Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 18:07:38

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Sziasztok! Kulterre keresek biztonsagi wifis kamerat!
Nemsok penzem van ra, 2dbra van szuksegem!
Feltetelek:
- wifis legyen, hatotavja legyen az atlagtol nagyobb, a haz masik feleben van a router
- ejszaka is lathato legyen a felvetel, lehetoleg sd kartyara tudjon rogziteni
- kovesse ha valami mozgast lat, riasszon is
- egyszeru legyen beuzemelni es hasznalni is
- ??? milyen kabellal szoktak osszekotni a kamerakat, a tokeletes osszehangolas erdekeben???

Koszi!

[ Szerkesztve ]

(#27002) markussandor válasza BUZZLGHTYR (#27001) üzenetére


markussandor
senior tag

??? milyen kabellal szoktak osszekotni a kamerakat, a tokeletes osszehangolas erdekeben???
most wifis vagy kábeles kamerákat vennél?
A kamerákat nem kötik össze, nem hangolják egybe :-)
Cat 5e, Cat 6... kábel kell hozzá, ha tényleg vezetékest vennél (én ezt javaslom), a wifissel rengeteget fogsz szívni, pláne, ha a router messze van, több fallal elválasztva. A wifis kamerák nem a jó antennájukról híresek.

(#27003) sambenez


sambenez
addikt

Nemsok penzem van ra
Ez ellentmond annak amit utána írtál. Össze kellene hangolni az igényeidet a lehetőségeiddel.

(#27004) hevepapa válasza BUZZLGHTYR (#27001) üzenetére


hevepapa
senior tag

Így első ránézésre: az igényeid alapján 100 ezer alatt nem tudod megúszni. A jobbacska Pan-Tilt működésű (ha valóban követni is kell a mozgást) wifis kamerák nem olcsók. A wifis megoldásnál nem a kamera wifi antenna "erőssége" a lényeges hanem a router hatótávolsága. Azt meg egy plusz AP berakásával növelni lehet. Ahogy írták is előttem: a kamera wifi antennája nem a hatékonyságáról híres. Persze sokszor jó lehet a wifis megoldás, de sok a buktatója és ha gyenge a router jele, sok szívás is lehet.

(#27005) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Igen, tudom, max. 50k a ket kamerara, kulon rogzito ennugygondolom felesleges szamomra
Tudjam eleboe nezni a kamerat es par napot tudjon rogziteni es azt folyamatosan frissiteni
Ezen felul ha a wifiset valasztom, nyilvan aztkene, tudok venni melle egy jelerositot (kulon megvennem, a kameran kivul)
Akkor a mozgas kovetese nemolyan fontos, ha olyan draga az a fajta kamera, de nagy latoszoge legyen es aranylag jo kepminosege
Szoval?

[ Szerkesztve ]

(#27006) vacs válasza BUZZLGHTYR (#27005) üzenetére


vacs
Topikgazda

Szóval töltsd ki az oldal tetején a kérdéssort! :K

(^)(>.<)(^)

(#27007) vacs válasza bugizozi (#26993) üzenetére


vacs
Topikgazda

Rendben van amiket írtál, jó kamerákat is találtál.
Nem írtad milyen széles (hosszú) az utcafront, de így képről egy normál kamera nem fedi le, ezért jó választás a Reolink Duo, csak ennek meg is kérik az árát!
Részemről a Reolink 811A is jó választás, bár szerintem elég lenne a 810A is.
Beltérre Reolink E1 Pro-t javasolnék.
A wifis kamerát is össze lehet lőni a vezetékes nvr-el, csak legyenek egy hálózatban!
Van webes felület és mobil app, de első alkalommal kell egy monitor!

Picit olcsóbban nyugodtan vehetsz Annke-t, bár nekik nincs kétlencsés kamerájuk az utcafronthoz.

(^)(>.<)(^)

(#27008) grabber


grabber
addikt

Annke H800 megrendelve. Kíváncsi leszek.
Durva hogy a Hikvision-nek mennyire elszállt áraik vannak. Ha ez hozni fogja azt a minőséget,akkor nem tudom miért kellene a Hik-et választani.

(#27009) Levi123 válasza grabber (#27008) üzenetére


Levi123
senior tag

Az oldalon is fent volt a kupon, meg itt is megosztottam. Ez még olcsóbb lett volna, mint a H800-as szett: [link]
Egyébként jómagam is H800-at rendeltem pár hete, szerintem jópofa :)

[ Szerkesztve ]

Levi

(#27010) run4fun válasza Levi123 (#27009) üzenetére


run4fun
tag

Én rendeltem ma ilyet, csak most nem tudom mi a helyzet...
A képen látszik az NVR és az oldalon is ott van hozzá a termékleíró PDF, de a whats in the box résznél már nem említik az NVR-t, amíg pl a H500nál igen... :U

(#27011) grabber válasza run4fun (#27010) üzenetére


grabber
addikt

H széria ha jól tudom rendszer. Abban kell lennie
H1200 12MP turret style camera system came bundled with the Annke NVR model N48PAW, "

(#27012) grabber válasza Levi123 (#27009) üzenetére


grabber
addikt

Hát most látom csak. Ha van benne minden nvr is akkor baromi jo ár.
12 mp nem kell,nem nekem lesz
WDR,ami jobb itt mert nem digitális

Másban nem latok m
nagy különbséget. Még nem adták fel a csomagot,de lehet nem fogok variálni. Úgy sincs tárhely a 12MP-re.
Meg az nvr hivatalosan 6TB-ig mehet. De adnak hozzá 8TB hdd-t. Vannak hibák az oldalon.
Mindegy én 6TB hdd-t vettem itthon. Arra kell raférni,12MP felesleges lenne ahova szerelem.

(#27013) Marci112233 válasza grabber (#27012) üzenetére


Marci112233
őstag

Attól hogy 12MP alapból, vissza lehet tenni kisebb felbontásra is. A 8MP-is is visszavehető kisebb MP-re simán.

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#27014) run4fun válasza grabber (#27011) üzenetére


run4fun
tag

Alul pedig ott van: TF Card & NVR Storage Options
Record videos to a TF card or a 4K/12MP NVR (not included) without contracts and no monthly cloud storage fees.
Na most akkor? :DDD

(#27015) titanium_100


titanium_100
tag

Ha egy benti szoba sarkába teszek dómkamerát, akkor mekkora optikával szereltet ajánlotok? 2.8 vagy 4mm? Azt olvastam, arról amit kinéztem, hogy 4mm-es optikás és 99°-ot lát. Szóval, jól gondokom, hogy az a jó választás, és az annal kisebb optikánál a 2 oldalfal feleslegesen sok helyet elfoglana el a kameraképből?

[ Szerkesztve ]

(#27016) grabber válasza Marci112233 (#27013) üzenetére


grabber
addikt

Persze,magamnak bevállalnám. De lehet nincs benne nvr akkor nem éri meg.

(#27017) grabber válasza run4fun (#27014) üzenetére


grabber
addikt

Lehet április elejére csinálták. Ennyi hibát :U

(#27018) Marci112233 válasza grabber (#27016) üzenetére


Marci112233
őstag

Ha benne a H betű akkor abban benne kel legyen az NVR is.

Ui: Ha jól értelmezem amit írtak az oldalon akkor benne kell legyen az NVR is:

H1200 - 4K 12MP 8 Channel 4 Turret Cameras with 4K 8 Channel H.265+ PoE NVR
My H1200 12MP turret style camera system came bundled with the Annke NVR model N48PAW, and four 50ft premade network cables to connect to the NVR. The cameras all have an LED flood light, IR for night vision, and a Built-in Microphone. The microphone on these H1200 cameras work very well with clear sound. As for the human and vehicle detection it is good, but far from perfect. These cameras would be even better if they also supported line detection. This system was easy to setup and connect to both Annke Vision App for Android and the PC Annke Vision software. This system is great for the price point, and it is well worth the money.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#27019) grabber


grabber
addikt

Tök ki van az Annke-val. Soha semmi nincs,minden el van írva az oldalon
Dear customer,
This is Libby from ANNKE Customer Service Group.
Thanks for your order.
We feel sorry for the inconvenience caused.
We are sorry that we no longer have the H800 2.8mm cameras in stock in the EU.
It's only available in the US, and can not be shipped to Hungary.
Would you like to change the cameras to another model?
Waiting for your reply.
If you have any further questions, please feel free to contact us.
Best regards
Libby | Customer Service Center

(#27020) kunberci válasza grabber (#27019) üzenetére


kunberci
aktív tag

Lecseréled a H1200-es rendszerre, ott 2.8-as kamerákat kapsz az NVR mellé.

(#27021) hevepapa válasza grabber (#27019) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ügyes kereskedelmi húzás az ilyen. A weblapon elérhetőnek látszik, rendelhető, kifizeted és akkor jön a probléma... A vásárlók 95%-a ilyenkor vagy rábólint arra amit eredetileg nem is akart venni vagy választ egy kicsit drágábbat. 5% lehet aki ilyenkor azt mondja: sorry, vissza a pénzemet de azonnal.

(#27022) grabber válasza hevepapa (#27021) üzenetére


grabber
addikt

Múltkor is ez volt. Vissza is kértem mert nem adtak kedvezményt másra.
Lesz H1200 akkor

(#27023) user112 válasza Levi123 (#27009) üzenetére


user112
senior tag

Szia!
A két kamerás H800 214$, a H1200 meg 287$; szóval én úgy látom, nem olcsóbb.
Egyébként van valami lényeges különbség köztük?

(#27024) Levi123 válasza user112 (#27023) üzenetére


Levi123
senior tag

Szia!
4 kamerás 8-as nvr van a linken, nem 2 kamerás.

Levi

(#27025) hevepapa válasza grabber (#27022) üzenetére


hevepapa
senior tag

Akkor most a 95%-ba fogsz tartozni, mert így talán kicsit drágábban megveszel olyan rendszert amit alapból nem akartál megvenni - hiszen alapból nem azt rendelted. :)

(#27026) vacs válasza user112 (#27023) üzenetére


vacs
Topikgazda

Van, 8 mp vs 12 mp!

(^)(>.<)(^)

(#27027) grabber válasza hevepapa (#27025) üzenetére


grabber
addikt

Nem drágább olcsóbb kuponnal az új :P

(#27028) hevepapa válasza grabber (#27027) üzenetére


hevepapa
senior tag

Akkor az szerencsés helyzet!

(#27029) bigrock válasza titanium_100 (#27015) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Ha tényleg tud 4mm-en 99°-ot, akkor ott olyan gyönyörű hordótorzítás lesz, hogy ihaj. Vegyél inkább 2.8mm-est.

(#27030) titanium_100 válasza bigrock (#27029) üzenetére


titanium_100
tag

Értem, más is ezen az állásponton van? Szóval egy kb 20-30 nm2-es szobát kell megfigyeljek vele és a sarokba lesz feltéve a plafonra.

EZ
vagy esetleg EZ
ez pedig a 4mm-es.

[ Szerkesztve ]

(#27031) sambenez válasza titanium_100 (#27030) üzenetére


sambenez
addikt

Biztosan nem tennék 4mm-est szobába.

(#27032) somnia


somnia
őstag

Sziasztok!
Használ vakaki ilyen kamerát?
A ház körüli dolgok megfigyelésére használnám.

[ Szerkesztve ]

(#27033) titanium_100


titanium_100
tag

Ez a HDD, NVR-hez való?

(#27034) sambenez válasza titanium_100 (#27033) üzenetére


sambenez
addikt

Azt írták rá.

(#27035) hevepapa válasza titanium_100 (#27033) üzenetére


hevepapa
senior tag

Rá van írva... :D

(#27036) Cadal


Cadal
őstag

Helló,
Beüzemeltem ma egy Hikvision NVR-t (HWN-2104H NVR). Tettem bele egy zsír új WD purple 2TB-os HDD-t. A vinyót a zacskóból egyből betettem az NVR-be. A bekapcsolás óta csipog az NVR. Gondolom mondani akar valamit. Az NVR-t aktiváltam. Webböngészőben elérem, a HDD-t látja, hogy van benne valami, de formázatlan és nem enged semmit csinálni vele.
Kellett volna formáznom mielőtt betettem az NVR-be? Ha igen milyen formátumra formázzam NTFS??? :F

(#27037) hevepapa válasza Cadal (#27036) üzenetére


hevepapa
senior tag

Ezt írják erre a Hikvisionnál:
"open the main menu and go to: Storage/HDD > Storage Devices >find the new drive with the status 'uninitialized.' Select the check box next to the next to the drive and press the format/initialize button on the screen. After the process is complete the drive is good to use with a 'Normal' status."

(#27038) Cadal válasza hevepapa (#27037) üzenetére


Cadal
őstag

Köszi.
Órák óta szivat. Amúgy ott a képen a formátum gombra kattintva inicializálta és megformázta... Már nem csipog.. Tudtam, hogy ide kell jöjjek sírni és akkor megoldódik. Köszi. :DDD :R

(#27039) hevepapa válasza Cadal (#27038) üzenetére


hevepapa
senior tag

Szívesen!
Néha a magyar felület kifejezései nem teljesen egyértelműek. :) Nemcsak a Hik-nél, a Viginél is.

(#27040) faki_ válasza titanium_100 (#27030) üzenetére


faki_
senior tag

Hikvision HiWatch HWC-P120-D/W2.0W
[link]: "Horizontal FOV: 136°, vertical FOV: 80°, diagonal FOV: 153°"

Ez 2 mm-es gyújtótávval és 1/2,7"-es szenzorral majdnem a sarokba téve belát egy kb. 4mx5m-es szobát, nem kell forgatni. Nekem kábelen és wi-fin is probléma nélkül működnek. TP-Link Tapo C200 volt előtte, az kb. 70-80%-át látta ugyanonnan. Az 4 mm és 1/2.9“ volt a specifikáció szerint, pontos látószögét nem találtam. A Hikvision ára néha feljebb megy kicsit, de most is ~10e Ft, szerintem ez még mindig majdhogynem ajándék ebben a kategóriában.

(#27041) vegh001


vegh001
csendes tag

Sziasztok,

Szeretnék a kültérre kamera rendszert telepíteni, ebben kérném a segítségetek, hogy szerintetek milyen kamerákra, switch-re, NVR-re lenne szükségem.
Amire én gondoltam, hogy PoE-n keresztül vinném a tápot az IP kameráknak. Úgy gondolom, hogy max 4 kamerára lenne szükségem.
Márkák kapcsán nincsen tapasztalatom, de úgy tudom a Hikvision termékek jók.

Előre is köszönöm a segítséget!
Üdv,
Norbi

(#27042) kunberci válasza vegh001 (#27041) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Legalább egy max keretet kéne tudni.
Összefoglaló?

(#27043) lallern


lallern
csendes tag

Sziasztok,
Reolink (RLC-510a) "adatfogyasztásával" milyen tapasztalatok vannak? A forum összefoglalót olvastam, ott másik márka szerepelt, Reolink-nél is hasonló lehet?
Hétvégébe házba szeretnék kirakni egy ilyen ip kamerát, ahol van TP-Link-es LTE router, amivel eléri az "internet". Ha jól értettem akkor a motion detection nem csinál folyamatos streamt a szerver felé, csak az alertek és némi kommunikáció a napi fogyasztás?
Illetve ha reolink cloud-ra előfizetek vagy FTP szerverre feltöltettem a riasztáshoz kapcsolódó anyagokat?

(#27044) vegh001 válasza kunberci (#27042) üzenetére


vegh001
csendes tag

Szia,
Bocsi, az lemaradt. Nem ismerem az árakat, de remélem azért ki lehet hozni 150-200-ból.
A legfontosabb, hogy a kapubeállót és a bejárati ajtót lássam, esetleg a későbbiekben még raknék fel kamerát.

(#27045) kunberci válasza vegh001 (#27044) üzenetére


kunberci
aktív tag

Szia!

Jó lenne az összefoglaló kérdéssor kitöltése.
Pl: kinti vásárlás szóba jöhet e.

(#27046) bogabi válasza lallern (#27043) üzenetére


bogabi
senior tag

Ha pl. SD-re ment vagy lokál NVR-re, akkor csak akkor van mobiladat forgalom, ha távolról ránézel a kamerára (van egyébként máskor is, de elenyésző méretű - pl. ha be van állítva email vagy push riasztás, akkor nyilván az üzenet maga a csatolmányokkal, ha FTP-re ment riasztáskor, akkor az, meg a P2P platform felé a szükséges minimális adatforgalom). Ha van Realink Cloud is, akkor ott azzal kell számolni, amit beállítasz - folyamatos mentés, vagy csak riasztáskor ment, stb. De ezt azért ellenőrizni kell, mert pl. ha a riasztás előtti pár másodperces felvételt is elküldi, akkor ha cloudba ment, akkor ott lehetnek meglepetések - nem tudom, hogy oldja meg a Reolink az ilyen eseteket (pl. folyamatos Cloud-ba streamelés, vagy a kamerában van valami minimális cache, ahová folyamatosan elrakja a legutolsó pár másodpercet - fene tudja).

A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#27047) vegh001 válasza kunberci (#27045) üzenetére


vegh001
csendes tag

Szia, még egyszer bocsi. Az összefoglalót kinyitottam, azt hittem abban van a kérdéssor, de már látom, hogy nem látom :D (pedig elég nagy betűkkel ki van írva, hogy katt a kérdéssorra :DD .

1. Hány db kamerát tervezel (kültéri/beltéri)? Kültéri, 2 db
2. Később lesz-e bővítve? Max 4-re
3. NVR (rögzítő) kerül-e a rendszerbe, vagy SD kártyára lesz a rögzítés? Igen, NVR-re.
4. Mekkora területet szeretnél figyelni (milyen messze van a kerítés vagy az utcafront)? Kb 5-6 méterre.
5. Kellenek-e "okos" funkciók (személy/gépjármű felismerés)? > Igen, amennyiben nem horror összeg.
6. Külföldi vásárlás szóba jöhet-e (EU raktárból, plusz költség nélkül)? Igen
7. Mennyi pénz lenne a vásárlásra? 150 ezer körül, max 200.
8. WiFi-s kamerát szeretnél (alapból vezetékest ajánlunk)? PoE-ra gondoltam.
9. Egyéb igények (pl forgatható, sim kártyás, napelemes, színes éjjeli kép stb)? Forgatás

Köszönöm előre is a segítséget!

Üdv,
Norbi

(#27048) grabber válasza hevepapa (#27025) üzenetére


grabber
addikt

H1200 nincs raktáron a bullet. Feb 5-10 között lesz.
Írtam nekik megvárom.

Van NVR az Annke H1200 ban

(#27049) titanium_100


titanium_100
tag

Ez a kamera felszerelhető falra is, vagy csak mennyezetre?

TP CAMERA

(#27050) sambenez válasza titanium_100 (#27049) üzenetére


sambenez
addikt

Felszerelheted, csak normálisan nem tudod beállítani. Szóval nem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.