Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17251) nihill válasza vacs (#17246) üzenetére


nihill
őstag

A Channel Title listában írtam át, vagy máshol is lehet?
Ha kilövöm az appot ugyan azt hozza vissza, D01, D02, ...

(#17252) huan válasza kerobi (#17249) üzenetére


huan
őstag

:Y Hármat vettem, két helyről, egyikkel sem volt ilyen gond.

(#17253) sambenez válasza kerobi (#17249) üzenetére


sambenez
addikt

Amelyik mélyen belemegy és nem is olvassa, ott szinte biztos vagyok benne mellé dugod a kártyaolvasónak a kártyát.

(#17254) kerobi válasza vacs (#17250) üzenetére


kerobi
senior tag

Nem user error, egyszerűen szar. Szériahibáról hallottál már valaha?
Sambenez: Hogy lehet egy hajszálvékony SDkártyát mellédugni? Belenézek és nincsenek lábak. Majd szerintem fellövöm YT-ra ezt a két ipari hulladékot.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17255) sambenez válasza kerobi (#17254) üzenetére


sambenez
addikt

A műanyag burkolaton lévő nyíláshoz képest el van csúszva a belső olvasó rész, így könnyen mellé mehet a kártya. Ha belenézel a nyílásba és nem látszik semmi szinte biztos ez a baj. Elmagyarázni nem tudom jobban. Akciókamerával jártam így régebben.

(#17256) kerobi válasza sambenez (#17255) üzenetére


kerobi
senior tag

Tudom mire gondolsz, látom a kártyanyílást, telibe középen van és úgy belecsúszik tűvel kell kipiszkálni. De rendelek egy harmadikat is, úgyis itt van holnapra. Amazonos szemét...Ingyenes a visszaküldés, csak az időmet rabolják vele.

[ Szerkesztve ]

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17257) huan válasza kerobi (#17249) üzenetére


huan
őstag

(#17258) meili


meili
tag

Sziasztok!

Családi házhoz éjjel-nappali megfigyeléshez és rögzítéshez milyen PoE rendszert ajánlatok 8-9 kamera esetén? Szeretném, ha távolról, mobilról is rá tudnék nézni a házra.

Az összefoglaló elolvasása után a Reolink kamerák a legszimpatikusabbak, de fogalmam sincs, hogy melyik típust válasszam. Jól érzem, hogy családi házas környezetben nincs értelme Hikvisiont választani Reolink helyett, mert a Reolink is tud mindent, ami kell, jó minőségben? Van esetleg valami összefoglaló arról, hogy milyen célra melyik típus ajánlott?

Miért van az, hogy itt többen a fórumban NVR-ből nem a kamera márkájához illőt vesznek? Nem elég jó minőségűek?

Én nézek be valamit, vagy az összefoglalóban ajánlott reolink.aliexpress.com-os beszerzés Németországból drágább, és jelentősen hosszabb a kiszállítási idő is, mintha Kínából rendelnék?

(#17259) jézusom válasza meili (#17258) üzenetére


jézusom
addikt

Van összefoglaló, de az hogy hik vagy reolink, az nem annyira releváns. Ettôl kicsit több info kell. Magam részéről folyamatosan cserélgetem az eszközöket azért nem egy márka minden.

(#17260) nihill válasza meili (#17258) üzenetére


nihill
őstag

A Reolink is teljesen jó, nekem is van egy és nincs gondom vele. Esetleg arra figyelj hogyha számít a tárhely, akkor érdemesebb a h265 képes kamerákat nézegetni. Persze semmi vész ha nem tudja, annyi hogy kevesebb napot lehet utólag visszanézni.

NVRt én pl. azért vettem másat, mert bő 10e-ért mindent tud ami nekem kell, ráadásul 2 SATA csatival ha kellene. Egyébként a kamerák standard ONVIF protokolljával szinte minden mindenhova ráköthető, kisebb korlátozásokkal esetleg. Mondjuk pont a Reolink régebbi kamerái lógnak ki ebből a sorból.

EUból rendelve persze hogy drágább mint kínából, a szállítás az 1-2 hét max, amit a shopban írnak az csak egy határidő, nem a tényleges érkezés.

(#17261) Athoszka


Athoszka
tag

Erről esetleg van valakinek tapasztalat? Reolink RLC-522-5MP Németből is egész jó árban van most. Még esetleg a RLC-520-an gondolkodom.
[link]

(#17262) 8nemesis8 válasza vacs (#17202) üzenetére


8nemesis8
veterán

Szia!

Nincs esetleg tapasztalatod a kínai NVR és ANNKE kamerák esetleg C800-as modell kapcsoltáról? Itt volt a fórumba úgy emlékszem, de hirtelen nem találtam meg.

Szerk.: Megtaláltam nihill kolléga írt róla. Csak azt nem tudom a mozgásérzékeléses rögzítést tudja-e vajon?

[ Szerkesztve ]

(#17263) meili válasza nihill (#17260) üzenetére


meili
tag

Ez azt jelenti, hogy jóval gyorsabban érkeznek meg, mint a standard Aliexpresses kis méretű csomagok? Azért nem szeretek Kínából vásárolni, mert 4-6 hét a minimum, míg megjön valami. De feltételezem, hogy ezeket a Reolink normálisabb feltételekkel, gyorsabban küldi.

(#17264) vacs


vacs
Topikgazda

Athoszka: az RLC-522-ben van 3x optikai zoom, az RLC-520-ban nincs, ennyi a tényleges különbség!
Esetleg ajánlom az RLC-520A-t, ebben van emberi alak és gépjármű felismerés!
Az 5MP-es modellekben azonos 1/2.7" CMOS Sensor van.

meili: ha van rá keret vegyél Hikvisiont, ha nincs, akkor a Reolinkben sem fogsz csalódni (természetesen nem egy kategória a kettő).
EU-ból mindig drágább kicsivel, de a szállítás kb egy hét.
Egy 5MP-es kamera kb 20-30 méterig lát élesen, ha ennél távolabbra kell, akkor 8MP.
Illetve hasznos lehet, ha tudja az emberi alak és gépjármű felismerést.
Ja és, hogy X kamerához Y rögzítő? Szeretünk veszélyesen élni, kísérletezgetünk, de alapból mindig egy gyártótól célszerű megvenni a rendszert, mert csak így garantált a teljes kompatibilitás!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17265) meili válasza vacs (#17264) üzenetére


meili
tag

Miben jobb a Hikvision és mi az ajánlott beszerzési hely?
Reolinknél az összefogllalóban szimpatikus volt a kiemelten jó mobilos és PC alkalmazás.

(#17266) Athoszka válasza vacs (#17264) üzenetére


Athoszka
tag

Köszi! Néztem, hogy nem sok különbség van köztük csak a zoom, na majd megálmodom melyik legyen :-) Még a 8 MP-esen is gondolkodom, mert elég nagy a távolság. Kb 30 méter lehet a kapu a háztól.

(#17267) nihill válasza Athoszka (#17266) üzenetére


nihill
őstag

Ha a jobb azonosíthatóság a lényeg, 20-30m-re már mindenképp a 8MP-be gondolkodj.

#17262 8nemesis8
A C800 tud mozgás érzékelést kínai boarddal, csak kérdés, mire mész vele.
Ez a kamera pl. nekem a kertre néz, a szél mozgatja a fákat, bokrokat, virágokat, stb

Bár igazából azt sem tudom mennyire érzékenyre van beállítva a mozgás érzékelése mert nem érdekelt. Akármilyen extra felismerést is tud egy kamera, szerintem a legbiztonságosabb a folyamatos rögzítés.

(#17268) vacs válasza nihill (#17267) üzenetére


vacs
Topikgazda

"A Channel Title listában írtam át, vagy máshol is lehet?"

Későn írtál ... két napja voltam a helyszínen, majd privátban rád írok, ha megint megyek és megnézem :K

"nekem a kertre néz, a szél mozgatja a fákat, bokrokat, virágokat, stb"

Amatőr hiba, hiszen a fákat, bokrokat célszerű kihagyni, mert ha fújja a szél, akkor rengeteg lesz a felesleges felvétel. :D

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17269) nihill válasza vacs (#17268) üzenetére


nihill
őstag

Olyan ez mint a hasmenésre nyugtató.
-Elmúlt?
-Nem, de most már legalább nem zavar :DDD

Én telibe' veszek mindent, nem érdekel hogy piros vagy kék, ha esemény van utólag 100% hogy lesz miből majd vissza nézni. Az meg hogy keresni kell, mikor volt... baj esetén ez lesz majd a legkisebb problémám.

(#17270) qqzs


qqzs
őstag

Nem ip camera, de hatha van aki tudja mi ez es hasznalhato e valamire, van belole ketto, ja es mennyit er. A hazon volt amit vettunk , azt mondtak fake camera, de levettem es benne van kabel es elektronika is de bekotve nem volt. Van egy RCA meg egy tap kabele

Eladó: GTS450

(#17271) motrola válasza qqzs (#17270) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Én itt megpróbálnám a support hátha mond valamit.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17272) bigrock válasza qqzs (#17270) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ez egy ősi analóg 700TV soros kamera. Dummy kamera árát éri kb.

(#17273) kerobi


kerobi
senior tag

Megkaptam a 3. Ranger 2-t. Ez már beveszi a kártyát, csak sajnos nem érzékelte és ugyan volt rajta adat - 3 film- Totálisan elqrta a kártyát. Visszatéve a számitógépbe le akarja formázni 30.6 MB os fat rendszerre. Egy 128 GB Sandisk kártyáról van szó. Ráadásul nem küld a telefonomra Push értesitéseket. Érzékel, mert látom a naplóban... Hihetetlen.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17274) sambenez válasza kerobi (#17273) üzenetére


sambenez
addikt

Lehet valami saját formátumra formázta a kamera, ezért akarja formázni a win. Valami partíció kezelő programmal nézz rá az mit lát az sd-n.

(#17275) kerobi válasza sambenez (#17274) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszi a választ 30 MBot mutat a minitool is meg a Linux Disk is. Sajna ez szerintem elszállt.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17276) Dolphine válasza kerobi (#17275) üzenetére


Dolphine
addikt

Ezt próbáld ki:
SD Card Formatter

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17277) kerobi válasza Dolphine (#17276) üzenetére


kerobi
senior tag

Köszi, de formatting failed. Veszek egy 32GB-os kártyát, szerintem az is elég lesz jó ideig.
Csak azt nem tudom, hogy rakjam bele? Működés közben, vagy kikapcsolt állapotban 5 percig várva az offline-ra? Úgy emlékszem ezt bekapcsolt állapotban raktam bele és mivel elég bizonytalan a beugratás kezdte volna felismerni de kiugrott és összekuszálta az mbr-t. Szinte biztos, hogy az IMOU nem téríti meg a káromat.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17278) Dolphine válasza kerobi (#17277) üzenetére


Dolphine
addikt

Áramtalanítsd, majd kártya be, utána mehet a menet. Honnan van azaz SD kártya? Az IP kamera mekkora kártyát fogad? Az IP kamera honnan van?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17279) kerobi válasza Dolphine (#17278) üzenetére


kerobi
senior tag

AZ SD kártya is és a camera is Amazonos, de a kamera IMOU forgalmazón keresztül.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17280) Dolphine válasza kerobi (#17279) üzenetére


Dolphine
addikt

Nem lehet, hogy a kártya esetében belefutottál egy hamisítványba? :F

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17281) kerobi válasza Dolphine (#17280) üzenetére


kerobi
senior tag

Nem, végulis működött a kártya jol 2 évig, szóval annyira nem bánom. Csak az bánt, hogy működhetett volna tovább is ha nem szexuálja meg ez a kamera.

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17282) Dolphine válasza kerobi (#17281) üzenetére


Dolphine
addikt

Értem.
Nekem is ilyen kamerám van, bár SD nélkül. Teszi a dolgát? Egy NVR-el kommunikál!

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17283) swoody


swoody
senior tag

Sziasztok!

Xiaomi 360 2k pro-nal be lehet allitani valahogyan azt, hogy amikor felvesz egy adott mozgast az mennyi ideig tartson, illetve mitol fugg a felvetel hossza, mert van amelyik video 6, 9 11 masodperces.

[ Szerkesztve ]

(#17284) vacs válasza swoody (#17283) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szia.
A mozgás érzékeléses felvétel hosszát nem tudod állítani, addig tart, amíg a kamera mozgást érzékel!
Ez lehet egy falevél, egy árnyék, egy légy-pók, bármi!

(^)(>.<)(^)

(#17285) swoody válasza vacs (#17284) üzenetére


swoody
senior tag

Ohhh, de kar. :(
Koszonom szepen a valaszod.

(#17286) fkenny


fkenny
senior tag

Sziasztok!
Otthonra szeretnék IP alakon nyugvó kamera rendszert kiépíteni. Munkám során javarészt a Hikvision termékeivel dolgoztam amiknek a minőségével alapvetően meg vagyok elégedve. Viszont szoftveresen már kevésbé. Van már olyan NVR és kamerájuk ami nem akar activeX és hasonló vackokat ahhoz hogy weben elérhető legyen az admin felület? Továbbá van az IVMS 4200-nál jobb app a helyben történő megfigyeléshez? (Az újabb PC-s appon már nem lehet több kijelzőt használni megjelenítésre, vagy csak én nem találom.) Végül olyan nyalánkságok támogatása is jó lenne, mint SNMP, E-mail küldés ha baja van.

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#17287) meili


meili
tag

Nézegetem az NVR-eket. Látom, hogy vannak olyanok, amik tudnak 4, 8 vagy 16 kamerát befogadni UTP kábellel. Ez a maximum szám, amit szoftveresen is kezelni tudnak? Mert találtam switch-eket, amik például összegyűjtenek 4 kamerát és 1 kábellel viszik tovább az NVR-hez. Ilyen switch-csel több kamerát is lehet kezelni egy-egy NVR-rel, mint ahány UTP bemenete van?

(#17288) sambenez válasza meili (#17287) üzenetére


sambenez
addikt

Egy átlagos nvr-nek egy UTP bemenete van. Az hogy hány kamerát kezel nem az UTP bemenetek számától függ.
A switchnek pedig pont ez a dolga hogy több UTP kábelen érkező adatot egy kábelen továbbít.
De ez nem azt jelenti hogy a 8 kamerás NVR 16 kamerát is kezel ha beledugsz egy 16-os switchet.

(#17289) vacs válasza fkenny (#17286) üzenetére


vacs
Topikgazda

"ami nem akar activeX-et futtatni"
Nincs, kell az activeX.

"van az IVMS 4200-nál jobb app"
Nem tudok róla, hogy lenne másik gyári app.

(^)(>.<)(^)

(#17290) emca


emca
tag

Sziasztok! Már előzőleg volt szó az általam vett Onvif 21 P kamera beüzemeléséről a kezelési hiányában. Örömmel jelzem,hogy a beüzemelése tök jól sikerült a viszonylag gyenge angol tudásommal együtt, azonban nem találtam sehol arról semmit, hogyan lehet az SD kártya felvételét utólag megnézni. Ugyancsak nem találtam semmit, hogy ezt stlg ha lehet akkor csak a telon lehet, vagy a laptopon is, de úgy, hogy ne kelljen a kártyát kivenni? Megköszönném, ha lenne valaki aki tudna ebben segíteni.

(#17291) meili válasza sambenez (#17288) üzenetére


meili
tag

Rendben van, akkor nem tudom, hogy hogy hívják azokat az UTP csatikat, amik ezen a képen is láthatóak. Kimenetnek? Vagy nem volt egyértelmű, hogy mire értettem?

Tehát akkor egy switch csak arra jó, hogy kábelt spóroljak és keskenyebb helyen tudjam több kamera kábelét elvezetni? (Esetleg még hatótáv növelés?)

(#17292) sambenez válasza meili (#17291) üzenetére


sambenez
addikt

Ez egy nem átlagos nvr, hanem poe képes ezért minden kamerának saját utp bemenete van.

(#17293) motrola válasza meili (#17291) üzenetére


motrola
aktív tag

Oda van írva POE.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17294) mad823 válasza hchefi (#17211) üzenetére


mad823
őstag

Dettó ilyesmit keresek én is, annyi különbséggel, hogy nekem viszont felhő is kellene (nem tárolni csak nézni), mivel nem lennék vele egy hálózaton.

(#17295) meili válasza sambenez (#17292) üzenetére


meili
tag

@sambenez, @motrola
Ezzel indítottam a kérdésemet:
"Nézegetem az NVR-eket. Látom, hogy vannak olyanok, amik tudnak 4, 8 vagy 16 kamerát befogadni UTP kábellel."

Azaz ebből szerintem egyértelmű volt, hogy PoE NVR-rel kapcsolatban kérdezek.

(#17296) nihill válasza meili (#17295) üzenetére


nihill
őstag

Talán Annke kapcsán még régen bele futottam egy olyanba, hogy az analóg NVRük több csatornát tud rögzíteni, mint amennyi bemenete van, de ott benne is volt a specifikációban, hogy hiába fix a bemenetek száma, UTPvel még +4 kamerát rá lehet rakni ezeken kívül ha akarunk.
Ez alapján ha egy POE NVR tudna több csatornát is, szerintem jeleznék az adatainál.
Vagyhát ki kell próbálni, mindenesetre én egyéb infó híjján azt gondolnám nem tud többet mint amit megadnak.
Egyébként meg "egycsatis" NVR + POE switch(ek) és probléma letudva :)

[ Szerkesztve ]

(#17297) sambenez válasza meili (#17295) üzenetére


sambenez
addikt

Az nem volt egyértelmű hogy ezt tudod vagy nem.
De akkor a kérdésed meg is válaszoltam a legelső hozzászólásomban.

(#17298) mitoman


mitoman
tag

Rendeltem egy [ilyen kamerát] - vacs ajánlása szerint - #14311 vacs - és tutinak bizonyult, nagyon meg vagyok elégedve vele, ezúton köszönöm neki az ajánlást.
Ilyen áron ezt a kamerát überelni biztosan nem lehet.

De kellene egy komolyabb, 5 mp-es fekete(legalább az alja ha az egész nem is) és európai raktárból hogy tutira megjön 1-2 hét alatt? nem tud valaki ilyet az alin v. bg-n?
mert vagy csak fehérben, vagy csak júl-aug szállítással találok.

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

(#17299) vacs válasza mitoman (#17298) üzenetére


vacs
Topikgazda

Gyorsba szántan rá negyed órát és átnéztem neked a kínálat egy részét.
Nincs jó hírem, sajnos az eu raktárak nagyon üresek, fekete 5MP kamerát nem találtam eu-ból.
Konkrétan ezt az egy típust találtam Spanyol-ból, de ez nem fekete: 5MP NO SD Card > SPAIN

emca: mobilon melyik app-ot használod a kamerához?

(^)(>.<)(^)

(#17300) mitoman válasza vacs (#17299) üzenetére


mitoman
tag

Köszönöm a segítséget, te egy Úr vagy.
ezért nem találtam én sem, mindig csak 2 dolog van meg a 3 nekem fontosból, mert kicsúsztam az időből, túl későn találtam meg az ajánlásodat.

egyébként lenne jó de az meg nem Icsee(xmeye) app-os, próbáltam a többi app-ot is de tényleg ez tűnik a legjobbnak ahogy írtad az előző hsz-ekben is.

[ Szerkesztve ]

* LG V30 3 db, Yoga 2-13, Yoga book, tab S5e, LG 55LB700 *

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.