Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) simico válasza nihill (#19996) üzenetére


simico
aktív tag

Persze, ez jogos. Én inkább a saját szempontom alapján néztem a képeket, érdemes-e infrás helyett NC kamerát választanom a saját ingatlanomra. Nálunk az udvaron beszűrődő világítás sincs, teliholdas időben is annyi árnyékot vetnek a nagy fák, hogy pont ott lenne totál sötétség az NC kamera képén ahol a behatoló is eljut a házig. Így a teszted engem abban erősített meg, hogy nekem az udvarra az infrás kamerák lesznek jobbak, mert a házhoz közel (ahol már felismerhető távolságban van az illető) úgyis csak az infrával megvilágított területen lehet menni. És nekem végülis az a lényeg, hogy beazonosítható kép legyen a behatolóról, az kevésbé számít, hogy egy paca merre mászkált 30 méterre a háztól. Az előkert & utca frontra, illetve a kocsibeállóhoz viszont a teszted alapján teljesen jó lenne nekem is egy-egy NC kamera, mert pont előttünk van egy közvilágítás oszlop - ha nem három infrás kamera jönne ki az árából.

(#20002) nihill válasza simico (#20001) üzenetére


nihill
őstag

Nekem is úgy van ahogy írod, a hátsó udvaron nálam is infrás kamera van és teljesen jó, mert nem terveztem oda semmi kiegészítő világítást, az NC800 pedig a parkolóra fog nézni mert ott sokkal többet tud a jelenlegi infrás C800 helyett. (+eddig az NC400 is a parkolóra nézett másodlagos kameraként a színek miatt, most az is felszabadul, lehet megy majd le a kertbe, oszt' lát amit lát :)

[ Szerkesztve ]

(#20003) nihill válasza Morris (#20000) üzenetére


nihill
őstag

Hát passz, nekem mindig is folyamatosba mentek. De ki fogom próbálni majd.

(#20004) Morris válasza nihill (#20003) üzenetére


Morris
veterán

Egyszerűen nem tudom, hogy most a kamerákkal vagy az nvr-el van gond. Az event visszajátszások akadoznak, de nem mind. És nem tudom miért. Még csak tippem sincs, hogy mit kéne állítani. Ugyanezt csinálja kisebb felbontáson is.

Most a 12288-as bitrátának hála mobilról sem tudom nézni a képet, mert annyira kevés az 1Gbit/20mbit netem.
Hdd nem lehet az fix.
Talán a kamerák gyengék. Ha mozgás van és egyszerre rögzít és indítja az even-et, beszaggat.

[ Szerkesztve ]

(#20005) sambenez válasza Morris (#20004) üzenetére


sambenez
addikt

NVR-ről visszajátszva szaggat, vagy letöltötted és akkor is szaggat?

(#20006) Morris válasza sambenez (#20005) üzenetére


Morris
veterán

Visszajátszva nvr-ről explorer-ben.

(#20007) CortezX


CortezX
aktív tag

Üdv! Milyen 4 kamerás (itthon is kapható) rendszert ajánlanátok 150-200e Ft körül a következők alapján. Fontos lenne az emberi alak felismerés (2 kutya, 3 macska van), nem bánnám ha helyben rögzítene, később pedig tervben van még +1 (max 2) kamera. Sok Xiaomi cuccom van és elégedett is vagyok velük, de gondolom a távolságok miatt jobb lenne egy komolyabb felbontású és tudású rendszer. Próbáltam felvázolni az épületeket, a kamerák tervezett helyét és magasságát. UTP-t húznék mindenhova, a legtávolabbi is max 30m hosszú kábelen lógna.

[ Szerkesztve ]

(#20008) sambenez válasza sambenez (#20005) üzenetére


sambenez
addikt

Nézd meg letöltve gépre is akad-e. Lehet az nvr miatt akad a lejátszás.

(#20009) Morris válasza sambenez (#20008) üzenetére


Morris
veterán

De az a baj, hogy nemcsak akad hanem hiányzik konkrétan pár képkocka belőle.
Pont akkor, amikor kellene. És nem mindegyik eseménynél. Mintha szektorhiba miatt lenne kiesés a felvételben. Pedig a hdd új. Szerintem kamera lesz. Lehet rendelek egy másik kamerát hamarosan és megnézem változik e a helyzet. De erős a gyanúm hogy gyenge benne a feldolgozó egység.

[ Szerkesztve ]

(#20010) topi66 válasza Morris (#20009) üzenetére


topi66
aktív tag

Nem fogy el a sávszélességed amikor érzékel a kamera? Érdemes lenne azt is megnézned,ha még nem vagy túl rajta. A rögzítő nem generál log file-t hibával ?

(#20011) jézusom válasza CortezX (#20007) üzenetére


jézusom
addikt

xiaomi beltéri kamerákat árul, és felhősek. Neked kültéri POE kamera kell. Van pár teszt itt az első hszben.

(#20012) sambenez válasza jézusom (#20011) üzenetére


sambenez
addikt

Van a xiaominak kültéri kamerája is, de sajnos minden kamerájuk felhős.

(#20013) amargo válasza nihill (#19993) üzenetére


amargo
addikt

lesz 2db c800-am, de kelleni fog egy 3. is, érdemes az nc400-at a c800 helyett rendelni, mert akkor az NC nézne az utca felé, ahol van fény is?

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20014) Morris válasza topi66 (#20010) üzenetére


Morris
veterán

Nem látok log file hibákat.
4k-ban nagyon belassul a kamera. A rögzítőben is látni, hogy viszonylag sokat gondolkodik ha live stream-re váltok.

(#20015) nihill válasza Morris (#20014) üzenetére


nihill
őstag

csak 1 adott kamerával csinálja vagy mindegyikkel?

(#20016) nimfas válasza CortezX (#20007) üzenetére


nimfas
addikt

Szia,
Saját véleményem szerint a 4,7m magasság nem túl előnyös ha arcot is szeretnél látni a kamera felvételeken. 15-20 méterről nem látod az arcot, 5 méterre pedig max a homlokát fogod abból a magasságból.

Egyébként ajánlom a Annke C800-as kamerát (www.annke.com), 8 kamerás rögzítővel és HDD-vel. Az 5 kamera (3+2, de egy árban volt a NC400 és a C800) és 2TB-os rögzítő kijött 200-ból.

Itthon Hikvision-nel 4db 4MP kamerával, 1TB hdd-vel 280eFt. (2MP 230eFt)

(#20017) nihill válasza amargo (#20013) üzenetére


nihill
őstag

Szerintem az NC400 képminőségben nem alternatívája a C800-nak. Persze az a kérdés milyen távolra kell ellátni vele? Mert ha csak pár méter akkor az nem gond. Főleg ha van fény is mint írod.

(#20018) topi66 válasza Morris (#20014) üzenetére


topi66
aktív tag

Vedd visszább az átviteli sebességet pl 8192-re, vagy kevesebbre. Az átvitelt a folyamatosra állítsd hogy akkor is csinálja a kamera,illetve amennyiben van sebességteszt a menüben akkor nézd meg mennyi a feltöltési adatmennyiséged,lehet hogy elfogy. A hdd purple WD?

(#20019) Morris válasza nihill (#20015) üzenetére


Morris
veterán

Kettővel biztos. Az egyik az utcát nézi. Ott jelentős a forgalom. Majd minden második visszajátszásnál gond van.
Egy másik ami a telket figyeli, jóval kevesebb eseményt rögzít. De ott is előjön néha.

Tegnap éjjel az összes kamerán csináltam egy gyári beállítást.
6144-es bitrate-et állítottam be. Az event 2048, a sub 756.
265-ös tömörítés
1440p
Kiváló kép, max fps, hdd reset.

Most jónak tűnik.

Korábban wd purple volt benne, most egy új Seagate Skyhawk 5900rpm-es hdd ketyeg.

(#20020) Caranita


Caranita
aktív tag

sziasztok!

Használt már valaki Annke Vision és Hikvision appot is?

Nekem Annke rendszer van, szomszédnak tök ua. csak Hik, de nekem úgy tűnik, hogy a Hik appja sokkal sokkal gyorsabban betölti a kamera képet mint az Annke.

Pedig én otthoni netet használva nyitottam meg (Digi gigabit) ő Vodka mobilnetet...
Nekem Telekom 4g+-szal is lassabban nyílik meg.

Mindkettőnknek 8mp-re van állítva a kamera felbontása, és az app hd-ben nyitja meg mindkettőnknél az összes kamerát. (ráadásul nekem csak 4-et, neki 9-et, és még így is gyorsabb nála)

Létezhet, hogy a Hik szervere ennyivel gyorsabb? Mert akkor kezdtem érteni, miért is drágább :D

Esetleg tudja vki, hogy a Hik apphoz kell-e vmi? Mintha régebben azt olvastam volna, hogy reghez kötött és fizetős...
Ha nem macera az app használata, akkor megy az NVR-re is a Hik fw, és azt használnám :))

[ Szerkesztve ]

(#20021) gozso válasza Caranita (#20020) üzenetére


gozso
senior tag

ingyenes...
itt regisztrálsz egy fiókot, és SN alapján felveszed a rögzítőt, vagy kamerát. persze nekem csak Hikvision cuccokkal van tapasztalatom, nem tudom hogy az Annke-t "megeszi e" :)

fél vese eladó..., szivárványhártya ugyanitt

(#20022) Caranita válasza gozso (#20021) üzenetére


Caranita
aktív tag

Köszi, megette :K

Ugyanazokkal a beállításokkal a Hik app 2-3 másodperccel gyorsabban tölt be.
:R

(#20023) amargo válasza nihill (#20017) üzenetére


amargo
addikt

kb 5-10m között, de ezek alapján marad C800. Van értelme mozgás esetén a kültéri lámpákat felkapcsolni vagy csak gondot okozna? Hassio alá lenne bekötve, így tovább lehet szűrni, mi legyen a lámpa tigger.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20024) nihill válasza amargo (#20023) üzenetére


nihill
őstag

10m-en már a C800 van előnyben.
Lámpát infrás kamerának felesleges kapcsolni, nem lát jobban tőle. Az csak az NC400 esetében számított volna.
Gondot azt amúgy nem okoz, ha nem világít bele vagy ilyenek. A felvételtől függetlenül "elriasztónak" amúgy jó lehet a kapcsolt lámpa egyébként.

(#20025) jézusom válasza amargo (#20023) üzenetére


jézusom
addikt

Vagy veszel infra vetőt, ha nem akarsz a szomszédoknak világítani. Nálam szóltak hogy nem bírnak aludni a fénytől...

(#20026) amargo válasza nihill (#20024) üzenetére


amargo
addikt

Akkor tényleg marad a C800.

jézusom: A szomszédok ahhoz messze vannak, meg jobbnak találom, hogy ha tényleg felkapcsol valami. A lámpától teljesen független helyeken vannak mozgásérzékelőim, így főként furcsa lehet, hogy mitől kapcsolnak a lámpák.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#20027) MaCS_70


MaCS_70
félisten

A hat Reolink kamerámból kettő (Egy RLC-510A és egy E1 -- de mindkettőből csak az egyik) úgy döntött, hogy nem bírja tovább a várakozást, én önhatalmúlag átálltak a nyári időszámításra. A kézzel kért időszinkronizálás helyre tette őket.

A reolinkeseknek érdemes rápillantani a kameráikra.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20028) nihill válasza MaCS_70 (#20027) üzenetére


nihill
őstag

Köszi az infót, az én 520A-m szerencsére jól mutatja, de ezek után kíváncsi leszek mi történik majd a hétvégén...

Egyébként gyári Reolink rögzítőd van, vagy mi vezérli a kamerákon az időt?
Én a kínai NVR boardommal voltam mindig "időzavarban" :)

[ Szerkesztve ]

(#20029) vacs válasza MaCS_70 (#20027) üzenetére


vacs
Topikgazda

Az én Reolink kamerám is a jó időt mutatja, sőt az őszi óraállításkor magától állt át, de köszi.

Nihill: az nvr board nekem is bezavart a a kamerák időzónájába, aztán addig állítgattam, mire a képen látható beállításokkal jó lett:
Menü > System > Digital > Digital channel, minden csatornára (kamerára) külön kellett beállítanom!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#20030) nihill válasza vacs (#20029) üzenetére


nihill
őstag

Na én idáig nem jutottam el, hanem a jóvanazúgy' -féle hibakezelést alkalmaztam. :B
Mondjuk az Annke NVR-en sem állítottam semmit ezzel kapcsolatban, az meg rendbe tette a kamerákat időileg magától így is.

(#20031) Kharchy


Kharchy
tag

Sziasztok! Tanácsot szeretnék kérni kameraválasztás ügyileg. Kb 4 méter magasra terveztem a kamerákat a mellékelt kép alapján a nyilak jelölik. A legnagyobb távolság, amit be kell látni az kb 20m.
Kinéztem egy ilyen szettett: 4 Kamerás IP rendszer 4Mp-es varifokális IP biztonsági kamerával (kameradepo.hu)

A kérdés, hogy ezen az áron tudok-e jobbat találni, vagy ugyanezt a minőséget olcsóbban, ha magam állítom össze. Egyáltalán jó-e ez a márka? Az összefoglalóban az ajánlottak között van, ha jól látom. A leendő kameráknak jelenleg standard cat 5e utp kábel van behúzva.

Előre is köszönöm a tippeket!

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#20032) bogabi válasza Kharchy (#20031) üzenetére


bogabi
senior tag

Az én véleményem: kézi varifokális objektívnek nem sok értelmét látom. Lehet, hogy kell, de akkor már inkább motor zoom-os kamerát vennék (bár drágább, de használhatóbb, kényelmesebb, praktikusabb). E helyett inkább egy Annke 4K-s (8 MP) 4 PoE kamerás rendszert vennék, ha az ár behatárol. 3 TB-os HDD-vel 171 ezer itt: [link] az általad belinkelt Fisotech szintén 3 TB-os vinyóval 213 ezer. Vagy Reolink szintén 4K-s smart PoE kamerákkal, 2 TB-os vinyóval 211 ezer: [link]

Esetleg megnézném ugyanezeket Hikvision és Dahua termékekből is. hátha.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#20033) Kharchy válasza bogabi (#20032) üzenetére


Kharchy
tag

Köszönöm a segítséget! Lehet hülyeséget kérdezek, de ha jól látom, akkor az USA-ból jönne mint csomag, úgy viszont, ha rászámoljuk az áfát és a vámot, akkor mindkét változatnál drágábban jön ki, nem? Vagy EU-n belülről küldik? Köszönöm!

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#20034) nihill válasza Kharchy (#20033) üzenetére


nihill
őstag

EUs címre EUs raktárból küldik, akkor is ha dollárban fizetted.
Szóval nincs semmi extra költség.

(#20035) jézusom válasza bogabi (#20032) üzenetére


jézusom
addikt

szvsz meg semmi értelme egy fix kamerát állÍtgatni. Egyszer kell beállÍtani az esetek többségében, az meg bőven jó kézzel. Ha PTZ akkor van értelme, mert a tárgyak távolsága úgy változik.

(#20036) Kharchy válasza nihill (#20034) üzenetére


Kharchy
tag

Köszönöm! Abban még kérhetnék segítséget, hogy mi a különbség a különböző formák között? A bullet gondolom fix, a turret meg a dome forgatható és csak a mozgástartomány a különbség?

''S ha rút világom eltaszít magától, Reménynek-harcnak mindnek vége van, Ha isten földre dől a trónusáról, Lesz még akiben higgyek -önmagam!''

(#20037) varmi2 válasza Kharchy (#20036) üzenetére


varmi2
nagyúr

A bullet is forgatható vízszintesen és részben függőlegesen is.

Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

(#20038) bogabi válasza jézusom (#20035) üzenetére


bogabi
senior tag

Nem vagyunk egyformák. A nálunk üzemelő több, mint 70 kamerás rendszer esetén már biztos tökön szúrtam volna magam legalább 20x, ha nem motoros varifokális kamerák lennének.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#20039) MaCS_70 válasza bogabi (#20038) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam van egy csak zoomos kamera. Az optimális beállítás valahol háromnegyed úton van a széles oldalon. Fix gyújtótávolsággal ez eltalálhatatlan érték, változtatni meg felesleges, úgyhogy pont elég lett volna egy kézzel beállítható optika.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#20040) jézusom válasza bogabi (#20038) üzenetére


jézusom
addikt

Na jó de üzem közben is állÍtod? Persze az más ha nem a tiéd és könnyebb úgy szerelni motorosan :D

(#20041) Morris


Morris
veterán

Akinek ANNKE rendszere van!
Hogy lehet azt beállítani, hogy alul a kék sávban jelezze a mozgást vagy az eseményt vagy valamit.

[ Szerkesztve ]

(#20042) faki_ válasza faki_ (#19399) üzenetére


faki_
senior tag

"Újabban jelentkező anomália nálam, hogy eltűnik a hálózatról. A fix IP-je nem él, megszűnik, az appok (iCSee, XMEye) és a Shinobi sem látják, csak az újraindítás segít. A kamera ennek ellenére működik, rögzíti a felvételt SD kártyára akkor is, amikor elérhetetlen."

Ez mégsem a Hiseeu hibája, néha gyenge volt a wifi jel. Sajnos az újraindulás utáni össze-vissza beállás, pozíciók elfelejtése erősebb wifi + powerline mellett is megmaradt.

(#20043) jézusom válasza Morris (#20041) üzenetére


jézusom
addikt

nekem nincs még annke, de a kamerára ha mozgás érzékelést beállitasz, jelezné szerintem.
Akkor is, ha 0/24 rögzitesz!

(#20044) Morris válasza jézusom (#20043) üzenetére


Morris
veterán

Ott a sávon nem jelzi nekem sehogy

(#20045) bogabi válasza jézusom (#20040) üzenetére


bogabi
senior tag

Mivel a fele ( de lehet, hogy a többség) csak emelőkosarasról érhető el, így elég nagy szívás, amikor a kedves user telepítés után két nappal kitalálja, hogy mégse úgy jó, ahogy be lett állítva, zárni/nyitni kellene a latószögön. De belátom, ez nem általános probléma.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#20046) Marci112233


Marci112233
őstag

Üdvözletem!

Adott egy ugyan analóg kamerarendszer kiépítés. Ahhoz oda van vezetve a net is hogy távolról is lehessen nézni a képet. Na most a netet egy router switch módba állítva látja el. Gondolkodóba estem hogy kötök arra a kis routerre egy Poe-s switchet, majd arra kötnék Poe IP kamerát. H
a jól tudom ez így lehetséges és itthon külön az IP kamera IP címe alapján tudnám nézni akár a mostani Dahua programjában a Smart PSS-ben.

Utóbbit jól gondolom?

Ha igen, ki milyen Poe-s IP kamerát ajánlana, amibe tejetek SD kártyát is hogy arra rögzítsen? Tekintve hogy nem rögzítőre lenne kötve. Jöhet Annke is ha elfogad az oldal olyan PayPal-t amihez nincs kötve bankkártya csak számlaszám.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#20047) tasiadam


tasiadam
veterán

Udv

Oseim szeretnenek venni 360as IP kamerat, es ugy akartak, hogy a belterit kiteszik, csak eso elol eldugva megoldassal. Nos, en inkabb tennek kulterit, de fogalmam sincs milyet. Telefonrol es akar geprol is szeretnek nezni a kepet. Tovabba nincs NAS es cloud storage sem, igy maradna az SD kartyas megoldas.

Ajanlani tudnatok ezeknek a kriteriumoknak megfelelot?
WiFi az lesz 2.4ghz, ha kell, akkor dual band es 5ghz.

Gyermektelen, nem házas, másodrangú állampolgár

(#20048) nihill válasza Kharchy (#20036) üzenetére


nihill
őstag

Mindegyik forgatható, oda állítható ahogyan akarod. A bulletet csuklókkal, a turret-et meglazítod, elforgatod, visszaszorítod, a dome is valami hasonló lehet.
A bullet az olyan kamera ami kamerának is néz ki :DDD ha valakinek ez fontos.
A dome az általában együtt jár a PTZ-vel, meg talán vandálbiztosabb, bár ha már ott járunk hogy valaki hozzáfér a kamerához, az régen rossz.
Én magamnak azért választottam turret kamerákat, mert azt masszívabb, kompaktabb kiépítésnek tartom, meg nekem jobban bejön a kinézete, de ez szubjektív dolog.

(#20049) Viktoár


Viktoár
addikt

Most van egy pici akció az annke oldalán és gondoltam rendelek egy c800-at. A bullet és a turret között csak a kialakítás a különbség? Felhasználás szempontjából van előny valamelyik javára vagy kizárólag a design miatt van kétféle és azt vegyem amelyik jobban tetszik?

Bocs, pont erről írtak előttem. :R

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#20050) MaCS_70 válasza nihill (#20048) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyit tennék hozzá, hogy a bullet a gömbfejes kar miatt azért szélesebb szögtartományban állítható.

A turret/dome legtöbbször csak vízszintes vagy függőleges felületre rögzíthető, a bullet általában (bár vannak elcseszett kialakítású gömbfejek) mindenfelé nyeklik.

Én azzal szívtam nem keveset, hogy az egyik Reolink turret helye egy falon lenne -- úgyhogy gyárthattam hozzá egy "polcot", amiről lelóg, a PTZ-s E1-rt viszont úgy tudtam az eresz alá szerelni, hogy gyárthattam hozzá egy, a vízszintes felületről lelógó függőleges lapot, mert a szabadon álló PTZ-k kandelábere csak függőleges felületre rögzíthető.

Érdekes szívatás a Yiaomi pásztázó bulletje, ami simán kiadna tetszőleges szöget, de a kar mozgását lehetővé tevő rést olyan rövidre alakították ki, hogy mégis csak falra mehet.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.