Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#33351) evitiguF válasza Grózi (#33295) üzenetére


evitiguF
senior tag

Üdv újra!

Először is köszönöm a választ!

A napokban kicsit tesztelgettem a rendelkezésre álló ventikkel, hogy mit nyer(het)ek azzal, ha esetleg többet rakok be a házba, illetve azok elrendezésével. Arra jutottam, hogy hűtésbeli teljesítményt alig nyerek. (nem is vártam, hogy 10°C-kal kevesebb lesz az érték, de amit én mértem, az 1-2°C.
Így változott az elképzelés is, na meg utánaszámoltam a dolgoknak, és 10db SW3 beszerzése, az közel 80ezer magyar forint. :D na ennyit azért nem költenék erre.

Így most a kérdésem az lenne, hogy igaz, hogy már négy éve volt, de talán még emlékszel a teljesítményre, hangra, arra lennék kíváncsi, hogy mi a véleményed a Cooltek CT-Silent 140-ről?
Ezt lényegesen olcsóbban lehetne beszerezni.
Ha pusztán a technikai adatait nézem, akkor az SW3-al kellene egy szinten lennie.
CT Silent: 108 m³/h ; 14,0 dBA
CT Silent PWM: 88,4 - 115,4 m³/h ; 6,8 - 15,2 dBA
SW3 (PWM): 101.09m³/h ; 15.5dBA

Mivel több kellene, mint amennyit alaplapról tudok szabályozni, gondoltam vennék a 3PIN-eshez
illetve a PWM-hez egy ilyen szabályzót, csak még azt nem tudom, hogy melyik legyen. 3pin vs. 4pin.

Illetve az egész függ attól is, hogy mit mondasz a ventire.

Ami számomra fontos lenne, hogy idle halk legyen, amikor meg játszom, a hangfalak úgyis elnyomják a gép hangját.

Segítséged előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#33352) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Kicsit próbáltam utánaolvasni neten ennek a Kama ventinek, egy ilyen tesztet találtam. Itt azért nem túl biztatóan szerepelt.
Meg egy két véleményt találtam róla, ott is vegyesek a hozzászólások. Elvileg nem rossz, 1600-1700 rpm után kezd megjönni a hangja.
Kicsit most elbizonytalanodtam, legalább a BQ-nak is lenne a fordulata olyan 2200 körül. Bár ha azt nézem, ezt használják a Pure Rock Slim bordán is, akkor annyira nem lehet rossz ez se.
Egyébként még a szürke Noctuát is néztem, de az már nekem nem ér annyit.

(#33353) Grózi válasza evitiguF (#33351) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Na igen a gyártói adatok,szép is volna ha igazak lennének...
A Cooltek a belépőszint alján helyezkedik el,míg az SW3 a top-és bizony hatalmas is a különbség.Ne érts félre,egész halk leszabályozva a Cooltek,de légszállításban nagyon elmarad.
Én ezeket a hubokat nem erőltetném annyira,rengeteg gond van velük.
Az az érzésem,hogy venti ügyben átlendültél a ló egyik oldaláról a másikra-nem csak ez a 2 véglet létezik.És felesleges egy házba 8 db venti,inkább kevesebb de jól megválogatva...
Ahhoz hogy tudjunk neked alternatívákat nézni,még tudnom kéne hogy mi hűti a procid és kellene az alaplapod ventialjzatainak lábkiosztása hogy tudjam mit tudsz vezérelni.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33354) evitiguF válasza Grózi (#33353) üzenetére


evitiguF
senior tag

Szia,

adatlapomon megvan minden adat. Igazából hőfokokkal nincs gondom, GTX1080Ti 99%on terhelve 70°Cig melegedett eddig, 8600K-n egy Dark Rock Pro 4 van, ami 60°Cig engedte eddig melegedni a procit, ha jól emlékszem, de otthon megvan a Gpu-Z monitorozása, délután erre még rákukkantok.
Ez a rendszer egy Thermaltake Core X5ös házban pihen, amelyből a dvd tartó elemek ki lettek szedve, így ott egy elég nagy légrés van. Táp alul, szemből nézve jobb oldalt, és alulról szív levegőt, ha szükséges neki. SSD-k is jobb oldalon helyezkednek el.
ITT van pár kép a gépről, bár mással, és más témában beszélgettem, ahhoz készültek, így nem feltétlen az aktuális standot tükrözi. Este teszek fel új képeket, ha szükséges.
Jelen pillanatban a processzerhűtő mögötti házventi működik, ami egy a házzal kapott 12cmes TT venti.
Továbbá felülre lett beépítve 2db Xilence Red Wings 12cm-es bal oldalra a videókártya fölé, szívó, tehát a házból a levegőt kifelé toló módba, továbbá egy ugyanilyen a procihűtő fölé is.
Az alaplapom egy ASRock Taichi, cha_fan1-re van kötve a ház hátsó ventije, cha_fan2-re a procihűtő feletti, és cha_fan3-ra Y elosztón a maradék 2db a videókártya felett.
Elölről nem szív semmit, kipróbáltam, hogy a 3db Red Wings-t odatettem, de nem éreztem hatását. Sem hőfokban, sem érzékeléssel. Mondom ezt azért, mert terhelés alatt ha odateszem a kezemet a ház teteje fölé, érezhetően löki ki magából a meleg levegőt.

De akkor a tapasztalataitokra hagyatkozva várom az ötleteket, hogy mi lenne ennek a rendszernek megfelelő.

Ui.:
Egy Gigabyte 3DAurora ház volt az előző rendszerem, ott szépen tudtam azt működtetni, hogy elölről szívott egy 12-es, hátul pedig fújt kifelé 2db 12-es venti, a tápegység és alaplap között volt egy kisebb hely, az is bentről fújta kifelé a levegőt, na meg az egy másik rendszer volt.... 2500K+1070
Az a gépház viszont lényegesen kisebb volt, mint ez :D

(#33355) abridabri válasza evitiguF (#33354) üzenetére


abridabri
veterán

Ha mar X5 -od van miert nem hasznalsz 20as ventiket ? En igy csinalnam :
elol 20cm +14cm (5,25 helyre) befuj , taton kozepen(cpu /vga folott) 20cm kifuj ,hatul 14cm kifuj . Ezzel a 4ventivel tokeletes kereszthuzatod lenne.

(#33356) evitiguF válasza abridabri (#33355) üzenetére


evitiguF
senior tag

Ezért is jöttem ide kérdezni, érdeklődni, hogy mi lenne a megfelelő! ;)
Gondoltam az előző gépből felhasználom a ventiket, de persze ha van jobb megoldás, akkor nyitott vagyok rá!

A 140-esek meg talán csak onnan jöttek, hogy a Dark Rock Pro 4-en nagyon csendes venti van, igaz az 120as meg 135ös, ezért gondoltam, hogy akkor telerakom 140esekkel. De akkor itt egy javaslat, hogy hogyan kellene (lenne értelme) megoldanom!

(#33357) Grózi válasza evitiguF (#33356) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+1 abridabri javaslatára.Vagy 4 db TY-147A-val is meg lehet oldani.
Viszont a lábkiosztást még mindig nem tudom...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33358) evitiguF válasza Grózi (#33357) üzenetére


evitiguF
senior tag

Lábkioasztás a manual alapján.

Biosban pedig ezt találtam.

(#33359) Grózi válasza evitiguF (#33358) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A manual alapján hybrid aljzat az összes,a bios képekből annyit látok hogy van pwm mode-ha át tudsz váltani dc-re is,akkor biztos az.
Ez esetben akkor jöhet 3 és 4 pin is,már csak azt kell eldöntened hogy 2 db 200-s+2db 140-s vs. 4db 147A(mondjuk hátul csekkolni kell,hogy elfér-e) .
És hub sem kell,van elég aljzatod a 4 ventihez.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33360) dqdb válasza Grózi (#33359) üzenetére


dqdb
nagyúr

A BIOS alapján csak a CHA_FAN3 hibrid, a másik kettő CHA_FAN-nél nem látok erre beállítást, szóval a friss ASRock szokás szerint azok "valamilyenek".

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33361) evitiguF válasza dqdb (#33360) üzenetére


evitiguF
senior tag

+@ Grózi

updateltem a képeket, így van ahogy írod, ott nincs lehetőségem DC-t választani.

Meg raktam fel képeket a jelenlegi helyzetről is. Szerintem elférhet az a 140-es venti, amit ajánlottál, talán van ott neki elég hely. De ha úgy látod, hogy nem, akkor szólj!

TY-147A ez alapján elég halk! Azt viszont talán csak Ti tudjátok megmondani, hogy ezzel, vagy egy 200-assal járnék-e jobban.

Ha 200-as felé tendálok, akkor ott továbbra is Cooler Master MegaFlow Silent és THERMALTAKE PURE 20 a két ajánlott?

Köszönöm! :R

szerk.:

Alaplap teszt, itt azt írják, hogy hibrid.

[ Szerkesztve ]

(#33362) abridabri válasza evitiguF (#33361) üzenetére


abridabri
veterán

Megaflow helyett en mar az uj RGB-s Masterfant ajanlanam, olcsobb is (3500ft) ,ugyanazt tudja mint a Megaflow ,es tud RGB is (szabvanyos 4pines rgb csati ,amilyen a te lapodon is van )
Egyebkent hatra el kellene fernie a TY147A nak, nalam anno a Core X9 ben elfert siman , ranazesre ugyanaz a hatso ventihely nalad az X5 ben is.

[ Szerkesztve ]

(#33363) Grózi válasza dqdb (#33360) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Igazad van,fáradt vagyok és nem tudom mit néztem...Isten áldja a Seggsziklát...

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33364) Grózi válasza evitiguF (#33361) üzenetére


Grózi
Topikgazda

A képeket elnézve hátra befér a TY.Viszont az állítható szán pozíciója miatt felülre már én is inkább 200-st tennék.
Én úgy csinálnám,hogy előre 2db+hátra 1 db 147A egy 3-s elosztókábelen a cha_fan3-n+ felülre a borda és a vga fölé 1 db 200-s valamelyik másik cha_fan-n.
A Masterfan-hoz még nem volt szerencsém,de ha abridabri jónak találja,akkor nem lesz gond vele szerintem.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33365) dqdb válasza evitiguF (#33361) üzenetére


dqdb
nagyúr

Egy hasonló felállású ASRocknál olyasmi volt a helyzet, hogy a CHA_FAN3 hibrid volt, és BIOS-ból kapcsolható volt, a maradék kettőből az egyik CHA_FAN fixen PWM-es volt, a másik pedig hibrid volt és automatikusan váltott a két üzemmód között a rákötött ventilátor típusától függően. Szóval akad ott katyvasz bőven ...

Grózi: Isten áldja a Seggsziklát...
És a korábbi létrehozóját, az ASUS-t is az utóbbi idők hibás kézikönyvei miatt.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33366) evitiguF


evitiguF
senior tag

:R :R :R

Köszönöm mindenkinek!

Akkor így lesz, ahogy tanácsoltátok!
Előre 2db 140-es egymás alá, (gondolom felülről induljak, a dvd helyektől) hátra még egy 140es, és fentre az ajánlott 200-as.

(#33367) ates2


ates2
senior tag

Melyik a legjobb 120-as 3pines hűtő ami jó lehet 1080 Ti hybrid radira ? Most corsair sp120-van rajta.

(#33368) ates2 válasza ates2 (#33367) üzenetére


ates2
senior tag

mondjuk ez ? Enermax LEPA BOL.QUIET Tri-Speed 120mm ? halkabb lenne ha jól nézem plusz több levegőt képes szállítani

(#33369) evitiguF


evitiguF
senior tag

A 200-asra le is adtam a megrendelést, a 140-esnél még gondolkodom.

Mi a különbség a TY-147A és TY-147B között?
Illetve ezekhez képest a TY-149 csak színben tér el?

Köszönöm!

(#33370) Grózi válasza ates2 (#33367) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Legjobbak: eLoop B12-3 és BQ SW3.
Részemről még az Aerocool DS-t is ajánlom.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33371) mgabi válasza evitiguF (#33369) üzenetére


mgabi
senior tag

147B picit halkabb, mert a keret nem teli, hanem rácsos.

(#33372) Grózi válasza evitiguF (#33369) üzenetére


Grózi
Topikgazda

+A TY-147B-hez adnak egy adaptert amivel 1000 rpm a max fordulat,a 149 pedig nem csak színben tér el-teljesen más a motorja.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33373) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Nos nem kísérletezek most, BQ 92mm-es venti lesz. Igazándiból egy Silvretta-ra akartam tenni. De most IS-50 van a cpu-n, de ha átpakolom itx házba a cuccot nem igazán fog elférni. De most ugrott be, hogy nem teljesen takarja be a 120-as ventit a borda, így leveszem a ventit meg a tartót, és akkor kényelmesen elfér rajta a 92-es és így talán még jobb is lesz silvretta-nal. Ha később kell vissza tudom alakítani 120-asra.

(#33374) evitiguF válasza Grózi (#33372) üzenetére


evitiguF
senior tag

+@mgabi Szuper, ismét köszönöm! :R

Akkor remélhetőleg az utolsó kérdésem:
Ezekkel egy szinten van már a be quiet! SW3, vagy az továbbra is jobb minőséget képvisel?
3db 140-es beszerzésénél már annyira nem jelent tényezőt darabonként 1-2ezer forintnyi eltérés, így hogy már megtudtam Tőletek mennyit, és hogy érdemes használni, elhelyezni a gépben, már más a költségvetés is, így belefér az is. :K :U

TY-147B (5795.-Ft) vs. SW3 (6600.-Ft)

(#33375) ates2 válasza Grózi (#33370) üzenetére


ates2
senior tag

THX. :R

(#33376) mgabi válasza evitiguF (#33374) üzenetére


mgabi
senior tag

Elég a 147A is. laboratóriumban mérik ki azt a 0,5-1 decibelt, a gyakorlatban szerintem senki nem tudja megkülönböztetni. Főleg, hogy a B csak azért halkabb, mert a hangnyomás úgymond elszökik oldalra, és az adott távon és pontban egy nagyon picit halkabb csak ezért a B verzió. Nekem volt mindkettő 147A és SW3. 147A szerintem jobb, mint az SW3, és olcsóbb is. SW3 nagy előnye szerintem,hogy tartósabb csapágy, 3 pole motor, és az IC vezérlése is jobb, Ezért valószínű, hogy 3-5 év helyett kibír majd 7-10 évet is.

(#33377) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Kollégámnak kellene TT Core V21-be hátulra egy kifújó venti, lehetőleg 14cm és kék led-es 5k-ig, van valami értelmes ezekkel a paraméterekkel?

(#33378) abdulka1 válasza diegho (#33377) üzenetére


abdulka1
őstag

Derítsd ki, hogy milyen vezérlésre képes a lap, akkor tudnak neked segíteni a mesterek.
Esetleg az összefoglaló elolvasása is a segítségedre lehet.

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#33379) diegho válasza abdulka1 (#33378) üzenetére


diegho
nagyúr

Mindent tud az alaplap, tehát tök8 milyen a venti.

(#33380) inci67


inci67
tag

Helló.
Mostanában 1 hete KB észre vettem, hogy a gépem ha netezek nagyon pörög a proci hűtő indokolatlanul,( csak netezés alatt) nem megy semmi a háttérbe meg ilyenek, ha filmezek nem. 5 DB 120 venti van a házamban gyári hűtő a procin, ARTIC MX4 paszta. Eddig ilyen nem volt, de zavar és idegesít. A héten ki pucoltam a gépet semmi por meg ilyenek. Szerintem tuti valami frissítésnek köszönhető ez, megoldás?

Konfigom.

Gigabyte GA-B250M GAMING 3 - Intel Core i3-7100 - GIGABYTE RX 470 G1 Gaming - Kingston 2x4GB DDR4 2133MHZ - WD Caviar Blue, 1TB 64MB WD10EZEX - Fractal Design Focus G - Samsung DVD-RW -Thermaltake Smart RGB 600W, BenQ GW2270.

(#33381) Grózi válasza evitiguF (#33374) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én biztos,hogy ártól függetlenül is a TY-t választanám.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33382) Grózi válasza diegho (#33379) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Aerocool Dead Silence 140

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33383) p@gabi válasza inci67 (#33380) üzenetére


p@gabi
tag

Lehet véletlen egybeesés is az én esetemmel,de ki tudja.
Nem tudom,hogy te milyen oprendszert használsz,de én még csak a napokban tértem át win 10-re.
Azóta azt csinálja a gépem,hogy szabálytalan időközönként,indokolatlanul,terhelés nélkül felpörög kb 5-10 másodpercre a procihűtőm(nem max fordulatra azért,de elég hangos már a venti),majd visszaáll alap fordulatra.
Nem jövök rá,hogy mitől lehet.
Win 7 alatt ez nem volt.

[ Szerkesztve ]

(#33384) zed1983


zed1983
őstag

Sziasztok!

Kérem szépen a segítséget tőletek az alábbi kérdésben:

Jonsbo UMX1 Plus házam van, amit nagyon szeretek, de a szellőzését szeretném a legjobban beállítani!

A házban lévő komponensek:
- MSI B360i pro gaming [link]
- i3 8100 később i5 de nem K-s
- CPU cooler Cryorig M9i
- EVGA GTX 1070 SC
- Corsair SF450

Ti ezeket az alkatrészeket hogyan hűtenétek? 1db 120mm ventivel, ami a tetején van a háznak ez most kifelé fújja a házból a meleget.
A hátlapon lévő lehetőség 80mm-es venti, de ott most nincs venti, oda a házba befele szívó módban érdemes rakni?

Kép a ház belső elrendezéséről:

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33385) hegegabi80 válasza zed1983 (#33384) üzenetére


hegegabi80
addikt

Nem tudom SSD/HDD mennyi van, de én inkább tuti az aljára tennék befújó ventit. Aztán max hdd mehetne venti mellé az ssd meg valahová ahol van hely.

(#33386) zed1983 válasza hegegabi80 (#33385) üzenetére


zed1983
őstag

HDD nincs benne, csak ssd, az is m.2-es :R

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33387) inci67 válasza p@gabi (#33383) üzenetére


inci67
tag

Win 10 és az is volt. Frissítések után csinálja nekem és csak ha netezek, alapból film meg ilyenek 1500 -1700 RPM ahogy meg nyitom a netet abban a pillanatban hangos és 2350 - 2500RPm pörög

(#33388) hegegabi80 válasza zed1983 (#33386) üzenetére


hegegabi80
addikt

Akkor meg nyert ügyed van, mehetne alulra 2 db 120-as befújónak, fent meg az egy darab kifújó. Így kap friss levegőt a vga alulról. Persze ez csak akkor müxik, ha alul van szellőző, ahol beáramoljon a levegő.

(#33389) zed1983 válasza inci67 (#33387) üzenetére


zed1983
őstag

Alul ilyen:

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33390) inci67


inci67
tag

Ez, zed1983-nak megy.

(#33391) zed1983 válasza inci67 (#33390) üzenetére


zed1983
őstag

Szia!
Bocsi, ez Hege kollégának szántam😀

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33392) ates2 válasza Grózi (#33370) üzenetére


ates2
senior tag

Es ez esetleg ? eLoop B12-4 ? Tobb levegot kepes mozgatni mint a 3,mondjuk ez hangosabb is lehet :U

[ Szerkesztve ]

(#33393) mgabi válasza ates2 (#33392) üzenetére


mgabi
senior tag

B12-4 kerülendő, nehéz 1200rpm alá szabályozni. 1500 felett érzi jól magát, ahol már hangos. Helyette B12-P PWM

(#33394) ates2 válasza mgabi (#33393) üzenetére


ates2
senior tag

Thx. De 3 pin kell radira. Corsair sp120 at gondoltam lecserelni jobbra.

[ Szerkesztve ]

(#33395) mgabi válasza ates2 (#33394) üzenetére


mgabi
senior tag

B12-3 bőven elég. 2500rpm-s, nem PWM-s ventik extrém teljesítményre vannak kihegyezve, és nehéz őket csendesre szabályozni átlagos használathoz.

(#33396) ates2 válasza mgabi (#33395) üzenetére


ates2
senior tag

Thx.

(#33397) Pörp


Pörp
senior tag

Üdv! Van olyan progi, aminek segítségével ház ventilátorokat tudok gpu hőmérséklet alapján szabályozni? A speedfan nem működik mefgelelően az alaplapommal.

(#33398) Grózi válasza ates2 (#33396) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Amit a B12-3 nem hűt le,azt más se.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33399) Grózi válasza zed1983 (#33389) üzenetére


Grózi
Topikgazda

Én vagy az elejét vagy az alját megvágnám,hogy 2 db venti beférjen-és akkor már biztos hogy 140-s helyeket alakítanák ki.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#33400) ates2 válasza Grózi (#33398) üzenetére


ates2
senior tag

:DDD oki. Thx

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.