Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) zsoika válasza lalakov (#9000) üzenetére


zsoika
addikt

Szüleimnél 3G net van TP-LINK TL-MR3420+USB -s stick amin hála istennek van külső antenna csatlakozás mert botrányos náluk a külterületi lefedettség és a vályogfal pedig tovább rontott a helyzeten. Ezt a netet nem kamerához használjuk, hanem ált.célokra.
A router-t kellene megnézned hogy milyen térerőt mutat mert lehet az csatlakozik le a hálózatról.
Mondjuk attól még a belső hálódnak mennie kell csak kívülről nem tudod elérni.

[ Szerkesztve ]

(#9002) t72killer válasza kgab88 (#8998) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Köszi:R igazából a kérdés a megbízhatóság, amit nem írnak le a speckókba...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9003) lalakov válasza lalakov (#9000) üzenetére


lalakov
senior tag

T-Link router(MR6400)

zsoika: Általános célra működik a net. Youtube másodpercek alatt betölt, honlapok olvashatók.

[ Szerkesztve ]

(#9004) kisapa válasza lalakov (#9003) üzenetére


kisapa
senior tag

Az egy jó router. Szerintem az autonet helyett kellene valami mást kipróbálnod (dyndns. no-ip). Ez nyilván attól is függ,hogy az eszközöd mit támogat.

(#9005) lalakov válasza kisapa (#9004) üzenetére


lalakov
senior tag

Ezt kifejtenéd kicsit (dyndns. no-ip) ? (nekem ez kínai :( )

(#9006) zsoika válasza lalakov (#9003) üzenetére


zsoika
addikt

Akkor az a része rendben

(#9007) tobias40


tobias40
veterán

Ezek a kínai egybe rendszerek először Kínai serverre nyomják a képet és csak utána látjuk mi itthon?
Akkor minek jelszavazunk ha már a félvilág látja a kameráink képét?
Hogyan lehet ezt kikerülni,másik softverrel vagy az ilyen egybe (analóg) rendszerek ilyenek és kész? :O

(#9008) bigrock válasza tobias40 (#9007) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha megfelelően lehet konfigurálni a rögzítőt, tudsz saját IP címet, http portot beállítani benne, és van port forwading lehetőség a routerben, akkor el lehet kerülni a Nagy Testrész-t Testvért.

(#9009) tobias40 válasza bigrock (#9008) üzenetére


tobias40
veterán

A belső ip saját, a portot még nem néztem de meglesem,és akkor hogyan tudom elkerülni hogy ne lessék a kínaiak?
port forwading van a routeremben ,mire és hogyan érdemes beállítani?
Csak az alapértelmezett ip-n és porton tudnak belesni vagy más lehetőségük is van?

Ha lehet akkor picit szájba rágósan írd le kérlek mit kell beállítani? :R

[ Szerkesztve ]

(#9010) S-eye


S-eye
senior tag

Hello, Hikvision 2CD2012F-I kamerához próbálok hozzákapcsolódni iVMS-4200-on keresztül. Élőképet látok, de beállításokat nem tudok változtatni rajta. HCNetSDK.dll [11] Data error hibakódot ír ki. P2P eszközként adtam hozzá a kamerát. Ötlet?

(#9011) bigrock válasza S-eye (#9010) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem fogsz tudni beállítani semmit, hacsak a default http portot ki nem forgatod a routeren.

(#9012) S-eye válasza bigrock (#9011) üzenetére


S-eye
senior tag

Értem, köszönöm.

Még egy kérdésem lenne. Egy másik ugyanilyen típusú kamera nem menti el a mozgásérzékeléskor kapott képet vagy videót. Egy újraindítás megoldaná a problémát? Lehet távolról újraindítani, vagy ahhoz szintén port forwarding kellene?

(#9013) Greenbook válasza lalakov (#8992) üzenetére


Greenbook
tag

Kiszűrve az Autonat okozta problémát, a használatos Telenor 4G hálózat publikus IP címet ad, így próbáld meg a közvetlen elérést IP alapon. A routerednek tudnia kell a port továbbítást.
:K

http://csatlakozok.atw.hu

(#9014) bigrock válasza S-eye (#9012) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Valószínű, hiszen a távoli helyszínen a szolgáltató által adott külső IP címen a routert fogod látni, ezért célszerű kiforgatni a kamera http portját és valami DNS szolgáltatással (NO-IP) elérni akár IVMS-ből, akár HIK-Connect-ből.

(#9015) kgab88 válasza lalakov (#9000) üzenetére


kgab88
csendes tag

Hagyjuk a szolgáltatós routereket. Ezek többsége alkalmatlan ilyen feladatokra, főleg ha még nem is publikus IP-t ad, hanem keresztül NATol pár eszközén a szolgáltatónak. Ahogy előttem írták már TL-MR6400. Ez tapasztalataim szerint tökéletesen alkalmas ilyen feladatokra.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#9016) Tarek El-Ali válasza tobias40 (#9007) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

1 .VPN ,
2. rögzítő blokkolása az internet felé
3. és csak "helyi" hálózattal engedd a kommunikációt .

De ehhez legalább egy Pi (mert a router routoljon ne vpn szerver legyen) kell és egy normálisan konfigurálható router (ubqt, cisco,microtik, vagy openwrt).

Meg legalább másfél óra konfigurálás ha már megy a rendszer. (a titkosító kulcsok generálása miatt.)

[ Szerkesztve ]

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#9017) Tarek El-Ali válasza kgab88 (#9015) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Ahogy látom ez a router tud VPN szerverként viselkedni és a zónákba osztást is megtaláltam (majdnem vlan) de a szabályok konfigurálását nem biztos ,hogy meg lehet vele csinálni .
1 : WAN
2 : LAN
3: IPCams

WAN ==> LAN filter
WAN ==> IPC reject

LAN==>WAN accept
IPC==>WAN reject

IPC ==>LAN accept
LAN==>IPC accept

És ha ezeket szabályokat lehetne konfigurálni , akkor lehetne levédeni azt hogy esetleg meghackeljék a kamerákat.

És vpn-re csatlakozva , lenne távoli élőképed. De a push notificationt egyenlőre bukod , habár email értesítéssel majdnem ugyanaz ...

[ Szerkesztve ]

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#9018) t72killer válasza Tarek El-Ali (#9017) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

nincs a kamerákra felrakható biztonságos OS, mint telókra a Lineage? Ahova raknám a cuccost még áram se nagyon van, nemhogy vezetékekkel-routerekkel lehetne szórakozni...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9019) kgab88 válasza Tarek El-Ali (#9017) üzenetére


kgab88
csendes tag

Igen, elvileg tud VPN szerverként működni, de ezt sosem próbáltam. Amennyiben VPN kell külön tűzfalat használok erre a célra és nem a router végzi VPN szerverként.
Egyébként egy laikus felhasználóval elég nehéz megmagyarázni, hogy amennyiben interneten akarja nézni a kameráit, akkor először VPN kliensként kell csatlakoznia a saját hálójához és csak ezután mehet a kamerás kliens. Mire felcsatlakozik belső hálóra már azt is elfelejtette, hogy mit is akart csinálni.
Tehát inkább jön a NAT szerver vagy fix IP + bonyolult jelszó (mert ez menthető) + adatfolyam titkosítás (mert ez is menthető). Innentől csak 1-2 kattintás a kamerái.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#9020) Tarek El-Ali válasza kgab88 (#9019) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Na igen, ezért nem mindegy ki is a célközönséged , a laikus Mari néni a faluban vagy x vállalat külön biztonsági szolgálattal.

Illetve a illetéktelen beletekintés esélyének csökkentésére az alapfokú biztonsági intézkedések megvitatása volt a komment célja

Nem is gondolom hogy Mari néni esetében indokolt lenne a VPN .

[ Szerkesztve ]

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#9021) tomej


tomej
aktív tag

Sziasztok!

Ház körüli tér megfigyelésésre kéne 4 kamerás szett NVR-el. Ez a kamera használható lehet?

[link]

A specifikáció szerint 2MP FullHD.

Köszi, üdv!

[ Szerkesztve ]

(#9022) kisapa válasza lalakov (#9005) üzenetére


kisapa
senior tag

Sajnos azt nem találtam meg, hogy milyen DVR-ed van és persze milyen mobil app-al akarod nézni. Amit említettem ahhoz regisztrálni kell a no-ip.com oldalra vagy a dyndns.com-ra( ez sajnos fizetős), és az eszközben ennek megfelelően beállítani a kapcsolatot a serverre. Ha jól tudom a router maga is tud ip címet frissíteni ezeken a servereken. Ezután a mobil app-ban ennek megfelelően beállítani az elérési címet és a portot. Sajnos ehhez a routeren is át kell irányítani a megfelelő portokat.

(#9023) tomej


tomej
aktív tag

[link]

Az előbb rossz volt a link

[ Szerkesztve ]

(#9024) kisapa válasza tomej (#9023) üzenetére


kisapa
senior tag

Amellett, hogy ez ip topik ez pedig ahd kamera a leírás is elég szegényes(szinte semmi). Szerintem kb annyit ér mint amennyi az ára.

(#9025) tomej válasza kisapa (#9024) üzenetére


tomej
aktív tag

Köszi!

Nem találtam megfelelő topikot...

[ Szerkesztve ]

(#9026) odrif válasza tomej (#9025) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha már AHD akkor kb valami ilyesmiben gondolkodnék.
[link]

20 éve a Prohardveren

(#9027) kisapa válasza odrif (#9026) üzenetére


kisapa
senior tag

:K

(#9028) nimfas


nimfas
addikt

Egy ismerősöm szeretne ilyet rendelni: https://www.50szazalek.com//4-kameras-wifi-megfigyelorendszer-fejegyseggel-2502?utm_source=hirlevel&utm_medium=2018_10_03&utm_campaign=50sz_4kameras_wifi
Kérdezte a véleményemet, én sajnos nem ismerem ezeket az IP kamerákat... egy asztalos műhelyt szeretne megfigyelni vele, állítólag a biztosító kéri a kamera, riasztó, ablakrács meglétét. Érdekes egy biztosító, de ez más kérdés most.

Ki mit tud esetleg erről a 40eFt-os rendszerről?
Létezik olyan rendszer amihez csak táp kell és wifin kommunikál a "központi" rögzítővel? Gyanítom nekem kell majd felszerelnem... :DDD

Szerk: Bár ha jól látom a képet ez is wifi-s, hisz antennás a kamera....

(#9029) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok!
A panellakásom előszobájába szeretnék egy IP kamerát ami figyelné belülről a bejárati ajtót.
Synology NAS-ra lenne kötve, ami mozgásérzékeléskor indítaná a felvételt és töltené is fel egyből FTP-re és/vagy más helyre.
Milyen kamerát ajánlanátok erre a célra max 20k-ért?

(#9030) bigrock válasza nimfas (#9028) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Nem javasolt. Kínosan ügyelnek rá, hogy semmi konkrét infót, technikai paramétert írjanak hozzá. Már a cég neve is komolytalan. Egy 4 kamerás IP rendszer reális ára kb. 120e Ft-nál kezdődik.

(#9031) Janos250 válasza nimfas (#9028) üzenetére


Janos250
őstag

Én már megtanultam a saját káraimon, hogy soha nem veszek semmit olyan eladótól, aki csak futárral küld, személyes átvételi lehetőség nincs, csak emailen érhető el, ami azt jelenti, hogy sehogy. Ha futárral kérem a holmit, akkor is csak olyat választok, ahol van személyes átvétel is, mert gond esetén elérhető.

A konkrét eset: Az se derül ki, hogy tulajdonképpen mit árul. Zsákbamacska. 80 ezer helyett árulja 40 ezerért. Mondd az ismerősödnek, hogy várjon még jobb vételre, amikor majd 200 ezer helyett árulja 50-ért, mert akkor még nagyobb lesz a megtakarítás. ;] Ilyen cégekkel véletlenül se!

Az amerikaiak $ milliókért fejlesztettek golyóstollat űrbéli használatra. Az oroszok ceruzát használnak. Én meg arduinot.

(#9032) bekom


bekom
csendes tag

Sziasztok!

Valakinek van tapasztalata Hikvision DS7216-os készülékkel?
Kérdésem az lenne, hogy advr amit lerögzített hogyan kellene elérnem hálózatos gépről. Tehát ip címen mbemegyek a menüjébe, van egy helyi beállítás, itt megadtam egy helyi könyvtárat. Mikor rámegyek a letöltésre minid hibát hoz.

Köszönöm előre is:

Norbert

(#9033) Greenbook válasza bekom (#9032) üzenetére


Greenbook
tag

Nem tudom, hogy ezzel a típussal-e, de volt olyan tapasztalatom, hogy csak ékezet nélküli gyökérkönyvtárban volt hajlandó a mentésre.
:K

http://csatlakozok.atw.hu

(#9034) bekom válasza Greenbook (#9033) üzenetére


bekom
csendes tag

Így is van beállítva c:\kamera , próbáltam egyből a győkérbe is.

(#9035) kgab88 válasza tomej (#9023) üzenetére


kgab88
csendes tag

Ha pedig IP, akkor mondjuk ilyenekben:
[link]

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#9036) kgab88 válasza bekom (#9034) üzenetére


kgab88
csendes tag

Volt olyan firmware, amely nem tudott írni bizonyos mappákba. Főként a rendszergazdai jogosultsággal rendelkezőkbe, mint C gyökér és társai. Próbáld meg ezt: C:\Users\"felhasználónév"\Web\DownloadFiles, vagy egy másik meghajtót.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#9037) tonnni7


tonnni7
csendes tag

Sziasztok.

Most HIKVISION Turbo HD kamera van felrakva, összességében elég jó a képe de az arcokat elég nehéz kivenni. Ha rakok fel IP Kamerát jobban kivehetőek lesznek az arcok?

Most ilyen van: [link]

Ehhez hasonlóban gondolkodom: [link]

Kérdés megéri e cserélni?

(#9038) bigrock válasza tonnni7 (#9037) üzenetére


bigrock
Topikgazda

A dupla ár nem fogja garantálni a dupla jó minőséget. A THD kamerát milyen DVR-en keresztül jeleníted meg? Tudja a fullHD-t?

(#9039) spider23


spider23
aktív tag

Lehet hogy volt már róla szó, ha igen elnézést. Kinéztem egy ilyen kamerát Xiaomi mijia 1080 p. Mik a vélemények erről a kamerárol? Nekem ami a lényeg hogy beltérbe kell, mozgatható legyen, lehessen rajta oda vissza beszélni, távolról is elérjem androidos appal ami jó lenne ha nem csak a gyári app-jával menne és tudjon NAS-ra rögzíteni. Ez erre megfelelő vagy van valami jobb ajánlottabb kamera? Van 3 foscam különböző kamerák kültéren amikkel meg vagyok elégedve, de most beltérre keresek. Köszönöm a segítséget.

(#9040) kgab88 válasza tonnni7 (#9037) üzenetére


kgab88
csendes tag

Minél nagyobb felbontás annál részletgazdagabb kép. Minél nagyobb objektív annál kisebb látószög, de a megfigyelt területen annál jobban kivehető objektumok. Feltéve ha a rögzítő is tudja a kamera felbontását.

Informatikai vezetékes és vezeték nélküli hálózatok kivitelezése. Biztonságtechnikai rendszerek telepítése, karbantartása, javítása. http://portcomp.hu

(#9041) lakisoft válasza tonnni7 (#9037) üzenetére


lakisoft
veterán

Én ezek közül választanék a helyedben:
ds-2cd2342wd
ds-2cd2t42wd
ds-2cd2322wd
ez már valószínűleg kicsi lesz de érdemes megnézni:
ds-2cd1031

(#9042) tonnni7 válasza bigrock (#9038) üzenetére


tonnni7
csendes tag

TURBO HD DVR DS7100 SERIES, Modell: DS-7104HQHI-K1

(#9043) tonnni7 válasza lakisoft (#9041) üzenetére


tonnni7
csendes tag

Köszi, megnézem

(#9045) bigrock válasza vacs (#9044) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Kültéri UTP-t kell venni, az mindent kibír. Létezik belőle önfeszítős is, akkor még átfeszítés sem kell.
Vagy sima kábel, UV álló gégecsőbe húzva, de az jóval drágább a végére.

(#9046) nTom


nTom
aktív tag

van jelentősége hogy árnyékolt, vagy nem, az utp kábel?
Próbálok keresni kb 150 méter cat6-ost, lehetőleg valami jó minőségűt

(#9047) flegga92


flegga92
senior tag

Sziasztok!
Van egy misecu Ip kamerám, bent a kutyákat tartom szemmel, míg össze nem szoknak, meg ha épp nem tudom nézni, visszatekerem. Egy mixza SD kártya volt benne, de fél nap alatt megmakkant. Szinte új volt, tudom nem nagy minőség, de erre gondoltam jó lesz. Amikor szétszedtem a kamerát elég meleg volt benne, gyanakszom hogy e miatt adta meg magát. Ki milyen SD kártyát használ?

(#9048) Tarek El-Ali válasza flegga92 (#9047) üzenetére


Tarek El-Ali
tag

Western Digital

Igen "csak" 2 év gari , de az 1000x történő felülírásra vannak méretezve.

[ Szerkesztve ]

Lenovo Yoga500 i5 , Config 1:AMD X4 760K 4000 MHz ,ASRock FM2A75 Pro4-M ,2*4Gb HyperX 1600MHZ AMD R7770 KINGSTON V300 120 GB,HDD 1TB, Config 2 :AMD X4 630 , 12GB Kingston HyperX 2*2+2*4 VGA: HD5770 , MiniPC1 : OrangePiPC+ , MiniPC2: BPi M1+

(#9049) t72killer válasza nTom (#9046) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Digitális, nem nagyfrekvenciás a jel, úgyhogy egy ilyesmi sztem teljesen jól ki fog szolgálni.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#9050) flegga92 válasza Tarek El-Ali (#9048) üzenetére


flegga92
senior tag

Köszi! Nem is tudtam, hogy SD kártyát is gyártanak :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.