Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) vacs válasza sunone (#17850) üzenetére


vacs
Topikgazda

A két appnak azonos a fejlesztője, kompatibilisek egymással!
De, az Icsee csak önálló kamerát képes kezelni, míg az Xmeye kamerát és rögzítőt is!
Illetve vannak olyan menüpontok amik csak az egyikben, míg mások csak a másikban érhetőek el (rejtély, hogy miért). :U
Tedd fel mindkettőt, alaposan állíts be mindent és utána használd azt amelyik jobban tetszik! :K

(^)(>.<)(^)

(#17852) MaCS_70 válasza aleister (#17129) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem is megjött egy Hiseeu HB613, és a támogatása egyszerűen szerintem is borzalmas.

A kezelési útmutatójában szereplő DeviceManage és CMS programok hivatkozásai vagy nem léteznek, vagy kizárólag kínai nyelvű program letöltésére mutatnak, mint ahogy maga a hiseeu.com oldalon található linkek is nagyrészt annyira vakok, hogy nem is kattinthatók.

A leírás alapján nagy nehezen letöltött CMS nem települ fel, csak úgy tesz... Egy másik verzió pedig a kamera betöltésénél akad el végleg egy nagy h264 felirat mutatása közepette.

A DeviceManage nem tartalmaz angol lehetőséget, találtam viszont egy DeviceManager4 / IPC Manager nevűt, ami már igen. Ez utóbbi IP-cím alapján listázza a kamerát, de a beállításain nem hajlandó változtatni -- így sem a belépési jelszót, sem az IP-címet (sem semmi mást) nem tudom módosítani.

A leírás szerint a kamera IP-címe 192.168.1.10 -- ami csak félig igaz, mivel a DHCP szerver címet ad neki, amin be is lehet lépni, de az ONVIF Device Manager szerint fix IP-n van -- és ezt nem is hajlandó DHCP-re módosítani, és ami még érdekesebb: a router nem hajlandó DHCP reservationbe felvenni. Közvetlenül PC-re kötve viszont valóban a 192.168.1.10-en érhető el, amiben az a szép, hogy a leírása szerint csak routeren keresztül lehet csatlakoztatni, és a szerző külön fel is hívja a figyelmet, hogy elsőre magán a routeren kell 192.168.1.0-ra tenni a LAN-tartományt.

A legszebb egyébként az, hogy ha böngészőből akarom meghívni, akkor ezt a csodálatos hibaüzenetet kapom:

Tetszőleges böngészőből. Az, hogy miből töltsek le 44-es verziót, az ő titkuk marad. Egy Opera 12 végül nem ezt a hibát hozta fel, viszont mást sem. Végtelen ciklusban próbálta sikertelenül betölteni a kamera oldalát.

Képet az ONVIF Manager és a VMS ugyan ad, de bármit is beállítani már ugye nem...

A kamera kézbe véve egyébként jó minőségűnek tűnik, sőt, a képe sem rossz.

Szóval éppen itt tartok.

Bármilyen ötletet szívesen fogadok.

Köszönettel: MaCS

Ja, és meg tudnátok mondani, hogy mi a VMS belépési jelszava?

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17853) motrola válasza MaCS_70 (#17852) üzenetére


motrola
aktív tag

[link] Ezt letöltve sok angol nyelvű program lesz hozzá, meg angol nyelvű kézikönyvek.

Dell Latitude 5490, POCO X5 5G, Umidigi, Chuwi Hi10X

(#17854) jézusom válasza MaCS_70 (#17852) üzenetére


jézusom
addikt

explorerrel nem próbáltad?

(#17855) vacs válasza MaCS_70 (#17852) üzenetére


vacs
Topikgazda

A kamerád xmeye vagy icsee mobil appal megy.
Topikösszefoglalóban van hozzá leírás, van windows pc app is:
Milyen kínai kamerát vegyek, amihez normálisan működő mobil app tartozik címmel keresd!

Windows pc-n CSAK Internet Explorer böngészővel éred el a kamerát (pl a Hikvision is így működik)!
Topikösszefoglalóban ehhez is van leírás:
Böngészős felület elérése (élőkép és beállítások módosítása Internet Explorer-el a helyi hálózaton) címmel keresd!

VMS belépési adatok: felhnév admin, jelszó admin

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17856) MaCS_70 válasza motrola (#17853) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon köszönöm, mindjárt elmélyedek benne! :R :R :R

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17857) MaCS_70 válasza vacs (#17855) üzenetére


MaCS_70
félisten

vacs, Jézusom -- köszönöm!

Sajnos az IE sem megoldás, mivel alapból csak egy hiányos belépési ablakot jelenít meg, ahová hiába írom be, hogy admin, azon egyszerű oknál fogva nem enged tovább, hogy maga az OK gomb nem aktív (lásd: kép).

Szeretne viszont egy ActiveX bővítményt telepíteni, ami meg ugye tiltott művelet... És nem tudom, hogy hogyan kerülhetem meg.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17858) vacs válasza MaCS_70 (#17857) üzenetére


vacs
Topikgazda

Topik összefoglalóban az Internet Explorer belépés is le van írva, még videó is van.
A biztonsági beállításait kell az IE-nek módosítani!
:K

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17859) MaCS_70 válasza vacs (#17858) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az összefoglalóban ezt találtam, Tőled:

"...
A böngésző ablakba beírod a kamerád IP címét, megadod a belépési adatokat, telepíted a két plugint és örülsz.
..."

A gond az, hogy nem engedi telepíti a plugint, mert a Windows nem engedi. Azon túl vagyok, hogy az IE panaszkodik, mert azt felül tudtam bírálni, a lenti képemen látható üzenetre viszont nem ismerem a megkerülési módot. (Magában az IE beállításaiban már legalacsonyabban van a biztonsági csúszka, de itt már a Windows rinyál. Megengedtem, hogy ismeretlen gyártótól telepítse a web.cab-ot, mire ő közli, hogy mivel ismeretlen a gyártó, mégsem engedi meg...)

Ezért aztán a videó sem sokat segít, mert ott a fickó csak kattint egyet, hogy Install, és megvan neki.

Erre keresem megoldást.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17860) Csabex válasza MaCS_70 (#17859) üzenetére


Csabex
őstag

Nekem van olyan helyem ahol a chrome-hoz hozzáadtam ezt az IE tab plugint és evvel működik megfelelően, bár némelyik csájníz rögzítő esetében fordul elő, hogy nem tökéletes...
Egy próbát megér...

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17861) topi66 válasza Csabex (#17860) üzenetére


topi66
aktív tag

Indítsd el az explorert, beállítások fogaskerék,biztonsági beállítások,és engedélyezd az aktiv x eket,javasolt hogy kérdezzen rá. Általában tiltva vannak

(#17862) Csabex válasza topi66 (#17861) üzenetére


Csabex
őstag

Nekem nincs gondom, én tudom nézni IE alatt a pluginnal, MaCS_70 próbálkozik. Volt olyan példa amikor nem volt elegendő az activex sajnos :(

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17863) MaCS_70 válasza topi66 (#17861) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszi, de sajnos akármilyen alacsonyra veszem a biztonságot az Internet Explorerben, maga a Windows vétózza meg az ActiveX-telepítést.

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17864) MaCS_70 válasza Csabex (#17860) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm, ez jó ötlet!

Egyelőre azonban ott vagyok elakadva, hogy az ietabhelper.exe nem hajlandó lefutni -- de nem adom fel!

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#17865) gerisz23


gerisz23
őstag

Sziasztok!Gondolkozom még 2 db kamera beszerzésén.Az egyik kapu bejáró megfigyelésére kellene.SD kártyára vagy olcsó NVR-re tudjon menteni.Emberi alak felismerés is jó lenne.50000 körül szánok a két kamerára kártya vagy NVR nélkül.Köszi :R

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17866) vacs


vacs
Topikgazda

Böngészős felület elérése

Az IP kamera élőképe nézhető és minden beállítás elérhető a helyi hálózaton, Internet Explorer böngészővel!

Azért IE-vel, mert WebComponents plugin kell hozzá és előtte engedélyezni kell az ActiveX vezérlőt (Chrome-al is megoldható az IE Tab bővítménnyel).
Az Internet Explorer böngésző ablakba beírod a kamerád IP címét, megadod a belépési adatokat, beállítások fogaskerék, biztonsági beállítások, egyéni szint és engedélyezd az ActiveX vezérlőket!
Ezután telepíted a WebComponents plugint, frissíted a böngésző ablakot és működnie kell.
Természetesen a kamerához tartozó saját app is használható a böngésző helyett!
A Windows 10 alapértelmezetten tartalmazza az Internet Explorer böngészőt, csak el van "rejtve".
A beépített keresővel könnyen megtalálható, vagy Start menü > minden program > windows kellékek > Internet Explorer!

Videó!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17867) vacs válasza gerisz23 (#17865) üzenetére


vacs
Topikgazda

A 10 000 forintos kínai kamerákon túl, ami már megbízhatóan felismeri az embert (és a járműveket) az pl a Reolink, illetve drágábban Hikvision és társai.
Itt a legolcsóbb az RLC-510A vagy a wifis testvére az RLC-510WA (with Person/Vehicle Detection).
Ha sd kártyákkal használod őket, akkor épp 50 000 körül vagy. :K

(^)(>.<)(^)

(#17868) gerisz23 válasza vacs (#17867) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi!Az RLC 510A -hoz milyen poe tápot javasolsz?A jelenlegi szettem poe nélküli

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17869) sambenez válasza gerisz23 (#17868) üzenetére


sambenez
addikt

Ha már ott van a 12V a kamera helyénél akkor nem kell feltétlen POE táp.

(#17870) gerisz23 válasza sambenez (#17869) üzenetére


gerisz23
őstag

Ez új helyre kerül,egyszerűbb volna cat kábellen megtáplálni.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17871) varmi2 válasza gerisz23 (#17870) üzenetére


varmi2
nagyúr

Ha csak egy kell, akkor pl
Ha több poe port kell, én ezt vettem

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#17872) kerobi


kerobi
senior tag

Sziasztok van egy IMOU ranger kamerám. Elkoltoztem es mas a wifi password. A routerhez nem férek hozza. Hogy tudom beallitani az uj halozatra?

Macbook Air M1, Asrock Z390 phantom gaming mini itx, I9-9900K, 32GB 3600MHz G.Skill, Pro-ject Pre Box S2 Digital DAC+PreAMP, Raijintek Metis plus ház, Noctua NH D15 cooler, Radeon Pulse 5700Xt

(#17873) vacs


vacs
Topikgazda

Gerisz23: a topik összefoglalóban van több ajánlott PoE switch, azt veszed amelyik tetszik!

Kerobi: ha tudod a wifi jelszót, akkor csinálj a kamerán egy resetet és állítsd be újra, ha nem tudod a wifi jelszót, akkor sehogy!

(^)(>.<)(^)

(#17874) gerisz23 válasza vacs (#17873) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi,a nagyobbik maxlinkkel szemezgetek.
Viszont lenne pár kérdésem ha lehet.
Szóval a routerből rákötök a switchre routerre nem táplál vissza az aktív figyelés miatt,igaz?
Majd ráköthetem a 2 új kamerát (megrendeltem a reolinket),azokra ad tápot.
Van nekem még 4db wifis kamerám amiket lehet hogy kikábelezek később,ezeket is a switchre kötném.Viszont a tápegységük maradna gyári,így gondolom azokra sem küldene villanyt a switch?
Switchet még nem kötöttem be sajnos.

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17875) KuZo válasza markussandor (#17849) üzenetére


KuZo
tag

Hikvision=IVMS nekem azon sem megy, különben boldog lennék..Esetleg leírnád, hogy távolról neked milyen veállításokkal működik? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#17876) vacs válasza gerisz23 (#17874) üzenetére


vacs
Topikgazda

Minden úgy van ahogy írtad. :K

(^)(>.<)(^)

(#17877) gerisz23 válasza vacs (#17876) üzenetére


gerisz23
őstag

Köszi :R
Mág adattárolós kérdésem lenne,nézegettem az ajánlott sd kártyákat,hát dobtam egy hátast :)
FTP server kialakításán gondolkodtam,a tplink routeremmel meg is lehet oldani az usb porton keresztül.Pen drive mennyire bírná az igénybevételt?Vagy kössem rá az egyik régi 500GB-os winyómat?

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17878) vacs válasza gerisz23 (#17877) üzenetére


vacs
Topikgazda

Első körben nem kell neked drága High endurance minősítésű kártya, lényeg hogy ne noname legyen és kész: ezt olvasd el!
Ha kell az emberi alak és/vagy gépjármű felismerés, akkor az ftp szerver nem opció!
Ezek a funkciók csak sd kártyáról vagy Reolink rögzítővel működnek.
:K

(^)(>.<)(^)

(#17879) gerisz23 válasza vacs (#17878) üzenetére


gerisz23
őstag

Ok,köszi!

Asus B560M-K,Intel Core i3 10100F,Pure Power 10 400W,Corsair 2*4GB,Rx 570 4 GB

(#17880) troland26


troland26
őstag

Huh de jó , hogy ráakadtam erre a topikra . Apámnak kéne otthonra egy falra szerelhető kamera . Nem szeretne olyat ami sd kártyára rögzít , mert azt kamerástól leüthetik a falról ( nem fogják persze , de konok az öreg ) A házban van wifi ill egy pc amire tudna rögzíteni . Van olyan lehetőség , hogy pl a képet okostv-n is tudják nézni . Eléggé vakon vagyok ebbe a kamerás témába . :B Az öregnek nincs okos telefonja , viszont tabletje van ..és nem fél használni . :)

(#17881) gozso válasza troland26 (#17880) üzenetére


gozso
senior tag

ha leveri, nyugodj meg: el is viszi! sőt: megpróbálja el is adni :(
hidd el, elmúltak azok az idők amikor a primitív tolvajok nem a számítógépet, hanem csak a monitort vitték el...

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#17882) troland26 válasza gozso (#17881) üzenetére


troland26
őstag

Ahm
Itt igazából arra gondoltam amit néhány éve én szereltem fel , mert kíváncsi voltam mi mászkálja össze a kocsik tetejét . na az olyan kamera volt amibe benne volt az sd kártya...
Szóval úgy tudtad megnézni , hogyha kiszedted a kamerából az sd kártyát és azt bevitted a pc sd kártya olvasójába ... :)

(#17883) vacs válasza troland26 (#17882) üzenetére


vacs
Topikgazda

" kiszedted a kamerából az sd kártyát és azt bevitted a pc sd kártya olvasójába "

Ez nagyon régen lehetett már, mert az én 5-6 éves ip kamerám is képes volt arra, hogy telefonon visszanézzem a felvételeket.
Ha elég magasra teszed (3-4 méter), pláne ha valami védettebb helyre sikerül, akkor talán nem verik le.
PC-re nem éri meg menteni, ezt többször kitárgyaltuk már a topikban: SD kártya, vagy nas, vagy egy nvr rögzítő a lakásban.
Ha a tv közelében lesz a rögzítő, akkor hdmi-vel összekötve nézhető, Tableten pedig pár kattintással nézhető!

Mik az elvárások?

- van az olcsóbb kínai: Hiseeu - Besder - Anbiux - Smar - Techege pl
- a közepes áru kínai: Reolink - Annke pl
- drágább kínai: Hikvision - Dahua pl
(a minőség, megbízhatóság, funkciók az árral arányosan nőnek)

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17884) markussandor válasza KuZo (#17875) üzenetére


markussandor
senior tag

Tiszta hülye vagyok, minden nap használom az ivms appot, mégse jutott eszembe, amikor a korábbi hozzászólásom írtam.
De segíteni nem tudok neked, mert nem az ivms app kezeli a xiaovv kamerámat, hanem a xiaovv kamerát adtam hozzá a hikvision nvr-hez, és ahhoz csatlakozok az ivms appal.

(#17885) troland26 válasza vacs (#17883) üzenetére


troland26
őstag

Inkább drágább legyen , és akkor a tableten nézés lesz... :)

(#17886) vacs válasza troland26 (#17885) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az olcsót is lehet nézni a Tableten! :K :DDD

(^)(>.<)(^)

(#17887) troland26 válasza vacs (#17886) üzenetére


troland26
őstag

Igen, azt gondoltam, csak mondjuk felbontás vagy egyéb fícsörök ill minőség terén lesz jobb a drágább.. Gondolom. 😊
Mondjuk mondj egy drágábbat meg egy olcsóbbat :R

Ill ha a tv is kapcsolódik a WiFi hálózathoz akkor esetleg azon is lehet nézni a kamerát?

[ Szerkesztve ]

(#17888) vacs válasza troland26 (#17887) üzenetére


vacs
Topikgazda

A #17883 hozzászólásban írtam olcsót, közepest és drágát, nem olvastad?

" Ill ha a tv is kapcsolódik a WiFi hálózathoz akkor esetleg azon is lehet nézni a kamerát? "
Nem, ez nem ilyen egyszerű.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17889) troland26 válasza vacs (#17888) üzenetére


troland26
őstag

De olvastam, de azt gondoltam azok gyártók, úgy hittem azonos gyártónál is van jobb ill gyengébb típus :)

(#17890) vacs válasza troland26 (#17889) üzenetére


vacs
Topikgazda

Első körben olvasd át a topikösszefoglalót.
Igen, azonos gyártónál is van jobb ill gyengébb típus , ezt jól gondolod.
Kérdeztem, hogy mik az elvárások, de nem válaszoltál.
Mekkora területet kell látnia, milyen messze van a kert vége, kell-e emberi alak és gépjármű felismerés, később lesz-e bővítve, külföldi rendelés oké, mekkora összeget szántok rá pl?

(^)(>.<)(^)

(#17891) troland26 válasza vacs (#17890) üzenetére


troland26
őstag

Nagyából átolvastam ...van világos folt azé na... :)
Tehát az elvárások kb 20-25 méter távolságig azért jó lenne ha ellátni minél élesebb kép annál jobb ..Biztos , hogy nem lesz bővítve 1 kamera kell slussz . Nem szeretnék most külföldről rendelni . Az ár az gyakorlatilag mind1 értve úgy , hogy 15k-50k ig . Első körbe wifiset szeretnék , de olvasom azt , hogy ajánlottabb a kábeles ..ill jól értem , ha kábeles a történet akkor ha olyan a kamera akkor a táp ellátás is megoldott az ethernet kábelen keresztül ?

(#17892) jézusom válasza troland26 (#17891) üzenetére


jézusom
addikt

Oké, hogy 25m, de nem mindegy, hogy oké az egy auto, vagy leolvasod a rendszamot, esetleg felismered a szomszéd kutyáját, aki nálad kergeti a nyestet. Wifi felejtő, olvasd el mi az a POE.

[ Szerkesztve ]

(#17893) troland26 válasza jézusom (#17892) üzenetére


troland26
őstag

Ha lehetséges az hogy 25m ről ki tudjam venni egy ember arcát és mondjuk ez beleférne olyan 50k ba akkor olyan kéne. Igen elolvastam mi az a Poe, tetszik a dolog. Pláne, hogy tápot úgyis kell adni a kamerának. :)

(#17894) jézusom válasza troland26 (#17893) üzenetére


jézusom
addikt

Lehetséges, ha bezoomolsz egy kiskapunyi szélességre. Nyilván varifokális kamera kell, és lehet, hogy egy auto "nem fér bele" a képbe.

(#17895) troland26 válasza jézusom (#17894) üzenetére


troland26
őstag

Tényleg nem vagyok otthon a kamera témába. Az eresz alá lenne felszerelve, és a kerítés olyan 25m re van, azt a területet kéne pásztázza. Gondolom pl amikor vissza nézem akkor rá tudok zoomolni, hogy pl ki van a kerítés túloldalán. Az az elsődleges cél hogy a ház és a kerítés közti részt figyelje...

(#17896) jézusom válasza troland26 (#17895) üzenetére


jézusom
addikt

Utolag nem tudsz zoomolni, hacsak nem vagy időutazó.

(#17897) nihill válasza troland26 (#17895) üzenetére


nihill
őstag

Ha 20-25m távolságról is viszonylag használható részletességű kép kellene, illetve utólag akarsz "zoomolni" akkor mindenképp magas felbontású kamera kell hozzá.
Annke (Hikvision) és Reolink aminek kapásból van 4K kamerája.
Annke-vel van több tapasztalat is itt (nekem is az van), a Reolink 4k talán még nem volt a fórumon de adatlap szerint nagyobb FPSel rögzít és okos funkciói is vannak.
Ezeket külföldről kell rendelni, de Európából jön, 1 hét a szállítás semmi gond nincs vele.

[ Szerkesztve ]

(#17898) Fisha válasza nihill (#17897) üzenetére


Fisha
őstag

Sziasztok!

HiLookVision Clienttel csatlakozok két kamerára távolról. Eddig ingyenes dinamikus dns-sel vacakoltam, de elegem lett belőle. Nincs a hikvisionnek valami saját cucca a kamerák megtalálására változó ip mögött? Nézegettem a hik-connect.com-ot de elsőre nem sikerült kiigazodnom rajta. Ez kéne nekem?

Előre is köszi a válaszokat.

(#17899) troland26 válasza nihill (#17897) üzenetére


troland26
őstag

Tudnál a kamerádról egy linket dobni? :)

(#17900) vacs válasza troland26 (#17899) üzenetére


vacs
Topikgazda

Topik összefoglalóban benne van az Annke kameráknál. :K:))

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.