt és entware alól oldottam meg a feladatot.

Let the Zone take me if I am.

(#8033) Maulgar


Maulgar
tag

Ezt egyébként szolgáltatói routerrel próbálta valaki? :D
Telekom féle technicolor tudja smb-t, vpn-t ahogy néztem.

Ha írok legalább tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz

(#8034) jézusom válasza Maulgar (#8033) üzenetére


jézusom
addikt

20 éves routerek is tudják ezt. Ennek úgy lenne értelme, ha a routerhez adnának felhőt, és akkor távolrol is el lehetne érni.

(#8035) kutga válasza Maulgar (#8033) üzenetére


kutga
nagyúr

Nálunk Kaon márkájú van, dlna-t tudja, de sose próbáltam, már a dhcp is sok neki, inkább saját routert használok.

Let the Zone take me if I am.

(#8036) [w] válasza jézusom (#8034) üzenetére


[w]
őstag

dyndns, vpn és akkor is el lehet érni távolról, lesz saját felhőd

cmdr PETER W. VOLKOV

(#8037) Tybike81


Tybike81
őstag

Sziasztok!
Tp-link Ax55 router file szerver beállítással kapcsolatban tud valaki segíteni, hogyan kell beállítani hogy bárhonnan androidos telóval elérjem az usb-re dugot hdd-t. Köszi

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#8038) MasterMark válasza Tybike81 (#8037) üzenetére


MasterMark
titán

Beállítod úgy hogy otthon elérd, utána pedig a VPN-t is beállítod. Telefonnal pedig VPN-re csatlakozol, és akkor ugyanúgy éred el mintha otthon lennél.

Switch Tax

(#8039) racskobalazs válasza MasterMark (#8038) üzenetére


racskobalazs
senior tag

Mennyire biztonságos ezt így kirakni netre? Mármint, hogy mondjuk van egy openvpn szerver a routeren, ami beenged a belső hálóra és mondjuk ddns segítségével éred el alapból. De mennyire kell félni onnantól, hogy megtalálnak és megpróbálnak megtörni? Mert gondolkodtam én is, hogy kinyitom de még sose mertem :DDD

[ Szerkesztve ]

Az elmélet az, amikor mindenki tudja, de semmi sem működik. A gyakorlat az amikor minden működik, de senki se tudja miért. Az informatika az, amikor semmi nem működik és senki se tudja miért.

(#8040) Tybike81


Tybike81
őstag

Mastermark: Na ezt kellene szájbarágósan leírni nekem :) ha pm-be leírod megkösszönném. Fix ip-m van a szolgáltató felől.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S24 Ultra 512gb, SGW4 Classic 46mm

(#8041) AiRLAC válasza racskobalazs (#8039) üzenetére


AiRLAC
addikt

OpenVPN tanúsítványokkal működik, azt jelenleg nehéz feltörni/átugrani.
Mindenképpen biztonságosabb mint random webadmin felületeket kirakni direktbe.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#8042) MasterMark válasza racskobalazs (#8039) üzenetére


MasterMark
titán

Nincs kirakva netre, pont ez a VPN lényege.

Nyilván a VPN ki van rakva, de egy OpenVPN vagy Wireguard-dal nem nagyon van mitől félni, nagyon biztonságosak.

Switch Tax

(#8043) MasterMark válasza Tybike81 (#8040) üzenetére


MasterMark
titán

(#8044) evilskati válasza evilskati (#7982) üzenetére


evilskati
aktív tag

Régi téma, de most raktam fogyasztásmérőre a vasat. Szóval az idle fogyasztás konnektornál mérve ~44W. Átlagnak is vehetjük, mert nincs olyan folyamat ami nagyon pörgetné.

Ebből önmagában 8-9W a szünetmentes, amire rá van kötve a gép.

Hardver:
i3-10100, Gigabyte B560M-DS3H, 2x8 GB RAM modul, 1 SATA SSD, 3 db 7200 RPM-es HDD, 3 ház venti, stock intel CPU hűtő, 300W be quiet! Bronze PSU
Merevlemezek nincsenek leállítva.

Szoftver:
Proxmox VE 7, 2 db OMV VM, néhány konténer.

Szerintem ez egész tűrhető.

(#8045) g0dl válasza racskobalazs (#8039) üzenetére


g0dl
addikt

Ha kell külső elérés, akkor a vpn marad a megoldás. Esetleg rakhatsz port-knock "védelmet" a vpn szerverre, hogy ne mindenki botoljon bele és kezdje el próbálgatni.

(#8046) ProNoob


ProNoob
tag

Sziasztok!
Új vagyok a témában. Szeretnék otthonra egy NAS-t építeni. Két dologra használnám. Tudjak telefonról torrenteket indítani, valamint az otthoni hálózatról elérjem a letöltött fájlokat telefonról, pc-ről, tv-ről stb. Főként a tv-n játszanék le filmeket.

Vettem egy HP Elitedesk SFF PC-t. i5 7500, 8 GB Ram, 512GB NVME SSD, 2TB Seagate Barracuda HDD.

Arra gondoltam, hogy telepítem a TrueNAS Scale oprendszert és qbittorrent appot rá (ehhez van remote app androidra). SMB hálózati szerverrel, hogy elérjem a fájlokat.

Sajnos ebbe a gépbe nem fér még egy HDD. Nem probléma, ha csak 1 lemez lesz? A TrueNAS oldalán azt írtam, hogy két azonos méretű meghhajtóra van szükség raid-ben, valamint egy külön ssd az oprendszernek.

Annyit hozzátennék, hogy nem lesz rajta olyan adat, amit féltenék vagy ne lenne pótolható.

Esetleg tudtok valami tanácsot adni, amire mindenképpen figyeljek?
Köszönöm a segtséget!

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#8047) ProNoob válasza Tybike81 (#8037) üzenetére


ProNoob
tag

Én próbáltam routerrel megoldani, de nekem nem vált be. Egy gigabites netem van és max 20-30MB/s-el tudott tölteni és lassu volt. A routeremnek 1GB ramja van, de megtelt és akadozott róla a lejátszás is. GT-AX6000 routerem van, de nem bírja. Egy synology d220 sem tudta gyoraabban tölteni. Azért döntöttem úgy, hogy veszek egy mini pc-t inkább.Ez így talán jobb es olcsóbb megoldás.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#8048) Patice válasza ProNoob (#8046) üzenetére


Patice
nagyúr

Vagy kipróbálhatod az OMV-t is.
Egyszerűbb, fapadosabb, nem rinyál 1 lemez miatt.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#8049) ProNoob válasza Patice (#8048) üzenetére


ProNoob
tag

Ez érdekelhet. Mi is ez pontosan? Nekem tényleg nem fontos a biztonság és csak torrentezni meg film lejátszásra akarom használni. A lényeg, hogy el tudjam indítani a torrentet telórol és kihasználja az internet sebességet. Qbittorrent vagy transmission is jó lehet. Valamint a tv-n a hálózati meghajtóról való lejátszás ne akadjon. A legegyszerűbb megoldas nekem elég.

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

(#8050) ProNoob válasza Patice (#8048) üzenetére


ProNoob
tag

Megvan. Open media valult-ra gondolsz. Találtam ITcafen leírást róla. Megnézem. Köszi!

i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.