Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17751) WiZARD válasza Morris (#17750) üzenetére


WiZARD
addikt

köszi, pont ilyesmit szerkesztettem bele :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17752) vacs válasza WiZARD (#17749) üzenetére


vacs
Topikgazda

A két Hikvision-ben van: Vonalátlépés észlelése, behatolás érzékelés, tárgy eltávolítás észlelése, felügyelet nélküli poggyász érzékelés, Arcfelismerés (< ez a DS-2CD2145FWD-I(S)-be nincs)!
Az Annke ugyan Hikvision oem, de a leírás nem említ ilyen okos funkciókat, majd a többiek megírják, hogy tud-e.
Ha ezek kellenek, akkor Hik, ha nem fontos, akkor jó az Annke.
Illetve attól is függ, hogy most van-e bármilyen rendszered pl.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17753) Morris válasza vacs (#17752) üzenetére


Morris
veterán

Igen, nem mind van az ANNKE-nál.
A vonalátlépés, arcfelismerés és a behatolásérzékelés van csak.

(#17754) nihill válasza WiZARD (#17749) üzenetére


nihill
őstag

Nekem van mindkettő.
Az NC400 papíron jól hangzik, de a C800 nagyon elkeni a száját, az már tényleg komoly cucc.
Én az NC400-at "rejtett kamerának" használom, olyan helyen ahol van közútról beszűrődő fény és a sajátja le van tiltva hogy teljesen passzívan figyeljen, matt feketére átfestve...
De egyébként minden fontosabb helyre C800 néz nálam.

(#17755) WiZARD válasza nihill (#17754) üzenetére


WiZARD
addikt

Köszi

Egyik nap kimegyek az építkezéshez, megnézem, hogy este mennyi fény van a közvilágításból.
Hikvision-t továbbra se vetettem el, 12.5 vs 20 FPS miatt se. Bár nem tudom gyakorlati használatban ennek mennyi jelentősége van.
(kávézómba Hikvision-t tettem, meg apámnak is azt raktam össze. Itt még nincs semmi, új rendszer, amihez 4 helyre ki van húzva UTP)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17756) vacs válasza WiZARD (#17755) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az Annke C800 5MP-en 20 fps-t tud, 4MP-en pedig 25-öt (topik összefoglalóban le van írva nihill-nek köszönhetően) !
Tekintve hogy a két Hikvision amit írtál korábban 4MP-es volt, így már nincs sok hátránya az Annke-nak.
:))

(^)(>.<)(^)

(#17757) nihill válasza WiZARD (#17755) üzenetére


nihill
őstag

Az NC400 igazi hátránya az, hogy kicsit mosottas a képe bele zoomolva. És ha azonosítható kép kell majd valakiről, akkor nagyon nem mindegy milyen lesz a nagyítás. Ellenben a C800 képe olyan éles hogy kivágja a monitort :) és nem csak 4k-ban hanem 5mp-en is.
De nem akarom nagyon leszólni az NC-t, jó kamera az is, csak helyén kell kezelni a képességeit.

(#17758) motrola válasza WiZARD (#17755) üzenetére


motrola
aktív tag

Éjjel az utcai lámpa nem ad annyi fényt, hogy felismerhető legyen valaki a kamerán. Legalább is ilyen mezei polgári kamerákon. Ha az alak háta mögött van a fény nem látszik az arc mert árnyékban van.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17759) nihill válasza nihill (#17757) üzenetére


nihill
őstag

Ha már ennyire éjjel színes téma, gondoltam egyet és átraktam fix nappali módra a parkolóra néző C800-amat.
Az eredmény egész jó lett, persze csak a világos helyeken, utána raktam is vissza egyből automatára, mert az árnyékos részekkel nem tud mit kezdeni infra nélkül.
Illetve amit #17758 motrola is említ, hogy mindenképp szembe kell világítani azt akit azonosítani akarunk (akár infrával akár rendes fénnyel). Ez az NC400-ra is igaz.
Tehát a képek, C800 éjjel -nappali módban:
(grrr hogy ez a nyamvadt fórum nem támogatja az anim gifet :U pedig milyen jó megcsináltam...) (na hátha így)
[link]
[link]
itt vannak a képek is ha esetleg a link eltűnne:


Ellenpélda:
nappali mód nem bevilágított helyen / ugyanaz infrával

és ez kb. 8 méterre a kamerától. Combos infrája van az tény :)

[ Szerkesztve ]

(#17760) Morris válasza nihill (#17759) üzenetére


Morris
veterán

C800 nappali mód 1/12-es rekesz

[ Szerkesztve ]

(#17761) nihill válasza Morris (#17760) üzenetére


nihill
őstag

ez azért egész komoly minőség, az enyém vajon miért nem ennyire éles?
...majd próbálom állítgatni...

(#17762) WiZARD válasza vacs (#17756) üzenetére


WiZARD
addikt

thx, máshol nézett specifikáció vezetett félre

Hol van már az a 2 Hikvision, azóta már néztem mindent is :D

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17763) sambenez válasza Morris (#17760) üzenetére


sambenez
addikt

Könnyű ott ahol ilyen közvilágítás van. :D

(#17764) Morris válasza sambenez (#17763) üzenetére


Morris
veterán

:DDD
Amúgy jó a kép, de a rendszám sajnos nem felismerhető sötétben.
Valamelyik nap pont előttünk dobta ki a kocsiból a sörös dobozt a parasztja. Ha tudnám azonosítani, hogy környékbeli, kapna egysmást.
Most még kísérletezek, hogy hogy lenne jobb.

(#17765) sambenez válasza Morris (#17764) üzenetére


sambenez
addikt

Nincs éjszakai képed full sötétben?

(#17766) Morris válasza sambenez (#17765) üzenetére


Morris
veterán

Ez full korom sötét.
Két tuja van kimaszkolva mert amikor fújja a szél, állandóan beriaszt mozgásra. Túl sok a fölösleges értesítés.

(#17767) markussandor válasza sambenez (#17765) üzenetére


markussandor
senior tag

Nálam éjszakai módban nem látszik a rendszám :-(
A fényvisszaverő réteg teszi a dolgát...

(#17768) Kenderice


Kenderice
senior tag

Amiko wifi kit 4900-et vettem.
A felvett anyagot hogyan lehet lementeni róla?
Egyik menüpontban sem találtam ilyen opciót.
Köszönöm.

(#17769) motrola válasza nihill (#17759) üzenetére


motrola
aktív tag


A sötét arc amit írtam. Ha kevés a fény nem látszik jól az ember.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17770) jézusom válasza motrola (#17769) üzenetére


jézusom
addikt

szerintem próbálj ki egy infra vetőt, és lehet hogy FF-ben jobb lenne.

(#17771) markussandor válasza motrola (#17769) üzenetére


markussandor
senior tag

Háttal van a fénynek, jó, hogy sötét :-)
Amúgy eléggé necces a közterület megfigyelése, én balra forgatnám a kamerát, legfeljebb a járdáig lásson ki, nehogy egy jó szomszéd feljelentsen.

"...magánszemély térfigyelő kamerát csak úgy helyezhet el a saját ingatlanán, hogy azzal kizárólag a saját tulajdonban álló ingatlan területét lehessen megfigyelni, így annak látószöge nem irányulhat sem más személy kizárólagos tulajdonában álló ingatlanára, sem pedig közterületre. A hatályos szabályozás szerint ugyanis közterületi térfigyelő rendszert csak a rendőrség és a közterület-felügyelet üzemeltethet."
[link]

(#17772) motrola válasza markussandor (#17771) üzenetére


motrola
aktív tag

Az ismert Állásfoglalás ami igazából tele van ellentmondással. (2015)
A kamerás kaputelefon izgalmas hova is nézzen?
A szomszédok már megszokták.
A környéken épült újabb és néhány régi ingatlanon felszerelt kamerák másra sem tudnak nézni csak a közterületre, és azért vannak felszerelve mert az ott lakók a saját tulajdonuk védelmében szerelték fel.
( összefestik a falakat, lerugdossák a csatornát, ellopják az utcanév táblát, stb.)
Igen előfordulhat, hogy ideköltözik esetleg olyan személy a szomszédba akinek nem tetszik a kamera, majd akkor keresek rá megoldást.
Talán kicsit balra fordítom.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17773) sambenez válasza motrola (#17772) üzenetére


sambenez
addikt

Kamerás kaputelefon nem készít felvételt. De semmiképpen nem látja folyamatosan az utcát.

(#17774) markussandor válasza motrola (#17772) üzenetére


markussandor
senior tag

Én veled vagyok, nem ellened. Én úgy állítottam be a saját kameráimat, hogy ami véletlenül átlát a szomszéd házára, annál kimaszkoltam az ablakokat, ami meg kilát az útra, azt hagytam. Csak nálam kb 15-20 m-re van az úttól a kamera, sok mindent nem nagyon lehet rajta felismerni, lassan benövik a tuják a maradék rést is.
Minta:

(#17775) user26


user26
aktív tag

Sziasztok!
Remélem, hogy nem tévedtem nagyon el. Szeretnék segítséget, tanácsot kérni, otthoni kültéri udvar, lakás figyelésére IP kamera vásárlásához.
Olyan érdekelne, ami:
- 1 db kültéri kamera
- Éjellátó
- 120 - 140° -os látómező
- IP65 víz-és porállóság
- MicroSD támogatás
- WIFI 802.11b/g/n 2.4 GHz
- Akumulátoros nagyobb üzemidővel, 3-4-5 nap vagy táp
- Android alkalmazás
- HD felontás 720p, 1080p
- 20-25 méter távolságon belül bármiféle mozgás van rögzítse
- vagy opció legyen, hogy csak mozgásra rögzit vagy folyamatos rögzités
Utóbbi két pont egyike fontos lenne nagyon, mert a jelenlegi kamera és az "új" ami levátja olyan helyen lenne, ami látna mindent abból amit szeretnék vele, de távolság miatt a rögzítés nem kapcsol be ha mozgás van.
Konkrét példa jelenleg hogy ha az udvarra autóval behajtunk, a kamera csak akkor kapcsol be, és rögzit ha a kamera és az autó közt gyenge 10 méter van. Az udvar hossza 25 méter, számomra célszerűbb lenne, ha behajtásnál már rögit, nem akkor amikor a "kamera alá ér"
Másik példa , ha gyalogosan érkeznek, a lakás mellett mennek el, a kijelölt járdán, belül az udvaron, a kamera nem veszi fel a mozgást, mert kívűl esik a kamera rögizitési pontján.
Ami most van: Xiaomi YI kültéri WIRE-FREE biztonsági kamera
Kipróbálni, kitapasztalni, hogy mire lenne szükségem tökéletes, de az igényeket nem elégiti ki.
Köszi.

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#17776) sambenez válasza user26 (#17775) üzenetére


sambenez
addikt

Ilyen kamera amit leírtál bizton állítom nincs.

(#17777) user26 válasza sambenez (#17776) üzenetére


user26
aktív tag

Rendben, köszönöm.
Alternatívába esetleg valami javaslat ?

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#17778) vacs válasza user26 (#17775) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Első körben a topik tetején lévő összefoglalót olvasd át!
Ha figyelmesen olvasol, akkor tudni fogod, hogy 100°-nál nagyobb látószögű kamerát nem igazán fogsz találni (kivétel a hal szem optikás, de azt most hagyjuk).
Az akksis kínálat elég korlátozott, szóval döntsd el, hogy milyen legyen!
Később lesz-e bővítve?
Illetve mekkora összeget szánsz rá (a minél kevesebbet, az nem elég konkrét válasz)?!

(^)(>.<)(^)

(#17779) user26 válasza vacs (#17778) üzenetére


user26
aktív tag

Köszi rendben!

Xiaomi fan I 12T Pro I

(#17780) motrola válasza sambenez (#17773) üzenetére


motrola
aktív tag

Az tipustól függ van ami fotót készít, de olyan is létezik ami képet és hangot is rögzít, egy bizonyos ideig. Manapság még a wc kagyló is kémkedhet, ha van benne elektronika.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17781) motrola válasza markussandor (#17774) üzenetére


motrola
aktív tag

Nem sértésnek szántam, meg ez úgy van mindenki másként vélekedik.
A régi szabályok idején még nem ismertük a bevándorlókat, legalább is nem milliós tömegben. Változtak már némiképp a szabályok és a rendőrök jobb híján ha rablás van elkérik a felvételeket, mert nekik nincs.
Amikor ez az állásfoglalás született az volt a vélemény, hogy nem lehet felszerelni tömegközlekedési eszközre kamerát.
Manapság látjuk néha jó, ha meglesz aki a buszon alvókat kizsebeli köszönhetően a felszerelt kamerának.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17783) sambenez válasza #46372352 (#17782) üzenetére


sambenez
addikt

Sajnos ezt nem lehet megállapítani. A látószöget meg pláne nem. A legegyszerűbb ha megkéred mutassa meg a felvételt mit lát a kamera.

(#17785) WiZARD válasza #46372352 (#17784) üzenetére


WiZARD
addikt

kamera függő

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#17787) sambenez válasza #46372352 (#17786) üzenetére


sambenez
addikt

Van olyan kamera ami varifokális és van ami fix. A varifokálisból is van ami motoros zoomos és van amit kézzel lehet állítgatni. Ez ránézésre nem mindig állapítható meg.

(#17788) vacs válasza #46372352 (#17782) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Ha a legkisebb, 2,8 mm-es optika van benne, akkor kb 105°-ban lát a kamera, ha ennél nagyobb, akkor kevesebb a látószög: [link]
Szerintem teljesen jól van felszerelve és szerintem nem lát be hozzátok, vagy ha igen, akkor nagyon minimálisan!
De a legegyszerűbb, ha megkéred mutassa meg a felvételt, hogy mit lát a kamera.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17789) jézusom válasza #46372352 (#17782) üzenetére


jézusom
addikt

Mondhatja azt, hogy ki van maszkolva telked. Én mondjuk örülnék, ha a kerÍtésemet látná, a kertbe azért ne kukucskáljon.

(#17792) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

Olyan kamerát keresek lakáson belülre ami sötétben is lát és a felvételt NEM helyben tárolja (amit jól el is lehet lopni, tönkretenni a kamerával együtt) hanem azonnal és folyamatosan tolja fel interneten egy rögzítőre, felhőbe stb, mozgásra riaszt és a távolból akármikor bele lehet nézni élőben is.

:R

(#17793) jézusom válasza abw6291 (#17792) üzenetére


jézusom
addikt

Szia!
RögzÍtő kell oda ahova szeretnéd, naggyábol mindegy miylen a kamera, csak annyi, hogy azért van amelyik csak a saját szoftverével megy.

(#17794) vacs válasza abw6291 (#17792) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Ha nem szeretnél rögzítőt, akkor az Imou by Dahua kamerák tudják a felhő mentést: [link]

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17795) abw6291 válasza vacs (#17794) üzenetére


abw6291
csendes tag

Csak ők? Minden típusuk vagy melyik az ajánlott?
Mennyibe kerül a felhő?

(#17796) Pille99 válasza abw6291 (#17792) üzenetére


Pille99
tag

Ez ment Nas-ra
Mi 360° Home Security Camera 2K [link]

(#17797) pusi1981


pusi1981
aktív tag

Sziasztok!
Van egy szabadban üzemelő Reolink RLC 410 5MP kamerám.
Pár napja így adja vissza a zöld színeket.
Újraindítás megvolt már párszor de nem segitett.
Maga a kamera kb. két és fél éves, tehát a garibnem jöhet szóba.
Szerintetek kuka?

(#17798) markussandor válasza pusi1981 (#17797) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, mintha a szűrője félig beakadt volna, az éjszakai képe rendben van? Próbáltad már nappal direkt átkapcsolni éjszakaiba, majd vissza? Átkapcsoláskor kattog a kamera?

(#17799) pusi1981 válasza markussandor (#17798) üzenetére


pusi1981
aktív tag

Sikerült, köszi!!! :R

(#17800) xray_


xray_
tag

Sziasztok!

Építési telek megfigyelésére szeretnék telepíteni kamerát.
A telken 230V~ tápellátás megoldott az egyik sarokban lenne egy oszlopon a kamera.
Telekommunikációs hálózatok még nem épületek ki így valamilyen 3G / 4G kapcsolatra
gondoltam (Pl.: Digi lefedettség van).

Ami fontos lenne:
- nyilván kültéri
- mozgásérzékelés, riasztás telefonra
- éjszakai mód
- riasztás esetén távoli rögzítési lehetőség valami szabvány protokollon VAGY local SD kártyára, de lehessen letölteni VAGY felhőbe.
- Ha szükséges, akkor esetleg csinálnék egy VPN-t 4G-n a telek és a rögzítési hely között.
- timelapse-hoz mondjuk 10 másodperces távoli feltöltés
- csatlakozás lehet 4G közvetlen a kamerából, de akár egy mifi hotspottal/routerrel wireless-en, hogy ne legyen szükséges annyit kábelezni.
- felbontás minél jobb.
A kamera a koncepciót is befolyásolhatja, de talán egy külön 4G hotspot/router és egy valamilyen wireless kamera lehet célszerűbb és költséghatékonyabb lenne.
Semmilyen esetleges linux alapú barkácsolásnak nem vagyok ellene még akár egy raspberry pi is van elfekvőben. :)

A windows olyan, ahogyan Bill Gates szeretnél látni a számítástechnikát, a Linux meg olyan mint amilyennek te!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.