Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17051) markussandor válasza aleister (#17048) üzenetére


markussandor
senior tag

50$-ért 16 csatornást kapsz, cseh raktárból, kb 5 munkanap alatt
pár napja rendeltem 8 csatornásat, gondolom, ideiglenesen elfogyhatott

(#17052) aleister válasza markussandor (#17051) üzenetére


aleister
veterán

És ez POE-t tud? Mert feltüntetve nem látom. 5MP-s, 1080p-s, POE-s kamerához lenne.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17053) Rick4 válasza markussandor (#17051) üzenetére


Rick4
félisten

Jó drága, 70 dolcsiért vettem ugyanilyet, csak bele volt szerelve egy profi 1TB-os surveillance HDD is.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17054) markussandor válasza aleister (#17052) üzenetére


markussandor
senior tag

nem tud PoE-t, de ez nem is volt része a specifikációdnak :-)
külön switch javasolt hozzá

(#17055) markussandor válasza Rick4 (#17053) üzenetére


markussandor
senior tag

Ez neked drága?
Ehhez képest olcsó: "56 USD egy 4 csatornás"

(#17056) aleister válasza markussandor (#17054) üzenetére


aleister
veterán

Az igaz, de a szál inditasakor linkeltem a kamerát, ami ugye POE-s volt. :)
Néztem már a POE switchet, de ez az NVR tud POE-t is, ráadásul 8 csatornás. Innét kezdve nincs értelme még egy eszköznek ugyanerre a célra. 56 és 65 USD csatornától függően. Mondjuk a tápja nem túl meggyőző. Pl max kihasználtság esetén 8 kamerát el tud látni delejjel?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17057) bigrock válasza aleister (#17056) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ez biztos nem, mert 4 PoE bemenet van rajta. :)

(#17058) Samus válasza aleister (#17056) üzenetére


Samus
addikt

Elmondom, miért jobb egy külön switch. Ha az NVR-t a lakásban akarod elhelyezni, akkor ha abban van a switch is, az összes kamerát oda kell kábelezni. Ha külön van a switch, akkor oda kábelezed a kamerákat (jellemzően a padlás erre jó hely), és csak egy darab kábelt viszel le a lakótérben lévő routerig, ahová az NVR egyébként is csatlakozik.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17059) aleister válasza bigrock (#17057) üzenetére


aleister
veterán

:)
A mobilról nettezés hátránya, de most már PC-n vagyok. :)
Itt van 4 és 8 csatornás kivitel is.

Samus
Teljesen igazad van. Én is a padlásra tervezem. Viszont TV-n nem szándékozom nézni a kamerákat. Elég neten, mobilon. Így nem baj, ha fent van a denevérek mellett. :)
De lehet, hogy ezt még átgondolom.
Ha POE-s az NVR, akkor utánaköthető POE-s switch?

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17060) Rick4 válasza markussandor (#17055) üzenetére


Rick4
félisten

Olvasd végig. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17061) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Sziasztok! Kinéztem 2 teljesen más megfigyelési eszközt,a véleményetekre lennék kíváncsi,hogy vállalható-e.Különleges tervem nincs velük,amolyan ,,ilyenemmégnemvolt" felindulás. [link] és [link] Az utolsóból kollégámnak is van,működik,tűrhető képe van. Köszi előre is!

Üdv: Attila

(#17062) markussandor válasza Rick4 (#17060) üzenetére


markussandor
senior tag

megtettem, egy PoE-s kamerához nem kötelező tartozék a PoE-s NVR, ezért nem is ajánlok senkinek, és tipikusan olcsóbb is két eszközzel megoldani
(saját példa, vannak PoE-s IP kameráim, és PoE-s Wi-Fi Access Pointjaim is, mindenképpen vennem kellett egy PoE switchet, valamint csak 1 kábelt tudtam felvinni a padlásra, és nekem a TV-re van kötve az NVR)

(#17063) Rick4 válasza markussandor (#17062) üzenetére


Rick4
félisten

Megtetted de rosszul, a lényeg azon volt, hogy nekem 70 dolcsiért benne volt az 1TB-os zsírúj vinyó is. Mivel errefelé a vinyó kb ez a 70 dolcsi magassága, ki lehet számolni, mennyi is volt a 16 csatis nvr.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17064) aleister válasza tillatrilla (#17061) üzenetére


aleister
veterán

Én tök új vagyok a témában, és a többiek majd úgyis kijavitanak, ha nem így van, de úgy vettem észre, hogy a wifis kamerák nem preferáltak. Egyrészt az áram betáp miatt úgyis kell kabelezni, és akkor már lehet vezetékes is. Másrészt a WiFi a legtöbb környezetben bizonytalanabb, mint a kábel. Gondolok itt a zsúfolt 2.4GHz-s csatornákra.
Én a kábeles mellett döntöttem.

[ Szerkesztve ]

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17065) Samus válasza aleister (#17059) üzenetére


Samus
addikt

A PoE switchek általában tartalmaznak uplinket is, legtöbbször kettőt, ezzel szokás őket az otthoni hálóra felfűzni, mert az uplinkek nem küldenek feszt (ez passzív switcheknél fontos, aktívnál bármelyik másik porttal kapcsolható a routerhoz). Nálam is a padláson lesz a cucc, még egy régi 3:4-es képarányú Samsung LCD-m is van a helyi visszanézéshez (ha szükséges). Szóval ez esetben a switchbe mennek a kamerák, az egyik uplinkbe az NVR, a másik pedig megy a helyi routerhoz, és ennyi. Ne feledd szünetmentessel védeni a rendszert, mert ha elérhető helyen van a villanyóra, elég lekapcsolni az áramot, és lőttek a felvételnek. Nem kell nagy, nem kérnek sokat, egy kisebb UPS is hosszú órákra biztosítja a működést.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17066) stickermajom válasza aleister (#17059) üzenetére


stickermajom
addikt

Padlásra az NVR-t én nem tenném, az a hőmérséklet nem barátja a HDD-knek.

(#17067) tillatrilla válasza aleister (#17064) üzenetére


tillatrilla
senior tag

Szia! A wifi zsúfoltsága nálam nem probléma,mivel kertes családiház,és nincsenek összezsúfolva a házak. Talán 1,vagy 2 idegen hálózatot látok csak. Részemről egyszerűbb lenne a sima külső tápos megoldás,mint utp vezetékeket fűzni.

Üdv: Attila

(#17068) aleister válasza tillatrilla (#17067) üzenetére


aleister
veterán

Szia!

Természetesen ez szituációfüggő. Ezért is fogalmaztam úgy, hogy " a legtöbb környezetben".

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17069) aleister válasza Samus (#17065) üzenetére


aleister
veterán

Igen, amit kinéztem azon is van 2 uplink. És akkor gondolom az NVR-ben is van olyan funkció, hogy ne küldjön feszültséget az ethernet portokra? Ergo kikapcsolható benne a POE funkció?
Továbbá a bekötésnél nekem valamiért az a logikus, ha kamerák -> switch - > NVR -> router a sorrend. Tehát a switchből nem ágazna szét.

A szünetmentes jó ötlet, köszi! Egyelőre kültéri kamerákban gondolkozom. A villamos szekrény az épületen belül van. Illetve van napelemünk, ami egyelőre nem lényeges, mert nincs aksi, de a jövőben (tán 2024-től) változik az elszámolás, és akkor szigetüzeműre tervezek áttérni. Szóval az egész ház kap majd egy nagy szünetmentest. :)

stickermajom
Igazad van. Most csak régi hdd-im vannak egyébként is elfekvőben. Azokkal kikísérletezem a környezeti tényezőket. USB-s külső meghajtó esetén gondolom ez kevésbé jelentős probléma?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17070) markussandor válasza aleister (#17069) üzenetére


markussandor
senior tag

"Ergo kikapcsolható benne a POE funkció?"

szerintem nem
"Továbbá a bekötésnél nekem valamiért az a logikus, ha kamerák -> switch - > NVR -> router a sorrend. Tehát a switchből nem ágazna szét."

Ez inkább attól függ, hogy hol, mennyi szabad portod van, de nem soros a topológia.
A tipikus soho routerben 4 LAN port van, oda dughatod az NVR-t és a PoE switchet is.

(#17071) vacs válasza tillatrilla (#17061) üzenetére


vacs
Topikgazda

Leginkább egyik se!
Egyiknél se írnak pontos technikai paramétereket, azt se hogy melyik mobil app kezeli pl.
Ezek B vagy C kategóriás kínai rendszerek. Van ennél sokkal jobb kínai is.
Itt a topikban senki nem fogja ezeket a jó szívvel ajánlani.

aleister: külső usb tárolóra nem lehet rögzíteni!

(^)(>.<)(^)

(#17072) aleister válasza markussandor (#17070) üzenetére


aleister
veterán

És így nem lesz baja a POE switchnek, hogy megkapja az uplink aljzaton keresztül a 48 voltot az NVR-től?

Szimpla UPC-s Connect box-ot használok. Egyetlen szabad portom van már csak sajna, így nem tudom másképp megoldani. Persze tehetnék be plusz egy a switchet a router mellé, ha nagyon szükséges.

vacs:
Köszi az infót! Akkor gondolom az backupra van.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17073) tillatrilla válasza aleister (#17068) üzenetére


tillatrilla
senior tag

És megvehető akkor az első linken lévő 4 kamerás rendszer?

Vacs,értelek. Esetleg másik,árban hasonló,és ajánlott?

[ Szerkesztve ]

Üdv: Attila

(#17074) bigrock válasza aleister (#17072) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Uplink interface-en nem tol ki 48V-ot az NVR.
Azért uplink.

(#17075) aleister válasza bigrock (#17074) üzenetére


aleister
veterán

A switch uplinkjét írtam. Ez ugye az NVR valamelyik POE portjával lenne összekötve.
Vagy ilyenkor csak az a megoldás játszik, amit markussandor topictárs írt? Hogy az NVR lan portjára kötöm a switch uplinkjét, valamint a switch 2. uplink portját meg a routerre?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17076) bigrock válasza aleister (#17075) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ez a jó megoldás.

(#17077) aleister válasza bigrock (#17076) üzenetére


aleister
veterán

:R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17078) motrola válasza aleister (#17075) üzenetére


motrola
aktív tag

Ne dugdoss össze vissza kábeleket. Mindennek megvan a helye.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17079) jeriko2 válasza markussandor (#17051) üzenetére


jeriko2
tag

Ezeket a kínai NVR-eket lehet hálózaton keresztül nézni? nekem egy Hisseu van, de adobe flash kellene hozzá, amit év eleje óta nem támogatnak a böngészők.

(#17080) vacs válasza jeriko2 (#17079) üzenetére


vacs
Topikgazda

Lehet, Topikösszefoglalóban le van írva: Böngészős felület elérése (élőkép és beállítások módosítása Internet Explorer-el a helyi hálózaton) :K

(^)(>.<)(^)

(#17081) markussandor válasza jeriko2 (#17079) üzenetére


markussandor
senior tag

Saját plugin kell hozzá, nem flash.

(#17082) tillatrilla


tillatrilla
senior tag

Kérdezném a hozzáértőket...Szóval azért gondolkodom még mindig ilyen olcsóbb megoldásban,mert ismerem magam annyira,hogy addig érdekel a dolog,míg megérkezik, beüzemelés+2-3 nap. Tehát a kérdés,hogy a wifis kamerák közvetlenül az NVR-re csatlakoznak( minek van antennája,ha LAN aljzat is van rajta),vagy a wifi hálózat valamely ruterére/AP-ra,és az NVR egy utp-vel összekötött AP-ról szedi össze az összes kamera képét? Nálam szolgáltatói modem-router-és 3 db AP módban üzemelő eszköz van.

Üdv: Attila

(#17083) markussandor válasza tillatrilla (#17082) üzenetére


markussandor
senior tag

A kamerákat oda csatlakoztatod, ahová akarod, nem kötelező az NVR-hez (már ha van benne wifi). Arra készülj, hogy jellemzően csak 2,4 GHz-et ismernek a kamerák. Az pedig zsúfolt lehet.

(#17084) Samus válasza vacs (#17080) üzenetére


Samus
addikt

Buta kérdés lesz, de ugye mobil appban az összes kamera felvételét vissza tudom nézni, ha a kamerákat csak az NVR rögzíti, más nem? Azt már megnéztem Youtubeon, ha az NVR-t veszem fel eszköznek, hozza magával az összes általa figyelt eszközt. Csak vissza senki nem tekert még...Ez annyira kézenfekvőnek tűnt, hogy meg sem kérdeztem eddig.

tillatrilla: hanyagold a wifit, ha egy mód van rá. Minél messzebb vagy a routertől, annál darabosabb lesz a kép, és hamar elfogy a sávszélesseg, ha az NVR is folyamatosan rögzít és Te is nézni akarod...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17085) markussandor válasza Samus (#17084) üzenetére


markussandor
senior tag

Persze, minden NVR-re kötött kamera képét vissza tudod nézni.

(#17086) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog (1)

Ezt érdemes megvenni? Hiseeu 4Pcs POE H.265+ Security IP Cameras 8CH 5MP NVR
Sima kockaház, kéne az udvart meg a kocsibejárót figyelni.Ha jól értelmezem, ez egy teljesen komplett készlet, csak hdd kell bele, 500GB-os van pár elfekvőben.
Esetleg tud valaki hasonló ajánlatot, csak forgathatós poe kamerákkal?
Mivel még nem költözünk be 1 évig a házba, távolról el lehet ezt érni neten? Mekkora forgalmat generál egy ilyen? Tehát ha csak akkor néznék rá, amikor a risztó vijjog, arra elég lenne egy pár gigás mobilnet is?

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#17087) aleister válasza Victoryus (#17086) üzenetére


aleister
veterán

Az összefoglalóban van egy kalkulátor. Az alapján tudsz kb adatmennyiséget számolni. 4db 5MP-s kamera esetén kb 1 hét alatt meg fog telni az 500GB-s HDD. Persze attól függ, hogy mennyi lesz a mozgás a környéken.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17088) jézusom válasza aleister (#17087) üzenetére


jézusom
addikt

Ez azért nem ilyen egyszerű. H265 alapból fele annyit eszik mint a 264, plusz lehet állÍtani a bitrátát egyéni szájÍz szerint. Jó benne van a kalkulátorban a h265 is, nem szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

(#17089) markussandor válasza Victoryus (#17086) üzenetére


markussandor
senior tag

A szett szerintem remek ár/érték arányú.
Viszont ne legyen igazam, de a Hiseeu felhő alapú rendszer, azaz minden képkockát átküld a felhőbe, így percek alatt lenullázza a mobilneted. Jó lenne, ha valaki ezt megerősítené/cáfolná. Mert mérés hiányában részemről ez csak elmélet.

(#17090) kateb


kateb
tag

Üdv
Gondoltam egyet, hobbiból bekamerázom a présházunkat. Ilyet még nem fabrikáltam, így van némi kihívás a dologban.
Cégünknél lecseréltek pár régebbi kamerát, amiből kettőt elkértem otthoni használatra ( Pelco sarix ixe). Azt nem tudom, hogy milyen állapotban vannak, működnek-e egyáltalán, jelenleg még azon fáradozom, hogy „megtaláljam” a hálózaton.
Olyan helyre tenném, ahol nincs internet meg mobil térerő, sd kártyára rögzítene mozgásérzékeléskor.
Megtáplálása poe alkalmazásával fog történni Hikvision poe switch-el, amit egy régi TP link router köt össze a laptoppal, amiről a beállításokat kezelem. Illetve kezelném, mert még nem látom a hálózaton a Pelco-t.
Áramot kap a kamera, a rajta lévő led zölden villog, melegszik is a borítása, tehát olyan, mintha élne, de a setup felületéig nem tudtam eljutni. Nyilván az a gond, hogy a TP link router 192.168.1-en fut, a Pelco kamerának meg alapból 192.168.0.20 az IP címe. Gondoltam átállítom a routert, de így a hálózaton már fent lévő és működő Dahua kamerát vesztem el, mert az is a 192.168.1-et használja. NVR-re most nem akarok beruházni, maradnék az sd kártyánál.
Mit kellene tennem ,hogy megjelenjen az összes kamera? Gondolom a Pelco-t kellene átírni 0 helyett 1-re.

(#17091) LógaGéza válasza kateb (#17090) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha megvan a pontos IP cím, akkor közvetlen is rá tudod dugni egy laptopra/PC-re hálókábellel. Fix IP-t beállítasz a gépen a megfelelő alhálóra, és onnantól el tudod érni majd.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#17092) vacs válasza Victoryus (#17086) üzenetére


vacs
Topikgazda

A rendszer csak akkor igényel internetet, ha épp távolról ránézel a kamerákra (érdemes a gyengébb második streamet nézni), illetve ha távolról visszanézed a felvételeket.
Alapból, ha csak rögzít a hdd-re, akkor nem, ez 99%.
Persze valami nagyon minimálisat lehet hogy fogyaszt, de erről nincs konkrét infó!
Ha megveszed és használod, akkor várunk vissza egy beszámolóval, hogy ténylegesen hogyan alakul az adat felhasználás. :K
Illetve a Telekomos mobilnettel lehetnek gondok a natolt ip miatt!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17093) kateb válasza LógaGéza (#17091) üzenetére


kateb
tag

Próbáltam már nagyjából mindent, de nem látom az IP címét. Reseteltem, átállítottam a pc adatait, reseteltem a routert is, eredmény semmi. Az viszont érdekes, hogy a kamera elindul, villognak a ledek rajta, ir szűrő is mocorog bekapcsoláskor...és mégsem látom.
Azt hiszem elengedem a Pelco-t.

Másik problémám egy működő kamerával (Dahua) kapcsolatos. Ha áram nélkül hagyom 2 napig, utána csak resetelve tudom munkára bírni. Olyan, mintha elfelejtené, hogy kell működni.
Talán valamit be kellene még állítanom, hogy ne tegye ezt? Vagy ez valami firmware bug?

(#17094) LógaGéza válasza kateb (#17093) üzenetére


LógaGéza
addikt

Próbáltad Factory resetelni? Pontos típus híján annyit tudok, hogy reboot után reset gombot nyomni 15-20 másodpercig vagy ameddig a visszajelző LED zöldről narancsra vált. Utánna 192.168.0.20 lesz az alap IP címe, vagy az első szabad cím a .0-s alhálóban.
Nem űrtechnika ez, működnie kellene.
Max tolj végig a hálón egy IP scant, hátha előkerül: Angry IP Scanner

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#17095) kateb válasza LógaGéza (#17094) üzenetére


kateb
tag

Volt IP szkenner is, wireshark, többször hard reset, de nem látja semmi. Gyanítom ezért is lehetett lecserélve a cégnél. Magában szépen elműködik, de hálózatra nem megy fel. Pedig jó kis cuccnak tűnt, 2,8-8 motoros optika van rajta. Azt még ki fogom próbálni, hogy rögzít-e valamit, ha beteszek egy sd kártyát. Nyilván csak kártyaolvasóval férek majd hozzá az eredményhez, meg beállítani sem tudom, hogy mit rögzítsen, de egy próbát még megér. Mivel nem került egy fillérembe se, így nem tragédia, ha mégsem tudom majd használni.

(#17096) lkarcsi


lkarcsi
csendes tag

Sziasztok!

reolink.com-rol a rendelest mi fogja kihozni? DHL vagy a posta?

Elore is koszonom!

(#17097) vacs válasza lkarcsi (#17096) üzenetére


vacs
Topikgazda

Posta.

De, a reolink.aliexpress.com-ról érdemes venni (német raktárból), mert itt USD-ban fizetsz, míg a Reolink.com-on €uro-ban (az én kamerám egyik helyen 80 Dollár, másikon 80 €uro volt, nem mindegy)!! :K

(^)(>.<)(^)

(#17098) Rick4 válasza kateb (#17095) üzenetére


Rick4
félisten

A pelcot a géppel kellene direktben összeközni, és bekapcsolni a dhcp-t rajta, szerintem alapból nem kapcsol be. A netre beütve 3 kulcsszót, maga a pelco is leírja, mit kell csinálni:

If the camera is connected to a Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) network and DHCP is set to
the On position, the server will automatically assign an IP address to the device; DHCP On is the default
setting for the camera. Set DHCP to the Off position to set the camera’s IP address manually.
NOTES:
• If the camera is not connected to a DHCP server but DHCP is set to On, the default IP address
192.168.0.20 on subnet mask 255.255.255.0 is automatically assigned to the camera. After the first
camera is connected and assigned the default IP address, the system will automatically look for
other cameras on the auto IP address system and assign IP addresses in sequential order as
required.
• For example, if three cameras are connected to a network without a DHCP server, the first camera is
assigned address 192.168.0.20, the second camera is assigned address 192.168.0.21, and the third
camera is assigned address 192.168.0.22.
• Contact your network administrator to avoid network conflicts before setting/changing the camera’s
IP address.
• If you do not know the camera’s IP address, install the Pelco Device Utility software available on the
resource disc shipped with the product. The utility will locate the assigned name, IP address, and
MAC address for devices connected to the same virtual local area network (VLAN) as your computer.
The Device Utility software is also available at www.pelco.com/software/downloads/

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17099) bigrock válasza Rick4 (#17098) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A gép nem fog neki IP címet adni (hacsak nem DHCP szerver fut rajta), ellenben egy router igen.

(#17100) bono771


bono771
csendes újonc

Sziasztok!
Van itt bárki, aki személyesen vagy telefonon tudna segíteni a rendszer felélesztésében. Imilab c3 kamerák ( 3db), padlás felé a kiállás szigeteléselött elvileg megoldva. Bp.16.ker. Hálás lénnék. Nem értek a rendszerhez. Wifi van. Nem tudom, mit kell venni, hogy jól működjön a rendszer. Köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.