Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17801) spidersoft


spidersoft
senior tag

Üdv!

Ha a valaki ismeri a fenti rögzítőket (újabb fajta, Ossiás), akkor lenne egy kérdésem:

Miért nincs a mobiltelefonon kamerakép?

- A rögzítő megtalálja az onvif kamerát. A rögzítő HDMI-vel a tévére van csatlakoztatva, a tévében látni a kameraképet. Tud rögzíteni a kameráról és képes azt visszajátszani is, szóval nem kamuzik.
- A telefonra letöltött alkalmazás (CAM 2) látja a rögzítőt, tudja managelni, stb.
- A telefonon, ahol a kamera képét várom, csak egy önmagát kergető karika van, ami idővel átáll "Nincs adat" feliratra.
- Ha kikapcsolom az onvif kamerát, akkor a telefonon az app egyből tudja, hogy azon a csatornán nem lesz adás, és nem jelenik meg a "mingyá, várjá" karika.
- Ha visszakapcsolom a kamerát, akkor a telefonon újból megjelenik a karika (tehát tudja, hogy kéne legyen ott valami kamerakép), és végül megint nincs adat.
- A probléma fennáll akkor is, ha a kütyü hátán lévő QR kóddal veszem fel az appba, mint szerver (cloud service), meg akkor is, ha LAN-on keresztül közvetlenül csatlakozok hozzá.

A rögzítő firmware-ét frissítettem, nem lett jobb. A routerben beállítottam a portforwardingokat, attól sem lett jobb. Gyári visszaállítást kértem a rögzítőn, továbbra se. Explorer alatt is elérem a kamerát, de ott sincs kamerakép. Kollégám próbálta az ő másmilyen telefonján, nála sincs a CAM 2-ben kamerakép...

HW:rögzítő: Provision SH-8100A-2L(MM)
telefon: Huawei P20 pro (amennyire hajlandó volt frissíteni, legújabb verziójú emuival)

Mit szúrok el?... Köszönöm a segítséget! :R

(#17802) vacs válasza xray_ (#17800) üzenetére


vacs
Topikgazda

építési telket én emberi alak felismeréses kamerával figyelnék, hiszen ha csak sima mozgás érzékelést tud a kamera, akkor rengeteg lesz a téves riasztás!
Olcsóbban pl a Reolink-nek is vannak Person/Vehicle Detection kamerái, drágábban Techson, Dahua, Hikvision. :K

(^)(>.<)(^)

(#17803) KuZo válasza markussandor (#15138) üzenetére


KuZo
tag

Szia!
Én is vettem egy Q12 kamerát, de az ONVIF nem akar működni. Egy QNAP NAS-ra raknám, ami megtalálja az IP-t és automatikusan a 8899 portot is, de képet sehogy sem tudok csiholni. Az applikációban gyönyörűen kezelhető, minden működik. Kipróbáltam PC-n CMS 2.0 alól és ott is megakad a "videó inicializálása" közben. ONVIF device manager megtalálja szépen az rstp-n és kezelhető is. Van esetleg ötlet, hogy mit ronthatok el? Köszi!

(#17804) markussandor válasza KuZo (#17803) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, jelszót állítottál be a kamerán? Ha igen, azt beállítottad a rögzítőn?

(#17805) KuZo válasza markussandor (#17804) üzenetére


KuZo
tag

Igen és kéri is az applikáció. Most a NAS-ra beállítottam "Generic RTSP" kameraként:

De ONVIF-ként a felismerésen túl nem jutok sehova. :(

(#17806) markussandor válasza KuZo (#17805) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem ismerem ezt a NAS-t, de biztosan jó a HTTP URL?
Laptopról így tudok hozzá csatlakozni: rtsp://username:password@192.168.x.y:554/Streaming/Channels/1

(#17807) KuZo válasza markussandor (#17806) üzenetére


KuZo
tag

Biztosan, mert így van kép, csak nagyon sokszor leakad sajnos és a PTZ sem működik.

(#17808) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Sziasztok!
Szeretnék kamerát kitenni a gangra (unifi g3). Az a rész, amit a kamera látni fog, az csak a miénk, ajtóval lezárt rész. Ez így jogilag rendben lesz?

Illetve ha átlát az ajtón egy kicsit az már probléma (a szomszéd ablaka elé, ő nem járkál arra)?

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#17809) hfrici


hfrici
aktív tag

Sziasztok!
Tegnapra Hiseeu P2P 8CH 16CH 5MP 4MP DVR IP CCTV Board 1CH RCA Audio Out ONVIF Surveillance NVR-em eljut odáig, hogy a kezdő Hiseeu logót beadja, aztán a menü már nem jön be, csak fekete képernyő. Próbáltam újra indítani, de semmi. A winyó pörög benne, piros led világít. Valakinek ötlete, hogy mi lelte szegényt?

(#17810) jézusom válasza hfrici (#17809) üzenetére


jézusom
addikt

szia!
Nálam is behalt egy nvr board, azt hiszem az nem hiseeu de mindegy is. A logo jön és csak újraindul. Szerintem egy firmware frissités megoldaná, de nem találtam módját. Egyébként az uart kiosztások megvannak a lapon, de akár usb-n is fel lehetne frissÍteni, de firmwarem sincs.

(#17811) jézusom válasza ArthurShelby (#17808) üzenetére


jézusom
addikt

Ha rinyál a szomszéd, akkor megmondod, hogy ki van maszkolva, vagy tényleg kimaszkolod. A kamera a te területen van, akkor nem szólhat.

(#17812) markussandor válasza jézusom (#17811) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem az a lényeg, hogy hol van a kamera, hanem az, hogy nem nézhet rá a szomszéd telkére. Szóval inkább takarja ki, mielőtt felnyomja a jegyzőnél.

(#17813) vacs válasza hfrici (#17809) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Írj a kínainak, hogy ilyenkor mi van!?

Jézusom: ha tudod az nvr board típusát, akkor én tudok neked frissítő fájl linket adni (pl NBD8008R az enyém)!
Magára a board-ra is rá van írva.

(^)(>.<)(^)

(#17814) hfrici válasza vacs (#17813) üzenetére


hfrici
aktív tag

Írtam neki, válasz még nincs. Banggodról rendeltem, már nincs ilyen készleten.

(#17815) ArthurShelby válasza markussandor (#17812) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jóban vagyok a szomszéddal, esetleg örül is neki, hogy az ablaka jobban védve van, akkor jó vagyok? Csak ő tudna felnyomni?
Pl van aki iratott egy beleegyező papírt a szomszéddal?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#17816) jézusom válasza vacs (#17813) üzenetére


jézusom
addikt

Írtam nekik, le se tojnak. Megnézem a tipust!

(#17817) sambenez válasza vacs (#17813) üzenetére


sambenez
addikt

Nem akarod ezt a linket az összefoglalóban megosztani?

(#17818) markussandor válasza ArthurShelby (#17815) üzenetére


markussandor
senior tag

Fogalmam sincs, nem vagyok jogász.

(#17819) spidersoft válasza spidersoft (#17801) üzenetére


spidersoft
senior tag

Update: ráakasztottam egy analóg kamerát, amivel szóba is áll, annak szépen streameli a képét, csak a digitálisét nem hajlandó.

Így se rémlik senkinek valami orvosság?

Illetőleg nem találom azt se, hogy hol lehetne beállítani, hogy az onvif kamera képére is érvényesek legyenek a mozgásérzékelések. Az analóg kamerát megmozdítottam, és azonnal jött a riasztás, hogy mozgás van, a digitális előtt mászkálhatok, le se bagózza.

Ha rámegyek a Mozgás beállítás részre (ahol lehet rajzolni, hogy mely területekre legyen érvényes a mozgásérzékelés), akkor ott 0x20000032 hibakódot ír, és szürke az IPCamera, szóval nem tudok rá beállítani semmit...

Köszönöm az ötleteket! :R

(#17820) jézusom válasza spidersoft (#17819) üzenetére


jézusom
addikt

Ezt szerintem távolról lehetetlen megjavitani. Lépésenként lehet kisakkozni a hibát.

(#17821) bigrock válasza spidersoft (#17801) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Milyen kamera ?

(#17822) spidersoft válasza bigrock (#17821) üzenetére


spidersoft
senior tag

A digitális egy randomkínai, az analóg meg egy randomszürke (millió gyártó címkézte ezt, doboza már nincs meg), kinézetre ilyen, csak a tetején színre fújt thumbscrew van, illetve nincs ráírva semmi :D tizenakárhány éves.

Szóval akkor összesítve:
- rögzítő tévével összekötve: van kép az analóg és az onvif kamerán is, tud rögzíteni mindkettőről
- telefonos appon, illetve explorerben: csak az analóg képe jön át, az onvifé nem (se lanon, se wanon)
- a rögzítő az analógra képes mozgásérzékelésre riasztani, a digitálisra nem, illetve ha belemegyek a szerkesztőjébe, hibát dob

@jézusom: sajnos buta vagyok hozzá mint a főd... mivel kezdjem? A menüben nem találtam semmit, ami tiltaná az onvif kamera képének továbbítását.

Amit próbáltam:
- router port forwardok (valószínűleg sikerült, mert IE alatt elérem a rögzítőt és az analóg kamera képét látom)
- router nélkül, PPPoE: ugyanaz történik
- telefonra feltettem a kamera appját, az tudja nézni a kamera képét

Köszönöm!

(#17823) vacs válasza sambenez (#17817) üzenetére


vacs
Topikgazda

Korábban már gondolkoztam rajta, de a kínai nvr board-hoz azért nem adok frissítő fájl linket, nehogy valaki emiatt téglázza a sajátját.
Egyébként google mindenkinek a barátja, én is onnét szedtem a firmwaret!
:))

(^)(>.<)(^)

(#17824) sambenez válasza vacs (#17823) üzenetére


sambenez
addikt

Értem.
Ha privátban adod akkor nem tudja téglázni? ;]
Nekem egyébként mindegy én megoldom az ilyen problémákat.

(#17825) vacs válasza sambenez (#17824) üzenetére


vacs
Topikgazda

Privátban se adok linket! :K :P

(^)(>.<)(^)

(#17826) Csabex válasza vacs (#17825) üzenetére


Csabex
őstag

Gondolom ennek az utolsó mondatára utal sambenez :)

Egyébként tényleg minden meglelhető, csak jól kell keresni. Rákerestem a hsz-ben lévő típusra és meg is találtam azonnal két verziót is.

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17827) jézusom válasza Csabex (#17826) üzenetére


jézusom
addikt

Hja, de nekem már nagyobb tégla nem lehet a vas :D

(#17828) vacs válasza Csabex (#17826) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ahogy jézusom is írta, az övé már most se működik ... :D

(^)(>.<)(^)

(#17829) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Sziasztok!
Gyors beszerzéssel szükségem lenne olyan wifi-s kamerára, aminek normális éjszakai képe van(persze a nappali is normális), ezalatt azt értem, hogyha megy az IR, akkor nem egy merő beégett képet látunk.
Áram van kint, de sajnos UTP kábel már nem megoldható.
Kb 8 métert elég, ha ellát.
Hátsó kiskaput akarom figyelni, a szántó felől elég érdekes alakok jöttek múltkor. Router kb 20 méterre van tőle. 1 fal választja el.

:R

(#17830) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#17829) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja azt kifelejtettem, hogy jó lenne a mozgásérzékelés, illetve, hogy mobilról vagy notebookról lássam a képet realtime. :R

Kb így lenne. A zöld rész az bokros fás stb. Ott van egy házfal, ott van 230V. Tehát falra tudom szerelni, és balra kéne néznie ilyen szögben.

[ Szerkesztve ]

(#17832) markussandor válasza Atomgeszi (#17829) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, ezt a specifikációt kb az összes kültéri wifis kamera megugorja. Ha nem megoldható az UTP kábel (mint írtad), akkor legalább egy wifi AP-t tegyél az eresz alá, mert nem biztos, hogy állandóan stabil wifid lesz a benti routertól falon keresztül. Nekem kisebb távolságnál is rengeteg a stabilitási probléma. Ezt onnan tudom, hogy a kameráimat (is) monitorozom.
Konkrét modellt nem tudok ajánlani, mert nem ismerek mindent, viszont én csőkamerát javasolnék. Sőt, írtad, hogy áram megoldott, akkor egy powerline adapterrel is el tudnád vinni a jelet a kamerához, és akkor nem kellene wifis. Tudom, ez drágább, de egy kültéri AP se ingyen van. A mozgásérzékelést kb mind tudja, de hamar ki fogod kapcsolni szerintem. Ha viszont tud embert érzékelni, az sokkal kevesebb fals riasztást fog generálni. Laptopról pedig tudod nézni VLC-vel is, ha a kamera tud OnvIF-et.

(#17833) Atomgeszi válasza markussandor (#17832) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Szia!

Köszönöm.
Sajnos az UTP nem annyira egyszerűen megoldható.. az áram is csak amiatt, mert a fal másik oldalán van egy konnektor. Onnan megtáplálom kifelé.
Az UTP kábelhez viszont az egész udvart fel kéne ásni, mert annyira kívül esik a netesítéstől ez a rész. :(

Olyat esetleg tudnak a kamerák, hogy az UTP kábel közvetlen bemegy a notebookba, és onnan élőben látom a képet?

(#17834) Atomgeszi válasza Atomgeszi (#17833) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Közben még a Xiaomi IMILAB EC3 -at néztem. Igaz, hogy PC-n nem lehet nézni, viszont Xiaomi Smart home-m amúgy is van, és elég, ha csak a mozgásra rögzít, emberi felismerés van, WI-fit is erősnek írják, éjjellátó is elég jó így tesztek alapján.
Ha nem lenne jó a wifi része akkor nagyon max átvezetem az UTP-t.

Szerintetek?

(#17835) markussandor válasza Atomgeszi (#17833) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem figyeltél rám, nem kell ásni, a villany vezetéken át lehet vinni az ethernet hálózatot a powerline adapterekkel. A wifi felejtős egy biztonsági eszköznél.

"Olyat esetleg tudnak a kamerák, hogy az UTP kábel közvetlen bemegy a notebookba, és onnan élőben látom a képet?"
Ezt nem a kamera "tudja", hanem a technológia, ezért is jobb az IP kamera rendszer, mert bárhonnan hozzáférsz a kamerád képéhez.

(#17836) Atomgeszi válasza markussandor (#17835) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Ja, akkor félreértettem, hogy hogy működnek. :D Utána nézek ennek is.

(#17837) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Melyik UTP Kábel fogó jó? Mármint, hogy rátegyem a csatlakozót. Ez a handy 10k. És van tesztelő a végében. Ezzel el lehet boldogulni? Több, mint 10 csatlakozót kéne vele csinálnom.

(#17838) spidersoft válasza Atomgeszi (#17837) üzenetére


spidersoft
senior tag

pártíz csatira a legolcsóbb ebayes is jó, ha figyelemmel használod. ha egész nap ezzel dolgozol, akkor lehet indokolt a márkás fogó.

(#17839) bigrock válasza spidersoft (#17822) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Arra tudnék még tippelni, hogy a routerben a szokásos HTTP port mellett még valami service portot is ki kellene forgatni... ezt viszont eszköz függő, erős guglizás szükséges hozzá.

(#17840) spidersoft


spidersoft
senior tag

Az a baj, hogy router nélkül, közvetlenül az internetre dugva (PPPoE) is ugyanez van: elérem telefonról is, meg IE alól is, csak a digitális kamerának nincs képe. Írni fogok az eladónak, hogy nincs-e tippje... Köszönöm az eddigieket, ha kiderül valami, akkor tanulságképp megírom.

(#17841) Atomgeszi válasza spidersoft (#17838) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát, ami normális, az ez volt:
[link] Van ennél olcsóbb normális is?

Mondjuk ebay, mire megjön meg áfa meg szarakodás a posta részéről, ami miatt kicsit idegenkedem..
Esetleg, ha volna valakinek, átvenném azt is. :D

(#17842) KuZo


KuZo
tag

Sziasztok!
Adott egy Xiaovv Q12 kamera, amivel odáig sikerült eljutni, hogy az ONVIF Device manager és a VLC helyi hálózaton lejátssza az RTSP folyamot (rtsp://192.168.0.xxx/live/ch00_1). Sajnos sem a CMS, sem az iWMS nem tud hozzá kapcsolódni ONVIF eszközként.
Ezt a jelfolyamot el tudom érni valahogy kívülről? A 8899 és 554 portokat átirányítottam rá a routeren, de kéne valami kliens amivel elérhetném távolról. Van esetleg ötletetek merre próbálozzak?
Előre is köszi!

(#17843) markussandor válasza KuZo (#17842) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia, szerintem annak a gyári appja felhőn keresztül csatlakozik hozzá, az nem jó neked?

(#17844) KuZo válasza markussandor (#17843) üzenetére


KuZo
tag

Az fizetős és lejár. Persze ha nem megy, akkor keresek egy másik (valódi ONVIF) kamerát, amit lekezel a QNAP NAS.

(#17845) vacs válasza KuZo (#17844) üzenetére


vacs
Topikgazda

Hogy érted, hogy a hozzá való V380 app fizetős?
Sajnos a Xiaomi és a többi almárkás kamerája (Kami, Imilab, Xiaovv stb) zárt rendszerben működik, a legtöbbször az onvif is hiányzik, vagy csak nem működik megfelelően mint nálad, ezek ilyenek.

(^)(>.<)(^)

(#17846) KuZo válasza vacs (#17845) üzenetére


KuZo
tag

A rögzítés/visszanézés felhőbe fizetős. Én ezért akartam ezt (is) a NAS-ra kötni, mert akkor egy hetet rögzítek és minden visszanézhető, ráadásul magam tárolom és nem valami kínai szerverre megy. Ezt egy régebbi, kültéri ONVIF kamerával (occó Alis, de tökéletes) folyamatosan teszem. De ha ez nem megy, akkor keresek tovább. Egyébként a V380 support küldött egy "ceshi.ini"-t amivel elméletileg menni kéne ONVIF módon, csak sehogysem sikerül.

(#17847) markussandor válasza KuZo (#17844) üzenetére


markussandor
senior tag

Attól tartok, hogy a QNAP-nak nem tetszik a kamera. Nálam a Hikvision NVR csont nélkül kezeli, még a PTZ funkciót is.

(#17848) KuZo válasza markussandor (#17847) üzenetére


KuZo
tag

Még az is lehet, bár ennek némileg ellentmond, hogy a CMS és az iVMS is leköpi. A filléres kültérit meg minden látja tökéletesen.

(#17849) markussandor válasza KuZo (#17848) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem tudom, mi a CMS és az iVMS. Csak azt tudom, hogy nekem megy a gyári appjával bárhonnan, megy a Hikvision appjával bárhonnan, és egy vlc-vel is tudom nézni szintén bárhonnan.

(#17850) sunone


sunone
aktív tag

Srácok, jól sejtem, hogy a az ICSEE és az XMEYE appok egymással felcserélhetők, kompatibilisek, és a kettő közül az XMEYE a barátságosabb, gördülékenyebb?
Vagy csak nálam az vált be, SMAR 5M ptz (Hiseeu klón)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.