Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-29 12:53:51

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) Rick4 válasza bigrock (#17099) üzenetére


Rick4
félisten

Majd írd meg a gyártónak is, hogy rosszul tudják: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17102) sambenez válasza Rick4 (#17101) üzenetére


sambenez
addikt

Te itt látsz olyat hogy a PC ad ip-t a kamerának?

(#17103) huan


huan
őstag

Sziasztok.
Melyik kamera az ami nem kínai szervereket használ?

(#17104) Rick4 válasza sambenez (#17102) üzenetére


Rick4
félisten

Én hol írtam, hogy a pc fog ip-t adni?

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17105) sambenez válasza Rick4 (#17104) üzenetére


sambenez
addikt

Bigrock írta: A gép nem fog neki IP címet adni (hacsak nem DHCP szerver fut rajta), ellenben egy router igen.

Amire a válaszod: Majd írd meg a gyártónak is, hogy rosszul tudják

Ez lehet csak nekem jelenti ezt.

(#17106) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Reolink E1 Zoom -Germany-t választva ez vám és áfamentes ár? Ez is kínai szervereken keresztül működik?

(#17107) vacs válasza huan (#17106) üzenetére


vacs
Topikgazda

"ez vám és áfamentes ár"
Igen, hiszen eu-n belül jön.
"ez is kínai szervereken keresztül működik"
kínai rendszer, valószínű, de nem találtam róla konkrétumot.
Ha zavar, akkor NE használd a reolink p2p appot, hanem nyiss portot a routeren.

(^)(>.<)(^)

(#17108) stickermajom válasza vacs (#17107) üzenetére


stickermajom
addikt

Port nyitásánál még a kinai szerver is jobb szvsz. Ha fél, akkor minden kifelé menő forgalmat tiltson a kamera felől, és VPN-nel tárcsázzon haza, ha rá akar nézni.

(#17109) huan


huan
őstag

Volt korábban egy Wanscan HW0021-es kamerám, ami egyszer csak magától forgolódni kezdett. Áramtalanítottam, másnap szintén oda fordult ahova akarta "valaki". Utána volt Inqmega kamerám, amiből egyszercsak idegen hangok hallatszottak...
Ezek után semmi bizalmam sincs a kamerák felé, de mégis szükséges lenne. Úgy látom a kínaiakat nem tudom kikerülni, így azonban egy Xiaomi Mi Home 360 is megfelelő lenne. Nektek voltak hasonló tapasztalataitok?

(#17110) Rick4 válasza sambenez (#17105) üzenetére


Rick4
félisten

Azt is tedd hozzá, hogy belinkeltem a gyártó leírását, ők írták, hogy direktben a géppel kell összekötni.

Ez neked mit jelent? :U
Connect the computer directly into the camera's network interface card (NIC) using a standard patch cable.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17111) sambenez válasza Rick4 (#17110) üzenetére


sambenez
addikt

Semmi esetre nem azt hogy a gép ad neki ip-t.
De azt hiszem téged felesleges győzködni, így be is fejezem aztán gondold ahogy akarod.

(#17112) csabyka666


csabyka666
addikt

Üdv mindenki!

Szeretnék tippeket kérni tőletek.
Szükségem lenne 2 db WIFI-s kamerára, ami SD kártyára rögzít, van mobilos felülete, ugyanakkor elérhető böngészőből is, valamint a minősége vállalható.
Fontos még, hogy be tudjam szerezni magyar webáruházból, legyen rá valamennyi garancia.

Köszönöm a segítségeteket előre is! :R

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17113) jézusom válasza csabyka666 (#17112) üzenetére


jézusom
addikt

Jó ár, jó minőség, wifi, sd, magyar garancia--- ezekből kettőt tudsz választani

(#17114) csabyka666 válasza jézusom (#17113) üzenetére


csabyka666
addikt

Az baj. :(

Ágdarálást, kaszálást, területtisztítást vállalok profi gépekkel! Elsősorban Zala megye és vonzáskörzete, de minden megkeresést meghallgatok. +36305633091

(#17115) Rick4 válasza sambenez (#17111) üzenetére


Rick4
félisten

Tényleg felesleges engem olyannal győzködni, amit más írt, én meg nem. :D Tőlem annyiszor írod be ide, ahányszor akarod, ha neked jól esik, csináld csak.... :D

Az még szórakoztatóbb, hogy a hozzászólás másik felét elegánsan figylemen kívül hagyogy, választ meg végképp nem írsz rá. :D

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#17116) fabias82


fabias82
tag

Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni AHD analóg kamerákkal kapcsolatban. Adott egy Hikvision DS-7104HQHI-K1S ismerősöm vásárolta. És hozzá Hikvision DS-2CE76H0T-ITMFS ezeket a kamerákat. Az összekötés Cat5e vezetékkel történt egy alap 305méteres dobbal vásárolt. Hozzá az átalakítókat a táb és kép ügyben. 1 kamera 10-15méterre a többi 20-22 méterrel lehet. Az érpárokból a videó jelnek 1 pár lett elhasználva. a maradék 3 pár ból 2 párat a táplálásnak. Adapter egy nagyon no name adapter 12V 1A és 12V 2 A vásárolt hozzá több darabot. Összeszerelés után rögtön ment a kép tökéletes az árukhoz képest főleg. De a hang mivel mikrofon is van beépítve a kamerákba eléggé ilyen alapzaj vagyis ilyen pulzálás hallható, igaz 1 tápról próbált a 3 kamerát hajtani majd ha külön egy kamerát raktunk 1 tápra jobb lett kicsivel. Ugyan ezt a felvevőt még más ismerősöm is vásárolta és neki is van egy mikrofonos kamerája, igaz ott más tápegységgel próbálva semmi zavar jel nem hallható..
Mi okozhatja ezt? Esetleg megpróbálni más átalakítókkal kimondottan hikvision márkában? Vagy a tápegységekből adódik a zavar és a hangot nagyon befolyásolja ..Magamnak van egy IP hikvision rendszerem,de ott nem a kamerába van a mikrofon hanem egy különálló aminek az összege magában többe kerül mint az AHD beépített mikrofonos kamera.
Köszönöm előre is a tanácsotokat!

(#17117) daninet


daninet
veterán

Sziasztok!
Van egy 4 kamerás hikvison rendszerem ami be van drótozva és egy PoE NRV-be fut.
Van egy holtterem ahova kellene egy 5. kamera. Szerintetek ez hogyan oldható meg anélkül, hogy új NVR-t vennék?
Drótot még oda tudom húzni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17118) vacs válasza daninet (#17117) üzenetére


vacs
Topikgazda

Olyan kamerát veszel, ami sd kártyára rögzít! :K
Ennél olcsóbb szerintem nincs, de majd a többiek hátha írnak jobbat.

(^)(>.<)(^)

(#17119) aleister válasza daninet (#17117) üzenetére


aleister
veterán

Esetleg NAS van? A többségük rendelkezik IP kamera licenccel.

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17120) huan


huan
őstag

Sziasztok,
Használ valaki ilyet: Dahua Imou Ranger 2 IPC-A22E

(#17121) Dolphine válasza huan (#17120) üzenetére


Dolphine
addikt

Szia!

Igen, én, miért?

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17122) kateb válasza Rick4 (#17098) üzenetére


kateb
tag

Nagyjából ezek már megvoltak, kivéve a pelco device utility-t. Holnap megpróbálom.

(#17123) BrandonXXV válasza kateb (#17122) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Hali!

NVR-be milyen vinyót érdemes tenni?! WD purple, vagy tok mindegy? Van ajánlott esetleg?

(#17124) kateb válasza BrandonXXV (#17123) üzenetére


kateb
tag

Hát, ha tőlem kérdezed, akkor nem tudom. Én kártyára rögzítek. A WD purple-t szokták ajánlani egyébként, úgy láttam. De majd a profibbak válaszolnak érdemben.

(#17125) vacs válasza BrandonXXV (#17123) üzenetére


vacs
Topikgazda

Olvasd ez a topik összefoglalóban az ajánlott hdd részt! :K

(^)(>.<)(^)

(#17126) sambenez válasza BrandonXXV (#17123) üzenetére


sambenez
addikt

WD purple jó.

(#17127) daninet válasza vacs (#17118) üzenetére


daninet
veterán

Ha hikvision kamerát veszek akkor együtt tudom nézni őket a drótosokkal a mobil appban?

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#17128) BrandonXXV válasza vacs (#17125) üzenetére


BrandonXXV
aktív tag

Rendben, köszi mindenkinek!

Hikvision forgatható (PTZ) 4 mp körül esetleg ajánlott, ami ár/értékben jó? Bár ahogy nézegettem elég drágák…

(#17129) aleister válasza BrandonXXV (#17128) üzenetére


aleister
veterán

Sziasztok!

Megjöttek a Hiseeu HB615 kameráim. Az első benyomás, hogy a saját szoftveres háttér a devicemanager-en kívül egy szégyen. Nem is sikerült a saját CMS PC-s klienssel működésre bírni a kamerákat. Az egyik szoftvernél nem tudtam kamerát hozzáadni, a másikban meg nem kaptam képet. :)
Ettől eltekintve böngészőben, illetve Onvif Managerrel könnyen, egyszerűen tudtam csatlakozni hozzájuk.

Ami egyelőre feltűnt, és meglepett, hogy ahol volt mód kiválasztani a codec-et, ott csak H264 volt, pedig a kamera elvileg H265 képes. Első körben ezt nem izgultam túl, amíg meg nem jön a saját márkás NVR, mert olvastam itt, hogy pl a Dahua kamerák is csak saját hardverkörnyezetben kompatibilisek teljesen.
A másik, hogy a dobozukon nem sima HB615 a modell megnevezés, hanem HB615-P. Ez okozhatja a fenti problémát? Ergo másik kamerát küldtek?

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17130) vacs


vacs
Topikgazda

daninet: hozzá tudod adni az sd kártyás kamerát is a mobil és pc apphoz is, de mobilon nem fogod együtt egyszerre látni az előnézeti képét a rögzítős 4 kamerával.
De írták neked, hogy egy NAS is jó lehet, ha van már otthon.

aleister: topik összefoglalóban van egy Milyen kamerát rendeljek Kínából, amihez normálisan működő mobil app tartozik (XMEye & ICSee app) leírás, abban van egy CMS és VMS pc app link, ajánlom a vms appot. Videó is van mindkettőhöz, hogy hogyan kell hozzáadni a kamerát!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#17131) aleister válasza vacs (#17130) üzenetére


aleister
veterán

Köszönöm, ez tervben is volt. Olvastam az összefoglalót. Mindössze a többieknek jeleztem, hogy engedjék el a Hiseeu szoftvereit.

A nagyobb probléma inkább a H265/modell eltérés. De ezt lehet, hogy egyelőre túlreagálom, és megfelelő szoftverrel, saját NVR-rel jó lesz.

Köszi még egyszer! :R

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17132) kateb


kateb
tag

Gondolkodtam a Pelco kamerámon és kezdem azt gyanítani, hogy talán nem 568B-re van a csatlakozó vezetékezve, hanem 568A-ra és ezért lehet az, hogy áramot kap, adatot viszont nem küld a router felé. Csak tipp, bele nem látok, szétszedni nem akarom, de más épkézláb ötletem nincs ez ügyben. Crosslink kábellel kellene még megnéznem, hátha alapon.

(#17133) bigrock válasza kateb (#17132) üzenetére


bigrock
Topikgazda

Próbáld meg egy külön 24VAC-os tápról megküldeni. A leggagyibb TP-LINK switch is támogatja az Auto MDIX-et, tehát mindegy, milyen UTP kábelt használsz. Kamera>switch>router, hogy legyen DHCP szerver is a hálózatban. A PC-t meg kösd be a router-be, hadd kapjon az is IP címet és egy Advanced IP Scanner-rel hallgass bele a hálózatba.
"B" verzió: Kamerát megtápolni 24VAC-val, direkt kábellel összekötni a PC-vel (itt a PC automatikusan fordít a kábelen, ha kell), a PC-n elkezdeni próbálgatni a subneteket (192.168.0.0, 192.168.1.0 stb) és minden váltáskor belehallgatni az AIPSC-rel.

(#17134) kateb válasza bigrock (#17133) üzenetére


kateb
tag

Az első verzió az alaphelyzet, külső tápot leszámítva, poe táplálás van. Emlékeim szerint van valahol itthon 24 voltos táp is, előbányászom. A második verzióhoz kellene némi szabadidő, kissé el vagyok havazva, de valahogy a végére szeretnék járni a dolognak. Most már technikailag izgat a probléma megoldása.
A cégnél néztem a még fentlévő kamerákat, nagyon nem 192.168-al kezdődik a címük. Már az is eszembe jutott, hátha nem történt semmi a reset gomb nyomkodásakor. Mert esetleg nem jól nyomtam vagy nem működik.

(#17135) aleister válasza aleister (#17131) üzenetére


aleister
veterán

Mire hazaértem, megjött a Hiseeu NVR is. Ahogy sejteni lehetett, az már szépen látja a H265-öt is. :)

Eladó ÚJ Adata DDR4 2 GB so-dimm ram QNAP vagy Synology NAS-ba.

(#17136) Lucif-R


Lucif-R
senior tag

Sziasztok,
Háttérsztori:
- Van kettő Hikvision DS-2CD2145FWD-em de bővíteném szépen lassan a rendszert. Per pill egy HP mikroserver NAS-on levő xpenology-s surveillance centerre megy a az anyag tárolásra, és onnan is nézegetem
Még legalább 2 kamerát szeretnék de inkább 3-at. 2-őt a hátsó kertbe Nagyjából 20x20as terület, egyet meg a teraszra befelé a ház felé.
1 ugyan ilyen hikvisionből majdnem kijön kettő vagy HDBW2831E viszont akkor nem lehet hikvision NVR mert azok amik 50k körül vannak azok csak 4MP-sek, 8MP-s NVR meg 100k fölött van még Aliról is. Vissza olvastam kb 1000 hozzászólást, meg elolvastam az összefoglalót

Opciók:
1) - megyek tovább hikvision camerákkal +3 (120k) meg nvr és akkor csak 4mp-s kell ami 50 kb és akkor van egy full HIK rendszer
2) - megyek 4mp-s nem hik-es kamerákkal és HIK nassal ez jóval beljebb van ez kb 50+20+20+20 bár teraszra valami lightosabb is jó
3) - valami nem hik NAS ami hozza a 8mp-t és 2 8MP-s RLC pl vagy Dahua és erre ráfűzőm a mostani kettő HIK-et is

1es szerintem kiesik mert ennyit azért nem költenék rá. Nagy kérdés hogy Dahua meg Reolink ből elég e a 4MP és vagy inkább a 8MP felé kellene kacsingatni. Tesztekben hol a régitre mondják hogy nappali körülmények között élesebb, hol az újabbra hogy pl nagyon szűk az infra fény szöge és mivel nem folyosóra kellene hanem kerbe szóval az egyenletesebb jobb. 4MP hikeknek egész jó a képe és az élessége is, vajon hozza ezt a másik kettő is 4MP-n mert ha igen akkor nincs kérdés hogy 4MP vagy 8MP.

Szóval az van hogy e van :) ebben kéne némi célzottabb infó. Előre is köszi :R

(#17137) nihill válasza Lucif-R (#17136) üzenetére


nihill
őstag

3. én EZT használom (eddig) teljes megelégedéssel, 8MP kamerákkal. A kamerák extra funkcióinak kihasználásával lehetnek hiányosságok, de folyamatos rögzítésre tökéletes.

A megapixel harcban szerintem mindenképp a saját szemednek/tesztképeknek higgy.
Én pl. Annke kamerákat használok, de ott is 2 különböző típus esetén sokkal több különbség van képrészletességben 4MP és 5MP között, mint ami +1MP alapján indokolt lenne.

(#17138) markussandor válasza Lucif-R (#17136) üzenetére


markussandor
senior tag

"nem lehet hikvision NVR mert azok amik 50k körül vannak azok csak 4MP-sek, 8MP-s NVR meg 100k fölött van még Aliról is"
Ez biztosan nem így van, iponból vettem 2-3 éve hikvision NVR-t, 4K HDMI kimenet, 8 csatorna, max 8 MP/kamera, és kevesebb, mint 30e ft volt annó. Most 50e ft körül van.

(#17139) vacs


vacs
Topikgazda

Sziasztok.
Keresek megvételre kínai NVR board-ot: [link]
Tudom, rendeljek kínából, de most kellene, eu raktáron pedig nem találok.
Ha valaki nem használja, akkor kérném írjon rám (nem baj ha nem 4K-s)!

(^)(>.<)(^)

(#17140) Lucif-R válasza nihill (#17137) üzenetére


Lucif-R
senior tag

Nagyon extrák nem kellenek, arcfelésimerést elviekben tud a kétHIK de ahoz AI-s NVR is kellene szerintem. Amit igazából használok(nék) folyamatos rögzítés, mozgásra allert és rögzítés, esetleg line crossing. Csak ilyen boardban nem is gondolkodtam de akkor körbenézek :)

@markssandor: tudsz mondani egy típus számot hogy te mit vettél?

(#17141) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok!

Van 3db Sec-Cam-os kamera. Nagyon hullámzik a kép. Azt ajánlották szerezzek be földhurok leválasztót hozzájuk. Melyiket ajánlanátok?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17142) markussandor válasza Lucif-R (#17140) üzenetére


markussandor
senior tag

(#17143) Csabex válasza vacs (#17139) üzenetére


Csabex
őstag

Jézusnak van ilyene, nem? Dobj egy privit rá, hátha :)

"The quieter you become, the more you are able to hear..." ― Ram Dass

(#17144) jézusom válasza vacs (#17139) üzenetére


jézusom
addikt

Van nekem egy hibás. Be bootol, de azt hiszem csak a logóig. Talán bootloopol. Van egy másik azt nem adhatom, meg rendeltem egy másikat, azt hiszem ezt még rizikóztam kÍnai raktrárból hátha ideér.

(#17145) huan


huan
őstag

Sziasztok

A Dahua Imou Ranger 2 IPC-A22E -ről azt írják ONVIF-képes.

A Synology Surveillance Station ezt támogatja: IMOU - IPC-A22EN

Arra lennék kíváncsi:
- hogy az A22E nem támogatott, csak az A22EN ?
- mik a Surveillance beállítások? port, felhasználónév, jelszó..?

Köszönöm!

(#17146) Dolphine válasza huan (#17145) üzenetére


Dolphine
addikt

A Surveillance Station Az IPC-A22E-t nem látja, hogyha automatikus keresését végzek.
Ki kellene próbálni úgy, hogyha beírod az IP címét, akkor tudja-e kezelni
A port 37777, felhasználónév: admin. A jelszót az imoulife-ban tudod megnézni, vagy megváltoztatni. A kamera biztonsági jelszava egyébként a jelszó :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#17147) huan válasza Dolphine (#17146) üzenetére


huan
őstag

Sehogy nem akar összejönni. Neked működik Surveillance Station-ban? Tudnál egy képet küldeni a beállításáról?

(#17148) ftamas0201


ftamas0201
senior tag

Sziasztok!

Új vagyok ebben a kamera témában, kérlek ne hurrogjatok le nagyon ha hülyeségeket beszélek :) A segítségetekre lenne szükségem. Szeretnék első körben 1 kamerát felszerelni a ház egy pontjára IP kamera formájában. Kültérre lenne a későbbi kamerákkal egyetemben, házon belül nem tervezek egyelőre. (Ez pár hónap múlva még bővülne 3 kamerával)
Magával az összeállítással kapcsolatosan szeretnék kérdezni. Vagy Provision vagy Hikvision kamerák lennének felszerelve, ezt még nem döntöttem el, a lényegi kérdés pedig az hogy az NVR-t ki tudnám hagyni a körből?
Úgy gondoltam hogy vennék egy POE switch-et, van egy 16 portos TP-linkem csak sajnos nem poe-s de ezen nem múlna még egy pár portos POE. Ez menne a hálózatra, abba kamerák.
Viszont itt a csúsztatás. Van nekem itthon egy kis házi szerverem összeállítva ami a nap 24 órájában megy ubuntut futtatva. Plex média szerver megy rajta és hasonló kisebb dolgok, nincs rajta terhelés viszont WD red 2tb-os merevlemez csücsül benne.
Ezzel megoldható lenne a rögzítés, visszanézés stb..? Létezik szoftver ami tökéletesen kiváltaná az NVR dolgát és teljes értékű maradna a rendszer?

Nagyon szépen köszönöm a segítségeteket, bármiféle ajánlást akár kamera akár bármi fronton nagyon szívesen vennék Tőletek.

(#17149) jézusom válasza ftamas0201 (#17148) üzenetére


jézusom
addikt

Hali! Próbálkoztam droid boxszal onvifer fizetős programmal, elég nyögvenyelős volt. HA nagy linux guru vagy, akkor kisérletezhetsz vele. Nekem linuxon semilyen kamera képet nem sikerült elő varázsolni. De hallottam már olyat, hogy valakinek a valakijének a kiskutyájának a nagykabátja csinált linuxos nvrt, szóval nem lehetetlen. Kivéve most home assistant alatt a 9 kamerábol megy 3 random, nem tudom milyen törvényszerűséggel. De ugye ez is távol áll egy nvrtől. Max ha csöngetnek látom ki az. Persze van már rendes nvrem. Hdd-nek amúgy is purple kéne ne a redet öld meg.
Helyedben azt csinálnám, ha nincs pénz, hogy feltenném nvr nélkül, nézegetni tudod a kamerákat Így is, aztán megrendelném az nvrt kintről. Ha találsz eu raktárból, akkor egy tizesből megvan egy nvrboard.

(#17150) ftamas0201 válasza jézusom (#17149) üzenetére


ftamas0201
senior tag

Helló!
Köszönöm szépen a válaszod, szóval ezt a részét akkor el kell engednem és mindenképp kéne egy NVR, poe swtich, ip kamera és a hozzá tartozó utp és elosztó kábel illetve adapterek.
Akkor nem kísérletezem vele, egyelőre a kamerát kéne kiszemelnem akkor és ahhoz venni az eszközöket.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.