Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17451) sambenez válasza Fisha (#17450) üzenetére


sambenez
addikt

Az gondolom hivatalos lehet. Azokkal kell vigyázni amik aliról vannak.

(#17452) Fisha válasza gozso (#17445) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi, innen végül, akkor fel is ment a legfrissebb (V5.5.82 build 190311)
Viszont továbbra se megy chrome alól a webes távoli elérés csak IE alól. Ez min múlik pontosan? Miért megy a másik Hikvision kamrámról és erről nem? A web version pontosan mit jelent az adminon, van köze ehhez? Azt a firmware-től függetlenül kell update-elni?

Bocsi az értetlenkedésért, csak maholnap nincs is IE és nem szeretném emiatt kidobni a most vásárolt kamerát, ha már prémium márkát választottam... :(

[ Szerkesztve ]

(#17453) bigrock válasza Fisha (#17452) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ezt tedd fel a Chrome alá.

(#17454) Fisha válasza bigrock (#17453) üzenetére


Fisha
őstag

Köszi az ötletet. Közben elengedtem a webes felületet és nagy nehezen megleltem a Hikvisionnél a HiLookVision client-et, ami ingyenes és lehet vele nézegetni a kamerákat messziről. Ez nekem így jó B megoldásnak.

Mondjuk az továbbra is izgatna, hogy mi alapján lehet eldönteni egy Hikvision kameráról, hogy fog-e menni a webes kliense chrome-ban vagy sem. Nekem az egyiknek megy, a másiknak nem. És nem csak a live view nem megy, hanem be se jön a webes kliens login, csak egy rinya, hogy indítsak IE-t , ha erre vágyok.

Mindeközben mindene frissebb annak, amelyikkel _nem_ megy. (firmware, encoding, plugin)

[ Szerkesztve ]

(#17455) Csorbi


Csorbi
addikt

Sziasztok!

Madárodúba (tehát rövid fókusztávolság, ha jól tudom) milyen kamerát ajánlanátok? Az elsődleges cél a 0-24 megfigyelés és rögzítés, esetleg streamelés. A felvételeket elsősorban felhőbe, vagy valamilyen SMB megosztásra (NAS, stb.) rögzíteném. Minél kevesebb kábel lenne a cél, ezért leginkább WiFi-s, és akkus/napelemes kivitel érdekelne. Ismertek ilyet? Előre is köszönöm!

(#17456) jézusom válasza Csorbi (#17455) üzenetére


jézusom
addikt

Ez tényleg speciális, és valóban kis fókusztáv. Vad kamera nem jó?

(#17457) Csorbi válasza jézusom (#17456) üzenetére


Csorbi
addikt

Nem tudom, nem értek hozzá, azért kérdezem :) Itt úgy kell elképzelni hogy a kis csipogók a kamerától kb max. 15-25 cm távolságra vannak. A vadkamerák érzésem szerint nagyobb távolságból filmeznek.

(#17458) Jim12


Jim12
csendes tag

Pár napja vettem egy Imou Ranger 2 4MP (új kiadás) kamerát . Mivel új széria nem sok infót találtam a kameráról viszont amit észrevettem az a kritikán aluli éjszakai képminőség. Nem tudom eldönteni vagy a kamera rossz vagy a fényérzékelő rossz , vagy minden :) . Gyenge fényviszonyoknál olyan szemcsés a kép , hogy alig látni valamit , az infra nagyon későn kapcsol be , szinte csak teljes sötétben . Gyenge fényviszonyokban a színek is brutálisan torzulnak , a fehér például kék ! Nappali körülmények között egész jó a kép. Van sok imou kamerám , a Ranger 2 -ből a régebbi 2Mp-es de ott nincs hasonló gondom. Ha van valakinek tapasztalata írja már meg :)......

[ Szerkesztve ]

(#17459) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
A 25m-re lévő kamerához, cat5 kábelen poe injector keresztül indítanám a 12V fesz. és net kapcsolatot.
Ez így jó?

(#17460) jézusom válasza Jim12 (#17458) üzenetére


jézusom
addikt

Egyáltalán van infra benne?

(#17461) Jim12 válasza jézusom (#17460) üzenetére


Jim12
csendes tag

Persze , hogy van. Ki is kapcsolható igény esetén...Most nézem , hogy van már V2 széria is , lehet ez rossz széria lehet és pár hétre rá kiadtak egy még újabb szériát ? Viszont a 4MP Imou Cruisert nyugodt szívvel ajánlott , egy brutálisan jó kamera. Igaz én bevezető áron rendeltem 26 .000 Ft volt de nem nagyon tudok jobbat ár/értékben. Bárki is veszi meg nem fog benne csalódni.

(#17462) bigrock válasza cooi11 (#17459) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Határon lebeg, de elvileg jó lehet. Jó minőségű legyen a kábel és cat5e.

(#17463) Jim12


Jim12
csendes tag

Szerintem hibás széria . Ami nekem volt IMOU Ranger 2 IPC-A42P és pár hétre kiadták az IMOU Ranger 2 IPC-A42P -B-V2 szériát. Természetesen minkettő eu. verzió.

(#17464) vacs válasza cooi11 (#17459) üzenetére


vacs
Topikgazda

Nekem az egyik kamerámnál kb 20 méter kábel van, az még működik.
A másik kamerám viszont kb 28-30 méter, na oda már kevés volt.
Nappal szépen ment a kamera, de este mikor az infra bekapcsolt, akkor a kamera offline lett, reggel újra működött.
Külön tápot kapott, azóta jó. :K
Ahogy bigrock is írta, határeset...

(^)(>.<)(^)

(#17465) markussandor válasza cooi11 (#17459) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,

én arra tippelek, hogy bizonytalan lesz a dolog, ha a kamera amúgy tud PoE-t, akkor én egy PoE tápegységgel oldanám meg. (anyámnál ezzel a táppal üzemeltetem)

(#17466) cooi11 válasza markussandor (#17465) üzenetére


cooi11
senior tag

Változott a terv.
Egy (1db) ilyet szeretem volna a szomszédtól irányitani felém,
(ez mindent lefedett volna)
de túl macerásnak vélte az ötletemet a szomszéd.
Így a házra szerelek 4db kamerát ha meg találom a megfelelőt!

(#17467) cooi11


cooi11
senior tag

Sziasztok!
Ez a kamera kalkulátort találtam.

(#17468) gorog00


gorog00
csendes tag

Üdvözletem!

Hikvision IP kamera rendszerem élő képét csak akkor látom telefonon ha otthoni Wifin vagyok.. Munkahelyi wifi vagy mobilneten OFF (hálózati csatlakozás sikertelen)
Merre keressem a hibát?
köszi

(#17469) vacs válasza gorog00 (#17468) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szerintem a rögzítőben hibásan, vagy hiányosan vannak megadva a hálózati adatok (ip cím, átjáró stb).
Lépj be a routerbe és onnét írj át mindent a rögzítőbe és jó lesz.
Esetleg a tűzfal lehet még.

(^)(>.<)(^)

(#17470) LógaGéza válasza Csorbi (#17455) üzenetére


LógaGéza
addikt

DIY? ESP32-CAM, vagy RPi kameráknak eléggé kicsire is állítható a fókusztávolsága. Kétlem, hogy biztonsági kamerában ilyet találni fogsz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#17471) Csorbi válasza LógaGéza (#17470) üzenetére


Csorbi
addikt

No DIY. Just Buy & PnP. :B

(#17472) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Üdv!

Beneveztem egy Reolink 511W-re. Aliról vettem, nekem jók a tapasztalataim vele. Ha valakit érdekel a képessége, akármi, segítek, ha tudok. Amiben én kérném a segítséget, hogy éjjel számtalan riasztást kapok az infra előtt kóricáló rovarok miatt. Erre valami megoldás?

(#17473) Morris válasza CounterBoci (#17472) üzenetére


Morris
veterán

Exir ledes kamerát kellett volna venni. Arra nem mennek a bogarak. Csak elvétve.

(#17474) Pille99 válasza CounterBoci (#17472) üzenetére


Pille99
tag

Infrát kapcsold ki, és vegyél egy infrát és helyezd el a kamerától 2 méterre

(#17475) sambenez válasza Pille99 (#17474) üzenetére


sambenez
addikt

Vagy csak egyszerűen a mozgásérzékelést kell kikapcsolni.

(#17476) CounterBoci


CounterBoci
senior tag

Köszi, első körben beszerzek egy külön ir reflektort. Mozgásérzékelést nem akarom kikapcsolni, éjjel nincs senki ott. Amit még észrevettem, hogy sokszor beriaszt ha felhős/napos periódusok váltják egymást. Nem találtam még el az optimális érzékenységet valószínűleg

(#17477) sambenez válasza CounterBoci (#17476) üzenetére


sambenez
addikt

Ez is a mozgásérzékelés miatt van. Az árnyék változását nézi mozgásnak.

(#17478) markussandor válasza gorog00 (#17468) üzenetére


markussandor
senior tag

Szia,
emlékeim szerint a Hikvision alapból nem kapcsolja be a felhős működést, szóval kapcsold be, majd add hozzá az NVR-t a mobil apphoz QR kód alapján.
Én a port forwardot választottam, nem akarom fellőni a felhőbe a kameráim képét (ha nem muszáj).

(#17479) run4fun


run4fun
tag

Sziasztok!

Kaptam egy kérdést ismerősömtől, így hozzátok fordulnék:
Zártkerti ingatlan. Net: mobilnet. 220V van. Éjjeli/nappali, ha lehet mozgatható/forgatható kamera. SD kártya benne, de itthonról is meg tudjam nézni. Valami oszlopra kellene tenni hogy körbenézhessek, de a villám ugye...
Az első kérdés az, hogy mekkora adatforgalmú csomagja legyen a sim-kártyán? Köszi!

(#17480) jézusom válasza run4fun (#17479) üzenetére


jézusom
addikt

Szerintem a villám akkor is bele csap, ha zárt kerti. Ki kell számolni, hogy mekkora adatforgalom kell, te tudod mennyit nézegetnéd.

(#17481) vacs válasza run4fun (#17479) üzenetére


vacs
Topikgazda

Ha a kamera sd kártyára rögzít, akkor alapból 0 adatforgalom lesz.
Csak akkor használ internetet, ha távolról rá néz az élőképre, vagy vissza nézi a felvételeket, vagy ha értesítést küldd a kamera.
Függ, hogy hány megapixeles a kamera, illetve hogy az elsődleges, vagy a másodlagos streamet nézi-e.
Kb lehetetlen előre megmondani. :K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17482) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Amiko wifis kamera sett.Kamerákon van ethetnet csatlakozó is (gondolom felprogramozáshoz).Ha tudom a kamera ip címét nvr-ből akkor rálehet csatlakozni a kábelen keresztül?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17483) varmi2 válasza gerisz23 (#17482) üzenetére


varmi2
nagyúr

Más ip címe lesz wifin és más vezetéken.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17484) vacs válasza gerisz23 (#17482) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
Minden wifis kamera használható kábelesen is, ha van a kamerán csatlakozó!
Nem kell tudnod semmilyen ip címet, dugd össze kábellel és a routertől automatikusan kap ip-t.
A router webes felületen látnod kell majd a kamera ip címét, ha nem, akkor az Advanced IP Scanner app megkeresi neked (topik összefoglalóban van link)!
:K

(^)(>.<)(^)

(#17485) gerisz23 válasza vacs (#17484) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi! Döglött kamerával próbáltam,akkor annak ez a része halhatott le.
Képet böngészőben ilyenkor egyből látni is ip cím alapján?
Köszi :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17486) momcrew válasza vacs (#17481) üzenetére


momcrew
tag

Nekem 2 kamerából 2 csak úgy rögzített SD kártyára, ha volt élő internet alatta. Ki kell próbálni.

(#17487) vacs válasza gerisz23 (#17485) üzenetére


vacs
Topikgazda

Internet Explorer böngészővel látnod kell, ha engedélyezed az active x és webcomponent pluging, összefoglalóban ehhez is van leírás!

Momcrew: úgy tűnik ez kamera függő, mert nekem volt olyan kínai kamerával dolgom, amit internet nélkül ap módban simán beállítottam és tökéletesen működött!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17488) varmi2


varmi2
nagyúr

Károsodást okozhat-e egy ip kamerában, ha a napfelé van fordítva a kamera? És a nap nagy részében teljesen belesüt?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17489) markussandor válasza varmi2 (#17488) üzenetére


markussandor
senior tag

Szerintem nem, de miért van az ég felé fordítva?

(#17490) varmi2 válasza markussandor (#17489) üzenetére


varmi2
nagyúr

Még nincs, de oda lesz. Az eget akarom rögzíteni.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17491) vacs válasza varmi2 (#17488) üzenetére


vacs
Topikgazda

Én a helyedben írnék pár forgalmazónak, hogy kamera vásárlását tervezed, erre fogod használni, lehet-e baja.

(^)(>.<)(^)

(#17492) varmi2 válasza vacs (#17491) üzenetére


varmi2
nagyúr

A kamera már meg van. Ma szerelem fel. Ha elromlik, akkor elromlik, nem egy vagyon volt. Csak tudni akartam előre, hogy mire számítsak. Egyébként egy reolink rlc-810A a kamera.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17493) vacs válasza varmi2 (#17492) üzenetére


vacs
Topikgazda

Értem, de ettől még írhatsz pár helyre... :))

(^)(>.<)(^)

(#17494) varmi2 válasza vacs (#17493) üzenetére


varmi2
nagyúr

Tudnál tippet adni hogy hova írjak?

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17495) vacs válasza varmi2 (#17494) üzenetére


vacs
Topikgazda

Hikvision, Dahua, Provision, Techson most így hirtelen.
Keresd meg a forgalmazót és egyesével küldd el nekik.
(fontos, hogy ne "csoportos" üzenetet küldj, hanem egyesével címezd, mert ők is látják ha csoportost küldesz és így kevésbé kezelnek fontosnak, tapasztalat).

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17496) Riccsiz_h


Riccsiz_h
aktív tag

sziasztok !

Xiaomi Mi Home Pro 360° 2K (MJSXJ06CM/BHR4193GL) IP kamerám. Azonban egyik pillanatban sárgára változott a LED-je és azóta se kép, se hang, kapcsolódni sem lehet.

Próbáltam végigjárni a miui fórumait és a redditet és de nem találtam megfelelő firmwaret a géphez sajnos. Esetleg valakinek van bárhol egy linkje pontosan ehhez a típushoz: MJSXJ06CM ?

Előre is köszönöm

Üdv. Riccsiz

(#17497) kovyhun


kovyhun
tag

Sziasztok!
Hik-Connect felhő nektek működik?
Nekem egyikre sem kapcsolódik:
litedev.eu.hik-connect.com
dev.eu.hik-connect.com
Próbáltam az "eu" nélkülieket is. Nemrég frissítve volt a rögzítő, meg egy kameracsere, más változás nem volt.
A tracert a 99.82.182.62 után timed out...

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#17498) kovyhun


kovyhun
tag

Egy meghibásodott kamerát szeretnék lecserélni.
Régen követtem a fórumot, de mióta gond nélkül üzemel a rendszer, lemaradtam.
(HIK nv és 4db Hiseeu 4MP kamera)
Most szeretnék kicsit jobbat venni, most átnézve kicsit a fórum végét, mivel nagy pénzeket nem szeretnék rá költeni, Reolik talán jó kompromisszum lehet.
Eközött a kettő között az árán kívül mi a különbség?
https://www.aliexpress.com/item/1005001627721271.html
https://www.aliexpress.com/item/4000443672063.html

"Hajszolom a tudást, de ő mindig gyorsabb nálam!"

(#17499) gerisz23 válasza vacs (#17487) üzenetére


gerisz23
őstag

A router nem oszt ip címet a kamerának-kaptam egy cseredarabot,NVR nem látja...
Még küzdök vele...

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17500) gerisz23 válasza gerisz23 (#17499) üzenetére


gerisz23
őstag

Upgrade:
Rá tudtam csatlakozni a kamerára PC-ről,ipconfiggal meg is lett a kamera.
DHCP-t bekapcsolva routeren keresztül kábellal működik.
Minden wifi hálózatot lát kivéve az NVR-t amihez csatlakoznia kellene

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.