Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-07 14:54:20

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) szinimini válasza bigrock (#7997) üzenetére


szinimini
senior tag

Az a baj,h ez meg kintről kéne rendelni, meg össze szedegetni a cuccokat hozzá.
Inkább egybe rendelnék egy pakkot,h minden egy helyen legyen és csak szerelni kelljen.
Winyó meg van...
De nézgettem ezt az optikai értéket, és ha az éjjel látó funckció a felét tudja csak akkor ez is jó megoldás lehet.
Azért az ára egy kicsit húzós. De 1x kell megvenni.
Ő lenne az. 3.6 fix optikája van , elméletben 28-40 m éjszakai távolság, uh ha a fele oké akkor jó lene ez.

Ez így már akkor jobb nem? :)

(#8002) kisapa válasza szinimini (#8001) üzenetére


kisapa
senior tag

1db TP-LINK TL-SF1008P, 8 portos SWITCH ebből 4 port POE tápfeladó.
1db 2.000mA adapteres tápegység (kamerákhoz).
1db Tápelosztó DC kábel - 4-es (max. 4db kamera tápegységre való csatlakoztatásához).
2db Tápcsatlakozó DC DUGÓ (kamerákhoz).
2db Tápcsatlakozó DC ALJZAT (tápegységhez).
Ha az első tétel van akkor a többi mihez kell.Ez nem nagy hozzáértésről tanúskodik. Legalább a kamerának elég sok ledje van. Már ha a kép azt mutatja.

(#8003) szinimini válasza kisapa (#8002) üzenetére


szinimini
senior tag

Milyen első tétel?
Ami a linken van egy komplett szett , azt kész.
Leírásban én is látom,h mik vannak.
Mihez nem értek?

Igazából nem tudlak követni,h te most ezt mire írtad :D

(#8004) sambenez válasza szinimini (#8003) üzenetére


sambenez
addikt

Aki összeállította ezt a csomagot annak a hozzáértésére utalt, nem a tiedre. Mivel ha POE képes switchet tartalmaz a csomag akkor feleslegesek a DC tápellátás alkatrészei.

[ Szerkesztve ]

(#8005) szinimini válasza sambenez (#8004) üzenetére


szinimini
senior tag

Jaaa értem :D

Ehhez így én se értek, hogy mit kell venni egy csomagba, ezért is akartam így venni.
De akkkor ezek szerint a boltban se tudják ezt :)
Nézek ezek alapján egy másik boltot akkor. Meg ezt is tudom már ;)

(#8006) PodMAN


PodMAN
senior tag

Buta kérdés:

Csak POE portos switchre köthető nem POE berendezés (PC, NAS, konzol, TV, ...stb) ?

(#8007) qqzs


qqzs
őstag

Sziasztok. ezzel kapvsolatban van tapasztalat? ORNO IP Videó-kaputelefon Wi-Fi-vel (OR-VID-IP-1045) most csak 15eft a metroban. Neten sehol nem talalok rola kepet. Esetleg alternativa hasonlo arban?

[ Szerkesztve ]

Eladó: GTS450

(#8008) bigrock válasza PodMAN (#8006) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Igen.

(#8009) PodMAN válasza bigrock (#8008) üzenetére


PodMAN
senior tag

:R

(#8010) st6969


st6969
őstag

Próba szerencse alapon ezt megrendeltem. Elvileg csak az AU dugós táppal ennyi, a többinél dupla az ár, de kikönyörögtem, hogy küldje EU-s táppal 17 dodóért. Ha valakit érdekel, majd beszámolok róla, hogy milyen.
5000Ft-ért teraszon kutyát megfigyelni talán jó lesz. :U

[ Szerkesztve ]

(#8011) kisapa válasza sambenez (#8004) üzenetére


kisapa
senior tag

:R

(#8012) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

Kültéri IP kamerát keresek, Wifi-set. Rögzítve nem lenne, csak időnként rá kéne nézni. A kapcsolatot wifin mobilnetes MiFi-ről kapná.

A kérdéseim:

- Milyet lenne érdemes? Nem kell komoly, de lásson este, és legyen viszonylag nagy látószöge.
- Ha tud P2P-t, azzal kikerülhető a port forward? Tehát NAT-olt, sima domino nettel is mennie kéne külső hálózatból a megtekintés?

Előre is köszönöm!

(#8013) Scrym


Scrym
tag

Én mivel Provision-t telepítek, ezt tudnám esetleg ajánlani, de én nem használtam még ezt a típust. Mint márka nálunk nagyon bevált és az app-juk is szinte tökéletes. Ez mivel Plug and View nincs szükség DDNS-re vagy fix IP-re és Port kiforgatásra, P2P szóval megy NAT-olt hálón is a távoli elérés. SD-re tud rögzíteni.

[link]

[link]

Külföldről biztos lehet valami olcsót szerezni, de én onnan nem szoktam rendelni...

[ Szerkesztve ]

(#8014) bigrock válasza Scrym (#8013) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Szakmaiban nem ér céget reklámozni. :DDD

(#8015) Scrym


Scrym
tag

Bocsi... Te is szoktad nyomni a Hikit! :DDD
És tényleg nem reklám céllal történt, csak ajánlottam valamit, hasznom nem származik belőle!

(#8016) bigrock válasza Scrym (#8015) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Sajnos, én sem részesedek belőle, egyszerűen a H. az, ami viszonylag jó áron kapható, jó a support, meg hatalmas a paletta. De említhetném a Dahua-t is, vagy pl. a Techson-t, de azt végképp kevesen ismerik. Tuti, hogy jók a Videosec, Walisec, Jovision stb.. . cuccok is, csak azok ritkán fordulnak meg a kezem alatt.

[ Szerkesztve ]

(#8017) Scrym válasza bigrock (#8016) üzenetére


Scrym
tag

Csodálkozok amúgy, hogy Provision-t nem nagyon látok sehol, pedig elég széles már a paletta és elég szépen felfejlődött a nagyokhoz, de inkább külföldön elterjedtebb. Meg hozzátartozik, hogy Magyarországon csak a M. forgalmazza, illetve viszonteladókon keresztűl lehet más is. Egyik ismerősőm aki Dahua-t telepít csodálkozott, hogy milyen jó a képminőség és hogy milyen jó az app (szerinte a Dahua-é gyengébb).

(#8018) qqzs válasza qqzs (#8007) üzenetére


qqzs
őstag

erre valaki? vagy nem erdemes foglalkozni vele?

Eladó: GTS450

(#8019) r3dsnake válasza r3dsnake (#8012) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erre ötlet?

(#8020) zsoika válasza qqzs (#8007) üzenetére


zsoika
addikt

Tök jó dolognak tűnik de nem használtam/láttam ilyet ...sorry

(#8021) zsoika


zsoika
addikt

Srácok! Nemrég megjött a hikvision alu kötődoboza és fel is szereltem a gerendára. Előtte beállítottam a wifit de most rossz admin kódot adtam meg neki és kiírta hogy van még 6 próbálkozásom de most már nem is látja az SADP.
Mi lehet a baj?

(#8022) zsoika válasza zsoika (#8021) üzenetére


zsoika
addikt

Letöltöttem a SADP legújabb 3.0.0.16-ost a 10 helyett de most sem jó. Közben egyszer látta és képet is adott, de azóta megint nem.
Lehet a táp nem elég neki, vagy rossz? Kb 3 max 4 m re van a kamera a táptól (12V 1A)

Ha bedugom a tápot a konnektorba akkor világít az infra led egy ideig majd elalszik.

[ Szerkesztve ]

(#8023) ΞΔGLΞ válasza huan (#7975) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ha van olyan állítási lehetőséged a menüben az IR-nél, hogy, pl Inverse passive, akkor arra állítsd át és megszűnik ez a probléma.

(#8024) ΞΔGLΞ válasza zsoika (#8022) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Az táp ngyon karcsú lesz és valószínűleg az lesz a gondja. Minimum 2A legyen...

(#8025) zsoika válasza ΞΔGLΞ (#8024) üzenetére


zsoika
addikt

:R

(#8026) zsoika válasza ΞΔGLΞ (#8024) üzenetére


zsoika
addikt

Szerinted egy ilyen jó lehet?
Olcsóbban lehet kapni sima konnektorba dughatót ,de szerintem ez jobban szellőzik így élettartama is jobb lehet. 3 védelemmel is ellátott elvileg.

Vagy ne foglalkozzak vele , vegyem a legolcsóbb dugvillásat?

[ Szerkesztve ]

(#8027) ΞΔGLΞ válasza zsoika (#8026) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Felesleges, vegyél egy minőségi(bb) dugvillásat, ami valóban tudja, ami rá van írva és kész.

(#8028) zsoika válasza ΞΔGLΞ (#8027) üzenetére


zsoika
addikt

"minőségi(bb)"-el az a baj hogy tök ugyan az van 600Ft - 2000 Ft ig és nem tudni mi a minőségi.

ezt néztem ki

[ Szerkesztve ]

(#8029) windlord válasza zsoika (#8028) üzenetére


windlord
őstag

Jo lehet.

(#8030) nTom válasza zsoika (#8028) üzenetére


nTom
aktív tag

azért lehet tudni, mi a minőségibb, csak sajnos nem az ezerforintos kategóriában mérik.
Azért egy kamerarendszernél, folyamatos üzemhez, érdemes valóban minőségit beszerezni

pl ilyenek

vagy ilyen, apróról

(#8031) zsoika válasza nTom (#8030) üzenetére


zsoika
addikt

Hát igen.....az FSP jó tápokat gyárt.
Egyelőre kipróbálom ezt mert szimpatikusabb mint a konnektoros fajta és jelenleg könnyebb a bekötése is. Hacsak nincs ellenvetésetek.

(#8032) nszero


nszero
csendes tag

Hello.

Van egy kínai Wifis 4 kamerás szettem. Elsőre sikerült beüzemelni.
Sikerült az egyik kamerát leejtenem. Tönkre is ment. próbáltam egy másik kamerát betenni helyette.
Nem sikerült, csak a 4 db kitben lévő kamerát ismeri fel. Semmi mást nem lát.
NVR TV-Z0401HD-XMW benne lévő nyák:NBD7004RA-FWS.
Próbáltam resetelni, nincs változás.
Olyan mintha csak azt a 4db kamerát ismerné fel. Próbáltam belépni a kamerák felületére, nincs semmi állítási lehetőség, a kamerákról van némi info. Szériaszám, szoftver verzió. A 4db kamera egy külön wifi hálózatra csatlakozik amit az NVR generál. Egy másik Wifi kamera látja a rendszert de kéri a wifi jelszót.
http://www.xiongmaitech.com/en/index.php/product/product-detail/177/160/281

(#8033) ΞΔGLΞ válasza zsoika (#8031) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Van egy frankó minőségi kamerád, ahhoz minőségi táp is dukál.
Ugyanúgy, mint a pc-ben, egy xar táp kinyírhat mindent.
Tehát, az alkatrészek legyártása, összeszerelése, és az ezzel járó munka, csomagolás és ingyen kiszállítva Honk Kong-ból is 1000ft az egész cucc, de még így is megéri neki, az vajon minőségi anyagokból álló tápegység lehet?

Te tudod, de én is inkább egy FSP, mert nem csak azért szeretnék nyugodtan aludni, mert a kamera figyel, hanem azért is, mert nem gyullad ki...valami. Ezen nem lehet és nem is ajánlott spórolni.

(#8034) sugarforce válasza zsoika (#8031) üzenetére


sugarforce
őstag

En egy probat sem adnek neki. Jo ha a felet tudja a rahazudott ertekeknek, a tartossagrol nem is beszelve.

(#8035) petakpa1


petakpa1
őstag

Mivel nincs összefoglaló, kérdezek:)

Olyan kültéri wifi ip kamerára lenne szükségem, aminek tápellátása nem DC vagy POE, hanem 230V AC azaz az AC->DC tápegység bele van építve a kamerába.

Nem kell messzire ellátnia, csak kb 3 m-ről kell tudnia értékelhető felvételt csinálnia mozgás esetén éjjel és nappal egyaránt. Adatkapcsolat wifis lesz, router szinén 3 m-re lesz tőle, csak a másik irányba a falon belül.

Ezen kívül jó lenne ha tudna még a routeren futó ftp-re rögzíteni, és megadott címre emailt küldeni mozgás esetén +tiny eabcam android app-al is jó lenne ha kompatibilis lenne.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#8036) bigrock válasza petakpa1 (#8035) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Miért fontos, hogy 230V-os legyen a kamera?
Nagyon kis esélyt látok arra, hogy 2018-ban ilyet be tudj szerezni.

(#8037) petakpa1 válasza bigrock (#8036) üzenetére


petakpa1
őstag

Mert ahova fel lesz szerelve ott nincs UTP kábel kiépítve így POE nem játszik.

230V-os vezeték viszont van a falban arról könnyen le tudnám venni az áramot, viszont az hülyén nézne ki, hogy falon kívül van egy konnektor, benne 12V-os DC adapter melynek vezetéke bemegy a kamerába. Arról nem is beszélve, hogy bárki kihúzhatja az adaptert...

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#8038) bubumaci74


bubumaci74
tag

Sziasztok!

Volna egy kérdésem hozzátok!Vettem egy ip kamerát, megtudtam a kiosztott ip címét a szolgáltató modeméből /UPC/.Megpróbáltam a címet beírni a böngészőbe, de azt írta ki, hogy nem található!Hogy tudom konfigurálni a kamerát, hogy lássam?Angry portkeresővel is megtalálta a portot.

(#8039) bubumaci74


bubumaci74
tag

Most már annyit elértem, hogy az ip camera wiewer progiban szürke háttér van és az órát mutatja.Néha be-be villan kép.

(#8040) bigrock válasza bigrock (#8036) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Akkor: egy 120x120-as kültéri IP66 dobozba beviszed a villanyt, ott bekötöd egy nagy méretű csokiba. A csokit ráhúzod a 12V-os adapter lábaira, az adapter meg mehet a kamerába, amit meg pont fel tudsz szerelni a dobozra, még el is takarja (majdnem)
Másik megoldás: veszel egy kültéri kamera házat konzollal, abba belehekkeled az IP kamerát, és abban csinálod meg a tápegységes kötést.

(#8041) bubumaci74


bubumaci74
tag

Azóta ott tartok, hogy a telómon tökéletesen megy, de a pc-n nem tudok azóta sem képet kicsikarni!Valami jó kamerás szoft valakinek?

(#8042) sambenez válasza bubumaci74 (#8041) üzenetére


sambenez
addikt

iSpy-t próbáltad?

(#8043) petakpa1 válasza bigrock (#8040) üzenetére


petakpa1
őstag

Szerelődobozon már én is gondolkoztam, csak az riaszt el tőle, hogy elcsúfítja a falat, de ha nem lesz más megoldás akkor ez marad, csak valami kisebb méretű és fém verzió.

Kamera házakban van esély, hogy elfér a kamera és a tápegység is?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#8044) bubumaci74 válasza sambenez (#8042) üzenetére


bubumaci74
tag

Köszi szépen.Letöltöm és megsasolom.

(#8045) bigrock válasza petakpa1 (#8043) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Simán, nem egyszer szereltem már így tápot bele.

(#8046) bubumaci74 válasza sambenez (#8042) üzenetére


bubumaci74
tag

Szia!Keresgettem én is közben és a cmsclient 1.0.0.44-el elindult!
Köszönet a segítségért! :C :R

(#8047) kisapa válasza petakpa1 (#8035) üzenetére


kisapa
senior tag

Attól függ milyen kamerát szeretnél.Ha például egy ilyen dobozba berakod ezt a tápegységet és választasz hozzá egy megfelelő kamerát az megoldás lenne.

(#8048) zsoika válasza nTom (#8030) üzenetére


zsoika
addikt

Oké meggyőztetek. Ma felkerestem a MAkrai céget és a Bcsabai partnerét aki konkrétan a PoE bedugós tápra és UTP befűzésére buzdított. Este 18.00-kor végzek a melóval és befűzöm a kábelt. Le a wifi-vel :DDD
Tudtok ajánlani PoE tápot vagy maradjak a MAkrai táp+ feladónál? Melyik a jobb?

[ Szerkesztve ]

(#8049) petakpa1 válasza kisapa (#8047) üzenetére


petakpa1
őstag

Hmmm... Ha jól látom ez a tápegység 5,5 cm átmérőjű és 2,5 cm magas mindössze.

Nem messze a kamera leendő helyétől van egy mozgásérzékelős kültéri falikar, amelynek a falhoz csatlakozó dobozában (ebben van a saját elektromos kötése + falhoz menő csavarokat is ez leplezi el) még lehet el is férne ez a mini tápegység. Innen már csak a 12V-os vezetékpárat kellene átvezetnem a kamerához.

Kérdés persze, hogy ez a tápegység nem e melegedne túl ezen a szűk helyen, amiben ráadásul nem is szellőzne valami jól, mert a kültéri falikar ip43 védettségű tehát viszonylag zárt:(

Vélemény erről az ötletről?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#8050) kisapa válasza petakpa1 (#8049) üzenetére


kisapa
senior tag

Ezt nem tudom megmondani mert ilyen helyre még nem szereltem. Szellőzni mondjuk a gyári dobozban sem tud de lehet valamivel nagyobb hely van benne és az számíthat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.