Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14001) jézusom válasza vacs (#13996) üzenetére


jézusom
addikt

Igazából már 4et rendeltem rokonságnak, de most nincs eu raktáron pedig kellett volna :)

(#14002) markussandor


markussandor
senior tag

Ha már szóba került, van olyan kamera, aminek az élő képéhez -PC esetén- nem kell Windows+IE+ActiveX?
Sajnálattal tapasztaltam, hogy friss hikvision FW esetén már konfigurálni sem tudom Linux alól a kamerát, régebben ment, persze élő kép nélkül.

(#14003) bigrock válasza vacs (#13932) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Helló,
Első körben azon a kamerán, ami nem látszik az applikációban, fel kellene venni egy Onvif user-t, ugyanazzal a jelszóval, mint a kamera belépési jelszava.

(#14004) t.zolka


t.zolka
aktív tag

Sziasztok!
Csak egy gyors kérdés, ha van rögzítő, akkor SD kártya nélkül is teljes értékű egy kamera, minden funkció ugyan úgy működik rajta? :B

[ Szerkesztve ]

(#14005) Vyndree válasza t.zolka (#14004) üzenetére


Vyndree
őstag

Élő képet készít úgy is, rögzíteni nem fog tudni.

(#14006) J0shu4M1ll3r válasza vacs (#13977) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Szia!
Igazából a Te leírásod miatt billent a mérlegem a Tapo felé, 3. napja megy, eddig jó.
Ha minden igaz, akkor a Xiaomi 25 fps a Tapo 15, de pont a fagyások meg újraindítások miatt inkább a Tapo-t vettem, mert ha több napig ne vagyok otthon, akkor azért macera, ha nem elérhető a kamera.
Tizenpár ezer forintos árához nekem bőven megfelelő, a kép kicsit darabos meg a cloud recording azért jó lenne( utóbbiról elvileg megy valami fejlesztés), de összességében sztem jól jártam vele.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#14007) t.zolka válasza Vyndree (#14005) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Ezt most nem értem. :F Most az NVR rögzít HDD-re, ha kiveszem a kamerából az SD kártyát, akkor ez megszűnik?

(#14008) jézusom válasza markussandor (#14002) üzenetére


jézusom
addikt

Csak böngészőhöz kell az activex, tehetsz fel cms progit is.

(#14009) vacs


vacs
Topikgazda

markussandor: nem tiszta nekem a kérdésed ... te linuxra keresel vagy windowsra?
Ahogy jézusom is írta win pcre ott vannak a gyártók saját kliens programjai.
A Reolink kameráknak NEM kell semmilyen böngésző plugin, simán megy Chrome/Firefox-al is!
Linuxot kevesen használnak, passz.

t.zolka: manapság kb minden kamera és rögzítő támogatja az onvif protokollt!
Ennek köszönhetően az előképet lehet nézni, illetve 99%-ban a folyamatos rögzítés is bekapcsolható a hdd-re, függetlenül a kamera és rögzítő típusától!
Az egyéb extra funkciók, mint pl a mozgásérzékelés, vonalátlépés, figyelendő területet kijelölés stb. már csak akkor fognak 100%-ban működni, ha azonos gyártótól van a kamera és a rögzítő!

"Most az NVR rögzít HDD-re, ha kiveszem a kamerából az SD kártyát, akkor ez megszűnik?"
Dehogy szűnik, ez semmit nem befolyásol.

(^)(>.<)(^)

(#14010) jézusom válasza vacs (#14009) üzenetére


jézusom
addikt

Na ezt nem tudtam hogy reolink így is megy. De mondjuk ez lenne a normális minden kameránál.

(#14011) vacs válasza jézusom (#14001) üzenetére


vacs
Topikgazda

Most akkor a linken keresztül nem rendeltél?

(^)(>.<)(^)

(#14012) markussandor válasza vacs (#14009) üzenetére


markussandor
senior tag

Igen, lehetőség szerint Linux alá keresnék programot, bár a VLC-vel tudom nézni az élőképeket, de a konfiguráláshoz még kell egy virtuális windows IE-vel.
Kipróbáltam azt is, hogy felteszem wine-al az ivms-lite-ot, a telepítő rendben lefutott, de a program nem indul el.

(#14013) t.zolka válasza vacs (#14009) üzenetére


t.zolka
aktív tag

Köszi az infót!
Most már azonos gyártótól van a kamera és a rögzítő is, és akkor most az SD kártyákat ki is veszem belőlük. :D Rendeltem a felvevőhöz két kamerát, ugyan attól a gyártótól, rögtön fel is ismerte, igaz négynek látja a kettőt, kettőre azt írja, hogy ONVIF, aminél kép is van, és kettőnél meg hibás felhasználónév vagy jelszót ír, itt nincs kép. Hiába próbálkozom felh.név+ jelszó megadásával, semmi, csak az ONVIF. Ki érti ezt... :D

[ Szerkesztve ]

(#14014) Tav-Csoves


Tav-Csoves
őstag

Sziasztok!
Keresek programo(ka)t linux-ra (Raspberry Os) arra hogy egy onvif-es ip kamera main stream /fő csatornájából képet (jpg/jpeg) töltsek fel ftp-n keresztül automatikusan, 15 másodpercenként végtelenítve.
Köszönöm szépen!

(#14015) markussandor válasza Tav-Csoves (#14014) üzenetére


markussandor
senior tag

Ha arra gondoltál, hogy az amúgy FTP képes kamerád képeit szeretnéd rögzíteni RPI-vel, akkor telepítsd fel mondjuk a vsftpd nevű alkalmazást. Szükséged lesz a konfigurálásra, CentOS alatt itt van a konfig fájl: /etc/vsftpd/vsftpd.conf (Rpi alatt lehet, hogy máshol lesz, nem tudom megnézni).
Ha ez megvan, akkor a rendszereden lévő felhasználók tudni fognak csatlakozni FTP-n keresztül, ezt ki tudod próbálni egy FTP kliensel (totalcmd, filezilla), ha ez is sikerült, és tudnak is fájlokat feltölteni, akkor a kamerán be kell állítani az RPI IP címét, a felhasználót és a jelszavát. Ha esetleg fut tűzfal a kütyüdön, akkor nyisd ki a 20,21-es tcp portokat.

(#14016) jézusom válasza vacs (#14011) üzenetére


jézusom
addikt

Ó ezt már el is felejtettem :DD

(#14017) Tav-Csoves válasza markussandor (#14015) üzenetére


Tav-Csoves
őstag

köszönöm, hogy írtál.
Az a helyzet, hogy a kamera által generált képek nagyon kicsik, és kis felbontásúak, mert a sub stream-et használja.

Ezért kell egy külön eszköz, (jelen esetben a málna pc) amin program, vagy programok futnak, a main stream-et figyeli/nézi, és meghatározott időközönként (15sec) csinál egy jpg-t, és az, vagy egy másik feltölti egy távoli ftp szerverre.

[link]-korábban már ezt megoldottam, de sajnos az a módszer nem annyira jó...
A kamerában már minden megoldást megpróbáltam, a gyártóval is felvettem a kapcsolatot, de nem lehet.

(#14018) LógaGéza válasza Tav-Csoves (#14014) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én utánnaolvasnék a motion nevezetű programnak. Ami neked kellhet az a on_picture_save, valamint a snapshot_interval beállítás.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14019) Shingen válasza jézusom (#14000) üzenetére


Shingen
addikt

köszi

風林火山

(#14020) Spiggy


Spiggy
csendes tag

Sziasztok,

egy kis segítségre lenne szükségem. Szolgáltató váltás történt (T-ről Digire). Minden működik, sajna a belső hálózattal van gond. A kamerarendszert nem tudom elérni, gondolom valahol engedélyezni kell valamit, de passz hogy mit. Azt hittem elegendő lesz a LAN kábeleket átszórni a régi routerből az újba, és minden megy....nem így lett.

Router : Fiberhome hg6544c.
Switch TP-Link TL-SG1008P - ebből van 2 db

van 5 kamera, egy Hikvision rögzítő. Gyakorlatilag úgy van összerakva, hogy az 5 POE eszköz megy az egyik switchbe 1-4 ig, 5.-ik a másik 1-be. Rögzítő direktben a router LAN1-re, LAN2-3-ba pedig a switchek. Így volt a régi esetén is. Minden led zöld, tehát semmi hibaüzenet. Ha esetleg valakinek van 5lete, nagyon megköszönném. :-)

(#14021) Spiggy válasza Spiggy (#14020) üzenetére


Spiggy
csendes tag

annyi még hozzá, hogy a hálózat él, kábellel összedugtam az egyik switchet és a gépemet, tiltottam a wifit és van vezetékes kapcsolat, megy a net. Sőt, az egyik eszközt a SADP és az imvs is látja (kaputelefon). Többi sehol...

(#14022) markussandor válasza Spiggy (#14020) üzenetére


markussandor
senior tag

Tipp: szerintem az új routerben más a hálózhat címe, és ha a kameráid fix IP címesek, akkor továbbra is beszélnek egymással, de a nettel nem tudnak.
A zöld ledek kb annyit jelentenek, hogy "linkel".

(#14023) Spiggy válasza markussandor (#14022) üzenetére


Spiggy
csendes tag

Kamerak fix ipsek. A mas a halozat cime alatt mit kell erteni? Mit kene modositani?

(#14024) LógaGéza válasza Spiggy (#14023) üzenetére


LógaGéza
addikt

Lehet más alhálóra kerültek. Pl eddig 192.168.1.x címeket használt a régi routered, az új pedig 192.168.0.x címeket használ.

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14025) Spiggy válasza LógaGéza (#14024) üzenetére


Spiggy
csendes tag

Szia. Bekapcsoltam a dhcpt a rogziton es az uj routeren is. Sajna igy sem erek el. :-(

(#14026) LógaGéza válasza Spiggy (#14025) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ha a kameráknak magán az eszközön lett fix IP megadva, akkor ők nem foglalkoznak a DHCP-vel.
Ezért (is) jobb saját routert fenntartani, nem a szolgáltatóéra bízni a rendszert.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#14027) Spiggy válasza LógaGéza (#14026) üzenetére


Spiggy
csendes tag

192.168.1.x a routeren es az eszkozokon is...
annyi hogy ma reggel a SADP azt az egy eszkozt mar nem latja amit tegnap

(#14028) Spiggy válasza LógaGéza (#14026) üzenetére


Spiggy
csendes tag

kicsit átrendeztem a kábeleket. Minden eszköz a 2 switchbe megy, és csak 1 kábellel kötök bele a végén a routerbe. Eredmény: SADP látja az eszközöket, megy a net ha kábellel csatlakozok a switchbe. Wifin keresztűl sajna továbbra sem láthatóak az eszközök. Digi nem tudott segíteni, NAT nincs...

ha a gép a routerbe van bedugva LANon, akkor se látszódnak az eszközök...

[ Szerkesztve ]

(#14029) Idiofil


Idiofil
aktív tag

Sziasztok,

Az alábbi gondom van,a mihez segítséget kérnék:
Vettem egy Hikvision NVR-t

https://www.hikvision.com/europe/products/IP-Products/Network-Video-Recorders/Value-Series/DS-7108NI-Q1-8P-M/

Összekötöttem, regisztrálgattam,kamerát raktam rá. Működik.

iOS-re leszedrem a HIK connectet, azon is megy minden.

Viszont böngészőből nem tudom elérni (se belső hálózatról, se külsőről).

Ebben tudna valaki segíteni? Ameddig eljutottam:
MIndenhol az van, hogy csak nyissam meg a böngészőt, beírom a cucc IP címét és márcsak be kell lépni. Na most az IP cím megtalálása is 2 órát vett igénybe.

HikConnect weboldalon a Device managementben megtaláltam az IP-t, 84.blablablab.

Na most ezt hiába írom be bármilyen böngészőbe, semmi sem történik. Gondolom itt kellene jönnie a port forwardingnak. Namost itt elakadtam.

Megtaláltam egy 3 éves leírásban hogy mit kellene forwardolni, de az ott leírt beállításokat nem találom a routeren. (TP link Archer C2)

Merre induljak. ( ha valakinek van kedve, akár fel is hívnám, hogy elmondja,mit hol merre)

Előre is köszi.

Üdv
M

(Na mire ezt leírtam, a HIkvsion felületén a 84es kezdetű IP átváltott 192.re, és ezen már bejön, de gondolom ez csak belső hálózatról jó. Kívülről még mindig nem tudom elérni)

[ Szerkesztve ]

"Those who want respect, give respect"

(#14030) llacee


llacee
őstag

Sziasztok!
Évek óta használok Hikvision IP csőkamerákat, minden hiba és kellemetlenség nélkül.
Most vásároltam egy PTZ Hikvisiont [link] és párásodik elég csúnyán.
Mondjuk volt egy két felhőszakadás, de azzal nyugtattam magam, hogy biztosan nem elég erősen csavaroztam össze SD kártya behelyezéskor.
Ma leszereltem kitörölgettem, hagytam szellőzni, kis szilica tasakot is betettem, szilikon pasztával a tömítésnél rendesen összecsavaroztam.
Estére megint párás.Ez a Dome kamerák hülyesége? A többi nem dome soha nem volt ilyen gondom.

(#14031) Idiofil válasza Idiofil (#14029) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Illetve egy masik kerdes:

ha az NVR-en nezek playbacket, akkor alul van Smart opcio, amivel az idosavon bejeloli amikor mozgas volt.

na ezt sehogy sem tudom elovarazsolni sem a mobilon, sem a webes feluleten. erre van valami megoldas?

Elore is koszi

"Those who want respect, give respect"

(#14032) Latsza


Latsza
aktív tag

Szervusztok!

Egyelőre csak ide írok, mert itt találtam nyomokat az eszközről, amiről kérdezni szeretnék.

Adott egy D-Link DNR-326 típusú hálózati videórögzítő, ami célra valószínűleg nagyon is megfelel.
Azonban én kifejezetten csak NAS jellegű célokra használnám fel.
Odáig eljutottam, hogy a lemezkezelése engedi a két lemezből az egyiket hálózati meghajtóként működtetni, a másikat meghagyja a streamek rögzítésére.
De én ezen továbbmennék; szeretném mindkét HDD-t hálózati meghajtóként használni, sőt akár RAID-ben is alkalmazni a lemezeket, ahogy azt teszi is egyébként kizárólag stream rögzítésre.

Kérdésem a következő: létezik olyan alternatív FW vagy trükk amivel a kívánt célt el tudom érni?

OpenWRT-n néztem, ott ugye javában storage nélküli eszközök, routerek vannak listázva.
Vagy ha nem ez a megfelelő topic, akkor iránymutatást kérek! Köszönöm :R

(#14033) bigrock válasza Idiofil (#14029) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha a Hik-Connect szolgáltatást használod, akkor nem kell port forward (kivéve, ha távolról akarod konfigurálni a rögzítőt). A rögzítőben kell regisztrálni és onnan távolról bármilyen klienssel el fogod érni.
Böngészőből az Internet Explorer javasolt.
Playback: Hik-Connect mobil alkalmazásban kiválasztod az eszközt, jobb felső sarok 3 pötty, visszajátszás. Ott lesz az idővonal.

(#14034) Idiofil válasza bigrock (#14033) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Szia,

koszonom. A hik Connectet hasznalom, a playback resz megvan, de az idobonal full kék. Amikor az NVR-en nezem vissza, van az idovonal, es alatt zold markerekkel jelzi hogy mikor volt mozgas. Ez nincs Hik Connect alkalmazasban. Tehat telon nem tudom azt, hogy latom reggel hogy 2:45 kor volt mozgas, gyorsn odatekerem.

masik: igen, lattam hogy a webes felulet vagy IE alatt vagy Chrome IE tab bovitmennye jo.

de hogyan erem el mondjuk munkahelyi szamitogeprol, hogy mondjuk bent ra tudjak nezni? Ott gondolom nem eleg megadni a 192.168....... IPt, mert az az belso cime, tehat csak az itthoni halozaton ertelmezheto. (Elnezest ha valamit rosszul irtam, nem vagyok ennek a szakmanak a nagy tudora).

Udv
M

"Those who want respect, give respect"

(#14035) bigrock


bigrock
Topikgazda


Nekem ott van lent az idővonalon sárga vonalakkal a mozgás.
Az irodai gépedre fel kell telepíteni az IVMS 4200 Lite alkalmazást.
Ebben "Felhő P2P" módban felveszed az otthoni rögzítődet és örvendezel vala.

(#14036) PistiSan


PistiSan
addikt

Tud olyat a hikvision rögzítő, hogy hozzáadok a hikkonnekten kereszrül neten lévő kamerákat, és azok képét is rögzítse?

(#14037) Idiofil válasza bigrock (#14035) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Hmhm, erdekes, nalam semmi ilyen nincs. Lehet iOS/Android kulonbseg?


kliens feltelepitese biztos nem fog menni (ceges policy), azert lenne pazar a bongeszos megoldas :)

"Those who want respect, give respect"

(#14038) Aliendej válasza Idiofil (#14037) üzenetére


Aliendej
tag

Az még a jobbik eset hogy csak egyes funkciók nem működnek, mert az én redszeremhez nincs is használható IOS app. :( Céges netről munkahelyen pedig se laptopon, se wifin mobillal appról nem érem el, valószínűleg blokkolják a cégnél.

Nekem volt az infra beragadva a szett egyik kameráján. Adok egy nagy PLUSZ-t a webshopnak, mert nem kellett visszaküldenem a teljes rendszert, de még a kamerát se, ingyen "bemondásra" küldtek egy új kamerát a meghibásodott helyett! :R

Fordítva ülsz a lovon és a ló is patával felfelé van

(#14039) bigrock válasza Idiofil (#14037) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Böngészőből is meg tudod oldani.
Írd át a gyári http portot pl. 81-re, ezután a routeren forgasd ki a 81-es és a 8000-es portot.
A Hik-Connect oldalon a Device Management-nél manuálisan add meg a server és a http portot. (81 és 8000)
Ezután a céges gépeden elindítva az Explorer-t bejelentkezel a Hik-Connect-be és ott fogod látni a rögzítődet külső IP címmel. Erre klikkelve böngészőből is bejön a felület.

(#14040) Idiofil válasza bigrock (#14039) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Koszonom a leirast, kiprobalom :R :R

"Those who want respect, give respect"

(#14041) PistiSan


PistiSan
addikt

Ha hikvision kamerákat, rögzítőt veszek, van értelme drágább kamerákat venni, amik tudják a mozgásfelismerést, vonalátlépést, ilyesmiket, vagy teljesen felesleges, mivel a rögzítő ugyan ezeket tudja?

(#14042) bigrock válasza PistiSan (#14041) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Az analitikát alapvetően a kamera csinálja, ezért ha az tudja, akkor fogja csak a rögzítő is használni. Tehát van. Amúgy mozgásérzékelést, vonalátlépést már a legegyszerűbb Hik kamerák is tudják.

(#14043) PistiSan válasza bigrock (#14042) üzenetére


PistiSan
addikt

Köszönöm szépen! :R

(#14044) Idiofil válasza bigrock (#14042) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Ha szabad beleszolnom, a mozgaserzekelest igen, de a vonalatlepes meg a br 30.000 koruli kameraknal sem standard. (2 hete sikerult vennem olyan kamerakat, ami nem tudja)

"Those who want respect, give respect"

(#14045) Pörp


Pörp
senior tag

Sziasztok! Passzív POE splitter-ből van olyan ami gigabit-es UTP-vel van szerelve, tehát legalább cat5e?

(#14046) alcapone386


alcapone386
őstag

Sziasztok! Minap felszereltem egy "csodás" Global MN8805G5 + 4 X 2mp MWX345WF pzt kamera szettet. 3 kamera hibátlanul teszi a dolgát, igazából gördülekenyen lehetett telepíteni. A 4. kamera a kezdetek óta vacakolt. Eleinte gyenge wifi jelerősség, aztán jelerősítés után minden rendben volt. Pár óra mulva már nem tudtam forgatni távolról a kamerát, illetve este nem kapcsolt be automatikusan az éjjellátó. Újraindítás után most a fókusszal vannak gondok. Minden homályos, és irányítani se lehet. Se az auto focus, se ir, se forgatás. Semmi reakció, de a homályos képet élőben továbbítja. Jól gondolom, hogy ez gariztatás lesz? Firmware újrarakás nem hiszem, hogy megoldaná a problémát :( Reset, ujraindítás nem segített.
Találkozott már valaki ilyen problémával?

[ Szerkesztve ]

(#14047) bigrock válasza Pörp (#14045) üzenetére


bigrock
Topikgazda

(#14048) TyDe válasza bigrock (#14042) üzenetére


TyDe
tag

Nekem valahogy nagyon zavaros ez a Hikvision Acusense.
Tudnál esetleg ebben tanácsot adni?

Léteznek ugyebár AcuSense DVR rögzítők, amikhez ugyebár analóg HD kamerák csatlakoztathatóak. A rögzítő leírásában viszont ott vannak az analitikai funkciók felsorolásai.
Ugyanakkor viszont nem léteznek AcuSense HD kamerák, hanem csak IP-k.
Akkor mi értelme egy ilyen DVR rögzítőnek? Minek sorolnak fel analitikai funkciókat, ha a szokványos HD-kamera kiépítéssel nem is képes ezekre?
Amatőrként azt feltételezném, hogy az intelligens funkciókat ilyenkor a csatlakoztatott HD kamerák képe alapján maga a DVR-rögzítő elemzi, nem pedig a kamera...

(#14049) Spiggy válasza LógaGéza (#14026) üzenetére


Spiggy
csendes tag

Végül ma a Digi lecserélte a routert (ONT). Ezen keresztül már megy a belső hálózat, net, minden. A Router IP a korábbi 192.168.1.1 helyett 192.168.100.1. Az összes fix IP-t áttettem 192.168.100.x-re, belső hálózaton látszódnak is a kamerák. Az iMVS szerint és az SADP szerint a HIK-Connect támogatás IGEN, állapota BE. Ehhez képest mégsem sikerül a külső elérés. Gyakorlatilag ha a belső hálózaton az online eszközök közül hozzáadok, akkor megy szépen, de kintről nem elérhető. Ha itt próbálom hozzáadni a Hik-Connecthez, akkor lepereg a 90 sec és azt mondja, hogy nem online az eszköz. Mindez telefonos applikációval.

Ha a hik-connect.com-ra belépek laptoppal és ott próbálom hozzáadni eszköz sn alapján, akkor szerinte nem online. IP-m 98-al kezdődik, szóval szerintem nem NATolt. Esetleg valami beállítást elmulasztok? Köszi

(#14050) LógaGéza válasza Spiggy (#14049) üzenetére


LógaGéza
addikt

Szvsz jobban járnál, ha beruháznál egy normális routerbe, és átrakatnád bridge módba az ONT-d. Így nem lesz az, hogy bekavar, tudsz normális port-forwardot felvenni, és biztos nem NATolt címed lesz.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.